Jump to content
10sen

Jai Network System Sdn Bhd (jnssb)

Recommended Posts

Pisang berbuah 2 kali

Assalamualaikum..

Seperti tajuk, aku terpanggil untuk membuatkan kita semua berpikir sekejap atas nasib di masa depan..

Kita andaikan lah yg selepas 90 hari penyiasatan BNM nanti, akaun JAI di unfreeze jugak, tapi apa yg di pulangkan hanya lah sekadar balik modal saja dan bukan termasuk dgn keuntungan 100% yg di janjikan tu.. so, apa yg korang nak buat di masa depan dgn duit yg dah dapat tu?

Berapa ramai yg serik? berapa ramai semakin yakin untuk join Bisnes Efektif pulak untuk pelan SSP tu?

Berapa ramai pulak mula berbangga2 dengan mengatakan 'anti JAi' selama ini salah, kerana, akhirnya Jai memulangkan jugak duit diorang (padahal balik modal je..)

Yang pentingnya.. apa juga keputusan nya, selepas 90 hari nanti (Aku berdoa korang semua dapat balik kesemua duit korang, tak kira balik modal atau sekali dgn untung), tolonglah.. jgn lah cuba2 nak buat trading cara camni lagi..

siasat dulu habis2 sesuatu company tu sebelum keluar duit, tgk profile jualan syarikat tu kalau dia claim something mcm Jai ni buat (SFS) semua tu..

Dan yang paling penting, jgn tamak, takde istilah easy money kat dunia ni. Bill Gates yg berjuta2 dollar seminit tu pun perlukan berpuluh tahun sebelum sampai ke tahap hari ni..(bukan 8 bulan..)

So tanya balik diri korang tu, nak pisang berbuah dua kali ke dah serik?

BTW: ada ke member Jai kat putera ni berani join SSP untuk HFT tu pulak?

Pisang berbuah 2 kali

Assalamualaikum..

Seperti tajuk, aku terpanggil untuk membuatkan kita semua berpikir sekejap atas nasib di masa depan..

Kita andaikan lah yg selepas 90 hari penyiasatan BNM nanti, akaun JAI di unfreeze jugak, tapi apa yg di pulangkan hanya lah sekadar balik modal saja dan bukan termasuk dgn keuntungan 100% yg di janjikan tu.. so, apa yg korang nak buat di masa depan dgn duit yg dah dapat tu?

Berapa ramai yg serik? berapa ramai semakin yakin untuk join Bisnes Efektif pulak untuk pelan SSP tu?

Berapa ramai pulak mula berbangga2 dengan mengatakan 'anti JAi' selama ini salah, kerana, akhirnya Jai memulangkan jugak duit diorang (padahal balik modal je..)

Yang pentingnya.. apa juga keputusan nya, selepas 90 hari nanti (Aku berdoa korang semua dapat balik kesemua duit korang, tak kira balik modal atau sekali dgn untung), tolonglah.. jgn lah cuba2 nak buat trading cara camni lagi..

siasat dulu habis2 sesuatu company tu sebelum keluar duit, tgk profile jualan syarikat tu kalau dia claim something mcm Jai ni buat (SFS) semua tu..

Dan yang paling penting, jgn tamak, takde istilah easy money kat dunia ni. Bill Gates yg berjuta2 dollar seminit tu pun perlukan berpuluh tahun sebelum sampai ke tahap hari ni..(bukan 8 bulan..)

So tanya balik diri korang tu, nak pisang berbuah dua kali ke dah serik?

BTW: ada ke member Jai kat putera ni berani join SSP untuk HFT tu pulak?

Dengarkan kata2 CikguReza

. Ni updates dari blog Shahrudin aka Bluster penyokong tegar tahap bintang lapan.. (tanpa sebarang manipulasi dan olahan pada ayat tu ye..) Bagi yg nak tgk apa yg dia tulis, bolehlah pergi sendiri ke" http://clix.to/jaiupdates/ (dekat shoutbox -kalau dia belum padam lagi..)

sharudin: salam semua,alhamdulillah sy dah beri keterangan dan nampak improvement kpd penyiasat.tak lama lg join JAI la nmpknye (dlm ati..) Good news is JAI tak disabitkan atas ape2 kesalahan lg setakat ni.Bad news is siasatan bawah AMLA akan diteruskan slps ni. Estimation time: 9 months more.

Jadi jgn risau dulu,walaupun Shah yg cakap gitu.. sebaliknya tunggu jelah keputusan rasmi BNM nanti.. cuma sementara tu, stop promoting SSP dan lupakan dulu niat nak join SSP tu sampailah siasatan clear.. JGN lupa jugak korang punya aqad tu. Mana2 yg dah dapat aqad tu, chechk balik, betul ke number company BWSB tu dgn pendaftaran sama dgn yg dia cetak atas aqad tu..bende tu bukti penjualan korang tu pada BWSB ,..jgn main2..

Yup..kes Jai dah settle,..iaitu dengan keputusan siasatan di bawah AMLA akan di jalankan selama 9 bulan lagi..so, 22/10 punya citer is a no-no buat korang yg ahli..

aku petik dari http://clix.to/jaiupdates

Assalamualaikum wbt...

Saya tidak mendapat sebarang SMS drpd mana-mana pengarah tapi saya telah mendapat pengesahan daripada En Latifi Awaludin, Pegawai Penyiasat Khas BNM bahawa arahan tempoh siasatan lanjutan selama 9 bulan telah dikeluarkan di bawah Anti-Money Laundering and Anti-Terrorism Financing Act 2001 (Act 613).

Kepada semua ahli JNSSB,

Saya telah membuat petition online untuk kita semua tandatangani dan boleh digunakan sebagai alat untuk dihantar ke BNM. Saya juga telah memberitahu Dr Jailani tentang hal ini dan dia bersetuju.

Saya harap kita semua dapat bersatu dengan menandatangani petisyen ini.

Berikut adalah isi petisyen tersebut:

TITLE : Bebaskan Jai Network Systems Sdn Bhd daripada tuduhan BAFIA dan AMLA

To: Bank Negara Malaysia

Kami ahli Jai Network Systems Sdn Bhd (JNSSB) memohon jasa baik Bank Negara Malaysia melepaskan semua pertuduhan yang berkaitan BAFIA dan AMLA atau militan. Syarikat hanya menjalankan perniagaan jual beli yang disertai dengan perjanjian yang sah di antara tiga pihak iaitu pembekal (Bagai Wangsa Sdn Bhd), pembeli (ahli JNSSB) dan pengedar tunggal Asia Stromberg Fuel Saver (Jai Network Systems Sdn Bhd). Syarikat tidak pernah menawarkan sebarang skim pelaburan kepada kami semua!!

Syarikat hanya tidak mempunyai lesen AJL walaupun setelah berkali-kali memohon. Ambillah tindakan terhadap kes itu sahaja tetapi bukan dengan membekukan semua akaun syarikat dan menuduh syarikat di bawah akta BAFIA dan AMLA. 25000 ahli JNSSB merana, menanggung hutang, dikejar Ah Long, ditarik kereta dan macam-macam lagi musibah menimpa kami. 90 hari siasatan sudah cukup bagi membuktikan syarikat bersalah atau tidak, MENGAPA PERLU DILANJUTKAN 9 BULAN LAGI???

Di manakah letaknya kredibiliti BNM dalam menyiasat kes ini yang melibatkan puluhan ribu rakyat Malaysia yang sedang merana kerana syarikat tidak boleh berniaga? Ini melibatkan maruah dan masa depan kami dan anak-anak kami. Dengarlah rintihan ini wahai BNM....

Sincerely,

The Undersigned

Untuk menandatangani petisyen ini sila ke

http://www.petitiononline.com/jai4u/petition.html

..:::Semoga Allah memberkati usaha kita yang sedikit ini:::..

p/s: tolong sebar-sebarkan kepada semua ahli-ahli JNSSB

Sharudin @ clix.to/jaiupdates

Kepada semua ahli JNSSB,

Saya telah membuat petition online untuk kita semua tandatangani dan boleh digunakan sebagai alat untuk dihantar ke BNM. Saya juga telah memberitahu Dr Jailani tentang hal ini dan dia bersetuju.

Saya harap kita semua dapat bersatu dengan menandatangani petisyen ini.

Berikut adalah isi petisyen tersebut:

TITLE : Bebaskan Jai Network Systems Sdn Bhd daripada tuduhan BAFIA dan AMLA

To: Bank Negara Malaysia

Kami ahli Jai Network Systems Sdn Bhd (JNSSB) memohon jasa baik Bank Negara Malaysia melepaskan semua pertuduhan yang berkaitan BAFIA dan AMLA atau militan. Syarikat hanya menjalankan perniagaan jual beli yang disertai dengan perjanjian yang sah di antara tiga pihak iaitu pembekal (Bagai Wangsa Sdn Bhd), pembeli (ahli JNSSB) dan pengedar tunggal Asia Stromberg Fuel Saver (Jai Network Systems Sdn Bhd). Syarikat tidak pernah menawarkan sebarang skim pelaburan kepada kami semua!!

Syarikat hanya tidak mempunyai lesen AJL walaupun setelah berkali-kali memohon. Ambillah tindakan terhadap kes itu sahaja tetapi bukan dengan membekukan semua akaun syarikat dan menuduh syarikat di bawah akta BAFIA dan AMLA. 25000 ahli JNSSB merana, menanggung hutang, dikejar Ah Long, ditarik kereta dan macam-macam lagi musibah menimpa kami. 90 hari siasatan sudah cukup bagi membuktikan syarikat bersalah atau tidak, MENGAPA PERLU DILANJUTKAN 9 BULAN LAGI???

Di manakah letaknya kredibiliti BNM dalam menyiasat kes ini yang melibatkan puluhan ribu rakyat Malaysia yang sedang merana kerana syarikat tidak boleh berniaga? Ini melibatkan maruah dan masa depan kami dan anak-anak kami. Dengarlah rintihan ini wahai BNM....

Sincerely,

The Undersigned

Untuk menandatangani petisyen ini sila ke

http://www.petitiononline.com/jai4u/petition.html

..:::Semoga Allah memberkati usaha kita yang sedikit ini:::..

p/s: tolong sebar-sebarkan kepada semua ahli-ahli JNSSB

Sharudin @ clix.to/jaiupdates

yes..'dengar 'lah cakap mamat ni. 'sebab yg hutang dgn korang dalam aqad tu adalah BNM dan bukan Jai'.. so korang pegilah cari BNM tu ye...

(betul kan BNM yg hutang korang? Jai tak hutang apa2 kan? )

Memang 'bijak' sesangat lah korang ikut kata mamat ni ..

yes..'dengar 'lah cakap mamat ni. 'sebab yg hutang dgn korang dalam aqad tu adalah BNM dan bukan Jai'.. so korang pegilah cari BNM tu ye...

(betul kan BNM yg hutang korang? Jai tak hutang apa2 kan? )

Memang 'bijak' sesangat lah korang ikut kata mamat ni ..

Ya tuan-tuan, JNSSB berhutang dengan kita. Oleh sebab itu kita minta BNM bebaskan JNSSB dari pertuduhan BAFIA dan AMLA agar syarikat dapat bayar hutang kita dan sama-sama membina ekonomi ummah. Lagi lama BNM siasat, lagi lamalah kita menunggu JAI bayar hutang-hutang kita...

Sama-samalah kita tanda tangani petisyen ini.

"Bersatu teguh, bercerai roboh"

p/s: Sesiapa tak kahwin lagi boleh daftar kat web cikgureza. tqvm

Selamat hari raya pada semua saudara.saya telah mengikuti perkembangan dan saya amat sedih dengan apa yang anda semua lalui termasuk hutang yang tertunggak.Disini saya hanya nak kongsi macamana nak selesaikan hutang demi maruah anda.

Saya menyediakan pinjaman bagi kakitangan kerajaan ,badan berkanun dan syarikat berhad sehingga 30 kali gaji anda.kalau anda yang mempunyai masalah dengan ctos, cris insyallah saya akan bantu.

Pinjaman peribadi ini mungkin dapat membantu anda menyelesaikan sikit masalah anda.

Saya baru habis projek untuk mereka yang perlukan wang untuk beraya melalui pinjaman koperasi.Kini saya akan cuba menolong anda yang mempunyai masalah ini pulak.

Kalau kakitangan swasta dari syarikat besar saya masih boleh membuat potongan melalui bahagian pentakbiran syarikat anda.,janji pekerja lebih dari 100 orang.Setakat ini saya dah ada kelulusan dari johor cooporation,panasonic dan genting group berhad.

Lawat www.pinjaman2uinfo.blogspot.com atau tel atau sms 0173281791

KAMI BUKAN ALONG ATAU CETI HARAM,KAMI ADALAH INTITUSI BERLESEN.

KAMI BUKAN ALONG,KAMI CUMA NAK TOLONG.

Edited by mlm fanatic

Gi baca http://clix.to/jaiupdates/

Tak selsai lagi ni....

ataupun bace jnssb.blogspot.com untuk info yang lebih relevan...

Selamat hari raya pada semua saudara.saya telah mengikuti perkembangan dan saya amat sedih dengan apa yang anda semua lalui termasuk hutang yang tertunggak.Disini saya hanya nak kongsi macamana nak selesaikan hutang demi maruah anda.

Saya menyediakan pinjaman bagi kakitangan kerajaan ,badan berkanun dan syarikat berhad sehingga 30 kali gaji anda.kalau anda yang mempunyai masalah dengan ctos, cris insyallah saya akan bantu.

Pinjaman peribadi ini mungkin dapat membantu anda menyelesaikan sikit masalah anda.

Saya baru habis projek untuk mereka yang perlukan wang untuk beraya melalui pinjaman koperasi.Kini saya akan cuba menolong anda yang mempunyai masalah ini pulak.

Kalau kakitangan swasta dari syarikat besar saya masih boleh membuat potongan melalui bahagian pentakbiran syarikat anda.,janji pekerja lebih dari 100 orang.Setakat ini saya dah ada kelulusan dari johor cooporation,panasonic dan genting group berhad.

Lawat www.pinjaman2uinfo.blogspot.com atau tel atau sms 0173281791

KAMI BUKAN ALONG ATAU CETI HARAM,KAMI ADALAH INTITUSI BERLESEN.

KAMI BUKAN ALONG,KAMI CUMA NAK TOLONG.

Kami tau encik bukan along, tapi bagaimana encik nak tolong????

Hutang kami dah banyak, nak tolong tambah lagi banyak hutang kaa???

Assalammualaikum. ..

Alhamdulillah, saya dah selamat pergi dan balik dr kursus di melaka (9-11/2/07) berkenaan produk dan juga program yg dianjurkan oleh syarikat ini. Secara jujur, ianya berbaloi untuk dihadiri. Oklah, just nak ambil peluang untuk memperkenalkan program ni. So, please read frist and take your time to think and to decide becoz it's all up to you.

JAI NETWORK SYSTEMS SDN BHD (JNSSB)

Kepada rakan rakan sekelian, saya telah mendapat peluang terbaru dari Syarikat Jai Network yang beribu pejabat di Kuantan. Syarikat ini adalah mengedarkan alat penjimat minyak yang dipanggil Stromberg Fuel Saver. Untuk makluman anda Syarikat ini telah mendapat hak ( Sole Agent ) bagi kawasan asia pasifik ( 56 negara ). Maklumat lanjut tentang syarikat ini anda boleh layari laman web nya www.jnssb.com - Jai Network Systems.

Apakah syarat kalau anda ingin memulakan perniagaan bersama Syarikat ini ?

Pakej ini dipanggil Smart Moving

------------ --------- --------- --------

1. Keahlian seumur hidup sebanyak RM 50.00

2. Pembelian pakej product RM 500 ( 2 set fuel saver )

Sekiranya anda berbuat demikian anda sudah layak utk memulakan peniagaan.

Apakah kelebihan kalau anda bersama dengan Syarikat ini ?

1. Komisen 20% setiap kemasukkan ahli baru

2. Bonus point untuk minyak petrol. (RM1.00/Point)

3. Bonus 20% untuk level kelima anda ( 5,25,125,625 & 3125 )

Level 5 anda adalah 3125 x RM100 = RM312,500

4. Tiada maintain bulanan

Apakah kelebihannya lagi ???

1. Layak menyertai Smart Partnership (Peringatan : Ini Bukan Pelaburan Internet atau Skim Cepat Kaya). Plan memberi peluang kepada anda menjadi orang tengah didalam proses jual beli antara JNSSB dan pembekal. Modal min yang diperlukan bermula dari RM 1,000 hingga RM 50,000 . Keuntungan yg akan anda perolehi adalah 100% yg akan dibahagi sama rata setiap bulan dan dibayar selama 8 bulan berturut-turut. Sebut ttg jualbeli, anda tidak perlu risau macamana nak jual produk2 tu nanti sbb kita ada akad jual beli yg kita akan persetujui di antara penjual dan pembeli siap dgn surat perjanjian yg sah. Bayaran akan dibuat bermula pada 4hb terus ke akaun bank anda.

Contoh :

Step 1 - Anda berakad dan buat Belian Produk drpd Syrkt No.1 = RM10,000

Step 2 - Anda berakad dan Jual semula Produk pada Syrkt No.2 = RM20,000

Step 3 - Anda t.tgn Perjanjian utk urusan jualbeli di atas.

Step 4 - Anda terima bayaran dr Syrkt No.2 setiap bulan selama 8 bln = RM2,500 x 8bln = RM20,000

2. Group nie baru ade lebih kurang 5000 ahli. kpd sape2 yg dah biasa dlm MLM, klu kita jd pioneer, peluang untuk generate pendapatan lebih tinggi.

3. Setuju tak klu aku ckp korang mesti malas nak join program ni sbb it's an MLM bisnes. mana ade masa nak cr org!!! aku pun setuju sbb aku pun mcm korang gak. tp syarat untuk plan sykt ni, klu nak join Smart Partneship (4D - Duduk Diam Dapat Duit), kita kena join Smart Moving dulu. Percaya @ tak, join Smart Moving ni lebih banyak kelebihan dia tp aku rasa korang semua belum ready untuk dengar dan aku pun xnak buang masa korang buat masa ni. apa yg aku cuba sampaikan, untuk yg berminat aku akan bg more detail info.

Berminat sila PM saya dengan SEGERA!!!!

P/S - Kepada yg berada di sekitar Johor Bahru dan berminat nak tau lebih lanjut. sy bersedia utk adakan table talk di tempat anda.

Mana perginya PENIPU BESOR nei, diam seribu bahasa, nak kaya buatlah kerjalah, orang kampung boleh lu tipu...

Mana perginya PENIPU BESOR nei, diam seribu bahasa, nak kaya buatlah kerjalah, orang kampung boleh lu tipu...

kih... kih... kih.. di sini la nak kenal pribadi diorang sume... bile nak "menipu", bukan main bergaya skali, bile dah sedar yang diri die sendiri ditipu jai, diam seribu bahase, lansung tak bertanggungjawab.... sekurang2 mintak maaf ker.... dan berusaha menyelesaikan masalah yang korang timbulkan jika mampu...

boleh lah di KOMFIRM kan yang JNSSB ni dah ke LONGKANG?

terima kasih pada cikgureza dan sesapa yag dulu2 cuba mengHALANG

mana orang nak SEDAR kalau tak kena batang hidung kan?

:ph34r:

boleh lah di KOMFIRM kan yang JNSSB ni dah ke LONGKANG?

terima kasih pada cikgureza dan sesapa yag dulu2 cuba mengHALANG

mana orang nak SEDAR kalau tak kena batang hidung kan?

sama-sama..

ahhhhh..aku dah bosan dgr bende ni semua...

mula2 upline aku ckp...3 bulan...pastu dah 3 bulan pun tak dpt lagi die

bg alasan tunggu 9 bulan lg...piiiiiiraaahhhhh...pembohong punye jai...

lps 9 bulan plk...die akan ckp..tunggu 9 tahun lagi..ntah brape byk alasan la yg jai

nak bg...

hebat sgt ke jai ni nak saman bank negara...tu la yg aku dgr...nak sedapkan

hati org je tu..

yg aku paling geram..upline aku..

sblum masuk dia cakap dia jamin aku...klau syrkat tak bayar..dia sendri akan

byr blik kat aku...

tp ble aku mintak...ade ke patut die ckp..die tak tau bende camni blh terjadi..

pastu die ckp...die tak paksa pun aku masuk...c***ka....lepas tangan...b*bi ayam...

utk upline aku...ko dah janji mulut dgn aku nak byr...baik ko byr...w'pun aku tak blh bwk

ko ke mahkamah..tp..tp doa aku yg dianiaya ni mgkin di makbul kan...

ko tunggu je la...tanah pun taknak terima mayat ko..lepas tangan punye upline..

pesanan...lain kali jgn buat janji mulut pahammmmm..

boleh abaikan jer pasal jai network ni... buat ler bende2 yang berpaedah sket, jangan dok pikir nak dapat duit mudah jer... dok melabur sana sini... dah kena camni baru nak melatah...

PS::aku pun terkena gak... huhuhu

aku mmg taknak masuk bende2 cam ni...

tp ble dia bg jaminan kat aku klau syrkat tak byr die sendri akan byr balik..

tu yg buatkan aku masuk...lg pun dia ni mmg aku knl sgt dari kecil...

aku mmg geram btl..

ble dah trjadi...blh bg cam2 alasan plk..

tunggu la...jgn takut la...tp tu semua klentong je...

aku siap rekomen kat kat aku tu...

nak taknak...aku la yg kene ganti blik...

upline aku..cehhhhhh...mcm s**l....

lps tgn...dah dpt untung..

kih... kih... kih.. di sini la nak kenal pribadi diorang sume... bile nak "menipu", bukan main bergaya skali, bile dah sedar yang diri die sendiri ditipu jai, diam seribu bahase, lansung tak bertanggungjawab.... sekurang2 mintak maaf ker.... dan berusaha menyelesaikan masalah yang korang timbulkan jika mampu...

assalamualaikum semua... saya sbg pembuka thread ni memohon maaf krna dah lama x jenguk ke sini. internet connection xleh pk sbb IT blok. alhamdulillah, dpt gak jenguk ari ni pun tumpang pc kwn se opis.

bercerita ttg jnssb, rasa2nye semua dah sedia maklum status terkini. tujuan sy posting ari ni bukan utk update status jnssb tp nak clarify komen2 tuan2 ttg sy sbg pembuka thread ni. sy akui jnssb bermasalah tp sy buka thread ni dulu dgn tujuan berkongsi peluang. kpd yg berdaftar melalui sy, mmg sy dah jelaskn ttg buruk dan baik nya. jd sy rasa antara sy dan downline2 sy x wujud unsur TIPU-MENIPU. sy agak kesal bl ada yg mengatakn sy x b'tanggungjawab dlm isu jnssb sbb pandai promosi tp lpas tgn bila ada masalah. di sini, sy nak mintak tolong byk2, sape2 kat dlm putra ni yg dftar direct bwh sy, tlg hubungi sy dan kita settlekn masalah psl jnssb ni. sbb setahu sy, mana2 downline yg daftar direct bwh sy semua telah sy maklumkn dan dah dpt penjelasan dr sy. so, kpd yg xde kait-mengait tu, tlg x pyh jd batu api dan sila berurusan dgn upline kamu sendiri..senang cerita "TOLONG HORMATI ORG LAIN KALAU MAHU ORG HORMAT PADA DIRI KAMU"...

p/s - kpd yg tuduh2 sy penipu besor tu, tlg pandang cermin dan sebut PENIPU BESOR ulang10x kat cermin muka..ada faham..

assalamualaikum semua... saya sbg pembuka thread ni memohon maaf krna dah lama x jenguk ke sini. internet connection xleh pk sbb IT blok. alhamdulillah, dpt gak jenguk ari ni pun tumpang pc kwn se opis.

bercerita ttg jnssb, rasa2nye semua dah sedia maklum status terkini. tujuan sy posting ari ni bukan utk update status jnssb tp nak clarify komen2 tuan2 ttg sy sbg pembuka thread ni. sy akui jnssb bermasalah tp sy buka thread ni dulu dgn tujuan berkongsi peluang. kpd yg berdaftar melalui sy, mmg sy dah jelaskn ttg buruk dan baik nya. jd sy rasa antara sy dan downline2 sy x wujud unsur TIPU-MENIPU. sy agak kesal bl ada yg mengatakn sy x b'tanggungjawab dlm isu jnssb sbb pandai promosi tp lpas tgn bila ada masalah. di sini, sy nak mintak tolong byk2, sape2 kat dlm putra ni yg dftar direct bwh sy, tlg hubungi sy dan kita settlekn masalah psl jnssb ni. sbb setahu sy, mana2 downline yg daftar direct bwh sy semua telah sy maklumkn dan dah dpt penjelasan dr sy. so, kpd yg xde kait-mengait tu, tlg x pyh jd batu api dan sila berurusan dgn upline kamu sendiri..senang cerita "TOLONG HORMATI ORG LAIN KALAU MAHU ORG HORMAT PADA DIRI KAMU"...

p/s - kpd yg tuduh2 sy penipu besor tu, tlg pandang cermin dan sebut PENIPU BESOR ulang10x kat cermin muka..ada faham..

:lol: selamber cimpanzzi je mamat ni nak lepas tangan... kehkehkeh..

aku nak tanya kau le kan..kau bukak thread ni untuk downline kau je ke? kalau ye, apsal dari awal lagi kau duk sibuk promote kat orang awam apa semua kat sini?

Jadi, antrea kau dah settel dgn downline kau tu kau punya psal, tapi sebagai pembuka thread, kau kena lah bertanggungjawab dengan apa yang kau dah promote kat sini..jgn senang2 nak elpas tangan..

Udah le bukak thread ni masa tgh kencang giler promote punya, habis semua orang di tibai nya.. bila dah kena camni, apa komen pun tak bagi, siap bagi alasan tenet takde lagi tu.. kehkehkeh.. yg heran tu,masa elok tau pulak nak cari tenet..baru tanggal pusat betul budak ni..

ni gambor notis penyitaan harta jai network, apsal kau tak citer kat smeua orang kat sini? geng2 kau yang kencang ribut semua tu pegi mana dAh?

ni antara yang aku petik dari website Ustaz Zaharudin mengenai Jai network ni: (full link di : http://www.zaharuddin.net/index.php?option...5&Itemid=72 )

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KHABAR BERKENAAN PELABURAN &

PERNIAGAAN JAI NETWORK

Oleh

Zaharuddin Abd Rahman

http://www.zaharuddin.net/

Sejak dari dahulu lagi saya telah memberitahu sesiapa yang bertanya kepada saya tentang Jai Network, bahawa aqad yang digunakan oleh Jai Network untuk peringkat pertamanya adalah Bai' at-Tawarruq. Aqad ini dianggap halal oleh kebanyakan ulama Malaysia dan Dunia. Ini juga jawapan yang saya beri kepada perniagaan kambing baru-baru ini. Namun apa yang saya sebutkan ini tidaklah terhenti di situ sahaja, tetapi beberapa syarat dan pembaikan perlu dibuat agar ianya boleh dianggap menepati hukum Syariah.

DUit oh duit

Nasihat & Syarat Yang Dilupakan

Saya menasihatkan semua individu yang ingin menyertainya untuk memastikan tertib tandatangan aqad mestilah tepat dan asset mestilah ada ukti ‘qabadh' atau ‘possession' telah berlaku samada secara hukmi atau hakiki.

Ini merupakan nasihat saya sekitar bulan Mac dan April 2007. Namun saya terus terang menyatakan saya amat meragui beberapa syarat (sebagaimana yang diberitahu di ketika itu) yang dikenakan seperti mewajibkan sesiapa yang ingin menyertai smart partnership ( jual beli secara tawarruq), mereka wajib menyertai smart moving juga (atau sebaliknya, maaf dah tidak berapa ingat).

Bagi saya membuat syarat seperti itu membawa kepada syubhah disebabkan pelannya. (pun dah lupa detail, tetapi di ketika buat keputusan tu, saya jelas.)

Silap Guna

Malangnya, ketika saya memberikan ceramah kewangan Islam di Universiti Multi Media Melaka, (jika tak silap pada 25 April 2007) saya diberitahu bahawa ramai individu yang menyertai Jai Network menggunakan hujjah saya sebagai hujjah sokongan untuk menghalalkan system mereka.

Maka dalam ceramah di Multi Media Universiti itu saya menyatakan rasa kesal dan tidak puas hati terhadap pihak yang menggunakan hujjah saya ‘out of context' dan mengambil separuh tapi meninggalkan separuh yang lain.

Benar, memang saya katakan aqadnya menggunakan cara Tawarruq yang diterima oleh kebanyakan ulama Islam, tetapi tidak benar saya mengatakan ‘whole package sistem perniagaan Jai Network' adalah halal menurut kajian saya. Jika orang lain kata halal, itu terpulang kepada mereka, tetapi bukan saya.

Hasrat Nak Tolong Peniaga Bumiputra

Mana Duit ?

Saya memang tidak berhasrat pada mulanya untuk menghentam secara terbuka di web saya berkenaan kesilapan ini kerana saya fikir masih ada ruang untuk mereka perbaiki.

Saya juga harap agar mesej berkenaan kelemahan sistem dan pelan mereka dari sudut Shariah telah disampaikan kepada pihak pengurusan tertinggi Jai Network dan pihak pengurusan yang beragama Islam serta Bumiputra ini boleh mengambil langkah proaktif memantap dan memperbetulkan system mereka.

Selain itu, saya juga telah mencadangkan beberapa nama ilmuan Shariah kepada peserta Jai Network (yang menghubungi saya) agar pihak pengurusan Jai Network melantik penasihat Syariah rasmi bagi membuktikan komitmen mereka terhadap isu halal dan haram. Kemudiannya saya berlepas diri dari sebarang pertanyaan berkenaannya lagi.

Masalah Berganda

Kemudian bertarikh 18 Julai 2007, saya memuatkan amaran berkenaan Jai Network di web saya apabila mendapati nama syarikat ini tersenarai di senarai hitam suruhanjaya sekuriti Malaysia. RUJUK DI SINI

Akibatnya selepas itu, ramai peserta mereka yang menghentam saya. Hakikatnya sebarang skim, perniagaan atau pelaburan yang telah tersenarai hitam di SC, menjadikannya kurang ‘worth it' untuk dikaji dari sudut Shariah (di ketika itu) kerana priority mereka adalah mendapatkan lesen untuk aktiviti perniagaan itu dan seterusnya melepaskan diri dari senarai hitam.

Ini kerana, mempromosi sebarang skim bentuk pelaburan atau ‘perniagaan kutip wang' seperti ini dalam keadaan syarikatnya telah tersenarai hitam adalah satu tindakan yang boleh memudaratkan peserta dan syarikat sekaligus.

Di ketika itu, bagi saya ia boleh menjadi haram dari sudut Syariah akibat mudarat dan 'gharar' yang boleh dan bakal menimpa pesertanya. Islam mengharamkan 'gharar' atau ketidakatentuan (seperti pernigaan tanpa lesen jelas) dan mudarat (seperti nasib masa depan syarikat kerana telah disenaraihitam) bagi pelanggan.

Terkini

3 hari lepas (26 Nov 2007), setelah sekian lama saya tidak mendengar tentangnya. Saya membuka web PPIM dan mendapati rupanya terdapat perbincangan hangat tentangnya lantaran seorang individu utama Jai Network adalah juga salah seorang anggota pengurusan PPIM sedang diasak pelbagai soalan oleh para peserta Jai Network.

Nampaknya telah sahih, mudarat dan ketidaktentuan yang saya jangkakan. Bank Negara telah membekukan akaun mereka dan kini peserta mula merasa bahangnya.

Bagi info lanjut, saya sertakan jawapan individu yang terbabit dari PPIM berkenaan kes Jai Network sebagai jawapan kritikan pelbagai pihak kepadanya dan Jai Network.

Selamat membaca dan menilai.

Sekian

Zaharuddin Abd Rahman

http://www.zaharuddin.net/

29 Nov 2007

cam luxor network jer... tp lg dasat RM2000++ dier nk...

tp compony k