Jump to content
Sign in to follow this  
Balthazor

Aku Suspek Utama Kes Polis..........

Recommended Posts

:o kawan2 macam nih cerita dia....

Sehari sebelum raya yg lepas aku ngan kawan aku (Kevin) masuk satu kawasan sekolah........untuk punggah sampah2 komputer.......masa aku pergi tuh pukul 8.00 malam dan habis semua urusan pukul 11 malam .......ini hari tadi Kevin telefon aku bagitau ada kes pecah masuk di sekloah .........6 biji laptop dan 6 biji Projektor hilang dianggarkan bernilai rm 66k.......... :( .........kebetulan ...

1) Kejadian tuh berlaku dia aras satu dibilik darjah ........kerja permungagahan yg aku buat bebetul sebelah kat bilik darjah. yg kena pecah tuh............

2)Kevin pegang kunci aras 1 dan aku orang dikenali sebagai orang luar(x pernah nampak)..........kebetulan pulak kevin ada buat projek wiring kat sekolah tuh............

macam mana aku nak buktikan aku x bersalah? masa tuh hanya ada aku dan Kevin sahaja dan xde saksi lain

bai..berat kes ko..

tp sebelum tuh aku nk tanya ko..polis da cari ko ke belum???

kalo belum aku pikir better ko pergi sendiri ke balai polis n buat keterangan..kalo perlu ko ckp kat polis tuh kalo nk buat pemeriksaan kat umah ko pun boleh...(untuk tunjuk kan yg ko tak bersalah n tak terbabit langsung dlm kes pecah masuk n kecurian yg berlaku),tp ,make sura ko betul2 selamat sbb takut nnti ade lak yg menganiaya ko plak kan???

btw,kevin tuh boleh dipercayai ke??risau kot dia nnti khianat ko..tp itu cuma pemikiran aku je lah...

apa pun ko tak perlu takut kalo ko tak bersalah!!!aku doakan ko semoga selamat!!!ko doa bnyak2!!!

Edited by fai_wawa

selalunya yg bnyk masuk penjara cuz sebab kes aniaya dan x dpt dibuktikan,...terpaksalar meringkuk dlm penjara ats kesalahan org lain..so becarefull,ikut cadangan fai_wawa tu,pegi balai polis wat keterangan,btw..ko ader pegang x bilik darjah yg kena pecah tu?sebab cap jari memain kan peranan jugak..mmg ader beribu cap jari kat situ,tapi klu x sentuh..Insyallah leh terlepas

ada kalanya orang dalam sendiri yang buat kijer.mereka mengambil kesempatan bila orang luar masok untuk melakukan kerja mereka yang dah dirancang.jadik orang luar yang kena.tapi tak semer.sesetengah saja

Edited by spirit

susah tu nak buktikan ko tak bersalah. pasal takde saksi lain yang lihat korang berdua.

satu lagi, amik barang2 komputer tu sah ke tidak? kenapa nak lakukan waktu malam?

kalo belum aku pikir better ko pergi sendiri ke balai polis n buat keterangan..kalo perlu ko ckp kat polis tuh kalo nk buat pemeriksaan kat umah ko pun boleh...(untuk tunjuk kan yg ko tak bersalah n tak terbabit langsung dlm kes pecah masuk n kecurian yg berlaku),tp ,make sura ko betul2 selamat sbb takut nnti ade lak yg menganiaya ko plak kan???

btul tu, hg p balai wat statement yg hg x buat keje pecah masuk tu....

lg satu, hg kata kejadian tu jd bebetul sebelah kelas yg hg kutip sampah2 kn? hmm, aku x brani la nk komen lebih2 kn....? ape kata, hg p balai ajak mmbr hg si kevin tu, wat statement sama. orait? papehal, kitorg kat putera ni doakan yg hg x guilty dlm hal ni.... gambate2!!

Ke berat nih!!

Ye betul, ko ajak kevin sama2 pegi balai polis beri keterangan, dia je la alibi yg ko ada...

Edited by annamir

mula2...

keje ko kutip sampah2/pc scrap tu sah atau tidak...

jika sah, mesti ada surat/apa2 dokumen berkaitan...dapatkan dokumen2 tu... buat salinan... dan bawak ke balai bersama...

kemudian ada tak saksi2 lain..mcm jaga ke yg tau ko buat keje kutipan sampah2 tu... atau lagi bagus kalau masa masuk ke kawasan sekolah tu, ko ada inform jaga...

kemudian... mcm mana dgn barang2 yg ko kutip hari tu...kalau dijual...simpan resit tu..kalau buang mcm tu jer...takleh nak watpe la..kalau ada simpan..ambek gambar barang tu...disamping boleh tunjuk barang2 ko ambik...

then mcm2 cadangan kawan2 kat atas...pegi balai...dan beri kerjasama sepenuhnya...

kes ni boleh dihukum ga**ung... Hehe.. takde la..

tapi pendapat aku la.. kes ni susah nak selesai..

biase polis akan paksa sampai ko cakap ko buat..

biase polis akan paksa sampai ko cakap ko buat..

huhu, ayat hg ni bg mmbr kita ni takut la bro...

senang je angel, hg ckp je kt pak pak polisi 2 yg hg mmg x buat. wokey?

Edited by zhy323

mcm mr sawi ckp,

segala urusan ko kat dlm kawasan sekolah mesti ada pengawasan kan?

x pun surat @ notis bg aktiviti pemunggahan brg tue..

kalau ada, tunjukkan aje surat tue..

p/s: mana pak guard? huhuhu

err..kes pecah tue berlaku sama waktu ko ngan member ko memunggah ke?

time balik tu, ko seiring dan sejalan dgn member ko..confirm x der org lain?

Pak Guard tu penting..pasal dia yang ada kat sekolah..

ada kalanya pak guard ni yang ambik kesempatan..

-------------

AKu doakan ko selamat.. amin

Note : Buat mcm en. sawi suruh

ye..pak gad pun boleh dipertanggungjawabkan...

Edited by razi_90@IBM thinkcentre

Kalau Angel kena tangkap hilang sorang ahli puteranian.

Takpe Angel nanti kita cari pencuri tu.

Kita sedut nyawa dia.

I see his name in my list.

Deadman walking.

HAHAHA ..

ko lari je gi siam ke indon ke. hehe

anyway mcm yg sawi ckp tu lah, dokumen. dokumen tu penting. mesti ada jalan punye. peh bahaya tul buat keje malam2

laaaa..nih nk menyempil ke nk selesai masalah nih?? :huh:

haha... kes x detail lg, tu yg buat iklan tu huhuhu :lol:

cuba bg detail sikit... apa masalah kau ni, polis dah pangil kau ker?

belum lagi tu...dia tengah berasa gerun yang amat sangat...

takut banget karena ingin ditangkap polisi.gue pun amat takut jika

ditimpa nasib sama seperti lo.

setelah sekian lame kluar kembali season baru smallville malaysia nih,

ape kes kete beriye ko aritu?pakai jugak ke :P r ,ke dah melingkop?

Aik.. apasal Angel tak reply2 sejak dia bukak thread nie...? Jangan2.. dia dah kena tang......

isk..ko nih..

dia tengah pikir solution tuh..x pun bizi kejer kot..

mr angel..cepat la bagitau update.. :P

Edited by k0d0mo_juan

mula2...

keje ko kutip sampah2/pc scrap tu sah atau tidak...

kena ada ke adussss....aku niiat nak tolong kawan aku tuh je....bukan nak untung pun(walaupun mmg aku ada untung ye ar ada 2 biji Proc P4 1.7GHZ :lol: )........malam tuh aku bayar kawan aku si kevin tuh rm 50 je ............ :( ......unutk pegethauan korang chasis yg aku ambik tuh still ada kat kedai aku ada stickler sekoalh lagi.....aku belum buang.......

P:S kevin kata mungkin polis mungkin akan cari aku pasal aku dikira orang luar.........ye ar malam tuh hanya ada Pakguard+kevin+aku...........yg aku plak naik kereta aku masa malam aku bawa keluar barang tuh mmg pakguard x check pun barang apa..........

habis la ko...aku berdoa semoga ko tak kena tangkap..umm..polis tak datang ambik fingerprint ke..mesti perompak tu ada tertinggal cap jari dia..kat meja ke..mana-mana dlm bilik tu.

ps: nice ep..ada watak baru..kevin =)

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...