Jump to content
slaughters

Anda Ingin Berkahwin..

Recommended Posts

aku pon nak kawen awal la..

kawen awal ader byk jenis..

nk kawen free..?

org tua pilih..?

kawin dr kecik2..

kawen lari..

hakhakz ^_^

kawen awal ader byk jenis..

nk kawen free..?

org tua pilih..?

kawin dr kecik2..

kawen lari..

hakhakz ^_^

Kawen free tu camner..

kawen jenis "xcident" ker..huhu..

Kawen dari kecik2 tu apa pulak..

Ko umor baru 19 kan..huhuhu..nak kawen gak ke mude2 :ph34r:

Kawen free tu camner..

kawen jenis "xcident" ker..huhu..

Kawen dari kecik2 tu apa pulak..

Ko umor baru 19 kan..huhuhu..nak kawen gak ke mude2 :ph34r:

hahahahaha.. ^_^

klu kawen free tuh ader yg accident..

ader gak yg mmg nk accident..

kawen dr kecik nih kire kawen x dapat lesen ah..

umor x cukup..mak bapak yg jodohkan dari kecik

hahahaha

pendapat aku plak, kawin umur brape tak kisah.

yg penting, calon dah ada, mak bapak dah restu, kewangan dah stabil.

apa lagi?? kawin je laa..

p/s: walaupon duit bukan segala2nya, menurut ustaz aku yang bekerja di Jabatan Agama Islam Pahang (JAIP), 87.7% pasangan suami isteri yang bercerai di Kuantan adalah disebabkan masalah kewangan.

pendapat aku plak, kawin umur brape tak kisah.

yg penting, calon dah ada, mak bapak dah restu, kewangan dah stabil.

apa lagi?? kawin je laa..

p/s: walaupon duit bukan segala2nya, menurut ustaz aku yang bekerja di Jabatan Agama Islam Pahang (JAIP), 87.7% pasangan suami isteri yang bercerai di Kuantan adalah disebabkan masalah kewangan.

bole gak diterima pndapt nii..

hahah.hm.mula2 tu macam malas nak bukak thread ni, tapi sebab tadi baru perasan slaughters yang pemula topik ni, semangat inkuiri saya secara tiba-tiba menguasai diri.heheh :P

rasanya masalah inipun dialami abang saya. Abang saya ni sebaya macamslaughters. Dia bekerja sendiri. Tahun lepas dia cakap pada makbapak kita yang dia nak kahwin. Mak bapak kita kira terkejut la mula2 tu.tapi mak kita ni jenis tak kisah. so, pada dia kalau abang kita dah nak kahwin lepas tu orangnya pun baik kira ok jela. Tapi bapak kita ni plak tak bagi sebab dia kata muda sangat. Sabar-sabar dulu.Umur masa tu baru 21 (nak masuk 22 tahun). Muda lagi. Dia nak suruh abang kita berusaha kumpul duit dulu. Abang kita punyalah bersemangat sampai dia curi-curi pergi kursus pra perkahwinan. tup-tap dia tunjuk sijil penyertaan kat mak kita.hahahahah.

untuk slaughters,

saya adik yang masih kecil ni sememangnya belum layak beri nasihat dan panduan berkenaan hal ini. Tapi saya ingin memberi pendapat dari kaca mata seorang adik terhadap abangnya. Saya berpendapat, tak payahlah tergesa-gesa sangat. tapi, kalau nak berkahwin dengan si dia pada umur 29 tahun macam da terlalu tua untuk perempuan. Saya cadangkan anda berkahwin pada umur 25. Tak terlalu tua, tak terlalu muda. Jadi, dalam tempoh ni, kumpullah duit seberapa banyak yang boleh dan lengkapkanlah diri dengan segala macam ilmu agama supaya dapat bimbing isteri anda.Tak payah resah dan gusar sekiranya kelak anda terlepas jodoh dengan pilihan hati sekarang. Sebab jodoh pertemuan tu telah tertulis sejak azali. Jodoh tu rezeki daripada Allah dan pasti akan diberi yang terbaik tepat pada tempat dan ketikanya...

Sekian, wassalam.

hijaulaut_08

p.s: kita tak berapa setuju slaughters mintak 'ehemnya' simpankan duit...

Kepada member aku slaugther aka hanif, sebagai seorang yang mengenali ko (dan amat mengenali AWEK ko, ko paham ajalah) aku memang nak bagi nasihat kat ko tapi BUKAN dalam forum nih. Sebab ia terlalu komplikated untuk aku nak terangkan. Ini adalah situasi kalau berdepan dengan satu masalah yang ko taktau lagi apa.

Ko memang dah bersedia, benda yang ko perlu jawab adalah soalan ini :-

1. Bersedia menjadi seorang SUAMI yang baik dan bertanggungjawab? (Seriously, aku sekali pandang aku tau ko boleh laksanakan yang nih)
  2. Bersedia nak jadi seorang bapa?
  3. Bersedia nak menghadapi cabaran rumahtangga?

Kalau ko jawab YA bagi ketiga-tiga soalan tu, maknanya ko memang dah SEDIA. Tapi jika salah satu jawaBannya TIDAK maka eloklah ko membuat persediaan terlebih dahulu.

Berkahwin nih, bukan satu benda yang kita boleh nak tergesa-gesa. Perjalanan hidup kita dengan pasangan kita perlu dicorak sebelum kahwin lagi. Kewangan bukanlah satu benda yang besar dalam perkahwinan tetapi KEPERCAYAAN diantara satu sama lain adalah PENGEKAL PERKAHWINAN berkenaan.

Dalam Islam, lelaki disarankan agar mengaji ilmu keperempuanan (ilmu mengenai perempuan dan sifatnya) sebelum berkahwin. Ini dapat mengelakkan salah faham dalam rumah tangga dan juga mengekalkan keharmonian rumah tangga. Aku nak sembang lebih tapi ini akan masuk bab "lucah". Nak aku sembang pasal tu? Nanti bila-bila kita buat conference dalam YM :)

Okieslah takat tu dulu.

Perkahwinan mengikut takrifan aku adalah perkongsian/perjanjian hidup antara dua insan berlainan jantina(lelaki dan perempuan) yang saling memahami,mengerti,mempercayai,bertolak ansur dan mencintai satu sama lain serta berani menghadapi dugaan/cabaran yg ditempuh untuk mewujudkan kesepakatan dan keharmonian rumahtangga supaya kekal hingga hujung hayat ....

jadi adakah anda yang ingin berkahwin sudah bersedia terhadap perkara yang saya maksudkan diatas?

Edited by shinkoban®

kahwin ? ...hmm ..suatu ikatan yg kukuh bg sesuatu pasangan ...bile kite pandang skali nmpk cam berat .pndg 2 kali cam ringan ...pandang kali ke 3, hmm macam2 adaaa ...kalo aku aku pon x tau la nak kawen mase bile ..sbb calun pun x de lagi ..n bnyk bnd yg aku x prepare lagi ...kadang2 terpk jgk aku nak kawen awal ...tp sen tarak , apa tarak ....tp oleh sbb aku nih LELAKI jadi aku x kesah la kot ...aku pun skang nie masih mencari sape yg seswai jadi gurlpren aku ..tu br gurlpren blom tentu jadik binik ...so nak kate aku nie memilih , ye mmg aku memilih ...memandang kepada keindahan rupa paras dan budi pekerti ...jadi ...cam aku pon thn nie br nak masuk 22 , perjalanan aku masih jauh ...jika ditakdirkan aku x smpi mase nak merasai nikmat perkahwinan redha je lah ...jadi , dalam mase nih ..aku nak prepare kan la dulu diri aku yg x seberape nih ..kepada slaughters , kalo ade rezeki dan calun yg seswai ..jgn tggu lame2 ...n prepare mentali n fijikali ..ukes ...

-asang-

Simpan le duit dari skarang .. jangan jadi cam abang aku (27 thn) .. gi kursus pra perkahwinan .. senyap2 .. tunang pun tiba2 je .. x kira nak kawen lagi tu, kawen pun nak cepat .. nape? Sebab kononnya duit dier dah mula masuk dan banyak lagi yang akan masuk .. besa la kontraktor, dari Rm 45 K sebulan, untung bersih leh la dapat Rm 6 - 12 K sebulan ... nampak besh? 0o0o0o tidak .. ni kawen lagi 6 hari nih .. duit dah 3 bulan sangkut sebab syarikat yang patut bayar tukar sistem pembayaran ... ha ni mula la pening kpale, kat mane nak cekau duit, duit yang ader pun tinggal sket je .. so dengan ini, banyak le benda2 yang limited yang terpaksa dibuat mase kawen nanti, ala kadar sudah ... terpaksa gune duit mak bapak aku dulu nih .. kan dah kena ... termasuk la aku satu kuarga, padan muka aku juga..... kekeke

P/s: Moral crite di atas, simpan le duit dari skarang ... dan jangan le menyusah orang len bila nak kawen nanti, kalu x de duit, sabo2 la dulu .. isk isk .. :ph34r: .

Sekian, terima kasih

Persoalan slaughter ni pada asalnya nampak senang jer bunyi dia...aku dah post pendapat gak..nampak cam dah dipermudahkan...tapi nai la hakikat kalau nak cerita tentang tanggungjawab,..

huhu bab kahwin ni bukan boleh dicerita nhan ringkas...cam ahmades katakan ..komplikated...memang betul..

dalam islam cerita tentang kahwin ni dah ada section dia..dalam hukum munakahat..sememangnya banyak yang diungkap dalam munakahat ni..

kepada slaughter..ko boleh check /refer pada orang yang ada pengalaman tentang kawen ni...

pasal ape2 nirvana dalam kawen ni adalah sekali dalam seumur hidup..kalau dapat cecah bahagia amatlah baik sekali..tu pun kerana perancangan sebelumnya!! :ph34r::ph34r:

adoi.. kan aku dah kata, stop cerita aku.. hijaulaut dengan ahmades nak kene nie.. hampes..

anyway, aku dah kasi nengok kat awek aku thread nie. die gelak aje. die kata, kumpul duit dulu.. :lol:

die just bagi amaran, jangan post gambar die kat sini.. :lol: korang nak nengok ke ?

stakat ni ahmades je dah nengok awek aku.. huhu.. yang laen belum lagi.. cikgu aku sendiri tak nengok lagi..

:lol:

pada kengkawan semua, terima kasih a sebab rajin kasi nasihat kat aku nie, menambahkan semangat aku. insyaAllah, aku ajak korang sume, yang dekat2 boleh datang, ( kalo jadi la )

memang kalo gaji Rm1200 susah sket nak menyimpan..

aku pun baru je nak mule menyimpan, sebab baru je dapat tukar kerja so, gaji naik a sket..

aku dulu, tiap2 bulan memang tak cukup duit..

huhu.. so, bersabar aje la..

kene carik awek yang memahami. :lol: penyayang.. and sabar..

hehe...

hrap2 gitu la, nasib baik awek aku ni jenis yg memahami...

nk simpan duit.. nk simpan duit..

nk simpan duit.. nk beli ps3..

eh2..

silap...

nk simpan duit.. nk buat kawin...

hehehe...

:wacko:

hehehhe,,,,

dilemma aku plak....

aku nak kahwin dah...duit pun ada....

tapi awek plak takde....

ramai awek cam ragu ragu jek nak kahwin ngan aku....

hmmm....

kalo nak kupas lagi ni.....

mau 2 3 page post aku...

sebab banyak perkara kita kene ambil kira...

ekonomi lah...ape lah...

kebanyakkan org selalu pikir kan bende seperti ekonomi, mende ape lagi ntah...

tapi perkahwinan itu dari segi komitmen je kan.....

susah sgt ke nak apply komitment/tanggungjawab tu?

harta boleh dicari.....

dalam masa berkahwin pun boleh cari.....

ni nak kene siap semua baru nak cari.....

haizzz.....

anak org kaya tak pe lah...

kalo yg start dari 0???

camana plak tu???

pk pk kan lah...:peace:

Aku ade rancang gak nak bertunang hujung tahun nie ! Hahaha !.. mak aku tau abis.. ( 3 tahun ok ape )

"makkk!!!! slaughters nak tunang ujung taun nie",

abis la ko, aku dah bagitau mak ko.. :D

aku plak sekarang nie 27 tahun, ikutkan memang dah sesuai, tapi macam locco, duit x berapa cukup..

doa2kan aku supaya ader duit, n cepat skit aku kawin..

apa pndpat korang klu aku nk kawin dgan prmpuan yg spuluh thun lgi muda dri aku?

bleh ker?

xkisah, ok jer, nabi pun isteri baginda lebih tua dari baginda, cuma jangan jadikan jawapan anda sama cam Rosnah Mat Aris tu..

"makkk!!!! slaughters nak tunang ujung taun nie",

abis la ko, aku dah bagitau mak ko.. :D

aku plak sekarang nie 27 tahun, ikutkan memang dah sesuai, tapi macam locco, duit x berapa cukup..

doa2kan aku supaya ader duit, n cepat skit aku kawin..

alah, time aku bawak awek aku balik umah baru2 nie, mak aku siap tanya lagi kat awek aku, bertunang a dulu, baru boleh bawak balik rumah. Ini tidak..

last day masa seblum kitorang nak berangkat ke putrajaya, pagi tu mak aku tanya senyap2 kat awek aku, awak ( nama sebenar dirahsiakan ) nak jadi menantu makcik tak ?

awek aku senyum je, die cakap, awal lagi makcik... :lol:

Hahahahahahaha..

berdebar2 aku time awek aku ceta kat aku dalam kete.. hampes.....

Cube ceritakan kat sini, adakah dikalangan ahli2 putera.com ni menghadapi masalah untuk melangsungkan perkahwinan ? halangan keluarga ? Si dia tak mahu ?

Aku mule dengan diri aku a..

aku baru 22, so, belum cukup umur nak kahwin. ( pada hakikatnya aku memang nak sangat kahwin nie )

:lol: pada yang dah kenal aku cam ahmades, prontoxp, cenekang dan lain2, jangan gelakkan aku.. korang yang lain tak kenal aku takpe.

Family aku selalu kata suruh aku kahwin umor 29.. maknanya lagi 7 tahun.. alasan die sebab pakcik aku baru2 ni kahwin umor 29 umor.. nanti aku sambung.. ade keje sket.. :lol:

korang ceta a sket.. ok..

klao takde sambutan aku delete je thread nie.

:lol:

aku rasa kamu ni terlalu muda lagi untuk kawin. baru 22 kan? nak kawin ni, kena tanya banyak soalan pada sendiri dik. duit dah cukup? rumah dah ada? takkan dah kawin nak menumpang kat rumah parents lagi kot! insurance ada tak? kewangan dah stabil? ada simpanan ke kalau2 tersesak? dah kawin mesti ada anakkan? belanja anak lagi....susu, makan, pakai budak tu.... berat tanggungjawab nak kawin ni dik. dah bersedia ke nak pikul tanggungjawab tu? syurga dibawah tapak kaki suami. so, bayangkan betapa besarnya tugas dan tanggungjawab kamu terhadap isteri kamu dan anak2 kamu nanti.......

aku rasa kamu ni terlalu muda lagi untuk kawin. baru 22 kan? nak kawin ni, kena tanya banyak soalan pada sendiri dik. duit dah cukup? rumah dah ada? takkan dah kawin nak menumpang kat rumah parents lagi kot! insurance ada tak? kewangan dah stabil? ada simpanan ke kalau2 tersesak? dah kawin mesti ada anakkan? belanja anak lagi....susu, makan, pakai budak tu.... berat tanggungjawab nak kawin ni dik. dah bersedia ke nak pikul tanggungjawab tu? syurga dibawah tapak kaki suami. so, bayangkan betapa besarnya tugas dan tanggungjawab kamu terhadap isteri kamu dan anak2 kamu nanti.......

Haha. thread pertama saya, saya menyatakan bahawa saya sedang membuat perancangan awal untuk melangsungkan perkahwinan. So, dalam post saya yang seterusnya juga ade menyatakan perancangan2 yang bakal saya lakukan.

Sila baca sampai habis.

Saya tidak menyatakan bahawa saya hendak bekahwin dalam masa terdekat, cuma merancang agar dapat berkahwin dalam umor 25 dan untuk mengelakkan dari kahwin lewat seperti yang disarankan oleh pihak keluarga saya..

Terima kasih antas pandangan "akak"...

slaughters

Haha. thread pertama saya, saya menyatakan bahawa saya sedang membuat perancangan awal untuk melangsungkan perkahwinan. So, dalam post saya yang seterusnya juga ade menyatakan perancangan2 yang bakal saya lakukan.

Sila baca sampai habis.

Saya tidak menyatakan bahawa saya hendak bekahwin dalam masa terdekat, cuma merancang agar dapat berkahwin dalam umor 25 dan untuk mengelakkan dari kahwin lewat seperti yang disarankan oleh pihak keluarga saya..

Terima kasih antas pandangan "akak"...

slaughters

bila umor 25 nanti, corfirm ke semuanya dah cukup? umor tu tak kisah dik. yang penting bersedia atau tidak. kalau dah umor 40 pun, kalau tak bersedia utk pikul tanggungjawab, tak guna jugak kan? yang pentingnya, siapkan diri tu dulu......

Edited by Tulip_Ungu