Jump to content
Balthazor

Macam Mana Nak Loan Rm35k?

Recommended Posts

hehehehe...aku rasa kita smua takleh watpe dah... dia dah nekad tu...

mak ko kata 5 tahun pertama leh tahan... manakala loan ko 9 tahun...dan ko amat risau tentang baki 4 tahun...

nak tanya...honda prelude tu brp tahun dah umur beb... mana kerosakan yg lebih maximum...kereta umur 20 tahun atau..kereta umur 9 tahun yang di jaga dari awal...

kalau beli prelude tu tak tau tuan pertama..kedua...pakai mcm mana kan...

myVi...lps 9 tahun ko habis bayar loan... berlonggok kereta tu kat kedai2 used car...kalau takat rosak gear box... senang je nak replace...takpun leh dapat seketul enjin myVi dgn harga bawah 5k...

rasanya elok ko daftar kat mana2 forum kaki kereta...then bukak topik ni kat sana... dan mintak pakar2...atau mat2 kereta yang berpengalaman yg dah tua2 tu bagi sket komen dan komen secara details dr sudut teknikal... ttg enjin kereta...tentang bla..bla...

mak aku kata 5 tahun pertama boleh tahan dulu(aku rasa dia maksudkan enjin kot).....aku loan 9 tahun......kalau 5 tahun pertama ok yg baki 4 tahun tuh??????? :(

P:S sekali aku perasan isu power window pastu satu lagi aku perasan yg kereta MYvi nih xde 2nd hand :o semua baru......dah la pagi tadi ada budak naik moto langgar kereta jiran aku..............kebetulam dia `ambil alih` parking aku............ :(

anak mak and masih tak matang.patut pon tanye bende2 yang mengarut nih.dah la mengarut nak menyusahkan diri sendiri lagi tuh........jadi dipersilekan padan muke hang....................

:P

Edited by wrecked

mak aku kata 5 tahun pertama boleh tahan dulu(aku rasa dia maksudkan enjin kot).....aku loan 9 tahun......kalau 5 tahun pertama ok yg baki 4 tahun tuh??????? :(

P:S sekali aku perasan isu power window pastu satu lagi aku perasan yg kereta MYvi nih xde 2nd hand :o semua baru......dah la pagi tadi ada budak naik moto langgar kereta jiran aku..............kebetulam dia `ambil alih` parking aku............ :(

aku pelik la dgn kau ni.... knape suka sgt berfikiran negatif.

haiyaa... susah la mcm ni klu mau idup :wacko:

sile la jadi mat rempit senang sket kureng maintenance bleh bwk awek tonggek ...aku plak rase tension tengok thread ko ni.wahahahwrhahah%#@!^#@^#@^$#%#!^@&@#$^$#%$#%#$

:wacko::wacko::wacko::wacko::wacko: tension2

aku rasa kita takyah layan je la... cukup la reply kat thread ni... nampak sangat dia sebenarnya nak prelude tu.. cakap la aper pun... dia tetap ngan "lepas abis 5 tahun camner.. "

dia tetap nampak prelude tu leh direpair dengan 8K yang dia rasa besar tu... then takkan rosak2 sampai 9 tahun akan datang... biar kan lah dia....

dia juga tetap rasa prelude yang dah 24tahun tu lebih baik dari myvi yg tak sampai setahun tu....

dia tetap dengan keputusan dia sebenarnya...

so kita ni hanya buang masa..... buang karan baca thread yang tah ape2 ni....

dia confuse dengan benda yg tak sepatutnya dia confused kan.... loan tu wat niaga ke lagi baik.. sanggup leburkan 25K semata2 nak prelude..... hahahahhahaha budak yg paling tak guna akal yg pernah aku jumpa...

sorry la kalo aku kasar sangat.. tapi aku pun naik menyampah... tak larat nak explain....

peh.. senang2 je nk tuka kereta cam tukar spender.. aku nie yg bergaji lebih 2K pon x bli2 lagi kete.. rasa cam nk bli kereta proton saga SE jek.. murah n jimat.. pkcik aku kije kastam, die leh dapatkan kete honda murah,kete2 yg kene rampas.. ada gak die ofer kat aku... tu pon aku pk byk2 kali.. mmg pakai honda nie sedap n org akan pndang.. tapi kalo ada rusak, poning gak pala..

aik? :ph34r:kastam?honda? jangan cakap pak cik ko kastam tluk intan dah la..

tapi aku heran, gaji 1k hidup di kota besar + ada keta..macam mana ko boleh survive.. siap boleh nak tukar² keta..

aku yang gaji 3x dari ko, tak berani nak pakai keta lagi..

still layan moto kapcai je..

*walaupun ada offer keta honda murah² :ph34r:

aik? :ph34r:kastam?honda? jangan cakap pak cik ko kastam tluk intan dah la..

tapi aku heran, gaji 1k hidup di kota besar + ada keta..macam mana ko boleh survive.. siap boleh nak tukar² keta..

aku yang gaji 3x dari ko, tak berani nak pakai keta lagi..

*walaupun ada offer keta honda murah² :ph34r:

eik ko org teluk intan ke?tlk intan kat maner?

aku rasa kita takyah layan je la... cukup la reply kat thread ni... nampak sangat dia sebenarnya nak prelude tu.. cakap la aper pun... dia tetap ngan "lepas abis 5 tahun camner.. "

dia tetap nampak prelude tu leh direpair dengan 8K yang dia rasa besar tu... then takkan rosak2 sampai 9 tahun akan datang... biar kan lah dia....

dia juga tetap rasa prelude yang dah 24tahun tu lebih baik dari myvi yg tak sampai setahun tu....

dia tetap dengan keputusan dia sebenarnya...

so kita ni hanya buang masa..... buang karan baca thread yang tah ape2 ni....

dia confuse dengan benda yg tak sepatutnya dia confused kan.... loan tu wat niaga ke lagi baik.. sanggup leburkan 25K semata2 nak prelude..... hahahahhahaha budak yg paling tak guna akal yg pernah aku jumpa...

sorry la kalo aku kasar sangat.. tapi aku pun naik menyampah... tak larat nak explain....

Exactly mcm aku ckp sblm ni.

Ok la, AKU TERANGKAN APA MASALAH KO YANG SEBENARNYA DARI DULU SAMPAI SEKARANG. Ko punya pesen ni kan, sebenarnya bukan ko create topic di forum untuk minta pendapat. Tapi keputusan tu ko dah buat. Ko cuma buat thread kat forum, untuk cari orang utk sokong statement ko. Sebab tu kalo ckp pasal Prelude, ko puji tinggi melangit. Pasal MyVi, ko cerita pasal power window yang happen once in a blue moon.

Kalau kau senaraikan POSITIF dan NEGATIF memiliki MyVi, dan POSITIF DAN NEGATIF memiliki Predule, itu baru minta pendapat. Tapi kau tak.

:

Biarkan. Makin dilayan makin memacam.

nak tanya...honda prelude tu brp tahun dah umur beb... mana kerosakan yg lebih maximum...kereta umur 20 tahun atau..kereta umur 9 tahun yang di jaga dari awal...

macam nih bro.....bapa aku pernah pakai Toyota Celicia 1973....kereta tuh bapa aku beli pada harga rm 1k sahaja dia beli tak salah aku kira2 3 tahun lepas(masa tuh keluarga aku x senang macam sekarang aku pun bebetul susah masa tuh).......lepas tuh bapa aku gunakan kereta tuh ada la 2 tahun lebih......yg paling besh kereta tuh pakai MPH dan boleh balik raya dari Kuala lumpur ke Johor sana 2 kali isi minyak jerk.............xde prob bro giler ah.......tapi kemudian bapa aku jual plak(pasal kereta Toyota tuh x leh naik ramai2...keluarga aku ada 9 orang).........so bapak aku jual pastu beli kereta Iswara 1.3S.........pastu ada la pakai 3 tahun....yg aku perasan ada sekali kena berhneti kat tepi jalan pasal timing beltkereta iswara tuh putus tengah jalan kena berapa ntah.........tapi kesudahan kreta Iswara 1.3s tuh kena tarik......pasal bayar 3 bulan sangkut..............

kreta lifespan dia berapa tahun?......lama kan?.....ke kreta sekarang macam komputer?.............rosak sikit kena beribu2k pastu buang`alah.....beli baru je bro barang dah murah` :ph34r:.....itu ke yg berlaku pada industri kereta? murah dan pakai buang bila habis bayar?.........kalau kena repair pun calculate leh beli kreta lain ke?

moto aku dah ada.....bos aku sponsor :)

Edited by I am The Angel Of Dead

ko pakai jer prelude. sbb dia non-computerized...

aku sokong nih..hehe..

p/s: aku tau..komen mcm mana pun ko mmg nak beli honda tu..

pelik tapi benar @@

p/s: aku tau..komen mcm mana pun ko mmg nak beli honda tu..

pelik tapi benar @@

aku bagi reason kenapa aku nak Prelude dan bukan yg lain........................

1)aku cukup suka ngan Cerita Knight RIDER alah kereta yg boleh cakap2 tuh :lol:(sama kan design dia?)

2)bapak aku pernah pakai kereta tuh masa aku kecik masa tuh aku kat seremban x sekolah lagi..........yg aku tau kereta tuh la yg paling best dan kreatif siap ada sunroof lagi.......

3)kebetulan ia sebuah kereta.....so aku ingat alang2 nak beli 2nd baik beli yg terbaik dan tercantik heheheheheh :ph34r: pasal kalau aku terjadi beli plak lepas nih aku x akan tukar heheheheh

dan aku nak tunggu jer satu thread baru akan muncul.....

saper nak beli prelude aku ...

or

betapa menyesalnyer aku beli prelude then takder duit nak kawin....

or

saper tau kat mana nak cari spare part prelude yang murah... aku dah tensen ni....

or

menyesalnyer aku jual myv aku...

-_-

3)kebetulan ia sebuah kereta.....so aku ingat alang2 nak beli 2nd baik beli yg terbaik dan tercantik heheheheheh :ph34r:

hehe..jgn keter ko transform mcm Bumblebee dah..kang x pasal2 gak jd model honda baru.. :lol:

aku bagi reason kenapa aku nak Prelude dan bukan yg lain........................

1)aku cukup suka ngan Cerita Knight RIDER alah kereta yg boleh cakap2 tuh :lol:(sama kan design dia?)

2)bapak aku pernah pakai kereta tuh masa aku kecik masa tuh aku kat seremban x sekolah lagi..........yg aku tau kereta tuh la yg paling best dan kreatif siap ada sunroof lagi.......

3)kebetulan ia sebuah kereta.....so aku ingat alang2 nak beli 2nd baik beli yg terbaik dan tercantik heheheheheh :ph34r: pasal kalau aku terjadi beli plak lepas nih aku x akan tukar heheheheh

Kalo cakap awal2 mende ni.. takyah forumers lain taip berjela2 pasal masalh ni.. so ngko tak lagi Relally eh.. Really Confused La Sekarang..

Beli je la Prelude tuh... duit ngko... suke ati ko laa... namun yang masih misteri ialah naper la ko bole beli Myvi tuh kalo dah tau suka kat Knight Rider tuh. Membazir......

Pastu aku tengok mula2 dulu keta warna hitam.. pastu putih... pastu merah plak.... :wacko:

Pasni buat topik : Perlukah aku jual prelude aku... sesape ade nak jual myvi...[lol]

Sekian harap maklum...

Edited by Holtink

namun yang masih misteri ialah naper la ko bole beli Myvi tuh kalo dah tau suka kat Knight Rider tuh. Membazir......

pasal terpikat ngan bayaran installment tuh pastu selama 9 tahun........ :ph34r: heheheheh...

Macam mana nak settelkan hutang interest MYvi tuh?......leh buat loan lain ke?....pasal ada riwayat mengatakan kalau ada kakitangan kerajaan leh buat......aku nak buat loan bukan banyak pun kira2 rm 35K :blush:

serious..walaupun ko umur lebih setahun dari aku..tapi ko pk sebijik mcm budak2 yg xpk masa depan.ingatlar wahai bro,hidup tanpa hutang atau less hutang adalah hidup yg paling bahagia sekali,skarang ko pk ko boleh bayar,camner nanti klu ko kena buang kerja?ko berenti ker?ko nak byr dgn aper?ko nak nama ko kena blacklist dgn bank?pastu ko nak buat pinjaman len nak cari kat mana?ko pk nanti klu ko ader anak,anak ko nak wat pinjaman,skali check list name,bapak dia dah black list..xblaja ler anak ko nanti..pk elok2 bro

jgn men redah..serius aku ckp..prelude tu,hodoh.keta berat,mkn minyak bnyk,spare part honda mahal,tambah2 biler dah old skol..ko keja bahagian pc,ko taw kan mcmana harga ram sd ram lagi mhal pada ddr2.

mmg dari apa yg aku perhati,daripada post2 ko yg sebelum nie,dari situ pun org dah boleh nilai ko mcmana.

aku dulu pun mcmtu jugak,tapi learn from mistake..

35k loan?better ko bukak CC,bukak kedai runcit ker..jgn jadi BODOH!

aku xnak minta maaf sebab apa aku ckp nie betul dan untuk kebaikan ko jugak

skarang ko pk ko boleh bayar,camner nanti klu ko kena buang kerja?ko berenti ker?ko nak byr dgn aper?ko nak nama ko kena blacklist dgn bank?

itu la pasal aku pikir balik nak jual mYVi tuh bro(sebelum 3-4 tahun).........yuh pasal aku nak tanya kalau aku buat loan rm 35k tuh leh sekali close Myvi punya hutang pastu aku leh beli kereta lain sekali........pasal sekarang aku byar MYvi tuh 1 bulan rm 558 selama 9 tahun .....so aku berharap nga buat loan tuh nanti (35k) leh kurang x jadik 5 tahun atau 7 tahun sahaja dengan bayaran rm 400 atau rm 500 sebulan sahaja...............itu je aku nak tau..............tapi kalo kata buat loan pun kena bayar rm 600 sebulan mmg secara auto x jadi la :ph34r:

P:S.....ada member aku ajak bukak CC :lol: rm 100k beb modal........

itu la pasal aku pikir balik nak jual mYVi tuh bro(sebelum 3-4 tahun).........yuh pasal aku nak tanya kalau aku buat loan rm 35k tuh leh sekali close Myvi punya hutang pastu aku leh beli kereta lain sekali........pasal sekarang aku byar MYvi tuh 1 bulan rm 558 selama 9 tahun .....so aku berharap nga buat loan tuh nanti (35k) leh kurang x jadik 5 tahun atau 7 tahun sahaja dengan bayaran rm 400 atau rm 500 sebulan sahaja...............itu je aku nak tau..............tapi kalo kata buat loan pun kena bayar rm 600 sebulan mmg secara auto x jadi la :ph34r:

Ko ni mmg betul la fikiran songsang :wacko: ... Orang biasanyer jual keta lepas 3-4 tahun nak clear interest. Ko plak nak jual sebelum 3-4 bulan pakai. W/pun pakai sehari ttap rege 2nd hnd. Lain la kalo beli cash. Gilo ko hapo...

Satu lagi yang songsang .. ngko tertarik beli myvi sebab installment 1 bulan rm 558 selama 9 tahun = RM60k - 35k=hutang. :wacko::wacko:

Biasanye orang nak BELI keta buat loan.. Ko plak nak JUAL Myvi kena buat loan ... 'I Am Angel Of Loan' ... korek lobang tutup lobang.

Skang tak terasa lagi.. nnt la bile ko nak kawin nnt an berkeluarga. Akhirnye ko akan menjual diri ko sendiri utk settle kan loan...

Berapa banyak songsang daaa kau ni....

Ikut rasa binasa

Ikut nafsu lesu

Ikut prelude suka ati kau laaa... asal kau bahagia ngan utang2 tu...

Ko ni mmg betul la fikiran songsang :wacko: ... Orang biasanyer jual keta lepas 3-4 tahun nak clear interest.

interest macam mana nak kira bro?.........walaupun 9 tahun tapi interest leh clear 3-4 tahun?.....

x sama ke ngan aku memiliki Myvi tuh ngan hutang aku nak buat tuh?????pasal aku kena bayar mYvi tuh 9 tahun

kalu ko nak pakai prelude, ko pakai jer.

keinginan ko dah sampai tahap 155% dah..

x kan menurun walaupun sebanyak mana org komen.. :)

nnti mmber yg nak jual tu tawar hati kang..

tukar tajuk ko ---> "Tolong Sokong Aku Pakai Prelude, walaupun aku dah ada Myvi baru"

ok, skarang aku sokong nih..hehe..

p/s: kat alam nyata, ko dah ada tanya ke mak @ bapak @ pakcik @ member senior ko psl niat ni?

kalu ko nak pakai prelude, ko pakai jer.

keinginan ko dah sampai tahap 155% dah..

x kan menurun walaupun sebanyak mana org komen.. :)

kalo korang kata mmg buat loan pinjam duit bulan2 dia lebih dari bulan2 myvi aku mmg aku give up la.......perkara macam nih mmg leh batalkan niat aku je

P:S mak aku kurang paham laaaaa.......bapak aku macam dah paham....tapi dia kata tukar terus.....jangan buang sambung byar......bahaya

ikutkan aku ni da malas nak jawab atau cakap kat dak seko ni... tapi geram la plak...

1. dia pk nak jual sebelum 3 - 4 bulan pakai... kalo dia pakai da setahun pun, still takleh cover lagi loan bank dia tu.. bukan dia tak tau... samer je ngan kes amoi kesayangan dia tu... (waja)... tapi dia ni wat2 taktau ke aper ke aku pun taktau ler.. bape byk taktau ek...

2. dia sanggup bayar sejumlah duit yg byk utk tutup hutang myV tu daripada dia teruskan membayar 558 selama 9 tahun tu... walhal sepatutnya sebelum membeli dia kena tgk kemampuan bayaran bulanan dia....

3. dia sanggup bayar sebulan 400 atau 500 utk kereta second yang taktau apa problem akan datang... memang la dia bayar tu loan... bukan duit keter prelude sebab prelude tu cash... tapi bukan loan tu diambil sebab nak beli prelude tu.. so kira sama la macam dia bayar prelude tu instead of dia perlu bayar RM558 utk sebuah kereta baru yg tak banyak kerenahnya dan masih ader waranty selama 5 tahun...

4. dan akhir sekali... aku tertanya2... layak ke dia nak wat loan RM35K sedangkan gaji dia hanya 1K permonth... mama aku yang gaji RM3K pun tak berani diulangi tak berani nak wat loan personal lebih dari 15K.....

cam hotlink kata la... memang ko ni gali lubang tutp lubang...

hahahahhaha ko ni hairy wat aku gelak jer kat ko... be matured k.... ko wat loan utk bisnes ko pastu amik cash bila dah untung lagi baik....

kadang2 kita kena korbankan apa yang kita minat dan suka sangat2... ko ni suka wat keje terburu2.. tak pk panjang...

takperla.. ko beli jer prelude ko. jual myvi ko... wat la loan RM35K tu.. kalo bank tak approve, ko gi jer kat ahlong.. derang leh kasik... nanti leh test power prelude ko tu kan....

pastu nanti tiap2 bulan ko kena ingat simpan sket duit utk mentenen prelude sayang ko tu... gear box rosak ke, kipas radiator tak jalan ker, timing belt putus ke, head bengkok ke, drive sharp patah ke... spare part prelude susah sket.. tak macam civic ke accord ke...

abah aku dulu pakai ford laser tx3... memang keter tu mantap... tapi gear box dia prob sokmo.. baper kali tukar dah... gear box half cut pun makan dekat 3K... aku taktau la kalo prelude... so ko pk2 kan la k....

hope ko akan bergembira dengan keputusan yg sebenarnya ko dah wat tu...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...