Jump to content
Helghast

Facebook

39 members have voted

1. 1. facebook lebih seronok dari forum sekarang ini?jawab jujur jgn tipu.

• YA!
      18
    • TIDAK!
      6
    • SAYA BERKECUALI
      15

Recommended Posts

Ada gak penjenayah gunakan medium Facebook carik mangsa... ramai dah kena, tapi so far kat Malaysia nie belum lagi berlaku kot. Pastikan privasi anda dalam Facebook hanya untuk kawan2 sahaja... jangan accept orang2 yang mencurigakan...

Yap. Tempat yang mudah untuk mendapatkan maklumat mangsa. Kat Malaysia mungkin dah ada, cuma kita je yang tak tau. Susah jugak nak kawal, kadang2 terlepas tanpa kita sedar. Sebagai contoh gambar kita yang kawan uploadkan & tag pada kita, kawan kita mungkin tak setkan gambar untuk privacy. Jadi orang lain pun boleh tengok jugak melalui kawan kita. Memang jadi masalah. Dari benda orang yang tak tau, satu kampung boleh tau. <_<

ya.. aku setuju dengan isu privacy nih.. kalo kita private kan profile kita pon, memember boleh gak tag..
so, sama2 la beringat.. jaga privacy memember sama.. :)

p/s: kebaikan dan keburukan teknologi :P

bagi aku, aku dah anggap Putera.com ni lebih dari sekadar forum.. aku dah anggap cam 1 komuniti.. ;)

Kat forum tak banyak yang kita boleh dapat information pasal seseorang yang kita nak tau. Kadang tu gambar pun tak ada, tarikh lahir pun tak ada, jantina pun tak ada jugak. :lol: Tapi kalau dah kenal lama dalam forum ni mungkin boleh agak. :D

Pos pertama!

Facebook ialah satu fenomena. Jadi tak heran kalau smua orang pun tumpu kat facebook. Lagipun fb ada gambar profile siap ngn life update sekali. Forum walaupun dah bertahun2 adakah kita kenal sesama kita?

Jadi facebook sesuai utk bersosial + sesuai utk orang2 yg tahu cmne nak guna dia sebaiknya....forum lak lebih kepada sumber ilmiah...berforum untuk tujuan sosial aku rasa dah kurang berkesan...

[quote name='Eighty Seven' date='25 November 2010 - 02:37 AM' timestamp='1290623851' post='1054345']
Pos pertama!

Facebook ialah satu fenomena. Jadi tak heran kalau smua orang pun tumpu kat facebook. Lagipun fb ada gambar profile siap ngn life update sekali. Forum walaupun dah bertahun2 adakah kita kenal sesama kita?

Jadi facebook sesuai utk bersosial + sesuai utk orang2 yg tahu cmne nak guna dia sebaiknya....forum lak lebih kepada sumber ilmiah...berforum untuk tujuan sosial aku rasa dah kurang berkesan...
[/quote]
Betul la tu. Tapi kalau kat putera ni dah ada kenal antara satu sama lain sebab dah pernah jumpa pun. ^_^

forum2 ni, dah lama dah orang praktikkan sebagai satu komuniti.. forumer2 aktif, kebiasaannya memang dah kenal antara satu lama lain..

teh tarik time, gathering, aktiviti2 luar yg lain.. semua ni melambangkan yg sesebuah forum tu dah mencapai tahap komuniti.. bukan sekadar bekenalan sebalik skrin je..

p/s: just pendapat aku je :P

byknya perkataan.. byknya pendapat....

pada aku knp aku jarang msuk forum ialah aku tidak lg punya kapasiti utk menatap pc berjam2 sambil memproses pendapat org lain. jd kalu kt fb leh letak komen skit2 je. kalu forum kene letak pjg2.. sekian...

[img]http://www.caglecartoons.com/media/cartoons/34/2009/07/30/67296_600.jpg[/img]

Ku add pun kawan2 yang betul ku kenal je. Kalau nak add saja2 tu memang mintak maaf sangat2 la. ^_^

yap, aku pong same mentary [s]merah diufuk putera[/s]

dulu ade gak main add jer pasal nak geng tuk "mafia wars"

sekarang takde main, so delete jer la sape2 yang aku tak kenal hehe

hehehehhe.. aku memang add kawan2 aku je kat facebook.. yang aku tak kenal memang aku tak accept.. so sesapa yang rasa kenal aku tuh lepas add aku sila PM kenalkan diri.. kang merajuk pulak cam ada segelintir budak2 putera yang majuk aku tak accept depa aritu... wakakkakakakakka....

[quote name='akuccputsedut' date='29 November 2010 - 11:03 PM' timestamp='1291043007' post='1054890']
hehehehhe.. aku memang add kawan2 aku je kat facebook.. yang aku tak kenal memang aku tak accept.. so sesapa yang rasa kenal aku tuh lepas add aku sila PM kenalkan diri.. kang merajuk pulak cam ada segelintir budak2 putera yang majuk aku tak accept depa aritu... wakakkakakakakka....
[/quote]
Err... ko pakai nama ciputsedut gak ker dalam FB tuh...

dia pkai nama penuh la beb.... wan serijannah... heheh aku dh promote page ko siput!

[quote name='LanoZ' timestamp='1291091335' post='1054949']
Err... ko pakai nama ciputsedut gak ker dalam FB tuh...
[/quote]

yer cam teri cakap aku tak pakai nickname kat FB... senang kawan2 lama nak cari aku.. n result nya kawan2 sekolah rendah yang dah 10tahun lebih tak jumpa.. diaorang dah leh jejak aku... wakakkakaka.... yang lenlain tuh.. cam aku cakap pas add aku sila pM kenaikan diri.. kalau aku tak kenai aku akan tanya sampai aku kenai.. baru aku accept..

pastu yang buka2 kedai bagai tuh... add aku.. memang aku tak akan accept.. sebab cam semak jer berlambak2 kedai dalam FB aku nanti.... cuma kedai kawan2 yang PM request suh accept dia.. baru aku pertimbang kan nak accept ke tak.. teruk tui aku nih...

pape pung aku lebih suka berforum dari FB....

[quote name='teri-chan' timestamp='1291110776' post='1055001']
dia pkai nama penuh la beb.... wan serijannah... heheh aku dh promote page ko siput!
[/quote]

wah makacih teri.. pomot page aku... nanti aku kasi chocolate free yek... hehehhehe...

kan ade optional name
so leh letak name nick name forum...

nanti dia jadi

wan serijannah (akuccputcedut) <<----------- nie bila view profile je leh nampak kot

ya .. mcm aku buat... pas aku letak nama teri-chan kat sebelah nama aku... ramai la pulak budak putera yg add aku.. yg tak kenal smpai la aku kenal.. aku ni femes agknye kat putera ni wakakakak!!! [img]http://forum.putera.com/tanya/public/style_emoticons/default/laugh.gif[/img] sepatutnya dak2 putera kene letak nama putera skali... brlah kenal sape gerangannya.

eh teri , hang salah la letak name macam tu

[img]http://i142.photobucket.com/albums/r111/nkarul/wrong.jpg[/img]

[b]Patut macam nie[/b]

[img]http://i142.photobucket.com/albums/r111/nkarul/fbnamewitopti.jpg[/img]

[size=3]setting dia macam nie[/size]

[img]http://i142.photobucket.com/albums/r111/nkarul/set1.jpg[/img]
[img]http://i142.photobucket.com/albums/r111/nkarul/set2.jpg[/img]

tak lah... aku bukan salah... aku mmg sengaja letak mcm tu... sbb teri tu dh mmg dh mcm middle name aku dh.

heheh anyway... bagus la ko ni... sume letak screen shot kasi org phm huhuhu

[quote name='Hijikata Toushiro' timestamp='1291119447' post='1055011']
aku letak nama lain ramai je yang kenal hahaha!!!
[/quote]

hang tuh ubah nama pe pung org tetap kenal.. maklum laa... suka interprame sana sini... caiittt....

[quote name='K.A.' timestamp='1291111590' post='1055005']
kan ade optional name
so leh letak name nick name forum...

nanti dia jadi

wan serijannah (akuccputcedut) <<----------- nie bila view profile je leh nampak kot
[/quote]

makacih KA.. actually aku tau ada function nih.. tapi mula nya tak mau letak nickname takmau orang tau..

tapi ntah nape oran gtau pulak.. wakkakakakkaka....

dh ko letak muka ko sama mcm kat fb.. mmg la org tau hahaha!!

[quote name='teri-chan' timestamp='1291136154' post='1055048']
dh ko letak muka ko sama mcm kat fb.. mmg la org tau hahaha!!
[/quote]

oo yer ker.. aku letak sama yek.. laa baru aku pasan... aku ngan my love bro spider aku yek.. caiitt....