Jump to content
10sen

Jai Network System Sdn Bhd (jnssb)

Recommended Posts

senyap jer dah...mentang2 dah masuk...diam semua, bila tak masuk kemain lagi bising,

tak sabar nak tunggu produk terbaru jai ni..hydrofuel..syok tgk kilang kat banting tu,, siap iklan jawatan kosong

senyap jer dah...mentang2 dah masuk...diam semua, bila tak masuk kemain lagi bising,

tak sabar nak tunggu produk terbaru jai ni..hydrofuel..syok tgk kilang kat banting tu,, siap iklan jawatan kosong

Mana masuknya......dari 8 June...tukar ke 13 June....lepas tu tukar lak ke 15 June.....

Dah tak tahu nak kata apa.....sama gak ngan dari e-wallet.....asyik tangguh je....

Mana masuknya......dari 8 June...tukar ke 13 June....lepas tu tukar lak ke 15 June.....

Dah tak tahu nak kata apa.....sama gak ngan dari e-wallet.....asyik tangguh je....

Cuba call HQ 09-560 2285 dan inform tak masuk lagi.

Mungkin ada special kes bagi yang masih belum terima. Lagipun sekarang diorang guna cara manual.

Aku dah call semalam pasal e-wallet bulan may,check hari ni dah masuk dlm act maybank.

So far, suma downline aku dah terima SP malah lebih cepat dari aku sebab diorang pakai hong leong.

Maybank ni slow lepas tu caj tinggi RM5. Sabau jer ler.

stakat ni aku takde masalah lg...sentiasa masyuk...ramai gak geng2 aku tepuk tgn bila tau sc nak sekat pelaburan2 yg x berdaftar ni...padahal letih aku bercerita yg jnssb ni bukan pelaburan n tak terlibat ngan skim2 cepat kaya tu..tapi nak buat mcm mana, dah org tak percaya...tunggulah sampai bulan 10, bila dah habis semua payment, baru aku tunjuk account aku kat diaorg..hihihi, baru tau

A'kum

Ado org tak kek sini..

Lamo dah den tinggal kan tompek nii...

sibuk nar buek market Stromberg..

mano poi kawan2 dulu agak eh...

:blink:

waalaikumussalam bro..

sume bz kot..tengah kumpul aura nak dilepaskan time pelancaran hydrofuel.. :rolleyes:

ghie ler sekali sekala melawat kat tempat lain..meriah :lol:

waalaikumussalam bro..

sume bz kot..tengah kumpul aura nak dilepaskan time pelancaran hydrofuel.. :rolleyes:

ghie ler sekali sekala melawat kat tempat lain..meriah :lol:

Tempat jatuh lagikan ku kenang...

nikan pula tempat berforum....

apo yg aku cakap nii...

apo2 pun..sesapa nak buat belian SP..

boleh ler contact gua...

Jangan lupo malam ni..datang lah beramai2 yerk..

bawa la kekawan yang nak ubah cara hidup...

kalau yang tak nak jangan...

buek lotih dan membazir air liur joo...

Event Info

Type: Public / Meeting

Name: BOM d' Shah Alam

Priority: 0

Date: 4/Jul/2007

Time: 8:00pm

Description: BOM : SM, HFCS, JMC, SSP

Tempat : Delta Inn, Wisma MAIS (Dekat Mc Donald), Seksyen 3, Shah Alam, Selangor.

salam

Alhamdulillah .... dari perjumpaan ngan Presiden kat

Bandar Tasik Selatan...malam tadi..

18hb Julai 2007 ni Sesapa yang dah Join SSP dibawak melawat Kilang HFI

( HydroFuel Industries )di Banting...sambil makan2 dan Kenduri Kesyukuran...

Ahli SSP setakat ni 320 org..lagi 80 org cukup Kouta pi melawat kilang....

Aiseh...tak sempat la join diorg gi melawat kilang...

cadang nak join SSP dapat duit SP ni...

SP dapat 16Hb..Sempat lagi ke AAAA....

Dan Hujung Bulan merekalah org pertama pakai Product ni

HFCS(HydroFuel Car Systems )..

ARGHH!! tak bleh jadi...aku pun nak pakai sama...

Selepas ini Syrkt Akan lebih mantap dan Baju dah tak merah lagi..

Pakai baju Putih lak...Lagi Cunnnnnn!!

APA ITU SSP?! HFI?!HFCS?!

CALL WA...

salam

Alhamdulillah .... dari perjumpaan ngan Presiden kat

Bandar Tasik Selatan...malam tadi..

18hb Julai 2007 ni Sesapa yang dah Join SSP dibawak melawat Kilang HFI

( HydroFuel Industries )di Banting...sambil makan2 dan Kenduri Kesyukuran...

Ahli SSP setakat ni 320 org..lagi 80 org cukup Kouta pi melawat kilang....

Aiseh...tak sempat la join diorg gi melawat kilang...

cadang nak join SSP dapat duit SP ni...

SP dapat 16Hb..Sempat lagi ke AAAA....

Dan Hujung Bulan merekalah org pertama pakai Product ni

HFCS(HydroFuel Car Systems )..

ARGHH!! tak bleh jadi...aku pun nak pakai sama...

Selepas ini Syrkt Akan lebih mantap dan Baju dah tak merah lagi..

Pakai baju Putih lak...Lagi Cunnnnnn!!

APA ITU SSP?! HFI?!HFCS?!

CALL WA...

bagus2... semoga berjaya.... jai network ni memang hangat kat forum2 internet ni...

ni pehal lak nak kene "CALL WA" lak nih??? mesti nak cari downline nih.... huh... orang melayu nih memang tak leh lari ngan MLM...

ape2 pon semoga berjaya, sebab ikut info yang aku tau, bos die orang melayu...

Edited by azmi_tech

bagus2... semoga berjaya.... jai network ni memang hangat kat forum2 internet ni...

ni pehal lak nak kene "CALL WA" lak nih??? mesti nak cari downline nih.... huh... orang melayu nih memang tak leh lari ngan MLM...

ape2 pon semoga berjaya, sebab ikut info yang aku tau, bos die orang melayu...

ntah ler betul ker program nih macam skim aje.... tak berani ler aku

ntah ler betul ker program nih macam skim aje.... tak berani ler aku

Betul tu..Kalau tak berani hadapi risiko jangan berniaga..

kami disini diajar jadi usahawan...

bukan skim perlaburan bro...

jual barang..alat penjimat minyak...

sebelum nak jatuh hukum...kena lah tahu ujung pangkal...dulu..

:D

Betul tu..Kalau tak berani hadapi risiko jangan berniaga..

kami disini diajar jadi usahawan...

bukan skim perlaburan bro...

jual barang..alat penjimat minyak...

sebelum nak jatuh hukum...kena lah tahu ujung pangkal...dulu..

:D

Cabaran tu... Macam mana nak convince dia tu...

Mungkin dia ada experience kena scam..

Kena face to face explanation baru masuk kot... :rolleyes: :rolleyes:

Cabaran tu... Macam mana nak convince dia tu...

Mungkin dia ada experience kena scam..

Kena face to face explanation baru masuk kot... :rolleyes: :rolleyes:

Face to Face no hal...

nak dengar penerangan bukan kena bayar pun..

:unsure:

Salam

Hari rabu 18hb.Julai 2007

ni ada kenduri kesyukuran diKilang HFI Banting

SSP dan AD tetamu khas..

product HFCS akan berada dipasaran tidak lama lagi..

org2 SSP akan guna dulu...

nak tahu apa SSP..

Bleh contact Saya

:rolleyes:

semoga yang di ceburi beroleh kejayaan

usaha tangga kejayaan

so far BAYARAN ok-ok

lambat tapi still bayar....

dan BOLEH dikira menlanggar JANJI

janji pada tarikh yang di janjikan

namun ada pelajaran dari orang dulu-dulu

dari yang diGELAR sebagai PENGHULU

beliau berkata" .................. bercakap dia berbohong, berJANJI dia mungkiri, ......

itu ada lah antara pesanan2 beliau, dan aku dapati ada PELANGGARAN janji di situ

semoga kerosakan akibat PELANGGARAN itu segera dibaiki

agar tidak mencederakan orang lain

stromberg ok.. produk baik, bisnes pun baik..

betul ker bisnes jai baik.... hari nie penuh dgn suspen pasal jai.... aku tulis ni bukan nak -ve thinking tapi nak korang semua siasat betul ke tak kabar angin yg aku dengo nie....

BNM and SC telah siasat JNSSB dan buat sementara nie semua akaun Jai dan asetnya telah dibekukan.... apa kes nie..... aku pasti 25k ahlinya sedang merana pasal x balik modal lagi.....Waaaaaa :(

betul ker bisnes jai baik.... hari nie penuh dgn suspen pasal jai.... aku tulis ni bukan nak -ve thinking tapi nak korang semua siasat betul ke tak kabar angin yg aku dengo nie....

BNM and SC telah siasat JNSSB dan buat sementara nie semua akaun Jai dan asetnya telah dibekukan.... apa kes nie..... aku pasti 25k ahlinya sedang merana pasal x balik modal lagi.....Waaaaaa :(

APE CERITE NI.. AKU PUN DAPAT MESEJ YANG SAMA PAGI TADI..

APEHAL?? KATA DAH SETEL HARI TU...

TAKKAN TAK SUDAH2 LAGI KES DENGAN BNM DAN SC???

DIORANG BERMASALAH ATAU JNSSB SENDIRI YANG BERMASALAH??

BAYARAN SP JULAI NI PUN AKU TAK DAPAT LAGI.. APEHALNYE NI??

KALAU BETUL BNM DAN SC KETUK NAK DUIT RASUAH, BAGI JE LAH.. SAMPAI BILE NAK KENA SIASAT.. KACAU BISNES ORANG SAJE!!!!

Edited by safwan_tech

boleh bagi link atau URL dari mana encik dapat berita tak best ni?

aslkum kengkawan semua...

harap semua dpt bertenang dgn berita terbaru ttg jnssb yg sdg hangat diperkatakn. untuk makluman semua, sms ini sy copy dr forum lain utk rujukan ahli jnssb yg berforum di putera:

i got sms from one of the director;

Assalamualaikum rakan2 ahli JAI, syarikat telah didatangi pihka bank negara untuk siasatan berikutan aduan daripada 300 pucuk surat yang mempersoalkan pergerakan syarikat. Dalam proses penyiasatan, Akaun Jai terpaksa dibekukan buat sementara waktu. Pihka syarikat dan lembaga pengarah sedaya upaya berusaha mempertahankan yang teguh untuk visi sebenar syarikat dalam mempertingkatkan ekonomi ummah dan memihak kepada ahli2 JAI yang seramai 25000 lebih orang ni.. Tidak bermakna syarikat akan ditutup dan tiada penangkapan berlaku.. JAI dan ahli lembaga pengarah akan sedaya upaya mempertahankan pergerakan sebenar syarikat demi ahlinya dan bisnes partner yang sedia ada. Harap kita dapat bertenang dan mendoakan agar proses ini berjalan dengan lancar dan segera.. Dalam keadaan tenang sahaja kita dapat berfikiran waras dan menyelesaikan masalah.. Seperti yang diberitahu had pembekuan akaun tidak melebihi 3 bulan.. Saya minta maaf bagi pihak syarikat berikutan masalah yang tidak disangka ini.. Wassalam

dan yg ini pula makluman dr sahabat kita yg tinggal di kuantan.

Dear all ......

Saya drp Kuantan dan setiap hari lalu didepan Office Jainetwork untuk pergi kerja. Mungkin saya dapat membantu anda. Saya bukan leader tetapi Ahli biasa yg sedia membantu kemuskilan yg timbul.

1> Syarikat tidak ditutup dan beroperasi seperti biasa.

2> Jnnsb memang sedang dlm process siasatan pihak tertentu. Itu sebab web jnnsb tidak boleh dibuka. Jangan risau Pihak tertentu sc/Bank negara berhak membuat siasatan.TETAPI kita mesti percaya KITA BERADA DIPIHAK YG BENAR.SEPERTI kata yg terdahulu jnnsb BUKAN PELABURAN.

3> Menurut upline saya mlm tadi dikuantan diadakan perbincangan dan Keyakinan dan kebenaran insyalllah berpihak kepada kita.

4> SC dan pihak2 tertentu menjalankan siasatan kerana ada pihak yg tidak bertanggungjawab membuat aduan @ tomahan yg tidak benar kepada jnssb. Biarkan siasatan dilakukan kerana itu tugas mereka. Tetapi insyallah kita berada dipihak yg benar.

5> Mengikut peraturan apabila siasatan sedang dilakukan maka sudah pasti ada perkara2 yg terpaksa 'HOLD' buat seketika seperti laman web, akaun syarikat dan apa jua hal2 yg berkaitan dengannya.Ia akan Clear semula apabila siasatan selesai.

Harapan saya mari sama-sama kita berdoa agar pihak jnnsb menghadapi cabaran ini dengan tenang dan beroleh kejayaan. yg PENTING KITA BUKTIKAN Aduan2 palsu itu tidak benar dan jnssb terus berkembang maju sepanjang zaman.

Sekian sahaja ...diharap kalau ada kesilapan harap maafkan mungkin tidak disengajakan.

Saya akan beri info sekiranya ada berita yg mengembirakan.

TQ

Zeck. Kuantan. Pahang

besar harapan sy agar kita semua berdoa supaya masalah ini dpt diselesaikan dgn segera dan jnssb dpt meneruskn perjuangan utk bangsa. sekian

wassalam.

semoga yang di ceburi beroleh kejayaan

usaha tangga kejayaan

so far BAYARAN ok-ok

lambat tapi still bayar....

dan BOLEH dikira menlanggar JANJI

janji pada tarikh yang di janjikan

namun ada pelajaran dari orang dulu-dulu

dari yang diGELAR sebagai PENGHULU

beliau berkata" .................. bercakap dia berbohong, berJANJI dia mungkiri, ......

itu ada lah antara pesanan2 beliau, dan aku dapati ada PELANGGARAN janji di situ

semoga kerosakan akibat PELANGGARAN itu segera dibaiki

agar tidak mencederakan orang lain

antara bende2 yg telah di predict dan amat aku takuti .. so ,takpe le.. tepaksa tunggu le 3 bulan kan?

aku harap korang akan dapat duit korang balik mengikut apa yg di janjikan... ikhlas ni..

So, HFT amacam ? boleh jalan ke sebab kes ni? aku tak sabar2 nak buat benchmark testing ni...

antara bende2 yg telah di predict dan amat aku takuti .. so ,takpe le.. tepaksa tunggu le 3 bulan kan?

aku harap korang akan dapat duit korang balik mengikut apa yg di janjikan... ikhlas ni..

So, HFT amacam ? boleh jalan ke sebab kes ni? aku tak sabar2 nak buat benchmark testing ni...

saya pun begitu.... harap harap dapat ler balik modal tu....