Jump to content
Sign in to follow this  
khorback

Kes Liwat Tidak Benar?

Recommended Posts

hehe hilary clinton pun setia apa dengan suami dia . just saying . ;)

Senang je.

saiful tak melawan kerana anwar tu mempunyai kuasa politik dan kuasa menghukum seseorang.

Jika saiful melawan maka riwayatnya akan ditamatkan serta merta.

adakah anda kenal siapa itu Ayahanda oppsss, silap plak..Anwar Ibrahim???

so x mustahil saiful x boleh melawan. Contoh orang yg masuk lokap, budak baru masuk je "bilik" kena "jobo". Apa yang dia boleh buat? Kalau anda di situasi saiful, apa yg mampu anda lakukan?? Perasaan takut+malu.

Saya x rasa ia fitnah kerana saya tahu siapa anwar ibrahim.Pandai buat mimik muka, merayu, memohon, berjanji dan berbagai lagi. Tengok jelah sekarang satu family main politik. Silap hari bulan 7 keturunan family dia terajui kepimpinan parti PKR tu. Think back..

harus diingat, yang datang serah diri sampai main tobat buang umno lum pr lepas kat nuar, adalah diri saipol sendiri. Jadi ikut suka nuarla kalo nak sroh pekebende. HEHEHE kalo liwat pun, tak aci la wat repot. suka rela kerjaan. nuar tak paksa saipol mari.

adakah anda kenal siapa itu Ayahanda oppsss, silap plak..Anwar Ibrahim???

so x mustahil saiful x boleh melawan. Contoh orang yg masuk lokap, budak baru masuk je "bilik" kena "jobo". Apa yang dia boleh buat? Kalau anda di situasi saiful, apa yg mampu anda lakukan?? Perasaan takut+malu

Memang ramai yang x kenal secara mendalam sape DSAI

So...soklan sama cam spoket...berapa dalam ko kenal DSAI? ;)

Even x kenal...sape2 pun kita x bole nak terus buat judgement orang tu salah @ tak

Perasaan takut @ malu? hmm....pemalu ke Saiful? kalo tgk kepada chronology...siap leh jumpa TPM, setiausaha TPM...& siap amik gambar..macam dah biasa jer

DSAI tu sorang jer...& xkan la x lawan sikit pun...pastu dah namanya liwat secara paksa...even Saiful x melawan...xkan x aggressive DSAI masa nak sodomize tu...hehe (dah namanya rogol kan) - x tau la kot2 DSAI masuk slow2 (kalo slow2 tu cam nampak rela jer)

Adakah kerana beliau seorang Doktor dan bertudung anda rasa beliau seorang yang warak dan baik?

Sejahat jahat mana pun Anwar ibrahim, dia tetap suaminya. Jadi tak hairan lah dia back up suaminya..

Bak kata Syed Hamid Albar, They "feel" Love. ^__^

Apa yang aku nampak kat sini...statement ko sangat2 confidence

Kalo benar x per...tp kalo salah...nauzubillah ;)

kesian aku tgk org pertikaikan keluarga saiful la cgpa la. ahaha. maknenye org yg fail exam (termasuk bdk medik) dan x pakai kopiah dsb kita leh wat sesuka hati la ek? habis ustaz yg cabul / rogol x leh sentuh la?

Mcmana la x pertikai...CGPA < 2 pun bole mintak scholarship straight dr TPM

Apa yang special sangat Saiful ni sampai bole direct jumpa TPM? ;)

Budak medic yang fail bg aku x sama ngan budak course biasa2 fail

Failure rate medic dah memang terbukti tinggi...coz dia nyer polisi...u're fail until u prove otherwise

Aku ada member yang fail medic & tukar course lain...leh dapat distinction (bukan sorang tp ramai)

Tp aku x pernah jumpa orang yang fail course lain diterima utk dapat medic...at least kalo nak bagi perbandingan bg yg logik

Pasal ustaz tu aku setuju...memang x bole nak judge dr luaran ;)

X semestinya orang tu berkopiah...dia adalah baik...so kena la pandai nilai

Boleh jadi jugak la.. Luaran juga mencerminkan dalaman.. Isteri pakai tudung, anak pun pakai tudung serta tutup aurat... Suami leh buat kerja2 mcm tu? Keluarga sendiri pun dia bleh suruh ikut tuntutan Islam... Tgk bini2 menteri lain? free hair tak pun bertudung anjuran Islam Hadhari...

Doktor pun dah sah kan takde kesan liwat... masih ada puak UMNO yg meraguinya lagi..

Boleh jadi jugak la.. Luaran juga mencerminkan dalaman.. Isteri pakai tudung, anak pun pakai tudung serta tutup aurat... Suami leh buat kerja2 mcm tu? Keluarga sendiri pun dia bleh suruh ikut tuntutan Islam... Tgk bini2 menteri lain? free hair tak pun bertudung anjuran Islam Hadhari...

Doktor pun dah sah kan takde kesan liwat... masih ada puak UMNO yg meraguinya lagi..

Aku setuju dengan pendapat ni... even secara realitinya benda ni tak semestinya 100% tepat secara kasar kita boleh kenal sesesorang itu dari cara dia berpakaian, cara percakapan, cara pergaulan. Satu lagi siapa orang yang dikeliling beliau..dalam hal ni tentulah keluarga betul tak?. Tengok macam mana keperibadian seluruh ahli keluarga..kalau seluruh ahli keluarga pun baik maka ketua keluarga secara kasar dapat kita nilaikan. Dan yang paling senang kita tengok dari segi air muka...benda ni memang terbukti..kalau air muka penuh dengan keresahan mungkin empunya diri mempunyai masalah dalaman..kalau air muka tenang bersih dan bersinar tentu dalamannya juga seperti apa yang terpancar di wajah...

Of course ramai yang akan claim orang yang pakai tudung, yang pakai serban..atau orang yang nampak "alim" pun buat maksiat...yap betul memang ada..sebab manusia bukan malaikat dan manusia pada hari ini bukan taraf rasul atau nabi... tapi berapa ramai orang yang sebegini yang buat maksiat berbanding dengan orang yang bukan seperti dinyatakan di atas....cth soal tudung...ramai orang kata orang pakai tudung pun buat maksiat...tapi tengoklah tudung macam mana...??? pakai tudung tapi seluar dan baju ketat.....dan satu lagi yang tak pakai tudung sudah tentu secara tak langsung melanggar syariat sepanjang masa.....benda ni wajib ....

Soal tuduhan liwat yang sedang "hot" sekarang

Kenapa ada ramai yang suka sangat jadi hakim... why aku cakap macam ni...

Let say kalau orang tu memang tak buat...adakah kita nak minta maaf ke dengan orang tu sebab kita dah perasangka buruk dengan orang tu.. apa bukti yang kita ada sampai seronok sangat kata sipolan tu terlibat...dosa fitnah dah satu hal...membawa fitnah kepada orang lain sehingga orang lain juga membawa fitnah kepada orang lain juga satu hal. ingat kita bukan sehari dua duduk dalam dunia ni....kalau hari kita seronok menceritakan keburukan individu esok lusa entah kita sendiri atau keluarga sendiri yang buat...atau kalau kita tak buat orang tuduh "kow-kow" kepada kita atau kluarga kita..masa tu apa kita rasa....Benda ni telah terjadi sedang terjadi dan akan atau boleh terjadi...

Ok let say kalau orang tu betul buat... sanggup ke kita menanggung dosa "menjaja" keburukkan orang satu dunia..bagus sangat ke kita ni.....sebagai manusia cukuplah kita ambil iktibar kalau ada sesorang manusia membuat kesilapan..sekurang-kurangnya kita cuba jauhkan...

Apa yang terjadi pada masa ini ada yang tak mahu membuka pintu hati kearah kebenaran...walaupun tahu kekedudukan sesebenar seseuatu kejadian tetapi keras hati nak mengakui kebenaran. benda ni berpunca dari sikap ego atau juga ada kepentingan dalam sesuatu perkara.

Atau kalau tak tahu perkara sebenar dalam sesuatu perkara kita sendiri MALAS atau tertutup hati untuk mencari kebenaran. Lebih suka membuat penilaian sendiri atau sekadar mendengar pendapat orang yang sama dengan diri kita. Bila ada orang menceritakan kebenaran atau sebaliknya kita malas nak befikir...terus jump to conclusion..

So tak payah laa kita seronok sangat menceritakan keburukan orang...entah orang yang kita tuduh jauh lebih baik dari kita :)

Edited by tasek16

Antara pakai tudung atau tak itu dosa mereka dengan allah s.w.t. Apabila perilaku orang yang bertudung tidak baik jadi kita tak perlu hairanlah kenapa dia buat gitu gini. Apabila orang yang bertudung buat jahat orang akan terkejut dan justeru akan berkata "pakai je tudung, tp perangai cam setan". tak begitu?

Doktor tidak mengesahkan lagi, mana anda tahu superior? Ada bukti? Saya bukan confidence, tapi saya hanya berkata berdasarkan fakta dan kebenaran.

Kenapa taksub dengan DSAI? X sangka strategi penyebaran politik di internet ni berkesan juga. Kalau buat blog merapu dan ada gambar rekaan pun orang senang percaya kan? agaknya macam nielah dunia cyber.

P/S: Sebab tulah kandungan atau isi dalam internet 100% tidak boleh percaya, semua hanya rekaan semata-mata dan propaganda. Insyaallah BN, UMNO + PAS akan buat blog dan laman web pula. Akan saya sampaikan strategi main politik di internet. Saya ingat internet menyampai ilmu yang berguna dan berilmiah, ternyata ia lebih kepada propaganda.

Antara pakai tudung atau tak itu dosa mereka dengan allah s.w.t. Apabila perilaku orang yang bertudung tidak baik jadi kita tak perlu hairanlah kenapa dia buat gitu gini. Apabila orang yang bertudung buat jahat orang akan terkejut dan justeru akan berkata "pakai je tudung, tp perangai cam setan". tak begitu?

Doktor tidak mengesahkan lagi, mana anda tahu superior? Ada bukti? Saya bukan confidence, tapi saya hanya berkata berdasarkan fakta dan kebenaran.

Kenapa taksub dengan DSAI? X sangka strategi penyebaran politik di internet ni berkesan juga. Kalau buat blog merapu dan ada gambar rekaan pun orang senang percaya kan? agaknya macam nielah dunia cyber.

P/S: Sebab tulah kandungan atau isi dalam internet 100% tidak boleh percaya, semua hanya rekaan semata-mata dan propaganda. Insyaallah BN, UMNO + PAS akan buat blog dan laman web pula. Akan saya sampaikan strategi main politik di internet. Saya ingat internet menyampai ilmu yang berguna dan berilmiah, ternyata ia lebih kepada propaganda.

Apa fakta dan kebenaran nya fenzo?? highlight la sini.. kamu ni soalan aku pon tak jawab kalau dah tahu dan teror sgt.. yg kes "lepas main pastu kasik bomb C4" tu apa citer?? kes rekaan liwat ni just nak selindung kes ni jer.

Apa kamu merepek ni fenzo? Skang bukan masalah taksub, rakyat sakng tahu menilai..rakyat dah muak dgn penipuan sandiwara kerajaan.. majoriti rakyat malaysia tidak boleh terima firnah liwat keatas DSAI.. kes fitnah liwat tahun 1998 pun tak terbukti secara sahih w/pun pelbagai bukti direka.. usung tilam sana sini.. apatah lagi sakng nak ulang cerita dongeng yg sama, apa ke butanya hati sape2 yg percaya dgn fitnah si saiful ni.. budak mentah mcm saiful ni kalau dihulur duit berjuta2 rela buat apa saja.

Kamu ni lemau la fenzo, budak sekolah pon tahu yg Internet lah lebih adil sbb masing2 kedua pihak boleh control.. semua org boleh buat blog.. boleh guna youtube.. jadi rakyat dapat menilai yg mana benar yg mana batil... berbanding media spt TV3, RTM, Berita Hairan dan lain2 yg terang2 membuat liputan berat sebelah sbb nak bodek krjn.. tgklah masa PRU12 baru2 ni.. semua media kuar iklan undilah BN.. termasuk Yahoo! sanggup dibayarnya.. berjuta2 abis duit bayar utk iklan.. membazir duit negara dan duit rakyat... sbb apa kata membazir.. sbb BN kalah teruk memalukan jer.

PAS tak akan bersatu dgn UMNO..never!!... kalau UMNO nak masuk PAS boleh... PAS dah pernah kena tipu dgn UMNO dulu, ditendang keluar drp BN mcm tu je.. so sakng nampak UMNO yg desperate.. PAS ajak2 ayam je hahahaha.

Bro, orang tak pakai tudung., kena nasihat. Takleh biar je dia biat camu. Kalau tak azab turun, bukan budak tu je kena, smua skali ngan aku pun kena.

Aku rasa kalau korang nak berdebat, takyah la. Diorang pun buka ambik kisah pun kita yang dok debat tak habih2 kat sini...... kuang3........ :lol:

P/s:rugi space kayt putera ni je....

Aku sebagai rakyat biasa lebih menghormati pemimpin yg isteri dia pakai tudung + tak cukur bulu kening. Setidaknya dia menjaga aurat isterinya. Dan biasanya kita tak tahu samaada perangai seseorg pemimpin itu baik atau tidak. Sebab aku percaya takkan ada org yang akan tunjuk perangai tak baik diorg depan umum.. Lebih - lebih lagi kalau ada kuasa dan wang. Dan sebagai seorg Islam benda pertama aku tengok samaada seseorg pemimpin itu berlandaskan Islam atau tidak hanya melalui anak isteri mereka dan cara hidup yang sederhana.

Bagi aku suratkhabar Utusan,Berita Harian, TV3 dan TV1 adalah suara UMNO mcam Harakah suara PAS. Maka apabila melibatkan politik, aku takkan percaya bulat2, apa yg media massa ini laporkan. Bernama ok . Adalah nampak berkecuali sikit.

P/s: Mana satu korang rasa ada kredibiliti yg mengatakan suami dia tak bersalah dan mengatakan ia fitnah atau khabar angin...

Rosmah @ Wan Azizah

:D

budak sekolah pon tahu yg Internet lah lebih adil sbb masing2 kedua pihak boleh control.. semua org boleh buat blog.. boleh guna youtube.. jadi rakyat dapat menilai yg mana benar yg mana batil... berbanding media spt TV3, RTM, Berita Hairan dan lain2 yg terang2 membuat liputan berat sebelah sbb nak bodek krjn.. tgklah masa PRU12 baru2 ni.. semua media kuar iklan undilah BN.. termasuk Yahoo! sanggup dibayarnya.. berjuta2 abis duit bayar utk iklan.. membazir duit negara dan duit rakyat... sbb apa kata membazir.. sbb BN kalah teruk memalukan jer.

Adil? Masing-masing boleh control atas nama kebebasan bersuara dan kerana ia bersifat global? Benarkah rakyat sudah dapat menilai yang mana baik dan buruk? Hak masing-masing untuk menilai dan memberi pendapat, tetapi mengapa begitu ramai yang mudah terpedaya lebih-lebih lagi bagi mereka yang begitu taksub dan fanatik dengan politik. Tak usah katakan hanya segelintir yang terpedaya dan mudah percaya, hampir setiap kali bila berbicara dengan rakan-rakan, pasti akan terdengar kata-kata dan fakta yang kononnya diperolehi dari sumber yang sahih dan terbukti benar tetapi rupanya hanya dari laman-laman blog-blog yang faktanya sendiri seringkali mengundang kontroversi, atas angin dan juga tidak diketahui dari mana sumbernya. Apakah ia adil apabila rakyat dimomokkan dengan sesuatu maklumat yang masih belum sahih kebenarannya tetapi begitu mudah percaya atas kerana sumber-sumber dari Internet adalah bebas, tidak dikawal oleh agensi kerajaan, merupakan hasil buah fikiran orang ramai, dan semuanya adalah benar dan tepat? Setiap kata-kata yang dikeluarkan oleh penulis blog dianggap benar, boleh dipercayai dan tepat tidak kira apa latar belakangnya dan siapa beliau sebelum ini. Awal-awal lagi golongan bloggers ini telah membuat siasatan, mencari bahan bukti, memaparkan bahan bukti, menilai, membicarakan dan menjatuhkan "hukuman" melalui hasil tulisan di laman-laman blog sebelum perkara ini dinilai dan dibicarakan oleh Mahkamah dan pihak berkuasa sendiri. Apakah ini yang dikatakan sumber maklumat yang adil dan tepat dan terbaik untuk rakyat pada masa kini? Globalisasi dan media alternatif yang diagung-agungkan manakala media tempatan dianggap berat sebelah, sering mengeluarkan cerita palsu, dan tidak boleh dipercayai? Mengapa tidak pula mempertikaikan berita-berita yang sering kali mengisi ruang-ruang dan slot waktu yang menceritakan tindakan dan aktiviti kemasyarakatan pihak bukan kerajaan yang juga semakin kerap dipaparkan pada masa kini. Adakah ia dikira tipu dan tidak adil juga?

Apa fakta dan kebenaran nya fenzo?? highlight la sini.. kamu ni soalan aku pon tak jawab kalau dah tahu dan teror sgt.. yg kes "lepas main pastu kasik bomb C4" tu apa citer?? kes rekaan liwat ni just nak selindung kes ni jer.

Baiklah kita cuba berbincang secara ilmiah.

Mengenai kes Najib tu, saya pernah state dalam satu topik di area perbincangan serius ni. Kenyataan boleh diterbalikkan sama juga dengan kes liwat ni. Saiful adalah orang upahan kerajaan atau saiful memang2 benar kene liwat.

Manakala, kes bom mengebom wanita mongolia, boleh jadi najib atau rosmah yang buat atau DSAI upah altantuya ngorat najib dan kemudian apabila altantuya sudah mula insaf, DSAI upah orang bunuh dan bom wanita itu. Taktik ni penah digunakan di indonesia iaitu menggunakan wanita sebagai senjata untuk mengalahkan presiden indonesia.

Selindung atau tidak, kalau anda lihat betul2 perkara ini berlaku semasa dekat dengan pilihanraya dimana berlakunya perhimpunan hindraf, pembunuhan wanita mongolia, kes perlantikan hakim negara dan lain-lain.

Kes liwat ni adalah cerita 10 tahun dahulu dimana ia menjadi tanda tanya kepada semua rakyat. Jika ingin dibandingkan antara kes liwat DSAI dan Kes najib anda rasa yang mana anda patut rasa musykil. DSAI mempunyai kenalan yang begitu ramai, bukan itu sahaja malah beliau menubuhkan sebuah kumpulan kongsi gelap bagi meraih undian dan menyebarkan propaganda yang negatif terhadap kerajaan.

Mungkin ada disesetengah kamu tahu tentang kumpulan yang ditubuhkan DSAI ini. Tapi x ramailah, sebab kumpulan ni x pandai pun guna komputer apetah lagi main internet.

Jadi tak hairan lah DSAI dapat melengahkan kes beliau dengan menggunakan kekuasaan haram beliau.

Apa kamu merepek ni fenzo? Skang bukan masalah taksub, rakyat sakng tahu menilai..rakyat dah muak dgn penipuan sandiwara kerajaan.. majoriti rakyat malaysia tidak boleh terima firnah liwat keatas DSAI.. kes fitnah liwat tahun 1998 pun tak terbukti secara sahih w/pun pelbagai bukti direka.. usung tilam sana sini.. apatah lagi sakng nak ulang cerita dongeng yg sama, apa ke butanya hati sape2 yg percaya dgn fitnah si saiful ni.. budak mentah mcm saiful ni kalau dihulur duit berjuta2 rela buat apa saja.

Maaflah kalau saya kata rakyat malaysia ni tamak dan talam dua muka. Mereka tak tahu menilai pun, yang mereka tahu habuan dan habuan serta kesenangan hidup. Apabila dijanjikan dengan wang ringgit dan janji atas langit maka mereka pun akan menukar haluan bagi mendapatkan habuan tersebut. Untuk mendapat habuan tersebut, maka mereka akan bersuara lantang dan akan membangkitkan tentang gejala rasuah, servis kerajaan lambat dan sebagainya.

Kalau lah anda disituasi saiful...

Kamu ni lemau la fenzo, budak sekolah pon tahu yg Internet lah lebih adil sbb masing2 kedua pihak boleh control.. semua org boleh buat blog.. boleh guna youtube.. jadi rakyat dapat menilai yg mana benar yg mana batil... berbanding media spt TV3, RTM, Berita Hairan dan lain2 yg terang2 membuat liputan berat sebelah sbb nak bodek krjn.. tgklah masa PRU12 baru2 ni.. semua media kuar iklan undilah BN.. termasuk Yahoo! sanggup dibayarnya.. berjuta2 abis duit bayar utk iklan.. membazir duit negara dan duit rakyat... sbb apa kata membazir.. sbb BN kalah teruk memalukan jer.

Adil? Hmm..betul ke kedua pihak boleh control, bagaimana dengan Telekom? Bukan kerajaan ke? Setahu saya mereka kalau betul kejam mereka akan block ip atau detect dan tangkap pembuat blog propaganda? Itu maknanya kebebasan. Budak sekolah mana tahu guna internet, rata-ratanya diorang ni suka tengok video lucah, myspace, friendster dan web hiburan yang lain. Kalau video lucah mampu pengaruhi seseorang untuk beronani, x salah juga kalau kandungan propaganda yang disebarkan blog mampu mempengaruhi minda seseorang untuk melawan kerajaan?

Tv3, RTM, tidak pernah sama sekali berat sebelah. Hanya orang putih mata sahaja yang kata sebegitu. Terang-terang rancangan seperti Bersamamu dan bersamaan dengannya memberi "point" kepada pihak pembangkang. Why malaysian racist?

PAS tak akan bersatu dgn UMNO..never!!... kalau UMNO nak masuk PAS boleh... PAS dah pernah kena tipu dgn UMNO dulu, ditendang keluar drp BN mcm tu je.. so sakng nampak UMNO yg desperate.. PAS ajak2 ayam je hahahaha

siapa ajak siapa bang oi..

P/S: When people like to read internet propaganda and now they got a wrong fact.

Edited by fenzo

Adil? Masing-masing boleh control atas nama kebebasan bersuara dan kerana ia bersifat global? Benarkah rakyat sudah dapat menilai yang mana baik dan buruk? Hak masing-masing untuk menilai dan memberi pendapat, tetapi mengapa begitu ramai yang mudah terpedaya lebih-lebih lagi bagi mereka yang begitu taksub dan fanatik dengan politik. Tak usah katakan hanya segelintir yang terpedaya dan mudah percaya, hampir setiap kali bila berbicara dengan rakan-rakan, pasti akan terdengar kata-kata dan fakta yang kononnya diperolehi dari sumber yang sahih dan terbukti benar tetapi rupanya hanya dari laman-laman blog-blog yang faktanya sendiri seringkali mengundang kontroversi, atas angin dan juga tidak diketahui dari mana sumbernya. Apakah ia adil apabila rakyat dimomokkan dengan sesuatu maklumat yang masih belum sahih kebenarannya tetapi begitu mudah percaya atas kerana sumber-sumber dari Internet adalah bebas, tidak dikawal oleh agensi kerajaan, merupakan hasil buah fikiran orang ramai, dan semuanya adalah benar dan tepat? Setiap kata-kata yang dikeluarkan oleh penulis blog dianggap benar, boleh dipercayai dan tepat tidak kira apa latar belakangnya dan siapa beliau sebelum ini. Awal-awal lagi golongan bloggers ini telah membuat siasatan, mencari bahan bukti, memaparkan bahan bukti, menilai, membicarakan dan menjatuhkan "hukuman" melalui hasil tulisan di laman-laman blog sebelum perkara ini dinilai dan dibicarakan oleh Mahkamah dan pihak berkuasa sendiri. Apakah ini yang dikatakan sumber maklumat yang adil dan tepat dan terbaik untuk rakyat pada masa kini? Globalisasi dan media alternatif yang diagung-agungkan manakala media tempatan dianggap berat sebelah, sering mengeluarkan cerita palsu, dan tidak boleh dipercayai? Mengapa tidak pula mempertikaikan berita-berita yang sering kali mengisi ruang-ruang dan slot waktu yang menceritakan tindakan dan aktiviti kemasyarakatan pihak bukan kerajaan yang juga semakin kerap dipaparkan pada masa kini. Adakah ia dikira tipu dan tidak adil juga?

Ko tahu kenapa rakyat skang lebih suka mencari berita drpd blog?

Sebab media massa dah memang ternyata berat sebelah...kalau la betul2 x berat sebelah..kenapa hanya kenyataan sebelah pihak je yang diguna pakai?

Kenapa x promote pihak pembangkang sekali? Undilah Barisan Alternatif ke :D

Setiap kali PRU...media massa memang akan sokong BN sebab nak jada periuk nasi

Kalau kat internet rakyat ada info dari banyak sumber...dr pihak kerajaan & juga pembangkang

Even drpd pihak yang berkecuali...

Siapakah ko nak menilai tahap pemahaman & penerimaan orang lain terhadap info yang ada dalam blog tu?

Adakah secara x langsung ko nak kata ko jer yang bole nilai info tu fakta @ bukan fakta? :D

Ada ko buat statistik berapa ramai yang percaya membuta tuli & sape yang tak?

& apa eligibiliti ko sendiri utk kata macam tu?

Orang tak tahu latar belakang ko macam mana..so mungkin orang bole tolak pendapat ko bulat2

Even dari media massa sendiri...bole ko buktikan yang fakta yang diberikan tu sememangnya fakta?

Adakah ia benar2 x dimanipulasi oleh pihak2 tertentu? Adakah semua fakta dr pihak kerajaan tu betul?

/me tunggu ada blog pasal serangan makhluk asing ngan alien dijumpai kat malaysia abih la ramai orang malaysia kelam kabut buat bunker , protes , balik kampung..... :lol: *passing topi kertas timah *

Alahai dr B@zSh.. takyah susah2 berdebat dgn org buta mata, buta hati ni. Not worth it. Makin dilayan makin banyak keluar benda merapu2. Silap2 orang lain blh terpesong membacanya.

Banyak sangat tengok cite Indon ni diaorang ni. Tu pasal judge scenario realiti pandangannya macam bgi ulasan drama Indon.

Edited by Itqan

Ni seorg lagi merepek, maksud adil disini ialah tiada sekatan2, siapa2 boleh kemukakan pendapat, idea dan maklumat... kamu tgk TV3 sbg cth, (kita bincang pasal politik yg berat sebelah dimedia... pasai slot2 lain tu no problem termasuk karam singh walia tu mmg bagus, jadi kamu jgn melalut keluar topik). TV3 membuat liputan sebelah pihak krjn sahaja, kalau tokoh pembangkang buat ulasan mesti di "cut" sana sini dan tunjuk point2 utk kelirukan rakyat semata2 termasuklah "mute" kan suara atau langsung tidak disiarkan. Kat internet tiada siapa nak halang.. so pihak krjn atau pembangkang boleh suntik maklumat dan rakyat akan tentukan maklumat itu benar atau batil.. so apa yg kamu pk tidak adil??

Dari segi penerimaan tu rakyat yg akan menilai.. yg mencari info di internet ni majoriti golongan professional dan pelajar IPT yg tahu menilai baik buruk bukan main tadah je. Golongan ini yg selalu mendampingi internet, bukan org asli digua musang cthnya yg menyokong membuta tuli BN walau sekadar dpt sehelai kain batik drp Kuli. Tun Dr Mahatdir sendiri menggunakan blog utk kritik krjn skng.. peranan blog tu penting dan maklumat dekat blog2 yg berkaliber mcm ni lebih tepat drp media yg selalu sebunyi fakta. Itu lah hakikat kenapa rakyat lebih percaya kan internet.

apa susah sangat nak fk..kan BA xde duit nak promot kat tv so diorang promot kat internet..lagipun duit kempen diorang dah habis ke perhimpunan dan ceramah dimana diorang akan beri RM200 setiap seorang kepada sesiapa yg dengar ceramah mereka..kalau 1000 orang berape ek?kuikuikui...

BN bayar lah...ape plak berat sebelah...alamak...tv3 tu pun nak cari makan jadi diorang terima jelah duit dari kerajaan BN. Dulu BA mana ada banyak duit sebab negeri yg diorang memerintah xde hasil pun. hahaha... internet kan murah hanya RM2.50 sejam, tu lah sebab diorang kempen dalam internet. Internet adalah dunia maya so maknanya x wujud, jadi berita yang disiarkan di internet 100% x betul, x wujud dan x nyata.

Maknanya budak 10 tahun buat siasatan pergi ke rumah DSAI pastu tulis blog gitu, itu dah kira benar? Alah tu lah korang ni, aku nak cakap bebal, kang kene sound plak....kebanyakkan blog nie semua spekulasi. Hanya orang bodoh sahaja mempercayai setiap satu kandungan blog....hakikat..

Apa yang ko merepek ni jang? :D

Kalo la blog ni maya...x wujud...kerajaan xyah la dok takut2 eh :D

Nape nak ditangkap Raja Petra tu...dia kan x wujud...maya jer tu haha

lol , khabar angin @ spekulasi @ fitnah kan benda yang tak wujud secara fizikal atau boleh dipanggil "idea".

si petra tu lak penulis dia , takkan la SKYNET kot tulis . Takkan nak tangkap artikel dia kot . ahahaha

Baiklah kita cuba berbincang secara ilmiah.

Ilmiah tin kosong kamu.

Mengenai kes Najib tu, saya pernah state dalam satu topik di area perbincangan serius ni. Kenyataan boleh diterbalikkan sama juga dengan kes liwat ni. Saiful adalah orang upahan kerajaan atau saiful memang2 benar kene liwat.

Manakala, kes bom mengebom wanita mongolia, boleh jadi najib atau rosmah yang buat atau DSAI upah altantuya ngorat najib dan kemudian apabila altantuya sudah mula insaf, DSAI upah orang bunuh dan bom wanita itu. Taktik ni penah digunakan di indonesia iaitu menggunakan wanita sebagai senjata untuk mengalahkan presiden indonesia.

DSN kata dimedia dia tak pernah kenal antantuya, kamu mengiyakan yg DSN berbohong sbb kata "altantuya ngorat najib" dan kamu juga buat cerita fitnah baru kpd DSAI yg pihak berkuasa pon tak pernah mengaitkan beliau dgn altantuya.. kamu dah dpt saham fitnah org.. jaga mulut kamu jgn celupar sgt bro.

Selindung atau tidak, kalau anda lihat betul2 perkara ini berlaku semasa dekat dengan pilihanraya dimana berlakunya perhimpunan hindraf, pembunuhan wanita mongolia, kes perlantikan hakim negara dan lain-lain.

Dah mmg benda itu berlaku depan mata dan fakta/bukti sahih siap ada video dan mmg terkantoilah.. apa nak dinafikan lagi?? dan tarikh pilihanraya krjn pak lah yg tentukan lebih awal drp tarikh sebenar? skang fakta kamu ni menyalahkan pihak krjn.. kamu ni dipihak mana sebenarnya?? kamu ni tiada pendirian.

Kes liwat ni adalah cerita 10 tahun dahulu dimana ia menjadi tanda tanya kepada semua rakyat. Jika ingin dibandingkan antara kes liwat DSAI dan Kes najib anda rasa yang mana anda patut rasa musykil. DSAI mempunyai kenalan yang begitu ramai, bukan itu sahaja malah beliau menubuhkan sebuah kumpulan kongsi gelap bagi meraih undian dan menyebarkan propaganda yang negatif terhadap kerajaan.

Kes DSAI adalah konspirasi politik semata2 dimana tiada bukti kukuh.. nampak direka2.. fakta diubah2.. akhirnya beliau dibebaskan oleh pihak krjn juga kerana tahu itulah sandiwara krjn terdahulu.. sakng saiful tu buat report sekadar mcm hilang basikal je.. sape2 pon boleh buat report mcm tu.. lps ni kamu sendiri pon boleh pegi report kata sakit b****t kena sondol sama DSAI.. kira kamu jadik mangsa kedua.. tp kalau buat akuan bersumpah akan lebih yakin.

Kes DSN adalah benar.. sbb secara lojik kenapakah dia tidak mau ambil tindakan mahkamah kpd Raja Petra dan Bala yg membuat akuan sumpah mahkamah terhadap DSN dan isteri?? Akuan sumpah ni bukan main2.. hanya yg ada fakta je sanggup buat.. kalau cakap tergagap2 tak boleh punya.. DSN memberi ulasan agak gelabah pasal tuduhan terhadap dirinya.. tgk anak mata masa dia bercakap melilau2.. tu tandanya cuba cari alasan berbohong. DSR pula semasa ditnya media mata merah baru lepas menangis.. mana taknya suami main curang.. pastu dia bom C4 lak terkantoi.

Kamu beri bukti pasal tubuh kongsi gelap tu.. apa nama dan fakta details jgn main cakap tin kosong je.. kalau persatuan tu sape2 pon boleh tubuhkan mcm Perkida cthnya dibawah naugan pak lah yg ahli2nya majoriti dikalangan pengamal seni beladiri.. ni siap panggil kongsi gelap?? kasik cerita sikit?

Mungkin ada disesetengah kamu tahu tentang kumpulan yang ditubuhkan DSAI ini. Tapi x ramailah, sebab kumpulan ni x pandai pun guna komputer apetah lagi main internet.

Jadi tak hairan lah DSAI dapat melengahkan kes beliau dengan menggunakan kekuasaan haram beliau.

Siapa yg melengahkan kes.. sakng pihak berkuasa mati kutu sbb nak dakwa DSAI tak cukup bukti.. sbb nak buat bukti dah tak berapa reti... kalau betulah bersalah dakwa teruslah.. ambik saiful berdepan dgn media sekali.. baru adil.. ni dok sembunyi tang mana.. at least kuar lah kat kaca TV.. takut cakap gagap kah??? anwar hari2 keluar statement.. cth osama bin laden dulu pon ada keluar TV walaupon rakaman.. so why not saiful??

Maaflah kalau saya kata rakyat malaysia ni tamak dan talam dua muka. Mereka tak tahu menilai pun, yang mereka tahu habuan dan habuan serta kesenangan hidup. Apabila dijanjikan dengan wang ringgit dan janji atas langit maka mereka pun akan menukar haluan bagi mendapatkan habuan tersebut. Untuk mendapat habuan tersebut, maka mereka akan bersuara lantang dan akan membangkitkan tentang gejala rasuah, servis kerajaan lambat dan sebagainya.

Hanya org mcm kamu jer yg tak tahu menilai.. hati kamu dah buta ketinggalan.. org lain dah pegi jauh.

Kalau lah anda disituasi saiful...

Hanya org yg buta hati dan tiada hidayah sahaja yg sanggup jadi mcm saiful ni.. mgkn kamu???

Adil? Hmm..betul ke kedua pihak boleh control, bagaimana dengan Telekom? Bukan kerajaan ke? Setahu saya mereka kalau betul kejam mereka akan block ip atau detect dan tangkap pembuat blog propaganda? Itu maknanya kebebasan. Budak sekolah mana tahu guna internet, rata-ratanya diorang ni suka tengok video lucah, myspace, friendster dan web hiburan yang lain. Kalau video lucah mampu pengaruhi seseorang untuk beronani, x salah juga kalau kandungan propaganda yang disebarkan blog mampu mempengaruhi minda seseorang untuk melawan kerajaan?

Adus lemaunya kamu ni.. mana boleh telekom nak blok ip ke apa.. habis lah bisnes dia.. telekom tu bukan krjn dia private sector cuma under GLC.. .dan internet ni bukan sapa2 punya dia adalah global.. Maksud adil disini ialah tiada sape2 halang atau sekat mana2 pihak nak suntik maklumat dan idea.. pihak krjn dan pembakang boleh buat yg terbaik utk meyampaikan kpd rakyat.. dan rakyat ni bukannya dungu.. rakyat tahu menilai.. majoriti yg guna internet ni golongan professional dan terpelajar kecuali kamu lah kot yg ntah apa2..

Tv3, RTM, tidak pernah sama sekali berat sebelah. Hanya orang putih mata sahaja yang kata sebegitu. Terang-terang rancangan seperti Bersamamu dan bersamaan dengannya memberi "point" kepada pihak pembangkang. Why malaysian racist?

Mmg terang2 berat sebelah.. tgk yg slot politik sajalh.. mgkn kamu ni kaki ampu BN mmg kata adillah.. cuba buat undian baru kita tahu suara semua org.

siapa ajak siapa bang oi..

PAS ajak bukan ajak membuta tuli.. pasti ada syarat.. PAS perjuangkan islam.. bukan semata2 bangsa melayu... umno ni perkauman... tgk zaman Nabi tak kira bangsa, agama hidup berlandaskan hukum islam.

Dah pulak nampak umno ni lak yg gersang.. org baru ajak berbincang dia terus nak join krjn... memalukan.

tambahan...

redtube.com mendapat carta 10 kebawah iaitu laman web yang selalu dikunjungi oleh rakyat malaysia. Try ar tengok kat Alexa.com. Tengok carta bhg malaysia punya. haha..

apa susah sangat nak fk..kan BA xde duit nak promot kat tv so diorang promot kat internet..lagipun duit kempen diorang dah habis ke perhimpunan dan ceramah dimana diorang akan beri RM200 setiap seorang kepada sesiapa yg dengar ceramah mereka..kalau 1000 orang berape ek?kuikuikui...

BN bayar lah...ape plak berat sebelah...alamak...tv3 tu pun nak cari makan jadi diorang terima jelah duit dari kerajaan BN. Dulu BA mana ada banyak duit sebab negeri yg diorang memerintah xde hasil pun. hahaha... internet kan murah hanya RM2.50 sejam, tu lah sebab diorang kempen dalam internet. Internet adalah dunia maya so maknanya x wujud, jadi berita yang disiarkan di internet 100% x betul, x wujud dan x nyata.

Maknanya budak 10 tahun buat siasatan pergi ke rumah DSAI pastu tulis blog gitu, itu dah kira benar? Alah tu lah korang ni, aku nak cakap bebal, kang kene sound plak....kebanyakkan blog nie semua spekulasi. Hanya orang bodoh sahaja mempercayai setiap satu kandungan blog....hakikat..

Robotkop ni tak perlu layan sgt, drp dulu melalut.. kamu ni kaki porno ke robot?? dok mention site mcm ni kat putra.. yellow brain nanti kamu.. hehehe

Yang pastinya kes Altantuya tu dah sahih berlaku. Dia dah mati dibom. Itu hakikat. Manakala kes DSAI ni bukti b****t si saipool diceroboh pun takde. Yang si Anwar pun dah kena examine tanpa seurat benang atas bawah depan belakang. Pun tak jumpa ape2.

DSN takde pulak nak examine atas bwah depan belakang ke, sibuk2 mintak DNA ke. Hmm... Tak cukup alasan nak bawak DSN pg check up kut.

Ni seorg lagi merepek, maksud adil disini ialah tiada sekatan2, siapa2 boleh kemukakan pendapat, idea dan maklumat... kamu tgk TV3 sbg cth, (kita bincang pasal politik yg berat sebelah dimedia... pasai slot2 lain tu no problem termasuk karam singh walia tu mmg bagus, jadi kamu jgn melalut keluar topik). TV3 membuat liputan sebelah pihak krjn sahaja, kalau tokoh pembangkang buat ulasan mesti di "cut" sana sini dan tunjuk point2 utk kelirukan rakyat semata2 termasuklah "mute" kan suara atau langsung tidak disiarkan. Kat internet tiada siapa nak halang.. so pihak krjn atau pembangkang boleh suntik maklumat dan rakyat akan tentukan maklumat itu benar atau batil.. so apa yg kamu pk tidak adil??

Merepek? Tidak ada sekatan tidak bermakna setiap pernyataan dan kenyataan adalah bebas untuk dikeluarkan. Tidak ada sekatan maklumat bermakna adil? Jadi mengapa menyekat dan menentang pihak-pihak lain di negara ini apabila mempersoalkan hak-hak keistimewaan Melayu dan institusi diraja? Pihak Hindraf ataupun yang berkaitan dengan kebebasan beragama membuat permintaan yang bukan-bukan dan sebagainya. Adakah ini juga dikatakan adil bagi anda? Hanya apabila ia berkaitan parti kerajaan, maklumat tersebut tidak perlu disekat, tetapi apabila berkaitan perkara dan pendapat pihak lain, maklumat tersebut perlu disekat pula? Setiap pihak mempunyai kebebasan bersuara, memberikan pendapat, idea dan maklumat sepatutnya bukan, jadi adakah ini juga dikatakan adil bagi anda?

Lihat sendiri pada quote anda sehinggakan budak sekolah pun sudah tahu membezakan yang mana adil dan yang mana bukan. Pihak mana yang dikatakan mampu untuk mengawal/control setiap pernyataan yang keluar dari laman-laman web bloggers? Budak sekolah? Pak cik kantin? Doktor? Peguam? Internet menjadi sumber maklumat yang paling dipercayai, pengguna hanya mampu memberi feedback, adakah anda rasakan pihak Bloggers itu sendiri mengambil kira setiap kenyataan pengunjung tersebut. Setiap pernyataan sensitif ditangani dengan baik oleh pihak penulis ini sekiranya diadukan pengunjung? Mereka meminta maaf setelah berita yang dipaparkan adalah tidak tepat? Berita yang tidak benar tetap dipaparkan, yang penting, rasa di hati puas, luahkan apa yang keluar di fikiran sesuka hati, bagi yang ingin mencari pendapatan dan kekayaan, semakin ramai pengunjung semakin banyak sumber kewangan yang masuk, asalkan duit masuk, berita apa saja jadi. Penulis blog menjadi hero, kredibiliti tidak akan dipersoalkan, mereka berhak untuk menulis apa sahaja, tidak perlu mengambil kursus dan etika kewartawanan. Budak sekolah yang hanya berusia belasan tahun tetapi mempunyai kemahiran menulis seperti ahli politik dan menggunakan nama samaran, dipercayai bulat-bulat. Yang mempermain dan mencaci bangsa sendiri secara terang-terang tidak pernah pula diambil kira dan dibaca, hanya tulisan yang bertajuk memaparkan kesalahan pihak kerajaan sahaja yang sering dibaca. Asalkan yang bertajuk UM** pasti dibaca dan dihayati isi kandungannya, yang menyebut dan mempersoalkan keistimewaan Melayu tidak pernah pula ingin dibaca dan isi kandungannya, kata kunci untuk menutup mulut pengunjung begitu mudah, setelah mempersoalkan keistimewaan dan hak Melayu itu sendiri, di bawah sekali pastinya mengaitkan dengan penyalahgunaan kuasa oleh UM**, semua salah UM**. Maka pengunjung pasti bersetuju, begitu mudah kan?

Mengapa perlu melalut dan meraban sehingga menceritakan mengenai Karam Singh Walia? Lihat sendiri pada surat-surat khabar dan media pada masa kini, terdapat ruangan yang membicarakan setiap tindakan pihak kerajaan dan juga pihak pembangkang, apa yang salah tetap salah, apakah anda ingin menyatakan bahawa hanya berita pihak kerajaan sahaja yang dipaparkan. Apakah tidak ada pernyataan mengenai kakitangan tinggi awam yang ditangkap kerana rasuah? Berita mengenai kesalahan ahli Politik kerajaan itu sendiri. Apakah pertelingkahan dan perdebatan hangat antara pihak kerajaan dan pembangkang tidak dipaparkan contohnya di TV3? Apakah 1 jam berita di TV itu hanya perlu dipaparkan hanya mengenai perkembangan politik? Muak .. 1 jam pun takkan cukup kalau nak dipaparkan mengenai politik sahaja.

Dari segi penerimaan tu rakyat yg akan menilai.. yg mencari info di internet ni majoriti golongan professional dan pelajar IPT yg tahu menilai baik buruk bukan main tadah je. Golongan ini yg selalu mendampingi internet, bukan org asli digua musang cthnya yg menyokong membuta tuli BN walau sekadar dpt sehelai kain batik drp Kuli. Tun Dr Mahatdir sendiri menggunakan blog utk kritik krjn skng.. peranan blog tu penting dan maklumat dekat blog2 yg berkaliber mcm ni lebih tepat drp media yg selalu sebunyi fakta. Itu lah hakikat kenapa rakyat lebih percaya kan internet.

Siapa kata hanya golongan professional dan pelajar IPT yang hanya mencari info menggunakan internet? Malang sekali apabila pada tahun 2008 masih ada golongan yang berasakan dirinya "bijak pandai" menganggap bahawa hanya golongan tertentu yang tahu menggunakan internet. Adakah kanak-kanak juga dianggap sebagai golongan professional dan sudah pandai menilai sedangkan mereka juga menggunakan internet untuk mendapatkan maklumat? Mereka yang bekerja di peringkat bawahan dianggap sebagai golongan professional dan terpelajar? Pelajar IPT dianggap sudah bijak menilai? Berjuta-juta rakyat Malaysia yang menggunakan internet di Malaysia ini pula diangggap apa sekiranya mereka bukan dari golongan IPT dan professional? Mengapa pula mereka tidak boleh menilai? Bijak menilai dan memberi pendapat pendapat bukan terhad kepada golongan IPT dan professional sahaja, anda tidak boleh memandang rendah kepada golongan lain. Yang mempunyai PHD pun tidak semestinya adalah mereka yang pandai menilai. Berstatus Professor juga tidak menjamin bahawa mereka ini adalah dari golongan yang boleh menilai dan memberi pandangan.

Mengapa menggunapakai blog-blog orang kenamaan seperti Dr Mahathir sebagai contoh blog yang baik dan mengapa tidak mengambil kira blog-blog ternama lain yang sering dikunjungi di mana penulis tersebut sendiri tidak dikenali latar belakangnya dan motif sebenar mereka? Di Putera.com ini pun begitu ramai yang menjadikan sumber-sumber maklumat dari blog-blog ini sebagai maklumat yang sahih dan benar. Mungkin ada yang mengatakan tidak ramai yang mengunjungi laman tersebut, tetapi sila lihat statistik jumlah pengunjung yang mengunjunginya, beratus malah beribu capaian setiap hari. Yang penting cerita itu panas, dan bukti-bukti dipaparkan sesuka hati dan tidak mengambil kira perasaan tertuduh dan dituduh. Laman Youtube digunapakai untuk berkempen, segala yang buruk dipaparkan tetapi yang baik tidak pernah pula, rakaman video ceramah dipotong-potong untuk menunjukkan bahawa penceramah tersebut telah mengaku membuat salah, sedangkan tidak. Adakah ini yang dikatakan sumber media yang tepat dan benar. Contoh di Youtube juga adalah paling baik dilihat mengenai tahap penilaian pengunjung itu sendiri, baru sejam sesetengah video dan gambar dipaparkan di mana kesahihannya masih belum diketahui, berpuluh-puluh komen/feedback diberikan oleh pengunjung tanpa melihat dan menyiasat sendiri .. pelbagai cacian dan tohmahan dapat dilihat .. begitu mudah dan cepat tahap kepercayaan sesetengah individu .. :)

cgpa kureng 2.0 boleh jumpa tpm pelik...

ketua pkr perak bekas posmen pon leh dapat top position dlm pkr. pelik jugakkan. ada apa2 ker. hehe

dah kena tendang, leh jumpa mintak scolar6. kemudian ubah ayat sket, pasal ngaju liwat. Yang isu liwat nih kira hebat, sampai 9x neh. Turn ke8 jumpa untuk adu, kemudian kena lagi untuk last round. Waduh!!!! BISA benar lagu ini yak!

cgpa kureng 2.0 boleh jumpa tpm pelik...

ketua pkr perak bekas posmen pon leh dapat top position dlm pkr. pelik jugakkan. ada apa2 ker. hehe

Memang pelik...CGPA < 2 jumpa TPM direct untuk dapat scholar lagi tu (personal or JPA tu ;))

Arnold Schazenegger dapat jadik gabenor kan...kije nyer artis jer ;)

Joseph Estrada jadik PM Phillipines...artis gak...dah x pelik ;)

Setakat posmen...jadi Ketua PKR..ok la tu :D

uik si saipol tu bukan kerja ngan anwar ke ? apsal dia(anwar) amik budak cgpa kurang <2.00 jadi pembantu dia ? ;)

joseph estrada tu bukan songlap duit negara dia ke ? ;)

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...