Jump to content
Sign in to follow this  
Balthazor

Aku Suspek Utama Kes Polis..........

Recommended Posts

habis la ko...aku berdoa semoga ko tak kena tangkap..umm..polis tak datang ambik fingerprint ke..mesti perompak tu ada tertinggal cap jari dia..kat meja ke..mana-mana dlm bilik tu.

kevin ada kata polis amik cap jari kat bilik tuh........tapi aku still takut la...... :o:(

kevin ada kata polis amik cap jari kat bilik tuh........tapi aku still takut la...... :o:(

mana si kevin tau, pe yg dah polis tu buat? polis dah mintak keterangan kevin ke? kalo kevin dah beri keterangan kat polis, mesti die ada sebut nama ko skali, n ko akan disoal siasat.. ke si kevin memandai jek wat crita...

Edited by imiazi

:o kawan2 macam nih cerita dia....

Sehari sebelum raya yg lepas aku ngan kawan aku (Kevin) masuk satu kawasan sekolah........untuk punggah sampah2 komputer.......masa aku pergi tuh pukul 8.00 malam dan habis semua urusan pukul 11 malam .......ini hari tadi Kevin telefon aku bagitau ada kes pecah masuk di sekloah .........6 biji laptop dan 6 biji Projektor hilang dianggarkan bernilai rm 66k.......... :( .........kebetulan ...

1) Kejadian tuh berlaku dia aras satu dibilik darjah ........kerja permungagahan yg aku buat bebetul sebelah kat bilik darjah. yg kena pecah tuh............

2)Kevin pegang kunci aras 1 dan aku orang dikenali sebagai orang luar(x pernah nampak)..........kebetulan pulak kevin ada buat projek wiring kat sekolah tuh............

macam mana aku nak buktikan aku x bersalah? masa tuh hanya ada aku dan Kevin sahaja dan xde saksi lain

Ko masuk sekolah sebelum raya.... kehilangan mende2 tu bila pulak? kelmarin ke? Ape2 hal pak guard mesti tau pasal keluar masuk sesape sekolah tu...

Sape yang tuduh ko suspek utama ni?? Polis ke o pihak sekolah o ko jer rase jer ko disuspekutamakan.... Mesti suspek tu bawak keta angkut mende2 tu...

pas ni mesti pak guard tu kena buang keje.......

ye..pak gad pun boleh dipertanggungjawabkan...

ok.....masa aku keluar dari bangunan sekolah tuh pukul 12 malam kemudian dalam pukul 2 pak guard pi ronda2 sekali nampak bilik sebelah tuh pecah......selisih 2 jam :(

Ko masuk sekolah sebelum raya....

betul sebelum raya tapi pencuri tuh mencuri selisih 2 jam ngan aku.....kebetulan aku nih orang luar x dikenali (unknown) Kevin bawa aku masuk..........pastu masa aku ngan KEVIN tuh xde orang lain sekali.....aku ngan dia je berdua........kebetulan bilik kena pecah tuh beebtul sebelah bilik yg aku dok punggah tuh .........kebetulan lagi msa tuh KEVIN pegang kunci aras 1 ...................kira semua biliik punya kunci dia pegang la................ :(

ke si kevin memandai jek wat crita...

tapi macam mana aku nak nafikan bukan aku yg buat???? pasal nilai brang nilai tuh RM 66k

ko ni sepatutnyer pegi buat report polis,buat statement ko sendiri untuk mengelakkan ko ngan member ko tuh disyaki ape2 berkaitan yang berlaku,dari ko kene tangkap bute2 saje,almaklumla polis malaysia nih tak cekap pon dan tak amanah tu ko kene ingat.ada paham?ko tak yah nak berpenin2 pusing citer macam keling kat sini

ada pelakon pembantu tok polis dgn pak guard...

x abis2...

oi budak kecik..ko g wat statement kat balai je la sudah..ape susah sgt...

Edited by roronoazoro

peperhal pun kevin mesti kena soal siasat teruk gak sbb dia bertanggungjawab bawak ko skali masuk..pak guard pun ada masa tu..sebagai saksi ko..so, mcm CSI, mesti 3-3 org nih kena bersoal jawab- takder kompromi..

x payah dengar sgt cakap member ko tuh..dari gaya ko citer nampak sgt si kevin nak letak semua kesalahan atas bahu ko..

Edited by k0d0mo_juan

betul kodomo...

yang ko rase bersalah sangat pehal lak..dah bukan ko buat..

biar la polis tu tanya macam2..dah ko tak buat..cakap la x buat..nak cek rumah?ofis ko?pegi ar...

BERANI KERANA BENAR TAKUT KERANA SALAH!!..

ada faham?

so..apa masalahnya..memang ko tak bersalah..

apa yang ko risau lagi..?

pasal aku ngan kevin last yg ada kat situ....pastu kes tuh selisih 2 jam sahaja.....kalau kes hilang duit ke atau kes hilang barang lain xpe nih laptop :( ........

pastu aku berdua je ngan kevin.............

Edited by I am The Angel Of Dead

SEMUA YG AKU TAPI DIBAWAH ADALAH ASSUMPTION SEBAGAI MOTIVATION

kevin la yg bersalah... sbb die yg pegang kunci.. siapa yg bagi idea untuk ko punggah sampah tu? kevin? knaper kevin sebok kater ko yg salah? sbb die nk bagi ko takut.. bile ko kene soal siasat, polis akan suspek ko sebab ko takut..

DIBAWAH INI ADALAH FAKTA

selagi polis tak jumper barang2 yg dicuri, ATAU tidak dapat membuktikan ko adalah orang yg memecah masuk, that's a long way to go to jail. tapi kalau aku xsilap, nk naik court pun xlepas kot...

Sape yang tuduh ko suspek utama ni?? Polis ke o pihak sekolah o ko jer rase jer ko disuspekutamakan....

sehari sebelum raya yg lepas aku ngan kawan aku (Kevin) masuk satu kawasan sekolah........untuk punggah sampah2 komputer.......masa aku pergi tuh pukul 8.00 malam dan habis semua urusan pukul 11 malam .......ini hari tadi Kevin telefon aku bagitau ada kes pecah masuk di sekloah

pasal apa korang berdua kena tuduh sedangkan ko masuk lab last skali sebelum raya..ni dah nak masuk cuti sekolah dah,

pihak sekolah baru perasan ke brg diaorang dah kena cilok..lambat betul diorang nih.. :lol:

aku terpikir cara logik...x kan lar dalam tempoh yg lama tue x der suspect lain selain ko..

aku terpikir cara logik...x kan lar dalam tempoh yg lama tue x der suspect lain selain ko..

gelap bro mmg x nampak lagipun xde apa2 mencurigakan..........apa bunyi pun xde........padahal bilik tuh kat sebelah je........

gelap bro mmg x nampak lagipun xde apa2 mencurigakan..........apa bunyi pun xde........padahal bilik tuh kat sebelah je........

maksud aku, selepas ko tinggalkan area sekolah pukul 11 mlm tue sebelum raya ...sampai hari semalam, x kan lar polis suspect ko sorang jer..x berapa kukuh lar..rasanya dah hampir sebulan lebih dah..

nanti klu kevin kena sure dia angkut ko skali..lagipun ko ader beli barang pc dari dia...tkt x?tkt x?silap aribulan loan yg ko nak wat nak beli prelude tu jadi duit ikat jamin ko ler jawabnyer...

pehal lak kevin kate ko suspek sbb ko org luar?..kevin tu sape?

kevin tuh kira member sekepala ngan aku.......dia la yg mintak tolong ngan aku.........lagipun dia mmg tahu komputer tuh hari dia ada tolong aku fix satu Printer Panasonic KXP1121...... :huh: ...lagipun aku kenal dia dia agak lama ada la 1 tahun

sampai hari semalam, x kan lar polis suspect ko sorang jer..x berapa kukuh lar..rasanya dah hampir sebulan lebih dah..

bukan aku je kena syaki Kevin pun kena gak......pasal dia pegang kunci.....yg aku plak xde hitam putih atau surat kebenaran.......tapi guard kat situ mmg perasan lepas aku balik dan aku adalah orang terakhir kat situ ngan kevin tetiba ada kes pecah masuk curi laptop...........sebelah bilik yg aku masuk sebelum tuh........ :(

Edited by I am The Angel Of Dead

Berani kerana benar.

Kalau selalu ingat pada Allah SWT, Dia akan lindungi kau.

Don't be khuatir :P

laa...

awal awal lagi aku da kata pi balai polis buat dulu statement,yg ko pening lagi n dok tggu lagi buat pe??saja nk menempah susah la tuh!!!

pergi je balai polis,ko buat keterangan..kalo polis kata tak perlu ko blah,tp ko ckp kat polis tuh ko akan beri kerjasama jika diperlukan...

jgn dok lengah pening n pikir,pergi je balai polis tuh..bawak kevin sekali..PAHAM???

ni dah hari ke-2 topik ni...

soalan seterus aku... ko dah pegi balai polis berkaitan...?

atau masih main teka teki...aku takut...aku risau...aku suspek...?

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...