Jump to content
mk_gunnerz

Nape Xmau Tutup Aurat

Recommended Posts

tula.. ramai umat kita sendiri sangsi atau kurg nak ikut islam ni.. kalo kita amal suma.. dgn keyakinan.. baru bleh kuat.. ramai org2 kapir especially kt msia ni tunggu peluang je nak 'serang' kita.. tgk forum lowyat.net kt area real world issues.. bape byk org kapir anti kita.. ayoo.. mcm2 pendpt yg kurg best kita bleh dgr..

Wahai wanita tidak bertudung,

Sungguh cantik alunan rambut mu,

Bebas menggerbang kemas terikat,

Terserlah di bawah cahaya mentari,

Mentari dunia yang tak sehebat neraka,

Iaitu api yang kan membakar rambut mu,

di hari akhirat hari penentu,

maka hanguslah segalanya,

hilanglah cantik alun rambut mu,

tiada lagi yang menggerbang,

tiada lagi yang terserlah.

Oleh itu jadikanlah diri mu,

Sebahagian daripada wanita-wanita yang bertudung.

Wahai wanita yang bertudung,

Sungguh cantik alas kepala mu,

Ringkas pendek tersempang rapi,

Tersembul jambul tertutup dahi,

Terserlah lah bentuk tubuh,

Mengapa tidak dilindungi?

Rimaskah dengan tudung labuh ke dada?

Panaskah dengan pakaian sedemikian rupa?

Tidakkah kau ingat,

Kepanasan api neraka itu lagi hebat membakar,

Menjilat rentung kesemua mereka yang ingkar,

Mereka itu wanita yang tak bertudung,

Kau tidak ubah seperti mereka walau bertudung,

Oleh itu jadikanlah dirimu,

Sebahagian daripada mereka yang bertudung,

Bertudung labuh hingga ke paras dada.

Wahai wanita bertudung labuh,

Sungguh cantik terlindung rambut mu,

Sungguh ayu tertutup bentuk tubuhmu,

Yang terzahir jelas gaya kesopananmu,

Mengaburi segala yang tersirat di hati,

hanya diri sendiri yang menghakimi,

mungkin suci ikhlas kerana Illahi,

atau berdebu dengan sebab duniawi,

riak wajah nampak tawadhu’,

riak jiwa rupanya menunjuk-nunjuk,

alangkah ruginya andai benar begitu,

kerna azab masih tak terlepas dari mu,

serupalah sahaja diri mu ditunggu,

diseksa tidak ubah seperti wanita tak bertudung,

sama dengan mereka yang menyempang tudung,

oleh itu jadikanlah dirimu,

sebahagian daripada mereka yang bertudung,

bertudung labuh hingga ke paras dada,

tersemat jua bersamanya rasa taqwa.

Wahai wanita yang bertaqwa,

Andai kau telah sampai ke tahap ini,

Dengan akhlak mahmudah terpahat di hati,

Syariat islam sebati dalam diri,

Maka layaklah dikau mendapat ganjaranNya,

Yang dijanjikan di akhirat nanti,

Dan tatkala di dunia ini lagi,

Muslimah solehah kau digelari,

Menjadi idaman setiap muslim soleh,

Yang sukar sekali untuk diperoleh,

Wahai muslimah solehah pula,

Jadilah mukminah mujahidah,

Mujahidah yang akan menyeru,

Agar ditinggalkan dirinya yang dahulu,

Mujahidah yang akan berdakwah,

Agar diri dan umat berubah,

Mujahidah yang akan mengajak,

Agar islam kembali tertegak.

Dengarlah wahai wanita..

Sahutlah seruan ini..

saya pun mau cakap sikit lah kalau macam ini.

saya mau tanya sikit....

ok, saya sudah muslim sebelum berkahwin dengan lelaki muslim lagi. keluarga saya memang bapa tak bagi we all pakai apa saja yang boleh nampak kaki, kira semua baju saya, below my knee. then baru saya tau, ini adalah aurat bagi perempuan dalam islam. adakah my family ini practice islamic law or what. im not sure. selepas jadi muslim. saya pun terus juga pakai tudung kepala, tapi tak tau mau ikat macam mana, just terus wrap kepala dengan kain... (tak tau macam mana mau describe). sekarang sudah tau sikit, pakai macam perempuan disini. tapi bila tengok balik, banyak yang pakai tudung kepala, tapi benda lain tak cover. adakah ini juga islamic, pasal just tutup kepala saja? personaly i dont think so.. coz' it looks ugly. bila tengok perempuan arab yang datang sini, sorry to say.. i dont like it. coz' tutup semua macam ninja. adakah itu islamic law yang betul? hanya nampak mata saja. but then.. ada orang cakap, actually mata pun tak boleh nampak. hence... i am so puzzle, apakah yang sangat betul aurat dalam islam? please somebody......

ada juga saya cakap dengan kawan muslim saya, tapi they all cakap belum masa lagi mau pakai itu semua. ok fine... some ppl just need time. tak berani saya mau cakap lebih pasal saya pun bukan pandai.

honestly, saya memang sukakan tudung kepala yang tak ada fesyen. saya suka cara saya, just ikat kepala dengan kain, as long rambut & neck tak nampak, baju pula semua loose tak nampak my body shape.

thank-you very much

p/s : actually dulu sebelum muslim pun sudah tutup kepala, but not full. just covering head during mass.

saya mau tanya sikit....

ok, saya sudah muslim sebelum berkahwin dengan lelaki muslim lagi. keluarga saya memang bapa tak bagi we all pakai apa saja yang boleh nampak kaki, kira semua baju saya, below my knee. then baru saya tau, ini adalah aurat bagi perempuan dalam islam. adakah my family ini practice islamic law or what. im not sure. selepas jadi muslim. saya pun terus juga pakai tudung kepala, tapi tak tau mau ikat macam mana, just terus wrap kepala dengan kain... (tak tau macam mana mau describe). sekarang sudah tau sikit, pakai macam perempuan disini. tapi bila tengok balik, banyak yang pakai tudung kepala, tapi benda lain tak cover. adakah ini juga islamic, pasal just tutup kepala saja? personaly i dont think so.. coz' it looks ugly. bila tengok perempuan arab yang datang sini, sorry to say.. i dont like it. coz' tutup semua macam ninja. adakah itu islamic law yang betul? hanya nampak mata saja. but then.. ada orang cakap, actually mata pun tak boleh nampak. hence... i am so puzzle, apakah yang sangat betul aurat dalam islam? please somebody......

ada juga saya cakap dengan kawan muslim saya, tapi they all cakap belum masa lagi mau pakai itu semua. ok fine... some ppl just need time. tak berani saya mau cakap lebih pasal saya pun bukan pandai.

honestly, saya memang sukakan tudung kepala yang tak ada fesyen. saya suka cara saya, just ikat kepala dengan kain, as long rambut & neck tak nampak, baju pula semua loose tak nampak my body shape.

thank-you very much

p/s : actually dulu sebelum muslim pun sudah tutup kepala, but not full. just covering head during mass.

Diharapkan gambar2 di bawah ini membantu anda.

nice info!!

boleh la aku tunjukkan dekat geng2 perempuan aku

haha

adakah mereka akan menerima nasihat kamu tersebut???adakah dakwah kamu itu akan berjaya selepas kamu menunjukkan mereka info2 tersebut???saya takut kamu kena "basuh","nasihat" dan lain2 lagi dengan mereka nanti.mcm kawan saya kat SM Teknik dulu,dulu tampalkan seloka2 aurat kat papan kenyataan di kelas dia,dan pada keesokkan harinya,didapati kertas seloka2 tersebut telah dikoyakkan oleh mereka yang tidak dikenalpasti dan yang pastinya mereka yg mengoyakkan kertas seloka aurat tersebut adalah seorg perempuan.mereka mengoyakkan kertas2 seloka aurat tersebut kerana mereka telah terasa dgn ayat2 dalam seloka aurat tersebut yg 100% tepat mengenai sasaran ke atas mereka.saya takut perkara yg sama akan ebrlaku kpd anda nanti.

adakah mereka akan menerima nasihat kamu tersebut???adakah dakwah kamu itu akan berjaya selepas kamu menunjukkan mereka info2 tersebut???saya takut kamu kena "basuh","nasihat" dan lain2 lagi dengan mereka nanti.mcm kawan saya kat SM Teknik dulu,dulu tampalkan seloka2 aurat kat papan kenyataan di kelas dia,dan pada keesokkan harinya,didapati kertas seloka2 tersebut telah dikoyakkan oleh mereka yang tidak dikenalpasti dan yang pastinya mereka yg mengoyakkan kertas seloka aurat tersebut adalah seorg perempuan.mereka mengoyakkan kertas2 seloka aurat tersebut kerana mereka telah terasa dgn ayat2 dalam seloka aurat tersebut yg 100% tepat mengenai sasaran ke atas mereka.saya takut perkara yg sama akan ebrlaku kpd anda nanti.

Dakwah bukan hanya dilakukan sekali sahaja tetapi secara berterusan. Sama ada orang yang ditujukan dakwah itu menerima atau tidak dakwah/nasihat tersebut dakwah tetap perlu diteruskan tanpa berputus asa. DOA,USAHA,TAWAKAL Apa yang menentukan dakwah kamu itu berjaya atau tidak ditentutkan dengan TAQWA dan banyakkan bersabar. InsyaAllah.

Dakwah bukan hanya dilakukan sekali sahaja tetapi secara berterusan. Sama ada orang yang ditujukan dakwah itu menerima atau tidak dakwah/nasihat tersebut dakwah tetap perlu diteruskan tanpa berputus asa. DOA,USAHA,TAWAKAL Apa yang menentukan dakwah kamu itu berjaya atau tidak ditentutkan dengan TAQWA dan banyakkan bersabar. InsyaAllah.

entahlah.tp bila saya menasihati mereka je,mulalah pelbagai 1001 alasan yang mereka berikan dan juga x kurang kata2 yg x beberapa menyakitkan hati ini.

Guest mysahabat.org

Menutup aurat TIDAK WAJIB dalam Islam Hadhari sebab itu isteri dan anak Imam Hadhari Pak Lah tidak pakai tudung yang menutup aurat

saya mau tanya sikit....

ok, saya sudah muslim sebelum berkahwin dengan lelaki muslim lagi. keluarga saya memang bapa tak bagi we all pakai apa saja yang boleh nampak kaki, kira semua baju saya, below my knee. then baru saya tau, ini adalah aurat bagi perempuan dalam islam. adakah my family ini practice islamic law or what. im not sure. selepas jadi muslim. saya pun terus juga pakai tudung kepala, tapi tak tau mau ikat macam mana, just terus wrap kepala dengan kain... (tak tau macam mana mau describe). sekarang sudah tau sikit, 1. pakai macam perempuan disini. tapi bila tengok balik, banyak yang pakai tudung kepala, tapi benda lain tak cover. adakah ini juga islamic, pasal just tutup kepala saja? personaly i dont think so.. coz' it looks ugly. bila tengok perempuan arab yang datang sini, sorry to say.. i dont like it. coz' tutup semua macam ninja. adakah itu islamic law yang betul? hanya nampak mata saja. but then.. ada orang cakap, actually mata pun tak boleh nampak. hence... i am so puzzle, 2. apakah yang sangat betul aurat dalam islam? please somebody......

3.

honestly, saya memang sukakan tudung kepala yang tak ada fesyen. saya suka cara saya, just ikat kepala dengan kain, as long rambut & neck tak nampak, 4. baju pula semua loose tak nampak my body shape.

thank-you very much

OK semua. Baca yg bertanda bold yg ada nombor tu.

Jawapan 1+2.) Mereka yg kata aurat hanya dgn memakai tudung sahaja adalah salah. Aurat bagi perempuan seluruh anggota badan kecuali muka dan tapak tangan (Al-Quran menyebut ini dengan jelas.) & pakaian tidak boleh menampakkan bentuk tubuh badan dan kain pakaian juga bukan yg boleh ditembusi cahaya. Mereka yg memakai pakaian selain yg dinyatakan mendapat dosa daripada fitnah pakaian yg dipakai.

Jawapan 3.) Yes, mereka yg tidak menerima didikan agama yg di ajar kepada mereka akan berkata begitu. Jika anda sudah memberitahu/menasihati mereka dan mereka tidak mengambil peduli jangan berputus asa. Biarkan mereka menjalani kehidupan mereka seperti biasa. Anda akan melihat sesuatu akibat daripada Allah atas perbuatan mereka itu sepanjang hidup mereka (bukan sahaja dalam hal aurat sahaja tetapi di dalam hal yg lain juga).

Jawapan 4.) Ya betul. Tahniah untuk anda. Dan bagi yg memakai perempuan yg memakai bajung kurung, di dalam kain hendaklah memakai seluar.Ini bagi mengelakkan aurat terdedah sama ada ketika menaiki tangga, menaiki kenderaan (kuda, motor, etc). Hadith Rasulullah S.A.W ada menceritakan satu peristiwa bahawa wanita yg memakai seluar akan di rahmati Allah.

P/S: Untuk lelaki, jika anda membeli baju batik, pastikan batik anda bukan dari kain sutera. Sutera adalah haram di sisi agama Islam. Kebanyakan batik lelaki yg dijual hari ini tidak menghiraukan hal ini.

Haha saya tahu apa anda rase. maybe lain orang lain cara nya. saya nih jenis yg tegas sket kalau ada apa2 saya selalu nak menang sebab saya tahu ape yang saya buat adalah betul . biar la diorg kata saya nih selalu nak betul je " yang sedangkan diorg tuh macam2 dosa dah buat . saya tampal2 takder la.. maybe saya akan antar dekat YM masa chat ke.. hantar MMS ke kekeke.. that what i'm going to take.. kalau diorg tak terima lantak la.. ikut suka diorg la.. aku dah sampaikan amanat aku dah cukup..

ok. thanx for the info.

memang banyak benda yang belum tau. takut pun ada juga. adakah punjabi suit boleh pakai dalam islam? im sure u all pernah tengok rite? i mean, yang loose bukan tight punya.

oh yes, kawan saya cakap Islam Hadhari itu sama adalah Islam adahari. sorry. susah lah mau counter balik to the non-muslims disini, pasal isteri dia pun tak bertudung kepala, lagi introduced Islam Hadhari.

Haha saya tahu apa anda rase. maybe lain orang lain cara nya. saya nih jenis yg tegas sket kalau ada apa2 saya selalu nak menang sebab saya tahu ape yang saya buat adalah betul . biar la diorg kata saya nih selalu nak betul je " yang sedangkan diorg tuh macam2 dosa dah buat . saya tampal2 takder la.. maybe saya akan antar dekat YM masa chat ke.. hantar MMS ke kekeke.. that what i'm going to take.. kalau diorg tak terima lantak la.. ikut suka diorg la.. aku dah sampaikan amanat aku dah cukup..

yup,betul tu.janji kita sudah menjalankan tanggungjawab kita seebagai saudara Islam mereka utk menasihati mereka itu.bila kita nasihat mereka,mulalah mereka berikan 1001 alasan kpd kita.saya dah kena banyak kali dah.bila kita nak nasihat mereka,mereka pula yg "nasihat" dan "basuh" kita pula.x tahu nak ckp mcmana.ada ke patut mereka kata mereka kelihatan cute,cantik dan anggun dgn berpakaian mcm tu???mereka kata ala,suka hatilah kami nak pakai mcmana pun.lelaki kan suka lihat bahagian2 tertentu perempuan.dari mereka bayangkan,baik kami pakai mcm tu,x payah mereka nak bayangkan pun.ada ke patut mereka berkata2 mcm itu???erm.................

alasan utk menang kan diri..

alasan siapa utk menangkan diri tu???

alasan org2 ppuan yg tanak tutup aurat la

entahlah mereka tu.tp kadang2 alasan mereka tu mcm mempermainkan hukum Allah swt je.tu yg saya geram sangat tu.

Assalamualikum...

Saya rasa sedikit terpanggil untuk memberikan pendapat dalam soal menasihati kaum hawa ini.

Kita semua telah ketahui bahawa kejadian kaum hawa ini adalah dari tulang rusuk kaum adam, dengan itu apa yang perlu kita ketahui ialah, sifat kaum hawa yang keras ,mudah patah dam melawan balik.

Umpama tulang rusuk yang bengkok, untuk meluruskan tulang tersebut, kita (kaum Adam) perlu lah meluruskan nya secara perlahan lahan, tidak memaksa, kerana jika gunakan paksaan, sudah tentu tulang tersebut akan patah atau pun tulang tersebut akan melentik balik kepada kita, silap2 haribulan kita akan terkena akan lentikan nya. :blush:

Jika kita perhatikan dengan mendalam akan pengkisahan kejadian kaum Hawa, ada hikmah yang amat besar bagi kaum Adam, dimana tugas untuk meluruskan tulang rusuk itu adalah bukan satu tugas yang mudah, dan ia memerlukan masa yang panjang iaitu selagi ada hayat.

Dan perlulah ingat wahai kaum Adam, bahawa tulang rusuk yang berjaya kita luruskan itu akan bengkok kembali secara perlahan lahan jika kita tidak sentiasa menjaga , membimbing dan meluruskannya.

Inilah dia Amanah yang Allah berikan kepada kaum Adam. Dan Amanah ini amat besar. Janganlah kita merasa bosan dalam menjalankan tanggung jawab dan Amanah yang telah Allah berikan kepada kita.

Kerjakanlah Amanah ini secara Istiqamah dan ikhlas, insyaAllah dengan bantuan Allah ia boleh dilakukan.

Bak kata orang tua "hati perempuan umpama kerak nasi"... ;)

Wassalam..

Jika kita perhatikan dengan mendalam akan pengkisahan kejadian kaum Hawa, ada hikmah yang amat besar bagi kaum Adam, dimana tugas untuk meluruskan tulang rusuk itu adalah bukan satu tugas yang mudah, dan ia memerlukan masa yang panjang iaitu selagi ada hayat.

Dan perlulah ingat wahai kaum Adam, bahawa tulang rusuk yang berjaya kita luruskan itu akan bengkok kembali secara perlahan lahan jika kita tidak sentiasa menjaga , membimbing dan meluruskannya.

tp kalau yg laki tu sendiri yg bengkok camne? bole nak luruskan ke? lg bengkok ada la

Inilah dia Amanah yang Allah berikan kepada kaum Adam. Dan Amanah ini amat besar. Janganlah kita merasa bosan dalam menjalankan tanggung jawab dan Amanah yang telah Allah berikan kepada kita.

Kerjakanlah Amanah ini secara Istiqamah dan ikhlas, insyaAllah dengan bantuan Allah ia boleh dilakukan.

Bak kata orang tua "hati perempuan umpama kerak nasi"... ;)

bila aku tgk para2 perempuan yg tutup aurat, tertanya gak siapa yg diamanahkan utk jaga para perempuan ni. dah jaga amanah atau mmg tak amanah

tp yg saya pelik tu,knp kebanyakannya gadis2 Melayu Islam zaman sekarang ni,dahlah pakai pakaian yg ketat2,dan lepas tu pula,pakai tudung???kalau pakai pakaian yg ketat2 dan x pakai tudung aka freehair tu saya boleh terima,tp dahlah pakai pakaian mcm tu,dan lepas tu pakai tudung pula.mcm mempersendakan hukum Allah swt je???

Inilah satu kesilapan besar tentang kefahaman "aurat" itu sendiri.

Kebanyakan wanita kini menggangap aurat itu adalah rambut, dan ini kekadang selalu ditekankan oleh kebanyakan ibu bapa.

Mereka selalu mengarahkan agar anak2 mereka bertudung bila keluar rumah, tetapi jarang yang mengambil kira cara anak2 mereka berpakaian.

Trend berpakaian baju T berlengan pendek, seluar jean dan bertudung ini telah begitu lama diprektikkan. Jadi untuk mengubah cara berpakaian mereka adalah amat sukar.

saya pernah bertanya kepada beberapa anak2 muda perempuan belasan tahun tentang aurat wanita. Kebanyakan nya mengatakan yang bertudung itu wajib, tetapi bila dinyatakan tentang pakaian yang ketat, kebanyakan mereka tidak tahu, yang mereka tahu, asal menutup tubuh mereke, tidak terdedah itu sudah sukup...

Jadi apakah yang menyebabkan pengentahuan mereka tentang aurat ini begitu terhad ?

Memang sukar untuk mencari dimana silap nya, apa yang penting, bagi pendapat saya la, adalah didikan awal dari kedua ibu bapa.

Jika kedua ibu bapa bertegas akan soal cara berpakaian anak2 mereka sejak dari bangku sekolah, maka InsyaAlah gejala berpakaian cara masa kini dapat dihidar.

Cadangan saya:-

Banyakkan kempen kempen cara berpakaian cara Islam diseluruh Negara.

Letakkan poster2 yang besar dan kecil dimerata tempat (seperti kempen mencegah merokok)

Memperbanyakkan fesyen fesyen pakaian wanita cara Islam dengan harga yang murah.

Adakan disetiap sekolah seluruh negara akan kepentingan menjaga aurat menurut Islam.

Sentiasa adakan dan selitkan slot2 penerangan tentang cara berpakaian yang sopan disetiap Media.

Selitkan atau tampalkan kata kata nasihat disetiap tempat seperti tandas, perhentian bas , teksi dan sebagainya.

Apabila ini dilakukan secara berterusan, InsyaAllah, hati anak anak muda ini akan berubah secara perlahan lahan.

dan ibu ibu yang selama ini tidak bertudung juga akan bertudung... ;)

Wassalam..

Inilah satu kesilapan besar tentang kefahaman "aurat" itu sendiri.

Kebanyakan wanita kini menggangap aurat itu adalah rambut, dan ini kekadang selalu ditekankan oleh kebanyakan ibu bapa.

Mereka selalu mengarahkan agar anak2 mereka bertudung bila keluar rumah, tetapi jarang yang mengambil kira cara anak2 mereka berpakaian.

Trend berpakaian baju T berlengan pendek, seluar jean dan bertudung ini telah begitu lama diprektikkan. Jadi untuk mengubah cara berpakaian mereka adalah amat sukar.

saya pernah bertanya kepada beberapa anak2 muda perempuan belasan tahun tentang aurat wanita. Kebanyakan nya mengatakan yang bertudung itu wajib, tetapi bila dinyatakan tentang pakaian yang ketat, kebanyakan mereka tidak tahu, yang mereka tahu, asal menutup tubuh mereke, tidak terdedah itu sudah sukup...

Jadi apakah yang menyebabkan pengentahuan mereka tentang aurat ini begitu terhad ?

Memang sukar untuk mencari dimana silap nya, apa yang penting, bagi pendapat saya la, adalah didikan awal dari kedua ibu bapa.

Jika kedua ibu bapa bertegas akan soal cara berpakaian anak2 mereka sejak dari bangku sekolah, maka InsyaAlah gejala berpakaian cara masa kini dapat dihidar.

Cadangan saya:-

Banyakkan kempen kempen cara berpakaian cara Islam diseluruh Negara.

Letakkan poster2 yang besar dan kecil dimerata tempat (seperti kempen mencegah merokok)

Memperbanyakkan fesyen fesyen pakaian wanita cara Islam dengan harga yang murah.

Adakan disetiap sekolah seluruh negara akan kepentingan menjaga aurat menurut Islam.

Sentiasa adakan dan selitkan slot2 penerangan tentang cara berpakaian yang sopan disetiap Media.

Selitkan atau tampalkan kata kata nasihat disetiap tempat seperti tandas, perhentian bas , teksi dan sebagainya.

Apabila ini dilakukan secara berterusan, InsyaAllah, hati anak anak muda ini akan berubah secara perlahan lahan.

dan ibu ibu yang selama ini tidak bertudung juga akan bertudung... ;)

Wassalam..

tp sejak bila fesyen sebegitu muncul dan berleluasa ya???siapalah yg memperkenalkan fesyen pakaian sebegitu kpd para gadis2 Melayu Islam ni ya???