Jump to content
slaughters

Anda Ingin Berkahwin..

Recommended Posts

tu la,bkn smua wanita choosy..

adoi.. masuk plak kes awie dengan arni..

aku mule2 nak bincang pasal perancangan perkahwinan..

macamana step2 nak dirikan rumah tangga..

tapi ni dah macam ceta sensasi..

Hahahahahahahah !!

sabar aje la..

hehe, sori le slaughters..kira cam iklan la tu..tp biasa la kita kalo berborak pun slalu tersasar dr isu utama..hehe..

aku tgh merancang perkahwinan la ni..tp lmbt lg..

tu la,bkn smua wanita choosy..

hehe, sori le slaughters..kira cam iklan la tu..tp biasa la kita kalo berborak pun slalu tersasar dr isu utama..hehe..

aku tgh merancang perkahwinan la ni..tp lmbt lg..

okey ar tu tgh merancang..yg aku nih lak tetibe ari ni awek ajak kawen..sengal ape ntah die ari nih.. :lol:

mcm2 nk kene settle sebelum kawen..huhuhu...psl x nk bebankn family..takkan la nk kawen pun nk suruh mak bapak tanggung..

kesian..ade sorang staff laki kat tmpt aku..ramai anak laki...aku tgk baru2 nih die wat kad jemputan kawen..aku tanye staff lain sape yg kawen..diorg ckp "anak lelaki" staff tu..

x sangka lak rupanye² anak laki die harapkan ayah diorg yg support duit untuk kawen n jemputan...memalukan seh...

kesian..ade sorang staff laki kat tmpt aku..ramai anak laki...aku tgk baru2 nih die wat kad jemputan kawen..aku tanye staff lain sape yg kawen..diorg ckp "anak lelaki" staff tu..

x sangka lak rupanye² anak laki die harapkan ayah diorg yg support duit untuk kawen n jemputan...memalukan seh...

hermm.. manjakan sangat anak die ke ape aa.. susah gak kalo kes ni, nak marah, kata kita tak faham die.. huhuhu..

@smile4me,

eish, sengal ape lak..awek ko tetiba mendapat hikmah utk settle down tu..

tu la,pd aku kawin ni kena rancang betul²..dlm kes aku, aku ni anak no 4..akak² aku dah kawin n untung kawin ngam² time abah aku pencen..that was 6 years ago,abah aku pun dah siap g haji 2 kali..ye la,lambat sgt anak dia ni kawin..ni dah xde duit nak bantu aku belanja kawin..pdn muke hakuuu..

xpe la,kumpul je la duit kan..xde payahnye deeee...

aku respect pada cerita awek tak pandang muka,....(walaupun lelaki memandang rupa..wakkakak!!!)....

ade sorang forumer yg memandang harta nampak nya....

kene reject la tu nanti....

tapi semoga dia jumpa yg jutawan...

wakakakakk!!!....

Aduh... korang nih memuda dah pikir ndka kawin... aku dah 29 dah... dulu kat obersi... pastuh mak aku suruh aku balik... 2 sebab...
  1. Tengok mak bapak aku, mak aku pencen tahun nih, bapak aku dah lama pencen
  2. Kawin
jadik aku pun baliklar Malaysia.... Alhamdulillah. Sekarang tengok perangai bebudak kat sini, dengan beban kerja lagi siang malam. Rasa malas ndak kawin. Try ler juga ndak bercinta, sempat ler tahan sebulan
  1. Bercinta = buang masa (berdating, bercakap dekat talifon, tgk wayang)
  2. Tak ada perancangan masa depan
aku jenis tak suka buang masa sangat dan tak tahu ler aku, orang kita suka sangat bercakap mengarut dekat talifon and more more thing i've discovered; malay girls are very high in testerone!!!!

pasal perancangan masa depan tuh, kalau boleh aku tak ndak lah isteri aku jenis bila aku tanya

Aku: What is your plan in the next 10 years?

Dia: I just want to stay at home and taking care of the kids

WTF!!!! aku cukup pantang orang camtuh, dah belajar tinggi-tinggi last-last ndak duk rumah mengadap TV ngan fridge. I have my own goals, dan aku pun ndak wife aku camtuh jugak. Anyway... Insyallah kalau ada rezeki jumpa lar aku nanti ngan wife idaman aku but so far, i just let it flow. So far, there's a lot more of important things to do in life rather than trying to mix-match my life to other person. :)

Semoga berjaya kepada semua.

even i'm a woman, i do agree with ur statement....tak tau la nape

:lol: semua org excited citer pasal kawin.aku yg 26 ni pun tak fikir langsung pasal kawin.jadi andalusia la kot aku nie

:lol: :lol:

Edited by Cik_Wawa

@smile4me,

eish, sengal ape lak..awek ko tetiba mendapat hikmah utk settle down tu..

tu la,pd aku kawin ni kena rancang betul²..dlm kes aku, aku ni anak no 4..akak² aku dah kawin n untung kawin ngam² time abah aku pencen..that was 6 years ago,abah aku pun dah siap g haji 2 kali..ye la,lambat sgt anak dia ni kawin..ni dah xde duit nak bantu aku belanja kawin..pdn muke hakuuu..

xpe la,kumpul je la duit kan..xde payahnye deeee...

hehehe..tp aku lum bersedia lg lor..nk sediakn ape yg perlu dulu,biar kwangan stabil dulu..aku x nk die idup susah lak dgn aku..huhu...

kawen mmg senang..tp nk laksanakan tanggungjawab tu yg berat skit..huhu...

honeyboon nih umo baper? :P klu kawen jgn lupa jemput..ahaks..

what do u mean by kena reject?

dah la,aku rs x pyh la kita fight over kenapa org lebihkan harta dlm memilih psgn ni..pada aku baik lelaki baik perempuan, ada yg mmg nakkan kesenangan mngkn kerana dah terlalu lama hidup susah..ataupun kerana mereka tak pernah hidup susah so x hingin nak hidup susah..at least mereka ada impian nak carik lelaki / wanita kaya dan mereka akan cuba capai impian mereka..so what if itu yg dorg nak?

aku slalu kena tanya kat lelaki psl ni bila dorg tgk ada wanita muda kawin ngan laki tua tp kaya raya..dorg marah²..cam time ct ngan datuk k..waaaa,maleh aku nak layan..sbb mesti lelaki x pnah puas hati..last² aku ckp je "sukahati dia la,dah dia buat pilihan camtu..sapa suruh ko x keja rerajin jd kaya leh tekel dia.." :P

get over it laaa..perempuan pun hadapi mslh y lelaki asik nak p'puan cun² je..apa jadi ngan those yg x lawa, muka penuh jerawat tu..bkn stkt xde sape nak buat makwe, jdkan kawan pun cam x sudi..

pakwe aku x kaya,gaji aku lebih dr dia tp aku terima je dia seadanya..

ha kan dah off topic..mrh en slaughters ni karang..

bdk kat rmh lama aku menyewa dlu nak kawin bln 6 ni,smua dia beli sndri..xnak sewa baju,nak jahit sok leh simpan katanye..fuh,kain lawa² dia beli kat Semua House..rega pun leh tahaaaan..

semua org excited citer pasal kawin.aku yg 26 ni pun tak fikir langsung pasal kawin.jadi andalusia la kot aku nie

nanti bkak thread baru "Mencari Jodoh" :D mesti ramai yg nk kenal dgn wawa (mcm gal yg aku minat kat kl jer).. :D

sy doakan semoga anda bertemu dgn jejaka idaman anda :)

aku dah 27 maa..

x kisah la nak kawin bila pun..hak memasing..kalo dah terbuka hati nak kawin awal,go ahead le..aku xde hal org kawin muda or tua..asalkan tidak mengganggu gugat manusia lain..kiranye nobody is injured la ngan perkahwinan dia tu..

hmm,ada ke org wat topik 'kenapa anda bercinta?'..boleh la dibahaskan sbb apa org yg bercinta tu bercinta dan knp ada org x setuju ngan cinta..

well,actually..ada apa dengan cinta???

:lol: semua org excited citer pasal kawin.aku yg 26 ni pun tak fikir langsung pasal kawin.jadi andalusia la kot aku nie

by this year, it should be 27 right ? i'm just smiling anyway..

aku dah 27 maa..

x kisah la nak kawin bila pun..hak memasing..kalo dah terbuka hati nak kawin awal,go ahead le..aku xde hal org kawin muda or tua..asalkan tidak mengganggu gugat manusia lain..kiranye nobody is injured la ngan perkahwinan dia tu..

hmm,ada ke org wat topik 'kenapa anda bercinta?'..boleh la dibahaskan sbb apa org yg bercinta tu bercinta dan knp ada org x setuju ngan cinta..

well,actually..ada apa dengan cinta???

oh...dah leh jadi isteri org dah ni :D hehe...

em..cinta?aku x reti nk bahas psl cinta..psl aku bkn jiwang..tp aku pencinta wanita... :ph34r::lol:

heh,xde la..aku sajes je kalo nak bicara soal cinta,bkk le topik lain memandangkan slaughters bkk topik ni nak bincang psl kawin..huhu..

a'ah la jd isteri org..xnak la jadi isteri ultraman ke, gaban ke..kuikui..

tak ramai gurl yg memandang sifat tanggungjawab, jujur, berhemah yg ada pada lelaki. ni pengalaman member aku sendiri. dia bukan hensem pun. tapi isteri dia cantik giler, putih, ala.. mcm Heliza AF5 (heheheheh). bertuah member aku sebab dpt isteri yg tak pandang rupawan etc.

tapi kisah cinta dorang penuh duka dari start cinta sampai ke jinjang pelamin. lepas tu baru bahagia....huhuhuhu. aku citer skit nih.

member aku ni, minat kat isteri dia sejak dari bangku sekolah. so dorang ni couple; si isteri dia tu TERIMA SECARA TERPAKSA, sebab KESIAN.... so, tiap2 hari dorang pasti gaduh kat sekolah. biasalah, cinta PAKSA. aku sebagai kawan baik kekadang tu serba salah. cerita cinta dorang memang bermasalah sampai masuk dlm mesyuarat pibg. hehehehe....

tapi depa berdua secara tiba-tiba boleh tak gadoh. sejak dah nak kawin...tak tau kenapa. member aku bagitau, isteri dia BARU JATUH CINTA setelah 5 tahun "couple monyet". rupa2nya kawan aku tu BERTEPUK SEBELAH TANGAN selama 5 tahun. ye la, sapa nak jatuh cinta dengan budak tak hensem mcm member aku tu... isteri dia jatuh cinta pun sebab isteri dia baru "ternampak" sifat tanggungjawab dan penyayang member aku. sekarang depa dah ada sorang anak comey dah.... lelaki.. cute gile.

aku punya cerita lain plak.... :P aku baru je berminat nak bercinta2 dgn gurl...dulu2 aku couple dengan CC aku jeh :P susah jugak nak pisahkan diri dari cinta kepada CC nih....

terharu aku pas baca cite ko ni..

by this year, it should be 27 right ? i'm just smiling anyway..

should be 27 by end of this year. should that be count?

anyway, age is just a number... :lol:

nanti bkak thread baru "Mencari Jodoh" :D mesti ramai yg nk kenal dgn wawa (mcm gal yg aku minat kat kl jer).. :D

sy doakan semoga anda bertemu dgn jejaka idaman anda :)

thanx...but no, thanx

Edited by Cik_Wawa

thanx...but no, thanx

Huh, jual mahal..

Awek aku yang sebelum ni pernah kata kat aku, yang aku nak couple dengan die sebab masa depan die yang cerah. Hahaha. Dalam hati nak je aku sekeh kepala budak tu..

Kelakar tak ? gelak la weh.. aku tau la time tu aku kerja biase2 je (skang pun dah tukar keja tapi keje biase gak ). boleh a die kata camtu, tapi die tu tengah belajar lagi. kerja pun belum tentu boleh dapat. tapi mentionkan kat aku, aku nak duit die ? Hahaha..

awek aku yang sekarang nie, die tak kisah pun, terima aje apa yang aku ada. Even time datang kat umah (kampung aku, jangan ade yang salah sangka plak ) aku pun, die sikit pun tak merungut. biase a, umah aku bersepah. Adik kecik aku tu lasak sket. Die relax aje. boleh tersenyum..

Rajin tolong mak and adik2 aku yang lain masak, bahagia rasa time tu... and.. awek aku sebenarnya kadang2 ade memerhatikan forum nie. haha.. senyap2 je die masuk dalam nie. baru2 ni die bagitau aku yang xxxxxx tu sebenarnya die.. terkejut gak a aku.

hermm...

niat aku nak kahwin awal, salah satunya sebab aku nak fokuskan kehidupan aku. tak mau aku bebas kesana kesini. takda hala tujuan..

Hahahahaha..

adoila.. :lol:

Huh, jual mahal..

Awek aku yang sebelum ni pernah kata kat aku, yang aku nak couple dengan die sebab masa depan die yang cerah. Hahaha. Dalam hati nak je aku sekeh kepala budak tu..

Kelakar tak ? gelak la weh.. aku tau la time tu aku kerja biase2 je (skang pun dah tukar keja tapi keje biase gak ). boleh a die kata camtu, tapi die tu tengah belajar lagi. kerja pun belum tentu boleh dapat. tapi mentionkan kat aku, aku nak duit die ? Hahaha..

awek aku yang sekarang nie, die tak kisah pun, terima aje apa yang aku ada. Even time datang kat umah (kampung aku, jangan ade yang salah sangka plak ) aku pun, die sikit pun tak merungut. biase a, umah aku bersepah. Adik kecik aku tu lasak sket. Die relax aje. boleh tersenyum..

Rajin tolong mak and adik2 aku yang lain masak, bahagia rasa time tu... and.. awek aku sebenarnya kadang2 ade memerhatikan forum nie. haha.. senyap2 je die masuk dalam nie. baru2 ni die bagitau aku yang xxxxxx tu sebenarnya die.. terkejut gak a aku.

hermm...

niat aku nak kahwin awal, salah satunya sebab aku nak fokuskan kehidupan aku. tak mau aku bebas kesana kesini. takda hala tujuan..

Hahahahaha..

syukur.... bukan senang nak dapat org yg memahami nih. kebanyakan hanya pentingkan diri, nak org lelaki memahami diri dia jer....sedangkan dia sibuk jual ikang. :ph34r: yg penting niat kena betul. jgn terlalu angkuh terhadap pasangan masing2; baik lelaki mahupun perempuan. jgn selalu terpengaruh dengan drama swasta mcm bawang putih bawang merah tue.

kekadang disebabkan terlalu nak kejar harta, kasih syg terhadap keluarga boleh punah. ngeri jugak kalau isteri "makan luar" kat opis dgn bos dia, sedang kita sibuk keje. Nk lagi ngeri, sisuami pun ada fair dgn s/u dia....huhuhu haru biru..... kalau jadi kes ni, ERTI PERKAHWINAN dah hancus.

untuk mendirikan perkahwinan itu sepatutnya mudah, utk merobohnyakan sepatutnya sukar. tapi dah terbalik lar pulak. nak kawin bukan main smpan "RM juta-juta"; majlis sakan khemah 10-15 pasang, baju pengantin kilat2 macam dato' m daud kilau, jemputan ribu2; .... bila cerai pakai SMS, nangis2 tak nak duduk serumah, tak sekufu dah, tak sehaluan dah,.....hampeh!!~

anyway, goodluck utk ko. agar cepat2 kawin. nikah dulu pun tak pe, HALALkan dulu pergaulan tu. Biar tenang skit apabila kau pandang "awek" ko lagi skali, tak de lah berdosa sakan. dan awek kau pulak terselamat daripada dosa-dosa besar di luar sana sebab adanya pelindung drpd suami yg sah.

doa aku... semoga bertambah burger happy sehingga abadi...

wassalam... :ph34r:

Edited by xdsl

Huh, jual mahal..

hermm...

Hahahahaha..

takde la jual mahal pun... cuma lom terfikir nak kawin lagi je. masalah setiap org tak sama...

apa2 pun, tahniah pasal ko dah mula bersiap sedia nak kawin n tahniah apasal ko sorg lelaki yg baik n dpt awek yg baik...

I guess we both already sick and tired with all the unnecessaries.... better stick to our job and think of the future rather than trying to relies on somebody

I guess we both already sick and tired with all the unnecessaries.... better stick to our job and think of the future rather than trying to relies on somebody

thanx a lot. at least there is still someone who can understand... :)

cik wawa,

kami² ini tidak memahami anda ke? sob sob..

sick and tired with all the unnecessaries.... better stick to our job and think of the future rather than trying to relies on somebody

unnecessaries??

xkan la org yg nak berkahwin tu u define as tidak mampu utk live on their own and tujuan berkahwin adalah semata² utk mempunyai seseorg yg kita boleh rely on?come on...

btw, dun get us wrong by just reading our postings about the excitement of getting married..as we said earlier, ia cuma perancangan sahaja..ntah bila jd nye x tau laaa...

kdg² pelik juga bila org beri reaksi - "ni duk ckp psl kawin, dah gatal sgt keee?".. aik, salah ke?

xkan la org yg nak berkahwin tu u define as tidak mampu utk live on their own and tujuan berkahwin adalah semata² utk mempunyai seseorg yg kita boleh rely on?come on...

Awak salah paham tuh Honeybon.... what i meant by unnecessaries is the process to get into the marriage world, not the marriage itself (berdosa tolak kahwin as in Sunnah Nabi)... please refer back to my first posting... what I meant by relying is that... because how i work and live, i do not really like to rely much on people even though i have to (eg: have to rely to mechanic to fix my car, cause i cant do it my own).... but marriage is more like... Sharing + relying.... uhm... i hate people hanging behind my back. Thats about it. I prefer to have somebody who's independent and knowing what to do at the right time. Wife is not supposed to rely on husband and vice versa. Marriage is complicated even though we always pray for the best but lots of marriage end up halfway. For example a girl who's graduated from a uni... get married and end up staying at home for 10 years taking care of her kids. After 10 years, the marriage didnt go well and they end up as divorced and then she tries to enter the working world after 10 years forgetting what she had learn in uni. She lost the most valuable time in her life within that 10 years. Now, in uni.. lot more girls that guys studying there. What will happend if 50% of those graduated girls decided to stay at home after their marriage?? We would be losing lots and lots of professionals. So, start thinking about future, if a guy can have a goal eg: gonna end up driving ferrari when he's 35(a goal is a goal even though how crap it is :) ).. the wife should have the same eg: have RM 2 million inside the bank when 35. Can it be done? or has anyone even think about this before?? no??? you are loosing your life then...

well, guess im not like that..i would very much like to get married and the same time achieving all my goals..i wanna be rich..hehe..

Can it be done? or has anyone even think about this before?? no??? you are loosing your life then...

woooo, believe me skrg ni lbh ramai girls di luar sana yg dun want to end up jadi surirumah..you boleh buat research and tgk la hasilnya! ;) ..smua lebih suka ada duit sndri to buy their own things..some of them even want to be the boss of the house, not the husband..dalam keadaan ni, lelaki tu akhirnya tertekan, tidak lagi sefahaman dan akhirnya memilih perceraian sbg jln penyelesaian..

except for girls yg mungkin educational background x brapa bagus atau yg mmg dr kecil bercita² nak jd surirumah..itu kita x boleh nak elak and jgn la memandang serong pd golongan ini..

there are also certain guys yg bila ada isteri nak isteri duk rumah..mcm² ragam org zaman skrg..

sy menghormati pendapat saudara and hopefully saudara akan jumpa ur future wife seperti apa yg saudara impikan tu

urm, still dun get it when u refer the unnecessaries is about the process to get into the marriage world..maksudnya yg mana? bercinta tu ke? oooo,itu soal hati so sy x mau ckp bnyk psl tu..sbb dulu sy pun x minat nak get involve with love but after been given a chance to taste and feel it, i find it not that baaaad..hehe..

Edited by honeybon

kahwin??hrm...kalo diri sendiri da ready rasa nyer ok la kot??tp yg penting niat yg ikhlas...bagi pompuan tntu tggu lelaki melamar kan...so bg lelaki kalo rasa nk kahwin,cpt cpt la lamar...tak kira la kalo umur tuh masih muda atau tidak,yg penting kesediaan dlm hati n niat yg ihklas...

Ni aku ada jumpe satu artikel pasal kahwin2,,, bace2 jgn tak bc...

Nak Kawin??? (Yang dah kawin tu just remind jer zmn kegemilangan dulu²)

Ok..sekarang nie ramai yg nak dekat kahwin ataupun ramai yg ader plan

nak kahwin . Sumer orang tahu lah persiapan untuk kahwin bukannyer

mudah banyak persiapan yg perlu di aderkan .... ia memerlukan satu

perancangan yg cukup teliti bagi dua dua blah pihak.

Kekadang tu pasangan tak jadi kahwin pasal plan nak kahwin. Maknernyer

diorang plan nak buat majlis abih tak boleh agree with each other so

they bergaduh and taklah jadi kahwin. So ader orang yg tak jadi kahwin

pasal nak kahwin.

Kalau kahwin mestilah nak buat majlis walimah...untuk mereka yg tak

tahu, majlis walimah ialah majlis sambutan hari perkahwinan dimaner

sanak saudara sahabat handai jiran tetangga dijemput hadir makan

bersamer.

Pasangan sekarang lebih stress memikirkan majlis ini daripader

memikirkan maser depan dan hala tujuan hidup bersamer selepas nikah.

Ok berikut aderlah sedikit sebanyak panduan dan kos untuk persiapan

majlis ini. Supaya menjadi pedoman untuk mereka yg ingin berkahwin dan

yg ingin berkahwin lagi.

1.Kadi :

At least 6 mths b4 the proposed nikah date korang misti kener gi

register kat jabatan, and biler korang gi register korang mistilah dah

tahu as kahwin yg akan diberikan, tarikh dan tempat nikah. Lepas

register orang bolehlah book kadhi. Sorang je book....jgn dua dua gi

book plak.

------------------------kos kadi : $80 + +

2. Kursus rumahtangger:

Kener pergi....kalau tak pergi korang takleh amek sijil nikah. Tapi

when u go and collect the sijil nikah at Jabatan they never ask for

the sijil kursus (nie aku punyer experience lah) ...whatever it is kan

baik kalau korang pergi attend the kursus. alaupun kiter dah terer dlm

bab rumahtangger tapi ader baiknyer kalau kiter refresh balik aper yg

telah citer ketahui.

-----------kos kursus : around $80 for the whole session (tengok

tempat)

3. Book Mak Andam:

Mak Andam is one of the most important people dalam perkahwinan. Nak

owang pompan.....pilih mak andam boleh makan tahun lamernyer. Of

courselah, lelaki nak amek mak andam buat aper sey. At least six

months misti nak book...later than that u might have a problem finding

one.....kalau takder pun mak andam dari Kreta Ayer Chinese Dance

Troupe.

-------------Kos : $ 1200(tengok baju aper...kalau ader baju batman

atau otromen mungkin mahalsikit)

4. Photographer:

Selalunyer mak andam akan rekomenkan photographer sekali. Kalau tak

korang kenerlah carik sendiri. Sekarang owang melayu dah pandai....dah

pandai amek studio, dah pandai amek outdoor.

-----------------------------Kos : $800

5. Kompang / Hadrah

Unless korang nak pakai loktang takyah panggil kompang. Kalau nak

panggil at least 3 mths notice.

---------------------------Kos : $300

6. Dekorasi blok dan pelamin

Sekarang sudah canggih...kolong blok diorang transform jadi macam

istana Taj Mahal ....kalau tak pun jadi macam lori cina kioq....letak

kacang samer kuaci suah original beb....tinggal nak campak kerander je

kat tengah-tengah. Macam macam design macam macam pattern.

---------------------------Kos :$1000

7. Tukang Masak and Khemah kosi meja

Tukang masak mesti ader beb...kalau takder camner owang nak makan?

Lainlah kalau korang buat majlis kat Mac Donald's.

----------------------Kos : $7000 (tengok kepaler yg datang)

8. Kereter

Unless korang nak gi bertandang jalan kaki takyahlah sewa kereter.

(*naik basikal bleh gaks.. ) Kalau nak sewa, kenerlah sewa yg special

punyer...Merc ke?...Jag ke?.kira yg besau punyer kereter lah.

Janganlah plak badan korang besau abih sewa Kancil ...... sampai besok

pun takleh masok!

----------------------------kos: $300

9. DJ/Karaoke

Kalau majlis senyap dan sunyi je taklah meriah kan? Lazimnyer owang

akan engage DJ/ Karaoke services. Ader jugak yg amek band

industan,brass

band. At least 6 mths mesti nak kener book.

---------------------Kos : $850 (dengan dinner sekali)

10. Berkat

Kira door gift lah. Yg biaser telur rebus owang kasi...tapi sekarang

dah maju... diorang lagi kreatif...ader yg kasi tuala, sabun buku,

cokelat, agar-agar, mangkok, gelas, surah Yasin, etc etc.

-------------------------Kos : $3000++

11. Miscellaneous

Perkara perkara kecik owang selalu overlook...perkara perkara kecik

ginilah yg selalu membuat kocek kiter tebakar. Bender bender seperti

Bunger Pahar, Sireh Dara, Kek, Sabun, Rokok Rewang, Sewa kolong blok,

Tuala rewang,

pisau rewang, barang barang hantaran, cadar, kelambu, langsir, carpet,

bill,lauk pauk pre and post majlis, plastik buat bungkusan, kad

jemputan......

-------------------------Kos : $2500 ++

TOTAL ESTIMATED COST YG KORANG KENER KLUARKAN IALAH

===================== $17,110 ========================

Belom termasok hantaran lagi beb....korang pandai pandailah plus

sendiri.

Dari itu saper saper yg dah nak berkahwin.......

----------------------SELAMAT PENGANTIN BARU!--------------------

Untuk mereka yang bakal-bakal.... yang dah lepas tu, mungkin nak tahu

jugak sebab musababnyer.....

Zaman sekarang ni kan; hantaran makin naik harga. Maklumlah; kata

dorang ikut market price. Kalau harga mas naik; naik lagi harga bakal2

bini.

Tak ikut market price nanti orang kata kedekutlah ; sengkek lah; tak

mampu jangan ada hati nak kahwin lah; hai...macam-macam story lagi.

Biasanya yang letak harga ialah mak sebelah pompan. Bapak selalu

ikutkan aje; ni semua kerja orang pompan dorang kata. Kadang2 ada

jugak pompuan sendiri yang letak harga; lepas tu pakat dengan mak.

Mengikut survey; sekarang paling minimum $6000.Kalu anak dara dia

budak u tak kira dalam negara ke obersea..hantaran akan mencecah

$10,000,tak kira la dia anak dara kampung ke Felda ke.. Hantaran

$5000,$4000 masih ada jugak;

tapi dah boleh kira pakai jari tangan je. Yang ada hantaran kira okay

lah; tapi ada serba satunya lagi. Cuma serba-serbi dan serba boleh je

belum ada lagi.

Kat sini aku ada beberapa sebab kenapa sekarang hantaran makin mahal.

Hah...korang bacalah :- Sebab

1. Anak pompan sorang

2. Anak pompan sekolah tinggi 20 tingkat

3. Anak pompan paling jambu dalam family

4. Anak pompan kerja high post

5. Anak pompan biasa pakai barang branded

6. Anak pompan yang tastenya ... berkajang-kajang kalau disenaraikan

7. Kakak belum kahwin; jadi kena kasi double untuk belanja kakaknya

sekaligus

8. Anak pompan yang rasa dirinya .... lengkap segala-gala

9. Bapak pompan towkay kayu balak; mak pulak bekas eksekutif

10. Anak pompan tu pun jenis ek ... semacam jer

Selalunya jawapan yang diberi oleh pihak lelaki kalau hantaran

melampau sangat (ni dorang bebual antara family lelaki je):-

1. "Eh! Nak meniaga anak ke pe?" Kadang tu mak bapak ok jer sianak lak

lebih-lebih

2. "Kalau pandai masak ke jahit ke; satu hal jugak. Ni asik pandai

mekap je."

3. "Camni bilang dorang simpan anak tu dalam store buat perhiasan."

4."Kalau lawa macam Karishma Kapoor tu takpe jugak. Ni idung pesek

macam kena lenggek je."

5. "Apa dorang ingat kita sedara Bill Gates ke?"

6. "Lupakan sudah budak pompan tu. Nanti mak carik kan yang lebih

power dari Catherine Zeta-Jones eh?"

Kata2 dari sebelah pompan yang lelaki ingin sangat nak dengar :-

1. "Ikut suka hatilah. Berapa yang lelaki kasi; kita ambik je. Member

tak cerewet."

2. "Takpelah. Kalau tak boleh adakan sekarang; kahwin dulu. Lepas tu

bayar pelan-pelan cara instalment."

3. "Jangan bimbang. Korang cuma adakan hantaran je. Duit majlis semua

kita sponsor."

4. "Pasal sekarang ni musim great sale sana sini; jadi kita ada staff

discount. Korang cuma kasi 10% je."

5. "Berapa korang nak kasi, kasilah. Nak ambik free pun takpe. Anak

pompan kita ramai lagi."

6. "Apakata kalau korang ambik kakaknya sekali. Tapi hantaran tetap

sama. Kira 2 for the price of 1 ler. Risaulah kakaknya tak

kahwin-kahwin."

Kalau kena pulak family lelaki yang loaded makan tak abis

punya;jawapannya :-

1. "Okay setuju. Kita up lagi $10,000. Nothing much ler."

2. "Ehh sikit nah! Camni tak nak lah. Tak sama standard dengan kita

punya expectation ler."

3. "Ni hantaran kira Rupiah ke Sing dollars? Kita cuma simpan American

dollars je."

4. "Kita tak kasi pakai cash ler. Korang pilih nak AMEX ke; Diners ke;

boleh kata semua credit card kita ada lah."

5. "Sebagai hadiah upacara masuk minang ni;kita ada siapkan kereta

Lambhorgini. Tu anak bujang kita tengah parking kat bawah tu."

6. "Ni korang mintak hantaran ke; mintak duit nak belikan dia baju

tidur. Murah nah?"

Haa...tu lah beberapa kerenah orang melayu kita ni. Jadi untuk

pasangan2 yang nak kawin tu; bincang betul2 antara korang dengan

family dalam hal ni. Mak pompan tu pun kalau nak letak harga;

berpatutanlah dengan kemampuan pihak lelaki. Kalau tak berdengek

lelaki tu nak adakan hantaran mahal2. Hati dah suka punya pasal; semua

boleh aje. Cukup time badan cengkung-mengkung tak larat nak naik

pelamin pasal kerja tiga empat macam untuk kumpul duit.tengkiu......

Turn Your $1 to $100,000 in one month.