Jump to content
TOYSЯUS

Lesen Judi Piala Dunia

Recommended Posts

[quote name='Are~Miey12' date='16 May 2010 - 10:45 PM' timestamp='1274021115' post='1031176']
hahhaaa..apesal yg ko terasa sgt nih....aku bukan quote post ko pun...nm ko pun aku takde sebut...aku ckp spe yg 'berkenaan je'.....tp kalo ko rs ko dah menghalalkn bnd haram nih, elok ko bertobat dr skang la...bnd salah ttp salah..tak perlu nk twist mcm2 cte bro....kita ckp nih pun bukan pakai undang2 sendiri, tp nih hukum dr Allah swt...kita bukan sape2 nk menidakkan suruhannya....

hurmmmm...tak phmnye aku org2 mcm nih, ngaku Islam...tp hukum Allah taknak ikot....wallahualam~
[/quote]

I don't care if u want to use wordplay or sentence-play to manipulate my word.

Aku tidak sekali2 akan halalkan bende haram. Mind that.

AKu cume menyokong pengeluaran lesen judi atas alasan kita perlu menghormati kemahuan kaum2 lain diMalaysia dan jugak kita ada akal nak pikir judi tu baik ke buruk.

Ni masalahnya. Orang jahat main judi dipedulikan. Orang baik nak hapuskan jenayah dituduh macam2.

[quote name='Jedi' date='17 May 2010 - 09:55 AM' timestamp='1274061318' post='1031246']
[color="#FF0000"][b]Kerajaan dah luluskan ek lesen judi ni.
Memang sah bodoh piang.[/b]

Nanti kalau ada orang Islam beli nombor ekor, takyah la tangkap.
Biarkan berduyun2 dok gi beli.

[b]Mufti Perak Harussani kata haram pun diorang tak peduli.
Memang bodoh piang.[/b]
[/color]

[color="#0000FF"]Puak2 tu memang takkan faham punya.
Lagi banyak bercakap/menulis, lagi jelas menampakkan KEJAHILAN mereka.

[b]Jangan melenting.
Sebab lagi banyak kita belajar, lagi jahil sebenarnya.
Sebab banyak yang kita tak tahu.[/b]

Mungkin Hidayah belum sampai agaknya.
Harap2 sampai juga satu hari nanti...sebelum nyawa kat halkum.
Yang dah dapat hidayah tu, senantiasa minta Allah SWT kekalkan hidayah tu...jangan sombong.

Wallahualam....
[/color]
[color="#006400"]
Memang ada puak2 yang berani putar belit ayat-ayat Allah SWT mengikut pemikiran mereka yang jahil.
Berlagak macam pandai sangat dari Allah SWT.

Contoh dalam soal arak.
Ada yang memandai2 berkata 'Arak yang TIDAK memabukkan boleh minum.'

Hati2 dengan golongan sebegini.
Syukur Malaysia ni masih ramai ulama.
Walaupun ulama di hina dan ada usaha untuk 'sumbat' ulama dalam penjara atau bunuh ulama.
Ingatkan kat Timur Tengah jer berlaku, kat Malaysia pun nak buat gak?
Astagfirullah..
[/color]
[color="#DDA0DD"]
p.s: Cuba fikir sejenak kenapa orang Yahudi perangai diorang hodoh ya amat?
Sebab diorang sombong dan takabbur.
JANGAN JADI MACAM MEREKA.[/color]
[/quote]

Ni paling kelakar. Bab yang aku bold tu je.

1. Ape hak ko untuk berkata orang lain bodoh? Dah pandai sangat ke? Kalau dah pandai sangat pegi jadi policy maker, batalkan lesen tu.
2. Islam menyuruh umatnya mencari ilmu. Menuntut ilmu sebahagian dari ibadah. Yet you say that learning will make people show their stupidity/kejahilan? Ni mana datang ni? Hadis mana ko cedok? Hadis palsu ke? Sebab banyak kita tak tahu la kita kena belajar. Cakap macam tamil.

Dan aku sangat meragui laporan yang dinyatakan dilaman web dibawah:
[url="http://www.sabahdaily.com/2010/05/judi-akhirnya-harussani-bidas-najib/"]http://www.sabahdaily.com/2010/05/judi-akhirnya-harussani-bidas-najib/[/url]

Aku quotekan dan boldkan mana part yang meragui.

[quote]Mufti Perak, Datuk Dr Harussani Zakaria menyifatkan keputusan kerajaan Persekutuan meluluskan lesen judi pertaruhan bola sepak sempena kejohanan bola sepak Piala Dunia, umpamamenentang hukum Syarak

Beliau berduka cita lantaran kerajaan Umno BN menghalalkan perkara yang terang-terang haram dan mengingatkan pemimpin beragama Islam yang terlibat dalam meluluskan lesen judi itu, sebagai bersyubahat mengikut peruntukan hukum syarak.

[b]Kenyataan Mufti Perak ini menunjukkan keputusan kerajaan Umno Barisan Nasional itu bukan sahaja tidak disenangi pimpinan Pakatan Rakyat, sebaliknya dari segenap peringkat.(1)[/b]

“Saya dukacitalah, kerana kerajaanmeluluskan judi, kerana judi ini haram dalam Islam. Jadi, kita meluluskan judi seolah-olah kita menghalalkan judi sedangkan ia haram di sisi Islam. Perbuatan ini sepatutnya dihindari,” katanya kepada TV Selangor hari ini.

[b]Dr Harussani menegaskan umat Islam terlibat dalam aktiviti ini, hukumnya tetap haram walaupun kerajaan umno-bn bertindak menghalalkannya.[/b]

“Jadi apa hukumnya orang Islam terlibat dalam aktiviti tidak bermoral ini? Kalau orang Islam terlibat, hukumnya haram. Orang Islam yang terlibat hukumnya haram walaupun aktiviti dihalalkan oleh kerajaan,” katanya.

Ditanya apa hukum pemimpin yang terdiri dari orang Islam yang terlibat dalam meluluskan lesen judi bola, beliau menyatakan, perbuatan mereka hukumnya syubahat.

“Orang yang meluluskan bersyubahat dalam perbuatan judi. Dia luluskan benda yang haram,” katanya lagi.

Mufti Perak itu menyifatkan tindakan pimpinan kerajaan Malaysia tidak wajar kerana kelulusan lesen judi ini [b]hanya menggalakkan rakyat berjudi sedangkan Malaysia adalah sebuah negara yang diwar-warkan Umno sebagai negara Islam.(2)[/b]

“Kesan tindakan ini akan menggalakkan orang terus berjudi, apatah lagi judi sudah diharamkan dalam syarak dan al-Quran, maka wajib kita pelihara. Membenarkan judi maka menggalakkan orang berjudi,” katanya.

Akhbar berbahasa Cina, Sin Chew Daily sebelum ini melaporkan kementerian kewangan pimpinan Datuk Seri Najib Razak secara rasminya memberi lesen judi itu kepada Kumpulan Berjaya, dan pertaruhan secara sah itu boleh dibuat sebelum kejohanan bolasepak bermula 11 Jun ini.

Pada 6 Mei lalu, Timbalan Menteri Kewangan Datuk Dr Awang Adek Hussein berkata, kerajaan mempertimbang kemungkinan mengeluarkan lesen pertaruhan judi sempena kejohanan Piala Dunia atas alasan mengelak pertaruhan haram. -TVS

Abim turut bantah lesen pertaruhan Piala Dunia

Angkatan Belia Islam Malaysia (Abim) membantah sekeras-kerasnya serta merasa amat kesal keputusan kerajaan memberi lesen pertaruhan perlawanan bolasepak Piala Dunia 2010.

“Abim menilai keputusan ini seakan tidak menghiraukan sensitiviti di kalangan masyarakat Islam di negara ini oleh pihak berkenaan serta dampak sosial yang diakibatkan dari keputusan tersebut,” kata timbalan presiden Abim, Amidi Abdul Manan.

Abim, tambahnya, berpendirian bahawa keputusan kerajaan mengeluarkan lesen pertaruhan itu langsung tidak mempunyai sebarang justifikasi yang munasabah.

Sebaliknya, tegas Amidi, ia hanya bersifat untuk meraih keuntungan material jangka pendek yang boleh memberikan kesan negatif ke atas masyarakat dan negara.

“Abim dengan ini menyeru kepada semua umat Islam untuk sama-sama membantah keputusan tersebut demi menjaga kesejahteraan setiap lapisan masyarakat di negara ini.

“Pihak Abim akan menggerakkan bantahan ini di seluruh negara bagi memastikan keputusan ini tidak dilaksanakan demi kesejahteraan semua pihak,” tegasnya dalam satu kenyataan hari ini.

Menurut Amidi lagi, tidak ada agama di dunia ini yang membenarkan serta menghalalkan perjudian.

Amidi berkata, ia ekoran impak negatif sosialnya yang secara langsung akan menyebabkan kemusnahan moral individu, institusi keluarga dan masyarakat serta mencemar imej Malaysia yang menjadikan Islam sebagai agama rasmi persekutuan.

‘Abim dengan ini menggesa dan bertegas agar kerajaan Malaysia menarik semula keputusan pemberian lesen pertaruhan ini demi menjaga kesejahteraan masyarakat dan negara,” tambahnya. -MK[/quote]

1. Bila masa penulis berita ni dapat info 'tidak disenangi segenap masyarakat'? Ada statistik, kutipan suara dijalankan ke? Kalau sebilangan yes, tepat. Time rusuhan hari tu dah membuktikan. Tapi segenap lapisan? Tak percaya aku.

2. Diwar2kan? Jangan la cakap satu statement Dr M masa tahun 1998/1999 time kes pertama Anwar. Tu satu statement je. Bukan massive release in press yang ada berita2 follow up yang menyatakan bahawa Malaysia negara Islam.

3. Cara penulisan difokuskan pada topik yang diyakini dapat tarik minat pembaca, tapi masa yang sama takde bukti konkrit seperti bila penulis jumpa Mufti, dimana dia jumpa mufti tu, dsb.

4. Mufti tu hanya menyatakan beberapa ayat yang boleh diragui kesahihannya dari segi etika laporan kewartawanan. Does he really saying that? Aku tau berita2 camni kompem takkan masuk mainstream media cam akhbar dan TV utama tapi, dude, do you really believe this? Malaysiakini report better than this.

5. Fair comment takde. Takde follow up dari pihak Kementerian Kewangan mahupon Awang Adek. So ternyata artikel ini bias dan boleh diragui. Segamak2 Utusan dan Berita Harian, most of their news have fair comment.

Aku pernah belajar jurnalisme/kewartawanan dulu. Aku komen based on apa aku belajar.

Please la. Ni serious discussion. Be serious. Kalau nak main wordplay, sentence-play, maki hamun orang, tak payah la. Gi ruang sembang sana.

i do respect TOYSЯUS punya post kerana ada isi yang reliable yang menyatakan statement dier.

Dalam AlQuran dinyatakan satu perkara secara jelas. Cakap suruh ikut AlQuran, tapi sendiri tak amalkan tak guna jugak.

Ai? Matlamat sama, tapi bertegang urat sebab jalan lain-lain? Ada yang mengutarakan harapan, ada yang mengutarakan kesal, ada yang mengutarakan realiti, alih-alih sama sendiri pun bergasak?

[quote name='Nezict' date='17 May 2010 - 11:43 AM' timestamp='1274067788' post='1031283']
I don't care if u want to use wordplay or sentence-play to manipulate my word.

[b]Aku tidak sekali2 akan halalkan bende haram[/b]. Mind that.
[b]
AKu cume menyokong pengeluaran lesen judi atas alasan kita perlu menghormati kemahuan kaum2 lain diMalaysia[/b] dan jugak kita ada akal nak pikir judi tu baik ke buruk.

Ni masalahnya. Orang jahat main judi dipedulikan. Orang baik nak hapuskan jenayah dituduh macam2.
[/quote]

Nezict, ko baru ckp ko tak menghalalkn bnd yg haram..tp at da same time ko mnyokong kerajaan mengeluarkan lesen perjudian di negara kita... Dlm konteks nih, aku nk tny, apa beza tak [b]menghalalkan dgn menyokong [/b] yg ko sebutkan tuh????

Remember plis, jgn main2 dgn hukum Allah... atas apa jua reason sekalipun [b]SALAH TETAP SALAH[/b]..konon Malaysia negara Islam, tp apa gunanya kalo menghalalkn bnd2 yg dah terang lg nyata sah disisi undang2....

aku tak kisah samada ko pro kerajaan atau tak, tp bg aku....kalo bnd dah salah, knp mesti nk defend yg bnd tuh btul???....bukak mata, bukak minda....yg baik kita ikot, yg buruk kita tgglkn / buang.

[quote name='Are~Miey12' date='17 May 2010 - 10:16 PM' timestamp='1274105777' post='1031463']
Nezict, ko baru ckp ko tak menghalalkn bnd yg haram..tp at da same time ko mnyokong kerajaan mengeluarkan lesen perjudian di negara kita... Dlm konteks nih, aku nk tny, apa beza tak menghalalkan dgn menyokong yg ko sebutkan tuh????

Remember plis, jgn main2 dgn hukum Allah... atas apa jua reason sekalipun SALAH TETAP SALAH..konon Malaysia negara Islam, tp [b]apa gunanya kalo menghalalkn bnd2 yg dah terang lg nyata sah disisi undang2[/b]....

aku tak kisah samada ko pro kerajaan atau tak, tp bg aku....kalo bnd dah salah, knp mesti nk defend yg bnd tuh btul???....bukak mata, bukak minda....yg baik kita ikot, yg buruk kita tgglkn / buang.
[/quote]
1 question.

adakah ia jadi haram sebab kita ni 'negara islam'?

Ada peruntukan yang membenarkan muslim main judi? NO.
Ada dinyatakan company yang handle tu Muslim people? NO.

Buruk yang kita lakukan ditentukan atas akal kita sendiri? Kenapa mesti takut dan bela minoriti muslim yang main judi. Gila judi ke?

kerajaan consist of may people there. ada yang islam ada yang bukan islam. keputusan tu bukan ditentukan oleh najib or awang adek seorang. Satu kementerian saja sudah terdidi dari beratus2 orang. Policy maker saja sudah ada berpuluh2 dalam satu kementerian. Which not all of them is muslim.

Try to look the situation at the blind side of truth, please?

ape kate kalau kerajaan kuarkan lesen jual dadah?tentu yg menyokong lesen judi akan sokong jugak lesen jual dadah ni,kan?ala...lesen jual dadah bermusimla...4 tahun sekali jer...

[size="4"][color="#ff0000"][u][b]PAS anjur protes lesen judi ke Istana Negara
[/b][/u][/color][/size]

[quote]PAS akan sekali lagi menganjurkan perhimpuanan bagi membantah tindakan kerajaan mengeluarkan lesen judi pertaruhan bolasepak Piala Dunia yang bakal berlangsung Jun ini.

Perhimpunan kali ini akan dianjurkan oleh dewan pemuda PAS pusat dengan kerjasama pertubuhan bukan kerajaan (NGO) serta beberapa pertubuhan Islam yang lain."Perhimpunan kali ini akan berarak ke Istana dan semua rakan ahli Pakatan Rakyat serta NGO akan turut dijemput hadir ke sana," kata ketua pemuda PAS, Wilayah Persekutuan, Herman Samsudeen.Menurutnya, perbincangan awal telah dijalankan dengan ketua pemuda PAS pusat, Nasaruddin Tantawi bagi mengadakan perhimpun lebih besar dan bersepadu.

Selain itu juga, PAS turut menjemput semua rakyat tanpa mengira bangsa dan agama kerana isu ini melibatkan semua kaum di Malaysia.
Kita sememangnya menolak kelulusan judi ini, walaupun dengan alasan sebagai membasmi perjudian haram," katannya.
Katanya lagi, PAS juga menolak pandangan kerajaan bahawa judi hanya diharamkan kepada umat Islam dan rakyat bukan Islam dikorbankan supaya kerajaan boleh menghalalkan judi itu.
"Mereka yang bukan Islam juga menolak judi, jadi tiada sebab kerajaan perlu menghalalkan perkara yang haram ini," katanya.
Menurut Herman, tarikh perhimpunan itu belum ditetapkan dan akan dimaklumkan dalam tempoh yang terdekat. [/quote]

selanjutnya tgk sini
[url="http://www.malaysiakini.com/news/131992"]http://www.malaysiak...com/news/131992[/url]

sukati korang la. nak berarak sampai afrika selatan time piala dunia pon aku tak kesah.

[quote name='Nezict' date='17 May 2010 - 10:37 PM' timestamp='1274107047' post='1031464']
1 question.

adakah ia jadi haram sebab kita ni 'negara islam'?

Ada peruntukan yang membenarkan muslim main judi? NO.
Ada dinyatakan company yang handle tu Muslim people? NO.

Buruk yang kita lakukan ditentukan atas akal kita sendiri? Kenapa mesti takut dan bela minoriti muslim yang main judi. Gila judi ke?

kerajaan consist of may people there. ada yang islam ada yang bukan islam. keputusan tu bukan ditentukan oleh najib or awang adek seorang. Satu kementerian saja sudah terdidi dari beratus2 orang. Policy maker saja sudah ada berpuluh2 dalam satu kementerian. Which not all of them is muslim.

Try to look the situation at the blind side of truth, please?
[/quote]

sbb tuhla kita lantik ketua kerajaan n ketua negara utk memutuskan sesuatu hal..
slama nih kerajaan tak halalkn lesen perjudian, ade yg dok mnyalak di belakang ke????
nk jaga ati org2 non-muslim mesti kena langgar hukum Allah ke??? Org kafir lg penting dr Allah??? Mcm tuh????
Bila aku ckp cmni, ko akn twist cte lain...tp hakikatnye mmg ko setuju ngn persoalan2 tuh.....

dlu bg kondom free, arini kuarkn lesen judi, esok lusa tak mustahil kuarkan lesen dadah,

cuba bygkn 10 tahun akn dtg,
in case bila ada kerajaan lain yg nk memerintah negara ikot hukum Islam, mula la ada pihak yg protes ckp kerajaan skang kolot...nk buat ape sume tak bole....wth!

sape yg pandai2 luluskan lesen2 'HARAM' tuh dlu????
ms tuh bru rakyat2 non muslim nk mnyalak mcm a****g akibat kesilapan kerajaan 'dlu'...

aku tak nampak lgsung reason yg mengatakn bila kerajaan mengeluarkn lesen perjudian, akan membendung gejala judi2 haram2 nih...

celah mn wei???? silap2, yg tak pnh knl judi pun bole terlibat main!

inila yg org ckp, SESAT LAGI MENYESATKAN......

p/s: sekali lg, besok depan Tuhan rasa2 bole tak ckp reason cmni bila Dia tny [b]'knp mesti halalkan bnd yg Aku dah haramkan??'...[/b]
kalo rs berani nk putar belit ngn manusia je, ngn Tuhan tak......sila istighfar byk2 n bertaubat blik....
nak kira bdosa nih bukan stakat yg mngeluarkan lesen je, yg menyokong pun dikira terlibat...

diharap anda semua tidak terlalu beremosi dalam berforum,diingatkan berbincang menggunakan akal dan bukti yang sahih,tuduhan membabi buta seumpama fitnah kerana tiada kebenaran.
jika ada statement yang membuta tuli saya akan mengambil tindakan.
berbincang secara gentleman dan berhemah...

[quote]inila yg org ckp, SESAT LAGI MENYESATKAN......[/quote]

Yang nie aku setuju sangat. apabila urusan negara dipegang oleh orang jahil
mereka akan menyesatkan orang lain. Edited by OngBok

Inilah salah satu tanda kiamat semakin hampir.
[b]Apabila urusan agama dipegang oleh orang yang bukan ahlinya.[/b]

masih ada yg tak dpt pentunjuk dan hidayah lg nie.....

aku harap ada penyelesaian, setuju din77, ada yg masih tak dapat petunjuk dan hidayah...

[quote name='Nezict' date='18 May 2010 - 03:02 AM' timestamp='1274122950' post='1031531']
sukati korang la. nak berarak sampai afrika selatan time piala dunia pon aku tak kesah.
[/quote]

[b]Dalam banyak2 post sebenarnya aku bersependapat ngan ko, tapi ko je pangkah aku. Diorang tak tau perkara ni dah lame dah kerajaan pikir untuk meng"aman"kan Malaysia nih.

Kerajaan buat event melawat Malaysia itu ini, nanti bila pelancung asing datang itu ini tak de . . . Jawabnye tak de pelancung lah, itu dari satu contoh lah. Judi, arak dan rokok adalah perkara yang sama bila bincang dan asik komplain " kenapa tak haramkan bla bla . . . Itu semua pemikiran jangke pendek.

Kalau nak sangat banteras judi banteras benda yang memang dah jadi kat Genting tu. Pergi lah protes. Ini WC2010 tak start lagi dah bising. Bende yang dah lama bertapak tu buat2 tak tau. [/b] Edited by e_X

dari post awl sampai akhir aku baca.. aku tgk duk pusing2 cite benda sama.. masing2 dah dikurniakan akal yang waras.. jd fikirlah dengan waras berlandaskan agama.. aku rs sahabat2 semua blh fikir yg mane buruk dan yg mana baik,.. yang mana btl dan yang mana salah..

aku cadangkan close je topik ni.. sb aku tgk dah semakin panas.. bukan sebab topik ni tak bagus, mmg perbincangan ni bagus... tapi jawapan untuk persoalan ni dah ada dari post page 1 samapi last.. mcm aku ckp kat atas td "fikirlah dengan waras berlandaskan agama"...

salam...

Aku setuju dengan Neutron, closekan saja. Tak nampak jalan penyelesaiannya melainkan pertikaman lidah antara orang yang sebenarnya mempunyai matlamat dan niat yang sama tetapi berlainan persepsi dan penilaian. Kesimpulannya, memang semua orang tahu dan faham yang judi itu salah dan haram. Cuma komentar berkenaan perkara dan situasi semasa saja yang menyebabkan perselisihan pendapat. Alih-alih, bila elemen politik dah masuk sekali, terus habis kabur jalan keluar.

A-li 'Imraan, 103 - "Dan berpegang teguhlah kamu sekalian kepada tali Allah (ugama Islam), dan janganlah kamu bercerai-berai; dan kenanglah nikmat Allah kepada kamu ketika kamu bermusuh-musuhan (semasa jahiliyah dahulu), lalu Allah menyatukan di antara hati kamu (sehingga kamu bersatu-padu dengan nikmat Islam), maka menjadilah kamu dengan nikmat Allah itu orang-orang Islam yang bersaudara. Dan kamu dahulu telah berada di tepi jurang neraka (disebabkan kekufuran kamu semasa jahiliyah), lalu Allah selamatkan kamu dari neraka itu (disebabkan nikmat Islam juga). Demikianlah Allah menjelaskan kepada kamu ayat-ayat keteranganNya, supaya kamu mendapat petunjuk hidayahNya."

Sebelum WC2010 [s]bermula [/s]tamat saya belum ingin menutup topik yang saya buka ni. TQ. Edited by TOYSЯUS

Salam,
nak tutup topik senang, hanya 1 klik aje, tapi nak Tutup Permikiran Orang tidak senang. :P

Kalau dah Haram, ia tetap haram, tak kira apa pun alasan, kerana setiap alasan yang diberi adalah alasan dari permikiran yang dianugerahkan kepada kita. Adakah kita nak gunakan anugerah ini bagi menentang hukum yang telah ditetapkan oleh NYA.

[quote]Aku setuju dengan Neutron, closekan saja. Tak nampak jalan penyelesaiannya melainkan pertikaman lidah antara orang yang sebenarnya mempunyai matlamat dan niat yang sama tetapi berlainan persepsi dan penilaian. Kesimpulannya, memang semua orang tahu dan faham yang judi itu salah dan haram. Cuma komentar berkenaan perkara dan situasi semasa saja yang menyebabkan perselisihan pendapat. Alih-alih, bila elemen politik dah masuk sekali, terus habis kabur jalan keluar.[/quote]

Jalan penyelesaiannya dah ada. Samada nak lalui jalan itu atau menyimpang ke jalan lain.
Kalau benar kerajaan mengamalkan konsep 1M "rakyat didahulukan...."
Akurlah dengan kehendak rakyat. Banyak pihak yang menentang keputusan ini termasuk
dari pihak kerajaan/umno sendiri.

Matlamat tidak menHALALkan cara.

[img]http://3.bp.blogspot.com/_BCK18V-MXh4/S_WMprtZYMI/AAAAAAAAAyY/xXuoAbQnzpY/s1600/casino.png[/img]

[url="http://www.casinocitytimes.com/news/article/top-10-casinos-by-number-of-employees-171206"]http://www.casinocit...mployees-171206[/url]

┌─┐ ─┐
│▒│ /▒/
│▒│/▒/
│▒ /▒/─┬─┐
│▒│▒|▒│▒│
┌┴─┴─┐-┘─┘
│▒┌──┘▒▒▒│
└┐▒▒▒▒▒▒
└┐▒▒▒▒

Khairul Anwar - Keh keh aku pun ada terbaca news tu kat Yahoo news. Yang paling aku tak sangka kasino kat Vegas pun kalah dengan kita. Itulah yang dipanggil Malaysia Boleh. Yeah! :rolleyes:

[quote name='Sir Pyan' date='22 May 2010 - 12:22 AM' timestamp='1274458932' post='1032354']
Khairul Anwar - Keh keh aku pun ada terbaca news tu kat Yahoo news. Yang paling aku tak sangka kasino kat Vegas pun kalah dengan kita. Itulah yang dipanggil Malaysia Boleh. Yeah! :rolleyes:
[/quote]

i sedih sebenar nye :(

takut kat dalam list Allah tu negara kita 1st yang kene bala,

sekarang ni da la hujan lebat (banjir)
esok2 Dia bagi lagi kemarau teruk lak
nauzubillah...

ini yang dipanggil disebabkan dosa seseorang/sekelompok
senegara merana..

[font="Arial"][color="#000000"][/color][/font][quote][font="Arial"][color="#000000"]Rasulullah s.a.w. bersabda:
“Demi Allah yang diriku berada di tangan (dalam Kuasaan-NYA) hendaklah kamu menyuruh yang makruf dan melarang kemungkaran; jika tiada Allah akan menimpa ke atas kamu siksa-Nya, kemudian kamu berdoa kepada-Nya tetapi doa kamu tidak akan diperkenankan.” [Hadis Riwayat Abu Daud.][/color][/font][/quote]

[quote name='khairul anwar' date='22 May 2010 - 12:37 AM' timestamp='1274459861' post='1032359']
i sedih sebenar nye :(

takut kat dalam list Allah tu negara kita 1st yang kene bala,

sekarang ni da la hujan lebat (banjir)
esok2 Dia bagi lagi kemarau teruk lak
nauzubillah...

ini yang dipanggil disebabkan dosa seseorang/sekelompok
senegara merana..

[font="Arial"][color="#000000"][/color][/font]
[/quote]

[b]Aku dah cakap awal2 kes-kes yang sebelumnya tak dapat nak banteras ni kan benda yang tak berlansung lagi. Yang korang tau nak haram itu haram ini. Sana combo judi, arak, rokok, seks semua ada macam dalam siri Las Vegas lah.[/b] Edited by e_X

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...