Jump to content
BasicCX

Harga Petrol 95, 97, Gula Dan Lpg Di Jangka Naik Tengah Malam Ini

Recommended Posts

btul2 tp jgn ar marah lau mamak lg murah dri kdai melayu keke
mne ade kerajaan nk umumkn dah naik bru umum kn ha keke

[quote name='M3ntary' timestamp='1295337806' post='1059797']
Betul la tu. Bab kedai makan memang kena guna kuasa pengguna. Pada yang dapat income biasa² macam ku ni, tempat makan memang kena memilih la bang. Cari yang murah tapi kualiti terbaik. Ada je, kena rajin mencari sikit. ^_^
[/quote]
kita kena bijak,sekali sekala tak mengapa sebab kita pun ade nafsu jugak kan...tapi aku mesti nak makan KFC,tak kisahlah,cukai naik 6% sebab kenyang,dari isap rokok...berkata pasal rokok,majoriti org malaysia mengeluh barang naik,tapi membezir beli rokok tak perasan...hahaha!!!

[quote name='Hijikata Toushiro' timestamp='1295309087' post='1059724']
owh...aku ingatkan dia ade affair dengan rosmah,pastu rosmah tu tinggalkan dia dulu...hehehe... :blush:
[/quote]
eh?bukan ko ke yang ada affair dgn dia?aku xlayan minah2 katek camtu..hahaha..

[quote name='NeoLogy' timestamp='1295375300' post='1059864']
eh?bukan ko ke yang ada affair dgn dia?aku xlayan minah2 katek camtu..hahaha..
[/quote]

nilah rakyat malaysia
suntik benda2 bodoh macam ni

orang asing dok ketawa je

sbb diaorg tak mengeluh harga rokok naik sbb rokok seludup byk plus murah plak tue
rokok cap ayam pun di kebasnye haha Edited by mon678

[quote name='Hijikata Toushiro' timestamp='1295339964' post='1059801']
kita kena bijak,sekali sekala tak mengapa sebab kita pun ade nafsu jugak kan...tapi aku mesti nak makan KFC,tak kisahlah,cukai naik 6% sebab kenyang,dari isap rokok...berkata pasal rokok,majoriti org malaysia mengeluh barang naik,tapi membezir beli rokok tak perasan...hahaha!!!
[/quote]
Memang kena bijak, bab nak urus duit ni kalau tak bijak pun kena bijak jugak. Bab nafsu tu susah sikit la nak cakap. Kalau dah memang ada bajet hentam je la. ^_^

[quote name='M3ntary' timestamp='1295399905' post='1059879']
Memang kena bijak, bab nak urus duit ni kalau tak bijak pun kena bijak jugak. Bab nafsu tu susah sikit la nak cakap. Kalau dah memang ada bajet hentam je la. ^_^
[/quote]
masalahnya org kita ramai yang salah melabur dan salah menyimpan...ade hati nak rezeki lebih buat bisnes..bagus!!! tapi MLM...adoi...itu bukan makin kaya,tapi makin kayakan upline dan kita terlupa kita pinjam bank RM50 ribu,tapi hutang kita dengan bank bukan RM50,tapi lebih sebab ade bunga......
tapi kalau dah kaki rokok tu,nasihat gile2 pun tak ade kesan,semua dari hati kita sendiri,begitu juga dengan sikap untuk berjimat dan menguruskan duit dengan bijak...hahaha aku nasihat terer...tapi 2x5 juga hahaha!!!! cukup bulan bawa bekal haha

[quote name='mon678' timestamp='1295404382' post='1059894']
kantoi hisap rokok gak haha
[/quote]
eh taklah,aku kata 2x5 bab menguruskan duit dengan bijak...hahaha...bukan merokok...bibir aku masih teruna...hahaha!!!