Jump to content
Sign in to follow this  
hamlaww

Credit Card Holder !

Recommended Posts

Waduhhh....panas gak kes kredit kad (Along dlm poket) nih.... Bagi aku laaa...

Keburukan :

1. Dia nyer cas bulanan/tahunan/kluar tunai

2. Sesedap je swipe

3. Kalo hilang atau tercicir

4. tak nampak lagi keburukan yg lain

Kebaikan :

1. Takyah bawak cash bebanyak

2. Kecemasan.... Ratio (1/100)

3. PayPal

4. Ni je la kot...

Aku slalu swipe cc nih kekadang sampai 10k sebulan... tapi setiap ujung bulan sumer settle... stakat ni ok laa... kalo tak settlekan setiap ujung bulan.. dia ada late charge, debt charge pastu campur ngan min. payment.. Aku rasa org yg patut guna cc nih ialah org yg takut nak bawak byk cash, bisnesmen dan mungkin gak salesman.. Tapi kalo takder cc nih rasa cam tak glamer plak...maklumlaaa.... lagi tinggi credit limit maknanya lagi tinggi la income dia...hehehehehe..walau apa pon kalo nak gak pakai cc...cash kat bank mestilaa sama byk ngan credit limit ....insyaAllah selamat...

Waduhhh....panas gak kes kredit kad (Along dlm poket) nih.... Bagi aku laaa...

Keburukan :

1. Dia nyer cas bulanan/tahunan/kluar tunai

2. Sesedap je swipe

3. Kalo hilang atau tercicir

4. tak nampak lagi keburukan yg lain

Kebaikan :

1. Takyah bawak cash bebanyak

2. Kecemasan.... Ratio (1/100)

3. PayPal

4. Ni je la kot...

Aku slalu swipe cc nih kekadang sampai 10k sebulan... tapi setiap ujung bulan sumer settle... stakat ni ok laa... kalo tak settlekan setiap ujung bulan.. dia ada late charge, debt charge pastu campur ngan min. payment.. Aku rasa org yg patut guna cc nih ialah org yg takut nak bawak byk cash, bisnesmen dan mungkin gak salesman.. Tapi kalo takder cc nih rasa cam tak glamer plak...maklumlaaa.... lagi tinggi credit limit maknanya lagi tinggi la income dia...hehehehehe..walau apa pon kalo nak gak pakai cc...cash kat bank mestilaa sama byk ngan credit limit ....insyaAllah selamat...

kalu nak kire bangga !! lagi baik ko pakai cash !! confident semacam tuh !!!! laugh.gif

aku tgk makin melalut jer thread nih...huhu laugh.gif

well !! bagi aku yg melalut tuh bile diorang gunakan mak bapak sebagai rujukan !! bukan dari fakta dan realiti sesuatu perkara yg utuh asasnyer !! smile.gif

dah ada 2 kedit kad.. satu limit 3k, satu 5k.. so far so good...

aku slalu outstation.. so perlua gak cc ni.. sbb utk duit minyak, hotel, subsistence... lepas ujung bulan, claim balik kat kompeni.. mudah..

so kesimpulan aku, bergantung pada diri sendiri, dan camna kita gunakan cc...

*slalu gak komepni aku topup siap2 dalam kedit kad staff dia yg nak gi overseaes dalam 3-4k.. so staff tu takyah nak bwk cash byk2.. just swipe je kad kedit.. then kalu ada lebih/kurang, claim balik kat kompeni.. sng, mudah, slamat.. tu la.. ikut pada penggunaan...

peace no war

after sales department aku pakai cc company unlimeted ! but ade internal guidelines 50us dollar perday!! no big deal ! duit company not personal !! ape nak dikato !!

kalu nak kire bangga !! lagi  baik ko pakai cash !! confident semacam tuh !!!! laugh.gif

konfiden haper kalo ada org hulur pisau kat Pudu tu.....demmm jek tongue.gif

bahye bwk bnyk cash woo~~

Chow.

after sales department aku pakai cc company unlimeted ! but ade internal guidelines 50us dollar perday!! no big deal ! duit company not personal !! ape nak dikato !!

tak kesah la kompeni punya ke, personal punya ke, pokok pangkal topik ni tak ke berkisar pasal kad kedit??

walau halilintar membelah bumi.. aku tetap ngn pendirian aku, kad kedit ada manfaatnya mengikut kepada corak dan cara penggunaan.. and so far, it works very well with my and my family..

(bini aku pon ada kad kedit gak... ni bukan kes refer pada mak bapak or adik bradik.. tp kisah benar aku n keluarga aku sendiri.. haa amik ko)

ehehehee

tak kesah la kompeni punya ke, personal punya ke, pokok pangkal topik ni tak ke berkisar pasal kad kedit??

walau halilintar membelah bumi.. aku tetap ngn pendirian aku, kad kedit ada manfaatnya mengikut kepada corak dan cara penggunaan.. and so far, it works very well with my and my family..

(bini aku pon ada kad kedit gak... ni bukan kes refer pada mak bapak or adik bradik.. tp kisah benar aku n keluarga aku sendiri.. haa amik ko)

ehehehee

Aku lebih menjurus kepada personal !! dan nampaknyer Cc dah jadi sebahagian amalan hidup ko !! smile.gif so teruskan !! semoga berbahagia !! and I hope it will last long !! I hope so !! smile.gif

P/S ade satu article pasal CC dalam amalan hidup seharian nih !! tak pi tak ingat kat mana !!

konfiden haper kalo ada org hulur pisau kat Pudu tu.....demmm jek  tongue.gif

bahye bwk bnyk cash woo~~

Chow.

APE KO BUAT KAT PUDU TUH !!! wink.gif

aku pakai 6 bijik credit card... lek jek.. apa2 pun.... bergantung pada diri sendiri jugak la.....

lama gak aku tunggu !!!

ini contoh yg baik !!! nah korang boleh tengok nih !! 6 bijik dia ade !! tuh laugh.gif

leh cita sikit average debt ko berapa ?

haaa.. cepat giler ko reply.. w/pun ada byk... aku selalu guna hanya 1 jerk.. kebiasaanya aku pakai kalao aku x der cash kat tgn...+ atm rosak etc etc.. kira2 kes emergency la... everage debt aku selalunya below than 1000....

apa yg penting.. pandai2 le bila pakai cc ni.. kena beringat selalu... jgn buat untuk joli katak lak.. smile.gif

Edited by isfann

haaa.. cepat giler ko reply.. w/pun ada byk... aku selalu guna hanya 1 jerk.. kebiasaanya aku pakai kalao aku x der cash kat tgn...+ atm rosak etc etc.. kira2 kes emergency la... everage debt aku selalunya below than 1000....

apa yg penting.. pandai2 le bila pakai cc ni.. kena beringat selalu... jgn buat untuk joli katak lak.. smile.gif

ape rational ! sampai 6 bijik !!

atm rosak !!

pasal kalu emergency jer ko ingat CC ?? saving mana ??? kalau ikut kan ko kena 6 bulan gaji back up for emergency ko tahu ?? itu pun untuk certain level

debt 1000.00 x 1.5 % permonth = rm 18

debt 1000.00 x 18 % per annum = rm 180

tak masuk late payment charge dengan minimum payment !!

hahahaha ... kesian orang KAYA nak guna cc xleh pakai klau ramai kondem pasal cc ... org yg cukup2 makan2 xyah pakai cc ... kesimpulannya, org makan gaji setakat seribu 2 ribu, xyah pakai cc ... enjoy sana sini xda duit nak bayar ...

org kaya raya jer leh pakai ...

siaran ulangan ... ekekeke tongue.gif

aku yg kaya raya nie, kira tak patut pakai kredit kad jugak ker??? huhuhu tongue.gif

ni situasinye.. ko kat area yg remote sikit... kata la dalam kawasan kg.. kata la time tu cuti.. cam cuti panjang baru ni.. cuti raya cina + awal muharam + hari wilayah.. tetiba kete ko rosak, and anak ko sakit.. so kene tow kete masuk bengkel n anak kene masuk sepital...

so.. kat situ rasanya credit card memainkan peranan.. nak kuarkan duit asb/asn, bank tutup.. sbb asb/asn kene pakai buku utk pengeluaran... atm lak dah kehabisan cash sbb org ramai kuarkan cash utk cuti panjang.. atm terdekat lagi 20km... kete kene tow dalam 200, upah bekki dalam 300.. anak masuk sepital kene bayar dalam 150... duit nak bermalam kat hotel, dalam 400... so macam mana tu?

ni antara situasi.. mmg bende ni tak berlaku 365hari dalam setahun.. tp possibility tuk berlaku tu ada.. dan dalam waktu canggni, kita harus bersedia...

tu belom lagi kes kita tersilap bajet.. ingat dalam wallet cash ada 200.. skali time nak baya, rrerupanya cash ada 150 je.. haa.. nak tak nak, bende yg nak dibeli tu, harus dibeli jugak, si kita advance la dulu pakai cc...

kes lain, kat sepital swasta, kakak aku nak bersalin.. memula bajet leh beranak normal, skali kene operate.. jumlah yg kene bayar utk operation tu 6k++ tuhh dia dah simpan savings utk beranak dalam 4k je.... gille mahal.. mujur la ada cc.. nak harap kat sedara mara, bape sgt leh bg dalam waktu terdekat cenggitu...

lagi, sesekali balik kg jupe mak mertua, bawak mertua jejalan kat kota bharu.. singgah lak kedai mas.. mertua terliur nak beli rantai emas ke, gelang ke.. mertua bawak cash 300 je.. maklumla.. org kg tak bawak cash byk.. pastu kita sebagai anak/memnantu kene la tolong mak ayah.. dahulukan pakai cc sbb cash reserve utk perjalanan balik.. minyak n toll.. sekurang2nya dapat berbakti pada mak ayah/mertua..

bab kene charge interest ke hapa ke.. tu ko perlu isau kalo ko tu jenis tak reti nak wat bajet dalam kehidupan ko... seperti yg aku tegaskan, cara penggunaan cc kene betul.. guna cc bukan utk kemewahan, tp utk keselesaan, jgn swipe cc sesuka hati diluar kemampuan.. dalam tempoh interest free dalam 20 hari tu, ko settlekan cepat2 at least separuh dari jumlah ko swipe.. so ko leh elak kene interest tinggi.. pastu jgn simpan lama2 baki dept.. sbb lagi lama simpan, lagi byk interest...

jgn wat cash withdrawal.. tu keje gille...

amik kad kedit yg ada promosi annual fees free at least setahun.. kalu dapat 3 tahun lagi best... bila dah nak abis tempoh setrahun/3tajun annual fees free tu, ko ckp nak terminate kad... ehhehe.. selalunya dia akan extend ko punya promotion utk setahun dua lagi.. ahahhaa.. tektik ni...

so kesimpulan aku, jgn nak condem sesuatu tu ikut pandangan kita je.. ada org kata siti nurhaliz cantik, ada kata tak cantik.. camtu la manusia.. sume subjektiff

satu cara lain utk ko elak risiko bahaya bawak cash, ko wat akaun semasa.. wat satu buku cek...

satu kes, opis mate aku.. dia simpan cash 3-4k dalam wallet dia utk bayar duit deposit kete bariu nak beli.. dia singgah toilet.. then kelalaian dia, dia tetinggal wallet tu dalam bilik air.. (org pompuan biasala.. dah jupe mekap, brg lain sume lupa)... abis lesap duit dia sume... cara nak atasi, bayar la sesuatu yg byk nilai cengguti pakai cc/cek.. then, nnti topup balik transfer akaun pakai cash kat bank.. selamat dan kurang risiko..

jgn liat bayar cc... jgn lewat bayar cc... jgn peram baki hutang cc.. jgn berlagak kalu ada cc..pepndai wat bajet bulanan utk satu famili dan seisi rumah.. bajet utk dapur bape, kete, simpanan, cc, mak ayah.....

tu sume nasihat utk diri aku dan korang sume...

pengalaman mengajar...

mari kita consider means of financial kita.. selain cash, kita renung2kan kegunaan cc dan cek... tp cek jatuh ke rangking no 3.. no 1 cash, 2- cc, 3 -cek.. sbb tak sume tpt leh terima cek...

*aku tak setuju kalu sorang tu ada sampai 6 cc.. takut tersilap langkah, tersilap bajet, makan diri.. dan kalu walletr ko tercicir, jadik satu keje lak ko nak kene report kat sume bank... berpada2.. beringat2

ikhlas dari aku

sekian..

Edited by muhamadnasron

ni situasinye.. ko kat area yg remote sikit... kata la dalam kawasan kg.. kata la time tu cuti.. cam cuti panjang baru ni.. cuti raya cina + awal muharam + hari wilayah.. tetiba kete ko rosak, and anak ko sakit.. so kene tow kete masuk bengkel n anak kene masuk sepital...

so.. kat situ rasanya credit card memainkan peranan.. nak kuarkan duit asb/asn, bank tutup.. sbb asb/asn kene pakai buku utk pengeluaran... atm lak dah kehabisan cash sbb org ramai kuarkan cash utk cuti panjang.. atm terdekat lagi 20km... kete kene tow dalam 200, upah bekki dalam 300.. anak masuk sepital kene bayar dalam 150... duit nak bermalam kat hotel, dalam 400... so macam mana tu?

ni antara situasi.. mmg bende ni tak berlaku 365hari dalam setahun.. tp possibility tuk berlaku tu ada.. dan dalam waktu canggni, kita harus bersedia...

tu belom lagi kes kita tersilap bajet.. ingat dalam wallet cash ada 200.. skali time nak baya, rrerupanya cash ada 150 je.. haa.. nak tak nak, bende yg nak dibeli tu, harus dibeli jugak, si kita advance la dulu pakai cc...

kes lain, kat sepital swasta, kakak aku nak bersalin.. memula bajet leh beranak normal, skali kene operate.. jumlah yg kene bayar utk operation tu 6k++ tuhh dia dah simpan savings utk beranak dalam 4k je.... gille mahal.. mujur la ada cc.. nak harap kat sedara mara, bape sgt leh bg dalam waktu terdekat cenggitu...

lagi, sesekali balik kg jupe mak mertua, bawak mertua jejalan kat kota bharu.. singgah lak kedai mas.. mertua terliur nak beli rantai emas ke, gelang ke.. mertua bawak cash 300 je.. maklumla.. org kg tak bawak cash byk.. pastu kita sebagai anak/memnantu kene la tolong mak ayah.. dahulukan pakai cc sbb cash reserve utk perjalanan balik.. minyak n toll.. sekurang2nya dapat berbakti pada mak ayah/mertua..

bab kene charge interest ke hapa ke.. tu ko perlu isau kalo ko tu jenis tak reti nak wat bajet dalam kehidupan ko... seperti yg aku tegaskan, cara penggunaan cc kene betul.. guna cc bukan utk kemewahan, tp utk keselesaan, jgn swipe cc sesuka hati diluar kemampuan.. dalam tempoh interest free dalam 20 hari tu, ko settlekan cepat2 at least separuh dari jumlah ko swipe.. so ko leh elak kene interest tinggi.. pastu jgn simpan lama2 baki dept.. sbb lagi lama simpan, lagi byk interest...

amik kad kedit yg ada promosi annual fees free at least setahun.. kalu dapat 3 tahun lagi best... bila dah nak abis tempoh setrahun/3tajun annual fees free tu, ko ckp nak terminate kad... ehhehe.. selalunya dia akan extend ko punya promotion utk setahun dua lagi.. ahahhaa.. tektik ni...

so kesimpulan aku, jgn nak condem sesuatu tu ikut pandangan kita je.. ada org kata siti nurhaliz cantik, ada kata tak cantik.. camtu la manusia.. sume subjektiff

satu cara lain utk ko elak risiko bahaya bawak cash, ko wat akaun semasa.. wat satu buku cek...

satu kes, opis mate aku.. dia simpan cash 3-4k dalam wallet dia utk bayar duit deposit kete bariu nak beli.. dia singgah toilet.. then kelalaian dia, dia tetinggal wallet tu dalam bilik air.. (org pompuan biasala.. dah jupe mekap, brg lain sume lupa)... abis lesap duit dia sume... cara nak atasi, bayar la sesuatu yg byk nilai cengguti pakai cc/cek.. then, nnti topup balik transfer akaun pakai cash kat bank.. selamat dan kurang risiko..

jgn liat bayar cc... jgn lewat bayar cc... jgn peram baki hutang cc.. jgn berlagak kalu ada cc..pepndai wat bajet bulanan utk satu famili dan seisi rumah.. bajet utk dapur bape, kete, simpanan, cc, mak ayah.....

pengalaman mengajar...

mari kita consider means of financial kita.. selain cash, kita renung2kan kegunaan cc dan cek...

sekian..

Sadis aku lihat !! nampaknyer Cc nih dah sebati sangat dengan hidup ko !! smile.gif cuma aku tertanya2 cam hidup ko suami isteri tanpa Cc nih !! dan aku cuba bayang kan camna kehidupan dulu ko tanpa Cc nih !!

kalau berpandukan tulisan ko nih I will say Susah sangat !! thats why biler aku baca jer aku dah geleng kepala !!! bertapa susahnyer hidup ko tanpa Cc ( sengaja dibuat susah ) !! So aku faham ler apesal ko bergantung sangat kat Cc nih !! terima kasih atas penjelasan ko tuh !!

aku harap kebahagian yg ko kecapi nih bukan ler diatas dasar Cc .

moralnyer disini hidup ko susah tanpa Cc !! tak gitu smile.gif

hanya jauhari mengenal manikam...

kita bebas berfikir..

aku pon tak halang ko nak pikir cenggitu..

cukup la aku ngn family aku je yg tau camna kebahagian aku tanpa atau dengan cc...

memasing ada cara memasing dan prinsip sendiri.. dan tak salah kalu kita suatu ari nnti berkeputusan utk mengubah prinsip dan pendirian...

masa berubah.. keadaan berubah.. situasi berubah.. status ekonomi seseorang berubah..

beban hutang sesorang akan tetap berubah.. dulu time aku bujang, time aku student, aku mmg tak perlukan cc, aku tak perlukan buku cek.. aku tak perlukan utk mencari duit beriya2 spt skrg...

tp setelah aku abis belaja, aku mula gelabah.. keje susah nak carik.. duit makan bulan2 pon kekadang miss.. ahahhaha..

tu aku dulu.. mmg aku susah dulu.. dan sekarang pon aku susah lagi.. walaupon ada cc, idop ssorang tu takkan mewah.. seperti aku katakan, cc bukan utk kemewahan.. tp keselesaan...

dulu zaman cc tak ujud pon, org leh idop sng gak...

dulu zaman gaji cikgu sebulan rm50 pon, org dulu kata jadik cikgu dah baguss.. skrg ni, kerajaan tambah lagi gaji cikgu sampai 1k tambahan.. ada gak cikgu merungut lagi... (kekadang aku jeles gak ngn staff gomen.. manja sgt.. eheheh)...

dulu, pinjaman komersil takde, cc takde, tp still kita ada lagi dgr org dulu2 berhutang...

hutang bukan satu bende yg haram... tp kalu tak baya utang tu lain citer..

kita tak perlu berbangga dan kita tak perlu plak bersedih di atas pandangan/kutukan/pujian org lain.. tp kita ambil sbg iktibar...

mmg masa aku student, aku tak terpikir pon nak pakai cc.. in fact, tiap kali jalan kat shooping mall, time aku student dulu, aku menyumpah seranah org bank promote cc.. menghalang jalan aku sokmo...

tp tu la.. keadaan mengubah seseorang.. persekitaran mengubah.. kewarasan seseorang mengubah cara seseorang...

mmg teramat bagus kalo dapat idup tanpa cc... aku mmg tak pernah paksa utk seseorang tu pakai cc... dan tidak lah bongok seseorang tu kalu dia pakai cc asalkan dia tau camna nak handle...

dan tidaklah merana atau bahagia seseorang itu hanya kerana cc...

kita bebas bersuara.. terima kasih hamlaww

*geng.. jgn isau.. aku takkna gelakkan ko sampai guling2 andai suatu ari nnti ko terpaksa jugak menggunakan khidmat cc or buku cek.. aku paham keperitan idup zaman skrg dan aku paham keperluan perkhidmatan2 tu sume... andai tiba aritu nnti, ko ingatkan nama aku ek... dan pasti thread ni akan jadik satu khazanah manis wat ko utk ko bercerita pada anak cucu ko nnti..

Edited by muhamadnasron

hanya jauhari mengenal manikam...

kita bebas berfikir..

..

belum tentu manikam mengenal jauhari

sejuk hati aku baca tulisan syahdu ko tuh !! smile.gif yang pasti lepas nih ramai yg akan berwaspada beli nak apply ataupun pakai card plastik tuh !! bukan ape tak semua nyer indah belaka .

Cuba ler keluarkan diri korang dari belengu Cc nih !! Pengalaman persekitaran aku menunjukan tak semuanye indah belaka !!

bank hanya membuat untung ketika Cc holder terleka atau berdepan dengan masaalah kewangan saje !!

tiada belas kasihan lagi !! Beringat ler hari munkin ko mampu bayar esok lusa siapa tahu !! time tuh baru ko nampak macam bank bertindak keatas korang !! ini ler yg aku cuba lontarkan kat dalam thread nih !!

nampaknyer ramai yg pandai bagi jawapan itu dan ini !! yg paling popular bagi aku ialah biler bab emergency !! mesti ingat Cc !!!

Pendapat peribadi aku most of them hanya berharap kepada Cc untuk menguruskan Keewangan masing 2 macam guiding lak !! tiada back up plan , tak mahir menguruskan keewangan , tak tahu mencari vehicle invesment yg betul dan paling sedih tak tahu menguruskan keewangan sendiri . Semua berharapkan tunjuk arah yg dipandu oleh Cc !! barulah nampak arah tuju keewangan selepas tuh !! sedih

Aku cukup kagum kalau skill nih dapat dibudayakan didalam amalan pengurusan wang yg betul !! tuh tak masuk lagi bab retirement fund !!

aku tahu dan aku percaya korang pun setuju !! rasa hidup tanpa Cc nih lebih sihat dan tenang .

pengalaman mengajar...

mari kita consider means of financial kita.. selain cash, kita renung2kan kegunaan cc dan cek... tp cek jatuh ke rangking no 3.. no 1 cash, 2- cc, 3 -cek.. sbb tak sume tpt leh terima cek...

*aku tak setuju kalu sorang tu ada sampai 6 cc.. takut tersilap langkah, tersilap bajet, makan diri.. dan kalu walletr ko tercicir, jadik satu keje lak ko nak kene report kat sume bank... berpada2.. beringat2

ikhlas dari aku

sekian..

takyah explain pepanjang, sebab dia akan tetap kata, JANGAN PAKAI KAD KREDIT, siap dengan tengking lagi ( '!" tu, kalo baca dengan intonasi yang betul, akan menimbulkan siotuasi yang teramat tegang. dan dalam perbincangan/discussion, situasi tegang seharusnya dielakkan. Harap maklum)

rolleyes.gif .... sendiri salah budget pkai cc jgn salah org lain ..yg menentukan penggunaan cc tu kita gak ... sume individu ade pendapat camne nak guna cc

so pandai2 la guna supaya x berhutang besar cool.gif

APE KO BUAT KAT PUDU TUH !!!  wink.gif

aku balik kampung la kat Pudu tuh....

ko x penah turun sana ke.....

ko try la turun skali.....

kat area CM ke.......

ko time2 maghrib kt jln2 blkg tu....

sedar2 blkg ko rasa sejuk je(pisau)....wakakak laugh.gif

muka seseko pecah rumah..... laugh.gif

Chow.

rolleyes.gif  .... sendiri salah budget pkai cc jgn salah org lain ..yg menentukan penggunaan cc  tu kita gak ...  sume individu ade pendapat camne nak guna cc

so pandai2 la guna supaya x berhutang besar  cool.gif

masaalahnyer berapa kerat jer yg reti urus financial diaorang dengan betul !! kelemahan paling ketara ialah biler tiba waktu kecemasan !! tak tahu nak handle !! kalau ko ikut ulasan saudara muhammadnasron kite dia cakap dia mengalabah ! dlm kepala ingat takde duit takpa !! janji ade Cc !!

kalau kes cam nak beranak nih pun satu hal tak tahu nak estimate risiko !!! stanby ler duit !! cari tempat yg sesuai dengan budjet korang !! bukan estimate dengan credit limition korang .

aku tak paham camna korang ckp leh handle Cc nih sedang benda kecil cam cash flow ni pun tak leh nak manage !! manjang tak de duit !! cam tak leh survive jer !!

korang silap !!

Alhamdulliah !! ler even ade atm out of service tapi still aku leh cari alternatif atm yg lain !

takyah explain pepanjang, sebab dia akan tetap kata, JANGAN PAKAI KAD KREDIT, siap dengan tengking lagi ( '!" tu, kalo baca dengan intonasi yang betul, akan menimbulkan siotuasi yang teramat tegang. dan dalam perbincangan/discussion, situasi tegang seharusnya dielakkan. Harap maklum)

selain dari sensitif !! ko pun cepat tegang iye !!?? harap maklum !! smile.giflaugh.gif aku harap ko dapat baca ulasan2 topik kat sini dengan tenang dan bersahaja ! smile.gif

munkin ade yg terlepas baca !!

The big secret of the modern credit-card industry is that issuers of plastic are in no hurry to see you pay off your debt. In fact, they make a lot more money if you make only the minimum monthly payment. And they're smart enough to know that if they ratchet down the minimum amount due low enough -- say, to around 2.5% of the total balance, which is where it's been lately -- you'll keep spending money, and they can make a fortune on you.

It's not in card issuers' interests for you to understand that if you borrow $10,000 on your credit cards and pay only the minimum payment with an interest rate of 19.98%, it will take you more than 37 years to get out of debt -- and before you do, you will have forked over nearly $19,000 in interest charges.

The government has been pressuring the card companies to raise their monthly minimums. As a result of the recently enacted Bankruptcy Abuse Prevention and Consumer Protection Act, but sekarang nih even rm1500.00 pun dah entitle !!!

But this, by itself, this won't solve the problem. If you're carrying a balance on any of your cards and don't want to be paying through the nose, you should still make a point of forking out more than the minimum payment. Your goal should be to pay at least twice the minimum every month. Assuming you aren't being charged an outrageous interest rate, you should be able to pay off your balance in less than five years just by doing this. So do it!

one more thing apa kate korang ambik gunting dan potong terus credit card korang tuh !!! aku tahu memang seronok !! masa nak tenyeh credit card tuh cam ade satu feeling jer !!! tapi ingat hutang yg harus dibayar nanti !!

Aku tak faham kenapa ko anti dan fobia sangat dengan CC ni?? Ada sejarah buruk ke berlaku kat ko??

Ko tak habis2 cite pasal financial management.. Nape tak prepare duit simpanan lah..

Tapi aku rasa financial management nie tak patut dikaitkan dengan card credit (dari segi faedah penggunaan card credit)..

Sebabnya kalo orang tue lack in financial management kalo dia tak pakai kad kredit pon dia akan menanggung bebanan hutang.. <- betul tak fakta aku nie? Jadi relevan ke kenyataan ko tanpa card credit hidup lebih sihat dan tenang??

Jadi jangan salahkan card credit atau apa2 yang seumpama dengannya kalo ditimpa masalah kewangan tapi salahkan diri sendiri sebab financial intellegent kureng.. Tak reti nak kawal kewangan sendiri..

Aku rasa ko hanya pandang dari satu sudut pandangan jer iaitu penggunaan cc boleh memerangkap diri ko dalam bebanan hutang.. Cuba ko pandang dari sudut lain lak misalan kata apa kebaikan kalo guna kad kredit?? Kenapa orang hadapi masalah kewangan adakah disebabkan kad kredit atau tak reti urus kewangan? Macamana kad kredit ini mula2 wujud dan apakah tujuan ianya diwujudkan? Adakah kad kredit ni membantu dalam membuat urusniaga secara online? Kasi open sikit minda tue..

minda die dah tertutup kot ..akibat kisah silam ....HOHOHO..tu yg die bengkeng sgt tu....

just my opinion ...

kesimpulannye ...kite hidup dgn cara kite, xde yg same ..so jgn paksa org ikut cara kite sbb tu akan membuatkan kite makin keseorangan....