Jump to content
slaughters

Anda Ingin Berkahwin..

Recommended Posts

hish...malulah pompuan kalau x reti masak....

pompuan, kalau belajar pandai2 pun, setinggi mana pun, kena tau masak....

itu 'wajib' dalam rumah tangga. itulah yg buat hubby makin sayang kat kita.... ;)

Bukankah lagi elok kalau suami dan isteri pandai masak. Cuba focus kepada lelaki pula, cam ndak bayar mas kahwin 8000 pun kedekut, macam dia pandai masak. Last-last kita juga yang ndak kena masak. Aku bukan bercakap dari segi agama mengenai tanggungjawab suami tetapi more into logic, dedua orang kerja, kenapa isteri yang ndak kena masak? Cuba buat sama-sama, memasak sesama, seterika baju sesama (ceh, ndak kena beli 2 seterika ngan iron board plak), so... at least sepakat. Sorry just my 2 cents, awek pun tadak kahwin jauh ler lagik :) :)

Bukankah lagi elok kalau suami dan isteri pandai masak. Cuba focus kepada lelaki pula, cam ndak bayar mas kahwin 8000 pun kedekut, macam dia pandai masak. Last-last kita juga yang ndak kena masak. Aku bukan bercakap dari segi agama mengenai tanggungjawab suami tetapi more into logic, dedua orang kerja, kenapa isteri yang ndak kena masak? Cuba buat sama-sama, memasak sesama, seterika baju sesama (ceh, ndak kena beli 2 seterika ngan iron board plak), so... at least sepakat. Sorry just my 2 cents, awek pun tadak kahwin jauh ler lagik :) :)

logik gak. semua benda buat sama2 kan?

duit pun konsi sama2....

taklah nanti jadi "duit saya, duit saya. duit abang duit saya"

hahahahh :lol:

slaughters...

aku ader jumpe 1 web site utk golongan mcm kiter...

ko msuk website ni... aku buat iklan sikit ye.....

hehe.....

"Arghhhh... Mana aku nak cari duit untuk berkahwin? Duit hantaran sahaja sudah hampir RM5,000. Itu belum kira barang-barang hantaran, mas kahwin, belanja untuk kenduri kahwin, upah mak andam, sewa pelamin dan baju pengantin, sewa kanopi, upah pasukan kompang, upah DJ serta peralatan audio, upah penanggah, bunga telur, kad jemputan dan bermacam-macam lagi la. Pendek kata, berbelas ribu jugalah diperlukan.

Aduh! Sudahlah kerja pun tak tetap lagi, setakat kontrak je, duit makan sendiri pun kadang-kadang tak cukup. Inikan pula nak tanggung anak orang.

Hutang motorsikal dan pinjaman pelajaran dulu pun tak habis bayar lagi.

Takkan nak kahwin pun nak buat pinjaman lagi? Jawapnya sampai aku bercicit pun tak habis bayar hutang lagi. "

Usah pening kepala lagi.. lawati http://www.maskahwin.com/index.php?ref=boo_lat840

bende ni smua bleh setel dgn ilmu yg mencukupi kt dada..

nk tmbah ilmu di dada?? msuk la website ni segera...

bukan mlm, bukan skim cpat kaya, bukan pelaburan internet...

cume pengetahuan yg ingin di kongsi bersama...

salam,

aku baca thread ni, ramai yg suruh/tunggu kewangan stabil. kewangan org2 melayu memang SUSAH nak mencapai tahap kestabilan. Ada yg mencapai kestabilan pada umur 35, 40 ada yg sebulan dua nak meninggal, baru nak stabil kewangannya. Secara jujur, pasangan suami-isteri yg sebelum berkahwin telah mencapai "kestabilan" kewangan pun, KARAM pada pertengahan pelayaran bahtera mereka. Faktor-faktor perubahan corak ekonomi negara/global yang mempengaruhi mereka. Ada yang kena pecat semasa siisteri sedang sarat mengandung. Ada yang kampeninya bankrup. Ini jelas membuktikan Kestabilan kewangan hanya SEKETIKA. Tiada JAMINAN. Tanpa cengkeram (heheheh).

Lihat skop perkahwinan itu sendiri. Tapi, jika nak dihuraikan skop perkahwinan ni, panjang pulak jadinya; dek kerana banyak pendapat. Perkahwinan boleh disebabkan oleh tuntutan biologi, rohani, keluarga, etc. Ada yg bercampur-campur. Ada yg berasingan. Ada yg hanya berkahwin untuk puaskan tuntutan biologi (eg: seks). Ada yg hanya berkahwin untuk dapatkan anak (eg: yg dah berumur sgt menjangkau 40-50tahun; a.k.a. bujang terlajak). Ada yg berkahwin untuk puaskan hati mak bapak. Dan... ada yg berkahwin untuk dapatkan HARTA. Tapi yg paling best, ada pulak yg dah bosan dengan "layanan" isteri. Sanggup pula menggoda org lain. :P

p/s: teringat lagu Johan dlm Raja Lawak Astro pasal kahwin/cinta?.

tapi perempuan selau memilih lelaki yg paling stabil....

gaji rm1.5k?

gaji rm2k?

cuba try meminang dgn gaji rm900....

korang kne phm gak....

pompuan ni kawen utk senang..

xkn bile nk kawen lg susah....

korang kne phm gak....

pompuan ni kawen utk senang..

xkn bile nk kawen lg susah....

takde sape2 nak bahas ke ape yang diperkatakan oleh mirsya nie ?

:lol:

sape nak susah ? kalo masa mule2 kawin senang, then setahun kemudian tetibe ditakdirkan tuhan susah.. so ?

takkan nak marah2 lelaki tu ? takde sape2 nak susah.. tapi itu adalah ujian dan dugaan semasa perkahwinan..

terpulang a.. ni pandagan aku.. sebagai seorang lelaki.. ehehe.. :lol:

takde sape2 nak bahas ke ape yang diperkatakan oleh mirsya nie ?

:lol:

sape nak susah ? kalo masa mule2 kawin senang, then setahun kemudian tetibe ditakdirkan tuhan susah.. so ?

takkan nak marah2 lelaki tu ? takde sape2 nak susah.. tapi itu adalah ujian dan dugaan semasa perkahwinan..

terpulang a.. ni pandagan aku.. sebagai seorang lelaki.. ehehe.. :lol:

btul2..

aku sokong, idup kite mane leh snang je....

tkde la thrill nnti, yg penting kite kene pndai setel kan ksusahan tu....

yg pling penting hal rmh tangga jgn d bawa kluar, malu ooo...

setel kan pelan2....

hehehe....

mcm la aku dh kawin... (tp niat tu dh ader dah.....)

:P

apa yg mirsya bgtau tu berbeza ngan situasi yg slaughters terangkan..apa yg akan berlaku di masa depan mmg x dpt kita ramal..kalau dpt kawin ngan billionaire pun tetiba dia jatuh bankrap,what can we say/do..terima je la walaupun ramai yg x sanggup dan blah tinggalkan pasangan masing²..cuma skrg ni dlm memilih pasangan, sementara diberi peluang utk memilih yg terbaik tntu la kaum hawa akan memilih lelaki yg at least telah stabil kewangannye..

arakian maka itu la maksud mirsya adanyeee.. :P

apa yg mirsya bgtau tu berbeza ngan situasi yg slaughters terangkan..apa yg akan berlaku di masa depan mmg x dpt kita ramal..kalau dpt kawin ngan billionaire pun tetiba dia jatuh bankrap,what can we say/do..terima je la walaupun ramai yg x sanggup dan blah tinggalkan pasangan masing²..cuma skrg ni dlm memilih pasangan, sementara diberi peluang utk memilih yg terbaik tntu la kaum hawa akan memilih lelaki yg at least telah stabil kewangannye..

tetapi die menyatakan sesuatu seolah2, lelaki wajib jadikan isteri die kaya.. seolah2, mementingkan perkara itu, padahal pada aku, itu perkara yang tidak perlu diutamakan. Sebab banyak lagi perkara yang boleh difikirkan.

kenyataan tanpa fakta yang kukuh, so, sebab tu aku balas.. ehehe.. kalo die bagi contoh2 yang munasabah. Aku ok aje.. cume jangan salahkan lelaki la..

bagi aku, dua2 kene mainkan peranan masing2..

baru la kehidupan ok.

bagi aku tak salah kalu perempuan tu tengok pade harte lelaki dulu sebelum die kawin.tak gitu honeybon?tapi yang aku bencinye bile dah dah kawin ngan org kaye tu dan ditakdirkan jatuh miskin pape kedane, sanggup perempuan tak gune tu tinggal suami dlm kesusahan.jenis tak kenang budi langsung.jadi beringatlah kaum2 lelaki, carilah perempuan betul2 sanggup hidup dlm kedua2 situasi itu.senang atau susah hidup lepas kawin kenelah setie hingga akhir nyawa. :)

bagi aku tak salah kalu perempuan tu tengok pade harte lelaki dulu sebelum die kawin.tak gitu honeybon?tapi yang aku bencinye bile dah dah kawin ngan org kaye tu dan ditakdirkan jatuh miskin pape kedane, sanggup perempuan tak gune tu tinggal suami dlm kesusahan.jenis tak kenang budi langsung.jadi beringatlah kaum2 lelaki, carilah perempuan betul2 sanggup hidup dlm kedua2 situasi itu.senang atau susah hidup lepas kawin kenelah setie hingga akhir nyawa. :)

SOKONG...

ye bang, btol la apa yg abg kata tu..10 markah utk abg..hakhakhak.. :P

erm, mungkin jugak mirsya maksudkan yg pada dia berkahwin mmg utk senang..wajib senang,klu makin susah baik x pyh kawin..

hmm..baik mirsya je terangkan sndri..

Edited by honeybon

well... money is not everything... but for sure its something... :) :)

pd kitalah kan.....

duit tu mmg penting.....

skrang ni, semua nk kena pakai duit.... masuk tandas pun nak kena pakai duit.... :P

mmg bila dah kawin nanti, duit tersangatlah penting.....

bila ada anak nanti, lagi penting....

sebab tulah kat sini kena ada kerjasama antara husband and wife.

mcm yg kita cakap sebelum nilah.... kongsi2.......

bila dah kawin, semuanya kita kena kongsi ngan husband/wife....

rumah kongsi, katil kongsi, almari kongsi.....

so, duit pun kenalah kongsi jugak....

sama2 bekerja, sama2lah membina rumahtangga..... barulah aman dan bahagia..... :)

janganlah jadi "duit abang, duit saya. duit saya,duit saya"..... susahlah mcm tu......

kalau ada wife yg perangai mcm ni, tinggal je.....heheheehe..... :P

perempuan xboleh nak bebankan semua kat org lelaki.

org perempuan kena faham, lelaki banyak tanggungjawab dia.

walaupun dia dah kawin, dia masih ada lagi tanggungjawab pd mak ayah dia, pd adik beradik dia.....

pd kitalah kan.....

duit tu mmg penting.....

skrang ni, semua nk kena pakai duit.... masuk tandas pun nak kena pakai duit.... :P

mmg bila dah kawin nanti, duit tersangatlah penting.....

bila ada anak nanti, lagi penting....

sebab tulah kat sini kena ada kerjasama antara husband and wife.

mcm yg kita cakap sebelum nilah.... kongsi2.......

bila dah kawin, semuanya kita kena kongsi ngan husband/wife....

rumah kongsi, katil kongsi, almari kongsi.....

so, duit pun kenalah kongsi jugak....

sama2 bekerja, sama2lah membina rumahtangga..... barulah aman dan bahagia..... :)

janganlah jadi "duit abang, duit saya. duit saya,duit saya"..... susahlah mcm tu......

kalau ada wife yg perangai mcm ni, tinggal je.....heheheehe..... :P

perempuan xboleh nak bebankan semua kat org lelaki.

org perempuan kena faham, lelaki banyak tanggungjawab dia.

walaupun dia dah kawin, dia masih ada lagi tanggungjawab pd mak ayah dia, pd adik beradik dia.....

klu almari kongsi tu x brape direkemen lar..kang klu time kelam kabut tersalah pakai pakaian dlm..camne lak tu? :lol:

ade certain perkara susah pasangan kita nk kongsi...takut terguris ati pasangan sendiri..

korang nk kawen atas dasar aper?heh...

Aku pun nak kahwin awal la. tahun ni aku 21. Masih blaja lagi.. Mana boleh tahan tunggu lama2.. Perempuan mungkin boleh tahan, tapi laki2? Afdal kawin awal.. Orang bujang kalo solat dapat 1 pahala, tapi orang dah berkahwin, dapat 70 pahala.. Berlipat ganda... Dpt elakkan maksiat lagi..

Camne cara nak kahwin awal masa belajar lagi ni? Sape ade pengalaman, cite la... Salah ke kahwin muda, tinggal berasingan? Tak pe kan..

Aku pun nak kahwin awal la. tahun ni aku 21. Masih blaja lagi.. Mana boleh tahan tunggu lama2.. Perempuan mungkin boleh tahan, tapi laki2? Afdal kawin awal.. Orang bujang kalo solat dapat 1 pahala, tapi orang dah berkahwin, dapat 70 pahala.. Berlipat ganda... Dpt elakkan maksiat lagi..

Camne cara nak kahwin awal masa belajar lagi ni? Sape ade pengalaman, cite la... Salah ke kahwin muda, tinggal berasingan? Tak pe kan..

ahh.. ngko blajar lagi.. mengarut aje. aku dah keje.. lain ceta. Hahaha.. !!

tak salah kalu ko nak kawin mude.cume ade masalahlah sikit kalu kawin time study mcm ni.kalu keluarge ko sokong dan ade bantuan kewangan dari diorang rasenye tak ade masalah.kalu tak cukup bajet tak pe, ko kawin gantunglah dulu.lepas habis study dan cukup bajet baru buat majlis.semue keputusan tu ko sendiri tentukan.fikir panjang dulu sebelum bertindak.smilead5.gif

konsep 'duit abg, duit saya.. duit saya, duit saya' tu adakalanye perlu diamalkan oleh org perempuan..bkn sepanjang masa tp adakalanye isteri perlu ada skit rs syg pd duit dia..simpan utk waktu² yg tak diduga spt diceraikan suami, suami kawin lain, suami meninggal dunia tiba², suami tinggalkan isteri camtu je..aku ckp berdasarkan pengalaman keja kat kompeni yg uruskan pentadbiran pusaka..kebanyakan kes yg aku jumpa, isteri dah mcm sengal je bila kematian suami sbb waktu suami ada, smuanya diuruskan suami dan duit yg isteri dpt pun dihabiskan camtu je tanpa beringat..itu kalo kes kematian..kes yg lain yg aku sebutkan tu,ha lagi haru biru..org dah x suka ngan kita lagi,xkan nak halang..

dan contoh terbaik ialah artis kita cam si arni nazira ngan haleeda tu..dlu smua suami tanggung, everything utk suami..skrg apa dah jadi..dah kena menyanyi smula..

lelaki ni bijak tauuuu...hati² la ngan alien bumi ni..hahahaha..jgn la marah wahai cik abg smua..tak semua lelaki camtu..

konsep 'duit abg, duit saya.. duit saya, duit saya' tu adakalanye perlu diamalkan oleh org perempuan..bkn sepanjang masa tp adakalanye isteri perlu ada skit rs syg pd duit dia..simpan utk waktu² yg tak diduga spt diceraikan suami, suami kawin lain, suami meninggal dunia tiba², suami tinggalkan isteri camtu je..aku ckp berdasarkan pengalaman keja kat kompeni yg uruskan pentadbiran pusaka..kebanyakan kes yg aku jumpa, isteri dah mcm sengal je bila kematian suami sbb waktu suami ada, smuanya diuruskan suami dan duit yg isteri dpt pun dihabiskan camtu je tanpa beringat..itu kalo kes kematian..kes yg lain yg aku sebutkan tu,ha lagi haru biru..org dah x suka ngan kita lagi,xkan nak halang..

dan contoh terbaik ialah artis kita cam si arni nazira ngan haleeda tu..dlu smua suami tanggung, everything utk suami..skrg apa dah jadi..dah kena menyanyi smula..

lelaki ni bijak tauuuu...hati² la ngan alien bumi ni..hahahaha..jgn la marah wahai cik abg smua..tak semua lelaki camtu..

amboi3 sedapnye cakap alien bumi. abis tu kenape si perempuan yg jelitawan lagi cerdik pandai ni tak pandai cari bakal suami yg betul. tulah tabiat perempuan yg lebih suke tengok yg hensem, macho, bergaye, gentlemen bla bla bla dulu. yg ade didikan agame tinggi, bertanggungjawab, berpandangan jauh tak nak pandang sebab takut kene kongkong bile dah kawin nanti.dan satu lagi pasal kejadian kematian suami. kenape tak berfikir panjang tentang mase depan dgn mengambil insuran pelindungan takaful. kalu ade mende ni takdelah jande2 tu duk jadi sengal lagi. :lol:

adoi.. masuk plak kes awie dengan arni..

aku mule2 nak bincang pasal perancangan perkahwinan..

macamana step2 nak dirikan rumah tangga..

tapi ni dah macam ceta sensasi..

Hahahahahahahah !!

sabar aje la..

yg ada didikan agama tinggi,bertanggungjwb, berpandangan jauh tu la yg slalu ada hati nak pasang lbh dari satu..lgpun kan dah di kobar kan bab memilih tu mano la nak tau pilihan kita tu betul ke x..klu dari awal mmg tau dia akan psg lebih,tntu la xkan pilih dia jadi suami..

insurans perlindungan takaful pun nak dpt bila berlaku kematian bkn main bnyk prosedur nye..tu la kena jgk menyimpan,jual ikan (selfish..get it? :P) skit..sementara nak dpt duit pampasan ke insuran ke,ada gak simpanan isteri tu leh guna..

ala bang jgn la marah i guna term alien..sbb mmg sesuai pun...hehehe...ok ok,alien yg kiut..amacam?

tak ramai gurl yg memandang sifat tanggungjawab, jujur, berhemah yg ada pada lelaki. ni pengalaman member aku sendiri. dia bukan hensem pun. tapi isteri dia cantik giler, putih, ala.. mcm Heliza AF5 (heheheheh). bertuah member aku sebab dpt isteri yg tak pandang rupawan etc.

tapi kisah cinta dorang penuh duka dari start cinta sampai ke jinjang pelamin. lepas tu baru bahagia....huhuhuhu. aku citer skit nih.

member aku ni, minat kat isteri dia sejak dari bangku sekolah. so dorang ni couple; si isteri dia tu TERIMA SECARA TERPAKSA, sebab KESIAN.... so, tiap2 hari dorang pasti gaduh kat sekolah. biasalah, cinta PAKSA. aku sebagai kawan baik kekadang tu serba salah. cerita cinta dorang memang bermasalah sampai masuk dlm mesyuarat pibg. hehehehe....

tapi depa berdua secara tiba-tiba boleh tak gadoh. sejak dah nak kawin...tak tau kenapa. member aku bagitau, isteri dia BARU JATUH CINTA setelah 5 tahun "couple monyet". rupa2nya kawan aku tu BERTEPUK SEBELAH TANGAN selama 5 tahun. ye la, sapa nak jatuh cinta dengan budak tak hensem mcm member aku tu... isteri dia jatuh cinta pun sebab isteri dia baru "ternampak" sifat tanggungjawab dan penyayang member aku. sekarang depa dah ada sorang anak comey dah.... lelaki.. cute gile.

aku punya cerita lain plak.... :P aku baru je berminat nak bercinta2 dgn gurl...dulu2 aku couple dengan CC aku jeh :P susah jugak nak pisahkan diri dari cinta kepada CC nih....