Jump to content
Sign in to follow this  
pokmat siko

Khalid Syor Uitm Ambil 10% Bukan Bumiputera

Khalid syor UiTM ambil 10% bukan bumiputera  

67 members have voted

1. 1. cadangan MB selangor

• setuju
      16
    • tidak setuju
      51
    • tidak peduli
      0

Recommended Posts

problemnyer... dap tuh... azan subuh pon sampai hantar petition suruh senyap...

apalagi,angakt senjata je laaa~~~(ekstrim sungguh mamat ni~~)

apalagi,angakt senjata je laaa~~~(ekstrim sungguh mamat ni~~)

Mak aku pun pesan, dalam DAP bukan semua yang macam tu. Mostly dari golongan orang-orang lama, dan ada 2 orang yang ketara dengan pemikiran mereka yang terlalu extreme dan konservatif, aku rasa korang pun tau 2 orang ni sapa, tak perlu sebut. Ingat semula sirah nabawiyah, di mana Abu Jahal dan Abu Lahab yang merupakan penentang kuat, tetapi anak-anak mereka memeluk Islam dan bertaqwa. :)

Mak aku pun pesan, dalam DAP bukan semua yang macam tu. Mostly dari golongan orang-orang lama, dan ada 2 orang yang ketara dengan pemikiran mereka yang terlalu extreme dan konservatif, aku rasa korang pun tau 2 orang ni sapa, tak perlu sebut. Ingat semula sirah nabawiyah, di mana Abu Jahal dan Abu Lahab yang merupakan penentang kuat, tetapi anak-anak mereka memeluk Islam dan bertaqwa. :)

hehe. tuh hikmah PR kot. baru sedar.

dulu pas marah2 umno coz bekerjasama ngan non muslim... sekarang dia plak kene wat gitu

dulu dap perjuang giler2 sekular... skarg nah, MB Pas (perak). hehe.

mlm td dlm berita bdk uitm perak plak berhimpun ramai2. yg aku tergelak bila wakil MPP ckp "MB selangor menetapkan 10% non bumi akan masuk uitm". aiseh..buat malu je :lol:

problemnyer... dap tuh... azan subuh pon sampai hantar petition suruh senyap...

disini kita dapat lihat apa niat burk DAP kalau tak faham aku tak tau nak kata apa...

sebab tu aku berani kata yg sokong khalid tu bak kata org menang sorak kg tergadai...

mainan politik semua ni..

dulu buat ladang b4b1 terbesar dan skrg ni nak usik uitm lak

WARNING UNTK AWAK KHALID..JGN DI USIK HAK KEISTIMEWAAN MELAYU

lepas ni apa plak yg berlaku taktau la..

maaflah kalau keluar topik

yang meluluskan pembinaan ladang B4b1 tu ialah bekas menteri besar.

kenapa dikaitkan dgn menteri besar sekarang,

untuk pengetahuan abeInc.

tiada bantahan penduduk untuk pembinaan ladang ni pun,

tujuan nya untuk mengurangkan bau busuk dari ladang B4b1 tu,

lu fikir lah sendiri.....

mlm td dlm berita bdk uitm perak plak berhimpun ramai2. yg aku tergelak bila wakil MPP ckp "MB selangor menetapkan 10% non bumi akan masuk uitm". aiseh..buat malu je :lol:

Fitnah tu...leh buat laporan polis :lol:

Biarlah dier, Khalid ada niat murni nak majukan org melayu kot sebab dia ingat org melayu nih bodoh lagi kot... think positive ok.. hehe

hehe...dalam maksud tu :P

Cuma nak tambah buat renungan.

Mak aku sering berpesan, "Jaga dan utamakan agama dahulu, Insya Allah, Allah SWT akan menjaga bangsamu." :)

Aku dah lama berfikiran begitu ^_^

Calit sket beb...hehe

Kalau utamakan Islam, automatically bangsa etc. akan terbela.

Musuh pun kecut perut nak buat hal.

Zaman kegemilangan Islam...2/3 Islam control dunia.

Bukan perjuangkan bangsa, tapi perjuangkan Islam.

Renungkanlah....

Edited by yusri

sebab ape nak masuk list 200 tuh??banyak sebab nya... TOWARDS WORLD CLASS UNIVERSITY slah satunya..... kalau tak semua u x ligan la masuk 200 terbaik...

hehe..aku knl die 2..die 2 mmg cam 2..naseb bek aku dah x blaja kat c 2..kalo x smlm masuk TV dah..hahaha..

tadi kat kampus aku ni ada gak perhimpunan tu..

masalahnya...

dorang jerit 'hidup melayu'..

sedangkan budak uitm ni ada macam2 lagi bangsa bumiputera.. :wacko:

tadi kat kampus aku ni ada gak perhimpunan tu..

masalahnya...

dorang jerit 'hidup melayu'..

sedangkan budak uitm ni ada macam2 lagi bangsa bumiputera.. :wacko:

sesetengah budak nie bkn kisah pun..yang g perhimpunan 2 saje wat2 kecoh melalak-lalak nak tunjuk hebat..org kate nak riuhkan keadaaan..hehe :lol:

sesetengah budak nie bkn kisah pun..yang g perhimpunan 2 saje wat2 kecoh melalak-lalak nak tunjuk hebat..org kate nak riuhkan keadaaan..hehe :lol:

gila gila remaja :lol: :lol: :lol:

Untung betul budak U sekarang. Buat piket tak kena buang U ataupun kena gantung pelajaran.. Kalaulah dulu, sekiranya budak U buat piket sebab kerajaan beri 10% kemasukan ke MRSM untuk bukan bumiputera mesti paling bodoh pun dapat surat warning. Walaupun Khalid cuma beri CADANGAN untuk beri 10% kepada bukan bumiputera masuk UiTM, aku tetap tak setuju sebab UiTM itu adalah sebahagian hak orang melayu. Maka diharapkan Khalid takkan buat kenyataan yang menyinggung perasaan orang Melayu terutamanya orang UMNO. :o:D

P/S: Aku harap budak U juga buat piket supaya penggunaan Bahasa Melayu dalam matematik dan sains dibatalkan kerana Bahasa Melayu adalah sebahagian dari kehidupan kita dan jati diri kita.

Edited by terabait

Untung betul budak U sekarang. Buat piket tak kena buang U ataupun kena gantung pelajaran.. Kalaulah dulu, sekiranya budak U buat piket sebab kerajaan beri 10% kemasukan ke MRSM untuk bukan bumiputera mesti paling bodoh pun dapat surat warning. Walaupun Khalid cuma beri CADANGAN untuk beri 10% kepada bukan bumiputera masuk UiTM, aku tetap tak setuju sebab UiTM itu adalah sebahagian hak orang melayu. Maka diharapkan Khalid takkan buat kenyataan yang menyinggung perasaan orang Melayu terutamanya orang UMNO. :o:D

P/S: Aku harap budak U juga buat piket supaya penggunaan Bahasa Melayu dalam matematik dan sains dibatalkan kerana Bahasa Melayu adalah sebahagian dari kehidupan kita dan jati diri kita.

taktau la dorang nak buat ke tak , pasal dorang dah masuk u kene belajar dalam english gak ... Tak terkena hidung sendiri dorang tak layan la . si Khalid tu boring duk pejabat tak buat pe + tak masuk paper, sekali sekala nak jugak tunjuk diri dia hidup lagi :D

aku tak setuju cadangan mb selangor tu, dan aku tak setuju bdk uitm berpiket. mcm yg nocturnal ckp, diorang laung 'hidup melayu'. isunya sekarang isu melayu & bukan melayu atau bumi & non bumi? aku rasa non bumi selain melayu takde pun kecoh2. hadui la...

lg satu yg aku nampak disebabkan cadangan tu keluar dr mulut pembangkang, semua nak melenting mengecam yg beri cadangan tu. padahal cadang je, perubahan dasar bukan dia yg buat pun. isu quota JPA ari tu apa cerita? takde pun org berpiket

tah... yg kouta Jpa tuh...nak galakkan non bumi masuk lebih....haduihai..penin aku... dah la ramai org melayu menggangur,bila masuk gomen korupsi lak..

Mak aku pun pesan, dalam DAP bukan semua yang macam tu. Mostly dari golongan orang-orang lama, dan ada 2 orang yang ketara dengan pemikiran mereka yang terlalu extreme dan konservatif

bukan semua?

x yah la nak wat ayat sedap :angry:

dah mmg nyata lagi terang DAP YAHUDI

DAPbenci islam dan melayu.

pegi jahanam DAP

haram undi DAP

DAPbenci islam dan melayu.

Eh, betul ke ni encik leman? Mana encik leman tahu ni? Ni mesti encik leman ni org DAP ni, tu yg tahu je semua pasal DAP ni... hehehe :ph34r:

APAKAH motif dan agenda sebenar pemimpin Parti Keadilan Rakyat (Keadilan), Tan Sri Abdul Khalid Ibrahim, yang juga Menteri Besar Selangor, tiba-tiba saja mencadangkan agar Universiti Teknologi Mara (UiTM) membuka 10 peratus pengambilan pelajarnya kepada bukan Bumiputera??

APAKAH motif dan agenda sebenar pemimpin Parti Keadilan Rakyat (Keadilan), Tan Sri Abdul Khalid Ibrahim, yang juga Menteri Besar Selangor, tiba-tiba saja mencadangkan agar Universiti Teknologi Mara (UiTM) membuka 10 peratus pengambilan pelajarnya kepada bukan Bumiputera??

thread nie dah ade di subforum politik..kamu boleh sambung bincangkan kat c 2..close topix nie cpt2..nti mod marah... :rolleyes:

kenapa kite cepat melatah..baru peringkat cadangan..lagi pn sape la khalid tu nak ubah perlembagaan tu?

aku tgk media takde la kecoh sgt bila MRSM dibuka 10% untuk non-bumi..pastu tajaan JPA buka 40% kepada non-bumi pn tak kecoh sgt pn..backup lagi ader..menteri siap sokong..

sume ni mengurangkan hak2 org melayu jugak kan?tapi heran lak,,org takde kecoh sgt benda ni..KENAPA ye? rasenya sebab idea dari kerajaan kut..untuk kebaikkan org melayu katanya..kalo pembangkang..dah sure2 kena hentam habis-habisan..sebab nak melingkupkan org melayu..betol tak?

aku students uitm gak..dan aku pn tidak setuju uitm dibuka untuk non-bumi event 1% sekali pun..tapi cukup la..benda ni tak perlu dipanjangkan...org cume memberi cadangan..salah kah memberi cadangan?kalo salah sekali pun cadangan itu..cukup lah..kita tegur atau tolak..tidak perlu di panjangkan berabad-abad..

sume ni just media je..cukup lah sehari dua buat coverage..

media seolah-olah ingin menaikkan kemarahan masyarakat Melayu dgn isu ini. yela, dh dekat-dekat pilihan raya kecil ni kan?paham-paham je la..so,yg jadi mangsa, budak2 uitm la..dikerah mengadakan protes,klas pn cancel..

kita sebenarnya tidak perlu terlalu risau dengan hak keistimewaan org melayu kerana telah dijamin oleh perlembagaan. Agong mesti Melayu,PM mesti melayu,MB mesti Melayu...tak kan tergugat ketuanan melayu tu..

kalo nak marah..cuba marah kat kerajaan yg mewujudkan wilayah pembangunan iskandar tu..tanah kat situ dh la mahal..mampu ke bumiputra nak beli?last2 dapat kat cina singapore..last2 nanti dia claim tu tanah dia..dia nak bagi kat kerajaan s'pore..mase tu..baru la korang tau..Sebahagian tanah melayu ni jadi milik Singapore..

tgk la pulau batu putih tu..dah dapat kat diorang..kita?putih mata je la..

terserah la anda untuk berfikir...

aq rase, ramai yg masih x nmpk ape yg tan seri khalid wawarkan, iaitu dia HANYA MENCADANGKAN, dan tertera TS tulis SYOR, huish, kalo die pakse, laen la.

btw, bagi aq, separa tak setuju dan separa setuju, kerana Melayu ni, sering lalai, kekadang yg kuar dari UiTM ni bukannya result baik2, pastu komen je pandai, tpi keje sendiri,

erm, bukan kene buang universiti ke kalo buat demonstrasi?? knape pihak U x menghalang?? knape brite menyokong demonstrasi tersebut?? mane dpt baju2 and alatan2 berdemonstrasi??

kes ni cam kes ladang khinzir tu la, memule, UMNO yg buat, pastu bile pakatan amik alih, dok salahkan pakatan.

offtopik= DAP ni ade kepentingan sendiri, dieworg x takut dgn segala-galanya sampai x hadir time sultan melantik pemimpin, yg dikira derhaka kpd sultan. ye la, agama yg berlainan.

bukan semua?

dah mmg nyata lagi terang DAP YAHUDI

Yahudi? Sesat ke apa?

bukan semua?

x yah la nak wat ayat sedap :angry:

Aku punya pasal la ayat aku sedap ke tak, ko pehal mat? Pendapat aku, aku punya pasal ler. Tak puas hati? :ph34r:

haram undi DAP

Majlis fatwa mana keluar fatwa ni? Mana dalil, mana nas?

Aku sorang yang neutral, dua-dua baik pro atau pembangkang aku tak side mana-mana. Tapi yang pasti aku tak boleh terima orang pemikiran camni. Membuta tuli.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...