Jump to content
Sign in to follow this  
hamlaww

Credit Card Holder !

Recommended Posts

apsal pembuke topik tak jwp soalan utama aku:

utang kredit kad jek mcm kompom jek leh muflis...

terdedah dengan confrim dua makna yg berbeza sayang oi !!!!

.kalu tak berhutang tu idup bahagia yg masuk rancangan Bersamamu tu ade pakai kredit card ke?

tp kite ade otak leh fikir relevan or not ape yg kite nak kate..

:

laugh.giflaugh.giflaugh.gif hipokrit ler ko nih

ye ke? apa soalan ko? sbb ko quote ckp hipokrit tp tak tanya ape2 pon..

tapi betul lah yg aku cakap tu sbb tu berdasarkan KENYATAAN UMUM ko ckp sape ade utang tu KONON nya tak idup bahagia...hutang tak haram pon kalu kite ade niat nak bersungguh nak bayo..tu hadis nabi tu jgn ckp aku reka2 plak..

x de jawapan pun?

Pelarasan nilai ambang bagi kes2 bangkrupsi ialah RM10,000 ke RM30,000 setakat ini . Harap ko puas ape yg ko nak nih !!

Secara peribadi aku merasakan punca utama kebangkrapan ialah kurangnya perancangan kewangan teliti dan pengetahuan pengurusan kewangan yang lemah di kalangan rakyat Malaysia. Sila betul aku kalau salah !! smile.gif

mmg salah...sbb ko kene spesifik kan post/pendapat ko...kau tak leh kate SEMUA kredit kad holder akan jd begitu dan akan jd nie..maybe aku tak pikir yg perbelanjaan yg"besar2"..sbb tu aku lebih suke pendapat yg spesifik..bukan ayat yg leh gambarkan seolah2 sumer bende tu akan jd begitu..

aku bukan gaban tapi aku minat gaban..hahahah...

mmg salah...sbb ko kene spesifik kan post/pendapat ko...kau tak leh kate SEMUA kredit kad holder akan jd begitu dan akan jd nie..maybe aku tak pikir yg  perbelanjaan yg"besar2"..sbb tu aku lebih suke pendapat yg spesifik..bukan ayat yg leh gambarkan seolah2 sumer bende tu akan jd begitu..

aku bukan gaban tapi aku minat gaban..hahahah...

Terdedah dengan confirm dua ayat yg berbeza !! harap maklum !! smile.gif

ye ke? apa soalan ko? sbb ko quote ckp hipokrit tp tak tanya ape2 pon..

kalu tak berhutang tu idup bahagia yg masuk rancangan Bersamamu tu ade pakai kredit card ke?

tp kite ade otak leh fikir relevan or not ape yg kite nak kate..

kalau ko teliti tulisan ko tuh baris yg pertama dengan yg kedua tuh .berlawanan sesama sendiri . kat baris pertama ko ckp benda lain yg tak relevan dengan tajuk ( sampai CFU cop ko #### ) dan kedua baris lak ko suruh orang relevan dengan ape yg nak dicakap !! camno tuh !!! berbelit tuh !! cool.gifsmile.gif

elelelelelelel...ko nye pon sama..pastu tak ngaku carik plak point lain..lep[as pusing 20 kilometer baru lah ko nak jwp soalan aku yg teramat lah simple tu..nape ko perlu pusing2 20 km lepas tu baru nak jwp...?

kalu setakat dia sorang cop ape nak heran..dia nak wat QUOTE pon tak reti..nak fire plak org tak reti pakai software2 yg dia bgtau "berjuta" kali tu...

Edited by BraDeRz

haaa.. gaduh2.. terusla bertengkar.. Hehehe..

psl kad kredit pun nak gaduh2 ke? Bapak aku ade byk kad kredit dlm 2-3. Xde ape2 pun.. Dia bayar balik guna maybank2u.com.. yela.. guna kad kredit utk minyak keta dll..

kalo yang selalu travelling atas urusan kerja, lagi la perlu benda plastik nie.mana tak nya, bila check in hotek, kena sediakan deposit untuk 2 malam (walaupun hanya stay untuk 1 malam). kopak la cash kalo macam tu. tapi, bila ada kad plastik nie,kad nie boleh jadi penjamin, so tak perlu bayar deposit 2 malam.

haaa.. gaduh2.. terusla bertengkar.. Hehehe..

psl kad kredit pun nak gaduh2 ke? Bapak aku ade byk kad kredit dlm 2-3. Xde ape2 pun.. Dia bayar balik guna maybank2u.com.. yela.. guna kad kredit utk minyak keta dll..

lol .... rolleyes.gif ... btul tu nak byr duit minyak senang skit ..kalo x silap aku nanti bole dpt point ape ntah .

Edited by hampeh

reward point kan? kire bole redeem hadiah..sekang Petronas pakai credit card bole dpt keta hehehe..!! biggrin.gif

korank x yah la gado2 benda yg x akan berkesudahan tuh..buang masa je..baik ko gado ngan pihak bank yg buat polisi mcm tuh!! smile.gif

reward point kan? kire bole redeem hadiah..sekang Petronas pakai credit card bole dpt keta hehehe..!! biggrin.gif

korank x yah la gado2 benda yg x akan berkesudahan tuh..buang masa je..baik ko gado ngan pihak bank yg buat polisi mcm tuh!! smile.gif

maafkan aku lambat reply korang nyer post yg menyentuh hati tuh !! ade baiknyer jangan terpengaruh dengan iklan pemankin hutang tuh !!!

Bapak aku ade byk kad kredit dlm 2-3. Xde ape2 pun...            dzulcarnine

kita akan berbicara pasal bapak ko diwaktu dan masa yg lain maafkan aku smile.gif

err !!! ko tak pakai ke ??

kalo yang selalu travelling atas urusan kerja, lagi la perlu benda plastik nie.mana tak nya, bila check in hotek, kena sediakan deposit untuk 2 malam (walaupun hanya stay untuk 1 malam). kopak la cash kalo macam tu. tapi, bila ada kad plastik nie,kad nie boleh jadi penjamin, so tak perlu bayar deposit 2 malam.

takkan 365 hari tuh ko akan berdepan dgn masaalah yg sama bit doubt gak answer ko nih !!

mak bapak dgn abg aku pakai credit card HAPPY jek....kalu nko nak kabo keburukan credit kad ko jgn buat kenyataan umum..kalu tak berhutang tu idup bahagia yg masuk rancangan Bersamamu tu ade pakai kredit card ke?

betul ke mak bapak ko happy berapa latest debt dia skrang ???? laugh.giflaugh.gif ko pun tak pakai ker ??

Nah dengan number2 nih munkin korang leh nampak dengan jelas cam card plastik tuh sedut duit korang

credit card (in general) ... charge 1.5% interest (balance) monthly ... so about 18% annum.

say kalau korang pakai rm500 ... bayr cuma rm400 jer

then tinggal rm100 .... after the interest free period habis (normally about 20 days) ... then rm100 tu kena interest laa...

Penasihat Gabungan Persatuan Pengguna Malaysia (Fomca), Prof Datuk Hamdan Adnan, berkata penjamin sering menjadi mangsa apabila peminjam tidak mampu membayar balik hutang mereka.

Beliau berkata, keadaan kewangan peminjam yang lemah menyusahkan penjamin sedangkan mereka tidak sepatutnya diberikan pinjaman.

“Kadang-kala hutang itu bukannya banyak pun tetapi penjamin terpaksa diisytihar muflis dan disenaraihitamkan akibat sikap peminjam yang tidak mampu menjelaskan hutang.

“Selalunya mereka terlalu mudah mendapat pinjaman tetapi tidak mampu membayar balik pinjaman sehingga menyebabkan penjamin terpaksa menanggung risiko menerima status muflis,” katanya ketika dihubungi, baru-baru ini.

Selain itu, Hamdan berkata, kadar muflis semakin tinggi pada masa kini kerana meningkatnya penggunaan kad kredit terutama di kalangan golongan muda.

“Kini lebih senang untuk mendapatkan kemudahan kad kredit dan ini memudahkan pengguna membeli-belah tanpa kekangan sehingga tahap maksimum. Orang muda memang suka berbelanja.

“Mereka berbelanja sesuka hati kerana tidak nampak wang yang mengalir dengan menggunakan ‘duit plastik’. Tetapi bila tiba waktu membayar, mereka tidak mempunyai wang yang mencukupi.

“Menggunakan kad kredit bukannya murah. Bukan saja pengguna perlu membayar hutang mereka, tetapi mereka juga perlu menjelaskan kadar faedah yang tinggi iaitu 18 peratus setahun. Ini sudah tentu membebankan kewangan apalagi jika mereka tinggal di bandar dan bersikap boros sedangkan mempunyai pendapatan ala kadar saja,” katanya.

Hamdan yang menekankan pengguna perlu bertanggungjawab terhadap pinjaman masing-masing, berkata perlu ada peruntukan undang-undang yang melindungi hak pengguna dalam bidang kewangan.

Katanya, Fomca sejak 15 tahun lalu mengemukakan cadangan kepada kerajaan supaya memperkenalkan Akta Kredit Pengguna.

“Umumnya tidak ada akta yang melindungi hak pengguna mengenai banyak perkara termasuk yang membabitkan kredit, insurans dan pajak-gadai di negara ini berbanding di negara maju,” katanya sambil memberi contoh deposit terlalu rendah untuk membeli kenderaan baru.

Laporan Bank Negara Malaysia (BNM) 2004 menyatakan hingga 31 Disember tahun lalu, pinjaman terkumpul sektor isi rumah berkembang 14.4 peratus berbanding 12.8 peratus pada 2003.

Peningkatan itu dipacu persaingan aktif antara institusi perbankan untuk mengembangkan bahagian pasaran masing-masing dalam kegiatan pemberian pinjaman runcit.

Dalam tempoh berkenaan juga, pertumbuhan permintaan pinjaman untuk pembelian kereta penumpang meningkat 18.8 peratus berbanding negatif 4.9 peratus pada akhir 2003.

Perbelanjaan menggunakan kad kredit meningkat 18.8 peratus, berbanding 16 peratus pada 2003 dengan sejumlah besar perbelanjaan untuk pembelian barangan dan perkhidmatan.

Hingga akhir tahun lalu, pinjaman tidak berbayar bagi peminjam kad kredit berada pada paras 4.7 peratus, sementara pinjaman terkumpul kad kredit merangkumi 2.3 peratus daripada jumlah pinjaman terkumpul sistem perbankan yang berjumlah RM40.2 bilion.

takkan 365 hari tuh ko akan berdepan dgn masaalah yg sama bit doubt gak answer ko nih !! 

lagi lagi ulangi ayat yang sama. apa kata ko ubah topik jadi "AKU BENDI KAD KREDIT, AKU BENCI KAD PLASTIK, AKU BENCI ORANG PAKAI KAD PLASTIK, AKU BENCI ORANG YANG BUAT KAD PLASTIK, AKU TAK AKAN TERIMA APA APA KOMEN PASAL KAD PLASTIK, AKU TAK NAK PAKAI KAD PLASTIK, AKU TAK AKAN SENTUH KAD PLASTIK, AKU TAK AKAN GUNA KAD PLASTIK, AKU TAK AKAN LIHAT KAD PLASTIK, KALO KORANG PAKAI KAD PASTIK SIAP KORANG AKU KERJAKAN". fikirlah, kalo ko takleh nak disiplinkan diri guna benda tu, tak semestinya orang lain pun macam ko jugak!. dari awal dah cakap benda tu ada baik, ada buruknya. kalo guna untuk keperluan tak jadi masalah(such as masa travelling untuk deposit hotel, gila ka nak bayar cash sampai 400 semata2 untuk deposit? habis nak makan rumput ka????? ). tapi jadi masalah besar bila guna untuk BERGAYA. sekian, terima kasih.

Edited by dzulcarnine

it's not about disiplin.

cube ko check, berape banyak kes kecurian kad kredit.

cube ko check, berape lama secara purata kes kecurian kad kredit diselesaikan oleh si mangsa.

cube ko check, berape ramai orang remaja atau dewasa yang berhutang kad kredit, berbanding dengan yang yang macam ko cakap, orang yang pandai disiplinkan diri.

i mean, tak susah kalo nak carik info2 tu dan letak kat sini untuk bacaan kite semua. tapi ako rase ko tanak carik kan, pasal nanti dunia mimpi budak2 sekolah ko yang "kalo pandai guna, then takde la masalah" akan hancur.

hahahaha ... kesian orang KAYA nak guna cc xleh pakai klau ramai kondem pasal cc ... org yg cukup2 makan2 xyah pakai cc ... kesimpulannya, org makan gaji setakat seribu 2 ribu, xyah pakai cc ... enjoy sana sini xda duit nak bayar ...

org kaya raya jer leh pakai ...

aduii..cite pasal kredit kad pun nak gaduhh...aduiiii

well !! ko kena pandai bezakan antara gado dengan discusion !! tak susahkan !!

habis nak makan rumput ka????? ). tapi jadi masalah besar bila guna untuk BERGAYA. sekian, terima kasih.

terima kasih atas ulasan ko tuh ! so moralnye disini ialah janganlah berhutang biler tak berduit !!! smile.gif

sesape rajin senaraikan la pro and cons penggunaan credit card ni...drp senarai tu bleh la discuss ngan lebih teratur...add point2 yg tertinggal...aku tgk makin melalut jer thread nih...huhu laugh.gif