Jump to content
Helghast

Facebook

39 members have voted

1. 1. facebook lebih seronok dari forum sekarang ini?jawab jujur jgn tipu.

• YA!
      18
    • TIDAK!
      6
    • SAYA BERKECUALI
      15

Recommended Posts

[quote name='M3ntary' date='16 November 2010 - 04:26 PM' timestamp='1289895979' post='1053532']
Ku nak post kat wall ku sendiri sebulan sekali pun susah, selalu baca orang punya je, pastu bagi komen. :3:
[/quote]
meh join kelab kucing.. mesti hang akan update status tiap2 ari.. hahahaha..

p/s: aku dulu, sebulan sekali pon tak tentu lagi nak update fb.. haahahaha..

aku takder arr update hari2... tak reti aku nak tulis apa... kadang2 jer... join orang meraban2 kat sana.. hehehhehe,...

Kalau ada FB pun, diorang tak active discussion pon. Cuba tgk, FB punya privacy, setiap activity akan direcordkan. Macam mane la orang nak discuss benda yg tak sepatutnya orang lain tau.. So, forum still the best.

[quote name='PlantaX' date='16 November 2010 - 09:43 PM' timestamp='1289915008' post='1053562']
Kalau ada FB pun, diorang tak active discussion pon. Cuba tgk, FB punya privacy, setiap activity akan direcordkan. Macam mane la orang nak discuss benda yg tak sepatutnya orang lain tau.. So, forum still the best.
[/quote]
boleh guna PM..kat sini pun kalau ade benda nak bincang tapi tak nak org tau pun guna PM.

[quote name='e_X' date='16 November 2010 - 10:40 PM' timestamp='1289918420' post='1053570']
Kat forum nak ngorat nanti kena "tolak markah".
[/quote]
loh..takleh ngorat ke? tak best nye...

tapi ade je pasangan putera...jumpe kat sini :D dah kawen tunggu nak beranak dah pun :3:

aku takleh nak vote kat atas, xde pilihan yang menarik. kalau kat FB pun, kuiz tu lakau tak berkenaan aku skip dan ignore je, x siap. dan jarang aku amik kuiz tu, dulu je sekali dalam 5 bulan :P

aku rasa aku fair je kat FB atau PDC. kalau ada benda yang aku nak respon kat sana aku respon. kalau kat sini banyak lah masa aku kat sini pulak.

kalau dua2 aku tak respon, aku baca atau melawat je mana2 yang aku nak. blog, searching, atau keluar dari internet sebab kawan aku nak main pes 2011

tolak markah? ...meh aku nak membebel jap.
siapa kisah reputation semua tu. aku boleh buat 5-6 dupes, pastu + rating aku tetiap hari.. siapa tau pun? pastu aku nak -rating admin tetiap hari. siapa tau pun?

putera.com tak best sebab ada sistem rating. semak, dah la ramai budak emo. komen benda yang benar(yela.. truth is bitter) nanti ramai naik emo.(kononnya kat dunia ni semua cam novel cinta yang dia baca kot..) heleh..rate la sampai -100 pun.mod kalau nak ban orang rating merah tu silakan je la.aku tak kisah pun.
kenkadang aku tengok orang yang rating minus berbelas2 tu la yang banyak membantu. yang rating 'cantik' biasa kat sembang, hari ni rasa apa.. etc etc.. yela tulisan kena bersopan santun, forum orang melayu la katakan..

rating2 ni ngarut je.
tengok je. jap lagi negatif rating aku.
kenapa? sebab ada orang sakit hati kat apa yang aku tulis. rating akan di + bila seseorang suka sesuatu post. cam "like" button kat fesbuk lak. tahape2 je. tapi tak pulak bila kita betul2 membantu dalam bahagian teknikal.

aku perhati paten rating ngan cara post aku.kesimpulan=rating - tak relevan.
heh..so buang je la sistem rating ni...

[quote name='razirazo' date='16 November 2010 - 11:58 PM' timestamp='1289923087' post='1053577']
tolak markah? ...meh aku nak membebel jap.
siapa kisah reputation semua tu. aku boleh buat 5-6 dupes, pastu + rating aku tetiap hari.. siapa tau pun? pastu aku nak -rating admin tetiap hari. siapa tau pun?

putera.com tak best sebab ada sistem rating. semak, dah la ramai budak emo. komen benda yang benar(yela.. truth is bitter) nanti ramai naik emo.(kononnya kat dunia ni semua cam novel cinta yang dia baca kot..) heleh..rate la sampai -100 pun.mod kalau nak ban orang rating merah tu silakan je la.aku tak kisah pun.
kenkadang aku tengok orang yang rating minus berbelas2 tu la yang banyak membantu. yang rating 'cantik' biasa kat sembang, hari ni rasa apa.. etc etc.. yela tulisan kena bersopan santun, forum orang melayu la katakan..

rating2 ni ngarut je.
tengok je. jap lagi negatif rating aku.
kenapa? sebab ada orang sakit hati kat apa yang aku tulis. rating akan di + bila seseorang suka sesuatu post. cam "like" button kat fesbuk lak. tahape2 je. tapi tak pulak bila kita betul2 membantu dalam bahagian teknikal.

aku perhati paten rating ngan cara post aku.kesimpulan=rating - tak relevan.
heh..so buang je la sistem rating ni...
[/quote]

Aku cakap pasal "tolak markah" ni sebab dah terkena, post "Hai awak" je da banyak kena tolak, haha. Ape salah aku? Tak keluar kate2 kesat menghina pon.

ko wat katne? kalo kat sembang ok lagi,

kalo tempat selain nie, maka, ayat tu leh dicategorikan spam

lol betul, nak ngorat g la PM dia jer hehe,... apada

[quote name='e_X' date='17 November 2010 - 12:47 AM' timestamp='1289926025' post='1053583']
Aku cakap pasal "tolak markah" ni sebab dah terkena, post "Hai awak" je da banyak kena tolak, haha. Ape salah aku? Tak keluar kate2 kesat menghina pon.
[/quote]
sebab tu la aku kata sistem rating ni mengarut.

Sistem rating ni jadi "fair" kalau kita leh tengok sape yg klik (-) atau (+) tu.
Sbb biasa kalo yg kene (-) tapi tak buat salah, org yg klik (-) tu mcm baling batu sembunyi tgn.
Cthnye mcm aku, terklik kat (-) razo padahal aku nak klik (+), ceh, xleh nak undo lak tu. (sib baik aku mengaku lalala)
I want undo button. Where is the fairness?

Jgn la klik (-) kat aku sbb off topik lak.. :(

[quote name='TOYSЯUS' date='17 November 2010 - 01:56 AM' timestamp='1289930211' post='1053594']
Sistem rating ni jadi "fair" kalau kita leh tengok sape yg klik (-) atau (+) tu.
Sbb biasa kalo yg kene (-) tapi tak buat salah, org yg klik (-) tu mcm baling batu sembunyi tgn.
Cthnye mcm aku, terklik kat (-) razo padahal aku nak klik (+), ceh, xleh nak undo lak tu. (sib baik aku mengaku lalala)
I want undo button. Where is the fairness?

Jgn la klik (-) kat aku sbb off topik lak.. :(
[/quote]
aku pernah jadik gini jugak..tapi tah camne, aku refresh aku boleh votelagi rating, so aku vote kali ke dua dengan betu2...

button tu pasal nak setandingkan putera dengan facebook kot..dah ramai ke sana, sini pun boleh like jugak, dan sebagainya...so, lepak sini je lah..
tapi betul jugak, perlu jugak button untuk undo balik vote reputation, kot2 tersilap. kat facebook pun aku selalu tersilap, then dislike semula..haha..

bagus jugak kalau boleh nampak sapa yang like/dslike...sekurang2 tuan post yang kena rate tu (bukan tuan topic/thread).. kalau semua boleh nampak pun bagus jugak...melatih bersikap bertanggungjawab

kalo bab rating nih, aku pon ade gak terkena.. padahal post aku takleh la negatif ke, offtopic ke.. tapi, tak luak pon kena (-) sekali.. hahahahaha..

aku rasa, better tayah tunjuk sapa yg vote rating tu.. bukan pe, takot terjadi permusuhan.. "oh, hang (-) aku ye.. takpa2.. hang tunggu.. aku balas balik !!".. hahahaha.. tapi utk button undo tu, aku setuju sgt2..

sapa2 yg rasa berkelayakan, sila la cadangkan kat bahagian Cadangan.. ;)

adoi ape kaitan dengan ngorat dan rating?pelik?ade pulak tu yang mcm mintak negatif,sekali dah kena negatif,masin siot mulut hahaha!!!
jangan emo2,aku cuma nak tau antara dua mana lebih seronok antara forum dan fb.sebab kalau fb takde semua masalah atau pendapat,mahupun benda yg nak share semua masuk forum,namun kini tidak lagi FB mengambik 70% dari apa yang pernah kita lakukan di forum,termasuk masa yang diluangkan.

sape yang degil kata tak boleh nak vote sebab rasa takde jawapan yang sesuai,sila abaikan yang lain2 aku repekkan,sila fokus YA atau TIDAK itu sahaja,atau korang nak aku edit poll yang lebih tegas dan membosankan mcm kelas bahasa matematik?

btw aku nak menganjing kejap,jom tengok rating KA 1++ siot!!! dah boleh jadi super duper mega admin nih hahaha!!!!

saya vote berkecuali...kerana..

facebook kelebihannya (bagi saya) untuk jumpe kawan2 lama, share gambar dan tulisan secara pecuma. boleh jadi storage nak link kan dari mana-mana contohnya putera.com

forum, kelebihannya berkomuniti, ada perbincangan, ilmu dan pengalaman, banyak yang aku belajar dari sini,

so, sama je kot antara Facebook atau forum

tu la, dulu ade orang rajin click kat aku, haha... sekarang dua2 da ilang... masing2 sibuk kot :P

[quote name='khairul anwar' date='17 November 2010 - 05:42 PM' timestamp='1289986970' post='1053634']
tu la, dulu ade orang rajin click kat aku, haha... sekarang dua2 da ilang... masing2 sibuk kot :P
[/quote]
sibuk semenjak dah ade akaun Facebook kan? hahaha!!! that a fact. hahaha!!!

[quote name='Hijikata Toushiro' date='17 November 2010 - 08:53 PM' timestamp='1289998420' post='1053643']
sibuk semenjak dah ade akaun Facebook kan? hahaha!!! that a fact. hahaha!!!
[/quote]

mungkin ye , dan mungkin tidak :blush:

Forum lengang disebabkan Facebook.
Ini menunjukkan orang kita lebih suka merapu dari mencari/sebar ilmu.

Orang cari ilmu hanya untuk lulus periksa, bukan nak menghayati ilmu.
Soklan aku tak ade pun orang nak jawab.

memang macam kot orang2 kita sekarang ni :D

ape aku tgk, diorang nie masuk forum kalo ade masalah, ade assigment

tu je la kot... :D

[quote name='hotfloppy' date='16 November 2010 - 04:34 PM' timestamp='1289896464' post='1053534']
meh join kelab kucing.. mesti hang akan update status tiap2 ari.. hahahaha..

p/s: aku dulu, sebulan sekali pon tak tentu lagi nak update fb.. haahahaha..
[/quote]
Menarik ke kelab kucing tu.. :lol:

[quote name='Hijikata Toushiro' date='17 November 2010 - 12:42 PM' timestamp='1289968964' post='1053620']
adoi ape kaitan dengan ngorat dan rating?pelik?ade pulak tu yang mcm mintak negatif,sekali dah kena negatif,masin siot mulut hahaha!!!
jangan emo2,aku cuma nak tau antara dua mana lebih seronok antara forum dan fb.sebab kalau fb takde semua masalah atau pendapat,mahupun benda yg nak share semua masuk forum,namun kini tidak lagi FB mengambik 70% dari apa yang pernah kita lakukan di forum,termasuk masa yang diluangkan.

sape yang degil kata tak boleh nak vote sebab rasa takde jawapan yang sesuai,sila abaikan yang lain2 aku repekkan,sila fokus YA atau TIDAK itu sahaja,atau korang nak aku edit poll yang lebih tegas dan membosankan mcm kelas bahasa matematik?

btw aku nak menganjing kejap,jom tengok rating KA 1++ siot!!! dah boleh jadi super duper mega admin nih hahaha!!!!
[/quote]
Macam ni baru ok, apa² pun ku belum vote lagi, bagi masa sehari untuk ku fikir masak² dulu sebelum vote untuk memberikan jawapan yang ikhlas dan jujur. ^_^

[quote name='OngBok' date='18 November 2010 - 09:50 AM' timestamp='1290045006' post='1053672']
Forum lengang disebabkan Facebook.
Ini menunjukkan orang kita lebih suka merapu dari mencari/sebar ilmu.

Orang cari ilmu hanya untuk lulus periksa, bukan nak menghayati ilmu.
Soklan aku tak ade pun orang nak jawab.
[/quote]
Mungkin ada betulnya pendapat yang ko nyatakan di sini. <_<

Assalamualaikum,

Bagi aku lagi byk medium untuk kita berhubung, berkongsi dan berinteraksi lg byk faedahnya. Tak lupa juga spt ruang mengumpat, memfitnah, maksiat dan sewaktu dgnnya.. Sape boleh sangkal hidup ni sempurna tanpa komunikasi? Ape² pn susah nk jadi klu tanpa komunikasi..Itulah hebatnya communication nowadays. Dan dlm islam itu juga, kita dituntut untuk senantiasa berkomunikasi dgn Allah dlm erti kata lain mendekatkn diri :73: ..Fkir²kn lah sahabat² sekalian. Uicehh cam terlebih lak Mukaddimah aku..Muehehe maaf ye :P

Facebook? Mmg aku rase lbih waktu aku kat sane. Sebabnya? Ada antara family members aku ade kat sana dan Real Life frens juga. So baiknya, batasan perhubungan tu x lagi terhalang oleh coverage, kredit dan mslh² cipan yg sering berlaku pada handset aku mahupon mereka² yg berkenaan. Yes, aku setuju pada pendapatan yg mengatakan pesbuk ni more on sosial networks even leh diadaptasikn sbg medium pasaran business etc. The fast way to know something..Disebabkan interfacenya yg mudah, x hairanlah ia menjadi fenomena dlm dunia teknologi dan telekomunikasi sekarang..

Tapi Forum? lama gak tak berborak sini hehe.. Bg aku lbih sesuai berdiskusi ttg sesuatu even ade gak yg suke menyepam sepatah dua..Haha! Lebih mudah untuk wat rujukan pada waktu² tertentu..Ala arkib gitu. Information juga dpt di point out dgn lbih details. So perbincangan jadi lbih fleksibel. Cuma mslh² yg jelas spt kadar penerimaan feedback yg agak lambat serta capaian terhad bagi sesetengah individu spt ini la yg mungkin mengganggu saudara loy untuk membuka thread cmni..x slh kita bawa berbincang kan? Dlm islam sendiri juga menggalakkan kita bermusyawwarah dlm mencari jln dlm ape jua permasalahan sekalipon. So x perlula membidas jika ade kekurangan pada itu ini. Tertib perbincangan itu sendiri seharusnya melengkapi antara satu sama yg lain dlm mencari jawapan atau penyelesaian..

Ape yg kita sumbang, niatlah spt beramal. Hulur tangan kanan biar smpai tgn kiri x tau..kan lbih mulia? Sharing is caring, not asking for something ^_^ Turun naik sesuatu ruang camni pon pucuk pangkal pada individu jugak. Ade btulnya mcm saudara Razi ckp tu. Adat manusia, sape x suke keja senang? Sekadar jengah untuk satu masalah dan terus pergi bila xde keperluan lain..Yang ade ni kita hargailah sesama sendiri. Tak baik gaduh² kan? Walaupon aku sendiri ade terasa ati kadang tu..standard arr kat ruang mcm ni sape peduli sgt klu nk menulis...Pabila Tingkah berlandaskan Akal, kelak perilaku baik jadinya ~

p/s: Aku vote pada pihak berkecuali. Hahaha Loy aku tau ko rindu ngan kelas..Sekian lama kelas bahasa tak berjalan..kan kan?? :P

[quote name='M3ntary' date='22 November 2010 - 01:31 PM' timestamp='1290403882' post='1054105']
Menarik ke kelab kucing tu.. :lol:
[/quote]
besttt ~ tak caya, cuba tanya kat hotfloppy.. hahahahahaha..

kelab g4y pon ada.. nak join ? sila rujuk pengerusi kelab.. [color="#FFFFFF"]aloy !![/color]
hahahahahahaha..

--

aku setuju ngan Hiruka.. +1

bagi aku (yg mmg kurang aktif dari dulu), aku cuma nyebok kat topik2 yg aku rasa aku leh masuk..
maksud aku, topik yg bertanyakan sesuatu yg aku tau.. (bila aku kata 'tau', aku maksudkan 'betol2 tau', bukan 'wat pala tau')
dan juga topik2 santai.. :D

kalo kat facebook, benda2 yg aku tatau pon aku wat pala tau.. hahahahahahaha.. :lol:

[img]http://www.caglecartoons.com/media/cartoons/1/2010/05/12/78350_600.jpg[/img]

Tapi FB ni kan ada issue pasal privacy, kalau orang macam kita ni tak pe la sebab cuma orang biasa. Tapi orang biasa pun, kalau ada yang berminat nak tau pasal kita boleh dapat maklumat dari FB, dari gambar pun dah boleh tau siapa family kita, kawan baik kita, basic information pasal diri kita, & macam2 lagi pasal kita. "astro: untuk kita ajee" ^_^