Jump to content
mk_gunnerz

Nape Xmau Tutup Aurat

Recommended Posts

Allahuakhbar...

bgus nyer kalu smua wanita muslim mendapat NUR drpd-NYA...sesungguhnya Allah amat menyayangi hamba2 nya di dunia....

haku tidak tahu kenapa diaorang nak bukak aurat..... Nak tengok aurat bukan nyer best pun..... tah le...

tmbh2 skrg yang aku tau dh ramai yang mandi "bulat"...yang "kiri & kanan" pn dh rs jijik...klu mati dlm tandas tu x ka satu hal???

(ada kaitan ka aku ckp nih ngan tajuk topik?? huhu)

haku tidak tahu kenapa diaorang nak bukak aurat..... Nak tengok aurat bukan nyer best pun..... tah le...

tak ade nafsu ker? :ph34r:

tak ade nafsu ker? :ph34r:

ke kuat iman???? :blush:

senang jer kenapa pompuan tak mau tutup aurat... dorang semua tengah menayang aurat dorang tu untuk di r0g0l.... pastu salhkan lelaki plak sebab tak tahan iman lah....apa lah itu dan ini lah....dunia nak kiamat lalalalalala

senang jer kenapa pompuan tak mau tutup aurat... dorang semua tengah menayang aurat dorang tu untuk di r0g0l.... pastu salhkan lelaki plak sebab tak tahan iman lah....apa lah itu dan ini lah....dunia nak kiamat lalalalalala

haha..bernas sekali buah pikiran kamu..aku setuju dengan kata2 mu wahai sahabat.. :lol:

p/s : pasni klu ade kes2 rogol jangan r salahkn laki jew.. :D

huhu.. ntah ah.. skrg nie pakai tudung pun x semestinye mencerminkn org tu baik.. tgk ah skrg, yg pakai tudung pun berlambak berzina, wat maksiat.. yg tudung labuh pun de.. ish3..apelah nk jd skrg nie.. cam member2 aku yg x pakai tudung tu depa kate bkn tak nk pakai tp nk pakai jg bile tibe satu mase nnt...yg pakai, bukak balik pun ade..well.. aku pun takleh comment pape..aku pun x leh baik sgt..cume aku tak suke bile pakai tudung tp dada nmpk.. terbuke..ish2.. -_-

pompuan dedah aurat dlm byk kes org laki pun patut dipersalahkan...cth mcm isteri tak pakai tudung, pakaian tak bape proper...suami tak tegur or kekadang si suami tu punyer idea kununnyer nak bini npk bergaya bla bla...yg abg plak tak tegur adik2 pompuan dlm family pakai pakaian yg tutup aurat...sesetgh org zaman moden ni cakap iman dlm hati jer tak termasuk pada pakaian, kepala hotak diorg :ph34r:

Edited by locco

pompuan dedah aurat dlm byk kes org laki pun patut dipersalahkan...cth mcm isteri tak pakai tudung, pakaian tak bape proper...suami tak tegur or kekadang si suami tu punyer idea kununnyer nak bini npk bergaya bla bla...yg abg plak tak tegur adik2 pompuan dlm family pakai pakaian yg tutup aurat...sesetgh org zaman moden ni cakap iman dlm hati bukan pada pakaian, kepala hotak diorg :ph34r:

masalahnya bagaimana kalau kita semua ni kaum lelaki dah nasihat mereka ni sampai beratus2 kali pun tp mereka ttp berdegil dan tetap juga nak pakai mcm tu???kalau nak paksa mereka tu,x pasal2 melanggar hak asasi manusia la pula~~~mcmana tu??~~~

aku bukan la nak berlagak ke apa..tapi dalam bab nie nie,aku mmg bengang skit...adik aku x pkai tudung...dulu adik pempuan aku punya la degil,kononya nanti la dulu..nak bergaya la hapa x...pakai baju nak smpi ketat2,mcm baju budak tadika....aku nasihat wat dek je...dah la suka melepak ngan jantan2 lain..entah bila entah aku nampak adik aku nak wt keje x senonoh terus aku maki adik aku ngan budak laki tuh...pergh!,budak laki 2 diam adik aku lebih2 pulak...mmg aku terajang adik aku...ngan laki 2 aku kejekan...dua2 masuk wad...keluarga laki 2 nak wat report polis...aku jumpa family diorang,nak report boleh,kita bwk kes nie kt mahkamah..takut pulak...aduh...akhirnya adik aku minx maaf satu family aku...x dpt bayangkan muka mama aku time 2...sedih sangat2...walaupun dlm family aku nie aku hanyalah seorang ank angkat,x bermakna aku x boleh tegur kan???adik aku peluk aku,minx maaf banyak2..aku pun ampunkan...alhamdulillah,pakai tudung jugak adik kesayangan aku sorang nieh...bukan semua pompuan pki tudung org baik2 blaka...wat malu je..nak je terajang budak2 cm2...angin2!aku arap adik aku x tergolong syaitan bertopengkan manusia...Ya Allah....amin2

P/s:gunakan kekerasan jika perlu sahaja...

Edited by fiaz1203

masalahnya bagaimana kalau kita semua ni kaum lelaki dah nasihat mereka ni sampai beratus2 kali pun tp mereka ttp berdegil dan tetap juga nak pakai mcm tu???kalau nak paksa mereka tu,x pasal2 melanggar hak asasi manusia la pula~~~mcmana tu??~~~

Fikir-fikirkan.... Bila masa aurat dan semua yang kita ada ni hak manusia? Ingatlah semula bahawa semua yang kita ada ni adalah pinjaman Allah pada kita buat sementara dan kelak akan dipersoalkan mengenainya.

huhu.. ntah ah.. skrg nie pakai tudung pun x semestinye mencerminkn org tu baik.. tgk ah skrg, yg pakai tudung pun berlambak berzina, wat maksiat.. yg tudung labuh pun de.. ish3..apelah nk jd skrg nie.. cam member2 aku yg x pakai tudung tu depa kate bkn tak nk pakai tp nk pakai jg bile tibe satu mase nnt...yg pakai, bukak balik pun ade..well.. aku pun takleh comment pape..aku pun x leh baik sgt..cume aku tak suke bile pakai tudung tp dada nmpk.. terbuke..ish2.. -_-

tutup aurat ni bukan setakat ada tudung je dah boleh, mcm ko kata, takkan pakai tudung tapi dada dedah

lagi tak kena cuba ler bayangkan org pakai tudung je tapi badan bogel, tak ke bodoh tu

kalau kat rumah ke, kat bilik sendiri ke, dan cuma tayang yg boleh kat keluarga dan kawan perempuan lain takper

tapi kalau dah keluar rumah tu, susah sangat ke nak pakai tutup aurat?

kalau tak suka sangat panas pakai tutup aurat duduk kat rumah je lah, jangan keluar.

keluar je dah dapat dosa buat apa

masalah skrg ni. selalu yg perempuan bukak aurat ni nak tayang cantek

lagi kalau ada balak, mula nak dedah sana sini.

yg lelaki pulak kalau ada pun yg baik nak tegur tak jadi, takut hilang awek

yg lain pulak, nafsu kata mari. lagi bukak lagi cantek

umat akhir zaman mcm itulah keadaannya....aurat dipermain-mainkan....aku cukup x puas hati ada sesetgh ppuan/artis yg mengeluarkan fakta bhw x semstinya ppuan yg tutup aurat lengkap n pakai tudung , baik dr segi perbuatan,hati....adapun yg x tutup aurat kdgkala lbh baik dr yg tutup aurat...wei pala hotak, aku byk kali dgr fakta yg paling sial lg durjana....ko jgn main 2 dgn devotional obligations....ko dah dangkal ilmu agama...jgn la menyesatkan org pulak....dah sesat dijalan sorg2...jgn tarik org lain bg sesat sama ko..inilah ppuan durjana yg keluar kenyataan di TV .....mmg aku x leh terima ppuan mcm ni....klu ada ppuan kat sini yg nak berdebat dgn aku soal aurat sila PM aku...kita berdebat scra musyawarah .....situasi menang-menang....

tutup aurat ade kewajipan yang Allah tentukan..x kire la laki ke ppuan..baik ke jahat ke..wajib menutup aurat nya sendiri...yang lelaki pon ingt..kite kat cni byk bincang pasal kaum hawa??laki lak bagaimana???kalu kite pkai seluar pendek paras paha walaupun semasa lelaki berdosa juga..aurat lelaki pusat hgga lutut walaupun dgn lelaki... :lol:

aku pakai seluar pendek paras bwh lutut.fuh selamat.heheheh ^_^

Islam datang pada masa jahiliyah dalam keadaan asing, dan telah datang masanya di mana islam saat ini dirasakan asing oleh pemeluknya. Sungguh benar sabda Rasulullah shallallahu 'alaihi wa sallam:

بَدَأَ الْإÙسْلَام٠غَرÙيبًا وَسَيَعÙود٠كَمَا بَدَأَ غَرÙيبًا ÙÙŽØ·Ùوبَى Ù„ÙلْغÙرَبَاءÙ

"Islam dimulai dalam keadaan asing dan akan kembali asing sebagaimana awalnya, maka thuuba (beruntunglah) orang-orang yang asing." (HR Muslim).

artis: pakai tudung bila g mahkamah kes cerai jer...lepas tu di bukak nya balik..

Aku tambah lagi. Suka pakai CERMIN MATA BESAW. :blush:

selamat aku x reti pakai sluar pendek ...wakaka...xde la dosa dedah aurat

sama lah kita~~saya pun x tahu/x minat pakai seluar pendek~~seingat saya kali terakhir saya pakai seluar pendek masa saya masih lagi sekolah sekolah rendah~~~tu pun sbb terpaksa pakai seluar pendek~~~

Kalau kita tengok zaman sekarang Lelaki plak yg pakai sopan padahal diorang kalau tak pakai baju pun kalau tutup pusat masih tak berdosa...Pompuan plak dedah sana-sini padahal mereka sepatutnya tutup semua anggota badan kecuali muka dan tapak tangan...Dunia dah terbalik..

Kalau kita tengok zaman sekarang Lelaki plak yg pakai sopan padahal diorang kalau tak pakai baju pun kalau tutup pusat masih tak berdosa...

eh ye ke?

bukan ke aurat lelaki dgn sama lelaki dan org yg haram kawin dr pusat ke lutut,

tp dgn org lain dia kena tutup juga body dia tu kan?