Jump to content
Sign in to follow this  
Balthazor

Aku Suspek Utama Kes Polis..........

Recommended Posts

ish2.....kelakar jugak aku baca topik ni....ada CSI la,lex luthor la.....mcm cite kelakar plak.....tp yg aku herannya....knp angel ni takut sgt nk p wat statement r......kalau si angel ni dh wat statement...so dia akn atomatik 30% selamt.....tp korang x rasa pelik ker.....waktu berbeza 2jam,keje punggah sehari sebelum raya kan.....skolah sedar masa kat ngan cuti.....kevin dok takut2 kan angel.......mcm drama la....

angel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ko g r wat report polis tu.....

pada pendapat aku yg bersalah dlm hal ni ialah......:

1). Kevin...sebab dia ada kunci untuk every bilik d aras 1 n dia bleh masuk mana2 bilik pun dalam masa 2 jam untuk kuarkan brg yg ada dlm bilik 2 .

2).Pak guard....pasal kemungkinan pak guard ni terdesak pasal nk dekat raya....so dia pecah masuk la bilik tu sebab dia tau yg kevin ada kunci...so dia bleh salahkan kevin ngan angel kerana brg tu hilang....biasanya org yg jd pakguard ni x bleh percaya sgt.....(maaflah kalau ada sesape terasa).

3). angel....pasal dia x p report polis n sape suruh ikut kevin wat keje malam2...kan dh kena frame..........

aku penin la cita ni.. awat lama sangat baru dapat tahu yang barang ilang.. pak gard xraund2 ke dalam sekolah..

satu lagi, pecah camna tu.. pintu kena kopak ke?.. ibu kunci kena kerat ke? atau buka terus je..

kalau kes buka terus.. ini mesti kija orang yang pegang kunci..sebab, pintu bilik simpanan komputer atau pintu makmal komputer ada 2, satu pintu kayu..dan yang kat luar geriji ( <---betul ke ejaan ni).. kalau dalam makmal ada alarm.. kalau xtau password dia.. xleh padam bunyi tu :)

kalau bilik simpanan komputer, selalunya dekat pejabat ni, selalunya ada pintu kebal & laci besi.. susah ooo nk buka..

Note : komfius aku ngan cita ni..hahahah :P

aper-aper hal pun harap mr angel buat cpat2 report polis kalau berasa mcm suspect utama kes nih..

senang..balai citer.. :)

nak tanya, cite ni kau dengar dari kelvin jer ker? dari sumber2 lain xde ker?

kalau kes buka terus.. ini mesti kija orang yang pegang kunci..sebab, pintu bilik simpanan komputer atau pintu makmal komputer ada 2, satu pintu kayu..dan yang kat luar geriji ( <---betul ke ejaan ni).. kalau dalam makmal ada alarm.. kalau xtau password dia.. xleh padam bunyi tu :)

kalau bilik simpanan komputer, selalunya dekat pejabat ni, selalunya ada pintu kebal & laci besi.. susah ooo nk buka..

aku x terpk plk mcm ko r.....kalau salah tuduh kang aku plak yg rasa bersalah.....ko x rasa mcm kevin tu nk aniaya angel ke r......

ko ni sepatutnyer pegi buat report polis,buat statement ko sendiri untuk mengelakkan ko ngan member ko tuh disyaki ape2 berkaitan yang berlaku,dari ko kene tangkap bute2 saje,almaklumla polis malaysia nih tak cekap pon dan tak amanah tu ko kene ingat.ada paham?ko tak yah nak berpenin2 pusing citer macam keling kat sini

laa...

awal awal lagi aku da kata pi balai polis buat dulu statement,yg ko pening lagi n dok tggu lagi buat pe??saja nk menempah susah la tuh!!!

pergi je balai polis,ko buat keterangan..kalo polis kata tak perlu ko blah,tp ko ckp kat polis tuh ko akan beri kerjasama jika diperlukan...

jgn dok lengah pening n pikir,pergi je balai polis tuh..bawak kevin sekali..PAHAM???

Aku tumpang simpati lagi...

dan MACAM diorg kat atas tu, aku tak nak tanya dah, tapi ko sendiri paham kan apa yg aku nak tanya??

..........................................................

Takkan la nak upah det.conan lak?!

Edited by annamir

aku penin la cita ni.. awat lama sangat baru dapat tahu yang barang ilang.. pak gard xraund2 ke dalam sekolah..

satu lagi, pecah camna tu.. pintu kena kopak ke?.. ibu kunci kena kerat ke? atau buka terus je..

ada kesan kopak..........biilik tuh bukan bilik atau makmal komputer cuma bilik darjah biasa........semua biasa x nampak apa yg macam `bilik laptop` atau simpan barang berharga..........kebetulan bilik tuh sebelah bilik yg aku masuk..............kalau betul kevin buat kenapa perlu kopak??????? :huh: ..........

P:S aku bukan x nak buat report polis.......tapi aku x tau nak mula dari mana.......yela surat atau any perjanjian atau apa2 je la yg kata aku leh masuk kutip smpah xde tau........

betul ke nak punggah sampah x guna tuh pun (komputer MMX Pentium 2 ) tuh pun nak surat????? :huh:

Ko memasuki premis kerajaan, so mana2 individu yang tidak berkenaan atau takde surat dianggap sebagai PENCEROBOH. Boleh ditembak kalau mendatangkan ancaman. So, pada pendapat aku ko memang bersalah sebab masuk tanpa kebenaran... dan dalam masa yang sama terjadi pulak kes kecurian ini sama ada sebelum atau selepas ko settle kan keje ko. Sebab tu ler ko jadi suspek utama dalam episod ni..., suspek kedua mungkin kawan ko tu iaitu Kevin dan suspek ketiga ialah Pak Guard. Jadi suspek tak semestinya ko bersalah... sedangkan kes2 berprofil tinggi lagi kan bleh bebas, nie kan plak cuma kes2 kecik macam nie....

Ko kena cari jalan untuk selamatkan diri dengan:

1. Memastikan tiada duit masuk yang banyak (puluh-puluh ribu) ke dalam akaun bank ko dalam masa terdekat nie. Biasanya ini akan jadi hujah pendakwa raya.

2. Pastikan ko memiliki surat-menyurat yang berkaitan urusan ko dengan si Kevin dan sekolah berkenaan. Bill, invoice, buku register masuk pelawat (pondok guard), resit perjalanan, parking, resit toll dan sebagainya yang boleh menyokong bukti ko tu.

3. Dalam kes ini, Alibi ko hanyalah Kevin dan Pak Guard... so, aku nak tanya. Selepas keluar dari sekolah tu... ko pegi mana dalam tempoh 2 jam.. adakah pegi tengok wayang (tiket?), beli barang (resit?), jumpe kawan2, singgah makan restoren etc. Semua tu penting untuk menyokong yang ko tak berada ditempat kejadian sejurus selepas ko keluar dari sekolah tu...

Ko jawab dulu soalan nie... lepas nie detective conan akan cari jalan penyelesaiannya.. bersambung...

aku tak paham kenape die nih suke bukak thread yang mengarut mcm nih,ke sengaje nak buat2 cerite ke nak tutuop kemaluan die berkenaan pinjaman 35 k die or pasal kete mamat tuh,dan aku kesian jugak korang nih layan bende2 mcm ni.first skali aku nak tanye kat mamat yang tak berape angel nih,mak bapak die tak de ker?adik beradik?sedare mare yang terdekat yang berjawat jawatan tinggi?kalo mat nih anak tunggal,maybee bleh except,tapi takkan die tak de member yang baik bleh share problem .brape yek umoq mamat nih?

jap2, knape x panggil hajime kindaichi....?

Oooh.. ni kes ciput rupanya, budak kecik pun leh setelkan huhuhu

hajime klu ada part bunuh2 baru leh panggil dia hihihi :P

ape plak wei

panggil conan la

conan kan bdk kecik yang bleh solve problem sekelip mate :P

weh!ape korang mengarut ni?

dah gile jauh off topik.

dah la.maleh aku nak layan budak kecik ni,ni last post aku

slamat kene tangkap dan slamat lepak kat dalam lokap dan slamat ari raye haji dalam lokap.slamat tinggal :lol:

aku malas nk ckp bnyak...

ko pergi jer buat keterangan...

pasal ko takde surat kebenaran tuh ko kata la ko tak tau,dan ko hanya tolong kevin

sbb dlm komen ko yg awal ko ade ckp ko pergi punggah sbb k tolong kevin kan??

so pasal surat kebenaran tuh belakang cerita dulu,yg paling penting ko g buat statement ko DAN BAWAK SEKALI KEVIN SEBAGAI KESELAMATAN!!!

Edited by fai_wawa

tul tuh.buat je kterangan.perkara yang akan terjadi boleh dipikir kendian.

daripada ko diam je,makin parah kang.kalau ko dah tak tau sangat,ko datang je kat balai.

ko cakap "nama saya ialah xxxx,yang menjadi wanted.tangkapla saya,saya tak takut.saya tau saya tak salah...." :D

Edited by razi_90@IBM thinkcentre

so..............ape cita ni ..................bdk angel ni memen ke r....roro ckp "bdk ni poyo"......wrecked ckp "aku tak paham kenape die nih suke bukak thread yang mengarut mcm nih,ke sengaje nak buat2 cerite ke nak tutuop kemaluan die berkenaan pinjaman 35 k die or pasal kete mamat tuh,dan aku kesian jugak korang nih layan bende2 mcm ni".........

bek ko delete thread 35 k ko

kang polis masuk putera.com

trus cop ko sbb ko perlukan duit nk bli keter...gi cilok reter skolah lak

:P

gurau je

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...