Jump to content
mk_gunnerz

Nape Xmau Tutup Aurat

Recommended Posts

aku tengok forumer2 pun lebih kurang gak
bercakap pasal agama tapi avatar perempuan seksi
zzzzzz

sape2 yang ada simpan gambar awek tu ingat2 la
boleh ke simpan?baik buang cepat.

tengok2 la ustaz azhar kat youtube
banyak ceramah dia pasal hukum hakam ni yang jelas dan padat

tang ni yang lagi best...kekadang ade gak memana pompuan pakai pakaian yang seksi sangat...entah cemana ntah kat depan saya dah memalu sakan, baju yang sampai nampak pusat kat depan dan nampak suar dalam kat blakang...mula tarik2 baju tuh nak cover pusat....pastuh ngata plak kat member pompuan die yang saya nih tengok semacam jee :blush: , apa lagi aku sound balik kat pompuan tuh balik "dah tahu baju tuh seksi sangat nape pakai? nape nak malu2 plak? tunjuk jerr suar dalam dan pusat awak tuh..derang pun blahlah sampai muke derang dah merah2 :lol:

[quote name='myee' date='02 May 2010 - 03:57 PM' timestamp='1272787033' post='1028622']
tang ni yang lagi best...kekadang ade gak memana pompuan pakai pakaian yang seksi sangat...entah cemana ntah kat depan saya dah memalu sakan, baju yang sampai nampak pusat kat depan dan nampak suar dalam kat blakang...mula tarik2 baju tuh nak cover pusat....pastuh ngata plak kat member pompuan die yang saya nih tengok semacam jee :blush: , apa lagi aku sound balik kat pompuan tuh balik "dah tahu baju tuh seksi sangat nape pakai? nape nak malu2 plak? tunjuk jerr suar dalam dan pusat awak tuh..derang pun blahlah sampai muke derang dah merah2 :lol:
[/quote]

abang myee gatal :lol:

nice story btw

fenomena sekarang nie

ramai yang tutup kepala je

tapi lengan pendek
baju ketat
baju jarang
baju nampak dalam
baju nipis

macam2 lagi
jangan la ikut fashion yang tidak menepati syarak tu....

laki pun kene jaga
terutama pandangan mata

sebab dari mata turun ke hati kan -_-

[quote name='myee' date='02 May 2010 - 03:57 PM' timestamp='1272787033' post='1028622']tang ni yang lagi best...kekadang ade gak memana pompuan pakai pakaian yang seksi sangat...entah cemana ntah kat depan saya dah memalu sakan, baju yang sampai nampak pusat kat depan dan nampak suar dalam kat blakang...mula tarik2 baju tuh nak cover pusat....pastuh ngata plak kat member pompuan die yang saya nih tengok semacam jee :blush: , apa lagi aku sound balik kat pompuan tuh balik "dah tahu baju tuh seksi sangat nape pakai? nape nak malu2 plak? tunjuk jerr suar dalam dan pusat awak tuh..derang pun blahlah sampai muke derang dah merah2 :lol:[/quote]
memang selalu jadik gini...dah nak tunjuk tu tunje terus..kan senang...

teringat jiran aku, masa aku gi test JPJ buat lesen keter, kebetulan dia pun gi jugak, pakai baju singkat, paras pinggang seluar je. masa dia jalan nak masuk keter untuk test buat lesen, sambil berjalan sambil tarik baju. mulenye aku tak perasan tapi dok nampak ulang bende yang sama aku pun renung le...

terpikir aku, kalau dia pakai baju labuh tak le susah payah jalan sambil tangan kejap-kejap ke belakang nak tarik baju...

kat tempat aku study nih pun, ramai pakai ketat2...tapi bila orang USYA lama-lama, diorang marah pulak..yang tunjuk tu apesal, orang tengok le...

errmm...nak kena komen jugak ker nih...??? bagi aku laa kan kalau yang bertudung tuh tapi pakai baju ketat dahn lengan pendek semua..baik tak yah pakai tudung...

pelik jugak tgk sekarang nih yang bertudung pakai baju ketat semua... yang tak bertudung sesetengah nya pakai baju yang sopan...

tapi paling takleh blah laa... masa aku gi sunway carnival seberang jaya... gi surau waktu magrib... sekali aku masuk terserempak ngan 2orang perempuan nih... pakai singlet ngan skirt pendek...masuk surau solat magrib... pastu kuar sama time ngan aku gak... BF tunggu kat luar pastu jalan peluk2... sekali aku dengar diaorang cakap indon...indon rupanya... yang aku muskilkan tuh tak rasa segan pun masuk surau ngan keadaan baju yang terdedah camtu... muskil muskil....

nanti ada pulak orang malaysia terikut-ikut..nauzubillah....

[quote name='akuccputsedut' date='06 May 2010 - 09:16 AM' timestamp='1273108594' post='1029184']
errmm...nak kena komen jugak ker nih...??? bagi aku laa kan kalau yang bertudung tuh tapi pakai baju ketat dahn lengan pendek semua..[b][size="3"]baik tak yah pakai tudung...
[/size][/b]
pelik jugak tgk sekarang nih yang bertudung pakai baju ketat semua... yang tak bertudung sesetengah nya pakai baju yang sopan...

tapi paling takleh blah laa... masa aku gi sunway carnival seberang jaya... gi surau waktu magrib... sekali aku masuk terserempak ngan 2orang perempuan nih... pakai singlet ngan skirt pendek...masuk surau solat magrib... pastu kuar sama time ngan aku gak... BF tunggu kat luar pastu jalan peluk2... sekali aku dengar diaorang cakap indon...indon rupanya... yang aku muskilkan tuh tak rasa segan pun masuk surau ngan keadaan baju yang terdedah camtu... muskil muskil....

nanti ada pulak orang malaysia terikut-ikut..nauzubillah....
[/quote]

statement tu kurang setuju
mereka tak tau tu..

cube puan ciput tegur/dakwah dia

print gambar dengan penerangan tentang aurat yang sempurna
pastu bagi kat dia
macam tu kan bagus

heheh
tapi tu la, aku pun iman amat lemah..
takut nak cakap.

maksud aku kalau tak pakai tudung terus... nak pakai baju ketat ke pendek ke....semua ok laa takder yang cakap pape....

kalau aku nih baik sangat takper arr aku nak tegur... hihihihii... kalau adik ker kakak ker mak ker... kawan satu umah aku memang dah kena tegur dah ngan aku.... yang lain2 tuh... takder arr...

pokok pangkal nya pada diri sendiri aku rasa.....

nape tak mao tutup aurat?
tepok dada, tanye iman... :blush:

Itulah tugas Syaitan yang direjam.
Kalaulah semua perempuan muslimah di atas dunia ini bertudung dan berpakaian sopan maka syaitan yang direjam dan sentiasa menyesatkan manusia akan kepanasan sebab tidak berjaya menyesatkan.

cam aku sekarang kan... klau aku nampak sesuatu kemungkaran aku mesti teringatkan satu hadis..

aku tak ingat la sape riwayat sape... tapi lebih kurang bunyi camni la...

"barangsiapa melihat sesuatu kemungkaran, maka hendaklah die melarangnye dengan tubuhnya, jikalau tidak berdaya dengan tubuhnya, maka hendaklah dengan lidahnya, dan jikalau tidak beradaya juga, maka hendaklah die ber niat baik di dalam hati dan itu selemah2 iman" lebih kurang la ayat ni...

jadi untuk menegur ke..apa ke...aku biasanya ikut pada ayt ni la...

[quote name='aeryxz'' date='01 July 2007 - 11:16 AM' timestamp='1183259809' post='518045']
muslimah sejati ibarat mutiara di tengah lautan,sukar digapai,sukar ditemui..tapi jika berjaya ditemui,itu adalah sebaik2 perhiasan di dunia..
[/quote]
yey bestnye. bile nk ketemu tu dongggggggggggggggggggg

[quote name='benchoz' date='27 May 2010 - 03:17 AM' timestamp='1274901467' post='1033326']
cam aku sekarang kan... klau aku nampak sesuatu kemungkaran aku mesti teringatkan satu hadis..

aku tak ingat la sape riwayat sape... tapi lebih kurang bunyi camni la...

"barangsiapa melihat sesuatu kemungkaran, maka hendaklah die melarangnye dengan tubuhnya, jikalau tidak berdaya dengan tubuhnya, maka hendaklah dengan lidahnya, dan jikalau tidak beradaya juga, maka hendaklah die ber niat baik di dalam hati dan itu selemah2 iman" lebih kurang la ayat ni...

jadi untuk menegur ke..apa ke...aku biasanya ikut pada ayt ni la...
[/quote]
stuju bos

[quote name='adnan_tdd' date='27 May 2010 - 12:27 AM' timestamp='1274891248' post='1033294']
Itulah tugas Syaitan yang direjam.
Kalaulah semua perempuan muslimah di atas dunia ini bertudung dan berpakaian sopan maka syaitan yang direjam dan sentiasa menyesatkan manusia akan kepanasan sebab tidak berjaya menyesatkan.
[/quote]
die boleh g giant ke tesco ke. sane sejuk sket. mmg la setan tu kepanasan sbb die dicipta dari api. apo2 lah

[quote name='akuccputsedut' date='06 May 2010 - 03:29 PM' timestamp='1273130964' post='1029260']
maksud aku kalau tak pakai tudung terus... nak pakai baju ketat ke pendek ke....semua ok laa takder yang cakap pape....

kalau aku nih baik sangat takper arr aku nak tegur... hihihihii... kalau adik ker kakak ker mak ker... kawan satu umah aku memang dah kena tegur dah ngan aku.... yang lain2 tuh... takder arr...

pokok pangkal nya pada diri sendiri aku rasa.....
[/quote]

yew kew. tp yg peliknye pmpn yang bsolat pn pkai baju cmtu kn. nape tu. ade short ke depa tu

[quote name='khairul anwar' date='06 May 2010 - 12:02 PM' timestamp='1273118544' post='1029228']
statement tu kurang setuju
mereka tak tau tu..

cube puan ciput tegur/dakwah dia

print gambar dengan penerangan tentang aurat yang sempurna
pastu bagi kat dia
macam tu kan bagus

heheh
tapi tu la, aku pun iman amat lemah..
takut nak cakap.
[/quote]

eleh yang hang nk bela indon tu nape. hang tu indon ke. ape lain ke islam indon ngn islam melaysia. depa tu mmg nk kene pelempang jew. lompang jew depa tu

[quote name='Panglima Khalid' date='03 May 2010 - 05:17 AM' timestamp='1272835048' post='1028693']
memang selalu jadik gini...dah nak tunjuk tu tunje terus..kan senang...

teringat jiran aku, masa aku gi test JPJ buat lesen keter, kebetulan dia pun gi jugak, pakai baju singkat, paras pinggang seluar je. masa dia jalan nak masuk keter untuk test buat lesen, sambil berjalan sambil tarik baju. mulenye aku tak perasan tapi dok nampak ulang bende yang sama aku pun renung le...

terpikir aku, kalau dia pakai baju labuh tak le susah payah jalan sambil tangan kejap-kejap ke belakang nak tarik baju...

kat tempat aku study nih pun, ramai pakai ketat2...tapi bila orang USYA lama-lama, diorang marah pulak..yang tunjuk tu apesal, orang tengok le...
[/quote]
aku rase kepala depa ni ade short la. pi pekene karen sket pastu ok la. hehe

Bile sebut x tutup aurat je mesti bayang pompuan tak pakai tudung dan pompuan pakai seksi.
Padahal ramai laki2 pun sama dua kali lima.
Bersukan sampai nampak aurat, baju tanggal sana sini sampai nampak pusat, seluar pendek sampai nampak lutut.
Malah sukan bina badan tu hanya pakai sepender jer.
Pastu bila bercakap pasal aurat, tunding jari kat pompuan. Diri sendiri tak nampak.

Malu aku sebagai laki2. Pandang diri sendiri weh baru pandang orang.
Esok lusa pompuan sound kita balik lagi haru..

setuju ngn post ko toy....lelaki pun ade aurat yg perlu dijaga......
jaga aurat, tgkah laku sendiri dlu sblm nk tego pasangan....
cermin diri dlu la ye...kalo anda sendiri takde la ape sgt, takyah nk komplain bising2 gf/ bini pakai bju mcm tak cukup kain...

kempen menutup aurat kat FB

http://www.facebook.com/profile.php?id=1608353708&v=wall&story_fbid=108629619187161#!/pages/Kempen-Menutup-Aurat/251239577261

encik abdul yang teramat tinggi gradnye...saya tertarik diatas komen yang anda berikan saya cuba jawab sebaik mungkin...[quote name='abdul' date='08 July 2010 - 09:16 AM' timestamp='1278551761' post='1040801']
ko ni gay ke. mmg pmpn penyebab masalah sini. x pon ko ni pmpn yg nk membela kaum ko yg ntah ape2 tu
[/quote]
anda pernah belajar agama?tahukah anda aurat lelaki dari pusat hingga ke lutut,user diatas bukan cuba membela,namun setiap katanya ada benarnya juga...cuma kita lupa hukum hakam aurat lelaki itu sendiri...

[quote name='abdul' date='08 July 2010 - 12:59 PM' timestamp='1278565196' post='1040856']
cmne nk bincang tmpt lain tu. aku rase ko tu yang x belajar. [b]penah dgr x kata-kata ni. ""kalau nk tgk baik satu negara tu, tgk la perempmpuan die cmne"[/b] lbh kurang cmni la. apsal ko sbuk2 nk bela depa. laki x pun dedah aurat. ko ni bute ke atau gay sekali lg. kalau seribu pmpn dedah aurat baru jmp sorang laki. ko ptt blaja la. aku dh grad pn sbb tu ckp cmni
[/quote]
yang saya boldkan itu kata2 siapa yang anda ambil tu?
setahu saya baik buruk negara itu pada pemerintahnya...
anda kata lelaki tidak pernah mendedahkan aurat...anda salah...terlalu ramai lelaki mendedahkan aurat dihadapan wanita.

[quote name='abdul' date='08 July 2010 - 02:41 PM' timestamp='1278571276' post='1040874']
beb skolah mane ko blaja. ptt la ayat cm sengal.
so sape yg salah. tentu lah bapak pmpn tu kan.
kalau ko x blaja tinggi jgn hina aku yg blaja tinggi.
sekurang2 nye ayat aku didengar sbb aku graduan. x mcm ko.
cermin diri tu sket.
yg penting ilmu tinggi. lantak la budi serendah mne pon
nk bjaya ngn ilmu bkn ngn budi
skali lg aku tny
ko ni skolah mane
g blaja la beb
[/quote]
tak kisahlah sekolah mana yang pentingnya adab dalam berbicara,setahu sayalah jika kita belajar tinggi2 maka sepatutnya adab tu lebih tinggi.
kat sini takde nak menyalahkan sape2 kita cume berbincang secara tak langsung akan memuhasabah diri kita.
setakat belajar tinggi2 belum tentu orang tu mulia.memanglah ayat2 anda didengari oleh graduan2 sebab dah graduan tu sahabat anda,kami disini tak perlukan syarat anda mesti graduan,anda mesti ada pangkat dato',mesti ade gelaran yang dipertua...kita semua sama sahaja...sebab tu ilmu tanpa nasihat sesat jadinya...
kami disini memandang tinggi budi dari memandang ilmu kerana tanpa budi ilmu tak dapat dikongsi,namun dengan budi,kita boleh menimba ilmu...sebab tu kita kalau nak berjaya dalam pelajaran mesti berbudi dengan guru kita...
harap janganlah terlalu meninggi diri...setinggi manapun kita terbang,sejauh mana kita melangkah,sedalam mana kita selam,kita tetap sama semuanya...

[quote name='loy_azloy' date='08 July 2010 - 03:45 PM' timestamp='1278575153' post='1040888']
yang saya boldkan itu kata2 siapa yang anda ambil tu?
setahu saya baik buruk negara itu pada pemerintahnya...
anda kata lelaki tidak pernah mendedahkan aurat...anda salah...terlalu ramai lelaki mendedahkan aurat dihadapan wanita.
[/quote]

anda ni reti ke aurat laki tu dari mane ke mane. klw reti bgs la. mls la nk ckp ngn anda yg suke provoke2 ni.mende dh jelas nk provoke lg buat ape.ade ke org laki jalan x pkai baju? bukak kitab. tu la yg pkataan yang anda bold kn tu kata-kata pujangga. anda perlu belajar lagi.

yup saya perlu belajar lagi,tapi satu satu soalan yang saya ingin bertanya kepada anda,di situasi bagaimanakah aurat lelaki itu dibenarkan dibuka kecuali kemaluannya...?
rasanya tiada masalah untuk anda menjawabnya memandangkan anda grad tinggi dan tak perlu belajar lagi...