Jump to content
Yie

Maggie Tidak Berbahaya Untuk Kesihatan?

Recommended Posts

Maggie tidak berbahaya untuk kesihatan? Kenyataan ni bukan budak tadika yang buat ye tapi Kementerian Kesihatan Malaysia yang keluarkan.

macam-macam kan..

korang leh baca kat sini.Pasal isu ni.

http://theboldword.blogspot.com/2010/05/maggie-tidak-berbahaya-untuk.html

waduh...simple, ringkas dan padat ulasan Kementerian Kesihatan....

ape lah nak jadi pada kesihatan warganegara kita nanti?

CAP dengan kajian makmal persendirian, kementerian hanya menafikan...sapa kuat?

sapa kuat dia menang....

abang yie

nak promote blog pun bukan macam nie
kurang2 copy & paste la
letak la kredit u punyer blog tu kat bawah dia -_-

wah!! betul ke nih??
mcm tak percaya je..
sedap nye maggi.. dh lame tak mam... :lol:
slurppp... ~ :wub:

teringat zaman student..kat bilik hostel kena ada stock maggi...kalau tengah malam lapar..maggi la jawabnya

Btw...berpada-pada la makan makanan macam maggi ni.. boleh dikata hampir semua jenis makanan cepat siap ni ada negative dia...aku pun makan maggi dan seumpamanya..cuma jangan jadikan makanan ruji sudahlah...aku kekadang tak selera nak makan nasi..bila buat maggi ni..selera pun datang... :) ..sedapppppp erggg kenyang...

megi ni bila dah tengah2 malam, tetiba lapar sangat, nk tdo takleh, nk study lapar, megi lah yg cepat dan kenyangkan (betulke?)

tapi,,bab kenyang nih maybe bagi aku tak kot...baru habis makan memang macam kenyang tapi lama sikit lapar balik...

dan satu masalah aku bila makan megi nih, sakit perut. aku pun heran lah...

kalau katalah aku makan megi tgh malam, pagi esok tu atau tengahari akan sakit perut...allergic kot..

[quote name='Panglima Khalid' date='28 May 2010 - 03:13 PM' timestamp='1275030817' post='1033576']
waduh...simple, ringkas dan padat ulasan Kementerian Kesihatan....

ape lah nak jadi pada kesihatan warganegara kita nanti?

CAP dengan kajian makmal persendirian, kementerian hanya menafikan...sapa kuat?

sapa kuat dia menang....
[/quote]
zaman sekarang ini - money talk.
industri makanan adalah business yang sangat menguntungkan. tahun lepas Kementerian Kesihatan mahu mengharamkan iklan makanan segera dalam tv tapi dibantah sebab peluang pekejaan lebih penting dari masalah kesihatan yang timbul.

[quote name='dvd' date='29 May 2010 - 07:27 AM' timestamp='1275089265' post='1033704']
zaman sekarang ini - money talk.
industri makanan adalah business yang sangat menguntungkan. tahun lepas Kementerian Kesihatan mahu mengharamkan iklan makanan segera dalam tv tapi dibantah sebab peluang pekejaan lebih penting dari masalah kesihatan yang timbul.
[/quote]

the power of money la nie hehe

iklan makanan segera yang nak diharamkan?

let me guess, KFC dan McD serta maggie dan seangkatan nyer?

yer ker maggi nih tak memudaratkan... abis nape 2 sahabat aku meninggal dunia pas 2-3bulan makan maggi jer sebagai ruji makanan dia... doktor sah kan punca kematian disebabkan faktor makanan.... sape nak jawab... huhuhuhuhu

Maggi ni setahu aku bahaya sebab kandungan garam yang melampau2 tinggi.

Garam ni bila berlebihan (kompem terlebih2) terutama makan meggi akan menyebabkan potensi kanser(atau bahasa lebih mudah: mutasi sel2 badan:P), darah tinggi, kerosakan buah pinggang dan sebagainya.

Aku dulu mase mula2 duduk kolej, memang keje melantak meggi jeee. jimat la katekan.

Tapi lepas 3rd year, bila dah tengok condition ayah aku, aduh, tengok meggi pon dah tak selera. Sekarang aku 3-6 bulan sekali baru makan, tu pon kalau dah terdesak memalam bute takde makanan.

Kentaki ngan mekdi pon bahaya. Kentaki sebab ayam dier lemak tak buang, garam bertimbun macam bukit dalam tu.

Mekdi pulak, sebab fries dan minuman gas dier. Dalam banyak2 menu mekdi tu aku rasa yang paling sihat cuma yang paling mahal, ape tah nama beger tu, lagi mahal dari Big Mac.

[quote name='khairul anwar' date='30 May 2010 - 01:18 AM' timestamp='1275153506' post='1033871']
fillet O fish ke nezict?
sedap tapi tak kenyang :P
[/quote]
filet o fish RM 4 je.

ni yang RM12 tu.

[quote name='Nezict' date='30 May 2010 - 03:20 AM' timestamp='1275160811' post='1033894']
filet o fish RM 4 je.

ni yang RM12 tu.
[/quote]

[img]http://www.sixthseal.com/archive/August2006/mcd_new_chicken_foldover.jpg[/img]

foldover burger?? bukan dah tk jual kat m'sia ker... apa yg sihat semua dah discontinue.. salad kat kfc pun ada certain place tkde..

or yg baru Big n Tasty..quarter pounder version byk sayor..
aku rasa rakyat m'sia tk brape suka version yg sihat ;)

tp pda aku burger McD still ok.. daging dia still pure beef.. yg tk bagus cuma frenchfries dia jer..

beger yg paling tk sihat actually is [b]Burger Ramli[/b] tepi jalan..daging 20% Lemak 80% + pewarna lagi
penuh dgn mayonis+ jual tepi jalan = SEDAP B) Edited by PeeNutt

[quote name='PeeNutt' date='30 May 2010 - 05:18 AM' timestamp='1275167927' post='1033897']
[img]http://www.sixthseal.com/archive/August2006/mcd_new_chicken_foldover.jpg[/img]

foldover burger?? bukan dah tk jual kat m'sia ker... apa yg sihat semua dah discontinue.. salad kat kfc pun ada certain place tkde..

or yg baru Big n Tasty..quarter pounder version byk sayor..
aku rasa rakyat m'sia tk brape suka version yg sihat ;)

tp pda aku burger McD still ok.. daging dia still pure beef.. yg tk bagus cuma frenchfries dia jer..

beger yg paling tk sihat actually is [b]Burger Ramli[/b] tepi jalan..daging 20% Lemak 80% + pewarna lagi
penuh dgn mayonis+ jual tepi jalan = SEDAP B)
[/quote]

tu blom dia letak minyak+ planta+ bertambah2 la minyak dia.. fuh..

[quote name='akuccputsedut' date='29 May 2010 - 07:37 PM' timestamp='1275133069' post='1033808']
abis nape 2 sahabat aku meninggal dunia pas 2-3bulan makan maggi jer sebagai ruji makanan dia... doktor sah kan punca kematian disebabkan faktor makanan.... sape nak jawab... huhuhuhuhu
[/quote]
biar benau....makanan ruji..

aku makan sekali sekala pun mcm allergik, sakit perut...dia boleh jd ruji tuh...

aku kalau makan megi, perencah dia memang tolak lah....masak dengan perisa sendiri...kurangkan risiko...

besar punya....

just citer...aritu boring nak masak, rebus megi 2 bungkus, pastu toskan, pastu masukkan 4-5 bijik telur ayam, perencah dan perisa tambahan spt gula garam, bawang, tomato, cili, lada hitam, gaul serba sikit, goreng dgn api perlahan sbb xde oven...jadik piza..hehe Edited by Panglima Khalid

lain2 aku tak makan sangat,tapi nasi ayam goreng KFC memang salah satu makanan mewah aku...!!!

meggi mmg tak bahaya..tp kalau dah jd makanan ruji @ makan selalu..mmg la jd bahaya..bahaya tu bukan sbb ade racun or bahan bahaya...cuma bahan perisa, perasa (cth:ajinomoto), n garam yg byk tu la yg mempahayakan kesihatan..lg pun..mee dia tu bkn nye beras nak jd mkanan ruji..dia tepung gandum..so kurang sesuai la ngn perut kita org asia ni..kan kite mkn beras...
mcm mkanan segera yg lain mmg tak elok pun mkn hari2..semua tu pentingkan rasa dari kesihatan...tp...aku pun selalu gak mkn kfc...huhuhu... :blush:

[quote name='neiny_nani' date='31 May 2010 - 12:09 PM' timestamp='1275278942' post='1034065']
meggi mmg tak bahaya..tp kalau dah jd makanan ruji @ makan selalu..mmg la jd bahaya..bahaya tu bukan sbb ade racun or bahan bahaya...cuma bahan perisa, perasa (cth:ajinomoto), n garam yg byk tu la yg mempahayakan kesihatan..lg pun..mee dia tu bkn nye beras nak jd mkanan ruji..dia tepung gandum..so kurang sesuai la ngn perut kita org asia ni..kan kite mkn beras...
mcm mkanan segera yg lain mmg tak elok pun mkn hari2..semua tu pentingkan rasa dari kesihatan...tp...aku pun selalu gak mkn kfc...huhuhu... :blush:
[/quote]
tull tu tabiat org malysia nie bio la makan berbungkus megi pun tetap kata tak kenyang sebab kita dah biasa ngan makan nasi,bila dah makan nasi baru la lengkap permaknan seharian kita...(ooo mkn kfc yer...cakap kat loy bila nak belanja aku.. )ekekekek

[quote name='neiny_nani' date='31 May 2010 - 12:09 PM' timestamp='1275278942' post='1034065']
[/quote]

btul..
megi tu mmg tak bahaya..mcm makanan biasa je..
yg bahaya kalau seminggu tu makan megi je
sama la jugak mcm makanan2 yg lain
mkn apa2 yg berlebihan mmg tak elok
makan boleh, tp kene dgn kuantiti yg betul la

ya, jangan amal kan pemakana segera nie

terdesak/darurat ok la..
tapi jangan jadikan ruji sudah

:salam:

Aku makan kekadang jer.
Kuah dia aku TAK minum.

Tu pun nak kurangkan.
Makan sohun jer; rebus :blush:

[quote name='khairul anwar' date='07 June 2010 - 02:07 AM' timestamp='1275847645' post='1035289']
ya, jangan amal kan pemakana segera nie

terdesak/darurat ok la..
tapi jangan jadikan ruji sudah
[/quote]

haha.. betul tu.. nk2 kaum hawa time2 pose nnt nih
ramai la yg bawak bekal meggi segera.. mkn sorok2.. ekekekee... :lol:

teringat lg kantoi dgn bos mamam meggi bawah meja.. :blush: Edited by h!me

[quote name='h!me' date='05 August 2010 - 12:05 PM' timestamp='1280981148' post='1044034']
haha.. betul tu.. nk2 kaum hawa time2 pose nnt nih
ramai la yg bawak bekal meggi segera.. mkn sorok2.. ekekekee... :lol:
[/quote]

macam selalu buat je.. :lol: