Jump to content
BasicCX

Harga Petrol 95, 97, Gula Dan Lpg Di Jangka Naik Tengah Malam Ini

Recommended Posts

[quote name='mon678' timestamp='1295251549' post='1059646']
kata ketua,ketua kene ar pantau anak2 buah buat keje k tak
[/quote]
kalau setakat handle satu sykt pastu pekerja dlm 100 tu boleh lagi bro,tapi kalau ko gabungkan semua kementerian,jabatan,bahagian cawangan...peh!!! berapa ramai nak handle,itu pun dah diberi tugas pada menteri2 lain,tapi memang biasa kalau sampai ke bawah tu kadang2 dah dilaksanakan tapi kumpulan sasar pulak mcm tak amik kesempatan.itu yang mcm tak jalan tu.
contohlah kat jabatan aku kendalikan urusan perikanan,jabatan aku dapat peruntukan dari kementerian,pastu kami salurkan pada LKIM untuk berurusan kepada golongan sasar iaitu nelayan...
kami bagi berjuta2 peruntukan untuk bantu penternak,nelayan dll tapi masalahnya diaorg kadang2 tak nak cuba amik kesempatan...bagi diesel...seludup kat thailand.bagi gula,seludup kat thailand,bagi la bantuan subsidi,tapi semua jadi pengkhianat seludup dinegara orang semata2 nak untung sorang...

[quote]kalau benda nak sedap je...... memang la sapa x nak
hari2 makan roti biasa je
rm2.60 + air tea o kurang gula-lagi kenyang
[/quote]

kalau duk sensorang mmg lah boleh belasah apa jer yg ada hatta nak masak lemak rumput rumput israel tuh pon boleh...

cuba pikir kalau yg dah berkeluarga tuh... anak2 dia org perlukan nutrien yg betul... belanja susu anak jer dah berapa nanti... nak bg makan dia org lagi... nak buat belanja sekolah dia org lagi... kalau sebelum nih dia org boleh menikmati makanan yg selalu dia orn makan (basic laaa bukan KFC ker McD semua tuh)... tetiba kene cut sanggupkah anda melakukannya...

kalau kat kampung tuh mkn leh carik lagi sayur kat keliling rumah atau tanam apa yg boleh... nih kalau duk kat bandar rumah flat lagi mana nak carik...

apa pon aku sungguh kagum ko leh tahan makan roti tuh hari2... aku cuba gak try seminggu makan roti jer direct naik memulas perut aku... rasa sebu jer...

[quote]ko kena tau,pihak atasan dah bagi arahan...tapi org2 bawahan yang tak laksanakan...dan kadangkala buka sebab tak nak laksanakan...tapi karenah birokrasi tu yang menyebabkan seseuatu misi tu tak tercapai.[/quote]

so dia org dah tau ada kelemahan disitu... apakah usaha yg dia org ambik utk atasi masalah tuh... takkan biarkan jer...

takkan nak bg alasan mcm nih kat rakyat yg tanya pasal masalah nih... lalu menteri terlibat atau org yg bertanggungjawab bg jawapan:-

"saya dah bg arahan kat org bawahan saya tapi dia org tak nak buat/hadapi sedikit kesukaran jadik saya tak boleh nak buat apalah... harap tuan2 semua bersabar yer... kita akan cuba atasinya..."

sebulan pastuh rakyat tanya lagi... lalu jawapan yg sama dikeluarkan... apa perasaan ko... terima saja kah jawapan seperti itu mcm tuh jer bulat2...

[quote name='Gunso' timestamp='1295263949' post='1059662']
takkan nak bg alasan mcm nih kat rakyat yg tanya pasal masalah nih... lalu menteri terlibat atau org yg bertanggungjawab bg jawapan:-

"saya dah bg arahan kat org bawahan saya tapi dia org tak nak buat/hadapi sedikit kesukaran jadik saya tak boleh nak buat apalah... harap tuan2 semua bersabar yer... kita akan cuba atasinya..."

sebulan pastuh rakyat tanya lagi... lalu jawapan yg sama dikeluarkan... apa perasaan ko... terima saja kah jawapan seperti itu mcm tuh jer bulat2...
[/quote]
dan inilah yang kerajaan sedang lakukan,sebab tu dlm berita ade saja kelemahan,menteri akan jawab dan bagi penerangan,ianya sedang dilakukan...tengoklah berita walaupun tak suka...bukan ape,nanti kalau tak tau tu yang main hentam keromo salahkan itu ini...sedangkan dah diberi penerangan...

apa pon aku sungguh kagum ko leh tahan makan roti tuh hari2... aku cuba gak try seminggu makan roti jer direct naik memulas perut aku... rasa sebu jer...

[/quote]
aku pernah makan nasi goreng sebulan siang malam...tak caye?tanyalah bini aku...hahaha!!! gile betul kemaruk apentah makan nasi goreng sebulan siang malam...tak gitu KA? hahaha!!!

tapi penerangan tanpa tindakan pon tak guna gak... pasal chain reaction nih bukan berlaku baru semalam... sejak dulu lagi setiap kali gov naikkan kan sesuatu yg lain pon akan turut ikut... mcm persatuan mamak baru2 nih dgan berani mengumumkan semua rege makanan kat kedai dia org naik walau pon gov dah kata jangan naikkan rege... tapi apa tindakan... bila satu kumpulan buat... yg lain pon ikut... alasannya org tuh buat tak kene apa2 pon... mari kita ikut...

kalau duk sensorang mmg lah boleh belasah apa jer yg ada hatta nak masak lemak rumput rumput israel tuh pon boleh...

cuba pikir kalau yg dah berkeluarga tuh... anak2 dia org perlukan nutrien yg betul... belanja susu anak jer dah berapa nanti... nak bg makan dia org lagi... nak buat belanja sekolah dia org lagi... kalau sebelum nih dia org boleh menikmati makanan yg selalu dia orn makan (basic laaa bukan KFC ker McD semua tuh)... tetiba kene cut sanggupkah anda melakukannya...

kalau kat kampung tuh mkn leh carik lagi sayur kat keliling rumah atau tanam apa yg boleh... nih kalau duk kat bandar rumah flat lagi mana nak carik...

[/quote]

xderklah duduk seorang2
duduk berkeluarga
semua pun dah berajar
dah dekat 2 tahun kami mostly makan roti aka ala kadar

[quote name='Gunso' timestamp='1295264811' post='1059666']
tapi penerangan tanpa tindakan pon tak guna gak... pasal chain reaction nih bukan berlaku baru semalam... sejak dulu lagi setiap kali gov naikkan kan sesuatu yg lain pon akan turut ikut... mcm persatuan mamak baru2 nih dgan berani mengumumkan semua rege makanan kat kedai dia org naik walau pon gov dah kata jangan naikkan rege... tapi apa tindakan... bila satu kumpulan buat... yg lain pon ikut... alasannya org tuh buat tak kene apa2 pon... mari kita ikut...
[/quote]
nak buat mcmana,dah org kita tak kire agama dan fahaman politik suka mengkayakan kedai mamak...ape nak buat? nak boikot pun tak guna...nak amik tindakan pun susah sebab org2 kita juga yang tak amik kisah.bising2 naik itu naik ini,roti mahal,air mahal...tapi...ehhh??? lepak mamak jugak...ape kes?

[quote name='sayw' timestamp='1295265499' post='1059668']
xderklah duduk seorang2
duduk berkeluarga
semua pun dah berajar
dah dekat 2 tahun kami mostly makan roti aka ala kadar
[/quote]
cm family diet je....nnti tak cukup zat nnti...ish2
aku pun sebu gak perut mkn roti
lepak kdai melayu lg mahal dri kedai mamak ape kes huhu

[quote name='mon678' timestamp='1295272244' post='1059687']

lepak kdai melayu lg mahal dri kedai mamak ape kes huhu
[/quote]
kat sini ko dah silap,mentaliti kita banyak mcm tu.ape salahnya kita mengkayakan kaum sendiri?kata nak bantu,setakat mahal 20-30sen tu ape ade hal...try bandingkan harga teh antara kedai melayu dengan mamak,mane yang mahal?
btw kenapa kita kondem kaum kita sendiri sedangkan sepatutnya kita bantu...sebab tu la sekarang mamak maju dan kedai melayu dah susah nak cari makan... :100:

sebab tu aku sejak boikot dulu,wainah kalau aku beli barang pun aku utamakan buatan melayu islam,even gel rambut pun aku beli safi walaupun mahal 40sen,sebab nawaitu aku tak boleh nak jihad dlm bisnes tapi aku jihad dengan bantu bumiputera...setakat mahal sikit,asalkan suci dan bersih...mengikut hukum syarak...tul tak mon678? :blush:

em btul gak tp kn kekdng peniaga melayu jgn ar tekan org melayu gak kita kene ar berganding bahu sama2 bru btul...kn2
tp kn aku dgr blkng produk safi tue taukenye cina gak pening2

[quote name='Hijikata Toushiro' timestamp='1295232175' post='1059601']
majoriti yang dok bising2 'membazir wang rakyat' ni aku nak tanya,korang bayar cukai tak? cukai pendapatan?cukai perniagaan?dan lain2 cukai lagi? cakap mcm la duit dia yang digunakan.padahal tak pernah bayar pun cukai...

tu haa! subsidi2 beras,minyak masak,gula dll...sume tu duit rakyat...membazir beli rokok boleh pulak...aku tak paham...adoi hahaha!!!
[/quote]
semua rakyat malaysia membayar cukai kepada kerajaan termasuk yang miskin dan kaya..yang kaya..kite tolak tepi dulu..yang miskin pun bayar..ingat cukai tu hanya dibayar oleh org yang gaji RM2k ke atas ke?barang2 keperluan harian pun ada cukai dia..walaupun tak ketara tinggi cukai tu..tapi bile dah beli hari2..setahun mungkin dh berape ratus dah bayar cukai tu..

subsidi2 tu sume sape bayar?kerajaan..kerajaan amik duit mane?kalo tak dari rakyat, dari hasil bumi..hasil bumi ni milik semua rakyat..bukan milik 2-3 kerat pemimpin yang memerintah..bukan dari poket pemerintah..pemerintah cuma bertanggungjawab mentadbir dan menguruskannya..kalo rakyat rasa ada yang tak kena, rakyat semua ada hak untuk mempersoalkannya atau mengkritik..

aku bagi contoh..kalo ko bagi aku pegang semua duit dalam akaun ko (even ada rm100)..kalo aku gune suke ati aku..ko ada hak mempersoalkannya..ke tak bleh persoalkan?bleh tak ko nk kritik aku?aku sangat seronok kalo ko tak bleh soal atau kritik aku..sampai bile2 pun aku suke nak pegang duit ko..malah, sape saje yang nk take over..aku akan lawan sungguh2..biarpun aku terpaksa bunuh org tu..

cukai utk fastfood naik wei jd 6%....rakyat malaysia byr kot alasan nk rakyat malaysia amalkn gaya hidup sihat...em dgn menaikkn cukai utk fast food?erm

[quote name='mon678' timestamp='1295277005' post='1059704']
cukai utk fastfood naik wei jd 6%....rakyat malaysia byr kot alasan nk rakyat malaysia amalkn gaya hidup sihat...em dgn menaikkn cukai utk fast food?erm
[/quote]

bukan tuk fast food jer mon

tapi semua perkhidmatan, (astro ka, tmnet unifi ka ape2 la yang ade tax )

gst

owh tu tmbh pndptan negara tue byk gak 1% tue huhu

[quote name='NeoLogy' timestamp='1295277939' post='1059708']
too obvious semua org bayar cukai sama ada mereka sedar ataupun tidak..so, everyone bleh kritik kerajaan..
[/quote]
yg nie aku setuju duit rakyat gak tu

cukai yang kita semua bayar u semuanya kita dah terima balik dalam bentuk subsidi...itu dah kire kosong2 itu tak boleh diambil kira...aku maksudkan cukai yang secara terus...cukai pendapatan...yang digunakan dalam memajukan negara...faham tak?
btw bunuh membunuh la pulak...hahaha...btw neo,ko dari dulu tak abis2 dengan modal rosmah,aku pun pelik,marah betul ko dengan dia.ko ade ape2 ke dengan rosmah tu?huhuhu...

[quote name='K.A.' timestamp='1295292008' post='1059720']
rosmah banyak pakai duit gov(rakyat) kot.. maka kaitan dia ade la tu :P
[/quote]
owh...aku ingatkan dia ade affair dengan rosmah,pastu rosmah tu tinggalkan dia dulu...hehehe... :blush:

[quote name='mon678' timestamp='1295311294' post='1059733']
haah dgr cite naik lg huhu naik 5sen lg huhu
[/quote]

yap.. kompom naik lagi tuk ron97

dari sumber yang boleh gak la dipercayai :D

pastinya lepas pilihanraya Tenang.

harga RON97 telah diapungkan justru sepatutnya harga akan naik dan turun mengikut harga pasaran setiap hari. tak perlulah ada pengumuman pukul 10 malam harga akan naik dan terus naik tak turun-turun.

[quote name='K.A.' timestamp='1295313463' post='1059741']
yap.. kompom naik lagi tuk ron97

dari sumber yang boleh gak la dipercayai :D
[/quote]
Bila pulak yang nak naik lagi RM0.05 ni? Jadi RM2.45?

Bab kedai makan tu harga dorang boleh letak sendiri, kalau harga mahal cari tempat lain.. Kalau sendiri komplen jauh la itu la ini la , tolong la jangan komplen macam2 pasal sendiri tak guna kuasa pengguna@pembeli atau pun tak reti masak (hehe aku pun tak reti tapi kena la pilih kedai)

[quote]cukai utk fastfood naik wei jd 6%....rakyat malaysia byr kot alasan nk rakyat malaysia amalkn gaya hidup sihat...em dgn menaikkn cukai utk fast food?erm [/quote]
menjadi je.. sebab cukai naik aku dah semakin jarang nak makan fast food nih, pasal ada benda lain yang lagi penting boleh dibeli dari kena keluar duit lebih bayar cukai.

Betul la tu. Bab kedai makan memang kena guna kuasa pengguna. Pada yang dapat income biasa² macam ku ni, tempat makan memang kena memilih la bang. Cari yang murah tapi kualiti terbaik. Ada je, kena rajin mencari sikit. ^_^