Jump to content
10sen

Jai Network System Sdn Bhd (jnssb)

Recommended Posts

info yang aku tahu ahli jmc tak akan ambil duit yang digunakan untuk masuk SP..dia hanya mengumpul slip pembayaran SP sahaja..pembayaran ahli untuk masuk SP seperti biasa..dimana ahli perlu bank in macam biasa ke akaun sykt..slip dia bagi kat ahli JMC....hanya pembayaran keuntungan sahaja diuruskan oleh ahli JMC..bab2 nie kena berhati2 jika nak wakilkan kepada ahli JMC..anyway..still tengah ada perbincangan camana nak uruskan permasalahan yang mungkin timbul nanti..so bersabar kita ler menunggu update terkini..

perjumpaan pd ahad ni di Nilai..dtg ramai2, kita dgr citer sebenar nape org atas buat decision cam gitu & kita leh tanya implikasi2 yg mungkin timbul...sesapa yg join SPK tp lum join JMC ngangis la..cm kwn sy tu..."hati ku terluka katanya"....akan ada penyelesaian terbaik nanti..kita tak paham lagi apa sebenarnye berlaku hingga diambil keputusan tersebut..doakan perjuangan kita mendapat keredhaan Allah dan jnssb terus berkembang dan berdaya maju ..insyaAllah..

perjumpaan pd ahad ni di Nilai..dtg ramai2, kita dgr citer sebenar nape org atas buat decision cam gitu & kita leh tanya implikasi2 yg mungkin timbul...sesapa yg join SPK tp lum join JMC ngangis la..cm kwn sy tu..."hati ku terluka katanya"....akan ada penyelesaian terbaik nanti..kita tak paham lagi apa sebenarnye berlaku hingga diambil keputusan tersebut..doakan perjuangan kita mendapat keredhaan Allah dan jnssb terus berkembang dan berdaya maju ..insyaAllah..

suruh je la dia pergi jmc.. takde org nak halang.. upline yg dah gi tu mesti nak galakkan downline pegi supaya dpt manage downline masing2..tak mampu nak jaga semua.. klau sikit takpe, bila dah ramai susah gak...

bayar jmc tak rugi sbb dgn 10% tu akhirnya dpt balik modal mendaftar ahli jmc..

Salam sahabat sekalian,

Saya nak citer pun, point ada tapi tak confirm. Ada downline saya yang faham rasionalnya dan ada gak yang tak paham-paham sebab tak puas hati. Ia terlalu drastik tanpa sebarang muzakarah dan perbincangan antara leaders yang mempromosi dan memperkembangkan bisnes syarikat.

Tak perlu nak nafikan kerana itulah hakikatnya yang baru kita ketahui setelah menyertai JNSSB. Sedang kita diperangi oleh 'musuh perniagaan' dan pada yang sama mempertahankan perjuangan bersama-sama JNSSB tiba-tiba pihak pengurusan buat perubahan yang ...... ahli.

Namun, selagi kita percaya dengan pihak pengurusan syarikat yang ikhlas berjuang meningkatkan ekonomi ummah maka terimalah seadanya apa yang dirancangkan oleh syarikat demi kebaikan ahli. Berikan peluang pada syarikat membuat penjelasan akan tindakan drastik mereka itu.

Ada juga satu cadangan ahli agar mensyaratkan yang hanya ahli yang pergi kursus asas saja yang boleh buat smartpartnership kerana hanya mereka yang pergi kursus asas saja yang faham perjuangan syarikat serta pengetahuan tentang produk. Alang-alang nak tamatkan plan smartpartnership baik buat syarat macam tu. Baru ler takder timbul masalah ahli yang kurang faham dan salah faham. Ini akan meningkatkan jumlah ahli yang lebih berkualiti dan benar-benar bersatu meningkatkan ekonomi ummah bersama syarikat. Itu salah satu cadangan yang boleh diperhalusi.

info yang aku tahu ahli jmc tak akan ambil duit yang digunakan untuk masuk SP..dia hanya mengumpul slip pembayaran SP sahaja..pembayaran ahli untuk masuk SP seperti biasa..dimana ahli perlu bank in macam biasa ke akaun sykt..slip dia bagi kat ahli JMC....hanya pembayaran keuntungan sahaja diuruskan oleh ahli JMC..bab2 nie kena berhati2 jika nak wakilkan kepada ahli JMC..anyway..still tengah ada perbincangan camana nak uruskan permasalahan yang mungkin timbul nanti..so bersabar kita ler menunggu update terkini..

kalau camtu ok la.. tapi still leader jmc kene hati2 menguruskan pembahagian keuntungan.. jgn ter miss.. problem ooo...

tapi saya rasa elok juga syarikat memperkemaskan lgi sistem baru tu supaya dpt elakkan banyak sgt ruang utk berlaku kesilapan atau berlaku masaalah..

Salam sahabat sekalian,

Saya nak citer pun, point ada tapi tak confirm. Ada downline saya yang faham rasionalnya dan ada gak yang tak paham-paham sebab tak puas hati. Ia terlalu drastik tanpa sebarang muzakarah dan perbincangan antara leaders yang mempromosi dan memperkembangkan bisnes syarikat.

Tak perlu nak nafikan kerana itulah hakikatnya yang baru kita ketahui setelah menyertai JNSSB. Sedang kita diperangi oleh 'musuh perniagaan' dan pada yang sama mempertahankan perjuangan bersama-sama JNSSB tiba-tiba pihak pengurusan buat perubahan yang ...... ahli.

Namun, selagi kita percaya dengan pihak pengurusan syarikat yang ikhlas berjuang meningkatkan ekonomi ummah maka terimalah seadanya apa yang dirancangkan oleh syarikat demi kebaikan ahli. Berikan peluang pada syarikat membuat penjelasan akan tindakan drastik mereka itu.

Ada juga satu cadangan ahli agar mensyaratkan yang hanya ahli yang pergi kursus asas saja yang boleh buat smartpartnership kerana hanya mereka yang pergi kursus asas saja yang faham perjuangan syarikat serta pengetahuan tentang produk. Alang-alang nak tamatkan plan smartpartnership baik buat syarat macam tu. Baru ler takder timbul masalah ahli yang kurang faham dan salah faham. Ini akan meningkatkan jumlah ahli yang lebih berkualiti dan benar-benar bersatu meningkatkan ekonomi ummah bersama syarikat. Itu salah satu cadangan yang boleh diperhalusi.

awat marah2 ni bang.. mcm dah ada perpecahan ja dalam jai ni.. kalu ummah nak maju kena la bersatu padu kan.. :rolleyes:

bukan marah tapi teguran pada syarikat.. saya tulis ni pun adalah sebahagian dari pendapat saya dan ahli jnssb yang lain di sekitar tempat saya ni.. mana yang baik, ambil.. mana yang tak baik, jangan ambil..

dah nampak dah..

ni baru berapa bulan..

nak tunggu 8 bulan.. :wacko:

aku no comment..

maybe pihak pengurusan sedang restructure balik kut...entah le.. cuma doa aku,harap2, duit peserta yg dah masuk tu tak le burn kalau jadi apa2..

DAN.. aku masih lagi menunggu jawapan2 dari JNSSB punya members dlm puera.com ni.. (bende yg aku tanya itu hari- semak post atas2)

insya ALlah tak BURN

sebab sturcture di bina dari BAHAN metal yang kuat

tidak MUDAH ter bakar....

terBAKAR sekalipun, kan kita dah ada BOMBA...

panggil saja bomba siram kan AIR...

insya ALLAH selamat dari termusnah....

p/s......

jikaa tunggu terlalu lama

apa kata cikgureza yang MULA kan dulu

sebab yg aku tengok dah macam tunggu menunggu

kesian pulak aku orang kat atas PAGAR....

nak lompat sebelah pagar atau luar PAGAR...

dah pagar sekarang ni banyak yang berduri

silap haribulan boleh luka di kaki

dah nampak dah..

ni baru berapa bulan..

nak tunggu 8 bulan.. :wacko:

apa yang ko nampak?

perut memBUNCIT tuh ke?

tunggu hari nak bersalin....

kasi clear sikit..... aku tak nampak apa2

bukan marah tapi teguran pada syarikat.. saya tulis ni pun adalah sebahagian dari pendapat saya dan ahli jnssb yang lain di sekitar tempat saya ni.. mana yang baik, ambil.. mana yang tak baik, jangan ambil..

yang tak baik tu MARAH

kerana membawa DARAH sampai ke kepala

yg ada tinggi DARAH patutnya elakkan marah

silap silap hilang nyawa....

apalah sangat 10% tuh di bandingkan dgn 100%

10% tuh boleh di kira tak SEMPURNA

tak cukup SATU kalau di bahagikan....

di katak kan orang ..org lah bukan aku...

mengejar BENDA yang tak sempurna ini PASTI kecewa walau dah DAPAT

betul ke?

aku rasa macam betul...

rasa sahaja... jgn diikut takut ke LONGKANG

esok ada perjumpaan tergempar utk leader n stokis...

mesti ada pengumuman penting dr syarikat.. ada sepe kat sini yg pegi ke esok...

naga9.. ayat awak susah sikit la nak faham... jgn marah.. :D

Edited by han77

apa yang ko nampak?

perut memBUNCIT tuh ke?

tunggu hari nak bersalin....

kasi clear sikit..... aku tak nampak apa2

mana nak nampak.

aku pakai ayat budak sekolah rendah.

ko pakai ayat bunga2 :lol:

mana nak nampak.

aku pakai ayat budak sekolah rendah.

ko pakai ayat bunga2 :lol:

tak tau pulak aku ayat ku berBUNGA di mata mu

rasa macam ALONG pulak.... main dgn bunga

tapi untunglah , kan bunga tuh INDAH..hehehe

dan perjalanan pun lancar dengan TAYAR yang berbunga

tak pulak aku tahu ko pakai ayat sekolah RENDAH

ko masih sekolah RENDAH ke?

atau dah terasa TINGGI? tapi saja2 pakai sekolah RENDAH punya ayat?

baru lah JELAS yang aku ni memang BODOH.....

ayat sekolah rendah pun susah nak FAHAM

kadang2 tuh perasan PANDAI... rupa2nya BODOH jugak...

tak apa lah, mana tau aku boleh FAHAM di lain hari

minta maaf banyak2....

ayat awak susah sikit la nak faham... jgn marah

tak marah hee

aku ingat aku boleh kasi FAHAM org

rupa2nya bukan hak aku memberi FAHAM

p/s semoga saling faham memahami

dan elakkan diri dari SALAH faham

abaikan saja jika tak di fahami

bila baca gaya penulisan naga9 ni aku teringat kat sorang pakcik yg berada di sebuah forum tempatan yg lain..

memang sama betul gaya penulisan nya nih.. adakah naga9 dan jugak pakcik tu orang yg sama?

kat FORUM mana tu?

mungkin orang lain kot

tak pun kami satu GURU

heehehe

p/s ada BROther ku yg juga berforum

kat FORUM mana tu?

mungkin orang lain kot

tak pun kami satu GURU

heehehe

p/s ada BROther ku yg juga berforum

miker google nickname aku (keyword = 'cikgureza' ) pastu miker akan jumpa beberapa forum yg aku masuk.. nama forum tu pun 'melayu' je..

(tak leh bagitau secara direct nama forum lain, sebab kenalah beradab sikit, kita ni kat forum orang.. takan nak promote forum yg lain pulak..)

n

hehehe

NYATA bukan aku

dan aku YAKIN dia tu rakan seperGURUan...

sila balik ke tajuk asal JAI....

apa cerita cikgureza?

AlhamdulIllah.. perjumpaan semalam berjalan lancar.. buat sekali ngan ahli jmc 11 yg tengah kursus kat situ..

kebetulan brthday hjh latifah isteri dr jai.. siap potong kek kat majlis tu..

pengumuman utama mengenai perubahan sistem sp..

ada borang2 baru yg diwujudkan.. sistem berjalan seperti yg umumkan dlm website..

kami dengar penjelasan panjang lebar dari en adzmi mengenai sbb2 perubahan tu..

WAHAI AHLI2 JNSSB SEKALIAN....

KEPADA SESIAPA YANG BUAT 10%, SUDAHKAH ANDA MENERIMA BAYARAN BONUS 10% UNTUK BULAN MEI INI??? ARI NI DAH 1 JUN 2007...

WAHAI SEMUA AHLI JNSSB... MANA KORANG MENGHILANG HA????? atau pun semua masih terkedu n trauma lagi dengan "TRAGEDI BULAN MEI"....hehehehe

KEPADA SESIAPA YANG BUAT 10%, SUDAHKAH ANDA MENERIMA BAYARAN BONUS 10% UNTUK BULAN MEI INI??? ARI NI DAH 1 JUN 2007...

Ye lah aku pun tak dpt lagi. Ingat Isnin ni nak call opis.

safwan tech ..dulu...

salam...

Ya... betul tu... kita akan kaya kalau kita berusaha di JNSSB.. saya dah dapat dah semua tu, yang bonus 20% untuk level kelima je belum lagi kerana belum sampai di level tu... bukan cakap kosong, tapi ni lah kebenarannya... saya baru tamat pengajian di politeknik, umur baru 20 dan masih belum mempunyai sebarang pekerjaan, namun saya berjaya mendapatkan pendapatan dalam 4 bulan pertama ni mencecah RM 15,000... Alhamdulillah dengan berkat doa dan usaha... dengan pendapatan yang saya peroleh dari JNSSB ni dapat la saya membantu ibu bapa saya melangsaikan segala hutang-hutang yang ditanggung oleh mereka sebelum ini untuk menampung perbelanjaan pengajian saya di politeknik..... dan usaha saya ini direstui oleh kedua ibu bapa saya...

wassalam..

p/s: ini pendapat saya... bukan untuk menujuk2, tapi untuk membuktikan demi kebanaran... berusahalah selagi anda mampu...

safwan tech, sekarang... (kita semua pun tau kan kalau guna capital letters (urup besar) apa makna nya..

ada lagi ys sebelum2 ni yg lebih 'mengmuk' tapi dia dah delete..

Rumusan : meniaga kena lah sabar dik.. baru di landa badai sikit takkan le dah nak pindah umah? kalau takut di landa ombak, jgn le berumah di tepian pantai....

banyak sangat perubahan syarat.. kita berjuang jugak nak memajukan ekonomi ummah tapi kalau banyak sangat syarat berubah n bayaran pun lambat macam mane....

p/s: biarlah... saya sorang je kot yang rase x puas hati... ahli lain senyap je... ikut majoriti... :lol:

safwan tech, sekarang... (kita semua pun tau kan kalau guna capital letters (urup besar) apa makna nya..

ada lagi ys sebelum2 ni yg lebih 'mengmuk' tapi dia dah delete..

saje je gune hurup besar biar ahli2 lain nampak skit... senyap je...

atau ade ahli2 dah lari main skim yang lain??????

bukan ngamuk yang tu.. tapi nak suarakan pendapat x puas hati dari sesetengah pihak... nak tengok reaksi dari ahli2 yang lain dari seluruh malaysia...

Edited by safwan_tech