Jump to content
10sen

Jai Network System Sdn Bhd (jnssb)

Recommended Posts

titik terPENTING dlm pelaburan = hasil@pulangan

YAKIN dan PASTI dpt pulangan , sudah cukup untuk mengHENTAK

boleh tak aku kata macam tu?

maksud sebenar atau SANGKA-sangka saja :ph34r:

sebab apa yg aku tahu dan yakin, yang tahu cuma YANG TAHU

tahniah coz u melabur atas pertimbangan...but pelabur yg bijak tak tinggal pelaburan diorg camtu je..mesti monitor gak perkembangannye...sbb tu la perlu maklumat dari ssyarikat..lebih2 lg kalau melabur byk..

saya akan bgtau maksud sebenar..based on experience..JNSBB bukanla melancarkan program yg pertama kat dunia :rolleyes:...biasa je...cuma packaging je yg lain :lol:

so diorg ada bgtau sebab tak?

baru lah aku tahu sebenarnya aku ni bukan pelabur BIJAK :lol:

main belasah je yang penting masyuk....

maklumlah kadang2 tuh terasa BAGUS..

perasan org biasa cakap

sebab tuh aku tak tau

tp aku join jnssb ni pasal SP nya saja

''LALUAN yg depa sediakan bg aku, menguntungkan aku

tidak seperti pelaburan (pemodalan :ph34r: ) lain, yang tak tau ujung pangkalnya

bagi aku itu sudah cukup untuk menGROWTHkan duit...

JNSBB bukanla melancarkan program yg pertama kat dunia rolleyes.gif...biasa je...cuma packaging je yg lain laugh.gif

itu sudah pasti

kerana memang zaman ini zaman org melayu membontot....

ikut... ikut....ikut....

tengah cari2 jugak program yg tak membontoti program lain,,,

ada ke? hehehe

:lol:

Edited by naga9

baru lah aku tahu sebenarnya aku ni bukan pelabur BIJAK :lol:

main belasah je yang penting masyuk....

maklumlah kadang2 tuh terasa BAGUS..

perasan org biasa cakap

sebab tuh aku tak tau

tp aku join jnssb ni pasal SP nya saja

''LALUAN yg depa sediakan bg aku, menguntungkan aku

tidak seperti pelaburan (pemodalan ) lain, yang tak tau ujung pangkalnya

bagi aku itu sudah cukup untuk menGROWTHkan duit...

itu sudah pasti

kerana memang zaman ini zaman org melayu membontot....

ikut... ikut....ikut....

tengah cari2 jugak program yg tak membontoti program lain,,,

ada ke? hehehe

assalamualaikum... :rolleyes:

tu je la yg aku nak sampaikan...lgpun korangkan melabur dgn duit sendiri...bukannya aku dpt untung atau rugi...ikhlas sekadar nak kongsi2 maklumat...

sikap membontoti(tul ke aku ckp ni? :blink: ) antara satu sama lain ni sebenarnya bukanlah tak baik..selagi kita mengikuti cara yang baik...kalau nak buat program tu buatlah berdasar model2 pelaburan yg telah berjaya...tapi yelah, macamana pakej pun pelaburan tetap pelaburan...peraturan,konsep,kaedahnya takkan dapat diubah...sama2la kita jadi pelabur yang bijak...jgn jd cam pelabur2 hyip tu...kat skang dah gigit jari...diorg tu melabur pakai nafsu dan emosi...akal lupa lak nak pakai...

bak kata bos aku sblm aku pecat dia 'manada nasi free didunia!'(loghat cina)

dan kata omputih 'there is no such a thing as a free lunch!'

suma pun kena ada usaha..tp yang bestnye jadi pelabur ni kita berusaha bukannye membanting tulang 4 kerat..tapi keja kita cuma menganalisis maklumat and then buat keputusan mengenai pelaburan kita samada nak tambah,kurangkan,tarik diri dan sebagainya...

kalaula pelabur tanak buat analisis samela cam petani yang tanak pegang cangkul atau guru yg tanak mengajar atau tentera laut yg tak pandai berenang atau polis yang tanak pegang pistol atau atlit yg tanak berlatih etc,etc..u got what i mean la kan :rolleyes: ...

ada satu buku best klu korang nak baca tajuknya 'jutawan senyap'...memang inspirational btulla...lpas baca barula kita sedar betapa untungnya kita kat malaysia ni...tp klu nak baca p la beli sendiri... :lol:

korang nak tau tak apa pelaburan yang btul2 boleh gandakan modal anda 100% setiap hari?...btul2 nak tau tak?...

buatla bisnes...itulah pelaburan yang sebaik-baikna lebih2 lg kita boleh kontrol keadaan dan situasi...kalau korang jual produk modal RM0.50 pastu jual RM1.00 kanke 100% tu!! ^_^ ...tp jgnla eksyen nak bisnes juta2 kalu bisnes sen2 pun tak pass lg...

bila kita nak melabur..kita perlukan banyak modal(bila dah yakinla!)..tak berbaloi menunggu lama sangat kalu untungnya kecik...contohla melabur rm500 kena tgu 8 bulan nak dapt rm1000...sedangkan peniaga makanan kat pasar malam pun bole dapat untung rm1000 dalam 2 3 minggu je...jd sebenarnya kita kena kukuhkan income sendiri dlu(berniaga!)baru masuk bidang pelaburan..bila melabur tu jgnla kecik2 sgt sesuaikan gak dgn timeframe..

rahsia jadi kaya ialah...tukarkan aktif income(gaji) kepada pasif income(saham,hartanah)secara beransur....

mmg senang cakap tp nak buat perlukan masa sebab ia adalah satu proses dan perlukan ilmu gak...

tapi pertama mesti berniaga dlu untuk tambah aktif income kita.....then barula melabur....bila rugi takdela terjejas sgt sebab income kita boleh cover....bayangkan org makan gaji(rm1000) then melabur wang simpanan pastu rugi...nak kumpul balik RM20000 je pun kena bertahun..kalau dia melabur kecil2an pulak mcm tak berbaloi...lama sgt nak tgu..

amacam?...kita sama2 fikir la yek..

Salam,

Saya nak sentuh sedikit pasal mininum quantity bila beli terus dari kilang.

Pengalaman saya sendiri pergi jumpa staff kat purchase department untuk membeli botol plastik, kilang di batu muda, selayang.

Minimum quantity bila order ialah 1000 botol untuk satu jenis. Kalau kita order 2 jenis botol maka 2000 botol lah. Tak boleh 500 botol satu jenis dan 500 botol lagi satu jenis yang lain.

Dari sini, maksud minimum quantity darai kilang bila kita order bukannya 10 sets aje (contoh)...tentulah beribu set...bergantung kepada policy syarikat tersebut.

Nama aje minimum quantity...tapi jumlah nya banyak bila order terus dari kilang..

Harap dapat membantu...

Edited by mydesk

korang nak tau tak apa pelaburan yang btul2 boleh gandakan modal anda 100% setiap hari?...btul2 nak tau tak?..

kongsi lah

nak sangat tahu

pm pun boleh :D

...tp jgnla eksyen nak bisnes juta2 kalu bisnes sen2 pun tak pass lg...

teringat aku lagu JOGET ANGAN TAK SUDAH

Edited by naga9

kongsi lah

nak sangat tahu

pm pun boleh :D

teringat aku lagu JOGET ANGAN TAK SUDAH

a'kum.... saya pun berminat tapi tak tahu nak mulakan...camna eek..

mana si ojay ni

ini yg aku tensen ni ..

saspen2 .. sekerat2...

tak per

aku di kehendaki sabar

jgn kasi lama bah geng

hehehe

SC kemas kini Senarai Amaran

Oleh: TAN MING WAI

KUALA LUMPUR 11 Mei – Suruhanjaya Sekuriti (SC) yang mengemas kini nama-nama syarikat dan web dalam Senarai Amaran badan itu, hari ini mengeluarkan tiga syarikat dan lima laman web yang sebelum ini kegiatannya disifatkan melanggar undang-undang sekuriti.

Ketiga-tiga syarikat yang dikeluarkan daripada senarai itu ialah Lamp Berger dan Matrix Cash di samping Jai Network Sdn. Bhd. tetapi SC mengekalkan Jai Network System Sdn. Bhd. dalam senarai tersebut kerana kedua- duanya adalah syarikat berbeza.

Laman web yang dikeluarkan pula ialah Gold Quest/Quest International (www.goldquest.com), Quest International (www.goldquest.com), Quest (www.quest.net), Solid Group (www.solidworldwide.org) dan www.32505.com.

Pada masa yang sama, laman web SC (www.sc.com.my) menyenaraikan satu lagi laman web dalam Senarai Amaran tersebut iaitu ABFund (www.abfund.us).

Ini menjadikan keseluruhan dalam Senarai Amaran itu ialah 45 laman web dan 15 syarikat, yang mana kesemuanya dikesan menjalankan aktiviti pasaran modal dan sekuriti tanpa kelulusan SC.

Utusan Malaysia difahamkan, tindakan SC mengeluarkan nama syarikat-syarikat itu daripada senarai tersebut disebabkan semakan semula oleh suruhanjaya tersebut setelah diberi penjelasan oleh pihak syarikat terbabit.

SC juga membuat keputusan itu selepas mengkaji dan menerima penjelasan daripada ketiga-tiga syarikat berkenaan bahawa mereka tidak terlibat dalam kegiatan menawarkan pelaburan yang melanggar undang- undang.

Orang ramai yang ingin meminta penjelasan atau membuat aduan boleh berbuat demikian kepada SC di talian 03-62048999 atau e-mel [email protected]

--------------------------------------

berbeza ker ??

Secure Login Update

12/May/2007

To our members,

we are now run a new system upgrade that provide secure login for our members using SSL (https) to encrypted the Login ID and Password. Shall you encounter any error message with your web browser, please proceed to login page. If you having problem login or can't login at all, call our office for assistant. We are finetuning the system these few days to give you smooth and uninterrupted service.

Thank you for cooperation.

Source: IT Department

Akhirnya, cadangan aku agar sistem jnssb pakai SSL utk member area telah direalisasikan. Teruskan usaha

pembaikan agar kepentingan ahli terjaga.

SC kemas kini Senarai Amaran

Oleh: TAN MING WAI

Nampaknya(pendapat saya), aduan-aduan berkenaan JNSSB buat pelaburan ini datangnya dari orang-orang/pelawat yang mengikuti forum-forum macam kat putera.com, nogold.com dan web/blog individu yang tersalah letak nama syarikat;

Contoh;

thread putera.com = Jai Network System Sdn Bhd

thread nogold.com = Jai Network Sdn Bhd

Nama sebenar syarikat ialah Jai Network Systems Sdn Bhd.

Ini juga bererti, info-info dalam forum-forum serta web/blog telah menjadi barang kes SC utk

meletakkannya dalam senarai 'ALERT' kerana ia mengelirukan orang awam dengan janji-janji

pelaburan (25% etc) tetapi nama syarikat tersebut tidak wujud dalam suruhanjaya syarikat malaysia.

Maka, berhati-hatilah bila berbincang berkenaan JNSSB kerana apa yang anda bincangkan disini

diperhatikan oleh agen SC (SB) dan wartawan. Kalau tak tau dan berita itu hanya untuk AHLI maka

tak perlu diwar-warkan. Kalau setakat dengar dari sms dan belum diverify, kecoh sesama member jai dah cukup,

bukan diforum public.

Semoga JNSSB akan terus maju meningkatkan ekonomi ummah.

Edited by Mr Siber

a'kum.... saya pun berminat tapi tak tahu nak mulakan...camna eek..

Kepada aizz_kubay dan yang berminat, boleh PM atau contact mereka yang

ada paparkan contact no kerana mereka sudah bersedia berkhidmat untuk saudara.

Edited by Mr Siber

kan ke aku dah bgtau wahai en.naga9 ^_^ ...kalau u nak pelaburan yg u boleh kawal untung ruginye berniagala..kalu nak ada banyak duit berniaga adalah kemestian..wajib...sbb tulah rasulullah(SAW) bgtau kita 9/10 punca rezeki ialah perniagaan...kat situlah(perniagaan) 9/10 rezeki allah yg berbentuk materialistik di kurniakan..but pelaburan adalah bukan perniagaan..ia adalah cabang yang berlainan..mungkin termasuk dlm baki 1/10 je..

berniaga dlu pastu barula blaja melabur...sbb berniaga risikonye tak setinggi pelaburan..merangkak dlula yek..baru blaja berjalan....nak hidup senang tu satu proses yg berterusan..bukannya one shot je terus jadi kaya...

JNSBB ni apasal tersenarai dlm senarai sc tu?sebaris lak tu ngan nama2 program scam...itu maksudnya Jai network takde kebenaran/lesen nak kutip deposit(wang)dari org ramai...ish! ish! ish! :ph34r:berani btol diorang ni yek..kanke klu bisnes juta2 ni..lesen2 suma kena settle dlu..brla ble jln program dgn confident..imej,integriti tu penting dlm berniaga...byk btol yg tak kena..

ojay terima kasih....

berniaga memang best

utk cari rezeki, kadang2 masyuk, kadang kureng....

keja tetap pun bagus... melabur pun ok...

mari datang lahad datu , jalan2 kat kedai aku :D

kat bandar wilayah....

cumanya aku tertarik ngang uja mu

aku quote kat bawah ni

gandakan modal anda 100% setiap hari

aku SANGKA kan ko akan berikan tektik berniaga

rupanya2 saja nak inform berNIAGA tuh sebaik2 pelaburan

:lol:

Edited by naga9

Ada satu lagi forum guna nama syarikat Jai Network Sistem Sdn Bhd telah dikesan.

Aku baru perasan ada 2 kad bisnes ahli jai, yang letak nama syarikat Jai Network System Sdn Bhd.

Macam mana ahli-ahli boleh tersalah letak nama syarikat dalam membuat promosi?

Ini menunjukkan kelemahan ahli sendiri dalam bisnes ini.

Sebelum kita salahkah orang lain, kita periksa dulu diri kita, ada tak silap kat mana-mana?

Dalam meniaga pasti ada musuh. Musuh yang batil dan berstrategi akan menang ke atas mereka dipihak yg benar yang hentam keromo.

Edited by Mr Siber

izinkan saya mengingatkan diri saya dan sahabat sekalian berkenaan akta bafia,

Pengambilan Deposit Tanpa Lesen

Peruntukan seksyen 25(1) Akta bank dan institusi-institusi kewangan 1989 (ABIK/BAFIA) “tiada seorang pun boleh menerima, mengambil, atau menyetujuterima deposit kecuali di bawah dan mengikut suatu lesen sah yang diberikan di bawah seksyen 6(4) ABIK

Mengikut akta berkenaan, sesiapa yang mengambil deposit tanpa lesen, termasuk skim cepat kaya boleh dikenakan hukuman denda hingga RM10 juta atau penjara 10 tahun atau kedua-duanya sekali mengikut Seksyen 25(1) akta itu.

Sapa yang tak faham boleh PM saya sebab saya dah terjumpa mereka yang melanggar akta bafia ini tanpa sedar. Dan sahabat sendiri mungkin telah terlanjur melakukannya.

JNSSB telah mensyaratkan kalau hendak menyertai plan Smart Partnership, wajib sertai plan smart moving (jadi ahli) dan sign S&P dan aqad jualbeli. Namun ada yang tak ikut arahan dan implikasinya adalah apa yang saya quote di atas.

Fikir-fikirkanlah kepentingan syarikat dan ummah. Jangan disebabkan kita kasihan akan orang lain, kita langgar arahan dan undang-undang dan akhirnya kita juga yang terima akibatnya.

Wallahualam.

salam kpd semua ahli jnssb yg berforum di sini.. pe kabar semua?? hrp semua ok dan sucsess.

maaf sbb dh lama x turut serta dlm forum ni walaupun sy sbg thread starter. agak sibuk dgn urusan kerja yg perlu di selesaikan dan juga gangguan access internet, so x dpt nak login sekerap dulu.

actually xde ape isu2 br nak di kongsi. cuma mlm td dpt hadir ke sesi taklimat utk AD/HFCS oleh Dr. Mazuki di BBU, JB. sesi penerangan yg menarik tetang produk, peluang dan perancangan syrkt utk mengembangkn bisnes br ini dan insya'allah moga kita sama2 rebut peluang ni.

selain tu, just nak kongsi komen Mr.Siber ttg isu2 berkaitan SC dan akta BNM. hrp rakan2 di yg berforum di sini, jgn terlalu mudah menggunakan perkataan2 yg boleh mendatangkn kesan kurang baik kpd jnssb. cth spt isu2 pelaburan yg cuba dikaitkn dgn jnssb. sila berhati2 kerana perkataan pelaburan yg anda gunakan itu akan menyebabkn jnssb disabitkn oleh SC. oleh itu sila rujuk dan betul2 fahamkn apa dia plan2 dlm jnssb ni. seperti di permulaan thread ni, sy dah maklumkn yg jnssb tidak menjalankn aktiviti pelaburan. cuba gunakan ayat2 yg dpt menerangkn bgaimana jnssb berniaga. jgn ambil mudah ape yg kita ckpkan tanpa memikirkn kesan nya. maaf jika ada yg terasa @ kecil ati dgn komen2 sy ini.

antara sbb sy terpanggil utk send post ni krn br2 ni sy ada terima sms "MOBIK" memberi amaran keras bhwa sy telah melanggar peraturan syrkt. sy x pun membuat ape2 laman web utk promosi jnssb, yg ada cuma forum ini. dan bila sy semak semula post2 anda semua, ada yg dah mula menyimpang dr segi penyampaian. maka itu sy di beri amaran oleh org x bernama. ikhlas sy ckpkn, sy x peduli ape org nak ckp pun. bak kata org2 lama " WHO ARE U TO TELL ME WHAT TO DO?? DON'T JUDGE ME, JUST CORRECT ME IF I MAKE A MISTAKE" so, hrp lps ni anda semua lebih berhati2 bila menjawab soalan2 di thread ini.

sekian, wassalam.

Edited by 10sen

Kepada aizz_kubay dan yang berminat, boleh PM atau contact mereka yang

ada paparkan contact no kerana mereka sudah bersedia berkhidmat untuk saudara.

terima kasih...

Salam semua,

Sunyi sepi sihh thread nihhh... sejak tuan rumah naik angin hehehe....

10sen apa kata kita tuka title thread ni tambah 's' ikut nama betul company

Jai Network Systems Sdn Bhd (jnssb) , ada prosedur ke atau PM jer brother shanai...?

Aku tengok, forum lain dah tukau title thread diorang, bagus ler....

Info terkini pasal JNSSB, penuh dramatik dan drastik. Sesapa yang belum tau, meh aku paste dari laman jai.

PERHATIAN

22/May/2007

KEPADA PESERTA-PESERTA JMC.. TAHNIAH DIUCAPKAN KERANA PADA

1 JUN 2007 BERMULANYA ERA BARU UNTUK LEADER YANG TELAH MENYERTAI JMC, UNTUK MEMAINKAN PERANAN SEBAGAI USAHAWAN KERANA ANDA SEMUA BERHAK MEWAKILI AHLI-AHLI YANG INGIN MEMBELI RM1K HINGGA RM50K MELALUI LEADER2 YANG TELAH MENGIKUTI KURSUS JMC. ANDA BERHAK MENGAGIHKAN KEUNTUNGAN KEPADA SETIAP AHLI YANG TERLIBAT DENGAN PEMBELIAN DAN ANDA MENERIMA 10% KEUNTUNGAN SP. KEPADA PARA PEMBELI YANG MEMBELI DENGAN MINIMA RM1K HINGGA RM50K KEKAL DENGAN 25%, MASIH SEPERTI DAHULU CUMA NAMA-NAMA AHLI TIDAK TERDAPAT DALAM JNSSB SEPERTI YANG TELAH DIPRAKTIKKAN SEBELUM INI BAGI MENGURANGKAN RISIKO KELEWATAN PEMBAYARAN DARI PIHAK BANK. JADI, PENGAGIHAN DARI AHLI-AHLI JMC, JIKA ADA PESERTA TIDAK BERPUAS HATI ATAU CURIGA DENGAN AHLI2 JMC , MAKA DINASIHATI AGAR MEREKA MENGIKUTI KURSUS JMC UNTUK MELAYAKKAN DIRINYA MENDAPAT 10% SEBAGAIMANA JMC YANG LAIN.

TANPA PRAJUDIS, SYARAT UNTUK MENDAPAT 10% MESTI :-

1- MENYERTAI SMART MOVING.

2- MENGIKUTI KURSUS ASAS.

3- MENYERTAI JMC ATAU

MENYERTAI SMART SYNERGY PLAN DAN MENAJA 5 ORG.

SEBAB2 BERLAKU PERUBAHAN SYARAT:-

1- DEMI MEMARTABATKAN AHLI2 JMC. HANYA AHLI JMC SAHAJA YANG

LAYAK MENYERTAI DAN MENAJA SP UNTUK MENDAPATKAN 10%

2- MEMASTIKAN PEMBAYARAN SP TEPAT SETIAP BULAN.

3- MEMASTIKAN TUJUAN ASAL SMART PARTNERSHIP TERCAPAI, SEJAK

AKHIR2 INI HANYA DISEBABKAN KELEWATAN PEMBAYARAN SP AHLI2

JNSSB DAH MULA HURU HARA, MAKI MEMAKI DAN CACI MENCACI,

JNSSB HAMPIR2 MEMBUAT KEPUTUSAN MEMBERHENTIKAN PROGRAM SP,

AKAN TETAPI MENGENANGKAN PERJUANGAN, KAMI MENGEKALKAN

SP DENGAN KAEDAH BARU, AGAR SEMUA PIHAK BERTANGGUNG JAWAB.

SEKIAN DIMAKLUMKAN.

Hehehe... huruf beso tuh... sure ada yang tengah marah kat opis kuantan... sabau sabau....

Salam semua,

Sunyi sepi sihh thread nihhh... sejak tuan rumah naik angin hehehe....

10sen apa kata kita tuka title thread ni tambah 's' ikut nama betul company

Jai Network Systems Sdn Bhd (jnssb) , ada prosedur ke atau PM jer brother shanai...?

Aku tengok, forum lain dah tukau title thread diorang, bagus ler....

Info terkini pasal JNSSB, penuh dramatik dan drastik. Sesapa yang belum tau, meh aku paste dari laman jai.

Hehehe... huruf beso tuh... sure ada yang tengah marah kat opis kuantan... sabau sabau....

assalmualaikum... saya pun dh lama tak post dlm thread ni.. arini tertarik nak respon bila mr siber pastekan info terbaru website jnssb..

apa pendapat kawan2 semua pasal perubahan drastik yg dibuat oleh jnssb tu.. saya rasa mcm ada implikasi yg agak negatif kalau tak betul cara perlaksanaannya.. betul tak..

dr apa yg saya tahu semua ni bermula akibat kelewatan payment utk mei baru ni..

betulkn saya kalau saya silap..

assalmualaikum... saya pun dh lama tak post dlm thread ni.. arini tertarik nak respon bila mr siber pastekan info terbaru website jnssb..

apa pendapat kawan2 semua pasal perubahan drastik yg dibuat oleh jnssb tu.. saya rasa mcm ada implikasi yg agak negatif kalau tak betul cara perlaksanaannya.. betul tak..

dr apa yg saya tahu semua ni bermula akibat kelewatan payment utk mei baru ni..

betulkn saya kalau saya silap..

dr apa yg sy dgr, pihak bank tak mau byk sgt transactions diorang kene key in..tu pasal HQ tak leh nak buat ape..that's the best way buat masa ni...mungkin bila leh dpt approval utk guna lain2 bank, mungkin akan ada cr lebih baik dr sekarang ni..insyaallah..

implikasi negatif? mungkin akan timbul jugak..yg penting leaders kena bertanggungjawap dan amanah..

dr apa yg sy dgr, pihak bank tak mau byk sgt transactions diorang kene key in..tu pasal HQ tak leh nak buat ape..that's the best way buat masa ni...mungkin bila leh dpt approval utk guna lain2 bank, mungkin akan ada cr lebih baik dr sekarang ni..insyaallah..

implikasi negatif? mungkin akan timbul jugak..yg penting leaders kena bertanggungjawap dan amanah..

tunggu dan lihat sambil terkebil-kebil... hehehe...

mmg betul dpt selesai masaalah terlalu banyak transaction, tapi saya rasa cara tu leh membuka ruang utk masaalah yg lebih besar..

bila timbul masaalah antara downline ngan upline jmc tu yg saya takut... maklumla dlm ramai2 tu mugkin ada ahli jmc ni yg mugkin buat kesilapan payment pada downline mrk... hitam putih langsung takde antara keduanya..

atau ada antara ahli jmc ni secara tak sengaja buat tindakan yg boleh dikategorikan mengutip wang awam.. confirm mmg takde permit.. hu..hu..hu... bahaya... bahaya... maklumlah ahli jmc sendiri pun terdiri dari pelbagai perigkat org, tak mustahil ada yg tersilap....

itu yg saya maksudkan implikasi negatif..

mmg betul dpt selesai masaalah terlalu banyak transaction, tapi saya rasa cara tu leh membuka ruang utk masaalah yg lebih besar..

bila timbul masaalah antara downline ngan upline jmc tu yg saya takut... maklumla dlm ramai2 tu mugkin ada ahli jmc ni yg mugkin buat kesilapan payment pada downline mrk... hitam putih langsung takde antara keduanya..

atau ada antara ahli jmc ni secara tak sengaja buat tindakan yg boleh dikategorikan mengutip wang awam.. confirm mmg takde permit.. hu..hu..hu... bahaya... bahaya... maklumlah ahli jmc sendiri pun terdiri dari pelbagai perigkat org, tak mustahil ada yg tersilap....

itu yg saya maksudkan implikasi negatif..

info yang aku tahu ahli jmc tak akan ambil duit yang digunakan untuk masuk SP..dia hanya mengumpul slip pembayaran SP sahaja..pembayaran ahli untuk masuk SP seperti biasa..dimana ahli perlu bank in macam biasa ke akaun sykt..slip dia bagi kat ahli JMC....hanya pembayaran keuntungan sahaja diuruskan oleh ahli JMC..bab2 nie kena berhati2 jika nak wakilkan kepada ahli JMC..anyway..still tengah ada perbincangan camana nak uruskan permasalahan yang mungkin timbul nanti..so bersabar kita ler menunggu update terkini..