Jump to content
Sign in to follow this  
pokmat siko

Khalid Syor Uitm Ambil 10% Bukan Bumiputera

Khalid syor UiTM ambil 10% bukan bumiputera  

67 members have voted

1. 1. cadangan MB selangor

• setuju
      16
    • tidak setuju
      51
    • tidak peduli
      0

Recommended Posts

n semoa baru cadangan jerk ape mau bising2?

Khalid tu nk glamor jer tuu...

Kan Pak Lah dh kate Khalid tak der kuasa nk ubah benda tu.aper nkorang tk percaya ker kat Pak Lah?

Ni semua helah BN jer nk gunakan uitm dlm politik mereka...

Yang hancur nya budak2 uitm jugak...

VC pon cam **** bg budak2 buat demostrasi...

Jatuh maruah sbg budak uitm...

Pak Lah mmg seorang yg bleh dipercaya , sebab tu dia mainkan isu ni...

Zaman kegemilangan Islam...2/3 Islam control dunia.

Bukan perjuangkan bangsa, tapi perjuangkan Islam.

Renungkanlah....

bangsa mana yang paling banyak memakai baju 'islam' di nusantara dan malaysia..?

kalau ada orang tikam Melayu.. Islam juga terkena... Sape nk bela Islam ini?

bangsa mana yang paling banyak memakai baju 'islam' di nusantara dan malaysia..?

kalau ada orang tikam Melayu.. Islam juga terkena... Sape nk bela Islam ini?

Indonesia paling ramai orang Islam didunia.

Apapun, saudara kita dah jawab seperti dibawah (page 6):

Cuma nak tambah buat renungan.

Mak aku sering berpesan, "Jaga dan utamakan agama dahulu, Insya Allah, Allah SWT akan menjaga bangsamu." :)

Nak ringkaskan benda ni camni la

1. khalid bagi cadangan tak kena masa sewaktu politik negara yang agak kecoh

2.khalid dikatakan cuba menarik undi/tujuan politik atau saja nak popular masuk paper

3. vc uitm memberi "lesen" untuk student buat protes

4. protes oleh pelajar uitm dikatakan telah dipergunakan oleh bn untuk tujuan politik .

mengikut pendapat aku ..

apsal si khalid tu memandai bagi cadangan tak kena masa , takleh la nak salahkan bn kalau dikatakan guna student uitm untuk tujuan politik (takkan buat protes menentang cadangan khalid pun tak boleh pasal dia pembangkang ? ) Macam2 teori konspirasi keluar .

Ah Pek ada duit banyak. Bapak dia tauke, kontraktor besar kelas A. Dia mampu nak belajar oversea, tp dia minat sgt studi kat dlm negeri iaitu UITM sbb dia mmg minat dgn budaya rakyat malaysia. Disebabkan UITM x terima dia masuk, dia kecewa.

:lol::rolleyes:

.buktikan kpd mereka n kpd dunia bahawa org melayu n BP ini bukan calang2 org, buktikan bahawa kita semua hebat, lbh hebat lg drpd org lain...buktikan dgn usaha n tindakan....

nak buktikan tak perlu sampai open uitm , cam ko cakap " buktikan dgn usaha n tindakan" oleh student uitm sendiri .

masalah yg disengajakan, bukan khalid ibrahim, tpi BN sendiri psl x halang demonstrasi, MALAH BAGI PENAJAAN UTK BAJU PULAK TUH

aku pun nak bagi komen gak ni...aku memang tak setuju ngan syor khalid tu...memang x setuju...tapi kita kena ingat itu sekadar pendapat.....dulu kenapa MRSM dan matrikulasi dibuka pada kaum bukan bumiputera sebanyak 10 % xde la sampai buat demo camni...aku cukup terasa bila MRSM dan matrix dibuka untk diorang sebab aku adalah first batch matrix kpm dulu....pada ketika itu semua pak pak sanggup setuju (kalau x setuju pun buat2 setuju)....nak jaga periuk nasi katakan...hard 2 say...im sorry

masalah yg disengajakan, bukan khalid ibrahim, tpi BN sendiri psl x halang demonstrasi, MALAH BAGI PENAJAAN UTK BAJU PULAK TUH

Kalau pembangkang demonstrasi dia tak taja ke ?,bagus tol penyokong bawak keluar duit sendiri ;) , Pembangkang nyer demonstrasi polis kata jangan (:lol:) pun dorang buat jugak ? :rolleyes: . Ada kat baju tu tulis "undi lah bn di permatang pauh " atau " undi lah bn " atau " pembangkang tak best " ? post sikit pic kalau betula camtu baru aku setuju ada tujuan politik . Kalau dikatakan nak tarik undi setakat bagi tshirt free aku rasa student uitm tak termakan la . :lol:

Khalid hanya mencadangkan open 10% kat non bumiputera. Definisi bumiputera ni kan meluas, dan kaum minoriti bumiputera yg lain (selain melayu) takde pun kecoh2 sangat. Bebudak uitm tu pun melaungkan slogan "hidup melayu". Kenapa tak laungkan "hidup bumiputera? Pastu ada pulak yg pegang kertas mahjong tulis "jangan cabar ketuanan melayu". Knp tak tulis "jangan cabar ketuanan bumiputera"?

Aku pun bangsa melayu jugak, tapi aku sedih pasal bangsa aku ni cepat tercabar pada situasi yg tak tepat. Bila kes2 mcm ni, cepat pulak tercabar. Bila bangsa2 lain bukan melayu sekarang tengah sibuk meneguhkan perniagaan, pendidikan dan sama2 bersaing dgn bangsa dari negara lain untuk untuk menjana ekonomi malaysia, tak pulak bangsa aku ni rasa tercabar?

p/s: bukan semua dari bangsa aku ni mcm ni, hanya segolongan je yang dah banyak lemak dan terlalu dimanjakan selama ni. :ph34r:

Edited by kluang man

Betul tu. Khalid hanya mencadangkan open 10% kat non bumiputera. Definisi bumiputera ni kan meluas, dan kaum minoriti bumiputera yg lain (selain melayu) takde pun kecoh2 sangat. Bebudak uitm tu pun melaungkan slogan "hidup melayu". Kenapa tak laungkan "hidup bumiputera? Pastu ada pulak yg pegang kertas mahjong tulis "jangan cabar ketuanan melayu". Knp tak tulis "jangan cabar ketuanan bumiputera"?

p/s: bukan semua dari bangsa aku ni mcm ni, hanya segolongan je yang dah banyak lemak dan terlalu dimanjakan selama ni. :ph34r:

SETUJU :D . Patut dorang ni protes sebagai hak bumiputera bukan sebagai hak melayu secara ekslusif nya . Apa leh buat dorang(student uitm) ni tak fikir sedalam-dalamnya sebelum buat slogan semua tu . Harap2 tak terasa kaum bumiputera lain .

Biasalah... aku tgk kat tv hari tu pun, demo tu bebudak yg buat. Semua pangkat adik2 tu. Ntah2 yg baru daftar masuk pun ada hari tu... :lol: . Bebudak le katekan... lap hingus pun tak bersih lagi...

Kalau tahun 1998 dulu, demo2 mcm ni, mmg dah lama dah masuk ISA bebudak tuh.

Biasalah... aku tgk kat tv hari tu pun, demo tu bebudak yg buat. Semua pangkat adik2 tu. Ntah2 yg baru daftar masuk pun ada hari tu... :lol: . Bebudak le katekan... lap hingus pun tak bersih lagi...

Syok la pi demo, excuse tak yah gi kuliah, boleh kumpul ramai-ramai, macam festival. Orang memang suka macam tu. :D

Syok la pi demo, excuse tak yah gi kuliah, boleh kumpul ramai-ramai, macam festival. Orang memang suka macam tu. :D

wahahahhaha...

ko ni dah salahgunakan fungsi demo tu, ko buat demo tu tempat enjoy lak...

APa daaa...

:lol: :lol: :lol:

Kerajaan Malaysia memang terkenal dengan sikap berat sebelahnya.

Bukan ISA jer...kena buang dari kolej...biasiswa ditarik balik etc.

Dah la berhingus...suruh MB Selangor minta maaf lak.

Belajar kat IPTA tapi tak reti nak orang yang lebih tua.

:lol:

Melayu...kalau bab memonteng/melepak cukup suka.

Edited by yusri

:lol:

Melayu...kalau bab memonteng/melepak cukup suka.

memalukan betul ko kutuk bangsa sendiri. mungkin ko bukan melayu kot . :ph34r: , patut kata 60-80% student bukan semua melayu camtu . Kesian kawan2 aku yang tak suka lepak/ponteng .

Kalau pembangkang demonstrasi dia tak taja ke ?,bagus tol penyokong bawak keluar duit sendiri ;) , Pembangkang nyer demonstrasi polis kata jangan (:lol:) pun dorang buat jugak ? :rolleyes: . Ada kat baju tu tulis "undi lah bn di permatang pauh " atau " undi lah bn " atau " pembangkang tak best " ? post sikit pic kalau betula camtu baru aku setuju ada tujuan politik . Kalau dikatakan nak tarik undi setakat bagi tshirt free aku rasa student uitm tak termakan la . :lol:

haha, patutnye budak2 uni mane bley buat demo, npe pihak uni x amik tindakan?? psl xde tenaga nk halang dieworg?? ke ade yg termakan 'cecair hijau'?? :huh:

haha, patutnye budak2 uni mane bley buat demo, npe pihak uni x amik tindakan?? psl xde tenaga nk halang dieworg?? ke ade yg termakan 'cecair hijau'?? :huh:

Persoalan yang menarik :P

Umum tahu Kerajaan Malaysia bias.

Kalau student sokong pembangkang...akta universiti digunakan.

Yang kelab UMNO dok berpolitik kat luar negara tu leh la plak :rolleyes:

apsal nak amik tindakan lak kalau isu tu berkaitan dengan universiti tu sendiri ? Bukan student tu buat demonstrasi "undilah bn "/"jangan undi pembangkang". Lebih2 lagi dah dapat kebenaran pihak universiti . Pastu dikatakan demonstrasi pro-bn,padahal dorang cuma bantah cadangan individu berkaitan (khalid) . pelik2 ......

Aku tak tau la...tapi aku rasa nei semua politik..tapi aku tetap tak setuju...hahahaha aku la org yang menjerit "tak kan melayu hilang di uitm"....yg penting aku tak setuju...kita dah la tak ada harta...harta melayu hanyalah TANAH DAN UITM...fikir-fikirkanlah...

Bila pemikiran dah diracun dengan politik kotor PKR

ape yg PKR wat semuanyer btul..

nmpak sgt ada segelintir melayu yg xsygkan tnh air sendiri...

hanya pentingkan politik...

aper pun aku ttp xsokong lgsung pendapat Khalid tu..

mungkin dia xsedar..or xtau ttg sejarah..

dan cadangan Khalid tu utk menarik lagi perhatian non bumi utk menyokong PKR..

meluat aku tgk exco2 negeri Selangor..

bila bab agama Islam..

smua ttp mulut..

bila isu 10% utk bg kat non bumi pun exco2 negeri Selangor yg beragama Islam dan bangsa melayu semua diam jer..

mana depa pegi..

ttp mata,pekakkan telinga..nyorok bwh katil ker???

bila bab agama Islam..

smua ttp mulut..

bila isu 10% utk bg kat non bumi pun exco2 negeri Selangor yg beragama Islam dan bangsa melayu semua diam jer..

mana depa pegi..

setuju 100%

nkorang tk terfikir ker isu macam ni menunjukkan mesia guna dasar perkauman?kerajaan sendiri laungkan semangat perpaduan kaum sampai berbuih2 mulut berkempen dlm paper n tv tapi dlm isu 10% buka uitm utk bukan bumiputera ni berbuih2 mulut plak nk jadi juara melayu jerk.bercanggah tuu...

Edited by kembara

bila bab agama Islam..

smua ttp mulut..

mana depa pegi..

bro, rilek, psl aq pon x sokong cadangan tuh :blush:

apsal bile bab islam pakatan senyap plak?? bkan UMNO ke yg berbuih nk menjawab tpi bab2 pakaian sume die buat cari kafir, tgk sendiri la jomheboh tuh, ingatkan tu tmpt hiburan biase ke, dah jadik disco dah pown, org rmai pown da terjebak, yg terjebak pown org kte gak, melayu. punk sana, punk sini, bukak sana, bukak sini. tu sume boley dielak tpi pemimpin kte sendiri yg x maw halang, ye la, isteri miskin, tudung pun x mampu bli. kesian :blush:

lol, demonstrasi ttap x boleh di universiti, wlaupun mintak kebenaran pon x boleh. abis, camtu umur 6 tahun tadika pon boleh merusuh, psl Khalid Ibrahim hanya mencadangkan bawa buku2 darjah 1 ke tadika :lol: .

and, bukan melayu yg byk memberi sumbangan kpd Malaysia, contoh= Nicole David, Lee Chong Wei, kte hanye skadar mengkomen, merusuh, dieworg, duduk diam je, tgk mulut kte berbuih berbalah sesama umat (ini bukan psl Muzakarah/Muqoballah ye :excl: )

bro, rilek, psl aq pon x sokong cadangan tuh :blush:

lol, demonstrasi ttap x boleh di universiti, wlaupun mintak kebenaran pon x boleh. abis, camtu umur 6 tahun tadika pon boleh merusuh, psl Khalid Ibrahim hanya mencadangkan bawa buku2 darjah 1 ke tadika :lol: .

Pihak U dah kasi line + kelas batal, gunakan la :D . Orang bincang pasal kuota bukan pasal budak punk dan masalah sosial yang lain .kalau nak kasi contoh situasi lain pakai la yang sesuai sikit. Kalau nak ikut sangat contoh ko tu memang boleh pun kalau dorang nak merusuh , mungkin ko leh tunjuk camne cara budak2 tadika merusuh kat pembaca topik nih :blush:

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...