Jump to content
gcloud

Video Editing - V.2

Recommended Posts

aku  dah kembali ke putera.com + baru balik dari BTN hahahhahah...

gumbiranya....

Sejahtera semua...

Software Editing Canopus Edius Pro3

Apsal masa aku convert convert ke avi belum habis lagi dia sudah tutup software tu.

Kesannya avi aku tak complete dan tak boleh main.

Sebelum ni ok je.

Aku naik syok plak ngan Edius ni.

Tolong ye

Ok

Sejahtera semua...

Apsal masa aku convert convert ke avi belum habis lagi dia sudah tutup software tu.

Sebelum ni ok je.

Tolong ye

Ok

eh lupa lak hehhehe,,,, esok la aku bagi ko ehem2 tuh yer.... smile.gif

Sejahtera semua...

Apsal masa aku convert convert ke avi  belum habis lagi dia sudah tutup software tu.

Sebelum ni ok je.

Tolong ye

Ok

Limited, trial version kut!......

Bro Gcloud tak de tutorial baru ke minggu nih ? dah naik semak dah ruang multimedia ni dengan bende yang tak berkaitan sad.gif boring ler tak de bende nak belajar !! sad.gif

untuk lestari biskut tawar idius munkin ade kena tunggu 2 /3 bulan baru boleh jumpa kat low yatt ! bende baru beb !!! pakai je Adobi !!!

Edited by hamlaww

assalamualaikum to all....

meriah tgk msg2 tutorial frm u all...hehe...saya nie pon baru jer berjinak2 dgn industri pengeditan filem niehh hehe...saya ada satu video promo yg saya dah buat...tp takde la segempak u all buat kot...saye nyer kerja amatur....kekeke...just want to share something and please...please bagi komen ekkk....saya amat mengharapkan tunjuk ajar saudara/i semua di masa akan datang...heheh...

klik sini utk video tu.... tongue.gif

p/s : dalam video tu, saya rasa amat kantoi skali masa saya tunjuk 3 scene petak dalam satu screen...saya rasa yg saya buat tu silap method..macamana cara yg betul ekk?

Software : 100% Ulead Video Studio 8

sorry kalau file tu besar sgt... biggrin.gif

-tq-

Edited by mothpath

aku dah tgk video yang ko buat tu....

secara keseluruhan dari segi idea = aku rasa dah ok dah....

cuma cara ko shooting tuh gegaran dia membuat aku rasa pening... biasalah.. ambik dlm kete yer tak.. smile.gif...

anyway GOOD EFFORT smile.gif

ok tu mothpath..creative...tak semestinya guna advance video editor macam premiere, edius, avid atau final cut pro untuk menghasilkan video yang baik...good work..congrats

itu lah kelemahan saya satu lagi....tangan saya ketaq bila pegang camera...mungkin sbb camera nie berat kut hehe (alasan) tongue.gif ... saya pon penin gak tgk video gegar2 nieh... tu saya cropkan screen letak benda frame itam atas dan bawah supaya skrin nmpak lebin centered...kurang penin sket..kalau tgk yg original copy nyer lagii pening ahahaha.... thanks 4 the comment bro~

itu lah kelemahan saya satu lagi....tangan saya ketaq bila pegang camera...mungkin sbb camera nie berat kut hehe (alasan) tongue.gif ... saya pon penin gak tgk video gegar2 nieh... tu saya cropkan screen letak benda frame itam atas dan bawah supaya skrin nmpak lebin centered...kurang penin sket..kalau tgk yg original copy nyer lagii pening ahahaha.... thanks 4 the comment bro~

Biasa la tu ..selagi pakai handheld camera benda macam ni susah nak dielakkan unless all time pakai tripod..atau kamera ada optikal stablizer atau pakai shoulder mount camera macam Canon XL, betacam..memangla stabil..aku pun kadang kala pening tengok video yang shaky bila aku shoot pakai handheld especially kalau zoom.

ada satu lagi video edisi gatal tangan heheh....

klik sini tau~

komen anda didahului dgn terima kaseyy~  biggrin.gif

Tahniah mothpath..saya rasa saudara telah menghasilkan satu video yang baik. Saya yakin saudara boleh hasilkan lebih dari itu. Teruskan usaha anda.

Ramai yang menghantar email pada saya mengenai tutorial terbaru. Memang di dalam kepada saya ada dua tiga perkara yang saya ingin sampaikan untuk tatapan semua peminat video editing. Tapi buat masa ini saya tidak dapat menghasilkan tutorial sebab agak sibuk sedikit untuk tempoh 1 atau dua bulan ini. Jadi sesiapa yang ada sebarang tutorial boleh postkan tutorial anda. InsyaAllah saya akan sambung tutorial jika ada kesempatan.

Satu lagi satu ada buka satu thread terbaru untuk semua peminat video editing mempamerkan bakat mereka. Jadi jika anda ada video clip yang anda ingin pamerkan sila postkan video anda di di thread ini:

http://forum.putera.com/tanya/index.php?showtopic=12388 Selamat berkarya. smile.gif

Assalmualikum Saudara Gcloud

Saya ade ade beberapa idea yang munkin boleh diketengahkan oleh saudara didalam tutorial saudara yang seterusnya ! Diantaranya Particle Illusion ! saya ade melihat teknik ini digunakan didalam clip video saudara iaitu didalam tutorial PIP saudara tidak lama dulu dan terbaru Tasik16 ade juga menggunakan teknik ini. munkin boleh dipertimbangkan usul saya ini !

bagi sesiapa yang mempunya kesukaran men donwload file di atas dari geocities....

buleh la mendownload kat sini pulak

http://isfanx.multiply.com/video/item/1

*file ni bila korang download dia akan download sebagai 1.mpeg

jadik bila dah abih dowload.... sila rename file ni sebagai 1.zip pulak....

sbb aku upload file ni sebagai *.zip.... almaklumle.... aku baru pertama kali guna multiply.com ni.. x reti lagi hehehe.....

*thanks to hammlaww for da info... smile.gif

Edited by isfann

Saya ada menerima email adakah boleh dan bagaimana untuk menghasilkan maproute atau animasi yang menunjukan laluan di dalam sebuah peta seperti yang selalu terdapat di dalam sesebuah dokumentari. Jawapannya ya..memang boleh di hasilkan dengan menggunakan perisian yang sesuai.

user posted image

Sila lihat clip video yang saya hasilkan mengenai maproute ini:

Perisian yang di cadangkan: Adobe premiere, Photoshop

Masa: 35s

Format: wmv

saiz: 4MB:  klik di sini untuk klip video(broadband connection recommended)  (right click..save as)

InsyaAllah saya akan buat tutorial tentang ini.

Semoga dapat membantu

sory kalo aku silap tanya kat cni...

aku tau korang smua pro pro... biggrin.gif

aku cuma nak tau mcm mana kita nak upload video mcm kt atas ni...

skali klik dah bleh play trus...

kena upload kat mane ha???

apa yg palig best utk upload video...

(yg penting free) sad.gif

Edited by pokyah

Ko boleh upload video clip ko kat MULTIPLY .COM atau pun Geocities .com register dulu dan pastikan clip ko diset sebegini rupa

1. Resolution 352 x 288

2. birate 100kbps - 300 kbps

Saiz di Geocities agak limited (2mb) lebih pada tu dia akan jadi share dan sukar untuk semua orang nak bukak clip ko

kalau tak paham lagi tanya lagi dan lagi !!! smile.gifsmile.gif

ade baik kalau ko pakai hosting berbayar takde masaalah laju !! lagi berbayar !!

Edited by hamlaww

yang bro gcloud pakai tu paid hosting..tu sebab download pun laju. Aku ingat kalau ko nak hostkan video memang kena pakai yang berbayar sebab free payah sikit lagi badwidth dia limit..

Aha! betul den pon x tau cara buat sub title tuk karaoke yang ikut lagu!

yang den tau ada soft ware aper nama nya....

Inter Video kot?

try la cari...

Saya rasa saudara boleh check pada link dibawah:

http://forum.putera.com/tanya/index.php?show...ndpost&p=178595

Tutorial karoake ini dihasilkan oleh kawan kita dzulcarnine. Bagus tutorial ni.

P/s saya minta maaf laman tutorial http://tutorial.gcloud.com buat masa ini tidak dapat diakses sebab sekarang saya dalam proses memindahkan data ke server baru yang lebih baik dan lebih pantas..insyaAllah laman ini akan kembali dalam 3-4 hari ini.