Jump to content
Sign in to follow this  
pokmat siko

Khalid Syor Uitm Ambil 10% Bukan Bumiputera

Khalid syor UiTM ambil 10% bukan bumiputera  

67 members have voted

1. 1. cadangan MB selangor

• setuju
      16
    • tidak setuju
      51
    • tidak peduli
      0

Recommended Posts

mule2 nk amik tanah, skarang mintak 10% uitm... nie sbnrnya tujuan parti roket... dorang nie makin melampau pulak... jangan berulang 13 mei suda...

tahu x pe... dap nak pergunakan pkr je utk matlamat tersembunyi diorg...

nak bg kuota 10% aku sangat tak setuju... sejarah dah mengajar kite.. tengok sajer kuota biasiswa JPA tu..

bukan itu saja, Bank CIMB contoh terbaik... dulu dikenali sebagai BANK BUMIPUTRA. khas untuk orang bumiputera je. takde kuota untuk non-bumi. pastu diberi kuota utk non bumi 30% kalau tak silap.. pastu nama bank dituka BANK BUMIPUTRA COMMERCE. lepas tu kuota terus dihapuskan dan nama bank ditukar jadi CIMB BANK. bezanya isu ini tak diperbesar2kan...

begitu juga dengan PNB... asal ditubuhkan untuk meningkatkan taraf hidup bumiputra dengan cara pemilikan saham selamat yang diuruskan PNB. kuota untuk non-bumi langsung takde (mak aku ckp). pastu diberi kuota 0%.... pejam-celik kuota sekarang dah naik 45% plak....

tu sebab kenapa aku bangkang sekeras2nya kuota 10% kat UiTM. UiTM tu dibawah MARA... apa matlamat penubuhan MARA... sendiri google la...

pekara nie x patut terjadi..MARA nie untuk org2 melayu..untuk membela masyarakat melayu..aku sbgai bekas pelajar Uitm mmg x setuju untuk kuota 10% nie walau 1% pun x setuju..Uitm nie lah satunya untuk melayu nak berjaya..tp sesetengah org melayu sendiri x nak bantu diri sendiri..dah ade hak istimewa tp xnak belajar sungguh2..

Edited by SiR_FAiZ

mungkin die kecian kowt nengok pendatang asing, tak setuju mmg la tak setuju, tpi kekadang kesian gak ngan dieworg.

lol, ni bukan cadangan ke??

P.S= spe yg wat memo random tdi tuh, tulung le pkai yg senonoh sket, ni skadar pkai baju keketat, supe xyah membantah, membuatkan malu kaum lagi ade la (maap, optopik sket, tpi mesalah ni nmpk je kecik tpi tu la sebenarnye melayu kecundang)

aku pun xsetuju..byk apa Universiti lain..apsal uitm pun diorank nak..

kat seksyen 6 shah alam tuh aku negok dah byk bangsa2 lain pastu pakai student card uitm..aku rasa tuh budak intec uitm..correct me if im wrong..ini kan nak naik lagi kuota..silap2 uitm pun jadi mcm universiti lain..

<_< mmg dasar parasite

Edited by HeaVen X

mungkin die kecian kowt nengok pendatang asing, tak setuju mmg la tak setuju, tpi kekadang kesian gak ngan dieworg.

lol, ni bukan cadangan ke??

P.S= spe yg wat memo random tdi tuh, tulung le pkai yg senonoh sket, ni skadar pkai baju keketat, supe xyah membantah, membuatkan malu kaum lagi ade la (maap, optopik sket, tpi mesalah ni nmpk je kecik tpi tu la sebenarnye melayu kecundang)

... dan jangan buat konsert x senonoh masa menunggu pulak!

selama ni Uitm la yg membantu org melayu mengimbangi golongan profesional dlm negara...

dan soal nk lebihkn saingn tu x relevan lngsung!!

sbb org kt UiTM sume hebat2 belaka...

pihak pengurusan pn nk lebihkn kualiti dari kuantiti..

bkn sng nk masuk UiTM skang..berbanding dahulu...

jd persoalannye disini..

1.ape motif MB nk wat kuota 10% for non-malay?

2.ape yg bakal terjd kpd keadaan negara jika ia benar2 berlaku?

hurmm...

itu belum lagi memerintah negara lagi dah buat macam tu, MB sebagai orang melayu patut mempertahankan ini.hak warisan kita.apa boleh buat rakyat selangor buat pilihan kan.

Hi,

1st skali aku nak minta maaf sbb pendapat aku lain dari korang smua.

Aku setuju sbb 10% tu sikit je.

Aku ramai kawan cina n india. Jadi, kalau sembang bab2 hak melayu ni je aku jadi tak syok la.

Bila dorang komplen pasal ni, aku tak boleh nak cakap apa.

Kita semua lahir lepas merdeka, jadi apa bezanya (dorang cakap la).

At least dgn 10% ni dorang tak la terasa sangat nanti. :unsure:

kalau nak jaga hati orang kita kena jaga hati sendiri dulu. aku pun ramai kawan cine dan india tapi bab ni no kompromi dan diorang sepatutnya tak boleh pertikai. nak komplen??? lahir selepas merdeka ?? kenapa!! kita bagi diorang tumpang negeri kita pun dah cukup baik... so jgn nak mengada la pulak.. adat menumpang kene ikut la apa org cakap. hang tunjuk terer, nak tunjuk pandai macam Majlis peguam tu .. boleh pegi. kalau tak setuju .. suruh diorang carik negeri lain..

kalau nak jaga hati orang kita kena jaga hati sendiri dulu. aku pun ramai kawan cine dan india tapi bab ni no kompromi dan diorang sepatutnya tak boleh pertikai. nak komplen??? lahir selepas merdeka ?? kenapa!! kita bagi diorang tumpang negeri kita pun dah cukup baik... so jgn nak mengada la pulak.. adat menumpang kene ikut la apa org cakap. hang tunjuk terer, nak tunjuk pandai macam Majlis peguam tu .. boleh pegi. kalau tak setuju .. suruh diorang carik negeri lain..

yups,betul tu,saya pun ramai kawan2 Cina dan India yg bukan Islam,sedikit je kawan2 Cina Islam dan India Islam,kalau yg 10% tu utk umat2 Islam bangsa lain x pe lah juga,ni x,utk mereka yg bukan Islam.kalau yg nak beri 10% tu kpd org2 Islam bangsa lain x pe,boleh diterima sbb mereka ni akan tolong org2 Islam bangsa Melayu.ni yg bukan Islam lak 10% tu,x leh ada kompromi.

Sesape salah sorang dari mak bapak dia orang melayu islam dikira bumiputera. kalau 10% dalam 5k-15k camtu kot (main teka je aku nih)

kata nak jadi universiti world class :)

Setuju!

Nak lahirkan graduan yang cemerlang di peringkat global kita kena mula bersedia menerima saingan dari bangsa lain. Baru boleh maju. Kalau tak ranking uitm akan terus menjunam ke bawah.. hehe

sape yang setuju xtually dorng xpaham dengan penubuhan UiTM..MARA tu sendri dah menunjukan melayu nye..

akusebagai student UiTM sangat xsetuju..dan aku ade mase demonstrasi semalam...Dorang nak cakap yang budak Melayu x standard dari segi pendidikan.tu salah...UiTM satu-satunye benteng terakhir yang orang Melayu ade.kalo UiTM da bagi utk non-bumi..mengemisla..MRSM,JPA sume da bagi kat diorang...kalo korang suke jatuhkan bangse sendiri..silela...aku akan terus bela UiTM dan nasib orang Melayu....

kata nak jadi universiti world class :)

kalau bangsa lain tolong 'world class kan'.. baik tak usah.. kekalkan apa yang ada..

Kita dah lama aman hidup camni..

aku pun rasanya tau jugak kenapa non bumi bersungguh2 nk masuk uitm...dorang tau yang uitm nk melahirkan graduan dalam kuantiti yang banyak dan berkualiti.so dorang takut masa depan nanti ramai profesional dari kalangan org melayu...so nanti susah la dorang nk fight 4 survive idup kt malaysia ni...

tapi ada pulak org melayu sorang ni yg tau tp wat x tau nk masukkan non bumi dalam uitm..siapa yang salah memilih org melayu sorang ni jadi pemimpin kita????hehe

so renung2 kan la....sory klu menyinggung mana2 pihak.

Kita kena terima hakikat dunia global masa sekarang, kalau 10-20 tahun dulu uitm masih relevan. Tapi sekarang dengan lambakan syarikat-syarikat multinasional yang ada tengok berapa ramai graduan bumi yang menganggor di Malaysia tak bekerja. Lepas grad tak tau nak kerja apa pasal skill yg ada tak memenuhi kehendak pasaran, kebolehan bertutur dalam bahasa inggeris pun tak ada. Last-last terlibat dengan politik. Senang je, tanya diri kita di mana kita berada sekarang. Kalau uitm dibuka 50% kepada non-bumi pun aku setuju. Kenapa kita takut untuk terima cabaran? Kalau kita rasa dengan sistem quota ni sistem pendidikan kita dijajah, ia cuma alasan.. Penjajahan akan sentiasa tetap berlaku sepanjang masa samada secara sedar atau tak, yang paling penting bagaimana cara untuk kita menghadapinya. Kalau dalam hal-hal lain kita nak sekat takpe la, tapi dalam hal pendidikan ni baik tak usah la. Ilmu tu sendiri asalnya pun bukan dari sini.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...