Jump to content
Sign in to follow this  
hamlaww

Credit Card Holder !

Recommended Posts

.kalu tak berhutang tu idup bahagia yg masuk rancangan Bersamamu tu ade pakai kredit card ke?

tp kite ade otak leh fikir relevan or not ape yg kite nak kate..

:

laugh.giflaugh.giflaugh.gif hipokrit ler ko nih

Edited by hamlaww

ilek la... emo sangat tu. okay, bagi aku, kesimpulannya, benda plastik nie kalo kat tangan otang yang betul, memang bermanfaat. tapi kalo kat tangan orang yang kureng, memang akan memusnahkan masa depan. sama jugak macam benda lain.. misalannya pistol. pistol kalo berada di tangan orang yang betul2 menggunakannya seperti polis (yang beretika), tak jadi masalah kan? tapi kalo pistol berada di tangan penjenayah, memang pistol tu akan menimbulkan masalah. semua benda ada baik, ada buruknya. terpulang kepada pengguna untuk memilah nak guna atas jalan yang mana. yang penting, sendiri mau ingat la masa depan masing masing

gune tepon tangan lagi zalim...ape tak zalim kite reload RM 30 habis atau tak habis gune dlm 1 bln tak bleh call lagi lepas tu sampai tempoh,duit kite yg baki tu hangus gitu jer....heheh sorry la off topic skit tapi aku mmg geram betul dgn sistem kredit nye tu.kedekut plak tu harga dealer untung singgit lebih jer....lintah betullaaa...

tapi kalo kat tangan orang yang kureng, memang akan memusnahkan masa depan.

berape banyak orang yang tak betul kat sini?

kalo ramai orang yangpandai, maka semua la jadi pemimpin. tapi idak. kalo semua pandai, of course semua dah boikot tol, boikot tu boikot ni. power to the people. tapi people memang dari azali adalah stupid. pasal tu ade macam2 skim yang mengexploitasi orang2 bodo ni, macam skim encik ponzi di rusia, skim cepat kaya kat forum e-duit tu, skim derma (tipu) guna sms, dan jugak skim kredit kad murah.

tengok je la kat forum ni. kalo pandai, masakan leh keluar ayat bangang macam ".kalu tak berhutang tu idup bahagia yg masuk rancangan Bersamamu tu ade pakai kredit card ke? "

somewhere sometime ago ako terbaca di The Edge bahawa golongan 25-35 sekarang paling tinggi berhutang kredit kad sahaja, purata dalam 20ribu cam gitu. ako tak ingat angka sebenar, tapi cukup besar untuk kita pandang serius.

pasal credit card pun mau gado ka..apa da..sendiri buat sendiri tanggung la..dlm dunia nih mana la x berhutang ngan Bank..ko beli rumah keta tuh semua hutang ngan Bank lain la ko kaya raya sgt sampai bole bayar cash.. biggrin.gif ha tgk encik c-fu ckp tuh dah pedas tuh dia lom tambah cili padi je lagi..kang lagi Hot mcm Hot.fm lak hehehe..aku x sokong sesapa ek..tapi x patut la bank kasi credit card bagi org yg gaji rm1500 pun leh guna..tapi apa nak buat sendiri nak pakai sendiri tanggung!! semua terpulang pada individu itu sendiri.. smile.gif

sendiri pakai mau ingat sendiri la ... guna credit card tuk emergency la cam tetiba

keta rosak tgh jalan ke senang nak byr bengkel ke ape ke (kalo ade insurance lain kot?)

hohoho aku takde lagi cc tapi kene amik tau gak nih ..hmm cam c-fu kata ramai

utang cc dekat 20k tu kene pandang serius tuh ..

pasal credit card pun mau gado ka..apa da..sendiri buat sendiri tanggung la..dlm dunia nih mana la x berhutang ngan Bank..ko beli rumah keta tuh semua hutang ngan Bank lain la ko kaya raya sgt sampai bole bayar cash.. biggrin.gif ha tgk encik c-fu ckp tuh dah pedas tuh dia lom tambah cili padi je lagi..kang lagi Hot mcm Hot.fm lak hehehe..aku x sokong sesapa ek..tapi x patut la bank kasi credit card bagi org yg gaji rm1500 pun leh guna..tapi apa nak buat sendiri nak pakai sendiri tanggung!! semua terpulang pada individu itu sendiri.. smile.gif

well !! ko kena pandai beza kan gado dengan discusion !!

kalau nak beli rumah ( hutang ) tuh di panggil sebagai investment kat real estet dan under catagory good debt !! baca sikit buku financial kawan laugh.gif

lagi satu korang kalau emergency jer apasal ingat card credit jer tak de benda lain nak ingat ke ?? saving dan cash mana pegi ?? kalau nak main dengan financial punya tools ( credit card )(korang mesti ade sikit knowledge pasal financial gak !! kalau takde !! how come korang leh pakai card plastik tuh ?? atau just for show of jer !!!

Edited by hamlaww

aku pun konfius jugak... ada ke perbincangan kalo bunyi macam kasar semacam gini?

wow !! sensitif nyer ko nih !! aku still consider nih sebagai discusion !! anyway kalu kecik harap maafkan aku !!! rolleyes.gif

aku tgk x byk point yg bleh di discuss.....bottom line is terpulang pade kebijaksanaan pengguna credit card....yg tak pakai xder masalah aper ye tak laugh.gif

aku tgk x byk point yg bleh di discuss.....bottom line is terpulang pade kebijaksanaan pengguna credit card....yg tak pakai xder masalah aper ye tak laugh.gif

betul2.. smile.gif

btw aku x pakai pun credit card x layak pun pakai..

semua ada pandangan memasing pasal benda nih..benda nih x akan berkesudahan pun..Hamlaww ko nih dak Account ker dak Business ker dak Eco? siap suruh aku baca buku lagi hehehe...just asking x nak jawab xpe!!~ smile.gif

aku suka idea  nih !!! tapi since aku pakai atm card kepala harimau tuh aku tak de banyak masaalah boleh slot jer kat certain place  !! tak payah bawak banyak2 cash !!

1.ko munkin nak aku jawab yes or no !! jer biar aku jawab dengan cara begini !! kesalahan card plastik ialah minimum wage yg dia letak untuk entitle dapat card ade lah tidak munasabah bayangkan rm1500.00 jer dah boleh terdedah dengan risiko bankrupsi  !

2. bila bab user nih !! diorang tak tahu sebenarnya betul ke diorang betul2 perlukan card plastik nih !! in pun satu big mistake .

3.bad debt ,  late payment fee  & risiko bangkrupsi akan terus membayangi card holder !!  laugh.gif sepanjang hidup mereka !!

4. soalan ko  yg lain2 tuh tak relevan and out of topic harap maaf aku tak berkemampuan untuk menjawabnyer  smile.gif  !

korang leh check korang nyer bad debt ratio dengan

bad debt / annual income = bad debt ratio

let say kalu lebih dari 25%  dari annual income it would spell trouble !!!

bagi aku credit card nih cam cancer merebak ataupun snowball yg out of control unless something significant intervenes !!  cool.gif

jangan cakap hidup tanpa hutang ... kita nie banyak hutang tanpa sedari ... tongue.gif mcm aku, ada hutang pinjaman MARA.. tiap2 bulan kena bayau 100 hengget .. aku berhutang dgn MARA, hidup tenang gak ... hutang dgn Tuhan belum kira lagi, lagi laaa banyak laugh.gif

bila pakai kredit kad tue, kena laa berpada2... ada baik buruk nye penggunaan kredit kad ... kalau nak kata hidup tanpa berutang ... weh bil air bil api, streamyx kena bayar gak end of month .. ko guna dulu baru bayar ... sama gak kredit kad, guna dulu baru bayar .. cuma ada faedah ... tue jer ...

Minimum You Pay Maximum You Pain But Maximum You Pay Minimum You Pain

kita nie banyak hutang tanpa sedari ..weh bil air bil api, streamyx kena bayar gak end of month .. ko guna dulu baru bayar

bil air api tu wajib laaa...kalau takde api air ko boleh hidup ke zaman skang?tapi kalau ko tak guna kredit kad tu ko rasa ko boleh hidup lagi tak?aku rasa banyak solution and alternative lain yg boleh digunakan untuk elakkan penggunaan kredit kad yg bakal dan boleh membebankan pengguna tu.terpulang kepada kebijaksaan individu yg telah dan sedang menggunakannya smile.gif sekian terima kasih

aku pun konfius jugak... ada ke perbincangan kalo bunyi macam kasar semacam gini?

ko ke mamat yang dulu ako taip "tipu" je terus melalak cam orang gila, kate ako tu la ni la? biggrin.gif

jangan cakap hidup tanpa hutang ... kita nie banyak hutang tanpa sedari ... tongue.gif mcm aku, ada hutang pinjaman MARA.. tiap2 bulan kena bayau 100 hengget .. aku berhutang dgn MARA, hidup tenang gak ... hutang dgn Tuhan belum kira lagi, lagi laaa banyak  laugh.gif

bila pakai kredit kad tue, kena laa berpada2... ada baik buruk nye penggunaan kredit kad ... kalau nak kata hidup tanpa berutang ... weh bil air bil api, streamyx kena bayar gak end of month .. ko guna dulu baru bayar ... sama gak kredit kad, guna dulu baru bayar .. cuma ada faedah ... tue jer ...

Minimum You Pay Maximum You Pain But Maximum You Pay Minimum You Pain

investmnet kat education ( mara) tuh lain !!! kawan !!! berbeza dan lain definasi nyer jangan keliru !! actualy korang kena tahu apa tuh debt !! good debt !! , bad debt !! berapa banyak good debt ko ade !! kalau banyak sangat pun leh jadi bad debt gak !! so berpada - pada ler cam ko cakap .

betul2.. smile.gif

Hamlaww ko nih dak Account ker dak Business ker dak Eco? siap suruh aku baca buku lagi hehehe...just asking x nak jawab xpe!!~ smile.gif

aku hanya insan yang hina !!! sad.gifsad.gif

aku cadangkankan buat undian..tengok percentage berapa peratus setuju pakai kredit kad berapa peratus tak setuju

bute ke? kan ako dah cakap, manusia secara amnya adalah bodo. so mesti la semua kate kredit kad tu bagus.

brape kali dah ako bagi warning pasal spyware tu spyware ni, virus tu virus ni, siap ade bagi warning yang diorang leh curik akaun maybank2u korang, curik nombo kredit kad. ako snirik personally dah check beribu2 hijackthis log orang2 melayu/mesia, banyak gile yang kena spyware yang memang terkenal untuk curik kredit kad orang. melayu mudah lupa kan.

bute ke? kan ako dah cakap, manusia secara amnya adalah bodo.

[/quote

bagi aku tak semuanya bodoh!!seperti yg ko cakap tu....tapi ada kemungkinan ko yang BODOH! sebab bahasa yg ko gunakan tu menggambarkan diri ko sebenar iaitu BODOH KETIKA MENGGUNAKAN BAHASA!aku rasa ko perlu belajar moral laa..ko kurang diajar atau terlebih diajar aku tatau laa dgn ko ni..dah byk post yg aku baca ko cam tunjuk pandai jee..mostly org macam ko ni cakap je berapi habok pon tarak..(sembang macam educated bahasa macam kutu brahak)dlm ni org nak discus.bukan hentam org tu hentam org ni...biggrin.gif

apsal pembuke topik tak jwp soalan utama aku:

aku nak nko bgtau member2kite kat sini berapa kadar hutang yg melayakkan sesorang tu diiystihar muflis...aku tau tp aku nko yg bgtau..sbb post ko sebelum ni ckp kalu ade utang kredit kad jek mcm kompom jek leh muflis...

tengok je la kat forum ni. kalo pandai, masakan leh keluar ayat bangang macam ".kalu tak berhutang tu idup bahagia yg masuk rancangan Bersamamu tu ade pakai kredit card ke? "

aku tau ayat tu bodoh..tak educated sbb tu respon utk ayat yg/soalan yg bodoh jugak pada asalnya.... smile.gif pada aku yg bodo yg suke pakai perkataan ju*o tu lagi bodo yg teramat... laugh.gif

oo baru aku tau...pembuke topik hanya ckp hutang x bagus kalu bad investment..ckp la awal2..tp bg aku tu kire utang jugak..same gak..sbb sebelum ni pun ko suke buat kenyataan umum sgt..rolleyes.gif baru skrg nak detailkan..terlambat la nko nie..isk..

Edited by BraDeRz

aik? ako cakap orang lain bodo, and ko pulak cakap ako bodo.

so ape bezenye ko dan ako?

nothing. kalo nak tego pon tak reti, then same la cam ako yang "bodo" ni ape.

brape kali dah ako bagi warning pasal spyware tu spyware ni, virus tu virus ni, siap ade bagi warning yang diorang leh curik akaun maybank2u korang, curik nombo kredit kad. ako snirik personally dah check beribu2 hijackthis log orang2 melayu/mesia, banyak gile yang kena spyware yang memang terkenal untuk curik kredit kad orang. melayu mudah lupa kan.

hahahahaha..kantoi bodo...QUOTE pon C-Fu tak reti nak edit... ????????? belaja cara QUOTE yg betul di link ini yer:

cara-cara QUOTE post..

Edited by BraDeRz