Jump to content
slaughters

Anda Ingin Berkahwin..

Recommended Posts

kalau rasa2nya dah ready nak kawin, tapi duit tak cukup, boleh kongsi2. takde hal rasanya kan?

katalah hantaran rm8000. lelaki boleh keluar rm4000. perempuan boleh tolong tambah lagi rm4000. kalau nak bebankan semuanya kat pihak lelaki je, jawabnye memang tak kawinlah...... bilanya nak cukup rm8000 tu... Lagipun orang lelaki ni kan banyak tanggungan....

aku bagi contoh ek? contoh aku ngan bf akulah (jgn marah tau)....

gaji aku rm3000. gaji bf aku rm2500.

dia nak kena bayar kereta, rumah, rumah mak dia kat kampung, nak bagi duit belanja mak dia kat kampung, adik2 dia lagi, hutang credit card dia..... itu dan ini, bla...bla...banyak tanggungjawab dia....

tapi aku, cuma bayar kerete ngan bagi parents aku duit. pasal aku still duduk ngan parents. so, belanja tak banyak sangat. Tapi dia, memang terseksa aku nengok...

so, aku taknak bebankan dia sangat....aku ingat, aku ngan bf aku nak buat macam ni. kongsi2 duit hantaran. insya'allah end of this year or early next year kitorang kawin.....

Edited by Tulip_Ungu

kalau rasa2nya dah ready nak kawin, tapi duit tak cukup, boleh kongsi2. takde hal rasanya kan?

katalah hantaran rm8000. lelaki boleh keluar rm4000. perempuan boleh tolong tambah lagi rm4000. kalau nak bebankan semuanya kat pihak lelaki je, jawabnye memang tak kawinlah...... bilanya nak cukup rm8000 tu... Lagipun orang lelaki ni kan banyak tanggungan....

dia nak kena bayar kereta, rumah, rumah mak dia kat kampung, nak bagi duit belanja mak dia kat kampung, adik2 dia lagi, hutang credit card dia..... itu dan ini, bla...bla...banyak tanggungjawab dia....

tapi aku, cuma bayar kerete ngan bagi parents aku duit. pasal aku still duduk ngan parents. so, belanja tak banyak sangat. Tapi dia, memang terseksa aku nengok...

so, aku taknak bebankan dia sangat....aku ingat, aku ngan bf aku nak buat macam ni. kongsi2 duit hantaran. insya'allah end of this year or early next year kitorang kawin.....

leh thn gaji kamu :rolleyes: keje ape?hehe...

klu nk kawen tu,jgn lupa jemput satu forum nih... :P

Aduh... korang nih memuda dah pikir ndka kawin... aku dah 29 dah... dulu kat obersi... pastuh mak aku suruh aku balik... 2 sebab...

1. Tengok mak bapak aku, mak aku pencen tahun nih, bapak aku dah lama pencen
  2. Kawin

jadik aku pun baliklar Malaysia.... Alhamdulillah. Sekarang tengok perangai bebudak kat sini, dengan beban kerja lagi siang malam. Rasa malas ndak kawin. Try ler juga ndak bercinta, sempat ler tahan sebulan

1. Bercinta = buang masa (berdating, bercakap dekat talifon, tgk wayang)
  2. Tak ada perancangan masa depan

aku jenis tak suka buang masa sangat dan tak tahu ler aku, orang kita suka sangat bercakap mengarut dekat talifon and more more thing i've discovered; malay girls are very high in testerone!!!!

pasal perancangan masa depan tuh, kalau boleh aku tak ndak lah isteri aku jenis bila aku tanya

Aku: What is your plan in the next 10 years?

Dia: I just want to stay at home and taking care of the kids

WTF!!!! aku cukup pantang orang camtuh, dah belajar tinggi-tinggi last-last ndak duk rumah mengadap TV ngan fridge. I have my own goals, dan aku pun ndak wife aku camtuh jugak. Anyway... Insyallah kalau ada rezeki jumpa lar aku nanti ngan wife idaman aku but so far, i just let it flow. So far, there's a lot more of important things to do in life rather than trying to mix-match my life to other person. :)

Semoga berjaya kepada semua.

ummm... bgus arr kalo ko nak kwin...

ako akn pi ko nyer knduri...

asalkan ko jemput ako...

umm.. pasni jgan lak hushband ako lak....

huihuihuihui... (gurau jerk jgn mara yerk tulip...)

:ph34r::ph34r::ph34r:

pasal perancangan masa depan tuh, kalau boleh aku tak ndak lah isteri aku jenis bila aku tanya

aku rasa ni ok la... die nak jaga.. better than..

Die : I nak kerja, cari duit banyak. Enjoy ! Kalo ade anak, kita upah je indon jaga. Bukan susah benar..

ni just contoh..

Kira dapat perempuan yang sanggup jaga anak kita dah bagus..

Bukan senang nak cari perempuan camtu..

Belajar tu memang a belajar.. kalo perempuan tu tak sekolah, camner die nak ajar anak2 die jadi pandai macam mak die ??

Mende2 ni boleh di ejas, pendapat aku jangan nak buat keputusan yang memusnahkan masa depan diri sendiri.. dan keputusan yang memakan diri sendiri..

terpulang a pada akal fikiran yang waras..

just pendapat aku..

Aduh... korang nih memuda dah pikir ndka kawin... aku dah 29 dah... dulu kat obersi... pastuh mak aku suruh aku balik... 2 sebab...
  1. Tengok mak bapak aku, mak aku pencen tahun nih, bapak aku dah lama pencen
  2. Kawin
jadik aku pun baliklar Malaysia.... Alhamdulillah. Sekarang tengok perangai bebudak kat sini, dengan beban kerja lagi siang malam. Rasa malas ndak kawin. Try ler juga ndak bercinta, sempat ler tahan sebulan
  1. Bercinta = buang masa (berdating, bercakap dekat talifon, tgk wayang)
  2. Tak ada perancangan masa depan
aku jenis tak suka buang masa sangat dan tak tahu ler aku, orang kita suka sangat bercakap mengarut dekat talifon and more more thing i've discovered; malay girls are very high in testerone!!!!

WTF!!!! aku cukup pantang orang camtuh, dah belajar tinggi-tinggi last-last ndak duk rumah mengadap TV ngan fridge. I have my own goals, dan aku pun ndak wife aku camtuh jugak. Anyway... Insyallah kalau ada rezeki jumpa lar aku nanti ngan wife idaman aku but so far, i just let it flow. So far, there's a lot more of important things to do in life rather than trying to mix-match my life to other person. :)

Semoga berjaya kepada semua.

bercinta tu buang masa ke?

encik Rads78, tak semestinya bila bercinta tu kita kena bergayut kat phone cakap benda yg merepek2.... Aku bercinta tak macam tu pun.... kitorg cuma call once a week, for only 4 to 5 minutes. jumpa pun sebulan sekali. itu pun sejam dua je. kitorg dating kat mamak. walau pun pada hakikatnya kitorg ni duduk dekat sangat to each other. just 30 minutes driving. but, aku bahagia..... :)

aku rasa kamu ni jenis org yg pentingkn diri sendiri! kalau kamu terus mcm ni, susah nak cari org yg akan betul2 cintakn kamu.........

wah bestnyer!!!...

bila aku nak dpt awek cam ko...yg tak kisah sgt....janji bersama jek...

mana nak cari aaa???

carikan aku satu wei...kenal2 kan....

tapi kene sedap mata memandang laaa...

ala ala fasha sanda ker....

tapi yg bertudung la....

wakakkaka!!!

wah bestnyer!!!...

bila aku nak dpt awek cam ko...yg tak kisah sgt....janji bersama jek...

mana nak cari aaa???

carikan aku satu wei...kenal2 kan....

tapi kene sedap mata memandang laaa...

ala ala fasha sanda ker....

tapi yg bertudung la....

wakakkaka!!!

amboi...

giler la selera ko, alaa2 fasha sanda yg ko cari...

baik ko request alaa2 christian kreuk je...

cube cari yg biasa2 je..

bleh kwn2 tlong..

tp kalo ko dpat yg mcm fasha sanda, ko knal kan la aku nhan kwn2 die...

hehe..

mane tau bleh sangkut..

:P

bercinta tu buang masa ke?

encik Rads78, tak semestinya bila bercinta tu kita kena bergayut kat phone cakap benda yg merepek2.... Aku bercinta tak macam tu pun.... kitorg cuma call once a week, for only 4 to 5 minutes. jumpa pun sebulan sekali. itu pun sejam dua je. kitorg dating kat mamak. walau pun pada hakikatnya kitorg ni duduk dekat sangat to each other. just 30 minutes driving. but, aku bahagia..... :)

aku rasa kamu ni jenis org yg pentingkn diri sendiri! kalau kamu terus mcm ni, susah nak cari org yg akan betul2 cintakn kamu.........

Yeah.. you can say that. Pentingkan diri sendiri. Might be right, might be not. Not me to judge myself :blink: :blink: Anyway aku rasa it's up to person, people dont act the same way. Doesnt mean that the one thats right for you will be right for me and such. Mungkin criteria pemilihan bagi aku agak ketat just because im choosing somebody for me to live with and if possible till the end of my life... aku rasa bagus jugak aku memilih dengan berhati-hati dan tidak terlalu pushy regarding this issue

Yeah.. you can say that. Pentingkan diri sendiri. Might be right, might be not. Not me to judge myself :blink: :blink: Anyway aku rasa it's up to person, people dont act the same way. Doesnt mean that the one thats right for you will be right for me and such. Mungkin criteria pemilihan bagi aku agak ketat just because im choosing somebody for me to live with and if possible till the end of my life... aku rasa bagus jugak aku memilih dengan berhati-hati dan tidak terlalu pushy regarding this issue

just give me a favor will you? kalau kamu jumpa org yg kamu cari tu, please let me know..... ;)

Edited by Tulip_Ungu

hehe...aku jumpe awek aku pun seminggu skali..klu ari² takut aku cepat bosan lak...

klu call tu 2-3 kali gak seminggu..

psl bercinta nih depends pada individu..lain org lain cara..

dude,jgn terlalu memilih...jgn tinggi sgt citarasa ko..

klu nk kawen,jgn lar atas dasar rupa paras,wang,darjat/status...kompem x lame!!!

"dont try to get what u love....better love more what u have"

Edited by smile4me

hehe...aku jumpe awek aku pun seminggu skali..klu ari² takut aku cepat bosan lak...

klu call tu 2-3 kali gak seminggu..

psl bercinta nih depends pada individu..lain org lain cara..

dude,jgn terlalu memilih...jgn tinggi sgt citarasa ko..

klu nk kawen,jgn lar atas dasar rupa paras,wang,darja/status...kompem x lame!!!

"dont try to get what u love....better love more what u have"

yup. agree with you.... :)

kalau dah kerja tetap pun bolehlah plan.

habis kalau mcm aku ni kerja sambilan aje di jabatan perangkaan muar :(

gaji hari pulak tu. satu hari RM 51.xx. kalau kerja 23 hari dapatlah 10XX.. kena bulan ni kerja 17 hari dptlah 8XX :(

org asji tanya bila nak kawin :wub:

kalau dah kerja tetap pun bolehlah plan.

habis kalau mcm aku ni kerja sambilan aje di jabatan perangkaan muar :(

gaji hari pulak tu. satu hari RM 51.xx. kalau kerja 23 hari dapatlah 10XX.. kena bulan ni kerja 17 hari dptlah 8XX :(

org asji tanya bila nak kawin :wub:

psl gaji tu atas usaha kite gak...untuk mendapatkan best salary,best position at ur workplace kene lar berkorban duit dan tenaga skit...untuk jadi freelance inspector (oil&gas division) pun kene ade mcm2 certificates..

contoh: untuk dapatkan sijil CP Level 3 (Cathodic Protection) perlukan around RM8k...then after that,ur salary will b around RM10k~RM18k

Edited by smile4me

just give me a favor will you? kalau kamu jumpa org yg kamu cari tu, please let me know..... ;)

i'll remember this thread and if I ever found "The One" again, i'll inform u guys :lol: , I already had one before and i don't think i will settle less that what i have had and I doubt it would be Malay as my previous one was a Taiwanese and she fits my style. Saw several in the office (here in KL), the one who leave office after 8PM... organize meeting at 6 and the one who thinks that 24 hours are not enough for one day :lol: :lol:

Zaman sekarang ni mana ada orang kawin cepat-cepat. Tengok keadaan, kalau dalam family tu kita sorang je anak tunggal boleh dipertimbangkan sebab nak ambil hati parents. Tapi kalau ada ramai adik beradik lain, kita bagi la peluang kat adik-adik kita tu menikah dulu.

Takpe Rads78, kau tidak keseorangan. hehe

i'll remember this thread and if I ever found "The One" again, i'll inform u guys :lol: , I already had one before and i don't think i will settle less that what i have had and I doubt it would be Malay as my previous one was a Taiwanese and she fits my style. Saw several in the office (here in KL), the one who leave office after 8PM... organize meeting at 6 and the one who thinks that 24 hours are not enough for one day :lol: :lol:

kamoo... nii.. da macam.. Mr.Ronald Moore arr...

kuikuikuikui..... :ph34r:

the one who leave office after 8PM... organize meeting at 6 and the one who thinks that 24 hours are not enough for one day :lol: :lol:

bunyinye mcm kita je tuh.........

kita selalu balik kul 8 or 9pm....paling cepat pun lepas maghrib....

balik lewat, datang office cepat... biasanya kul 7.30am dh ada kat office....

walaupun sebenarnya our office hour 9 to 5.

keje kita banyakkkkkkk sesgt...

takde sape2 dah ke nak ceta pengalaman.. aku tertunggu2 power root dengan crypto.md5 cerita pengalaman...

suka diamkan diri... nak mengelak dari kontroversi a tu.. Hahaha..

p/s: bagi a sket nasihat kat adik2 ni haa..

takde sape2 dah ke nak ceta pengalaman.. aku tertunggu2 power root dengan crypto.md5 cerita pengalaman...

suka diamkan diri... nak mengelak dari kontroversi a tu.. Hahaha..

p/s: bagi a sket nasihat kat adik2 ni haa..

Takkan derang nak citer..kan kite ni malu2 kucing..

ingin berkongsi video ini kat kawan kawan semua..

http://hardyw3b.wordpress.com/2006/11/19/maskawin/

besh ar video tu..mmg betul tu pun ape yg die ckp...hantaran klu RM8000 kene la berbaloi..ni masak x reti,buat keje umah pun malas..baik bayar RM8 jer (dlm video)... :lol:

naseb la awek aku reti buat sume tu...hehehehehe :D