Jump to content
Sign in to follow this  
hamlaww

Credit Card Holder !

Recommended Posts

dia x citer pasal umah dijadikan umah sewa... dia citer pasal umah untuk kita diami....

"jangan salah anggap kita beli rumah untuk kita diami sebagai pelaburan ke ruang aset dari segi kewangan"

Memang ler dia tak citer pasal umah sewa.. aku letak jer yang perenggan tu. Tapi rumah adalah aset kekal you know....

aku cadangkan thread ditutup untuk mengelakkan kekecohan, perbalahan dan pergaduhan. kan sebagai umat Islam, kita wajib mengelakkan perkara tersebut daripada berlaku

Aku rasa hamlaww, ko patut kurangkan skit tanda seru tu. Atau jangan pakai tanda seru tu. Pasal expression dari tanda seru tu menimbulkan keraguan la. Seolah-olah hendak mengajak user berbalah bukan memberi pendapat bernas...

P/S :: Walau bagaimanapun aku mmg tak sokong pengguna Cc terutamanya dari kalangan remaja dan orang susah cam aku..

aku cadangkan thread ditutup untuk mengelakkan kekecohan, perbalahan dan pergaduhan. kan sebagai umat Islam, kita wajib mengelakkan perkara tersebut daripada berlaku

ikhlas dari hatiku , kita tidak perlu itu semua cuma perlu bertenang , bersahaja dan berpandangan jauh dalam mengupas ulasan2 yg telah dilontarkan didalam topik ini ape yang ade didalam topik ini adelah secebis bingkisan dalam realiti kehidupan sebenar ! cuma perlu ade sedikit keberanian dalam menyelami permasalahan yang telah dibangkit oleh penulis dan teman2 seperti Heavenx , Braderz, ahmades,jimyptm,dzulcarnine,ahmadnasron,isfan,tasek16,akublur,darkwan,mzkdee,superior,locco dan civ3.

terima kasih kepada Ahmades dan dzulcarnine diatas teguran tanda seru ( ! ) itu . Munkin ade yg keliru maafkan aku . smile.gif

ade komen2 yg membina didalam thread nih cuma aku tak ulas dan respond , ini membuatkan segelintir berprasangka aku susah nak accept pandangan diorang . well korang silap lagi sekali. laugh.giflaugh.gif

waallahuallam .

nampak sgt hamlaww nih nak buat org bergado dlm nih..ckp nak discuss tapi mcm nak bergado..yg aku tgk org yg betul2 discuss kat sini si ahmades menerima pandangan org lain dgn terbuka..si hamlaww nak suruh org ikut kepala dia..mcm pandangan dia semua betul no comment anymore..sampai bile ntah nak abis..tunggu sampai thread yg lagi panas dari nih kut dtg!! smile.gif

No Offense Peace No War!!

Pada pendapat aku, hamlaww bukan nak membawa "perang" atau nak membawa "pergaduhan" diantara user didalam forum. Bila posting yang ada tanda seru seperti posting hamlaww bukan bermaksud nak mengutuk/menghina/memperleceh penggunaan Cc dalam kehidupan. Tapi bila kita baca posting kat dalam forum tu ignore sahajalah tanda seru tu. Dan komenkanlah benda yang berpatutan menepati tajuk thread. Betul tak? smile.gif

Dan tak perlu ditutup thread ni pasal aku rasa mungkin ada user yang ingin meluahkan pendapatnyer mengenai Cc ni. Dan aku puji cara hamlaww, bila dia buka thread dan dia mempertahankan fakta kontra Cc tu. Tak macam sesetengah user (macam aku kot) yang buka thread pastu sebentar-sebentar je singgah kat thread dia. Padahal tu thread dia.

P/S :: Rambut sama hitam, hati lain-lain.....

ko silap disini !! ko silap ! sad.gif takpe belajar lagi ! bersama2 aku

investment in real estet apakah defininyer !! ko study nih dulu !! smile.gif

ade baiknyer ko rujuk mana journal , komentar atau berhenti sejenak untuk berfikir sebelum ko memlontarkan sesuatu pandangan !! InsyaAllah hasilnyer lebih bernas dan terpancar tahap intelek ko didalam perkara yg berbangkit . Sesunguhnya orang menilai kita dari penulisan kita .

Wallahuallam !

Lah ape yang silapnye, atau ko yang silap tafsir? Kalo ye pon silap bagitau le apa yang silap dan perbetulkan yang silap.. Takkan sekadar cakap silap jer??

Ko mesti tau bezakan rumah yang dibeli untuk kita pakai secara personal atau rumah dibeli sebagai satu bentuk pelaburan..

Untuk pelaburan real estate, kalo kita beli sesuatu tanah atau bangunan atau yang sewaktu dengannya tujuan kita di situ ialah untuk menambah atau mendapatkan keuntungan dari property yang kita beli tue.. Tak kira lah kita sewa kan, buat bangunan baru yang memberi keuntungan, atau tunggu masa yang sesuai untuk jual balik pada harga yang lebih tinggi dari duit yang kita dah laburkan pada property itu.. Ini baru dikategorikan sebagai aset kerana duit kita bertambah melebihi pelaburan yang kita buat..

Memang pon orang selalunya bayar secara ansuran atau dengan kata lain berhutang.. Tapi kalo ianya bergelar aset yang pasti Return Of Investment (ROI) akan ada di situ cuma masa sahaja yang menentukan berapa lama baru kita dapat ROI tue.. Ini kene pandai strategi sendiri lah..

Tapi yang aku katakan tue rumah yang dibeli untuk kediaman.. Untuk kita duduk.. Bukan untuk disewa atau dijual balik.. Kalo misalan kata satu hari nanti kita nak jual balik rumah kita, kita dapat untung ker?? Kita dapat balik duit yang kita dah laburkan untuk rumah tu ke termasuk maintenance, bil, cukai.. Lagi pon selama kita duduk kita tak menerima duit sewa tapi duit kita yang keluar.. Sebab itu ia tidak dikatakan sebagai aset.. Duit keluar > duit masuk..

Untuk kenyataan aku "kewangan kukuh pon kene berhutang ker?" hanya sebagai satu simbolik yang menafikan kedudukan kewangan yang kukuh bebas dari hutang.. Sebenarnya dalam investment hutang pon satu strategi jugak.. Bukannya kita tak mampu nak bayar hutang tersebut cuma duit untuk bayar hutang itu digunakan untuk buat investment ke atas aset lain.. Jadi dalam masa sama daripada kita bayar full terus kita boleh gunakan duit itu untuk tambah lagi duit.. Tapi kalo nak berhutang pon make sure income kita melebihi jumlah hutang tersebut.. Jadi insyaAllah kita akan selamat..

Sesungguhnya orang menilai kita dari penulisan kita <= tau pon ko.. Jadi dari penulisan ko setakat ni apa feed back orang terhadap diri ko??

Kalo untuk perbincangan kita patut contohi sikap ahmades.. Tak guna ada perbincangan kalo kita tolak pandangan orang lain bulat2 dan tetap dengan pandangan kita.. Perbincangan = bertukar pandangan..

Dah jauh menyimpang nie.. Sape rumah dia rumah pintar?? laugh.gif Haha saje nak kasi kene mengena dengan IT sikit..

Dalam kes kad kredit ni sepatutnya kita bukan menggalakkan orang memulaukan kad kredit tetapi bagi panduan terhadap risiko, keburukan, kebaikan dan tabiat penggunaan kad kredit yang baik.. Sebab ada orang yang sesuai pakai kad kredit dan ada yang tidak sesuai pakai..

cuma perlu ade sedikit keberanian dalam menyelami permasalahan yang telah dibangkit oleh penulis dan teman2 seperti Heavenx , Braderz, ahmades,jimyptm,dzulcarnine,ahmadnasron,isfan,tasek16,akublur,darkwan,mzkdee,superior,locco dan civ3.

terima kasih kepada Ahmades dan dzulcarnine diatas teguran tanda seru ( ! ) itu .

oit nama aku takde ke ?? tongue.gif lol senang ckp hamlaww nak bagi nasihat kat kita seblum

masuk dlm statistik je ..dia cuma nak kita pikir btul2 seblum jadik bende x best ..hohooh.. dia cuma nak bagi nasihat and mintak pendapat org lain ...

er..ckp kot ?? laugh.gif

selingan..

*jgn beli pc ... nanti jadik hekesss...

best selingan ko tu.. aku pun nak tambah....

jangan beli kereta, takut nanti jadi pelumba haram, tak pun, takut plak langgar orang sampai mati, masuk lokap plak. habis duit bayar lawyer nanti

Ehmmm.....

Bila aku terbaca posting b1naryc0de baru aku sedar yang hutang ni juga merupakan satu strategi. Dan ia memang betul. Tapi untuk menjadikan hutang sebagai satu strategi mestilah untuk perkara yang boleh memberikan Return Of Investment (ROI) seperti strategi perniagaan.

Dan aku rasa dah lari dah tajuk berkenaan Cc apabila hutang melalui Cc dibincangkan bersekali dengan hutang perniagaan. Sampai ke pembelian rumah pun masuk hehehe...

Aku sebenarnya tak menggalakkan penggunaan Cc ni sebagai alternatif untuk membuat pembayaran. Baik kad debt menjadi pilihan. Bukan pasal aku anti-Cc tapi cuma khuatir kalau pengguna Cc berbelanja sehingga terlebih had. Maklumlah pakai kad, mana sedar duit tinggal banyak mana tak gitu? hehehe... tongue.gif Tambahan pula kalau ada sale, lagi tak perasan...

Dalam kes kad kredit ni sepatutnya kita bukan menggalakkan orang memulaukan kad kredit tetapi bagi panduan terhadap risiko, keburukan, kebaikan dan tabiat penggunaan kad kredit yang baik.. Sebab ada orang yang sesuai pakai kad kredit dan ada yang tidak sesuai pakai..

Kenyataan ni aku sokong sangat. Pengunaan Cc ni sebenarnya bagus tapi itulah kalau golongan sederhana (cam aku) menggunakanya. Kalau gaji mencukupi untuk membayar Cc mmg berbaloi menggunakanya pasal jika hutang Cc dibayar awal, dapat diskaun dari pihak Cc. Dan kalau bayar lambat, bunga plak naik.

Dan kalau penggunaan Cc ni untuk perlancongan (cam sewa hotel ka), mmg pratikal sangat pasal memudahkan kita selain mengelakkan kita membawa cash banyak sangat. Tapi dari menggunakan Cc baiklah gunakan kad debt lagi baikkan? Tak yah memikirkan pasal hutang yang nak ditanggung.

P/S :: Jangan beli apa-apa kalau asyik memikirkan negatifnya....hehehe tongue.gif

Edited by ahmades

Pasal CC ni aku tak nak komen banyak sangat sebab aku pun pakai... biggrin.gif. Bagi aku ada pro/cons. Tapi dari CC tu aku boleh beli peti ais ngan TV dengan cara 0% interest. Tiap bulan aku guna Maybank2u..bayar on time..dah lama habis bayar...pasal barangan lain tu ada gak guna tapi jumlah yang kecik...lepas beli balik rumah masuk maybank2u..bayar...Cuma benda ni bergantung pada kita even kita tak pakai CC kalau jenis yang boros..guna cash pun boros jugak...tapi kalau yang boros tu guna CC lagi parah....entahlah...kalau cash sendiri punya kalau hutang pun sendiri punya..pandai-pandaila nak hidup.. smile.gif no further comments.

aku yg baru baca thread ni, jenguk2.. brp byk perkataan "cc" ni.. Pasal cyber cafe pulak ke.. Hahaha..

kenapa bila emergency jer ko ingat kad hutang ( credit card )takde benda lain ke ??? ini adelah metos bagi aku !!

mana pegi saving korang ?? ASB , SAVING ACCOUNT or another investmnet vehicles korang yg lain2 ?? jangan ckp korang takde benda nih !!! korang mesti dah ade platform sebelum korang ambik credit card !!!

well aku keep aleast rm500.00 kat dlm atm card aku untuk emergency case !!!

that  why ko kena ade saving !!! sama ade dlm saving account ataupun atm card ko tuh !!!

well ..utk menjawab soalan emergency ni, aku mengalami kemalangan semasa aku merantau dan dalam poket aku cuma ada RM150.00 ketika itu. Kalau tak perasan, boleh refer post aku sebelum ini pada http://forum.putera.com/tanya/index.php?show...ndpost&p=261718 yg mana post aku tu sebelum post yg aku quote ini.

Sambung cerita. Aku tunjuk ING insurance aku, nurse telefon ING dan kemudiannya, ING suruh aku BAYAR dahulu kemudian baru file claim. Bil aku kemudiannya ialah RM158 dan bila aku pergi ke ATM machine di hospital .. machine to down. Cuma nak RM8 je utk cukupkan bil. Minta tolong sedara mara/kawan/sahabat handai? Semua pun jauh.

Boleh ko define emergency di sini tak? Ada duit dalam ATM, tapi tak boleh keluarkan. Tak nak eksiden, tapi kena langgar. Nak minta tolong, tiada siapa yg boleh tolong. Saving? ASB? ASN? Swiss Bank? Duit dalam bank kalau ada sejuta ringgit pun, kalau tak boleh keluarkan pun, tak guna juga.

Dengan terhencut hencut hidung berdarah kaki tangan luka parah (tapi dah berbalut), aku keluar hospital, tahan teksi dan suruh driver pergi ke ATM machine terdekat utk aku withdraw duit.

Aku tak kata kad kredit bagus sangat tapi semasa kecemasan seperti dalam situasi aku, ia boleh membantu.

EDIT: Selamat Hari Lahir.

Edited by DarkWan

well ! kalau ko ikut penulisann aku dari awal ko tentu perasan tengtang dua perkataan nih good debt dan bad debt .

1. apakah itu good debt ? contoh yg paling dekat aku ambik rumah dan education . sudah tentu ko berhutang disini . aku consider nih sebagai salah satu investment vehicle ( baca ler buku financial ).Ade banyak lagi cukup ler aku bawa yg ini dulu .

2. apakah itu bad debt ? contoh paling dekat aku ambik disini Cc dan kereta .sudah tentu ko akan berhutang disini .apa2 saje yg mempuyai nilai susut dan tidak menyumbang keuntungan yg mutlak . networth ko susut disebakan ini ler

cuba ko bandingkan nilai susut antara kedua subjet ini serta bagi tahu aku manakah yg akan menyumbang keuntungan kepada ko dalam jangka masa panjang . dan dalam tulisan aku yg lain juga aku ade juga memberitahu kalau terlalu banyak sangat good debt pun akan masaalah juga ia akan tergolong dalam bad debt juga akhirnya . So pandai2 ler menilai . sila rujuk formula yg aku beri sebelum nih .

aku bersimpati dengan ko didalam perihal kemalangan yg ko hadapi !! selain dari ING (dulu aetna) ko juga perlu ade live personal insurance (AIA) yg kedua incase jika Ing TOLAK selain dari bertujuan melindungi ko dari waktu kemalangan ia juga boleh menjadi salah satu penyumbang kedalam retirement fun ko ( jika ko ade terfikir ) . Sedikit tips yg aku boleh beri disini rangcang perjalanan ko dan kewangan , bawa ler sedikit cash untuk waktu2 kecemasan . kalau just bawak rm 150.00 tak cukup nak repair motor pun takut2.

Korang selalu ulas perihal kalu ATM rosak , ATM jauh , ASB ,ASN,SWIS BANK dan segala bank tutup camna ? nak cari cash ! aku tambah satu lagi camna waktu emergenct tuh Cc ko dah kena block ! camna lak ? rolleyes.gif pernah ke korang terfikir.

Pasal CC ni aku tak nak komen banyak sangat sebab aku pun pakai... biggrin.gif. Bagi aku ada pro/cons. Tapi dari CC tu aku boleh beli peti ais ngan TV dengan cara 0% interest. Tiap bulan aku guna Maybank2u..bayar on time..dah lama habis bayar...pasal barangan lain tu ada gak guna tapi jumlah yang kecik...lepas beli balik rumah  masuk maybank2u..bayar...Cuma benda ni bergantung pada kita even kita tak pakai CC kalau jenis yang boros..guna cash pun boros jugak...tapi kalau yang boros tu guna CC lagi parah....entahlah...kalau cash sendiri punya kalau hutang pun sendiri punya..pandai-pandaila nak hidup.. smile.gif no further comments.

aku ade sedikit cerita pasal beli barang pakai Cc dan cash mana lebih menguntungkan ! menarik dan korang boleh berjimat .nanti ler . smile.gif

oit nama aku takde ke ??  tongue.gif lol senang ckp hamlaww nak bagi nasihat kat kita seblum

masuk dlm statistik je ..dia cuma nak kita pikir btul2 seblum jadik bende x best ..hohooh.. dia cuma nak bagi nasihat and mintak pendapat org lain ...

er..ckp kot ??  laugh.gif

oh ye telupa nama ko ! maaf kan aku smile.gif .

aku suka ayat ko yn pasal statistik tuh . jauh ko pandang . smile.gif

ade baiknyer kita fokus kembali kat tajuk utama . Dah banyak yg lari tajuk walaupun ade sesatengah nyer betul tapi termasuk kedalam thread Cc .

Cad credit : Minimum you pay maximum you pain .

1. Investment kat real estet : aku cadang kan ko bukak satu thread yg baru untuk nih .aku berminat untuk melontarkan pandangan disitu . aku harap ko buka satu thread nih dan jangan lari .! laugh.gif stay put !

2. Ulasan Isfan pasal komputer tuh pun boleh ler dibuka di thread yg lain .

3. Ulasan dzulcarnine bab jangan beli kereta tuh pun boleh bukak thread lain .

4. cuba elakkan membawa masuk bahan kegunaan seharian seperti pisau , kereta ,peti ais .tv dan lebih menyedihkan mak ayah dan yg sekutu dengannyer kedalam thread ini .

yang berusaha

Hamlaww rolleyes.gif

P/S :: Jangan beli apa-apa kalau asyik memikirkan negatifnya....hehehe  tongue.gif

ade baik nyer ko tulis macam nih . JANGAN BELI JIKA TDAK BERKEMAMPUAN ( berduit ) .

ade baiknyer kita fokus kembali kat tajuk utama . Dah banyak yg lari tajuk walaupun ade sesatengah nyer betul tapi termasuk kedalam thread Cc .

Cad credit  : Minimum you pay maximum you pain .

1. Investment kat real estet : aku cadang kan ko bukak satu thread yg baru untuk nih .aku berminat untuk melontarkan pandangan disitu .  aku harap  ko buka satu thread nih dan jangan lari .! laugh.gif  stay put !

2. Ulasan Isfan pasal komputer tuh pun boleh ler dibuka di thread yg lain .

3. Ulasan dzulcarnine bab jangan beli kereta tuh pun boleh bukak thread  lain .

4. cuba elakkan membawa masuk bahan kegunaan seharian seperti pisau , kereta ,peti ais .tv dan lebih menyedihkan mak ayah dan yg sekutu dengannyer kedalam thread ini .

yang berusaha

Hamlaww  rolleyes.gif

apa yang dikatakan adalah PERUMPAMAAN. dan aku rasa ianya berkaitan, kecuali berhubung bapak, mak, nenek, abang, sedara mara & kengkawan

Edited by dzulcarnine

aku bersimpati dengan ko didalam perihal kemalangan yg ko hadapi !! selain dari ING (dulu aetna) ko juga perlu ade live personal insurance (AIA) yg kedua incase jika Ing TOLAK selain dari bertujuan melindungi ko dari waktu kemalangan ia juga boleh menjadi salah satu penyumbang kedalam retirement fun ko ( jika ko ade terfikir ) . Sedikit tips yg aku boleh beri disini rangcang perjalanan ko dan kewangan , bawa ler sedikit cash untuk waktu2 kecemasan . kalau just bawak rm 150.00 tak cukup nak repair motor pun takut2.

Korang selalu ulas perihal kalu ATM  rosak , ATM jauh , ASB ,ASN,SWIS BANK dan segala bank tutup camna ? nak cari cash ! aku tambah satu lagi camna waktu emergenct tuh Cc ko dah kena block ! camna lak ?  rolleyes.gif pernah ke korang terfikir.

Well, aku tak perlukan simpati and I am very very clear when I said that.

It is not actually aku pergi mengembara/merantau/dalam perjalanan di negeri orang. Tapi sbb nak mudahkan cerita, aku beritahu mcm tu. Sebenarnya, aku masa tu baru bekerja di tempat orang (menjadi anak rantau), dan tak ada orang yang boleh diminta tolong. Aku accident masa nak pergi kerja. Ko faham tak, bila supervisor cuma mahu tanya sama ada ko mampu datang atau tak, masa ko kemalangan and that is all that he cares. Baru bekerja, tiada rakan sekerja sebangsa seagama, supervisor pun tak ambil peduli.

Sila buka mata, tak semua orang dalam condition sama seperti kamu. Mungkin kamu dah berumur dan ada perancangan masa depan selama 20 tahun (mula dari kamu bekerja). Sila fikirkan keadaan orang yg memberikan setiap pandangan kerana masing-masing ada pengalaman sendiri bila memberikan pandangan. Mungkin kamu ada ayah/ibu tapi bagaimana orang yg dibesarkan di rumah anak-anak yatim? Tak semua orang berada di zon selesa seperti kamu, dan sudah tentu kamu sekarang tidak bercakap dengan kawan-kawan zaman sekelas anda di bangku sekolah tetapi pelbagai golongan usia !!

Aku tak kata credit card tu best, tapi sekurang-kurangnya ia menyediakan alternatif sekiranya kecemasan. ALTERNATIF!! Aku setuju dengan point ko (maximum pain), tapi aku kecewa dengan total rejection ko pasal penggunaan kad kredit dalam masa kecemasan.

Kita tak tahu bila kecemasan itu terjadi. Sebab itu nama dia kecemasan. Dalam perjalanan kita nak withdraw duit kat ATM pun boleh jadi kecemasan. Kalau cash ko "bawa duit lebih sikit" tapi rupa-rupanya cost yg ko encounter tu lebih mahal dari cash yg ko bawa macam mana? Bawak la Rm2K in hand, tapi sekali kos yg ko kena bayar RM2010. Sekurang-kurangnya, ada kad kredit sbg alternatif.

Edited by DarkWan

apsal c-fu x mo kasi panas ini thread hehehehe? smile.gif

the watcher xde ker ko x mo panaskan thread nih c-pu? hehehe

the watcher tu sape?

ako nak panaskan thread ni, sama macam ako nak tegaskan yang autosurf tu duit haram kat forum e-duit.

waste of time.

demokrasi adalah kekuasaan terhadap majoriti. kalo semua pandai, maka demokrasi takleh jalan, simply pasal semua orang ada kepala dan kepandaian mereka sendiri.

sama macam kredit kad ni. kalo diorang pandai, blaja tinggi2, maka diorangg boleh sedar akan credit card economics. yakni, cara kredit kad tu berfungsi. yakni, daripada hutang.

omputeh tengah beriya2 nak jadi debt free so leh potong kredit kad, kite baru je nak sampai ke tahap amerika zaman 80an.

buat hape ako nak panaskan thread ni? if anything, ako patut biarkan si luncai terjun dengan kredit kad diorang. pasal bile banyak melayu bodo takde duit, ako leh buat untung daripada diorang ape. last2 diorang hanya leh jerit "melayu tak reti bisnes, etc etc" je.

pendek kate, kalo melayu2 kat sini nak sangat pakai benda yang tak elok, then biarkan je. kalo diorang sedar sebelum kena tipu, kena curik nombo cc, dll... good for them. kalo tak, well diorang hanya melayu biasa kan.

Well, aku tak perlukan simpati and I am very very clear when I said that.

It is not actually aku pergi mengembara/merantau/dalam perjalanan di negeri orang. Tapi sbb nak mudahkan cerita, aku beritahu mcm tu. Sebenarnya, aku masa tu baru bekerja di tempat orang (menjadi anak rantau), dan tak ada orang yang boleh diminta tolong. Aku accident masa nak pergi kerja. Ko faham tak, bila supervisor cuma mahu tanya sama ada ko mampu datang atau tak, masa ko kemalangan and that is all that he cares. Baru bekerja, tiada rakan sekerja sebangsa seagama, supervisor pun tak ambil peduli.

Sila buka mata, tak semua orang dalam condition sama seperti kamu. Mungkin kamu dah berumur dan ada perancangan masa depan selama 20 tahun (mula dari kamu bekerja). Sila fikirkan keadaan orang yg memberikan setiap pandangan kerana masing-masing ada pengalaman sendiri bila memberikan pandangan. Mungkin kamu ada ayah/ibu tapi bagaimana orang yg dibesarkan di rumah anak-anak yatim? Tak semua orang berada di zon selesa seperti kamu, dan sudah tentu kamu sekarang tidak bercakap dengan kawan-kawan zaman sekelas anda di bangku sekolah tetapi pelbagai golongan usia !!

Aku tak kata credit card tu best, tapi sekurang-kurangnya ia menyediakan alternatif sekiranya kecemasan. ALTERNATIF!! Aku setuju dengan point ko (maximum pain), tapi aku kecewa dengan total rejection ko pasal penggunaan kad kredit dalam masa kecemasan.

Kita tak tahu bila kecemasan itu terjadi. Sebab itu nama dia kecemasan. Dalam perjalanan kita nak withdraw duit kat ATM pun boleh jadi kecemasan. Kalau cash ko "bawa duit lebih sikit" tapi rupa-rupanya cost yg ko encounter tu lebih mahal dari cash yg ko bawa macam mana? Bawak la Rm2K in hand, tapi sekali kos yg ko kena bayar RM2010. Sekurang-kurangnya, ada kad kredit sbg alternatif.

well sekali lagi aku bersimpati kat atas ko cool.gif camna lak Cc ko pun problem !! ape alternatif ko !

tapi aku kecewa dengan total rejection ko pasal penggunaan kad kredit dalam masa kecemasan.

maafkan aku terpaksa mengecewakan ko sekali lagi . Sila rujuk komentar berikut

Ramai yang menganggap Kad Kredit amat diperlukan apabila berlaku KECEMASAN. Seorang yang merancang kewangannya dengan betul tidak akan memerlukan Kad Kredit semasa kecemasan. Apa yang perlu dilakukan ialah seseorang itu perlu menyediakan Simpanan untuk kecemasan. Jumlah simpanan kecemasan bagi setiap orang adalah berbeza mengikut latarbelakang mereka namun jumlah 2 bulan pendapatan adalah lebih dari mencukupi. Simpanan kecemasan ini harus diasingkan dari akaun perbelanjaan harian/bulanan tetapi mudah dikeluarkan apabila diperlukan semasa kecemasan.

harap ulasan2 tersebut dapat mengubati kekecewaan yg ko alami . sungguh aku bersimpati . sad.gif