Jump to content
Helghast

Facebook

39 members have voted

1. 1. facebook lebih seronok dari forum sekarang ini?jawab jujur jgn tipu.

• YA!
      18
    • TIDAK!
      6
    • SAYA BERKECUALI
      15

Recommended Posts

Salam aku yakin topik ni mesti hangat diperkatakan seluruh moderator,admin,malah mereka2 yang mempunyai masalah dan menggunakan forum untuk merujuk masalah.
aku lihat forum ni dah mcm kelab sandarkan pada kenangan atau lebih menganjing lagi,Liverpool...mungkin sebab facebook?sape tau?aku bukan kondem atau promote,sila add Fb aku kat sini http://www.facebook.com/loyazloy ,tapi aku rasa Facebook salah satu punca selain dari komitmen keluarga,merajuk,kena banned,atau korang lebih seronok bersedih tengok pasukan bolasepak Malaysia kena buli dengan pengadil disukan Asia Guangzhou?
namun apapun alasan anda.
sila bincangkan disini...

takleh salahkan facebook.
forum kalau down lama memang susah nak 'tangkap' seo balik. bior je.. slow and steady.

takde yg sesuai utk aku pilih.. :P

dua2 best dan ada kegunaan masing2..

kat forum, byk ilmu yg boleh kita share n byk benda boleh dibincangkan dengan tertib..

kalo kat facebook lak, lebih kepada social life la.. bleh je nak merapu ke, offtopic ke.. cam kita sembang ngan kawan2.. ;)

p/s: cam tak kena lak kalo nak bukak topic semata2 nak bagitau apa yg kita buat arini, ye tak? :P

Saya tak berapa setuju.. pada pendapat saya facebook hanyalah sebuah laman web sosial secara umumnya.. saya mempunyai facebook, tapi kebanyakkan waktu di facebook hanya dihabiskan untuk berhubung dengan rakan2 sahaja.. walaupun pada sebenarnya bermacam lagi kepelbagaian fungsi di dalam facebook seperti games,share photo dan lain-lain.. Namun, lain orang lain citarasa..

Forum lebih sesuai untuk seseorang membincangkan tentang masalah yang berkaitan dengan ilmu dimana ilmu tersebut boleh disimpan seperti arkib dan dikongsi secara meluas.. pada pendapat saya la...

Dan saya berpendapat keramaian ahli yang aktif disesebuah forum adalah bergantung kepada kandungan di dalam forum tersebut yang mana boleh menarik minat ahli-ahlinya selalu berkunjung ke forum itu.

vote di atas tak ada satu pun yang sesuai untuk aku. bawah ni adalah pendapat aku.

- forumer lama yang dulunya mostly adalah student lebih banyak masa untuk berforum compare dengan sekarang dah masuk alam kerja ada komitmen yang perlu diberi perhatian
- ilmu PC aku dah tak update sangat.
- otai² forumer ramai yang senyap sebab ada komitmen di dunia realiti

B)

yups..vote kat atas pon xda yg sesuai utk aku..

- tujuan aku create facebook lps lect aku suruh buat,senang die bg info psl2 sub tu..xd susah2 die nk msg or ckp dr mulut ke mulut..

- skrg ni aku gune facebook juz sekadar borak2..tgk pic2 lawak,video lawak yg dowg upload..sekadar borak2.. chat kt fb pon aku xgune sgt..mmg sentiasa off..

-games? sebahagian..juz suka2 if bosan xtaw nk buat ape.. btw,kdg2 facebook ni boleh memberikan sesuatu info dgn cepat...

[quote name='TOYSЯUS' date='15 November 2010 - 08:26 PM' timestamp='1289824003' post='1053430']
Diam..diam.
Aku tgh syok melayan citer blogger vs. artist kat FB ni.
Kat sini xde. :lol:
[/quote]

AC di manaaaaaa....?? :P AC di siniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.. kantoiiiiiii :153:

Ku pun tak vote mana2 yang kat atas tu. Rasanya Hijikata Toushiro kena ubah suai sikit poll tu. :lol: Ku pun macam zareight jugak, buat sebab lec yang suruh buat masa ku degree dulu. Sekarang pun guna untuk cari balik kawan2 lama. ^_^

aku bukan kata facebook semata2 punca kelembapan forum,aku kata facebook antara punca,menyebabkan org dah malas nak masuk forum,aku bukan suruh korang bincang mana satu lebih baik.sebab itu aku hanya letak poll yang sedikit dan lebih tegas,sebab yang penting YA atau TIDAK.itu sahaja...kalau korang semua lebihkan masa berbanding forum sila pilih YA,jika anda lebihkan forum sila pilih TIDAK,mudah bukan?terlalu banyak poll dan pilihan pastinya takkan nampak resultnya...
harap anda semua memahami...so teruskan mengundi...

P.S ini hanya kajian mudah mengapa forum semakin tiba ke penghujung kegemilangan...

sebenarnye., pemerhatian aku la, FB meman memberi kesan, bukan kat putera jer, banyak forum da lengang

tapi aku suke berforum dari FB sebab macam korang cakap, banyak arkid ilmu dalam forum berbanding fb

[i][size="1"]fb aku suke "like" benda2 ilmiah jer.. [/size][/i]

[quote name='TOYSЯUS' date='15 November 2010 - 08:26 PM' timestamp='1289824003' post='1053430']
Diam..diam.
Aku tgh syok melayan citer blogger vs. artist kat FB ni.
Kat sini xde. :lol:
[/quote]

kalo macam tu kita bukak satu forum/subforum .. ? gosip?? ahaha
memang hangat berita nie

btol tu loy..tp bila ko mengatakan TIDAK,sebab saya xda facebook,bla3... majoriti kt sini ade facebook..that why dorg xclick tidak tuh...

FB takleh lagi nak lawan forum sebab kat sini.... ramai insan2 yang menyamar, manakala kat FB takleh nak menyamar sangat kalau korang dah letak foto2 korang yang hesem tu kat sana. Jadi ada kemungkinan apa yang korang type tu berlapis sikit berbanding forum macam putera.com nie... maklum ler kalau korang mencarut lebih2 pulak kat FB nanti, awek2 dan kawan2 korang or kawan kepada kawan korang akan baca dan tau korang punya personaliti... :D

[quote name='Fainor Mufakirin' date='16 November 2010 - 08:51 AM' timestamp='1289868710' post='1053472']
Salam...

FM suka forum .. FM suka fb juga ...
Walaupun forum semakin suram angkara fb( pendapat FM la .. ) , ia takkan tergugat sekiranya anda forumer tegar . :38:
[/quote]

betul betul betul

kat fb ade kucing,- meowww

kat forum macam2 ada..

aku rasa aku lebih ke forum.. FB kadang2 jer aku masuk... rasa sapa yang kenal aku leh perasan kadang2 2-3 hari aku takder khabar berita di FB... pastu bila dah takder benda nak buat baru aku buka FB..... n aku nak bagitau sini.. aku tak pernah main game kat FB.. buka pun tak pernah.. aku pung pelik pebenda yang diaorang suka sangat main game kat FB tuh....cam boring jer...

tapi aku terasa jugak forum lengang nih... sebab ari2 ngan 2-3 orang jer yang tercongok disini... actually benda nih bukan terjadi kat sini jer.. ada 2-3 forum lain pun sama jugak lengang dek tempias FB.. tapi still ada gak orang masuk forum tanya2 buka thread...cuma slow skit jer arr...

just pendapat aku... org lain taktau arr...

[i]P/S: Loy aku takleh nak vote tidak.. sebab tidak tuh kata aku takder FB.. tapi aku ada FB.. lagi satu sebab yahudi la bagai tuh.. pung bukan sebab dia... huhuhuhu.... tak vote pape...soli..naik loli...[/i]

Meriahnya FB ni sebab adanya kawan² kita yg kita betul² kenal. Kalau kat forum ada la 2-3 orang kawan kita yang selalu kita jumpa. Sebab tu kat FB ada je benda yang nak post sampai makan apa pun nak bagi tau. Kalau kat forum bagi tau macam tu ada sapa yang peduli ko makan apa ari ni. :lol:

[quote name='M3ntary' date='16 November 2010 - 11:36 AM' timestamp='1289878583' post='1053480']
.. . Kalau kat forum bagi tau macam tu ada sapa yang peduli ko makan apa ari ni. :lol:
[/quote]
Ade woo yg [url="http://forum.putera.com/tanya/index.php/topic/77816-harga-makanan-yang-anda-makan-hari-ini/"]caring kat sini[/url]... Hahaha.

p/s:
Tak sabar nak tgk PDC+FB bergabung.. kehkehkeh.

aku rasa mcm ni,dulu kita takde FB,dan Forum la FB kita,dan semenjak FB ada,majoriti dari ahli2 forum ada FB,dan kalau dulu 8 jam aku habiskan depan forum,namun semenjak FB ade,aku hanya luangkan 2 jam sahaja untuk berforum(contoh) begitu juga dengan korang semua betul tak?
so oleh kerana korang lebihkan masa untuk FB dan kurang masa untuk forum,so secara logik,forum jadi lengang,dan apabila forum lengang(walaupun ade yang masuk menjengah) secara tidak langsung forum sepi,itu satu.satu lagi bile lengang,jarang masuk,segala persoalan lambat atau tiada respon.

P.S kepada yang kata aku punya poll tu takde yang korang nak adalah kerana aku kalau buat topik aku takkan call sorang2 minta ape yang korang nak,kalau mcm tu aku rasa ade lebih 10 pilihan dan aku rasa merepek.sedangkan kalau korang masuk kuiz FB atau majalah remaja atau majalah 3 apa yang dia bagi pilihan walaupun korang takde pilihan yg ko suka,tetap ko kilk jugakan? hahaha!!! kena!!! :3:

[quote name='khairul anwar' date='16 November 2010 - 09:01 AM' timestamp='1289869306' post='1053473']
betul betul betul

kat fb ade kucing,- meowww

kat forum macam2 ada..
[/quote]
hahahahah.. meoww meowwww.. ~

tapi yg aku nampak, brapa kerat je pon forumer yg dulu2nya aktif kat sini, tapi skarang aktif kat fb..

kalo ade pon, dua2 tempat depa aktif.. fb & pdc..

cam KA kata la, forum ni lebih kepada tempat menimba/berkongsi ilmu..
fb lak tempat utk merapu meraban..

p/s: KA suka like post2 ilmiah kat fb ? loy slalu post benda ilmiah ka ? hahahahaha..

[quote name='TOYSЯUS' date='16 November 2010 - 02:13 PM' timestamp='1289888001' post='1053504']
Ade woo yg [url="http://forum.putera.com/tanya/index.php/topic/77816-harga-makanan-yang-anda-makan-hari-ini/"]caring kat sini[/url]... Hahaha.
[/quote]
Aduss. Boleh ada pulak yang buka topic macam tu. Salah bajet betul ayat ku ni. :lol:

[quote name='Hijikata Toushiro' date='16 November 2010 - 02:16 PM' timestamp='1289888210' post='1053506']
P.S kepada yang kata aku punya poll tu takde yang korang nak adalah kerana aku kalau buat topik aku takkan call sorang2 minta ape yang korang nak,kalau mcm tu aku rasa ade lebih 10 pilihan dan aku rasa merepek.sedangkan kalau korang masuk kuiz FB atau majalah remaja atau majalah 3 apa yang dia bagi pilihan walaupun korang takde pilihan yg ko suka,tetap ko kilk jugakan? hahaha!!! kena!!! :3:
[/quote]
[b]betul...! semenjak saya join FB,pelajaran saya semakin meningkat..!!! dan masalah kesihatan saya bertambah baik!!![/b]
Pilihan paling terbaik. :lol:

[quote name='hotfloppy' date='16 November 2010 - 02:27 PM' timestamp='1289888863' post='1053514']
hahahahah.. meoww meowwww.. ~

tapi yg aku nampak, brapa kerat je pon forumer yg dulu2nya aktif kat sini, tapi skarang aktif kat fb..

kalo ade pon, dua2 tempat depa aktif.. fb & pdc..

cam KA kata la, forum ni lebih kepada tempat menimba/berkongsi ilmu..
fb lak tempat utk merapu meraban..

p/s: KA suka like post2 ilmiah kat fb ? loy slalu post benda ilmiah ka ? hahahahaha..
[/quote]
Ku nak post kat wall ku sendiri sebulan sekali pun susah, selalu baca orang punya je, pastu bagi komen. :3: