Jump to content
Balthazor

Macam Mana Nak Loan Rm35k?

Recommended Posts

dah aku straight the point <_< ............malas aku nak cerita panjang2......cuma korang bagitau aku macam mana caranya sahaja........no more about car ok?

lagi soalan aku.......

1) perlukan penjamin ke???????

2)kalau aku buat loan sebanyak nilai tuh masa hadapan aku leh buat loan lagi ke????

Edited by I am The Angel Of Dead

sedihnyer aku tengok ko nih......dari post awal ko about prelude lagi sampai skang nih.........aiiiiiii

kenape dari awal ko tak beli prelude tu?

cam ni la ko pakai je la terus myvi tuh........barang murah senang cari, minyak pun x rabak.

kete honda tu bkn x bagus, tp dgn gaji ko, maintenance honda tu dah la tinggi. botak kpala takuk ko nanti.

aku gurau2 gak tp ko pikir la. kalu minat sgt kete tu, ko blajar bersungguh2, amik master ke phd ke, dah dpt gaji bsar, ko lyn la kete ape pun. :P

Edited by wrecked

cantik gak honda tu ...tahun baper keter tu?

tp plat dia CURST....kena sumpah ker :P

ko maintain pakai myvi tu..keta baru

keter tua ni banyak belanjanya kang..biasa keta2 gtu org buat as second car..buat keter main..pakai hujung2 minggu je

bukan takat enjin terbarai je ko kena consider..bumbung..welding2.pastu keter2 tua ni biasanya akan mengeluarkan banyak bunyi2 masa berjalan.maklumla...sendi2 dah longgar :P

myvi tu ok,power to weight ratio yg bagus, laju pun laju, cantik pun cantik.kurang problem2 keter baru nih

just pendapat aku la

kalo ko dah gian sangat, ko beli aje kete tu, tanpa jual myvi ngko. Tapi paham2 la, ko kene tukar kerja tempat lain, takleh stay dengan gaji RM1000 yang tak kemana tu..

ko maintain pakai myvi tu..keta baru

keter tua ni banyak belanjanya kang..biasa keta2 gtu org buat as second car..buat keter main..pakai hujung2 minggu je

MYvi tuh tahun depan road tax dia rm 1400 la bro............ <_< ......tahun depan dah setahun xde waranti kan?..........MYvi ada halfcut ke?

bukan takat enjin terbarai je ko kena consider..bumbung..welding2.pastu keter2 tua ni biasanya akan mengeluarkan banyak bunyi2 masa berjalan.maklumla...sendi2 dah longgar :P

kalau aku spent rm 8k cukup x nak elak semua bende2 tuh? :huh:

kalo ko dah gian sangat, ko beli aje kete tu, tanpa jual myvi ngko. Tapi paham2 la, ko kene tukar kerja tempat lain, takleh stay dengan gaji RM1000 yang tak kemana tu..

kalau aku x jual MYVi tuh.............msalahanya harga dia akan turun mndadak kan?......pasal ada orang offer rm 38k......aku x pasti next year leh dapat harga sama

pakai jer myvi tuh...keta baru..maintenance kurang. lagipun myvi tu baru ko beli kan? x kan dah nak tukar kot..

biasanya secondhand car mmg bnyk maintenance kot..

kalu nak sgt, ko bukak hood, check enjin ada modified x..

x pun ko check berapa milage dia..

mmg perancangan merbahaya...dan agak rushing...

IMHO lar...no offense..

pakai jer myvi tuh...keta baru..maintenance kurang. lagipun myvi tu baru ko beli kan? x kan dah nak tukar kot..

biasanya secondhand car mmg bnyk maintenance kot..

aku dah ada peruntukan kira2 rm 8k unutk Prelude tuh......cuma x tau sparepart ada atau idak :ph34r: .................yg MYvi tuh aku paling takutkalau kereta tuh ada maslaah contoh nak bukak gearbox atau enjin dah kena rm 400~rm500 ......baru bukak belum buat apa2 lagi..........pastu kalau rosak satu barang satu masa xpe jugak......kalau rosak 2-3 barang kos pun hampir rm 2k macam mana?.......................

P:S buat masa sekrang kereta aku diliiputi waranti lagi..........cuma kalau aku terus pakai tahun depan la aku rasa semacam jerk :wacko: iini pun power window dia ada prob.

Aku pernah pakai moto MANJA III 125....siap ada Disk brake+aloi rim+Starter..........moto nih aku pakai kira2 7 bulan sahaja kerana::::::

***1 bulan 3-4 kali fius dia terbakar ....dah hantar waramti tapi kata xde apa2

bulan ke 3 ***bateri dia dah habis dah kong nak tukar kena rm 117 (bateri dia macam besar sikir x macam bateri moto biasa)

***kalau moto comel nih bateri dia kong mmg x leh bergerak kemana-mana nak main start pakai kaki pun x boleh( erk honda boleh kan?)

***bulan ke 7(terakhir) bateri moto comel nih tak mau caj.....mekanik cek katanya wayar comel nih halus2 pastu sekarang nak kena replace balik kena kos rm 100 trus aku pulangkan balik moto tuh............

***kalau naik bukit mesti nak guna gear 1...........aku dah pair ngan C70 honda.....ternyata C70 honda ada pickup ........boleh naik bukit ngan senang...............

aku dah ada peruntukan kira2 rm 8k unutk Prelude tuh......cuma x tau sparepart ada atau idak :ph34r: .................yg MYvi tuh aku paling takutkalau kereta tuh ada maslaah contoh nak bukak gearbox atau enjin dah kena rm 400~rm500 ......baru bukak belum buat apa2 lagi..........pastu kalau rosak satu barang satu masa xpe jugak......kalau rosak 2-3 barang kos pun hampir rm 2k macam mana?.......................

P:S buat masa sekrang kereta aku diliiputi waranti lagi..........cuma kalau aku terus pakai tahun depan la aku rasa semacam jerk :wacko: iini pun power window dia ada prob.

Aku pernah pakai moto MANJA III 125....siap ada Disk brake+aloi rim+Starter..........moto nih aku pakai kira2 7 bulan sahaja kerana::::::

***1 bulan 3-4 kali fius dia terbakar ....dah hantar waramti tapi kata xde apa2

bulan ke 3 ***bateri dia dah habis dah kong nak tukar kena rm 117 (bateri dia macam besar sikir x macam bateri moto biasa)

***kalau moto comel nih bateri dia kong mmg x leh bergerak kemana-mana nak main start pakai kaki pun x boleh( erk honda boleh kan?)

***bulan ke 7(terakhir) bateri moto comel nih tak mau caj.....mekanik cek katanya wayar comel nih halus2 pastu sekarang nak kena replace balik kena kos rm 100 trus aku pulangkan balik moto tuh............

***kalau naik bukit mesti nak guna gear 1...........aku dah pair ngan C70 honda.....ternyata C70 honda ada pickup ........boleh naik bukit ngan senang...............

Aisey man.. pasal nak jual keta myvi tu... ngko tau mana sparepart dia mahal... Aku pun dah setahun pakai myvi...ok jer. at least pun service centre perodua ni berlambak... sparepart sng cari... Tak yah nak import. Pastu ko cakap roadtax mahal..Roadtax murah jer.. yang mahal insuran jer... aku baru renew roadtax/insuran bln 9. Habis rm800. Kalo ko jual keta tu bole settle loan bank takpe.. tapi ko kena bayar lagi... huhu.. Risk.

Setau aku kos repair gear box @ bukak enjin keta kancil lebih mahal darpd keta biasa.. Ini pengalaman aku masa pakai kancil.. sebab keta lain bole bukak dari bawah. Tapi kancil takleh, Kena angkat enjin sebijik.

Pastu ko nak beli keta lama tahun 1983... peh bior betul ko ni... 2007-1983=24 thn. lebih tua drpd ko [lol]. Confirm byk masalah. setahun pakai rosk sana sini. Lg pun keta ni nnt ari2 ko pakai bukan 2nd car. sparepart plak payah dapat.. kena cari kat kedai potong. kena tukar sane sini.. Duit boleh cari.. Nyawa?? Tapi kalo dah minat nak wat camner kan..

Cadangan aku ape kate ko modified keta Myvi tu ala2 Honda Jazz (honda jugak tu). setakat simpanan ko yg RM8k tuh mcm2 bole buat.

Aku pun modified keta aku ala2 TRD. Aku pos gambar2 keta modified myvi kalo2 ko ada idea. Salah satu keta kat bawah ni keta aku... tak leh kasi tau laaa...

Kesimpulannye:

Jangka masa pendek: beli prelude jual myvi

Jangka masa sederhana : beli prelude tak jual myvi

Jangka masa panjang : tak beli prrelude guna myvi

Aku sekadar bagi pendapat. Tepuk dahi seluk poket.. eh silap.. Tepuk dada tanya selera.. :blush:

Aisey man.. pasal nak jual keta myvi tu... ngko tau mana sparepart dia mahal... Aku pun dah setahun pakai myvi...ok jer. at least pun service centre perodua ni berlambak... sparepart sng cari...

eh????? sure ke murah?.........bukan macam printer Lexmark Printer murah ink dia mahal..........?.......pasal kereta aku nak pakai lama........aku kalau boleh x mau tukar2 macam tukar baju.......tapi tuh hari masa yang aku perasan power window aku x leh naik............aku dah fikir dah ini kereta aku ada waranti aku jimat kalau x de waranti nanti macam mana?

bro Hotlink......kereta ko MYvi apa?,.,,,,,aku punya MYVi SXi........sesapa yg ada pakai Myvi nih tolong2 la bagi pendapat........aku rasa x sedap hati je kebelaknagan nih :(

atau;::::aku pakai dulu......bila rosak agak2 kos dia tinggi aku terus amik Prelude tuh amacam?

Edited by I am The Angel Of Dead

Jangan la buat loan tu,...ko susah la nanti, makin lama kita makin banyak pakai duit..gaji ko tu saving jer..

ni kerana gaji ko tu agak kecik..

about kete ko,..teruskan pakai jer...

hasrat nak pakai honda tu...aku taktau apa reasonable ko...tapi kete honda akan bertambah murah..dalam 2 3 tahun lagi..

at least ko ada 2 kete,..untuk long distance dan cutting edge..

about kete ko,..teruskan pakai jer...

hasrat nak pakai honda tu...aku taktau apa reasonable ko...tapi kete honda akan bertambah murah..dalam 2 3 tahun lagi..

at least ko ada 2 kete,..untuk long distance dan cutting edge..

aku x mau ada 2 kereta......sakit woooo aku kena salah satu sahaja :( ............aku perlukan loan tersebut untuk close MYvi dan renew Honda...........leh ke loan rm 40k lower than rm 558 dan hanya bayar jangka masa 5-7 tahun sahaja

master tech..aku nasihatkan ko..kalo ko nak sangat amek prelude tu, g semayang istikoroh dulu..

aku pelik ngan ko, dulu ko bukak topik pasal prelude dan semer orang bagi pendapat, ingat pas ko beli mavi ni ko dah wat keputusan masak masak.aku rasa ko beli mavi sebba famili ko suro kan tapi jiwa ko kat prelude.kalo ko nak pakai prelude gak ko kena sedia la berkorban sikit.

leh ke loan rm 40k lower than rm 558 dan hanya bayar jangka masa 5-7 tahun sahaja

Boleh. Aply kat bank rakyat...sebelum tu ko kene buat proposal bisnes...kalau tak camni mana2 bank pun akan rejected..ko mesti pakai alasan bisnes

.leh ke loan rm 40k lower than rm 558 dan hanya bayar jangka masa 5-7 tahun sahaja

Maknanya gaji ko bawah RM500 sebulan :blink:

Note : derita 7 tahun.., mana duit sakit penin, nk kawen, nk beli makan, nk joli2, prepaid, (sampai bila nk duduk ngan orang tua).. Maintain Keta lagi.. Tayar, Insuran, RodtAx.. bla2.. yang memerlukan kos dari gaji ko yang bawah RM500

Note : Fikir2 kan.. maaf kalau silap tules

Cdangan : Beli kancil :D

Edited by malayNUX

aku heran gak..gajo ko 1k sebulan? myvi tuh sebulan berapa? macam mana belanja bulanan ko? makan minum, kereta, rumah, bil api, air? kasi kat mak bapak?

gila eh? kereta yg tgh loan sebelum 2 tahun sapa yg gila nak sambung bayar? boleh ke re finance balik? kalau boleh pun mmg rugi gila tahap gaban la.dan mmg perancangan ko tu bukan lagi merbahaya tapi sorry to say la..mmg la bodoh!

aku heran gak..gajo ko 1k sebulan? myvi tuh sebulan berapa? macam mana belanja bulanan ko? makan minum, kereta, rumah, bil api, air? kasi kat mak bapak?

hahahahah kenapa?......aku kat sini jarak ofis aku ngan tempat kerja x sampai 1KM......pastu aku duduk rumah famili.. :lol: makan minum famili aku tanggung.......sebulan aku bagi mak bapak aku rm 200.............

***aku tekankan kat sini......aku xde masalah pembayaran nak bayar MYVi tuh........aku xde hal punya but.....yg paling aku bimbang kalau lepas 3 tahun pakai (over waranti <_< ) kereta tuh give a lot of trouble ......contoh gearbox ada masalah.......kemudian di dapati kena tukar........kalau nak bukak pun kena rm 1000 ke pastu part lagi dah berapa kena?..........MYvi ada half cut ke?.......... :blink:

***mana lagi bagus kalau sekali rosak rm2k-rm3k rosak ke atau pakai kereta lama kita spend duit sikit?............

****aku nak pakai lama bro kereta nih......tapi kalau dibuatnya MYvi nih sakit lepas 3 tahun susah aku bro.....

***ada sesapa yg ada Myvi dah berusia 3~5 tahun?.....macam mana kereta tuh?

Bukan Myvi tu lagi senang nak cari spare part dan lebih murah dari Honda Prelude tu sekaligus memudahkan ia untuk diservice?

hahahahah kenapa?......aku kat sini jarak ofis aku ngan tempat kerja x sampai 1KM......pastu aku duduk rumah famili.. :lol: makan minum famili aku tanggung.......sebulan aku bagi mak bapak aku rm 200.............

***aku tekankan kat sini......aku xde masalah pembayaran nak bayar MYVi tuh........aku xde hal punya but.....yg paling aku bimbang kalau lepas 3 tahun pakai (over waranti <_< ) kereta tuh give a lot of trouble ......contoh gearbox ada masalah.......kemudian di dapati kena tukar........kalau nak bukak pun kena rm 1000 ke pastu part lagi dah berapa kena?..........MYvi ada half cut ke?.......... :blink:

***mana lagi bagus kalau sekali rosak rm2k-rm3k rosak ke atau pakai kereta lama kita spend duit sikit?............

****aku nak pakai lama bro kereta nih......tapi kalau dibuatnya MYvi nih sakit lepas 3 tahun susah aku bro.....

***ada sesapa yg ada Myvi dah berusia 3~5 tahun?.....macam mana kereta tuh?

ko beli jela prelude tu kalau itu yang boleh membahagiakan ko..

pastu pas 2 ke 3 tahun, ko bukak thread "nyesal aku beli prelude"... :lol: gurau jek!

lagi 1, mnela tau lagi 2 ke 3 tahun, kerajaan nak kaji semula pasal keta yang da berumur lebih 20 thun tak dibenarkan berada di jalan raya..

time tu keta ko da berumur 26 ke 27 tahun..huhuhu...memang sah, kena lupus..

lagi 2, mnela tau, rezeki ko murah 2 ke 3 tahun lagi, gaji da naik, da ada duit lebih...belila prelude tu cash..

kesimpulannye, BELI! mnela tau...kalau-kalau.. :rolleyes:

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...