Jump to content
Helghast

Facebook

39 members have voted

1. 1. facebook lebih seronok dari forum sekarang ini?jawab jujur jgn tipu.

• YA!
      18
    • TIDAK!
      6
    • SAYA BERKECUALI
      15

Recommended Posts

gay memang camtu.. hahahahaha..

aku pon tak terpikir nak letak nickname kat fb..

tapi kalo letak pon, bukan ade org kenal.. hahahahahahaha..

p/s: takot kena godam kalo org tau empunya account.. :lol:

[quote name='e_X' timestamp='1291160901' post='1055066']
Dah lama tukar nick, bubuh name bebetul wat pa? Ni siap ngan no. phone sekali.
[/quote]
Betul tu. Pada ku sampai nak letak no fon tu buat apa. No phone dah kira privacy. ^_^

[quote name='M3ntary' timestamp='1291166917' post='1055073']
Betul tu. Pada ku sampai nak letak no fon tu buat apa. No phone dah kira privacy. ^_^
[/quote]

aku suke
kalo awek cun leh aku main sms ngan dia :P
hehehe

kalo kita jaga friendlist betol2, tadak masalah kot sebab semua yg dalam senarai, org2 yg kita kenal..

tu la.. mmg tak sesuai la nak letak no phone.. bahaya..

selaku org yg bekerja dengan customer's information ni, sume benda berkaitan diri anda tidak sepatutnya ada dlm fb. cthnya non fon, alamat umah, emal address.

benda2 mcm ni sgt bahaya. terutama kalu org mintak address nk anta kad kawin... pastu blast pm smpai 50 org skali dlm list. kalu aku, aku suke pm balik org tu bgtau alamat umah aku. ada org leh main letak je add umah dia.

ini sgt bahaya kerana alamat yg dipaparkan tu boleh bg hint kat org dtg la mencuri.

Anywany, kita sume dh terkeluar tajuk dh ni,

Fb banyak gambar imba, lagi-lagi yang dah kawin memang nak show off habis lah.

Bagi aku, aku tak de la terpengaruh sangat ngan fb ni, aku sentiase ade je kat PDC ni dari kol 12am - 8am. Fb ni bagi sesaper yang tak tau menghabiskan mase dengan komputer je.

[quote name='e_X' timestamp='1291222657' post='1055184']
Fb banyak gambar imba, lagi-lagi yang dah kawin memang nak show off habis lah.

Bagi aku, aku tak de la terpengaruh sangat ngan fb ni, aku sentiase ade je kat PDC ni dari kol 12am - 8am. Fb ni bagi sesaper yang tak tau menghabiskan mase dengan komputer je.
[/quote]
Rasanya ada betulnya jugak apa yang ko cakap. Selalu on pc mengadap FB, lepas dah habis ngan FB dah tak tau nak buat apa. :lol: Tapi tak semua la macam tu, sebahagian kecik je ku rasa. ^_^

kalo takde keje aku memang jadi penunggu gua la kat forum heheh
[quote name='M3ntary' timestamp='1291251135' post='1055196']
Rasanya ada betulnya jugak apa yang ko cakap. Selalu on pc mengadap FB, lepas dah habis ngan FB dah tak tau nak buat apa. :lol: Tapi tak semua la macam tu, sebahagian kecik je ku rasa. ^_^
[/quote]

sebahagian besar....

betul, kawan2 , sedara mara mahupun colleague aku dalam fikiran dia, intenet=fb / fb=internet

diorang2 nie jugak la yang lakukan IP4 ngan BB
semata2 FB

email
forum
hatta google search pun tak reti gune :P

IP4 tuh apa...??? so nampak nya bukan laa FB punca forum nih lengang... punca nya orang yang layan FB tuh memang taktahu pebenda pasal forum.. yang dia tau buka internet tuh FB jer arr...

so langkah yang perlu diambil ialah kita wat marketing kat FB so ramai arr orang2 yang reti buka FB tuh.. reti plk buka forum nih... sebab kat FB pung ada je orang PM aku tanya camner nak buat blog.. diaorang tak reti laa kot nak masuk forum tanya2 orang...

[quote name='K.A.' timestamp='1291260907' post='1055215']
IP4 = iphone4 :D
[/quote]

ooowwwhh aku ingat ada BB baru nama IP4 tadi.. caiitt... deeyyy

[quote name='K.A.' timestamp='1291259633' post='1055210']
kalo takde keje aku memang jadi penunggu gua la kat forum heheh

sebahagian besar....

betul, kawan2 , sedara mara mahupun colleague aku dalam fikiran dia, intenet=fb / fb=internet

diorang2 nie jugak la yang lakukan IP4 ngan BB
semata2 FB

email
forum
hatta google search pun tak reti gune :P
[/quote]
Ku cakap sebahagian kecil tu supaya nanti tak ada yang terasa sangat. :lol:

Kat cyber cafe pon banyak buat homepage fb je, jadi sesaper yang bebaru nak kenal internet tu kompomlah kenal fb dulu dari yang lain2.

Jangan nanti dah ketagih, semate2 nak tunggu notifications, setiap jam nak on fb, haha kelakar jadi hambe fb. Pengguna fb ni bukan dari pengguna komputer je, dari kumpulan hanphone, iphone, smartphone lagi melambak.

[img]http://www.caglecartoons.com/media/cartoons/50/2010/05/31/79016_600.jpg[/img]

[quote name='e_X' timestamp='1291265773' post='1055223']
Kat cyber cafe pon banyak buat homepage fb je, jadi sesaper yang bebaru nak kenal internet tu kompomlah kenal fb dulu dari yang lain2.

Jangan nanti dah ketagih, semate2 nak tunggu notifications, setiap jam nak on fb, haha kelakar jadi hambe fb. Pengguna fb ni bukan dari pengguna komputer je, dari kumpulan hanphone, iphone, smartphone lagi melambak.
[/quote]

Kalau ketegih memang terikat dengan FB je la. Dalam kepala ingat FB. Masalah kalau salah guna kemudahan yang dah ada sekarang.ni. <_<

[quote name='e_X' timestamp='1291265773' post='1055223']

[/quote]

yer ker teruk gak penangan FB nih.. aku buka akaun FB nih dah lama arr dari dia tak bape femes dulu... masa tuh aku sowang2 jerr.. kosong jer FB aku nak tukau skin pung takleh..... so dok customize friendster ngan blog aku yang berlambak tapi satu pung tak femes tuh jer arr... kira ok arr.. lepak kat forum... aku addict kat putera agi aku rasa dari kat FB... huhuhuhuu....

apa yang aku rasa nih maybe korang yang addict FB pung ada perasaan yang sama kot.. huhuhuhuhu

[quote name='K.A.' timestamp='1291167020' post='1055074']
aku suke
kalo awek cun leh aku main sms ngan dia :P
hehehe
[/quote]
ko dah ade Hotpoppy untuk bersenggama takkan nak cari lain kot?majuk poppy tu karang...abis hot...poppy dibuang...HAHAHAHAHAHA!!!!!!!!!

[quote name='Hijikata Toushiro' timestamp='1291273789' post='1055242']
ko dah ade Hotpoppy untuk bersenggama takkan nak cari lain kot?majuk poppy tu karang...abis hot...poppy dibuang...HAHAHAHAHAHA!!!!!!!!!
[/quote]

wakakakkakakka... kalakau gila arrr loy... aku tak pernah terpikir kan peribahasang cam gitu.... terserlah keterlampauan korang yek... caiiittt... dey...

[quote name='M3ntary' timestamp='1291344043' post='1055352']
Keputusan sekarang ni ramai yang mengambil sikap berkecuali. :lol: Kenapa?
[/quote]

sebab tak rasa forum seronok dari FB and tak rasa FB lebih seronok dari forum.. so berkecuali arr... tuh yang ramai tuh...