Jump to content
10sen

Jai Network System Sdn Bhd (jnssb)

Recommended Posts

mak aih... duit beli susu takde pun buleh spend banyak2 untuk money making program? dashat ilmu yakin pada Allah tu.. memang tawakkal betul..

lain macam je cara si cikgureza ni cakap... nape? x pecaye ke ngan benda2 macam tu?? macam dah menyimpang jauh je cara cikgu ni... mungkin sebab dah lama duk kat 'jepun' kot... sebab tu macam dah menyimpang je bunyi nye... lagi satu ape yang aku perhatikan, cikgu ni cakap je banyak tapi....hmmm.. semua pun tau macam mane perangai 'org tua' nikan... pikir2 kan lah... hahahaha pi duk jepun tu...jangan balik malaysia ni... menyemak je... hahahaha :lol:

lain macam je cara si cikgureza ni cakap... nape? x pecaye ke ngan benda2 macam tu?? macam dah menyimpang jauh je cara cikgu ni... mungkin sebab dah lama duk kat 'jepun' kot... sebab tu macam dah menyimpang je bunyi nye... lagi satu ape yang aku perhatikan, cikgu ni cakap je banyak tapi....hmmm.. semua pun tau macam mane perangai 'org tua' nikan... pikir2 kan lah... hahahaha pi duk jepun tu...jangan balik malaysia ni... menyemak je... hahahaha :lol:

apa la korang ni...x habis2 bermuzakarah dgn cikgureza tuu... buang masa jer.... utk pengetahuan korang JAI ada product baru yg diberi nama HYDROFUEL CAR SYSTEM..... lebih baik korang tumpukan pada apa yg JAI ingin offer kat korang....kalau melayan cikgureza tu x kaya x korang....selagi korang layan selagi tu laaaa egonya bermaharajalela....

STOP IT NOW.... yg penting bulan lepas JNSSB bayar bonus kat ahli sebanyak RM24 juta....itu yg Dr. Jai bagitau aku semasa perjumpaan aku face to face dgn dia hari jumaat lepas.......

KITA MESTI SUPPORT BISNES ORG MELAYU UTK ORG MELAYU.....SAPA LAGI NAK TOLONG KITA KALAU BUKAN BANGSA KITA SENDIRI...... :D

?? :unsure: menyimpang? eh..tang mana lak yg aku silap masuk simpang?

hahahaha pi duk jepun tu...jangan balik malaysia ni... menyemak je... hahahaha :lol:

(kata2 terakhir safwan tech sebelum dia meletupkan dirinya sendri dgn C4... wakakakak!!)

apa la korang ni...x habis2 bermuzakarah dgn cikgureza tuu... buang masa jer.... utk pengetahuan korang JAI ada product baru yg diberi nama HYDROFUEL CAR SYSTEM..... lebih baik korang tumpukan pada apa yg JAI ingin offer kat korang....kalau melayan cikgureza tu x kaya x korang....selagi korang layan selagi tu laaaa egonya bermaharajalela....

STOP IT NOW.... yg penting bulan lepas JNSSB bayar bonus kat ahli sebanyak RM24 juta....itu yg Dr. Jai bagitau aku semasa perjumpaan aku face to face dgn dia hari jumaat lepas.......

KITA MESTI SUPPORT BISNES ORG MELAYU UTK ORG MELAYU.....SAPA LAGI NAK TOLONG KITA KALAU BUKAN BANGSA KITA SENDIRI...... :D

pasal hydrofuel tu, aku doakanlah JNSSB berjaya dgn plan yg lebih mantap, sebab, kalau di ikutkan sekiranya hydrofuel tu adalah bende yg sama masa LMG mula2 launch hydrofuel vehicle dulu (SUV,MPV), plan tu agak failed.. sebab keter2 tu lansung takde kat market..

Semoga JNSSb berjaya le..

BTW, putera.com still lagi forum.. so kalau korang bukak topik di sini bermakna korang nak diskas lah kan?? kalau tak tau, putera.com punya forumers akan tanya mcm2 kalau diorang tgk sesuatu topik tu 'pelik' sikit...

so harap maklum, dan jgn salah sangka putera.com/forum ni dgn ruang iklan yg korang sewa...

p/s: nani o benkyo shite imasu ka..

cikgureza

hokkaido, land of the raising sun...

:lol:

yang pasti BOM tuh ada

yang memBOM diri sendiri pun ada

yang kene BOM pun ada

yang perasan kene BOM pun ada

yang rasa mengeBOM pun ada gak

yang bangga dengan BOMnya pun ada

yang seronok nengok org kene BOM pun ada

yang gi kurus BOM pun kira kene BOM jugak le?

hehehe

ya memang betul sebab encik adamfamily telah tersalah bubuh angka 1 tu, dia terlebih satu point..tu yg melampau2 untung tu..

Thanks sebab kira ahamid13..

sama2 cikgu.. dah tanggungjawab kita terhadap ummah membetolkan yang salah..

Sebenarnya macam ni. Berdasarkan borang akad jual beli dan borang perjanjian peguam tu, kita beli dari Bagai Wangsa Sdn Bhd dan kita jual semula kepada Jai Network Systems Sdn Bhd (JNSSB). JNSSB akan bayar kepada kita dalam tempoh 8 kali sahaja seperti yang telah dipersetujui oleh semua pihak yang terlibat. Dari mana dia dapat duit nak bayar kita, kita jangan pertikai selagi tak menyalahi peraturan dan perundangan kerana dia ada bisnes dia seperti pengedar tunggal Stromberg Fuel Saver bagi 56 negara Asia. Lagi JNHSB melalui anak syktnya dilantik menjadi pengedar kenderaan LMG dan bakal menjadi pengedar utama HFT bagi negara Malaysia dimana keuntungan sykt dijangka bertambah.

Bagi Stromberg Fuel Saver, negara asia lain termasuk sykt dari Malaysia mesti beli dari JNSSB x boleh direct dari kilang di Afrika Selatan kerana JNSSB dah sain kontrak dgn prinsipal Stromberg bahawasanya JNSSB dapat hak pengedar tunggal bagi 56 negara Asia. Jadi x akan wujud crita yg negara lain kalau beli kuantiti banyak boleh jadi pengedar tunggal. Sekarang ni dah banyak negara asia yang JNSSB masuk. Cuba baca akhbar Harian Metro ruangan bisnes tarikh 12 Februari 2007. Kalau nak tipu, buat apa masuk akhbar Harian Metro. Dan soalan-soalan yang ditanya kadang-kadang tahapnya hanya boleh dijawab oleh mereka yang bertaraf Pengurus-Pengurus dan Pengarah-Pengarah sahaja sebab ada ketikanya maklumat-maklumat tertentu sykt perlu dijaga dan sulit. Dan mereka-mereka yang bertanya perlu faham, hakikat sebenar perniagaan tak sama seperti apa yang kita ajar di sekolah walaupun kita mungkin ada perniagaan sendiri. Kadang2 kita kena tahu, sykt mungkin tak perlukan bantuan kita langsung, tapi sebab dia nak bantu kita orang melayu dia buat program yang sebegitu. Sekian.

aku rasa kalu ikt akad dan undang2 negara, jnsb kena bayar duit dekat orang buat SP ngan dia from the sole profit of selling the stromberg fuel saver kepada orang lain.. so berbalik kepada soalan cikgu reza dok tanya ulang2 dalam forum ni, apa strategy hangpa nak jual fuel saver tu banyak2? kalu stakat ada plan je, baik x payah.. manusia hanya merancang kan.. ataupun kalu ikut komik alam perwira dlu: manusia pnya asa, Tuhan pnya kuasa.. :lol:

Aku bukan JMC punya members dan tak mungkin aku join JMC sebab aku part time je dgn JNSSB. Aku dah ada keje tetap dan takde banyak masa untuk join JMC. Bila dia masuk paper tu dia nak beritau org dia mmg dapat kontrak dgn prinsipal Stromberg sebab ramai yg tak percaya dia dapat kontrak untuk jadi pengedar tunggal sebelum ni. Lagi pun sebelum ni kan kau pertikai yang dia dah jual ke banyak negara Asia lain sebab yang kau fikir cuma 2 negara aje! Cikgureza ni makin banyak jawapan yang kitorang bagi untuk soalan-soalan tahap tinggi dia (konon!), makin dia tak faham & makin dia keliru...entahlah... lepas ni kau boleh lah kata aku 'suicide bomber' pulak... macam-macam spesis orang melayu ni ya...!

nape ko join part time je en haslan? tgk gaya ko cakap ni, ko confident je dengan keupayaan jnsb.. bukan join JMC tu bleh lagi cepat kaya ke? apa sangat la kerja makan gaji dibandingkan dengan join JMC.. ko bleh jadi jutawan! laksawan!!

Tak kisah la org nak cakp tak pro ke,bawak mulut ke,penipu ke....yg pasti kita semua(ahli rasa yakin) ini ygh penting.bagi yg nak joint kami mengalu-alukan kedatangan anda.bagi yg tak nak joint kami mengalualukan jugak kedatangan anda.Kerana bagi kami anda semua adalah bakal ahli potensi gak ;)

Jgn tanya saya pasal kira2.Sebab aku fail benda ni.Tapi ni la keindahan JNSSB.org tak pandai sgt tentang business pun dah mula tanam cita2 nak jadi usahawanInsaalah suatu hari nanti aku pun nak ada perniagan sendiri macam Cg Reza....Dan JNSSB akan menolong org macam aku untk mencapai cita2......

BANGGANYA JADI MELAYU!

camne nak jadi usahawan kalu x pandai sangat tentang business? kira2 pn fail camne nak jadi usahawan? bangga jadi melayu? tang mana yang hang bangga sangat tu? bangga xtau kira2? bangga xtau apa2 pasal bisness pastu claim diri jadi usahawan? bangga yang orang melayu sekarang ni ketinggalan jauh sangat dalam bidang ekonomi?

jadi kte yg dh join ni ape yang kite perlu buat cuma perlu yakin pada management sykt yang akan berusaha untuk mengaut keuntungan sbb dh diorg yang buat plan macam tu, kalo kite tau pon figures2 tu xdpt nk bantu sykt pon just boley tambah keyakinan prospek2 yang bru nk join je...so yg penting kite yakin dgn sykt dan doakan semoga sykt akan terusberkembang maju insyaallah skyt akan bertahan buat selamanya....

kalu semua business bleh maju dengan keyakinan dan doa ja smua orang dah jadi businessman rasanya..

korang ingat la, slagi korang dalam forum ni selagi tu la korang ditanya macam2 soalan.. so tolong la jawab dengan mature ok.. aku admit yang aku mmg agak sceptical dengan program2 "bisnes" mcm ni, dan thread ni x membantu langsung dispel scepticism aku tu.. lagi kuat ada la..

?? :unsure: menyimpang? eh..tang mana lak yg aku silap masuk simpang?

(kata2 terakhir safwan tech sebelum dia meletupkan dirinya sendri dgn C4... wakakakak!!)

yes!! akhirnye cikgu reza nampak jgk aku... sori cikgu bukan ape... saje nak memeriahkan forum ni.. ader gado gado skit..hehehe sy bkn le peletup diri... kan saya post comment tu ngan icon tergelak... jadi cuba kita baca dalam keadaan tergelak nampak macam hepi je... hehehe anyway, cikgu betul2 ader kat jepun ke?

assalamualaikum warahmatullahi wabarakatuh..

seperti yang korang tau aku ni pon ahli baru gak..so sbnrnya aku masuk forum ni mmg dgn tujuan nak mintak tunjuk ajar ngan sifu2 it kat sini disamping berkongsi mcm info ngan forumers lain..topik yg saya minat ofkosla psl bisnes ni..

thread JNSBB ni kalau dibaca dr awal mmg present quite good opportunity (8 bln=100%ROI)..tp since opportunity ni merupakan partnership jd ia takkan menjadikan anda seorang usahawan..ia just jadikan anda investor..u invest money=orang lain buat business=untung sama2 kongsi...basicnya suma ahli JNSBB adalah BOSS..and staff JNSBB actually bekerja untuk jdkan korang bertambah kaya......

so thats why setiap 6bulan atau setahun suma syarikat yg listed kat bursa akan edarkan pamplet citekan pasal keuntungan syarikat, sales figure, future plan..pamplet tu akan bantu convince investor...investor pula akan membuat keputusan terus melabur atau tidak based on prestasi syarikat..

so sebagai investor kita tau ada risiko rugi dan potensi untung...jd kita investla dgn mengira berapa kerugian yang mempu kita tanggung dan berapa lama kita sanggup tunggu untuk dapat untung(calculated risk)..jgn invest based on instinct atau emosi...ia bukan langkah yang bijak..

so kepada member2 JNSBB semangat korang nak jadi usahawan tu memang patut dipuji..but program camni takkan jdkan korang usahawan but akan jadikan korang investor(better!)...so u all kena faham...u invest bukan sebab u and company sesama melayu..sesame islam..but based on opportunity yg ditawarkan dan kemampuan company execute plan diorang...

jd jgnla korang rasa rendah diri dan malu nak mintak lebih banyak maklumat pasal JNSSB...becoz anda berhak!!..ur de man and ur de boss..

u all tau tak nape cikgu reza asyik tanya korang pasal angka?...sebab semua yang dia tanya tu adalah maklumat yang mesti diketahui bila kita nak melabur dalam sesuatu venture...and problemnye korang kata tak tau then suruh tanya kat JNSBB sendiri...ini memang tak dapat diterima..coz..

1-menunjukkan u tak melabur berdasarkan knowledge..jd berdasarkan apa?pastu u promote lak bawak org lain ikut..tak bole!!!coz anda sendiri tak tau apa u cakap..

2-syarikat yang bawak org melabur ngan dia tp tak kongsi proper info pasal operation sebenarnya amat meragukan....pls la jangan caya kalau diorg ckp tak bole bgtau sbb rahsia perniagaan..ingat!!! u investor u berhak tau info psl syarikat....sy khuatir korang ni kena kencing je....

sebab tula company melayu yg guna isu agenda melayu dan islam ni saya rasa tak selesa...itu mungkin disebabkan rasa insecure dengan kemampuan sendiri atau mungkin diorg hiding something(nauzubillah!)..

so member2 JNSBB..korang invest duit korang berdasarkan apa?..sama2 melayu?.. sama2 islam?..ikut2 je?..company ada product yang baik sebab korang dah test sendiri?..korang yakin syarikat akan maju coz u dah nampak sales figure sepanjang 6 bulan yang lepas,produk laku mcm goreng pisang panas?..sbb kat kursus ada main tendang2 bola api,korang rasa best dan lebih hebat dari org lain?so on--

if u fikir2 baik ada gak hikmahnya wujudnya insan mcm cikgu reza tu..walaupun korang rasa buat menyemak je..coz dia akan buat u all berfikir....

Alhamdulillah baru saja habis kursus JMC semalam..

Byk new info yg saya dapat..Just want to let you know that JNHSB is getting stronger and stronger, bigger and bigger..kita diperkatakan even di peringkat kementerian..kita semakin popular...bukan saja di Malaysia malah di mata dunia..

Tak lama lagi akan launch satu project besar, insya Allah end of May..Pak Lah akan launch kan..time tu all Malaysians will know who we are...project besar tu kemudian akan menembusi pasaran luar negara tak lama lagi..

At the same time JNHSB juga baru menerima satu project besar lain juga, bernilai lebih 1 billion... project ni diberi oleh kerajaan kalau tak silap..tapi saya tak dapat beri secara detail dan terperinci, ini adalah private and confidential...

Saya juga diberitahu insya Allah Jabatan Mufti N9 akan mengesahkan kebenaran JNSSB tak lama lagi..

Utk yg masih ragu2 tu, jangan risau..tunggu tarikh end of May..insya Allah sooner or later, you will know..who JNHSB, JNSSB, JNRB and JSU..

Wallahu a'lam..

ai cikgu xkan dh nak naik gile isim kot....ke dh nk jd tahap suicide bomber nih cikgu...

yang aku bg tu pon bkn nye kate xpuas ati ke ape pon kan....rase xde unsur2 gtu pon

rasenyer pasal bisnes plan n strategy smer dh pon diceritakan tul x?

skang ni byk soalan yang cikgu byk tanyer smer info ade ngan pengarah sykt...so kalo nk tau pasal tu sume boley la tanye ngan they all n kalo ade pape pendapat nk mantapkan biz jnssb boley gak la bgtau direct kat diorgkn...mane le tau diorg nk amik cikgu jd pengarah pulakkan...bkn ape pengarah2 yang sedia ada sekarang ni pon mmg pon daripada ahli2 jugak....

Salam,

Betul tu adamfamily...Dia pulak yang jadi suicide bomber. Dulu ada seorg yg aku jumpa org macam ni, tapi sekarang tak tau kat mana...macam history repeat itself...

Biasa tu satu jari tunjuk kat org, 3 jari tunjuk kat kita. Kalau 10 kali tunjuk kat org...kira sendirilah..kekekeke...

:rolleyes:

Ade sesiape tau yang JNSSB ni ade branch lain kat Malaysia tak?? Bagus jugak kalau ada kat Ipoh. Tapi.. lagi bagus kalau ade cawangan lain seluruh Malaysia. Ade sesape bley clarify kan tak? Bagi ar senarai cawangan JNSSB sume sekalik.. Leh promote..

sebab tula company melayu yg guna isu agenda melayu dan islam ni saya rasa tak selesa...itu mungkin disebabkan rasa insecure dengan kemampuan sendiri atau mungkin diorg hiding something(nauzubillah!)..

boleh tak dikatakan men JUAL AGAMA? :ph34r:

if u fikir2 baik ada gak hikmahnya wujudnya insan mcm cikgu reza tu..walaupun korang rasa buat menyemak je..coz dia akan buat u all berfikir....

utusan...

seperti yang biasa di lihat kan...

datang seorang..kemudian yang ke dua... namun di bohongi jugak

lalu di tambah lagi yang ketiga....

apa yang aku merepek ni...hehehe

semoga oksigen2 dapat mengalir ke sel2 otak...

dan boleh berfikir dengan cerdas....

di katakan badan yg sehat melahirkan otak yg cerdas...

hehehe....

sekadar satu cerita

seperti diceritakan adek kepada bapa saya (org selewesi selatan ) kalau di sana nak..

bukan setakat jual fuel saver...

ada kedaii jugak ..ada bangunan jugak ...jual MOTOR SPEDA..barang elektrik.. dan macam2 lagi...

tapi boleh ghaib jugak nak....

mudahamudahan JAI tidak begitu ya...

kerana JANJI nya...

hutangnya...

Assalamualaikum...

Just nak bagi pandangan bagi menjawab pertanyaan cikgu Reza.

Pada pandangan saya, dalam perniagaan ni ada 2 kategori;

pertama : Pelabur

Kedua : Penjual

Pelabur adalah orang yang bagi duit kepada sesuatu syarikat. Pelabur akan mendapat untung berdasarkan perinsip mudharabah iaitu % keuntungan dari Syarikat. Jika kita seorang pelabur, adalah wajib bagi kita untuk mengetahui "performance" syarikat, strategi akan datang dan sebaginya. Hal ini penting kerana ianya mempengaruhi kadar keuntungan kita. sebagai contoh, jika kita nak melabur dalam unit trust, kita seharusnya menilai prestasi unit trus tersebut. Contoh kedua, kalau kita beli saham bskl, kita beli jika ada news yang baik...sebab kita adalah PELABUR.

Untuk case 2, "Penjual" jika kita sebagai penjual, kita boleh menjual kepada sesiapa sahaja barang kita. Kalau kita nak jual secara hutang, kita mesti yakin bahawa pembeli tu berkemampuan untuk membayar hutangnya.

katakan kita mengetahui faktor-faktor berikut;

1. Pembeli kita ada rumah besar.

2. Pembeli kita ada Syarikat Besar.

3. Pembeli kita ada plan pemasaran yang baik.

4. Pembeli kita ada kereta besar.

5. Pembeli kita pernah menerima anugerah "penjual" dan "syarikat" terbaik 2006.

6. Pembeli kta mempunyai duit berjuta-juta dalam akaun bank.

7. Selama ini pembeli kita tak pernah pun "miss" tentang tanggung-jawabnya untuk membayar hutang.

8. Pembeli kita dah biasa "main cara hutang" nih dah lebih 1 tahun...

9. urusan jual-beli kita akan dilindungi dengan agreement dan dimatikan setem.

Jadi dengan faktor-faktor diatas, adalah cukup menyakinkan bahawa "pembeli" tersebut akan mampu membayar balik hutangnya kepada kita.

So terpulanglah kepada kita sebagai penjual untuk berurus-niaga atau tidak dengan pembeli tersebut...

Merujuk "Smart Partnership Program"; ianya adalah suatu urusan jual beli. dimana "Kita beli 4 set Stromberg RM1,000 dan terus jual pada Syrikat RM2,000 dengan ansuran bayaran RM250 X 8 bulan; ada aqad dan sale & purchase agreement serta sah dari segi undang-undang dan hukum syarak "

Walaupun nama nya "partnership" tapi dia bukannya merujuk kepada "rakan kongsi" atau "pelaburan".

ANDA bukan PELABUR...tapi anda adalah PENJUAL....

maklumat-maklumat yang cikgu reza minta itu adalah maklumat bagi seorang pelabur...bukanya maklumat untuk seorang penjual...pls advice.

segala post2 korang akan aku attend as soon as possible..

TAPI! aku sebenarnya sedang berhubung dgn Stromberg South Africa tu, dan , ada sedikit pecanggahan maklumat di sini..

ni soalan aku:

sebenarnya Jai Network beli dgn harga RM10 tu per set of 4 SFS ke RM 10 untuk per units of SFS? Please clarify- thank you..

dan korang cakap HANYA JNSSB je yg boleh amik dan edarkan SFS kat Asian Region ni? :lol: Well think again! dan korang (ahli JNSSB) akan terkejut bila dapat tahu sapa yg baru sampai kat Malaysia balik, dan sapa yg bagi permission untuk sesapa pun boleh juga jual SFS kat Asian Region ni..

aku akan share maklumat (email replies) dgn semua di Putera.com ini as soon aku dapat last email serta harga yg korang mention tu berapa sebenarnya..

Sabar ye.. separuh dari iman...

Arigatou gazaimasu...

P/s: Anata ga yukkuri hana shitara watashi wa, wakarimasu..

cikgureza

(kembali semula ke) Tokyo, The Land of the Rising Sun....

salam...

apa yang membuat anda berkata begitu?....sekadar bertanya...

kau kawin ngan bekas bini aku pastu kau cerai yer..

aku nak kawin ngan dia balik...

saya jual ini barang kat awak pastu awak jual balik kat saya...

kau kawin ngan bekas bini aku pastu kau cerai yer..

aku nak kawin ngan dia balik...

saya jual ini barang kat awak pastu awak jual balik kat saya...

sila fahami persamaan ini..

JAI NETWORK HOLDINGS SDN. BHD (JNHSB) = BAPA

BAGAIWANGSA SDN.BHD (BWSD) = ABANG

JAI NETWORK SYSTEMS SDN.BHD (JNSSB) = ADIK

ANDA (orang luar) atau kawan kepada 'keluarga' di atas = PEMBELI

ceritanya mcm ni..

BWSD dan JNSSB ni ader kawan yang susah.. (kononya ANDA lah tu).. jadi BWSD dan JNSSB bertekad nak bantu 'kawan' tadi.. caranya dengan BWSD jual barang kepada kawan tadi ngan harga yang murah, pastu JNSSB cakap kat pembeli yang dia nak beli barang yang dibeli tadi ngan harga sekali ganda... jadi, dapat lah keuntungan sekali ganda oleh pembeli tadi...

p/s: BWSD dan JNSSB adalah adik beradik dari satu keluarga yang ber BIN kan JNHSB..

si abang jual barang kat si pembeli. pastu pembeli jual pulak barang yang dibeli kat abang tadi kepada si adik...

sebagai satu hint:(sila baca setiap soalan dgn "Adakah korang rasa..")

1) adakah korang rasa request untuk aku beli SFS terus dari South Africa tu tak dapat? DAN... (yg setrusnya, kalau korang rasa aku dapat jugak beli SFS...)

2) Kalau dapat pulak, berapa kah harga yg stromberg kilang boleh bagi aku per units?

3) Adakah benar2 ada so called 'minimum quantity' tu?DAN

4) Adakah dealers2 negara yg lain terlampau bingung sampaikan tak reti2 nak email stromberg untuk beli quantity yg diorang nak terus dari south africa?

5) Sekali lagi, berapa kah harga per unit SFS yg boleh aku beli dgn kilang south africa terus..

so, sesama lah kita share info nanti ye..

sekian, arigatou gazaimasu..

"Hait, demo hong no sukoshi desu.."

Salam.

Setelah diteliti dengan akal dan ilmu, baru aku faham kenapa Melayu tak maju....

Rupa-rupanya bila seorang Melayu nak naik, seribu orang yang akan mencari seribu satu alasan untuk menjatuhkannya....

Allah hu akhbar....apa nak jadi dunia sekarang.... Banyak sangat fitnah....

Betullah kata Ustaz/Guru, bila dunia hampir kiamat, orang lelaki yang paling ramai suka mengumpat bukannya perempuan....

Astaugfirullah hal azim... -_-

Edited by mydesk

Assalamualaikum...

Just nak bagi pandangan bagi menjawab pertanyaan cikgu Reza.

Pada pandangan saya, dalam perniagaan ni ada 2 kategori;

pertama : Pelabur

Kedua : Penjual

Pelabur adalah orang yang bagi duit kepada sesuatu syarikat. Pelabur akan mendapat untung berdasarkan perinsip mudharabah iaitu % keuntungan dari Syarikat. Jika kita seorang pelabur, adalah wajib bagi kita untuk mengetahui "performance" syarikat, strategi akan datang dan sebaginya. Hal ini penting kerana ianya mempengaruhi kadar keuntungan kita. sebagai contoh, jika kita nak melabur dalam unit trust, kita seharusnya menilai prestasi unit trus tersebut. Contoh kedua, kalau kita beli saham bskl, kita beli jika ada news yang baik...sebab kita adalah PELABUR.

Untuk case 2, "Penjual" jika kita sebagai penjual, kita boleh menjual kepada sesiapa sahaja barang kita. Kalau kita nak jual secara hutang, kita mesti yakin bahawa pembeli tu berkemampuan untuk membayar hutangnya.

katakan kita mengetahui faktor-faktor berikut;

1. Pembeli kita ada rumah besar.

2. Pembeli kita ada Syarikat Besar.

3. Pembeli kita ada plan pemasaran yang baik.

4. Pembeli kita ada kereta besar.

5. Pembeli kita pernah menerima anugerah "penjual" dan "syarikat" terbaik 2006.

6. Pembeli kta mempunyai duit berjuta-juta dalam akaun bank.

7. Selama ini pembeli kita tak pernah pun "miss" tentang tanggung-jawabnya untuk membayar hutang.

8. Pembeli kita dah biasa "main cara hutang" nih dah lebih 1 tahun...

9. urusan jual-beli kita akan dilindungi dengan agreement dan dimatikan setem.

Jadi dengan faktor-faktor diatas, adalah cukup menyakinkan bahawa "pembeli" tersebut akan mampu membayar balik hutangnya kepada kita.

So terpulanglah kepada kita sebagai penjual untuk berurus-niaga atau tidak dengan pembeli tersebut...

Merujuk "Smart Partnership Program"; ianya adalah suatu urusan jual beli. dimana "Kita beli 4 set Stromberg RM1,000 dan terus jual pada Syrikat RM2,000 dengan ansuran bayaran RM250 X 8 bulan; ada aqad dan sale & purchase agreement serta sah dari segi undang-undang dan hukum syarak "

Walaupun nama nya "partnership" tapi dia bukannya merujuk kepada "rakan kongsi" atau "pelaburan".

ANDA bukan PELABUR...tapi anda adalah PENJUAL....

maklumat-maklumat yang cikgu reza minta itu adalah maklumat bagi seorang pelabur...bukanya maklumat untuk seorang penjual...pls advice.

no ur not!!..anda adalah pelabur..coz if u adalah penjual u yang tetapkan berapa,bagaimana dan bila bayaran dibuat(since they need you to run the business)..bukan JNSBB...tp kan diorg yang buat decision akan byr selama 8 bulan dengan bonus sekali?.... :blink:

JNSBB adalah starts up company...mesti kurang dana punya..even diorg ada bangunan, restoran sendiri..dan diorg ni pulak dapat bisnes besar..program partnership ni sbnrnya biasa je..mcm company lain gak cari pelabur luar supaya diorang ada dana yg cukup nak buat bisnes..i dont think sebab utama program ni utk memperjuangkan survival melayu di muka dunia :lol: ..sebab tula pelabur always be the boss...

but ada something beza la coz JNSBB janji 100% in 8bulan...utk yakinkan org kenala diorang tunjukkan track record sales untuk beberapa bulan ni....so org tau betapahebatla diorang buat sale...

no ur not!!..anda adalah pelabur..coz if u adalah penjual u yang tetapkan berapa,bagaimana dan bila bayaran dibuat(since they need you to run the business)..bukan JNSBB...tp kan diorg yang buat decision akan byr selama 8 bulan dengan bonus sekali?.... :blink:

Salam,

Cuba check dlm Al-Quran Surah 2 (Al-Baqarah) ayat 282. "Apabila kamu bermua'amalah tidak secara tunai dan mengikut suatu masa yg tertentu, hendaklah kamu tulis"

Bermua'amalah ialah jual beli, sewa-menyewa, hutang piutang...dsb... :blink:

sekali lagi, sebelum aku reply kepada post2 tuan2 sekalian, maka lebih baiklah ku ulangi soalan aku balik.. sila lah jawab dgn tenang ye..:

sebagai satu hint:(sila baca setiap soalan dgn "Adakah korang rasa..")

1) adakah korang rasa request untuk aku beli SFS terus dari South Africa tu tak dapat? DAN... (yg setrusnya, kalau korang rasa aku dapat jugak beli SFS...)

2) Kalau dapat pulak, berapa kah harga yg stromberg kilang boleh bagi aku per units?

3) Adakah benar2 ada so called 'minimum quantity' tu?DAN

4) Adakah dealers2 negara yg lain terlampau bingung sampaikan tak reti2 nak email stromberg untuk beli quantity yg diorang nak terus dari south africa?

5) Sekali lagi, berapa kah harga per unit SFS yg boleh aku beli dgn kilang south africa terus..

so, sesama lah kita share info nanti ye..

sekian, arigatou gazaimasu..

"Hait, demo hong no sukoshi desu.."

Salam.

Setelah diteliti dengan akal dan ilmu, baru aku faham kenapa Melayu tak maju....

Rupa-rupanya bila seorang Melayu nak naik, seribu orang yang akan mencari seribu satu alasan untuk menjatuhkannya....

Allah hu akhbar....apa nak jadi dunia sekarang.... Banyak sangat fitnah....

Betullah kata Ustaz/Guru, bila dunia hampir kiamat, orang lelaki yang paling ramai suka mengumpat bukannya perempuan....

Astaugfirullah hal azim... -_-

encik mydesk yg di hormati..

rumusan untuk 'kenapa melayu tak maju' seperti yg di buat oleh pihak tuan, 'masih boleh' di perbetulkan fakta nya.. di mana, melayu tak maju bukanlah kerana melayu lain yg cuba jatuh kan nya, sebaliknya kerana 'resialliance' (ketahanan/kendiri) nya terhadap market field yg di ceburi nya..

Sepanjang aku kat putera.com ni, tak pernah lagi aku jumpa ada org yg sengaja atau dengan sengaja nak dengki atau cuba nak jatuhkan bisnes melayu itu.. dan kebanyakan nya, di putera.com ni, ramai yg membantu dan memberi galakan sekiranya perkara itu amat viable dan relistik..

Maybe encik mydesk agak terkejut kerana syarikat harapan encik mydesk telah di 'soal siasat' secara informal di putera.com ini, dan kalau ye, saya meminta maaf bagi pihak yg telah menyoal serta menyisat syarikat harapan tuan ini. Cumnya, seperti yg saya mention berulang kali, putera.com ini adalah sebuah forum ataupun bulletin board yg mana, ahli bebas untuk menyuarakan pendapat atau soalan masing2 asalkan tidak bercanggah dgn undang2 putera.com yg telah di gariskan..

Suka juga ingin saya maklumkan kepada pihak mydesk, (since encik mydesk tak berapa participate dgn putera.com di sini), putera.com adalah rujukan untuk ilmu, di mana, dgn cara beginilah yg ilmu mengenai segal topik boleh di dapati... so, kalau ada soal jawab, maka kefahaman itu lebih2 lagi lah menjadi faham..

so, saya harap encik mydesk dan ahli JNSSB yg masih ingin menjadi 'pengiklan tegar' dapatlah menerima style forumers di putera.com ni, dan kalau pihak tuan2 dapati ada di kalangan forumers ni yg telah melanggar peraturan forum dlm thread JNSSb ni, pihak tuan bolehlah melaporkan tindakan ini, dgn menekan butang 'report' di sebelah kiri belah bawah setiap nickname..

Sila ambil maklum juga, bukanlah niat di kanalgan kami untuk mencari kesalahan JNSSB, dan seperti yg saya maklumi berulang kali, sudah ramai yg bertanya kepada saya samada boleh atau tidak 'pelaburan' yg diorang nakbuat ni. Dan bagi saya selagi officers JNSSb tidak menjawab (officers adalah merujuk kepada org2 yg telah pergi kursus JNSSB), maka amatlah sukar untuk saya membuat sebarang jawapan... (yg tanya tu semua pelajar2 kelas perdagangan, sekolah menengah tingkatan 4).

Sekian, harap maklum, dan saya harap encik mydesk tidaklah cuba untuk 'ber isim' terlebih dahulu, kerana topik ni masih panjang lagi perjanlanan nya..

wassalam, arigatou gazaimasu...

" Kore wa shinkansen desu ka?"

Salam,

Cuba check dlm Al-Quran Surah 2 (Al-Baqarah) ayat 282. "Apabila kamu bermua'amalah tidak secara tunai dan mengikut suatu masa yg tertentu, hendaklah kamu tulis"

Bermua'amalah ialah jual beli, sewa-menyewa, hutang piutang...dsb... :blink:

ya!! kita mesti buat perjanjian dan bersertakan saksi yg boleh dipercayai..itulah yg saya ajar bila masuk waktu kelas fiqah..tapi siapa yang akan menetapkan perjanjian?penjual ataupun pembeli? ^_^ ..penghutang atau yang berhutang?..pemberi sewa atau pun penyewa?.....cuba fikir2kan konsep muamalah ni dan cuba bandingkan dengan konsep SmartPartnership tu....diorang atau korang yang sepatutnya buat perjanjian.....

JNSBB perlukan korang untuk bisnes mereka(ini normal untuk start up company)....

Tapi korang tak perlukan JNSBB untuk hidup berjaya dunia akhirat.. ^_^

tapi korang serahkan JNSBB buat keputusan ntuk wang korang..

and...

org melayu tak maju bukan sebab salng bergelut sesama sendiri..atau sifat dengki-mendengki sesama sendiri.........

ini pendapat saya....

sebab orang melayu(islam) dah terlalu banyak melakukan perbuatan yang menyebabkan jauhnya rahmat Allah....socially...politically....economically(tak pyh nak sebut suma lakan,tak sesuai topik kat sini..)...yang baik tu mmg ada(alhamdulillah)..tp yang tak baik tu plak...hmm

dan ia tak akan dapat diubati buat masa2 terdekat ni since sistem pendidikan kita takkan melahirkan insan yang meletakkan agama sebagai cara hidup(melainkan sekolah yang memang subjek utamanya agama--tu pun tak semestinya dan tak banyak)...sebaliknya melahirkan melahirkan pekerja tak berilmu yang dependant pada org lain...

tak caya? tgkla tv berape kes dadah,rompak,tipu,rogol etc yang melibatkan melayu dlm sebulan...siapa yang majoriti dalam serenti, penjara, pusat perlindungan wanita...

selama ni kita mungkin ingat masalah utama melayu adalah ekonomi..pendapat saya, tidak!

ekonomi maju pun kalau akhlak takde...lahirla pegawai korup,peniaga korup,pekerja korup,semuanya akan mudah menjadi korup kalu kurap takpe gak senang nak ubat...

forum nikan tmpat kita konsi maklumat.....so klu terasa pun luahkanla dengan cara yang menunjukkan kematangan...

korang tak rasa ke cam nak berfikir......?