Jump to content
Sign in to follow this  
pokmat siko

Khalid Syor Uitm Ambil 10% Bukan Bumiputera

Khalid syor UiTM ambil 10% bukan bumiputera  

67 members have voted

1. 1. cadangan MB selangor

• setuju
      16
    • tidak setuju
      51
    • tidak peduli
      0

Recommended Posts

Bila pemikiran dah diracun dengan politik kotor PKR

ape yg PKR wat semuanyer btul..

nmpak sgt ada segelintir melayu yg xsygkan tnh air sendiri...

Merujuk kpd ayat yg aku bold kan tu, aku letakkan priority umat islam terhadap perkara2 yg perlu disayangi adalah seperti berikut:

Very High priority : Islam.

High priority : Family. (isteri dan anak2)

Med Priority : Saudara2 dekat.

Low priority : Tanahair

Poor Priority : Bangsa.

Ingatlah wahai bangsaku semua... Kalau rasa2 nak sayangkan bangsa, dan keutamaan agama diabaikan, baik ko pegi sokong si Lina Joy tu masuk kristian. Oppsss... Lina joy tu melayu,kan? :ph34r:

aku tak setuju gak dengan cadangan khalid tu :ph34r:

edited : menyimpang jauh dari landasan

Edited by hampeh

Aku rasa tak perlu ler nak sentuh jauh sangat, seperti kes Lina Joy dan sebagainya, tu dah lari sikit dari point utama topik ni, jauh sangat lari karang dah susah nak cari penyelesaian yang spesifik kepada satu masalah. Secara keseluruhannya, aku rasa pendapat masing-masing ada asas, cuma dari segi penerimaan pihak lain mungkin ada berlaku salah tanggapan dan tafsiran.

Kerana politik... sanggup gadaikan maruah bangsa, agama & negara sendiri... -_-

mat gagap tu ckap xpikir lgsung..

bodo cam ner leh jd MB

kamu kutuk dia, dia tu at least CEO.. Tan Sri.., dan dipilih rakyat menjadi MB Sgor.. kamu lak sape???

kenyataannya majoriti rakyat sokong TSK kecuali BeEnd's suppoter mcm kamu ni je yg anti dia. kahkah :lol:

kamu kutuk dia, dia tu at least CEO.. Tan Sri.., dan dipilih rakyat menjadi MB Sgor.. kamu lak sape???

kenyataannya majoriti rakyat sokong TSK kecuali BeEnd's suppoter mcm kamu ni je yg anti dia. kahkah :lol:

Begitu lah juga kepada pengutuk2 mana2 pihak :lol: . Er.. majoriti rakyat sokong kenyataan dia yang mana satu? kalau ikut poll putera ni saja majoriti lebih kepada tak sokong cadangan buka uitm.

test market kot..nak tengok melatah ke tak..

bukan kuasa dia dalam pengambilan pelajar.. uitm seluruh malaysia.

Begitu lah juga kepada pengutuk2 mana2 pihak :lol: . Er.. majoriti rakyat sokong kenyataan dia yang mana satu? kalau ikut poll putera ni saja majoriti lebih kepada tak sokong cadangan buka uitm.

Itu baru cadangan TSK dan beliau ada reson tersendiri dan bidang tugas sbg MB memikirkan sesuatu untuk kebaikan.. TSK takde kuasa pon utk menentukan polisi UiTM.. sape2 pon boleh beri cadangan.. cadangan tak semestinya diterima pakai.. kalau rasa tak ok, tolak tepi..

Kalau ikutkan cadangan/pendapat dulu bekas PM Tun Dr Mahatdir pernah mencadangkan/bercakap PM malaysia kpd bukan Melayu.. dan tutup PROTON utk memberi kebebasan rakyat memiliki kereta import secara murah.. itu pon just cadangan sahaja.

masalah sakng ni isu senditif sebegini dipolitikkan kaw2 punya utk kepentingan sebelah pihak.

masalah sakng ni isu senditif sebegini dipolitikkan kaw2 punya utk kepentingan sebelah pihak.

tau takpe

jangan bagi pandangan dan pendapat sembarangan

ko tu dah jadi mb bukan orang yg saja2 cakap kat kedai kopi

apa yg ko cakap tu sampai reporter2 datang rakam

sebelum cakap tu fikir dulu le kesannya

tau takpe

jangan bagi pandangan dan pendapat sembarangan

ko tu dah jadi mb bukan orang yg saja2 cakap kat kedai kopi

apa yg ko cakap tu sampai reporter2 datang rakam

sebelum cakap tu fikir dulu le kesannya

better bercakap drp mcm kena cucuk idung, tak berani nak hujahkan pendapat sendiri semata2 takutkan bos spt kata Tun dlm blog chedet nya.

Itu baru cadangan TSK dan beliau ada reson tersendiri dan bidang tugas sbg MB memikirkan sesuatu untuk kebaikan.. TSK takde kuasa pon utk menentukan polisi UiTM.. sape2 pon boleh beri cadangan.. cadangan tak semestinya diterima pakai.. kalau rasa tak ok, tolak tepi..

Kalau ikutkan cadangan/pendapat dulu bekas PM Tun Dr Mahatdir pernah mencadangkan/bercakap PM malaysia kpd bukan Melayu.. dan tutup PROTON utk memberi kebebasan rakyat memiliki kereta import secara murah.. itu pon just cadangan sahaja.

Ko belum jawab lagi aku tanya kenyataan mana majoriti rakyat sokong ?Kalau hal uitm tu memang bukan majoriti sokong. Betul tu khalid ada reason(s) untuk kasi cadangan cuma aku tak setuju je (dan sebahagian besar pihak serta student uitm sendiri dan rakyat malaysia) dengan cadangan dia . Salah dia tak fikir kesan dia bagi cadangan tu semasa rakyat ditarik/dipujuk untuk sokongan mereka oleh kedua-dua belah pihak . Cuba time lain dia bagi cadangan.

Ko belum jawab lagi aku tanya kenyataan mana majoriti rakyat sokong ?Kalau hal uitm tu memang bukan majoriti sokong. Betul tu khalid ada reason(s) untuk kasi cadangan cuma aku tak setuju je (dan sebahagian besar pihak serta student uitm sendiri dan rakyat malaysia) dengan cadangan dia . Salah dia tak fikir kesan dia bagi cadangan tu semasa rakyat ditarik/dipujuk untuk sokongan mereka oleh kedua-dua belah pihak . Cuba time lain dia bagi cadangan.

Aku sendiri tak setuju kasik kat non bumi.. dan aku pon bekas student UiTM yg dicintai.. tp aku tegaskan disini ialah isu cadangan ni telah dipolitikkan membuta tuli.. sedangkan ini isu sensitif melibatkan kaum yg seatutnya dihandle secara bijaksana.. ingat sapa2 pon boleh cadang sbb ada sebab2 kalau kamu kaji ada positifnya tp jika lebih negatifnya tolak je cadangan tu abis citer.. just suggestion ok.

memang suggestion tapi kalau dah time politik duk "kacau-bilau" sepatutnya ahli politik patut kurangkan memberi cadangan untuk isu yang sensitif , salah siapa kenyataan tu dipolitikkan untuk kepentingan pihak lain bila masing2 duk berebut penyokong ? .

Aku sendiri tak setuju kasik kat non bumi.. dan aku pon bekas student UiTM yg dicintai.. tp aku tegaskan disini ialah isu cadangan ni telah dipolitikkan membuta tuli.. sedangkan ini isu sensitif melibatkan kaum yg seatutnya dihandle secara bijaksana.. ingat sapa2 pon boleh cadang sbb ada sebab2 kalau kamu kaji ada positifnya tp jika lebih negatifnya tolak je cadangan tu abis citer.. just suggestion ok.

timing khalid beri kenyataan tu xkena masa.

cuba ko bayangkan kalo syor ni kuar dari pemimpin BN time2 cmni.

ko rasa parti ko xkan memanipulasi hal ni?

ko rasa parti ko akan duk diam?

xkan?

jd, sama saja.

xkan?

jd, sama saja.

akhirnya ada jugak orang yang sefahaman dengan aku nih . thank you !!!!

Saya rasa tidak patut kita ungkit pasal peristiwa 13 Mei, cina lama2 menguasai malaysia, india/cina memimpin syarikat2 besar dan lain2 terutamanya peristiwa 13 Mei yg amat sensitif itu.

Pada pandangan saya, saya menyokong candangan MB utk membuka 10% kepada non-bumi. Kalau nak dikatakan, setahu saya tiada Uni di dunia yg khas utk satu kaum/bangsa sahaja. Lagipun kemasukan kaum lain akan menggalakkan suasana pembelajaran yg lebih competitif dan kondusif. Kalau nak kata Uni lain kaum lain dah conquer, dan risau UiTM juga akan diconquer oleh kaum lain, mmg tidak patut kata begitu. Kalau nak bandingkan, utk Bumiputra lebih banyak pilihan berbanding non-bumi kerana ada UiTM. Jadi kalau UiTM dibuka 10%, barulah seimbang.

Dalam abad ini, tidak kira kaum mana lah, kita patut membuka minda dan menerima apa yg memberi manfaat dan tidak asyik memikirkan perkara negatif. Hanya dgn sikap ini dpt kita maju ke hadapan.

Saya rasa tidak patut kita ungkit pasal peristiwa 13 Mei, cina lama2 menguasai malaysia, india/cina memimpin syarikat2 besar dan lain2 terutamanya peristiwa 13 Mei yg amat sensitif itu.

Pada pandangan saya, saya menyokong candangan MB utk membuka 10% kepada non-bumi. Kalau nak dikatakan, setahu saya tiada Uni di dunia yg khas utk satu kaum/bangsa sahaja. Lagipun kemasukan kaum lain akan menggalakkan suasana pembelajaran yg lebih competitif dan kondusif. Kalau nak kata Uni lain kaum lain dah conquer, dan risau UiTM juga akan diconquer oleh kaum lain, mmg tidak patut kata begitu. Kalau nak bandingkan, utk Bumiputra lebih banyak pilihan berbanding non-bumi kerana ada UiTM. Jadi kalau UiTM dibuka 10%, barulah seimbang.

Dalam abad ini, tidak kira kaum mana lah, kita patut membuka minda dan menerima apa yg memberi manfaat dan tidak asyik memikirkan perkara negatif. Hanya dgn sikap ini dpt kita maju ke hadapan.

Pendapat peribadi. Bukan politik etc ...

Ni bukan pasal PKR yang usul aku tak stuju .. kalau UMNO pun aku tak setuju.

Aku TAK SETUJU. Berapa banyak IPTA kat Malaysia ? Semua dah buka kuota kat non bumi. So kenapa nak 'usik' UITM ? Kenapa? tok sah la. Yang nak gaduh pasal 10% tu nak buat apa? Biar la UITM macam tu .. nak rebut buat apa? Apa reason nak bukak 10 % tu ? persoalannya kenapa semua yg sensitip ngan melayu nak kacau. ??

Kene bagi alasan yg kukuh la. Sebab bila cakap je rakyat mula la assume macam² - saja nak tarik undi kaum bukan bumi la, publisiti la ..

Pada pandangan saya, saya menyokong candangan MB utk membuka 10% kepada non-bumi. Kalau nak dikatakan, setahu saya tiada Uni di dunia yg khas utk satu kaum/bangsa sahaja.

Only in malaysia then :D

Lagipun kemasukan kaum lain akan menggalakkan suasana pembelajaran yg lebih competitif dan kondusif. Kalau nak kata Uni lain kaum lain dah conquer, dan risau UiTM juga akan diconquer oleh kaum lain, mmg tidak patut kata begitu. Kalau nak bandingkan, utk Bumiputra lebih banyak pilihan berbanding non-bumi kerana ada UiTM. Jadi kalau UiTM dibuka 10%, barulah seimbang.

bukti kemasukan pelajar kaum lain masuk akan meningkatkan compettion,kenapa mesti ada non-bumi baru pembelajaran jadi lebih kondusif ? Kenapa kaum lain tiada pilihan , uitm ni cuma satu universiti lebih dari kaum lain je dan kebanyakkan bumi spm leavers masuk uitm, universiti lain tak ramai sangat bumi .

kenapa perlu fikir negatif ? ,fikir la secara positif kenapa uitm tak di open, :D .

APAKAH motif dan agenda sebenar pemimpin Parti Keadilan Rakyat (Keadilan), Tan Sri Abdul Khalid Ibrahim, yang juga Menteri Besar Selangor, tiba-tiba saja mencadangkan agar Universiti Teknologi Mara (UiTM) membuka 10 peratus pengambilan pelajarnya kepada bukan Bumiputera??

br cadang je kn.,.,huhu.,,knp skrg br nk melenting?,.,.knp x melenting utk hak MRSM?..kn mara pnye gk kn?...melayu pnye gk... :rolleyes:

Edited by script_kiddie

xkan?

jd, sama saja.

Ternyata kamu mengakui BeEnd tu mmg jenis kotor gitu.. tp dok sokong jugak dgn kamu2 sendiri dpt saham nanti.. Aku sekeras2nya menafikan PR memanipulasi sesuatu yg tidak betul.. hanya BeEnd membesar2kan issue, memutarbelit fakta, bah kan mengubah apa saja dgn salah guna kuasa demi kepentingan diri dan kroni.. kamu yg sbg rakyat ni just membuta tuli saja.. bukan tidak tahu kebenaran tetapi ego tidak menerima kenyataan.. sesat bersama2.

Realitinya BeEnd yg suka manipulasi isu terlebih dahulu, PR hanya sekadar beri timbal balas tu pon logik dek akal dan ada kebenaran utk pertahankan daripada kejahatan fitnah dan pembohongan BeEnd.

Cth kita ambik isu paling hangat dan terkinilah.. utk lebih mudah dinilai.. iaitu isu fitnah liwat keatas DSAI sori w/pun dok ulang2 cerita yg sama tetapi perlu memandangkan kamu ni tak paham2 bahasa.. ok tetiba je isu ini muncul dlm kesibukan kes pembunuhan Altantuya yg disabitkan dgn DSJ.. terang2 nak alih perhatian rakyat..

cuba kamu pk sejenak kenapa dlm kes liwat ini membelakangkan langsung mahkamah syariah? langsung mahkamah syariah tidak boleh sentuh saiful.. siapa saiful tu jika special sgt.. anak sedara TPM kah? mintak scholarship direct dgn TPM w/pun cgpa hancus dan kena buang uniten? atas dasar apa yg si saiful langsung tidak disiasat?? kononnya bersumpah dlm masjid pegang Al-Quran lagi(w/pun guna tgn kiri) tetapi kenapa tidak dihandle kes ini secara islam sedangkan kedua2 penuduh dan tertuduh adalah islam?? fakta2 keliru dan berubah2.. sekejap kata suka sama suka.. byk kali.. pastu kata dipaksa dan baru 1st time yer bang kena tutt!!... badan sihat gagah buleh diliwat secara paksa oleh DSAI yg masih tidak pulih sepenuhnya drp kecederaan kes terdahulu.. hehe lawak antarabangsa betullah.. dah tu boleh pula selamba je mengubah fakta yg telah diperbahaskan dlm mahkamah kpd kes "paksa".

Pada masa yg sama kenapa kes pembunuhan kejam menggunakn letupan C4 keatas Altantuya disenyapkan begitu saja.. apa status Abu Bakar Baginda?? kenapa dah ada 2 org mengadu siap dgn akuan sumpah oleh raja petra dan bala(tetiba tarik balik dan hilang) tidak disiasat secara menyeluruh?? just ambik keterangan saja.. pastu yg mengadu pula kena penjara.. kamu tak nampak kah lojik akal terbalik disini?? hanya org yg buta hati saja tidak sedar benda ni..

Kes zina dan bunuh mangsa secara kejam yg dah terang2 benda tu berlaku tidak pon disiasat betul2 tetapi kes liwat yg belum tentu betul tiada bukti langsung di siasat gila2 punya siap dah tangkap masuk penjara keluar masuk mahkamah semua.. apa cerita ni???? ada logik dek akal tak keje2 puak BeEnd ni?? termasuk kamu.

Ternyata kamu mengakui BeEnd tu mmg jenis kotor gitu.. tp dok sokong jugak dgn kamu2 sendiri dpt saham nanti..

wahai abgku yg disayangi.

celah mana aku kata aku sokong? check balik post2 aku yg lepas2...ko akan tau pendirian aku.

bile abgku ini membaca dgn emosi, emosi lah jawapannya.

:)

tq.

Assalamualaikum adik-adik semua

Secara dasarnya memang aku pun tak setuju jika UiTM membuka peluang kepada non-bumi putera...Sebab kaum Cina memang ada Kolej TAR dan Kaum India ada kolej dia sendiri

Now persoalannya kenapa BN begitu membangkit ISU ini.. Sedangkan secara faktanya BN sendiri meluluskan MRSM dibuka kepada bukan bumi putera pada tahun 2004 walupun ditentang pada begitu hebat diparlimen. MRSM dan UiTM di sini ada senonim dia..iaitu masing-masing memnpunyai perkataan MARA...Kalau soal kemasukkan 10% pelajar UiTM kepada bukan bumiputera dianggap menghina Melayu dan Bumi putera maka meluluskan MRSM dibuka kepada bukan bumi putera pada tahun 2004 juga dianggap menghina Melayu dan Bumi putera.. Bagi aku memang tak setuju samada UiTM dan MRSM dibenarkan untuk bukan bumi putera..

Satu lagi Kenyataan Datuk khalid hanyalah pandangan dan bukan menjurus kepada perlaksanaan..sebab soal meluluskan perkara tersebut hanya boleh dilakukan setelah dipersetujui di Parlimen seperti di dalam kes MRSM pada 2004. Di sini kita nampak ada 2 scenario yang sama tetapi dalam konteks yang berbeza ...pertama hanya pandangan ( isu UiTM) dan satu lagi perlaksanaan yang telah dibuat (isu MRSM 2004)...

Oleh kerana UitM tertakluk dibawah kemernterian Pendidikan mana boleh kerajaan negeri melaksanakannya...jadi apa yang isu sangat..sedangkan MRSM "sudah dilaksanakan" oleh parlimen yang mana keputusan dibuat majority oleh ahli umno dan BN (melebihi 2/3)

Isu AUKU -

Akta ini diwujukan oleh Mahathir pada pertengahan tahun 70'an setelah berlakunya demo pelajar yang begitu terkenal sampai sekarang termasuk yang membabitkan Anwar ibrahim dan Hishamuddin Rais. Kalau kita belajar di Universiti atau di UiTM sendiri kita mesti dapat punya booklet atau buku kecil yang berwarna kuning (sekarang tak tahu warna apa)

Dalam akta tersebut ada menyebut pelajar tidak dibenarkan terbabit dalam mana-mana parti politik dan diharamkan berkumpul apatah lagi berdemo. (untuk lebih lanjut sila baca auku)

Now kita balik kepada isu UiTM. Dalam kes ini kita tengok beribu pelajar UiTM mengadakan demo menentang kenyataan khalid. Persoalannya adakah pelajar ini akan dikenakan tindakan dibawah AUKU. Adakah pelajar ini akan digantung pembelajaran akibat berdemo. Adakah pihak kerajaan memberi pengecualian terhadap demo yang di lakukan oleh adik-adik kita di UiTM.

Kita tahu dan permah terbaca sebelum ini ada dikalangan adik-adik kita yang belajar di universiti membuat demo atau bantahan terhadap kerajaan dalam beberapa isu tertentu. Jumlah mereka tidaklah seramai seperti mana kes UiTM.. Dalam masa yang singkat mereka ini digantung dan ada juga yang dibuang...Jadi bagaimana pula dengan isu UitM ini.. Aku memang sedih kalau pelajar ini digantung atau dibuang...cuma kalau kita fikir secara sejenak apa rasionalnya pihak UiTM membernarkan demo ini..yang jelas melanggar AUKU yang dibuat kerajaan sendiri.

Recap: Aku memang tak setuju pasal "membuka peluang" kepada non-bumi di UiTM (hanya pandangan Khalid) ...dalam masa yang sama aku juga menetang keras "membuka peluang" kepada non-bumi di MRSM (yang telah dilaksanakan oleh kerajaan BN tahun 2004 )

Good luck

wahai abgku yg disayangi.

celah mana aku kata aku sokong? check balik post2 aku yg lepas2...ko akan tau pendirian aku.

bile abgku ini membaca dgn emosi, emosi lah jawapannya.

:)

tq.

Celah mana nya ber abg2 ni.. heee geli geleman aku.. ko jgn jadi b***k dahh... aku kira apa pendirian ko.

jadi ko tak sokong mana2 pihak la ni.. jenis lalang jugak takde pendirian.

Edited by spoket

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...