Jump to content
Balthazor

Macam Mana Nak Loan Rm35k?

Recommended Posts

aku bagi reason kenapa aku nak Prelude dan bukan yg lain........................

1)aku cukup suka ngan Cerita Knight RIDER alah kereta yg boleh cakap2 tuh :lol:(sama kan design dia?)

2)bapak aku pernah pakai kereta tuh masa aku kecik masa tuh aku kat seremban x sekolah lagi..........yg aku tau kereta tuh la yg paling best dan kreatif siap ada sunroof lagi.......

3)kebetulan ia sebuah kereta.....so aku ingat alang2 nak beli 2nd baik beli yg terbaik dan tercantik heheheheheh :ph34r: pasal kalau aku terjadi beli plak lepas nih aku x akan tukar heheheheh

hohooho.. betul2 fikiran budak2 maaf la aku ckp, klu dah fikir mcm ni kenapa la beli myvi???

alahai.... jd la matang sikit.. byk benda lg nak fikir

skrg kau idup sorang, makan minum semua mak bapak tanggung leh la kau ckp nak tukar ni la, nak amik tu la..

nnt bila dah ada tanggungjawab, ada anak bini baru kau sedar betapa kecik 1000 kau tu

dr kau fikir kete mane kau nak pakai baik fikir keje kau tu, cukup kah hanya rm1000 utk 10 tahun akn dtg?

ikutkan aku ni da malas nak jawab atau cakap kat dak seko ni... tapi geram la plak...

1. dia pk nak jual sebelum 3 - 4 bulan pakai... kalo dia pakai da setahun pun, still takleh cover lagi loan bank dia tu.. bukan dia tak tau...
    pasal aku x tau la aku tanya........lagipun bukan ke lepas setahun nilai kereta aku turun mendadak???.....pastu dengan model2 baru dan latest????................... :wacko: pasal sekarang nilai kereta aku nih rm48k jerk.......

cam hotlink kata la... memang ko ni gali lubang tutp lubang...

kalo bank tak approve, ko gi jer kat ahlong..

ni kerja bodoh laaa.....aku x terdesak sangat sampai nak ngan ahlong.........pasal ahlong bunga dia pun dah berapa......kalau x dapat sampai bakar2 rumah orang.......bunuh anak bini orang ..........

P:S ok xpe ......yg aku nak tau sekrang ngank kerja aku status swasta gaji rm 1k leh ke aku loan rm35k????....mean aku cash la....bank mana????

nnt bila dah ada tanggungjawab, ada anak bini baru kau sedar betapa kecik 1000 kau tu

laaaa dah tau gaji Rm1k yg pergi kahwin tuh kenapa?????.........rilek bro kawin bukan keutamaan aku.....lagipun aku x nak langkah bendul......

aku pun bengong bc topik ko nih...langsung xde wawasan..aku rase hdup ko ni xde matlamat.xde istiqomah...baik ko xyah tanye pendapat org lain klu kau xblh ambik iktibar @ pedoman.buag karen jer..ko buat jer ape yg ko nk buat,

susah senang ko tanggung.nanti bila ko dah rasa br ko tringat kat kengkawan yg bg nasihat kat ko.. :rolleyes:

P:S... hidup ni kalau nk jd senang memang susah skit...tp klau kau nk jd susah memang senag sngt...pk la ko ada otak.. :blush:

kalo korang kata mmg buat loan pinjam duit bulan2 dia lebih dari bulan2 myvi aku mmg aku give up la.......perkara macam nih mmg leh batalkan niat aku je

P:S mak aku kurang paham laaaaa.......bapak aku macam dah paham....tapi dia kata tukar terus.....jangan buang sambung byar......bahaya

ni kerja bodoh laaa.....aku x terdesak sangat sampai nak ngan ahlong.........pasal ahlong bunga dia pun dah berapa......kalau x dapat sampai bakar2 rumah orang.......bunuh anak bini orang ..........

P:S ok xpe ......yg aku nak tau sekrang ngank kerja aku status swasta gaji rm 1k leh ke aku loan rm35k????....mean aku cash la....bank mana????

laaaa dah tau gaji Rm1k yg pergi kahwin tuh kenapa?????.........rilek bro kawin bukan keutamaan aku.....lagipun aku x nak langkah bendul......

Aku andaikan, loan ko nak buat ialah personal loan. Sebab ko nak cash.

Car loan interest = 3.88% (MyVi)

Personal loan interest = 8% (al-Rajhi)

That should give clear idea on how much would it be. Lagi satu, personal loan paling tinggi 5x gaji. In your case, it should be RM5k. Dan approval juga, biasanya untuk orang gaji RM2K ke atas (al-Rajhi). Dia akan minta EPF statement, bank statement, etc. Tempat kerja ko ada EPF ?

Car loan untuk kereta dah berumur 20 tahun ke atas .. err .. ade ke?

Car loan untuk kereta dah berumur 20 tahun ke atas .. err .. ade ke?

setau aku kena cash... ngeh ngeh ngeh... tu sebab aku kata ahlong jek ader.....

HSBC - Anytime money

There's no reason to compromise on what you want with Anytime Money

* Financing up to RM100,000*

* Monthly payment from as low as RM160**

* Flat rate from 10% p.a.

* Up to RM100,000 in cash

* Payment period of up to 5 years

* Instant cash disbursement into your HSBC account upon approval

You are eligible for Anytime Money if....

* You are between 21 and 55 years old

* Your monthly salary is RM2000 and above

* You are Malaysian or have Malaysian PR status

RHB Bank - personnal Loan

* Get up to RM150,000 cash

* Flexible & long repayment period of up to 7 years

* Savings on low interest at 1% p.m. on reducing balance basis

* Hassle-free with no guarantor or collateral needed

Eligibility

It's easy to get Cash

* You are qualified to apply if YOU are a Malaysian citizen between

21 and 65 years of age.

* Only those who are earning an income of above RM18,000 per annum can apply.

Bank Rakyat - pembiayaian peribadi i aslah

Kemudahan pembiayaan peribadi ini diperkenalkan untuk membantu individu-individu dalam menangani keperluan kewangan seperti membuat bayaran pendahuluan kereta / rumah, pembayaran kos pengubahsuaian rumah dan lain-lain keperluan kewangan.

Konsep

Bai Al-Inah

Kelayakan

• Warganegara Malaysia berumur antara 18 dan 55 tahun (56 tahun untuk kakitangan kerajaan)

• Kakitangan kerajaan dengan pendapatan RM700.00

• Kakitangan swasta dengan pendapatan RM800.00

• Kakitangan yang telah bekerja tidak kurang dari 6 bulan

Jumlah Pembiayaan

Pembiayaan sehingga RM100,000.00* atau ansuran bulanan yang tidak melebihi 60% daripada pendapatan kasar bulanan.

Tempoh Bayaran Balik

Maksimum 10 tahun

bayaran balik

• Biro Perkhidmatan Angkasa (BPA)

• Potongan Gaji Majikan (PGM)

• Potongan Akaun Simpanan (PAS)

Penjamin

• Satu (1) penjamin dari sektor kerajaan / swasta yang berkelayakan*

• Tanpa penjamin untuk kakitangan kerajaan yang telah berkhidmat selama 3 tahun dan ke atas*

ko tgk ar bank rakyat.. kot2 ko layak....

Pinjaman peribadi dengan Bank Rakyat memang yang paling rendah. Tapi, paling susah nak dapat melainkan ko adalah kakitangan kerajaan. Kalau kakitangan swasta, kalau syarikat ko kerja bukan syarikat besar (e.g., tersenarai di papan utama Bursa Malaysia) - aku rasa peluang tu tipis. Kena ada penjamin lagi.

Anywa, memang aku nak lemahkan semangat ko pun -_-:rolleyes:

Pinjaman peribadi dengan Bank Rakyat memang yang paling rendah. Tapi, paling susah nak dapat melainkan ko adalah kakitangan kerajaan. Kalau kakitangan swasta, kalau syarikat ko kerja bukan syarikat besar (e.g., tersenarai di papan utama Bursa Malaysia) - aku rasa peluang tu tipis. Kena ada penjamin lagi.

Anywa, memang aku nak lemahkan semangat ko pun -_-:rolleyes:

tul tu.. akak tempat aku praktikal dulu tak lepas nak wat loan bank rakyat.. sebab co yg aku praktikal tu co kecik... last2 hubby dia yg wat... gaji dia RM2K++. tu pun tak lepas nak wat loan RM30K utk MLM dia....

tapi taktau la kot2 dia ader orang dalam ke.. ngeh ngeh ngeh....

ko lemahkan semangat dia darkwan.. aku plak nak naikkan semangat dia...

hairy ko gi sumer bank yg ader kat malaysia ni.. ko bawak proposal lengkap siap gambar prelude idaman hati ko tu... wat muka sian... kot2 la derang setuju ngan rancangan bijak pandai ko tu and willing to approve ur loan...

KO jual MyVE & beli kancil je lah..ko pon sorang2.. bukan ada anak pon.. :D

Berbelanjalah Ikut Kemampuan Kita.. Elakkan Boros

aku 2 mlm ni terfikir pasal topik ni...aku bukan fikir apa..

aku fikir...mmg ni ke kelemahan orang2 kita...sebab aku fikir...kalau lah boleh buat loan 35k...then yg dapat loan tu org chinese...agaknya dia jual beli keter...atau dia buat benda lain...seperti bisnes...bagi beranak pinak duit tu...walau dgn menjual sayur di pasar...

adakah kerana amat selesa dan mewah...?

kalo aku dapat wat loan 35K, first aku bayar utang KPM 4K, then aku amik ccna, ccnp. aku leh demand gaji aku pastu...

selebeynyer aku wat duit muka beli umah ke.. atau pun aku beli tanah cash... kalo ader lebey lagi 3 4K aku bayar downpayment keter... hehehehe

aku fikir...mmg ni ke kelemahan orang2 kita...sebab aku fikir...kalau lah boleh buat loan 35k...then yg dapat loan tu org chinese...agaknya dia jual beli keter...atau dia buat benda lain...seperti bisnes...bagi beranak pinak duit tu...walau dgn menjual sayur di pasar...

adakah kerana amat selesa dan mewah...?

Maaf, bukan org kita ye, jgn hanya kerana ko nampak sorang stupid (yg kebetulan plak org kita) piki camne dia piki, abes satu bangsa dianggap sama stupid level pemikiran dia. And kalau baca balik thread ni pun...aku nampak lebih ramai yg tak-stupid (juga kebetulan org kita) dari yg stupid. So takleh la kata org2 kita ya :)

la... betul2 x matang, kau ni anak manja ker? umo berapa? sapa ckp gaji rm1k x leh kawin? kawin ni bila2 pun bole x kisah la kau gaji rm1k ker, kau langar bendul ker, tiang ker, bila dah sampai seru nak kawin, kau tetap nak kawin. tu la kena prepare awal2, tp dr gaya kau ni susah la aku nak ckp taktaula nnt org tua kau yg support bilaa nak kawin huhuhu

aku saran kan kau teruskan la niat kau nak prelude tu takut kempunan lak nnt :P

la... betul2 x matang, kau ni anak manja ker? umo berapa? sapa ckp gaji rm1k x leh kawin? kawin ni bila2 pun bole x kisah la kau gaji rm1k ker, kau langar bendul ker, tiang ker, bila dah sampai seru nak kawin, kau tetap nak kawin. tu la kena prepare awal2, tp dr gaya kau ni susah la aku nak ckp taktaula nnt org tua kau yg support bilaa nak kawin huhuhu

aku saran kan kau teruskan la niat kau nak prelude tu takut kempunan lak nnt :P

umo die baru 21 r...org tua kata, kencing pun bersepah lagi... :lol:

KO BELI JE LA PRELUDE TU..kesian aku tengok..

adoi..ko ni mmg berpikiran singkat,dan terburu2.

ko ni macam budak tunggu result spm baru start keje 3 bulan,tetiba over excited tengok ada duit gaji bulan2,mula la nak beli itu ini..tetiba terasa best gila sebab ada kuasa utk buat monthly installment.aku rasa baik ko suh mak ko lempang ko,supaya dia berjaya reasoningkan balik ko mcm mula2 dia berjaya buat kepalahotak ko tu reasonable masa nak beli myvi tuh.aku bukan pro myvi atau anti prelude tp rancangan ko ni..isk tengok ajela apa kwan2 lain dah cakap aku tanak ulang.

on a more serious note..aku tak rasa ko akan berjaya buat loan tu.dgn gaji ko yg ciput gitu aku takkan rasa ada mana2 bank yg akan bagi ko loan sampai 35k,apatah lagi ko pun sememangnya sedang berhutang.bank of bukit beruntung je yg boleh kot.

21 + 10 tahun = 31 tahun..

elok la tu.. habis je loan 35K dia, dia kawin la...

dah la angel, ko beli jek prelude tu...

kalo ko takleh loan, ko guna ar nama mak ko ke ayah ko ke... ko bayar bulan2 kat derang...

abis citer...

nanti ko da angkat prelude tu, ko bikin cun2, aku leh tolong masukkan keter ko dalam majalah kereta...

ok??

Aku andaikan, loan ko nak buat ialah personal loan. Sebab ko nak cash.

Car loan interest = 3.88% (MyVi)

Personal loan interest = 8% (al-Rajhi)

aah bende ni nak cash........Myvi aku interest 3.3%......biasa loan bank nak cash kena berapa tahun bro???.......kebetulan mak aku seorang kakitangan kerajaan

pasal aku x tau la aku tanya........lagipun bukan ke lepas setahun nilai kereta aku turun mendadak???.....pastu dengan model2 baru dan latest????................... :wacko: pasal sekarang nilai kereta aku nih rm48k jerk.......

Confirm ko ni jenis beli dulu baru pikir. Mcm budak2 laa.. Nak jugak.. Nak jugak.. sengal tul la ko ni. :angry:

Myvi tu kalo beli cash mmg rm48k jerk... Tapi ko beli HUTANG... diulangi HUTANG...

Ko tau tak ape tu interest.. faedah laa... Tau tak ape tu faedah... bunga la deyyy tambi... Ko ingat bank nak kasi loan rm48k tanpa faedah, pastu bole kuar keta sebijik. Ko ingat bank ni bdan kebajikan ker...

ko byr bulan2 rm558 x 9thn = rm60k. Bukannye rm558 x 9thn = 48k???. so wat pe ko nak buat loan rm35k jer... ko ade utang lagi ngan bank rm25k.. baiik ko buat loan rm60k pastu + bunga = rm80k. boleh settle terus myvi tuh...

kesimpulannye hutang terkumpul ngko

1. Bank X = rm 20K (tolak rebet)

2. Bank Y = rm 35K (tak masuk interest mungkin 7%)

Total = rm55k (kalo kire ngan bunga nnt, tak jadi plak ko nak wat loan)... canteeeek disitu.

Begitulah nilai prelude Knight Rider yg dikasihi meningkat dr rm8k ke rm55k??. Tahniah diucapkan..

Oleh kerana ko berpikrn songsang.. aku menyokong 200% ko buat loan ni demi prelude Knight Rider 1983 yg dikasihi.

Jual lah myvi ko dengan ape care sekali wpun terpaksa bergolok bergadai... Jangan lupa hasrat untuk beli prelude Knight Rider 1983 yg dikasihi itu tercapai..

Nasihat aku .. ko tanyalah pakar psikiatri pasal mslh ko ni..pastu pakar psikiatri tu terpaksa jumpa pakar psikiatri lain slps dengo masalah ko.. begitulah seterusnye....

Edited by Holtink

ko byr bulan2 rm558 x 9thn = rm60k. Bukannye rm558 x 9thn = 48k???. so wat pe ko nak buat loan rm35k jer... ko ade utang lagi ngan bank rm25k.. baiik ko buat loan rm60k pastu + bunga = rm80k. boleh settle terus myvi tuh...

macam nih.....kereta tuh leh refinance kan?????pasal ada salah satu member kat sini nat beli Myvi aku......dia sanggup beli RM 43k(market rm48K)....so RM558 x 9tahun=rm60264..........kalau dia jadi beli ngan harga rm 43k......hutang aku tinggal rm 17264 je kan??????........so + prelude(RM 8K)+servis tukar apa patut(RM 8K) total kos rm 33264..............itu pasal aku nak loan rm 35k-rm 40k sahaja..............bukan rm80k :lol: pasal ada orang nak beli kereta aku tuh

aah bende ni nak cash........Myvi aku interest 3.3%......biasa loan bank nak cash kena berapa tahun bro???.......kebetulan mak aku seorang kakitangan kerajaan

Ko nak beli cash Prelude tu. Tapi in order nak beli cash tu, ko buat pinjaman peribadi. Ni niat ko lah kan?

Faedah pinjaman peribadi lagi tinggi dari faedah pinjaman sewa-beli (hire-purchase) kereta. Kalau feadah pinjaman peribadi lagi rendah dari pinjaman kereta, dah ramai dah orang buat cara tu beli kereta :lol:

Ko nak beli cash Prelude tu. Tapi in order nak beli cash tu, ko buat pinjaman peribadi. Ni niat ko lah kan?

aah betul......tu pasal aku x loan Prelude tuh rugi.......kereta 20 tahun......nanti bank untung......bro leh eplain detailed bro............maksud aku nilai bulanan dia X tempoh bayar balik.......aku tau interest dia tinggi..........kasi 1-2 contoh ke

macam nih.....kereta tuh leh refinance kan?????pasal ada salah satu member kat sini nat beli Myvi aku......dia sanggup beli RM 43k(market rm48K)....so RM558 x 9tahun=rm60264..........kalau dia jadi beli ngan harga rm 43k......hutang aku tinggal rm 17264 je kan??????........so + prelude(RM 8K)+servis tukar apa patut(RM 8K) total kos rm 33264..............itu pasal aku nak loan rm 35k-rm 40k sahaja..............bukan rm80k :lol: pasal ada orang nak beli kereta aku tuh

Camni ler.. ko gi survey pasal personal loan rm35k + interest (x thn) =?????? berbaloi tak. Pi mai pi mai tang tu....

Aku cite pasal sedara aku buat personal loan Bank Rakyat rm27k pastu bayar rm356 sebln slama 10thn. rate aku tak taula...

Ngko tau berapa total utang die bila aku kira..??? RM42k. Mak ehh gila babi bank untung.. Jual babi pun tak untung mcm ni.. :blush:

Kalo rm35k tak tau la jadi brapa??? Sendiri mau ingat haa...

aah betul......tu pasal aku x loan Prelude tuh rugi.......kereta 20 tahun......nanti bank untung......bro leh eplain detailed bro............maksud aku nilai bulanan dia X tempoh bayar balik.......aku tau interest dia tinggi..........kasi 1-2 contoh ke

Bank Rakyat - Pembiayaian peribadi al aslah

Nota:

Kadar keuntungan yang dipaparkan akan berubah dari masa ke semasa tanpa notis pemberitahuan dan hanya untuk kegunaan pelanggan Bank Rakyat sahaja.

1. Kadar Keuntungan Pembiayaan Peribadi-i Aslah (CEK TERTANGGUH - PDC)

Tempoh (Tahun)

Keanggotaan Bank Rakyat 2-3 4 - 5 6 - 7

Anggota 6.80 6.85 6.90

Bukan Anggota 6.85 6.90 7.00

2. Kadar Keuntungan Pembiayaan Peribadi-i Aslah (BPA/PGM/PAS)

Tempoh (Tahun)

Keanggotaan Bank Rakyat < 3 3 - 5 5 - 7 7 - 10

Anggota 5.60 5.80 5.85 5.90

Bukan Anggota 5.65 5.85 5.90 5.95

Jumlah Pembiayaan = RM 35,000

kadar keuntungan % = 5.95 (sebab ko bukan anggota. dan aku andaikan ko guna BPA/PGM atau PAS) ptgan gaji..

tempoh pembiayaian = 10tahun

jumlah ansuran = RM 466

kalo ko guna kadar keuntungan PDC

kadar keuntungan = 7%

Tempoh = 7 tahun (tu maksimun dia)

ansuran = RM 621

ko pegi la bank rakyat.. bawak mak ko skali.. ko kata mak ko kktgn kerajaan.. so lagi senang.. loan senang approve, intrest pun rendah...

kalo mak ko takleh gak nak wat loan bnk rakyat sebab dia da ader loan ke, black list ke aper ke... takper.. jgn risau... ko call aku... aku leh tlg ko... koperasi KOWAJA. tapi syarat dia kena kakitangan kerajaan...

semoga tercapai impian ko utk angkat prelude tu

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...