Jump to content
10sen

Jai Network System Sdn Bhd (jnssb)

Recommended Posts

pd pendapat aku buat masa skrg Public Bank nyer Unit Trust yg ok..ader unsur2 islamik...keuntungan pn tinggi

bukan unsur2 islamic daaaa..... ko bleh pilih yang memang Islamic (comply ngan syariah), ataupun convetional... dana Islamic ni pun banyak jenis... ko bleh pilih mane yang ko nak amik... yang aggresif pun ade, moderate pun ade... terpulang...

Jai Network sekarang ni dah ada nama baru kan? De Four Marketing. Diorang buka akaun dgn CIMB plak sekarang ni!

memang ler... plan tu dah jalan skang ni... sesape yang masukkan duit bulan ni memang dijanjikan akan dapat hasil start bulan depan... tapi harus hati2, kes pertama blum selesai, masih dalam siasatan lagi.... sayangilah duit anda....

nama baru? Modus Operandi yg sama ke?

Orang melayu memang hebat...

same jer cikgu... sbijik, cume ubah name jer.... tapi ramai jugak yang masuk...

Ada website atau info tak??? Main office masih kat Kuantan ke???

hohohhoh..

jadi adakah selepas ini ahli2 JNSSB kat putera ni akan register nick baru dan promote De Four pulak? (dengan lebih bergaya...)

memang hebat betul orang melayu ni..

selamat maju jaya le aku ucapkan..

emmmm apa kabar dan askum utk otai2 dan oldtimer kat sini....saya pernah purchase product nih di giant seremban about 3-4 years back then and setelah sekian lama pakai masih elok sampai sekarang....cuma saya terkejut dgn teknik marketing yang digunakan sekarang...agresif sungguh...huhuhu syabas...

pada pandangan saya (saya maksudkan pada product bukan pada marketng)...benda nih memang boleh jimat minyak...basic teori untuk stromberg (jenis power booster yg saya beli) adalah untuk improve spark yang dihasilkan...so better spark means better combustion...and better combustion deliver better fuel and power efficiency...CUMA result kat atas tak sebesar mana (8-10%tu pun kalu ada) only selepas pasang...saya ckp selepas pasang dan bukan 6 bulan selepas pasang...lebih effect untuk kereta lama...dan kurang skit untuk kereta baru ....dan variables terlalu banyak untuk membuktikan yg benda nih btul2 save minyak...walaupun stromberg claim dyno test...even panas atau sejuk dan kelajuan angin keadaan sekeliling bleh effect efficiency sesebuah kereta.....sory jangan marah.anda boleh tanya mana2 professional engineer tentang fact fuel saving device nih....lagi satu harga untuk benda nih kurang munasabah...saya pernah buat post moterm pada benda nih dan anggaran saya modal adalah sekitar 5-10 ringgit.

saya boleh dapat result yg sama (malah lebih baik) seperti diatas jika

-pastikan tekanan tayar saya menepati spec...

-pastikan minyak hitam dan spark plug dalam keadaan elok

-tidak membrek dan menekan minyak secara melulu ( benda nih ada teorinya berkenaan ecu kereta )

-membuang segala benda yg tidak dipakai kat dalam bonet ( lagi ringan = lagi jimat minyak )

-periodicly servis kereta...jgn malas servis kereta...penting nih

-pastikan perjalanan saya lancar (elakkan traffic jam)

-dan banyak lagi kalu nak tulis mmg tak abis2

lagi satu tentang stromberg if-c....anda boleh buat satu pakai magnet kat dalam hard disk yg rosak....tak caya try lah...mmg jimat minyak pun....modal pun x byk..silap2 bleh mintak je kat member2 pny harddisk yg rosak...

pendapat saya tentang marketing plak....tak kiralah benda nih bleh jimat minyak ke tak...janji leh buat duit...apa salahnya masuk...nak memartabatkan ekonomi bangsa dan agama gak...betul tak...kalau kita tak makan bukan orang lain nak kasik duit...

tujuan saya post nih bukan untuk menjatuhkan mana2 pihak...jauh sekali ada perasaan dengki...saya cuma menyuarakan apa yang terbuku di hati...minta maaf andai terkasar bahasa dan jika ada yg terasa.

emmmm apa kabar dan askum utk otai2 dan oldtimer kat sini....saya pernah purchase product nih di giant seremban about 3-4 years back then and setelah sekian lama pakai masih elok sampai sekarang....cuma saya terkejut dgn teknik marketing yang digunakan sekarang...agresif sungguh...huhuhu syabas...

pada pandangan saya (saya maksudkan pada product bukan pada marketng)...benda nih memang boleh jimat minyak...basic teori untuk stromberg (jenis power booster yg saya beli) adalah untuk improve spark yang dihasilkan...so better spark means better combustion...and better combustion deliver better fuel and power efficiency...CUMA result kat atas tak sebesar mana (8-10%tu pun kalu ada) only selepas pasang...saya ckp selepas pasang dan bukan 6 bulan selepas pasang...lebih effect untuk kereta lama...dan kurang skit untuk kereta baru ....dan variables terlalu banyak untuk membuktikan yg benda nih btul2 save minyak...walaupun stromberg claim dyno test...even panas atau sejuk dan kelajuan angin keadaan sekeliling bleh effect efficiency sesebuah kereta.....sory jangan marah.anda boleh tanya mana2 professional engineer tentang fact fuel saving device nih....lagi satu harga untuk benda nih kurang munasabah...saya pernah buat post moterm pada benda nih dan anggaran saya modal adalah sekitar 5-10 ringgit.

saya boleh dapat result yg sama (malah lebih baik) seperti diatas jika

-pastikan tekanan tayar saya menepati spec...

-pastikan minyak hitam dan spark plug dalam keadaan elok

-tidak membrek dan menekan minyak secara melulu ( benda nih ada teorinya berkenaan ecu kereta )

-membuang segala benda yg tidak dipakai kat dalam bonet ( lagi ringan = lagi jimat minyak )

-periodicly servis kereta...jgn malas servis kereta...penting nih

-pastikan perjalanan saya lancar (elakkan traffic jam)

-dan banyak lagi kalu nak tulis mmg tak abis2

lagi satu tentang stromberg if-c....anda boleh buat satu pakai magnet kat dalam hard disk yg rosak....tak caya try lah...mmg jimat minyak pun....modal pun x byk..silap2 bleh mintak je kat member2 pny harddisk yg rosak...

pendapat saya tentang marketing plak....tak kiralah benda nih bleh jimat minyak ke tak...janji leh buat duit...apa salahnya masuk...nak memartabatkan ekonomi bangsa dan agama gak...betul tak...kalau kita tak makan bukan orang lain nak kasik duit...

tujuan saya post nih bukan untuk menjatuhkan mana2 pihak...jauh sekali ada perasaan dengki...saya cuma menyuarakan apa yang terbuku di hati...minta maaf andai terkasar bahasa dan jika ada yg terasa.

Sy setuju dgn kenyataan anda...... stromberg ini sama je dgn MLM yg biasa tu, renungkan k.....modal brg2 MLM tu sebenarnya murah je dan kebanyakkannya sama pengeluar....hanya BRANDING dan IMEJ yg menentukan MLM itu berjaya atau tidak. SISTEM sama je, rajin dapat le downline dn kekadang dpt bonus ttp yg menjadikan STROMBERG ni unik dan memberi kedengkian kpd org yg x senang dgnnya. SAMA je tp SISTEM STROMBERG lebih memudahkan ahli2. Harap kerajaan fikirkan kepentingan semua. K tq

Sy setuju dgn kenyataan anda...... stromberg ini sama je dgn MLM yg biasa tu, renungkan k.....modal brg2 MLM tu sebenarnya murah je dan kebanyakkannya sama pengeluar....hanya BRANDING dan IMEJ yg menentukan MLM itu berjaya atau tidak. SISTEM sama je, rajin dapat le downline dn kekadang dpt bonus ttp yg menjadikan STROMBERG ni unik dan memberi kedengkian kpd org yg x senang dgnnya. SAMA je tp SISTEM STROMBERG lebih memudahkan ahli2. Harap kerajaan fikirkan kepentingan semua. K tq

err.. encik berdua ni.. boleh tak nyatakan FAKTA yg mana yg kata JNSSB boleh buat mlm ni? ada AJL ke?

encik kelab penyokong gak ke? nak setup de four punya topic lak ke?

Aku nak tunggu kepastian dulu, dalam 10 minggu lagi sebelum membuat ape2 kenyataan... sebab aku takkan buat perbuatan "meludah dan menjilat kembali"...

lepas 10 minggu nanti.. jika yang di HASRAT menjadi

takkan lagi aku menjilatnya.... yang bakal di bagi tu pun hak aku....

jadi tak ada masalah kalau aku amik

namun tetaplah aku akan terus meludah

bak kata ORANG membuang TOKSIK

hehehehe

tanda-tanda sudah ada

alert org putih kata...

mudah-mudahan tak la meLUDAH ke LANGIT

yang meludah ke LANGIT konfom jatuh kat muka sendiri kan?

apa-apa pun padan MUKA tu aku tujukan khas untuk diri sendiri

kot kalau terasa minta maaf noooo

err.. encik berdua ni.. boleh tak nyatakan FAKTA yg mana yg kata JNSSB boleh buat mlm ni? ada AJL ke?

FAKTA....tu kena tny org JNSSB lah....sy ni AHLI STROMBERG jer....camne kata xleh plk stromberg buat mlm? dah byk dah company yg tiru STROMBERG sistem ni, jual penjimat minyak (offline ngan online). Sepatutnya JNSSB masa nak wat SMARTPARTNERSHIP dulu kena apply koperasi dulu , baru kerajaan X blh ambil tindakan. dE FOUR? blm berminat lg la nak join.

FAKTA....tu kena tny org JNSSB lah....sy ni AHLI STROMBERG jer....camne kata xleh plk stromberg buat mlm? dah byk dah company yg tiru STROMBERG sistem ni, jual penjimat minyak (offline ngan online). Sepatutnya JNSSB masa nak wat SMARTPARTNERSHIP dulu kena apply koperasi dulu , baru kerajaan X blh ambil tindakan. dE FOUR? blm berminat lg la nak join.

encik.. ni topik pasal JNSSB , so, secara autonya Stromebrg tu pun JNSSb punya topik le..

pasal yg stromberg takleh buat mlm, bukan aku yg kata, tapi sebab JNSSb takde lesen AJL lagi. So memang le takleh nak buat mlm...

P/s: kepada ahli JNSSb: nak masuk bulan 9 dah ni, bila nak launch HFT nya?Kata aritu HFT takde effect dgn freezement tu...

encik.. ni topik pasal JNSSB , so, secara autonya Stromebrg tu pun JNSSb punya topik le..

pasal yg stromberg takleh buat mlm, bukan aku yg kata, tapi sebab JNSSb takde lesen AJL lagi. So memang le takleh nak buat mlm...

P/s: kepada ahli JNSSb: nak masuk bulan 9 dah ni, bila nak launch HFT nya?Kata aritu HFT takde effect dgn freezement tu...

mmg xde lesen AJL.....tu yg membuatkan JNSSB menyebabkan ahli2 menjd mangsa, mls nak layan psl stromberg ni....tujuan sy nak carik orang2 atasan JNSSB.....manalah tau yg blh bg maklumat kat sy...nak dgr gak dari org lain sebab upline sy kata bulan 9 ni leh clear semua payment tertunggak. Klu dah ok br blh aktif balik, dulu pun byk jugak wat sales tp nasib baik semua dah untung....klu tidak NAHAS le sy.

askum bro reza...saya bukan ahli jnssb...dan bukan dikalangan mereka....im a pure new comer...dan saya takda ckp yg jnssb nih mlm...saya just ckp tentang MARKETING...please refer to my post and whut im postin...

and as a newcomer....im apologize for my words if it hurt some1....

peace bro...

ish korang nih.. releks la dulu... kite sume tunggu "3 bulan" seperti yang die janjikan... tengok ape yang berlaku... lepastu baru sume buat kesimpulan... adakah ia salah satu skim cepat kaya ataupun betul seperti di war-war kan oleh leader2 jai sebagai "membantu ekonomi ummah", walopun nampak cam tak logik jer nak bagi duit banyak2 kat ahli berdasarkan analisis cash flow yang dibuat oleh cikgu reza....

kalo dah sampai tempoh 3 bulan tersebut, ade lagi alasan lain yang diberi untuk suruh tunggu lagi beberapa bulan, mase ni korang memang sesuai la untuk buat kesimpulan tersebut...

Berdasarkan ape yang aku tulis 8 ogos lalu, ape yang aku dok takut2 sebelum ni telah pun terjadi... aku jangkakan lepas tempoh "3 bulan", akan ade alasan lain yang menyebabkan pembayaran terpaksa ditangguh beberapa bulan lagi....

perjumpaan leader 2 hari lepas kat kuantan membuktikan jangkaan aku ni benar... sila rujuk upline untuk keterangan lanjut... saje kasi suspen... :lol:

Edited by azmi_tech

Berdasarkan ape yang aku tulis 8 ogos lalu, ape yang aku dok takut2 sebelum ni telah pun terjadi... aku jangkakan lepas tempoh "3 bulan", akan ade alasan lain yang menyebabkan pembayaran terpaksa ditangguh beberapa bulan lagi....

perjumpaan leader 2 hari lepas kat kuantan membuktikan jangkaan aku ni benar... sila rujuk upline untuk keterangan lanjut... saje kasi suspen... :lol:

takde ke org2 besar di jnssb kat sini.....tolong le bagi penjelasan kat kami (ahli) ni.....klu ada katakan ada, klu xde x meriah le raya ni nampaknya.....upline pun dh x terjawab soalan kami ni....

menarik untuk dibace... aku copy kat forum lain...

"membangunkan ekonomi ummah"... itu lah moto jai network sdn bhd... tujuan asal ialah untuk menolong orang melayu... kata dr. jai, berniaga dengan duit orang lebih baik daripada pakai duit bank... itu dulu, maybe mase die mula2 nak berniaga, modal takde...

terlalu banyak pendapat mengenai harga asal seunit stromberg... ade yang cakap RM20 ade yang cakap RM80... untuk memudahkan calculation, aku anggap harga die RM50 seunit... setiap unit jualan smart partnership dr. jai untung RM200, ahli akan untung RM250...

so, kalo korang invest RM1000, beli 4 unit stromberg, korang untung RM1000, dr. jai untung RM800... boleh disimpulkan dr.jai untung 80% (berdasarkan anggapan modal seunit RM50) dari investment ko...

mase perjumpaan di sg besi sebelum jai kene serbu BNM, dr. jai umumkan die bayar SP bulan jun sebanyak RM36juta (25% sebulan)... maknenye total sume investment mase tu dah pun cecah RM144 juta... ini blum lagi diambilkira SP yang dah lepas tempoh 8 bulan tu... 80% dari 144 ialah RM115.2 juta (untung dr. jai)... jika ditambah dengan pendapatan dari kursus JMC dan kursus asas, bayaram masuk ahli baru, tolak bayaran gaji pengarah2, tolak beli mermaid inn dan wisma jai serta harta2 lain, kurang2 pun dr. jai masih ade RM100 juta lagi...

kalau dulu dia takde modal, skang die dah ade RM100 juta... skang, kenapa dr jai takut sangat dengan musuh2 jai??? knape takut sangat dengan khabar angin??? takut ahli2 lari??? kalo ahli2 jai dah tak yakin dengan jai, sume cabut lari tinggal otai2 jer, adakah jai akan berkubur??? TIDAK !!! kerana duit dr. jai RM100 juta tu dah cukup untuk die jual stromberg dengan keuntungan maksimum RM450 seunit (modal 50) di 56 buah negara2 asia... bayangkan berapa dr. jai untung... so, buat ape nak ahli2 jai network yang dianggap berpendirian macam lalang di dalam jai network??? biar je la diorang lari... bukan mengganggu core bisnes jai network pun, iaitu jual stromberg di 56 buah negara asia... modal pun dr. jai dah ade, ape nak risau... beliau masih lagi meningkatkan ekonomi ummah dengan cara yang saye akan sebutkan seperti perenggan kedua terakhir...

so, kenapa nak ramai ahli??? nak suruh melayu jadi kuat sebab bersatu??? kite dah ade umno dan pas yang ahlinya jauh lebih besar dari ahli jai... nak memperjuangkan ekonomi melayu??? sekadar berhutang keliling pinggan dan masuk SP, lepastu berangan2 nak beli nak beli mercz, jaguar, BMW, nak beli banglo kat mak, anto mak pegi haji dsb, itu bukan berjuang, itu hanya melahirkan bangsa melayu yang malas berusaha... ade yang dah berhenti kerja sebab nak cari downline sepenuh mase...

semasa kursus asas, ade sorang yang keje engineer di herdik kerana jadi kuli orang... gaji beliau RM3k++ dikatakan terlalu kecil jika dibandingkan dengan pendapatan jika join jai network... sekiranya beliau termakan dengan kata2 itu, maka, malaysia sudah kehilangan seorang professional melayu...

sekiranya dr. jai betul2 nak tolong orang melayu, skang modal beliau dah banyak... patutnye beliau dah ubah corak "tolong" tersebut kepada orang2 yang lebih memerlukan... skang nak join SSP kene bayar RM5000 sebelum membuat belian SSP... siapa yang ade RM5000 untuk dibayar secara cash??? adakah golongan melayu yang dok makan siput babi dalam rancangan bersamamu TV3 mampu bayar RM5000??? sekiranya seseorang itu mampu nak bayar RM 5000 cash, bermakna beliau bukanlah golongan miskin yang betul2 memerlukan bantuan...

dulu cakap maksimum RM50,000 je sebab tanak yang kaya bertambah kaya... skang SSP dibuka sampai RM100,000... Dr. jai pun tahu, jika orang tu nak labur lebih pun boleh, create la lagi satu akaun dengan nama anak ke, adik ker, bini ker...

sekiranya dr. jai betul2 nak tolong orang melayu, contohilah Tan Sri Syed Mokhtar Al Bukhari. beliau membuka yayasan Albukhari, memberi tusyen kepada anak2 bangsa yang tak berkemampuan secara percuma, banyak mendirikan masjid dan mengindahkan masjid2 lama, taja pelajar miskin belajar di IPT, membuka institut pengajian yang menempatkan 3000 pelajar islam dari dalam dan luar negara, menaja rakyat malaysia yang tak berkemampuan untuk pergi haji setiap tahun dan lain2...

itu lebih mulia daripada merisiko kan duit ahli2 jai terhadap "ancaman" bank negara... tanpa lesen AJL yang sah...

menarik untuk dibace... aku copy kat forum lain...

"membangunkan ekonomi ummah"... itu lah moto jai network sdn bhd... tujuan asal ialah untuk menolong orang melayu... kata dr. jai, berniaga dengan duit orang lebih baik daripada pakai duit bank... itu dulu, maybe mase die mula2 nak berniaga, modal takde...

terlalu banyak pendapat mengenai harga asal seunit stromberg... ade yang cakap RM20 ade yang cakap RM80... untuk memudahkan calculation, aku anggap harga die RM50 seunit... setiap unit jualan smart partnership dr. jai untung RM200, ahli akan untung RM250...

so, kalo korang invest RM1000, beli 4 unit stromberg, korang untung RM1000, dr. jai untung RM800... boleh disimpulkan dr.jai untung 80% (berdasarkan anggapan modal seunit RM50) dari investment ko...

mase perjumpaan di sg besi sebelum jai kene serbu BNM, dr. jai umumkan die bayar SP bulan jun sebanyak RM36juta (25% sebulan)... maknenye total sume investment mase tu dah pun cecah RM144 juta... ini blum lagi diambilkira SP yang dah lepas tempoh 8 bulan tu... 80% dari 144 ialah RM115.2 juta (untung dr. jai)... jika ditambah dengan pendapatan dari kursus JMC dan kursus asas, bayaram masuk ahli baru, tolak bayaran gaji pengarah2, tolak beli mermaid inn dan wisma jai serta harta2 lain, kurang2 pun dr. jai masih ade RM100 juta lagi...

kalau dulu dia takde modal, skang die dah ade RM100 juta... skang, kenapa dr jai takut sangat dengan musuh2 jai??? knape takut sangat dengan khabar angin??? takut ahli2 lari??? kalo ahli2 jai dah tak yakin dengan jai, sume cabut lari tinggal otai2 jer, adakah jai akan berkubur??? TIDAK !!! kerana duit dr. jai RM100 juta tu dah cukup untuk die jual stromberg dengan keuntungan maksimum RM450 seunit (modal 50) di 56 buah negara2 asia... bayangkan berapa dr. jai untung... so, buat ape nak ahli2 jai network yang dianggap berpendirian macam lalang di dalam jai network??? biar je la diorang lari... bukan mengganggu core bisnes jai network pun, iaitu jual stromberg di 56 buah negara asia... modal pun dr. jai dah ade, ape nak risau... beliau masih lagi meningkatkan ekonomi ummah dengan cara yang saye akan sebutkan seperti perenggan kedua terakhir...

so, kenapa nak ramai ahli??? nak suruh melayu jadi kuat sebab bersatu??? kite dah ade umno dan pas yang ahlinya jauh lebih besar dari ahli jai... nak memperjuangkan ekonomi melayu??? sekadar berhutang keliling pinggan dan masuk SP, lepastu berangan2 nak beli nak beli mercz, jaguar, BMW, nak beli banglo kat mak, anto mak pegi haji dsb, itu bukan berjuang, itu hanya melahirkan bangsa melayu yang malas berusaha... ade yang dah berhenti kerja sebab nak cari downline sepenuh mase...

semasa kursus asas, ade sorang yang keje engineer di herdik kerana jadi kuli orang... gaji beliau RM3k++ dikatakan terlalu kecil jika dibandingkan dengan pendapatan jika join jai network... sekiranya beliau termakan dengan kata2 itu, maka, malaysia sudah kehilangan seorang professional melayu...

sekiranya dr. jai betul2 nak tolong orang melayu, skang modal beliau dah banyak... patutnye beliau dah ubah corak "tolong" tersebut kepada orang2 yang lebih memerlukan... skang nak join SSP kene bayar RM5000 sebelum membuat belian SSP... siapa yang ade RM5000 untuk dibayar secara cash??? adakah golongan melayu yang dok makan siput babi dalam rancangan bersamamu TV3 mampu bayar RM5000??? sekiranya seseorang itu mampu nak bayar RM 5000 cash, bermakna beliau bukanlah golongan miskin yang betul2 memerlukan bantuan...

dulu cakap maksimum RM50,000 je sebab tanak yang kaya bertambah kaya... skang SSP dibuka sampai RM100,000... Dr. jai pun tahu, jika orang tu nak labur lebih pun boleh, create la lagi satu akaun dengan nama anak ke, adik ker, bini ker...

sekiranya dr. jai betul2 nak tolong orang melayu, contohilah Tan Sri Syed Mokhtar Al Bukhari. beliau membuka yayasan Albukhari, memberi tusyen kepada anak2 bangsa yang tak berkemampuan secara percuma, banyak mendirikan masjid dan mengindahkan masjid2 lama, taja pelajar miskin belajar di IPT, membuka institut pengajian yang menempatkan 3000 pelajar islam dari dalam dan luar negara, menaja rakyat malaysia yang tak berkemampuan untuk pergi haji setiap tahun dan lain2...

itu lebih mulia daripada merisiko kan duit ahli2 jai terhadap "ancaman" bank negara... tanpa lesen AJL yang sah...

tunjuk la bukti brader yg best produk ni ...bukti konkrit...

Selepas ini, sesiapa yang membuat laporan tentang JAI akan ditangkap dan direman sekurang-kurangnya 7 hari untuk disoal siasat. Maka diharap bagi mana-mana ahli yang berniat untuk membuat laporan polis agar mendapatkan penerangan yang tepat dahulu daripada upline atau syarikat sendiri. Jika tidak, anda juga mungkin akan direman sebaik sahaja anda membuat laporan.

aku paling lawak statement ni.. hahahah, since yg di bagitau masa tu pun dlm diorang punya majlis, so, pakcik2 yg bendul yg dah kena brainwash ni pun percaya le sebenor2nye..(dlm website tu)

hahaha, since when ada akta yg boleh mereman orang yg membuat report? dah tu pulak, instantly pulak tu. JNSSB ni pakai 'patriot act' yg Us punya tu ke?

sesuka hati miker je nak buat statement begitu..

Maybe JNSSB punya bigman ni dah berjaya ubah perlembagaan negara kut.. dan selitkan "akta syarikat jnssb' kat dlm tu...

further than that, aku no comment,sebab, pasal HFT pun masih tangguh lagi, pasal duit ni, katanya bulan oktober kan?so, tunggu le..

Petikan dari Blog http://jnssb.blogspot.com/2007/09/salam-kengkawan-semua.html

PENGALAMAN UPLINE

salam kengkawan semua .. saya ada satu perkara nak diluahkan .. ini merupakan pendapat peribadi saya .. tidak ada kena mengena dgn sesiapa pun .. sekiranya ada yg terasa saya minta ampun dan maaf dahulu ..

seperti mana yg kita maklum , duit kita skang ni dibeku kan oleh pihak BNM .. pembekuan akaun dr. jai bermaksud pembekuan pemberian duit kita kerana dr. jai masih "berhutang" dgn kita selama beberapa bulan lagi .. saya baru je masuk dan masih blm dpt kumpul modal saya semula .. jumlah yg saya masuk ada lah kecil jika dibandingkan dengan rakan rakan yg lain .. ada dlm belas jer .. tetapi , jumlah bkn menjadi ukuran sekarang ni .. yg menjadi masalah saya ialah persoalan yg timbul dibenak hati saya .. saya telah meminjam wang utk dilaburkan kepada jnssb ini kerana percaya dan yakin yg akan mendapat pulangan dlm tempoh 8 bulan .. saya meminjam dari sedara mara , pak mertua , adik beradik dan sebagainya .. malah , dibawah saya juga terdapat lebih kurang 25 org downline ..

setiap hari saya "dikejar" oleh mereka .. bertanya kan situasi hutang saya ini .. apa yg blh saya katakan ialah " sabar dulu " .. ada yg paham , kira ok la kan .. yg tak paham tu yg payah .. setiap hari downline saya akan call bertanya kan pasal duit mereka .. saya berasa sungguh rimas dan tak selesa .. setiap hari saya berada dlm ketakutan .. ada yg dtg umah kacau anak bini saya kerana nak kan saya pulangkan duit mereka .. semakin hari semakin saya kurang yakin dgn jnssb ni .. ada beberapa persoalan yg mereka suruh saya tanya .. antara nya

1. dgr citer jnssb ada hotel di kuantan .. kenapa tak jual hotel itu untuk cover semua duit pelabur .. dpt pulang modal dah kira cukup baik

2. dgr citer juga dr. jai ada guna kereta besar dan byk kereta .. kenapa tak jual utk cover duit pelabur ?? sepatutnya dia lebih bertanggungjawap dlm menyelesaikan hutang kami .. bkn setakat nak tunggu hingga 3 bulan baru nak masukkan duit .. kami nak guna duit

3. mana surat janji yg telah diisi masa mendaftar haritu ?? dah dekat 3 bln tak dpt pun .. kata dlm tempoh sebulan nak bagi balik.. nak juga tau peguam mana yg diambil dan duit guaman telah diberi tapi sampai hari ini tiada apa apa fed back pun

4. agak agak blh tak kami saman jnssb sbb melanggar kontrak perjanjian ?? sepatutnya mengikut kontrak , bayaran mesti diselesaikan dlm tempoh 8 bln .. tiada dlm perjanjian mengatakan bayaran akan tertunggak kerana masalah dalaman .. jadi , sebarang masalah pihak jnssb yg kena tanggung sendiri .. apa yg pasti kami mesti dpt duit kami setiap bulan selama 8 bulan

5. setiap kali saya suruh masuk web mereka akan memberitahu bahawa , apa yg kat web tu sesiapa pun blh tulis .. benda tak tau pasti atau tidak .. samada permainan belaka atau kenyataan .. tiada pun sebarang berita di dada akhbar .. setakat main cakap jer budak kecik pun blh taip mcm tu kat internet .. maksudnya mereka tak yakin dgn jnssb ni .. dahulu kata nak bantu melayu , tapi lain lak citer .. mcm mana melayu nak percaya dan nak bantu sesama islam kalau mcm ni jadinya ..

dan ada beberapa lagi soalan yg saya pun dah tak ingat .. saya terpaksa menutup telefon saya selama beberapa hari kerana tak tahan dgn gangguan mcm ni .. tak dpt kat umah , kat opis mereka cari saya .. mereka kata yg saya telah songlapkan duit mereka .. padahal kenyataan adalah berlainan .. saya kini menjadi buruan untuk membayar duit mereka .. adakah saya perlu menghadapi semua perkara mcm ni ?? saya terpaksa menjual kereta saya semata mata utk menyelamatkan periuk nasi saya dan membayar pada mereka dgn membuat perjanjian bahawa jnssb akan membuat pembayaran .. sekiranya pembayaran telah dibuat , saya akan kutip semula duit yg telah saya berikan pada mereka .. adakah patut saya menghadapi perkara ini bersendirian ?? ..

adalah dimaklumkan bahawa downline saya kebanyakkannya adalah orang kampung yg membuat kerja kerja kampung .. jadi bila kita bagitau yg ada masalah sket , mereka dah anggap yg saya ni dah buat mcm skim pak man telo .. anak anak mereka pun dtg kacau saya suruh saya bayar balik duit mak bapak mereka .. apa yg mereka tau duit mereka mesti dpt .. masalah yg dtg tu jnssb punya pasal .. ada juga antara mereka yang nak saman saya dan istiharkan saya muflis kerana saya berhutang dgn mereka padahal jnssb yg ada masalah .. jadi utk menyelamatkan keadaan saya terpaksa menjual kereta saya utk membayar semula kepada org org kampung ni ..

saya dah letih dgn memberikan jawapan " sabar " .. saya masih boleh bersabar dgn jnssb ni .. saya takut downline saya yg tak sabar nanti .. sekarang ni anak bini saya pun dah takut nak keluar rumah .. takut diapa apakan .. nak kerja pun tak tenteram .. adik beradik , ipar duai , mak mertua semua dah pandang serong sbb duit mereka saya blm ganti lagi .. nak minta tolong dgn siapa lagi ?? kekadang tu menyesal juga tarik org supaya jadi downline saya .. dpt tak seberapa tapi kena jawap segala soalan mcm ni setiap hari ..

saya berharap sgt agar masalah ini dpt diselesaikan dgn cepat .. kalau blh tolong bagi satu tarikh tetap .. saya dah tak sanggup lagi nak menghadapi dugaan mcm ni .. kalau perkara ini disebabkan oleh saya , saya sanggup hadapi dan bertanggungjawap .. tapi perkara ini bkn salah saya .. adakah saya kena tanggung juga ?? .. harap dpt dgr rintihan dan keperitan masalah yg saya alami ni .. dgn bebanan kerja yg byk , ditambah lagi dgn telefon dan org dtg rumah bertanya kan duit mereka , saya rasa saya blh jadi gila kalau benda ni berterusan utk satu jangka masa yg lama .. skang ni dah nak masuk bulan ogos .. seharusnya pembayaran akan dpt lagi .. tapi kalau masih sama , saya tak tau apa nak cakap kat mereka .. adakah saya perlu lari ke tempat lain ?? tak berbaloi rasanya membuat pengorbanan seperti itu semata mata utk jnssb ..

demikian la keluhan hati saya .. saya harap agar pihak jnssb tidak terasa hati .. saya terpaksa memberitahu kerana tak tahan lagi dgn asakan dan soalan dari org kampung ni .. saya harap pihak jnssb jgn la sekadar membaca apa yg saya tulis sahaja .. tetapi ambil la tindakan yang sewajar nya secepat mungkin .. sekian , terima kasih ..

Di bawah ialah senarai syarikat dan tapak web yang tidak diiktiraf atau tidak diluluskan di bawah undang-undang sekuriti untuk menjalankan urus niaga pasaran sekuriti termasuk memberi nasihat pelaburan atau/dan perkhidmatan pengurusan dana atau yang berkaitan dengan pasaran sekuriti atau pasaran niaga hadapan.

Pelabur adalah dinasihatkan untuk tidak membuat apa-apa pelaburan melalui syarikat yang tidak dilesenkan atau yang tidak diluluskan oleh Suruhanjaya Sekuriti (SC). Tawaran kepada pelabur selalunya adalah dalam bentuk pelbagai peluang atau skim pelaburan yang menarik dan mungkin juga berselindung di sebalik perniagaan jualan langsung atau peluang perniagaan.

Sekiranya anda memerlukan sebarang penjelasan atau ingin membuat aduan, sila hubungi kami di talian 603-62048999 atau e-mel [email protected] .

Orang ramai adalah dinasihatkan agar memaklumkan pihak SC melalui talian atau e-mel yang tertera di atas jika sekiranya mereka bertemu dengan mana-mana tapak web, e-mel atau apa-apa maklumat yang mencurigakan di Internet yang berkaitan dengan nasihat dan khidmat perlaburan.

A

* ABFund (www.abfund.us)

* Al-Arabic Fund (www.al-arabic.com)

* ABB Fund (www.abbfund.com)

* Artemis Wealth Management

* Asia Wallet/ASWtrader/Splitindex Inc (www.splitindex.com)

* AM Global Management (www.nypoe.com)

B

* BHG e-investment (www.bhg-corp.com)

* Bidvask Investment Ltd (www.bidvask.com)

* Buy-e-barrel (www.buyebarrel.com)

* Brentwood Trust Company (www.brentwoodtrust.com)

* Belton Market (www.beltonmarkets.com)

C

* Cambridge Capital Trading

(www.cambridgecapitaltrading.com, www.dubaiex.com) * (Press Release)

* Capital Enhancement Club/ CEC

* CB.IRAQ

* Capital Glory Holdings Ltd

D

* Data Saham (www.datasaham.com)

* Dragon Gold Sdn Bhd / Dr Iain Gray

* Duit Wayang

* Dana Futures (www.danafutures.com)

* Dana Modal (www.angelfire.com/journal2/danamodal)

* Debenture Petal Trust

E

* eUK Gold (www.eukgold.com)

* Eubond.com (www.eubond.com)

* Eduit2u.com (www.eduit2u.com)

* E-suisse Fund (www.esuissefund.com)

* Euro America Index (www.eaindex.com)

* E-Barrel (www.ebarrel.com)

F

* Fical (www.fical.net / www.fical.us)

G

* GC Group Asset Management

* Good Credit Asset Management

* Goldmill Wagner Ltd / GWA Worldwide (www.goldmillwagner.com)

* Global Investment Network System (http://ginsystem.com)

H

* Hibah Funds

I

* IPC Shopping Services Sdn Bhd/Empay (www.ipcshopping.com)

J

* Jai Network System Sdn Bhd

L

* Lexworth Prestige

M

* Mercury Acquisition Associates (www.mercuryacquisitionassociates.com)

* Montego Finance & Securities Berhad (www.montegofs.official.ws)

* My Dinar (www.mydinar.net)

* Mind-X Solutions Sdn Bhd (www. beton markets.com )

* My Share (www.myshare2u.com)

O

* Oregon Invest (www.oregoninvest.com)

* Ocean Balance Ltd

P

* Pure Investor / PIPS (www.pureinvestor.com, www.gopips.com)

* Prowealth Solutions (www.prowealthsolutions.com)

R

* Remisier (www.remisier.com)

S

* Sunshine Empire (www.sunshine-empire.com)

* Swiss Mutual Fund (www.swisscash.com, www.swisscash.biz) *(Press Release)

* Sweden Fund (www.swedenfund.com)

* Solid Investment (www.solidinvestment.com)

* Smartcash (www.smartcash.com)

* Sime Securities (www.simesecurities.net)

* Starr-Bradley Associates Inc (www.starrbradleyinc.com)

T

* Tian Ping (www.tianping2u.com)

U

* UeBond (www.uebond.com)

* United Capital Management Inc (www.brentwoodtrust.com)

* Universe Asset Management Inc / Tony So

W

* Win Li Fund (www.winlifund.com)

* Whitman Pearce & Partners (www.whitmanpearce.com)

Alpha Numeric

* 3A Consulting Group Sdn Bhd

saje aku nak nyampuk...

bila kita promote org satu benda, pastu benda yg kita promote tu ada masalah, sedikit sebanyak kita mesti bertanggungjawab. tanya diri, kenapa org beli benda tu? sebab dia percayakan kita. dia percaya bahawa kita xkan tipu. dia percaya kita sendiri xkan mudah tertipu oleh org lain.

mcm aku bisnes jugak, ada masa brg yg aku jual rosak. tapi xpe, aku ganti dgn benda baru, atau hantar warranty. bila cust beli aku untung, bila benda rosak aku rugi. itulah realiti jual beli sebenar. setiap benda ada liabiliti, ada tanggungan.

bila kita jual keahlian, dan syarikat yg kita promote ada masalah, mmg kita x salah. tp kita kena tanggung rugi. jika satu urusan perniagaan tu x ada rugi, yg ada cuma untung, tu dah bukan perniagaan.

jadik, aku simpulkan, bila kita sedia terima untung dari downline bila dia "beli" keahlian dari kita, kita juga mesti sedia terima rugi bila downline x puas hati dgn produk yg dia "beli".

saje aku nak nyampuk...

bila kita promote org satu benda, pastu benda yg kita promote tu ada masalah, sedikit sebanyak kita mesti bertanggungjawab. tanya diri, kenapa org beli benda tu? sebab dia percayakan kita. dia percaya bahawa kita xkan tipu. dia percaya kita sendiri xkan mudah tertipu oleh org lain.

mcm aku bisnes jugak, ada masa brg yg aku jual rosak. tapi xpe, aku ganti dgn benda baru, atau hantar warranty. bila cust beli aku untung, bila benda rosak aku rugi. itulah realiti jual beli sebenar. setiap benda ada liabiliti, ada tanggungan.

bila kita jual keahlian, dan syarikat yg kita promote ada masalah, mmg kita x salah. tp kita kena tanggung rugi. jika satu urusan perniagaan tu x ada rugi, yg ada cuma untung, tu dah bukan perniagaan.

jadik, aku simpulkan, bila kita sedia terima untung dari downline bila dia "beli" keahlian dari kita, kita juga mesti sedia terima rugi bila downline x puas hati dgn produk yg dia "beli".

bagus lalat, idea bernas... nanti aku letak kat blog aku...

aku paling lawak statement ni.. hahahah, since yg di bagitau masa tu pun dlm diorang punya majlis, so, pakcik2 yg bendul yg dah kena brainwash ni pun percaya le sebenor2nye..(dlm website tu)

hahaha, since when ada akta yg boleh mereman orang yg membuat report? dah tu pulak, instantly pulak tu. JNSSB ni pakai 'patriot act' yg Us punya tu ke?

sesuka hati miker je nak buat statement begitu..

Maybe JNSSB punya bigman ni dah berjaya ubah perlembagaan negara kut.. dan selitkan "akta syarikat jnssb' kat dlm tu...

further than that, aku no comment,sebab, pasal HFT pun masih tangguh lagi, pasal duit ni, katanya bulan oktober kan?so, tunggu le..

saye pun nampak pelik jer statement ni... tapi, layankan aje... hahaha... buat report pun kene tangkap... :lol: :lol: :lol: