Jump to content
10sen

Jai Network System Sdn Bhd (jnssb)

Recommended Posts

ahamid13...

tima kasih di atas keprihatinan kau terhdp bangsa kita...pasal akad jualbeli kat atasni, aku nak bg comparison dgn kaedah jualbeli rumah. kau amik loan dgn bank islam. cth kau beli rumah, harga di pasaran rm100k tapi kau buat loan dgn bank. bank akan caj kau at least 200k , kau byr selama 20 thn. dgn bank islam kau akan akad jual beli pd harga 200k dan byr secara ansur2 setiap bulan selama 20 thn.adakah akd jualbeli tu tak sah?ni kau blh relate dgn kaedah akad jualbeli jnssb .

Edited by esima412

ahamid13...

Betul tuh, selama ni (semenjak saya sertai jnssb) saya sebagai guest sahaja. Dulu masa zaman 12Dailypro (kalau tak silap 2 tahun lepas) saya pernah regester, tapi dah tak ingat username, pwd, dan nama email.... :ph34r:

ahamid13...

tima kasih di atas keprihatinan kau terhdp bangsa kita...pasal akad jualbeli kat atasni, aku nak bg comparison dgn kaedah jualbeli rumah. kau amik loan dgn bank islam. cth kau beli rumah, harga di pasaran rm100k tapi kau buat loan dgn bank. bank akan caj kau at least 200k , kau byr selama 20 thn. dgn bank islam kau akan akad jual beli pd harga 200k dan byr secara ansur2 setiap bulan selama 20 thn.adakah akd jualbeli tu tak sah?ni kau blh relate dgn kaedah akad jualbeli jnssb .

ok.. kita bandingkan dengan kes JNSB.. aku beli rumah dari bank, tp aku x guarantee kat bank kata aku bleh bayar sekian2 banyak tiap2 bulan utk 20 tahun.. dan bank pn tau.. kalu aku x bayar, dia ambik blk rumah tu.. lagi pulak, aku beli rumah dari bank bukan untuk jual blk kat orang.. dan bank pn bukannya labur duit tu kat aku, so dah x dikira sama rasanya.. tp kalu jnssb, ko bagi duit kat dia sebagai modal dia berniaga (i.e melabur) dan dia plak guarantee dia bleh bagi ko untung sebanyak 25% dari modal setiap bulan selama 8 bulan.. kalu x salah aku ni dikira batal akad dia sbb camna dia bleh guarantee akan untung padahal berniaga ni mcm mana nak tau untung ke rugi.. tu je persoalan aku..

ahamid13...

Betul tuh, selama ni (semenjak saya sertai jnssb) saya sebagai guest sahaja. Dulu masa zaman 12Dailypro (kalau tak silap 2 tahun lepas) saya pernah regester, tapi dah tak ingat username, pwd, dan nama email.... :ph34r:

ok, harap2 lepas ni bleh la aktif kat thread2 lain sama ye.. dan login2 la slalu kalu xnak lupa username dan password.. :lol:

salam en ahamid....bab guaranteed dalam smart partnership tu rasenye dh di postkan oleh mr siber url video ceramah dr ustd zaharudin

ni saya bg sekali lg url die cube tgk n dgr ape yang diperkatakan kat situ...

utk maklumat tambahan dapatkan koleksi rakaman2 audio kuliah Ustaz Zaharuddin Abd Rahman tentang pelaburan internet, riba, sistem muamalat Islam, Forex, dsb. di http://www.iplanner.org (bahagian DOWNLOAD section).

hehe bro...yg ni dah tgk...

nak tau tindakan selanjutnya dari org atasan jai je...

last time...kat sc blacklist kan cuma ' jai network sdn bhd'.....skang dioarang dah update ' jai network system sdn bhd'...

- peace

aritu saya ada bgitau downline saya call sc dan dpt tahu mmg jnssb yg dimaksudkan..

bila di update spelling pulak salah(takde s).. ini membuktikan list tu base on report yg sc terima bukan penelitian diorg..

bila saya tanya sendiri dgn org atasan jnssb, mrk kata dah minta sc turun ke jnssb tengok apa yg company buat tapi sc tak nak.. sbbnya kita tak tahu..

adakah sepatutnya jnssb sendiri yg kene gi ke sc dan bawak semua dokumen utk diperiksa..

dan sepekara lgi list tu adalah list amaran supaya org ramai berhati2 bukan list company yg sudah sedang atau akan dikenekan tindakan..

aritu saya ada bgitau downline saya call sc dan dpt tahu mmg jnssb yg dimaksudkan..

bila di update spelling pulak salah(takde s).. ini membuktikan list tu base on report yg sc terima bukan penelitian diorg..

bila saya tanya sendiri dgn org atasan jnssb, mrk kata dah minta sc turun ke jnssb tengok apa yg company buat tapi sc tak nak.. sbbnya kita tak tahu..

adakah sepatutnya jnssb sendiri yg kene gi ke sc dan bawak semua dokumen utk diperiksa..

dan sepekara lgi list tu adalah list amaran supaya org ramai berhati2 bukan list company yg sudah sedang atau akan dikenekan tindakan..

mintak org atasan jai turun ke sc aje la...

selagi jai ada dlm list tu...mcm2 la isu akan timbul..

akan efek kepada org bawahan yg tak reti nak jawab isu2 ni..

-peace

nak tanya sikit kat cikgu reza..

jika saya ada peluang utk berhubung dgn org atasan jnssb, adakah saya boleh bertanya atau adakah saya boleh mintak maklumat mengenai jumlah jualan sfs atau jumlah sp semasa atau apa2 yg berkaitan utk buat calculation tu..

atau ada tak cara2 lain yg lebih sopan utk saya dptkan maklumat tu...

bila saya sebagai ahli minta maklumat camtu seolah2 selama ni saya tak mempercayai apa yg jnssb dah beri pd saya dan pd kawan2 yg lain...

malahan hubungan kami yg dah pergi kursus bila bertemu dgn pengarah2 boleh ibarat mcm kawan tak kira samaada pengarah tu cam kita ke tak.. mmg kami dilayan sama rata..

harap cikgu faham dan kalau boleh beri idea camne nak dptkan figure tu..

mintak org atasan jai turun ke sc aje la...

selagi jai ada dlm list tu...mcm2 la isu akan timbul..

akan efek kepada org bawahan yg tak reti nak jawab isu2 ni..

-peace

mmg itu yg saya cadangkan.. tapi kalu ikut law sc turun ke atau company yg kene gi ke sc..

saya rasa patutnya pihak berkuasa yg turun..

lgipun isu2 camni dia panas kejap je.. bila sejuk sok lgi ramai yg mula mempercayai dan meyakini jai network sbb mmg tiada tindakan yg dikenekan membuktikan company boleh survive...

sama mcm kes swisscach dulu.. masuk paper org takut kejap pastu bila dah sejuk lgi ramai yg join..

cadangan saya, bagi org bawahan yg tak reti nak jawab leh tanya pada org2 lama...

utk sykt dpt beli 500,000 kena ada SP 25000 set.(25000 x 20=500,000 unit extra).

500,000 set dah bayar bila ahli sp bayar duit (25000 x RM210 = RM5,250,000), so dgn duit ni sykt beli 525,000 unit, jadi 500,000 unit utk sykt, 25000 unit utk ahli sp.

Htg sykt hanya pada ahli sp sebanyak 25000 unit x RM500 = RM12,500,000.

Jualan sykt (kira dah jual semua, cash) 525,000 x RM200 = RM105,000,000 (tolong betulkan kalau salah,aku x kira pakai calculator)

So, cash utk sykt RM105,000,000 - htg ahli RM12,500,000 = RM92,500,000.

Kalau ada yg tersalah kira tolong betulkan. TQ

okeh..baru ada msa nak lelama sikit2 ni.. so aku akan tanya balik..

utk sykt dpt beli 500,000 kena ada SP 25000 set.(25000 x 20=500,000 unit extra).

500,000 set dah bayar bila ahli sp bayar duit (25000 x RM210 = RM5,250,000), so dgn duit ni sykt beli 525,000 unit, jadi 500,000 unit utk sykt, 25000 unit utk ahli sp.

so, kita ssume dah ada 25000 orang yg enroll, dan katkan tiap2 sp yg 25000 org tu mampu untuk RM5000 setiap seorang, jadi:

25,000 orang SP X RM5000 = RM 125,000,000 (modal terkumpul dari SP)

so, disini, jumlah bayaran balik bagi Sp yg bayar RM 5000 adalah RM 10,000 (ke RM 15,000?). Dan ianya akan round up begini..

25,000 org SP X RM 10,000 = RM 250,000,000 (jumlah JNSSB perlu bayar balik pada ahli..)

Maka, kita assume kan jumlah unit SFs belum di tambah, dan masih minimum 500k unit. So, kita amik average sales adalah RM200 seunit bagi thai dan indon, so:

RM200 X 500,000 unit SFS=RM 100,000,000 (untung kasar JNSSB untuk sales)

jadi..

Kalau baru dapat RM 100,000,000 untuk sales..mcm mana lak JNSSB bayar hutang sebanyak RM 250,000,000 kepada kesemua SP tadi? sebab RM 100,000,000 tu belum untung bersih lagi

Plus..berpijak le ke bumi yg nyata..berapa kah sales JNSSB yg real sebenarnya yg mampu di acheive oleh JNSSB?

pastu..

Htg sykt hanya pada ahli sp sebanyak 25000 unit x RM500 = RM12,500,000.

yg RM 500 tu duit apa?

Cikgu reza, kalau cikgu teliti betul2, saya dah buat pengiraan utk 500,000 unit tu, dan dibayar dgn cash dari penjualan 25,000 unit ahli sp JNSSB dapat RM5,250,000, so duit tu JNSSB beli 525,000 unit dan jual dipasaran pd harga RM200, so dpt 105M. Htg JNSSB pada ahli, 25,000 unit tu diorang jual kat JNSSB pd harga RM500 seunit = 12.5M. JNSSB ada 92.5M selepas bayar duit ahli SP 12.5M tu. Kos apa lagi yg cikgu maksudkan. Tolong beritahu saya kalau masih ada kos langsung(direct cost) yg tertinggal?

hutang /kos yg perlu di bayar kepada ahli Sp le..yg modal pembiayaan minimum RM 1000 tu, kan ke kena bayar RM 2000 (ke RM 2500?)

tuan guru reza yang di segani,

naturenya dah memang macam tuh,

yang melawan arus akan kepenatan ,

peace untuk cikgu_reza

p/s...

kos sampingan kot... pengangkutan..cukai dll

ANDAI kan lah kos sampingan tuh 90M

jai masih untung 2.5mil

oklah, tuh boleh beli ferrari dah dr jai tuh

hehehe

ya

naturenya dah memang macam tuh,

yang melawan arus akan kepenatan ,

apa maksud ayat ni? adakah makna nya org yg tak letak title 'Dr.' sebelum nama dia (walaupun mungkin le org tu pun ada Dr. tapi tak suka nak pakai untuk lowprofile), di anggap takleh bagi pendapat di putera.com tu? atau cuba nak bagi fakta2 yg melingkup kan company ni?

hmm.. masih di tahap bisnes melayu trditional lagi nampaknya tuan naga9 Hikmat panji alam ni.. so, No Komen..

ANDAI kan lah kos sampingan tuh 90M

jai masih untung 2.5mil

ye ke? tu dah kira tolak bayar modal Sp ke tu? (refer kepada calculation aku..)

saya jarang berpeluang online.. setiap kali online tak sempat nak detail calculation yg dah banyak tu..

tapi yg x man bgitau tu senang sikt nak paham.. cuma jnssb pernah bgitau kos sfs pernah cecah sehingga RM20 seunit sblm harga jualan dia naik ke RM299.

tentang jumlah jualan dan payment utk sp setiap bulan kita still perlukan figure yg sebenar baru boleh nampak camne jnssb boleh bayar.. saya masih berminat nak cuba dptkan maklumat tu..

post sebelum ni ada yg kata 2 kontena dihantar ke indonesia.. agak2 berapa unit sfs utk 2 kontena, rasanya banyak jugak.. barangnya kecil je...

mengenai hotel,lmg dan hft dan sebagainya kita boleh kata jnssb mengembangkan bisnesnya hasil dr keuntungan jualan sfs.. tak semestinya duit sp tu yg digunakan.. malah kalau nak jadi dealer utk hft tu pun jnssb minta kita keluarkan modal sendiri utk set up bengkel dan segala peralatan yg diperlukan.. bukannya jnssb yg bagi duit..

rasanya kalau saya dpt sedikit info mengenai jumlah unit yg dijual dan payment kepada ahli dr sp setiap bulan mungkin cikgu reza boleh tolong calculatekan.. :rolleyes:

nak kira, kita amik le berapa besar kotak bagi setiap pek, pastu berapa unit ada dlm pack tu, plus, berapa kaki kontena yg diorang guna tu.. so back to basic math le.. panjang X lebar X tinggi..dapat le unit..

Pastu nak tau jugak, agen2 tu amik consignment ke bayar cash kesemua tu..kalau consignment.. heheheheh, penat

Pasala yg ni pulak..

nak tanya sikit kat cikgu reza..

jika saya ada peluang utk berhubung dgn org atasan jnssb, adakah saya boleh bertanya atau adakah saya boleh mintak maklumat mengenai jumlah jualan sfs atau jumlah sp semasa atau apa2 yg berkaitan utk buat calculation tu..

atau ada tak cara2 lain yg lebih sopan utk saya dptkan maklumat tu...

bila saya sebagai ahli minta maklumat camtu seolah2 selama ni saya tak mempercayai apa yg jnssb dah beri pd saya dan pd kawan2 yg lain...

malahan hubungan kami yg dah pergi kursus bila bertemu dgn pengarah2 boleh ibarat mcm kawan tak kira samaada pengarah tu cam kita ke tak.. mmg kami dilayan sama rata..

harap cikgu faham dan kalau boleh beri idea camne nak dptkan figure tu..

sebagai empunya bisnes yg mengharapkan duit orang yg join untuk mendapatkan pembiayaan modal (maybe suapay dia tk perlu buat loan), maka, adalah tidak menjadi satu kesalahan kalau korang sendiri tanya...sebab korang berhak tau prestasi syarikat since, duit korang yg tgh guna tu..

Maybe kalau sorang2 tanya tak berapa bagi effect yg besar, tapi kalau semua/ reramai yg tanya, maka, pihak JNSSB perlulah mengambil perhatian ttg hal tersebut, since apa yg di tanya tu adalah duit korang semua..

lasgipun, kalau ada buat sales/untung yg boleh over exceed modal,, apa nak takut..

so harap faham..

Assalamualaikum cikgu reza,

yang 25000 tu bkn org cikgu, tapi unit, so org beli 1 unit RM250, kalau 4 unit RM1000. Yang RM500 tu diorang jual 1 unit RM500 kat JNSSB, kalau 4 unit RM2000. Tolong cikgu refer pada mana2 akauntan yg cikgu kenal, bkn saya nak menidakkan keupayaan cikgu tapi rujuklah dulu kpd mereka yg berilmu sblm membuat apa2 pengiraan lagi. Cuba faham betul2.

Edited by bozon90

Assalamualaikum cikgu reza,

yang 25000 tu bkn org cikgu, tapi unit, so org beli 1 unit RM250, kalau 4 unit RM1000. Yang RM500 tu diorang jual 1 unit RM500 kat JNSSB, kalau 4 unit RM2000. Tolong cikgu refer pada mana2 akauntan yg cikgu kenal, bkn saya nak menidakkan keupayaan cikgu tapi rujuklah dulu kpd mereka yg berilmu sblm membuat apa2 pengiraan lagi. Cuba faham betul2.

oh ye ke?..okay aku silap..

tapi aku stilll percaya yg JNSSB akan capai ahli yg ke 25000 orang nanti, dan average modal yg boleh di beri oleh setiap ahli adalah RM 5000, so, kiraan aku masih seperti tu lah..dan soalan aku still sama (iaitu tanpa aku refer kepada memana akauntan).. CAMNER JNSSB nak cover pembiayaan moidal ahli tu..

so ni kiraan orang yg tak berilmu akaun ni..

oh ye ke?..okay aku silap..

tapi aku stilll percaya yg JNSSB akan capai ahli yg ke 25000 orang nanti, dan average modal yg boleh di beri oleh setiap ahli adalah RM 5000, so, kiraan aku masih seperti tu lah..dan soalan aku still sama (iaitu tanpa aku refer kepada memana akauntan).. CAMNER JNSSB nak cover pembiayaan moidal ahli tu..

so ni kiraan orang yg tak berilmu akaun ni..

Cikgu reza,

Kalau ikut kiraan cikgu tu, 25000 org x RM5000 = RM125,000,000, so bahagi dgn 10 dpt 12,500,000 unit yg JNSSB boleh beli secara pukal dr stromberg dgn hg RM10 1 set.

Kalau JNSSB boleh jual semuanya 12,500,000 X RM200 = RM2,500,000,000

So, bila setiap SP RM5000 dibayar RM10,000 (2 kali ganda) = RM250,000,000, Jadi kan ke ada balance RM2,250,000,000 apabila ditolak RM2,500,000,000 dgn RM250,000,000 tu. Apa yg saya nak jelaskan adalah setiap SP tu sykt boleh bayar kalau semua unit terjual. Cikgu fahamkanlah betul2 apa yg saya postkan tu. Lupakan dulu soal boleh jual ke tidak, sbb pasal stok akan berlambak pun saya ada penjelasan, cuma kena faham dulu pengiraan yg saya buat. Kalau ada tak faham lagi, cikgu boleh tanya satu2, semoga segala kekusutan boleh terlerai.

So, bila setiap SP RM5000 dibayar RM10,000 (2 kali ganda) = RM250,000,000, Jadi kan ke ada balance RM2,250,000,000 apabila ditolak RM2,500,000,000 dgn RM250,000,000 tu. Apa yg saya nak jelaskan adalah setiap SP tu sykt boleh bayar kalau semua unit terjual. Cikgu fahamkanlah betul2 apa yg saya postkan tu. Lupakan dulu soal boleh jual ke tidak, sbb pasal stok akan berlambak pun saya ada penjelasan, cuma kena faham dulu pengiraan yg saya buat. Kalau ada tak faham lagi, cikgu boleh tanya satu2, semoga segala kekusutan boleh terlerai.

aku quote kan sekali lagi..bende yg kau tulis tu kat bawah ni..

kalau semua unit terjual

so inilah yg aku duk tanya..kalau kau dah ada 12,500,000 unit... camner nak jual? so apa pulak yg kau tak paham soalan aku..sebab apa yg aku cuba explain, kalulah setiap unit yg JNSSb dapat hari ni, esok terus boleh jual..so takde lah aku tanya..yg aku tanya ni realitinya..berapa average salesnya sebulan?

Lupakan dulu soal boleh jual ke tidak

mungkin seorang akauntan bertauliah sekalipun takkan cerita bende ni kat kau, tapi Business coach akan train kau untuk kira bende ni terlebih dahulu sebelum ambik risk untuk 'labur' duit kat memana...dan business coach aku telah pun mengajar aku ttg perkara tersebut dan ini yg aku buat, iaitu menganalisa samaada viable atau tidak business plan ni..

Untuk sebuah business plan..kau kena kira kesemua cost dlm bentuk 'worst case scenario' (cth mcm yg aku buat ni), bermakna pikirkan segala perkara yg boleh menimbulkan kos, sebagai cth, kalau building tak leh siap dlm masa yg ditetapkan, berapa kah penalti yg perlu di bayar kepada pembeli sepnjang tempoh lanjutan..jadi massukkan kos tu sekali kat situ (kos rugi).. ini supaya, kalau kata betul2 di takdirkan building tu takleh siap dlm masa yg ditetapkan, so, kau dah stand by le duit untuk kerugian tu...

kemudian, bila nak kira untung, kau takleh lah nak amik "oh, boleh jual agaknya banyak.." takpun "oh, banggunan ni boleh siap before schedule.." sedangkan kau takleh nak predict future..so kenalah keuntungan berdasarkan jumlah minima yg mampu di capai- dan dlm kes JNSSb, average performance nya dah pun ada di Jai, so kena tau je berapa sales sebulan yg boleh di capai...

Dan kalaulah, even selapas worst case scenario ni pun JNSSB masih boleh untung (berdasarkan angka performance jualan yg sebenarnya..) , jadi, bermakna, betullah JNSSB punya arah membuat duit ni, iaitu membawa keuntungan..

cuma kena faham dulu pengiraan yg saya buat. Kalau ada tak faham lagi, cikgu boleh tanya satu2, semoga segala kekusutan boleh terlerai.

kau paham ke pulak pengiraan yg aku buat ni?

..maybe lah aku bukan akauntan bertauliah, serta aku takde keupyaan nak predict future, tapi data2 amat membantu aku untuk mengkaji banyak business plan, iaitu sebelum aku serta rakan2 aku boleh decide untuk fund any projects yg dtg..

So,harap maklum..

ada sikit kekeliruan kat sini..

kalau Jai dgn beli minimum sebanyak 500,000 unit boleh dapat title pengedar tunggal untuk asia..apsal negara lain tak buat gitu?

sebagai cth, untk dpt 500,000 unit, maka kne bayar RM10 je perunit, so maknanya just RM 5,000,000 je..

manakala, kalau ikut yg korang citer tu, indonesia dah pun beli sebanyak 2 kontena..dan kita assume lah bahawa 2 kontena tu ada 200,000 dan di kali dgn harga perunit yg Jai jual kat diorang adalah RM200 perunit, so:

200,000 SFS X RM200 = RM 40,000,000 (maybe belum kira kos shipping dgn port lagi..)

so, maknaya , indonesia sendiri boleh beli lebih dari 500,000 unit pejam mata je, kalau banyak tu (200,000 unit sfs) yg telah di jual hari tu (dlm 2 kontena)..

makna nya indonesia sendiri boleh overide status pengedar tunggal JNSSB..since, jumlah beli dia lebih bnyak dari yg JNSSB mampu buat...

dan kalau korang kata indon takleh beli dari kilang terus sebab jai pengedar tunggal..so, tunggu lah kejap, aku tgh cari email kilang tu.. aku nak mintak quotation jap..so, kalau diorang boleh bagi quotation, dgn harga RM10 gak, makna nya..sesapa pun boleh beli dgn harga RM10 dgn minimum unit tu..

tapi yg ni takyah kira dulu..jawab yg aku tanya belah atas tu dulu..yg ni kendian kan, dan simpan untuk mana lah tau kalau2 ada yg gatal2 cakap nanti, yg jual kat indonesia aritu adalah 200,000 unit..

Salaam.

Saya ingin menjawab soalan berkaitan dengan jumlah stromberg yg perlu dijual. Katakan kita bagi modal RM1,000. Maka JNSSB dapat beli 100 sets sebab satu set RM10 , maka RM1,000/RM10 = 100 sets. Tetapi, JNSSB hanya perlu menjual 10 sets saja utk membolehkan JNSSB membayar semula pemodal sebab 10 set x RM200 = RM2,000.

Rm2,000 adalah amount yg JNSSB perlu bayar kepada pemodal yang bayar RM1,000. Kesimpulannya, hanya 10 sets yg perlu dijual daripada 100 sets yg JNSSB dpt. Ini adalah 10%.

Mari kita kira yang keadaan sekarang:

Jadi katakan sekarang ini JNSSB ada 16,000 members. Dan katakan

average member memberi modal RM5,000 sahaja. Maka:

16,000 x RM5,000 = RM80,000,000

Memandangkan harga satu set ialah Rm10, maka total numbers of

stromberg JNSSB boleh beli:

RM80,000,000 / RM10 = 8,000,000 set

Tetapi JNSSB hanya perlu jual 10% daripada 8,000,000 set utk bayar semula kepada pemodal. Jadi total adalah 800,000 set. Ini bermakna JNSSB perlu menjual 800,000 set stromberg kepada negara2 Asia dalam masa 8 bulan. Ini kerana utk contoh di atas, 16,000 members sumbang modal Rm5,000 adalah biasanya sekali dalam 8 bulan.

Jadi 800,000 / 8 bulan: Average, setiap bulan ialah 100,000 set.

Saya rasa 100,000 set setiap bulan adalah realistic.

Ini kerana, baru baru ini saya difahamkan 2 kontena dijual di satu daerah sahaja di Indonesia. Di Indonesia terdapat berpuluh2 daerah. Katakan satu kontena boleh muat 100,000 sets, maka 2 kontena, boleh muat 200,000 sets, ini sudah 2 kali ganda daripada jumlah yg kita kira di atas.

Maka 200,000 sets dijual ke satu daerah di Indonesia. So bulan2 depan boleh dijual ke daerah lain: Bandung, Jawa, Sumatera, Acheh, etc etc.

Itu baru satu negara. We are talking about 56 countries..If 56 countries x 20 daerah = 1120 daerah. Maka JNSSB can sell 200,000 sets Stromberg selama 1120 bulan (katakan setiap bulan satu daerah).

1120 bulan adalah 93 tahun. Kalau dikira 100,000 sets setiap bulan, maka 186 tahun.

Namun, di atas byk assumption. Pengiraan secara tepat tak boleh nak buat. Maafkan dan perbetul kalau ada salah dan silap.

Wallahu a'lam.

Edited by AutoGlobalZone

Dan kalaulah, even selapas worst case scenario ni pun JNSSB masih boleh untung (berdasarkan angka performance jualan yg sebenarnya..) , jadi, bermakna, betullah JNSSB punya arah membuat duit ni, iaitu membawa keuntungan..

kau paham ke pulak pengiraan yg aku buat ni?

..maybe lah aku bukan akauntan bertauliah, serta aku takde keupyaan nak predict future, tapi data2 amat membantu aku untuk mengkaji banyak business plan, iaitu sebelum aku serta rakan2 aku boleh decide untuk fund any projects yg dtg..

So,harap maklum..

Cikgu Reza saya tersangatlah fahamnya kiraan yg cikgu buat tu sbb kiraan tu berdasarkan matematik sekolah menengah, aku cuma nak tunjukkan bahawa sykt berkeupayaan utk membayar. Sykt ada target jualan yg mereka boleh jual. Sbb tu aku kira berdasarkan unit bukan nilai dlm bentuk RM.Stok pun orang kira berdasarkan unit lepas tu baru la convert tu nilai dlm RM. Kalau sykt target boleh jual 1,250,000 unit setahun, maka apabila SP sudah mencapai jumlah 50,000 unit(50,000 x RM250 =RM12,500,000, so boleh beli 1,250,000 unit), maka tindakan yg perlu sykt ambil adalah memberhentikan SP utk sementara dan boleh disambung balik tahun berikutnya. Tentang mengkaji business plan untuk decide boleh fund any projects tu, aku ni dulu kerja menengok semua tu, dah lebih 500M aku dapatkan contract financing utk financekan contract2 telekom,gov utk co. aku dulu, dan kerja aku jugak utk advise aku punya chairman bab2 cashflow nilah, sbb banyak co yg nak jv dgn co aku utk buat business.Aku jawab ni bukan nak meangkuhkan diri tapi menjawab pasal kau banyak mengkaji business plan sblm anda dan rakan2 anda membuat decision.Sbb tu aku suruh refer pada rakan2 akauntan anda utk lebih faham.Belian x semestinya kos, so kena tahu bila nak dijadikan cost(P&L) dan bila ianya merupakan stok(current asset,balance sheet), dan kena tahu bila nak mencairkannya.

So, harap maklum..

ada sikit kekeliruan kat sini..

makna nya indonesia sendiri boleh overide status pengedar tunggal JNSSB..since, jumlah beli dia lebih bnyak dari yg JNSSB mampu buat...

dan kalau korang kata indon takleh beli dari kilang terus sebab jai pengedar tunggal..so, tunggu lah kejap, aku tgh cari email kilang tu.. aku nak mintak quotation jap..so, kalau diorang boleh bagi quotation, dgn harga RM10 gak, makna nya..sesapa pun boleh beli dgn harga RM10 dgn minimum unit tu..

ni email head office kilang stromberg kat south africa : [email protected] atau kau bole call direct lain +27(0)31 569 3318... nanti kau dpt quotation tu, aku boleh keluar modal sikit utk jadi shareholder co. kau untuk kita market kan sfs ni kat indon...kayo kito...kayo...tapi jgn lupo byr zakat!!

jadi untuk menjual produk 500k tu rasenye masih boleh diterima kot....

so sykt jual 500,000 x Rm 200 = Rm 1,000,000,000

jadi apabila Rm1,000,000,000 - Rm250,000,000 = Rm750,000,000(ini adalah ballance keuntungan sykt)

itu xbersih lg kan jadi bab2 kos lain2 tu sy xtau nk assume berape so cikgu tolong kirakan

emm, kalu x salah aku 500,000 x RM200 = RM100,000,000 kan?

RM100,000,000 - Rm250,000,000 = RM-150,000,000 = RM-150 juto..

ni email head office kilang stromberg kat south africa : [email protected] atau kau bole call direct lain +27(0)31 569 3318... nanti kau dpt quotation tu, aku boleh keluar modal sikit utk jadi shareholder co. kau untuk kita market kan sfs ni kat indon...kayo kito...kayo...tapi jgn lupo byr zakat!!

nak jadi shareholder camne ni? bukan ke jnsb tu sole distributor? ke ko bercakap dalam nada sarkastik?

Cikgu Reza saya tersangatlah fahamnya kiraan yg cikgu buat tu sbb kiraan tu berdasarkan matematik sekolah menengah, aku cuma nak tunjukkan bahawa sykt berkeupayaan utk membayar. Sykt ada target jualan yg mereka boleh jual. Sbb tu aku kira berdasarkan unit bukan nilai dlm bentuk RM.Stok pun orang kira berdasarkan unit lepas tu baru la convert tu nilai dlm RM. Kalau sykt target boleh jual 1,250,000 unit setahun, maka apabila SP sudah mencapai jumlah 50,000 unit(50,000 x RM250 =RM12,500,000, so boleh beli 1,250,000 unit), maka tindakan yg perlu sykt ambil adalah memberhentikan SP utk sementara dan boleh disambung balik tahun berikutnya. Tentang mengkaji business plan untuk decide boleh fund any projects tu, aku ni dulu kerja menengok semua tu, dah lebih 500M aku dapatkan contract financing utk financekan contract2 telekom,gov utk co. aku dulu, dan kerja aku jugak utk advise aku punya chairman bab2 cashflow nilah, sbb banyak co yg nak jv dgn co aku utk buat business.Aku jawab ni bukan nak meangkuhkan diri tapi menjawab pasal kau banyak mengkaji business plan sblm anda dan rakan2 anda membuat decision.Sbb tu aku suruh refer pada rakan2 akauntan anda utk lebih faham.Belian x semestinya kos, so kena tahu bila nak dijadikan cost(P&L) dan bila ianya merupakan stok(current asset,balance sheet), dan kena tahu bila nak mencairkannya.

So, harap maklum..

sebelum aku pergi seterusnya ke atas reply kau ni.. aku just nak tanya sikit je..

Kalau sykt target boleh jual 1,250,000 unit setahun,

aku still tanya bende yg sama since aku dah ulang2 kiraan sekolah menengah aku ni dekat nak 5 kali dah ni..soalan aku masih sama, mcm mana JNSSb plan nak jual sebanyak tu? dan masih takde sesapa yg jawab apa yg aku tanya, tapi korang duk ulang2 balik pasal target lah, P&L la dsbgnya.. simple je soalan aku..

aku tak tau le org yg menengok business plan yg nilai RM 500Mil tgk sesuatu business plan mcm mana cara diorang tgk, tapi aku yg tahap tgk business plan jenis kelas perdagangan tingkatan 4 (sek.Men) ni, selalunya mesti nak tgk apa plan diorang untuk mendapatkan target..dan adalah menjadi satu advantage kalau dah memang ada facts & figure mcm kes JNSSB ni..

So, kira dlm business plan tingkatan 4 yg biasa aku tgk tu, kalau takde sales punya strategi, maka, agak sukar lah untuk aku yakin dgn business plan dia..

maybe yg 500mil punya dia ada aura kut untuk terus nampak keberjayaan sesuatu business plan tu...

but please tolong lah jgn rendahkan pengalaman kau yg pernah layan RM500 mil punya business plan dgn mengatakan, kau sendiri tak tahu sales startegy JNSSB ni serta performance dia skang..

sebab sebagai RM500mil punya pengalaman, agak sukar untuk aku terima yg kau boleh terus yakin dgn JNSSB punya TARGET (aku ulangi - TARGET, bermakna, belum lagi performance sebenar, baru TARGET) dgn memeriksa kemampuan sebenar sesebuah company untuk melaksanakan sales startegy dan sekaligus mencapai sales objective.. Takkan le sedikit pun tak de rasa nak tahu apa performance duit kau tu? (tolong jgn bagi budak sekolah mengah tingkatan 4 gelak..)

and, sebenarnya ada sesapa tak kat sini yg amik kisah, berdasarkan performance SFS sebelum JNSSB amik alih Asia punya distribution, berapa banyak unit TELAH terjual dlm setahun? Berapa pulak peningkatan setelah JNSSB amik alih SFS berdasarkan current performance...

Dan mcm aku cakap, seorang akauntan bertauliah takkan bagitau bende2 ni semua....

So, please, cerita dulu mcmana target JNSSB ni serta sales staretgy dan current performance JNSSB..dan segala angka yg aku bagi ni just nak bagi satu worst case scenario yg belum kira worst lagi..banyak lagi bende...

but please, tolong jgn merepek nak masukan citer pasal nak jual LMG le, hotel le, 56 buah negara le..yg korang baru buat setakat ni, yg aku tau dan rasmi melalui ahli JNSSB baru 2 negara je yg order large quantity...

Plus, indon amik cash ke consignment?

Edited by cikgureza

emm, kalu x salah aku 500,000 x RM200 = RM100,000,000 kan?

RM100,000,000 - Rm250,000,000 = RM-150,000,000 = RM-150 juto..

ya memang betul sebab encik adamfamily telah tersalah bubuh angka 1 tu, dia terlebih satu point..tu yg melampau2 untung tu..

Thanks sebab kira ahamid13..

Salaam semua.

Tiada sesiapa di sini yg sudi baca and clarify saya punya kira2 kat atas tu, penat saya fikir dan taip. :) Takpe...actually i just wanna prove that JNSSB can still survive for years..insya Allah.

From my calculation above, average JNSSB needs to sell is 100,000 sets per month if total members is 16000 and average capital is RM5,000/person for every 8 months. Even after the total members touch more than 30,000, insya Allah JNSSB can still survive for tens of years...

Anyway..i just got an update that Mufti N9 also has just joined and will bring this matter to majlis fatwa..can anyone clarify on this? If true, alhamdulillah our company is becoming stronger and stronger..

Wallahu a'lam..

Salaam semua.

Tiada sesiapa di sini yg sudi baca and clarify saya punya kira2 kat atas tu, penat saya fikir dan taip. :) Takpe...actually i just wanna prove that JNSSB can still survive for years..insya Allah.

From my calculation above, average JNSSB needs to sell is 100,000 sets per month if total members is 16000 and average capital is RM5,000/person for every 8 months. Even after the total members touch more than 30,000, insya Allah JNSSB can still survive for tens of years...

Anyway..i just got an update that Mufti N9 also has just joined and will bring this matter to majlis fatwa..can anyone clarify on this? If true, alhamdulillah our company is becoming stronger and stronger..

Wallahu a'lam..

so, ada satu lagi soalan yg sama yg aku nak ulang..

From my calculation above, average JNSSB needs to sell is 100,000 sets per month if total members is 16000

masih yg sama.. camner Jai nak jual banyak tu sebulan? berapa current sales performance skrang ni? satu quarter boleh jln berapa? predicted berapa, yg jual berapa?

Dan korang masih still kata jai hanya perlu jual sekian sekian banyak..tapi, the fact is, takde sapa pun bagitau kat sini apakah cara yg membolehkan Jai meREALISASIkan target sebanyak tu sebulan...

So, if you still wanna mention about 'the 56 countries' (duhh..), well go on, make my day..citer lah berapa banyak yg dah jual kat '56 negara' tu last month...

Pelik jugak for those yg dah join/bakal join 'the so called millionaires club', camner korang boleh kata korang sendiri tak tahu figures sebenar yg di jual oleh company, sedangkan dlm masa yg sama korang yakin untuk tambah investment (or so called jual beli) malah mengajak orang sekali untuk join? Plus, aku anggap the act of not answering how will/did Jai achieve the sales targets, adalah the act of not knowing the business plan of Jai..or perhaps, didnt care less...

Mcm aku cakap lah, maybe yg pernah tgk RM500mil punya business plan, dia terus dapat aura untuk predict samaada betul2 boleh jalan atau tak, iaitu based on instinct dia..(if so, well i have to rest my case..)

Utk pengetahuan kau thn lepas JNSSB cuma ada 1000 ahli yg join SP max RM30,000 atau ertikata lain paliong banyak pun duit SP RM30,000,000. JNSSB bayar HJ Razak utk hak pengedar RM4,000,000. Dec thn lepas Cash at bank (x perlu aku sebut bank mana, nanti ada pulak pegawai yg kena pecat) diorang ada 100M. So kau kira le sendiri berapa agaknya yg dia dah jual.Benda ni aku akan padamkan lepas kau baca.Tak perlu aku bagitau macammana aku check, sbb menyalahi peraturan bank.Bukannya aku masuk membuta tuli cikgu.harap cikgu puas hati atau pegi la check sendiri kalau ada orang dalam, tapi ingat benda ni menyalahi peraturan.

aku tak kisah kalau ada 1 billion pun kat akaun dia...cumanya, aku quote yang ni..

diorang ada 100M.So kau kira le sendiri berapa agaknya yg dia dah jual

100M tu, kau sure ke hasil dari duit sales?

BTW, aku bukan suruh kau pegi salahguna kuasa lak tgk akaun bank diorang..aku cuma suruh kau dapat kan business plan je.. kata smart partnership, so, kalau business plan pun nak berahsia (certain parts takpe ler), aku tak boleh nak kata apa le..

Takkan le, korang sebagai SP takleh nak tau current performance and so...kata SP..

tapi ingat benda ni menyalahi peraturan.

aku ada surtuh kau buat ke?

aku tak tau le camner style yg dah pegang business plan 500Mil, maybe cara diorang adalah dgn tgk bank account je dah tau camner company buat untung...

Tapi aku seperti bisa, dekat kelas perdagangan Tingkatan 4 yg aku handle tu, business plan serta execution plan serta results is the facts and figures....

(kalau takat nak tgk bank account dah boleh yakin..hmm...entahlah)

aku tak kisah kalau ada 1 billion pun kat akaun dia...cumanya, aku quote yang ni..

100M tu, kau sure ke hasil dari duit sales?

BTW, aku bukan suruh kau pegi salahguna kuasa lak tgk akaun bank diorang..aku cuma suruh kau dapat kan business plan je.. kata smart partnership, so, kalau business plan pun nak berahsia (certain parts takpe ler), aku tak boleh nak kata apa le..

Takkan le, korang sebagai SP takleh nak tau current performance and so...kata SP..

aku ada surtuh kau buat ke?

aku tak tau le camner style yg dah pegang business plan 500Mil, maybe cara diorang adalah dgn tgk bank account je dah tau camner company buat untung...

Tapi aku seperti bisa, dekat kelas perdagangan Tingkatan 4 yg aku handle tu, business plan serta execution plan serta results is the facts and figures....

(kalau takat nak tgk bank account dah boleh yakin..hmm...entahlah)

Duit tu dia dpt dari sales sfs le, bkn dia ada business lain lagi, JNSSB takkan nak bagitau atau canangkan strategi diorang, yg penting diorang dah perform, dah dpt jual, kpd orang yg tak yakin tak payah lah nak join business ni, kalau takut risiko tak payah buat business, kalau nak bagitau semuanya bukan strategi namanya, kena cilok business plan sapa nak jawab? Yg penting dlm business plan diorang ada juga nak menolong meningkatkan ekonomi ummah, semua pengarah org Islam, Dimiliki oleh org Islam, boleh dipercayai,dan aku sbg orang melayu Islam tetap akan menyokong sykt selagi tidak menyeleweng dr matlamat mereka.InsyaAllah berkat doa dr ahli2 yg beragama Islam, Dgn matlamat dan niat yg betul tiada yg mustahil utk menjual produk tersebut sbb rezeki tu datangnya dr. Allah. Kalau kau ikhlas untuk memperjuangkan bangsa melayu, korbankan masa utk pergi dan lihat sendiri sbb kalau kau x keluar dr kepompong keegoan kau sbb kau dah berjaya sbb ada business sendiri dan utk perut sendiri, teruskanlah duduk dalam dunia tersebut. aku pun meniaga sendiri juga, memang dah cukup mewah utk aku tapi aku juga ada tanggungjawab utk saudara2 sebangsa dan seagama dgn aku, takkan aku nak biarkan mereka hidup dlm kepayahan, so bila ada orang Islam yg ingin membantu dan ada cara utk membantu aku akan sokong.