Jump to content
mk_gunnerz

Nape Xmau Tutup Aurat

Recommended Posts

baru saja kawan saya ini dulunya tudung kepala, sekarang sudah tak pakai. dia cakap, "im just being myself, i bukan hipokrit"...

hence, saya terus diam. jadi diri sendiri boleh buat apa saja kah?

Bro, kalau bro jumpa kawan bro, bagitau dia camni :

Dalam hadisnya yang diriwayatkan oleh Abu Hurairah, Rasulullah s.a.w. bersabda:

"Ada dua golongan dari ahli neraka yang belum pernah saya lihat keduanya itu: (l) Kaum yang membawa cambuk seperti ekor sapi yang mereka pakai buat memukul orang (penguasa yang kejam); (2) Perempuan-perempuan yang berpakaian tetapi telanjang, yang cenderung kepada perbuatan maksiat dan mencenderungkan orang lain kepada perbuatan maksiat, rambutnya sebesar punuk unta. Mereka ini tidak akan boleh masuk syurga, serta tidak dapat akan mencium bau syurga, padahal bau syurga itu tercium sejauh perjalanan demikian dan demikian." (Riwayat Muslim)

Klau dia tak paham lagi bagitau ni plak :

Saidatina Aisyah r.a meriwayatkan, saudaranya iaitu Asma' binti Abubakar pernah masuk di rumah Nabi dengan berpakaian jarang sehingga tampak kulitnya. Kemudian baginda SAW berpaling dan mengatakan:

"Hai Asma'! Sesungguhnya seorang perempuan apabila sudah haidh (cukup umurnya), tidak patut diperlihatkan tubuhnya itu, melainkan ini dan ini -- sambil ia menunjuk muka dan dua tapak tangannya." (Riwayat Abu Daud)

Kopi & Pest

Guest mysahabat.org

BTW, NAPE KERAJAAN NI X HARAMKAN POMPUAN BUKAK AURAT BAGI ORANG ISLAM? owh. aku paham. kalo diharamkan, nanti Jeanne AbdulLAH kene pkai tudung, isteri Dato Seri Najib kene pkai tudung.

Hehehe, mana bleh haram, kita bebas demi menjadi perpaduan antara kaum di Malaysia.. kena paham tu. Lagi pun nnt rosak lah rambut aku.. ini..penat aku fesyen rambut aku ini.. Suami aku ckp pasal Islam Hadhari.. aku pedulik apa..hehehe :lol:

baru saja kawan saya ini dulunya tudung kepala, sekarang sudah tak pakai. dia cakap, "im just being myself, i bukan hipokrit"...

Betul tu..sbb tulaa aku tak pakai tudung...aku taknak suami aku cakap aku hipokrit..HAHAHAHA

Edited by mysahabat.org

hence, saya terus diam. jadi diri sendiri boleh buat apa saja kah?

Menjadi diri sendiri tidak bermakna kita boleh buat apa sahaja. Tapi susah juga kan nak terangkan pada orang lain, kadang-kadang diri kita sendiri pun payah nak amalkan ajaran Islam. Aku pun ada kawan yang macam tu, suatu masa dulu auratnya di jaga rapi tapi sampai suatu masa tu tengok dah free hair. Remuk gak la hati ni, rasa macam seolah-olah telah hilang satu keindahan dalam Islam. Bila aku jumpa dia pun, terus terang la aku hanya mampu menegah dalam hati je..

Tapi aku pun sama je teruknya...kalau takde track suit, main bola pakai seluar pendek :blush:

Bersama-sama la kita mengurangkan kesan pemanasan global..hehe. Ok sambung keje balik

nape xmau tutup aurat?

-faktor ikut2 kawan..ramai aku tgk cmni..terutama perempuan. ( kawan pakai tudung..dia pon pakai..kawan bukak tudung..dia pon bukak)

-menjadi kebiasaan. (main bola mesti pakai suar pendek) hehehe..

-terikut dgn fesyen (ingin mencuba pelbagai fesyen yg ada skang..kalo dh pakai tudung kan terhad fesyen nye :P )

hanya alasan.

Hehehe, mana bleh haram, kita bebas demi menjadi perpaduan antara kaum di Malaysia.. kena paham tu. Lagi pun nnt rosak lah rambut aku.. ini..penat aku fesyen rambut aku ini.. Suami aku ckp pasal Islam Hadhari.. aku pedulik apa..hehehe laugh.gif

Betul tu..sbb tulaa aku tak pakai tudung...aku taknak suami aku cakap aku hipokrit..HAHAHAHA

dh gian dah ke? topik satu lagi dh tutup..lepas gian kat sini la plak?

kesian. ini je ke tok guru ko leh ajar? :lol::o

nape xmau tutup aurat?

-faktor ikut2 kawan..ramai aku tgk cmni..terutama perempuan. ( kawan pakai tudung..dia pon pakai..kawan bukak tudung..dia pon bukak)

-menjadi kebiasaan. (main bola mesti pakai suar pendek) hehehe..

-terikut dgn fesyen (ingin mencuba pelbagai fesyen yg ada skang..kalo dh pakai tudung kan terhad fesyen nye :P )

yg mcm kat bawah ni ke???hu6

wallpaper kat bawah ni pun sama ke,x tutup aurat dgn sempurna???hu6

Apa2 pun wallpaper yg kat bawah ni mmg tutup aurat dgn sempurna.sejuk mata memandang.hu6

Hehehe, mana bleh haram, kita bebas demi menjadi perpaduan antara kaum di Malaysia.. kena paham tu. Lagi pun nnt rosak lah rambut aku.. ini..penat aku fesyen rambut aku ini.. Suami aku ckp pasal Islam Hadhari.. aku pedulik apa..hehehe :lol:

ko ni bangang ke ape?da la ko tanggung dose sendiri...pastu dalam mase yg same..ko buat orang lain berdosa jugak....

ko ni bangang ke ape?da la ko tanggung dose sendiri...pastu dalam mase yg same..ko buat orang lain berdosa jugak....

Ko jangan layan sgt ngan dia tu... bukannye betul sgt die ni.. biol... soal agama pun dia boleh buat main-main.. Suruh jer dia ngucap balik..

wallpaper kat bawah ni pun sama ke,x tutup aurat dgn sempurna???hu6

mana laa ko dpt gambar final fantasy tu?

sejak pulak game final fantasy tu ada imej islam

perempuan pulak tu??? :D

Edited by amin007

mana laa ko dpt gambar final fantasy tu?

sejak pulak game final fantasy tu ada imej islam

perempuan pulak tu??? :D

sepupu kawan saya kat myspace yg buatkan tu.knp???kamu boleh buat mcm tu ke???ajarkan sayalah.hu6.minta maaf semua,terkeluar dari topik lak.hu6

Ko jangan layan sgt ngan dia tu... bukannye betul sgt die ni.. biol... soal agama pun dia boleh buat main-main.. Suruh jer dia ngucap balik..

harap dye cepat2 le sedar... :lol:

APer kebende ko nih? Ko taknak pakai tudung ko punye pasal la.... X abis2 Islam Hadhari.... Agaknye ko nih ayam kot?? HEHEHEHE :rolleyes:

sebenar nya pom yg xmau pakai tudung ni pom yg jalang,hina,x brmaruah,pengotor,jahil,kapir,bodoh,xsenonoh.

yg dkt pala otak dia nafsu jer.dia nk rasa cri dia cantik.aku penah skali terajang pom pasal x brtudung ni,pasalnya aku ckap kt dia ble nk brtudung die balas pulak die ckap org laki cm ni la xde otak ker ikut suka org la nk brtudng ker x,dri die cm baik sngat!! betul ker bile org soal cm tu die jawab cm tu kne makan terajang aku nanggis2 kau hahaha.ko nk tngok sngat aku jahat amik kne terajang baru tau.siap panggil bf die lagi bf2 die aku sebat.kesimpulan nyer pom cm nie memang zalim kt dri sndri.klo x brtudung nk jadik ape???klo org islam x brtudung tu makne nya sama la dnga org iban,org christian,yahudi org tahap nyer hina.

================================================

----- Terlalu banyak tulisan SMS -------

Jaga ayat anda !!

Edited by TJ-Ariff

sebenar nya pom yg xmau pakai tudung ni pom yg jalang,hina,x brmaruah,pengotor,jahil,kapir,bodoh,xsenonoh.

yg dkt pala otak dia nafsu jer.dia nk rasa cri dia cantik.aku penah skali terajang pom pasal x brtudung ni,pasalnya aku ckap kt dia ble nk brtudung die balas pulak die ckap org laki cm ni la xde otak ker ikut suka org la nk brtudng ker x,dri die cm baik sngat!! betul ker bile org soal cm tu die jawab cm tu kne makan terajang aku nanggis2 kau hahaha.ko nk tngok sngat aku jahat amik kne terajang baru tau.siap panggil bf die lagi bf2 die aku sebat.kesimpulan nyer pom cm nie memang zalim kt dri sndri.klo x brtudung nk jadik ape???klo org islam x brtudung tu makne nya sama la dnga org iban,org christian,yahudi org tahap nyer hina.

hoh ekstrem tul pendekatan ko ye :lol:

alhamdulillah org kat sekeliling aku (sedara mara/ kawan2) ni pakai tudung. kalau ada yg tak pakai insyaAllah aku akan tegur dgn lembut. bahaya terajang2 org ni :rolleyes:

aku penah jumpa, ayah tok imam surau,tok guru Quran, tp anak pompuan dia tak dpt tutup aurat dgn sempurna,

tudung tak pakai..

yg jadi peliknya,waktu si ayah dgn si anak pompuan tu ada sekali, yg pompuan tu tak terasa nak tutup aurat pon,

bukan apa, jaga laa imej bapak tu...

tp entah laa..

ni laa yg dikatakan hidayah,

tak semestinya ayah imam,mufti, ulama besar sekalipon,

anak dia jadi baik gak..

masing masing kena usaha iman dgn amal yg sempurna..

amik contoh yg mudah,

anak Nabi Nuh a.s pon tak ikut ayah dia

cam kisah Nabi Ibrahim a.s dgn ayahnyaa..

dan juga kisah Nabi kita dgn bapa saudaranya Abu Talib

amalan dlm agama ni macam nko bercinta la jugak.tak kenal tak cinta.mula2 tengok dr jauh(dada rasa berdebar2 la tu) kedian nk tengok dekat2 plak(ni dh mula berkenan)kalau dh berkenan tu nk berkenalan la plak(masa ni la nk mendalami ilmu agama)disebabkan perkenalan tu kerana berkenan tadi,ibarat medalami agama kerana kite dh berkenan kat agama maka seterusnya akan timbul rasa cinta(uhh cinta mmg mengasyikkan...)bila dah cinta dtg dlm hati kite die akan tersemat kemas dilubuk hati yg paling dalam...setiap saat dan ketika rinduuu jerrr...setiap saat yg dilalui,indah belake...selalu nk jumpe jee...cakap dlm phone kredit abis tak teraseee....takder rasa susah penat kalau utk yg tercinte...rela berkorban aper sajeee(yg ni ade limitla wahai pompoan-jgn terpengaruh plak...jgn ku dipersalahkan...hihi.)

bab tak pakai tudung ni macam tu la...tk kenal agama camna nk cinta agama.bile dh cinta agama,pakai tudung tu bukan jadi keberatan lagi.lainla kalau pakai tudung yg berat 1 kilo.

bergitula jugak pasal tk nk tutup aurat tu adenye...

aku rs pa yg dia nak sampaikan tu yg dia maksudkan "org yg dlm gmbr tu ckp"....kn tu bini PM kita??? kan PM ada ckp psl islam hadhari...

p/s: klu nk melawak tu pn agk2 la......

bg aku elok didik anak2 tu cara pakai tudung yg betul

insyallah nanti bile derang dah besor nanti derang ingat. mesti rase malu kalu tak bertudung..

sebab derang dah biasa pakai tudung dari kecik.tp kalu dah beso tak sedar2 diri tu gak...hehehheee pakcik pun takleh nak nolong haa.. :rolleyes:

kan comel tu kalu bertudung.

salam, tutuplah aurat kalau sayangkan agama.. pls

seksa tidak menutup aurat

-setiap helai rambut digantung dan otak menggelegak kepanasan.

-setiap inci tubuh yang terdedah kecuali muka dan tapak tangan akan menanggung penyeksaan amat pedih.

-seorang bapa atau suami yang membiarkan perempuan di bawah tanggungannya tidak menutup aurat maka setiap langkah perempuan itu berjalan dalam keadaan berhias dan mendedahkan aurat maka terbinalah rumah azab untuk suami atau bapa perempuan itu di dalam neraka. nauzubillah..

Hidup hanya sekali dan kejarlah keredhaan Allah SWT agar tidak menyesal di akhirat kelak, hiduplah kerana Allah dan mati dalam keredhaan Allah. Ingatlah seseungguhnya azab Allah amat pedih..

hermmm, Irma tak tau nak cakap apa, tapi orang yang tak tutup aurat tu 20% daripadanya menyumbang maksiat. tapi kekadang orang yang tutup aurat ni pun tak leh pakai gak...dia yang menyumbangkan diriunya ke arah kemaksiatan