Jump to content
10sen

Jai Network System Sdn Bhd (jnssb)

Recommended Posts

assalamualaikum warahmatullahi wabarakaatuh..

aku dah lama tgk thread ni asyik kat tangga teratas je..heran gak apa yang best sgt..rupanya kat dlm ni ada adegan panas..aku pun nak bg pendapat gakla...

company melayu biasanya agak stereotype and pathetic dalam mempromosikan service atau produk mereka..byk sgt yang gunakan semangat kebangsaan(melayu),pastu yg lebih hina lg menggunakan agama..mereka angkat diri mereka sebagai wira yang memperjuangkan nasib bangsa dan agama dan sesiapa yang tanak jd cam diorang ataupun byk tanya adalah pengkhianat dan berniat buruk pada bangsa sendiri..bagi yang percaya ataupun join plak akan rasanya dirinya lebih dr org lain...dan akhirnya benda camni memecahbelahkan org melayu je..

kenapa usahawan melayu selalu dijangkiti penyakit ni?nampaknya JNSBB pun cam dah ada simptom penyakit ni..saya tak bangkitkn isu ni untuk hentam JNSBB..buatpe nak hentam korang bukannye aku kenal pun kat korg..tp rilekla, jdla marketer yg pro..jwbla suma persoalan dgn tepat dan jgn byk pusing sana sini..jgn emosi ketika memberi penerangan pasal produk, jgn melenting bila handle rejection..lgpun korang ni pejuang agama bangsa dan negara yang amat prihatin dgn jatuh bangunnya bangsa melayu..fuyooh!

klu tetiba kiok! bole kira mati syahid ni..

aku dah lama tgk thread ni asyik kat tangga teratas je..heran gak apa yang best sgt..rupanya kat dlm ni ada adegan panas..aku pun nak bg pendapat gakla...

company melayu biasanya agak stereotype and pathetic dalam mempromosikan service atau produk mereka..byk sgt yang gunakan semangat kebangsaan(melayu),pastu yg lebih hina lg menggunakan agama..mereka angkat diri mereka sebagai wira yang memperjuangkan nasib bangsa dan agama dan sesiapa yang tanak jd cam diorang ataupun byk tanya adalah pengkhianat dan berniat buruk pada bangsa sendiri..bagi yang percaya ataupun join plak akan rasanya dirinya lebih dr org lain...dan akhirnya benda camni memecahbelahkan org melayu je..

kenapa usahawan melayu selalu dijangkiti penyakit ni?nampaknya JNSBB pun cam dah ada simptom penyakit ni..saya tak bangkitkn isu ni untuk hentam JNSBB..buatpe nak hentam korang bukannye aku kenal pun kat korg..tp rilekla, jdla marketer yg pro..jwbla suma persoalan dgn tepat dan jgn byk pusing sana sini..jgn emosi ketika memberi penerangan pasal produk, jgn melenting bila handle rejection..lgpun korang ni pejuang agama bangsa dan negara yang amat prihatin dgn jatuh bangunnya bangsa melayu..fuyooh!

Company melayu yg kau masksudkan tu termasuk yg ni jugak ke?

Aku sebenarnya belum lagi sampai masa nak citer pasal kos untuk mula eStore/drop shipping ni, sebab bende ni subjektif sebenarnya, sebab, mcm aku cakap kat atas tu lah, korang boleh dapat sebijik atau lapan belas ratus bijik eStore ni dgn free je, sebab Open Source comunity memang release apps cam ni for free je (kalau nak bayar pun boleh-kira donation).

jadi, since ada soalan mengenai kos untuk dapatkan eStore kat forum yg lain, maka aku nak kongsikan jawapan yg aku bagilah

aku bagi 2 point:

1) Kalau tergolong dalam manusia yang reti buat, dan confident serta boleh full time jaga back end system tu- (ingat ye! back end ye! bukan jaga eStore tu!)maksud aku segala security, segala codes,segala lagi customisation,segala backup, segala databse punya hal dsbgnya, maka kos korang maybe terletak pada hosting dan domain sahaja. serta lain2 mende yg bersangkut paut, cam daftar paypal, daftar credit card gateway (online processor),bukak US akaun untuk paypal dan credit card paymen tadi. seta lain2 hal yg aku citr kat atas tadi.Dan jugak tau mana nak mencari mcm senarai drop shippers yg sah dan 'legit'/genuine, boleh cari keywords terbaik untuk produk yg korang nak jual tu, serta lain2. Itu je.. Itu kalau tau buat dan berkemampuan. Jadi korang nilaikanlah kerja korang tu berapa harganya..

2) Tapi kalau tergolong dlm jenis manusia yg malas nak pikir camner nak setup eStore ni, serta senarai drop shippers yg sah, malas nak pikir pasal customizations,pasal keywords terbaik, pasal payment gateway dan sebagainya, maka ada company kat Me'sia (bumiputera) yg tawarkan servis untuk buat semua ni,makna nya, kau bayar je dia, pastu, semua bende tu yg aku citer tu -siap!, tinggal nak launch je kau punya eStore.

Dan yg bagusnya, (sebab company tu aku punya !! ( ) )maka company tu tak mintak payment lump sum ataupun apa yg aku panggil TCO (total cost of ownership), iaitu korang tak perlu membayar segedabak semua sekali kos yg dikenakan.Tapi korang buleh bayar secara bulanan,serta bayran bulaan tu sebenarnya bukalah untuk sistem tu, tapi sebagai bayaran untuk mengoutsource kan company tu buat semua kerja2 yg rumit2, supaya korang tak perlu buat lansung! Dan bayaran tu pulak rendah berbanding dgn servis yg diberi.

Serta korang tak perlu risau pasal downpayment, sebab, takde downpayment, cuma bayar je bulan pertama, dan sign kontrak -minimum 1tahun, maka site korang jln lah, beserta support2 yg diberi. Tapi harus di ingat,sebab ada kos yg timbul, yg bukan di caj oleh company tu, mcm nak bukak akaun debit card di US, bayar credit card online procesor dsbgnya. Yang mana aku yakin dan tau, kalaulah company tu boleh buat free untuk korang, diorang pasti akan buat.Cumanya sebagai 'mengantikan' lost korang masa bayar untuk bukak US akaun tu, maka company tu tak caj pun untuk buat servis tu (datar, bayar, carikan dsbgnya).

Baik tak tokey company tu? ( )

Ada dua pakej, yg mana, kalau korang amik yg pertama agak murah sikit, cumanya, korang kena buat segala updates untuk eStore korang tu sendiri.Maksud aku proses nak masukkan produk, nak tukar produk, harga jualan dsbgnya, serta banyak lagi kerja2 yg sesuai di buat hanya jika korang bayak masa.

Diorang dapat bagi murah sebab, diorang tak allocate kan staff buat semua kerja korang tu. (bayaran bulan2)

Tapi pakej yg kedua ni pulak, mahal seganda dari pakej pertama (sebab ada staff yg perlu di allocatekan khas unuk kerja2 ni je) ,cumanya, yg ni korang betul2 senang hati le, sebab segala upadates akan dibuat oleh company tersebut. Cam pantau order masuk (kalau korang izinkan) dan inform pada korang- kalau takde masa nak pantau, upload produk baru, invois drop shippers, ,pendek kata, semua bende ni di buat oleh company tu! (baik betul tokey dia! anak sapa le tu?) (bayaran bulan2)

korang yg nak mengecheck harga yg di beri oleh company tu untuk eStore ni bolehlah berbuat seperti yg demikian kat ( rujuk kat signature aku- yang cikgueza.bizzmy tu ) TAPI!!

Lagi sekali TAPI!! TAPI! tak bermakna itu je satu company yg tawarkan application eStore ni! dan yg aku tau setakat ni, ada dua, TMnet e-biz (aku lupa address dia- masuk tmnut ada kot pasal eStore tu) dan jugak StoresOnline (www.storesonlinepro.com). Dua2 ni lagi besar punya company...

yg Tmnet eBiz tu, dia punya offer untuk eStore (dia panggil B2C) aku rasa (kalau tak silap aku.):

Down payment RM1500- without domain, pastu monthy dalam RM60 x 12 bulan. Kira total untuk mula tu dlm RM2220 le lebih kurang (Yg RM60 tu bayor bulan2).

Tapi semua bende tu korang kena buat sendiri le, mcm bermula dari setup,design,cari drop shippers, cari keywords,updates dan sebgainya. Kira dia cuma menjual application dan jugak hosting dia saja. Lain2 servis, aku rasa dia tak buat, dan jugak akalu buat,akan dicaj dgn mahal.

Tapi bagus gak kalau nak amik ngan TMNet ni, sebab diorag ni kan company besar..compan kecik mcm company melayu aku citer tadi 'apa barang?' kecik je...

pastu yg Storeonline tu pun sama citer mcm tmnet ebiz tu, sebab diorang dah sediakan satu "aplikasi yang memang user friendly" dan "memang sesuai untuk org yang tak reti pasal IT ni". Jadi,semua bende pasal setup ,hosting dan semua yg aku citer tu, korang kena/bolehlah cuba buat sendiri. dan kalau korang nak diorang buat, boleh, cumaya kena caj le. BTW< ni pun tak buat servis untuk cari dropshippers, dll.

Fee diorang untuk satu eStore dlm RM5600, yg ni kena bayar tiap2 tahun.

Plus kalau nak buat credit cad payment gateway, bayar diorang lagi USD1000, (kalau korang takde payment gateway lah..)

Yg ni pun bagus untk korag amik, sebab, company dia Orang putih punya, pastu besar pulak tu.. company melayu tu apadaaa...kecik je nak dibandingkan dgn company 2 tu..

so tepuk dada tanya selera, pilihan ditangan korang.Nak mudah? nak senang? nak cepat? nak ta rumit? semua tu korang yg pilih..aku cuma bagi option jer...

"Tapi. terus terang aku bagitau, kalau korang amik kat company melayu tu, maka korang dah membantu lagi ke arah fardhu kifayah dlm perniagaan. Dan korang membayar, apa yg patutnya korang dapat.."

Tau tak quote t berapa harga? harganya = PRICELESS!

(there are things that money can't buy, BUT, for the rest..Bumiputera Commerce kan dekaattt ajerrrr... )

bagi yg nak tgkpakej yg disediakan tu, bolehlah buat di..

(rujuk signature aku yang "cikgueza.bizzmy" tu )

p/s: kalau di caj tu, tak semestinya nak buat untung je.. maybe dlm hati peniaga islam tu untuk MISI yg lebih besar- untuk UMAT

Kiriman ini telah diubahsuai oleh cikgureza: Mar 25 2007, 06:26 PM

--------------------

may the source be with you..

http://cikgureza.bizzmy.com

http://www.e-jodohjaipk.gov.my - Portal Mencari Jodoh JAIPk.

Aku sebenarnya belum lagi sampai masa nak citer pasal kos untuk mula eStore/drop shipping ni, sebab bende ni subjektif sebenarnya, sebab, mcm aku cakap kat atas tu lah, korang boleh dapat sebijik atau lapan belas ratus bijik eStore ni dgn free je, sebab Open Source comunity memang release apps cam ni for free je (kalau nak bayar pun boleh-kira donation).

jadi, since ada soalan mengenai kos untuk dapatkan eStore kat forum yg lain, maka aku nak kongsikan jawapan yg aku bagilah

aku bagi 2 point:

1) Kalau tergolong dalam manusia yang reti buat, dan confident serta boleh full time jaga back end system tu- (ingat ye! back end ye! bukan jaga eStore tu!)maksud aku segala security, segala codes,segala lagi customisation,segala backup, segala databse punya hal dsbgnya, maka kos korang maybe terletak pada hosting dan domain sahaja. serta lain2 mende yg bersangkut paut, cam daftar paypal, daftar credit card gateway (online processor),bukak US akaun untuk paypal dan credit card paymen tadi. seta lain2 hal yg aku citr kat atas tadi.Dan jugak tau mana nak mencari mcm senarai drop shippers yg sah dan 'legit'/genuine, boleh cari keywords terbaik untuk produk yg korang nak jual tu, serta lain2. Itu je.. Itu kalau tau buat dan berkemampuan. Jadi korang nilaikanlah kerja korang tu berapa harganya..

2) Tapi kalau tergolong dlm jenis manusia yg malas nak pikir camner nak setup eStore ni, serta senarai drop shippers yg sah, malas nak pikir pasal customizations,pasal keywords terbaik, pasal payment gateway dan sebagainya, maka ada company kat Me'sia (bumiputera) yg tawarkan servis untuk buat semua ni,makna nya, kau bayar je dia, pastu, semua bende tu yg aku citer tu -siap!, tinggal nak launch je kau punya eStore.

Dan yg bagusnya, (sebab company tu aku punya !! ( ) )maka company tu tak mintak payment lump sum ataupun apa yg aku panggil TCO (total cost of ownership), iaitu korang tak perlu membayar segedabak semua sekali kos yg dikenakan.Tapi korang buleh bayar secara bulanan,serta bayran bulaan tu sebenarnya bukalah untuk sistem tu, tapi sebagai bayaran untuk mengoutsource kan company tu buat semua kerja2 yg rumit2, supaya korang tak perlu buat lansung! Dan bayaran tu pulak rendah berbanding dgn servis yg diberi.

Serta korang tak perlu risau pasal downpayment, sebab, takde downpayment, cuma bayar je bulan pertama, dan sign kontrak -minimum 1tahun, maka site korang jln lah, beserta support2 yg diberi. Tapi harus di ingat,sebab ada kos yg timbul, yg bukan di caj oleh company tu, mcm nak bukak akaun debit card di US, bayar credit card online procesor dsbgnya. Yang mana aku yakin dan tau, kalaulah company tu boleh buat free untuk korang, diorang pasti akan buat.Cumanya sebagai 'mengantikan' lost korang masa bayar untuk bukak US akaun tu, maka company tu tak caj pun untuk buat servis tu (datar, bayar, carikan dsbgnya).

Ada dua pakej, yg mana, kalau korang amik yg pertama agak murah sikit, cumanya, korang kena buat segala updates untuk eStore korang tu sendiri.Maksud aku proses nak masukkan produk, nak tukar produk, harga jualan dsbgnya, serta banyak lagi kerja2 yg sesuai di buat hanya jika korang bayak masa.

Diorang dapat bagi murah sebab, diorang tak allocate kan staff buat semua kerja korang tu. (bayaran bulan2)

Tapi pakej yg kedua ni pulak, mahal seganda dari pakej pertama (sebab ada staff yg perlu di allocatekan khas unuk kerja2 ni je) ,cumanya, yg ni korang betul2 senang hati le, sebab segala upadates akan dibuat oleh company tersebut. Cam pantau order masuk (kalau korang izinkan) dan inform pada korang- kalau takde masa nak pantau, upload produk baru, invois drop shippers, ,pendek kata, semua bende ni di buat oleh company tu! (baik betul tokey dia! anak sapa le tu?) (bayaran bulan2)

korang yg nak mengecheck harga yg di beri oleh company tu untuk eStore ni bolehlah berbuat seperti yg demikian kat ( rujuk kat signature aku- yang cikgueza.bizzmy tu ) TAPI!!

Lagi sekali TAPI!! TAPI! tak bermakna itu je satu company yg tawarkan application eStore ni! dan yg aku tau setakat ni, ada dua, TMnet e-biz (aku lupa address dia- masuk tmnut ada kot pasal eStore tu) dan jugak StoresOnline (www.storesonlinepro.com). Dua2 ni lagi besar punya company...

yg Tmnet eBiz tu, dia punya offer untuk eStore (dia panggil B2C) aku rasa (kalau tak silap aku.):

Down payment RM1500- without domain, pastu monthy dalam RM60 x 12 bulan. Kira total untuk mula tu dlm RM2220 le lebih kurang (Yg RM60 tu bayor bulan2).

Tapi semua bende tu korang kena buat sendiri le, mcm bermula dari setup,design,cari drop shippers, cari keywords,updates dan sebgainya. Kira dia cuma menjual application dan jugak hosting dia saja. Lain2 servis, aku rasa dia tak buat, dan jugak akalu buat,akan dicaj dgn mahal.

Tapi bagus gak kalau nak amik ngan TMNet ni, sebab diorag ni kan company besar..compan kecik mcm company melayu aku citer tadi 'apa barang?' kecik je...

pastu yg Storeonline tu pun sama citer mcm tmnet ebiz tu, sebab diorang dah sediakan satu "aplikasi yang memang user friendly" dan "memang sesuai untuk org yang tak reti pasal IT ni". Jadi,semua bende pasal setup ,hosting dan semua yg aku citer tu, korang kena/bolehlah cuba buat sendiri. dan kalau korang nak diorang buat, boleh, cumaya kena caj le. BTW< ni pun tak buat servis untuk cari dropshippers, dll.

Plus kalau nak buat credit cad payment gateway, bayar diorang lagi USD1000, (kalau korang takde payment gateway lah..)

Yg ni pun bagus untk korag amik, sebab, company dia Orang putih punya, pastu besar pulak tu.. company melayu tu apadaaa...kecik je nak dibandingkan dgn company 2 tu..

so tepuk dada tanya selera, pilihan ditangan korang.Nak mudah? nak senang? nak cepat? nak ta rumit? semua tu korang yg pilih..aku cuma bagi option jer...

"Tapi. terus terang aku bagitau, kalau korang amik kat company melayu tu, maka korang dah membantu lagi ke arah fardhu kifayah dlm perniagaan. Dan korang membayar, apa yg patutnya korang dapat.."

(there are things that money can't buy, BUT, for the rest..Bumiputera Commerce kan dekaattt ajerrrr... )

p/s: kalau di caj tu, tak semestinya nak buat untung je.. maybe dlm hati peniaga islam tu untuk MISI yg lebih besar- untuk UMAT

--------------------

aik? bozon? cikgureza?

kalau niatnya begitu, selari dgn usahanya, bagus lah. ada juga yg prihatin nasib melayu yg semakin layu

aku bagi 2 point:

--------------------

hmm..personal attck ke encik bozon? :lol::lol: (nampak nya sorang lagi suicide bomber dari kalangan ahli JNSSb akan muncul.. :lol: )

aku taknak explain apa2 pasal dropshipping tu punya topik tu kat sini..since ni bukan topik dia..tapi aku just nak bagitau yg korang kena baca habis2 topik tu dan apa maksud bantuan pada ummah yg aku maksudkan tu.. (bukan nak suruh diorang guna duit untuk recycle jadi system kutu mcm ada sesetengah company tu..)

iaitu, maksudnya adalah, membantu dari segi melncarkan perniagaan ummah..tapi mcm aku citer dlm tu, hanya satu option dari beberapa online store yg ada kat luar tu..dan aku siap citer lagi mana nak dapat free segala apps yg nak pakai tu..

Tapi kalau nak panjang lebar marilah ke sana, aklu taknak le jadi 'pengiklan tegar' dlm thread orang lain, sebab aku sgt paham etika berforum..

tapi encik bozon..hehehe, sebagai RM500mil punya 'tukang tilik'..aku tak sangka begitu desperate nya kau... :lol::lol:

(seorang lagi JNSSB punya suicide bomber in the making...)

Duit tu dia dpt dari sales sfs le, bkn dia ada business lain lagi, JNSSB takkan nak bagitau atau canangkan strategi diorang, yg penting diorang dah perform, dah dpt jual, kpd orang yg tak yakin tak payah lah nak join business ni, kalau takut risiko tak payah buat business, kalau nak bagitau semuanya bukan strategi namanya, kena cilok business plan sapa nak jawab? Yg penting dlm business plan diorang ada juga nak menolong meningkatkan ekonomi ummah, semua pengarah org Islam, Dimiliki oleh org Islam, boleh dipercayai,dan aku sbg orang melayu Islam tetap akan menyokong sykt selagi tidak menyeleweng dr matlamat mereka.InsyaAllah berkat doa dr ahli2 yg beragama Islam, Dgn matlamat dan niat yg betul tiada yg mustahil utk menjual produk tersebut sbb rezeki tu datangnya dr. Allah. Kalau kau ikhlas untuk memperjuangkan bangsa melayu, korbankan masa utk pergi dan lihat sendiri sbb kalau kau x keluar dr kepompong keegoan kau sbb kau dah berjaya sbb ada business sendiri dan utk perut sendiri, teruskanlah duduk dalam dunia tersebut. aku pun meniaga sendiri juga, memang dah cukup mewah utk aku tapi aku juga ada tanggungjawab utk saudara2 sebangsa dan seagama dgn aku, takkan aku nak biarkan mereka hidup dlm kepayahan, so bila ada orang Islam yg ingin membantu dan ada cara utk membantu aku akan sokong.

oh gitu..so selalunya business plan yg main RM500mil ke atas semua tu, kalau dia kata dia islam, pastu director dia islam dan semuanya islam makna nya terus boleh lulus le kalau kau yg nilaikan business plan dia? ohh... Ok lah mcm tu.. patutlah 'professional' betul caranya ye..

Kira kalau bawak nak pegi cari venture captital ke, apa2 ke boleh lulus jugak ke cara ni ye? gamaknya? ..

kalau kau x keluar dr kepompong keegoan kau sbb kau dah berjaya sbb ada business sendiri dan utk perut sendiri,

kira aku salah le kalau aku ni jenis business man yg tak 'kongsi' duit aku untuk semua ummah ye?

P/S: mcm ni rupanya RM 500mil punya evaluator... patutlah aku ni still takat kelas perdangangan sekolah menengah tingkatan 4 je sampai skang...

Tapi sebagai iklan nya,.. kepada yg pernah tanya kat aku tu serta yg baru terbaca topik ni..

Aku tak kata yg JNSSb tak bayar selama 8 bulan tu, dan setau aku setakat ni JNSSb memang bayar ikut time yg dijanjikan..(maybe lewat sikit 2-3 hari..), so, kalau korang rasa boleh tunggu 8 bulan tu, teruskan lah..

cumanya isu yg aku panjang lebar kat sini adalah point of view dari segi bisnes, di mana aku hanya mempersoalkan resiliance jnssb sebagai start-ups company...so bukan lah hal tak boleh bayar selama 8 bulan tu..

cumanya aku tak bagi apa2 jaminan pasal 8 bulan tu ye...aku tak galakkan dan aku tak larang korang untuk guna style SP tu..kalau ikut nafsu, hentaklah selagi company ni bernyawa.. (itu kalau bahasa kasarnya..)

so,kepada yg baru terbaca topik ni, jgn salah faham kepada soaln2 yg aku bukak pada ahli serta bekas2 ahli yg dah letupkan diri diorang :lol: aritu..

Ni semata2 ke arah bisnes punya soalan..

Tapi sebagai iklan nya,.. kepada yg pernah tanya kat aku tu serta yg baru terbaca topik ni..

Aku tak kata yg JNSSb tak bayar selama 8 bulan tu, dan setau aku setakat ni JNSSb memang bayar ikut time yg dijanjikan..(maybe lewat sikit 2-3 hari..), so, kalau korang rasa boleh tunggu 8 bulan tu, teruskan lah..

cumanya isu yg aku panjang lebar kat sini adalah point of view dari segi bisnes, di mana aku hanya mempersoalkan resiliance jnssb sebagai start-ups company...so bukan lah hal tak boleh bayar selama 8 bulan tu..

cumanya aku tak bagi apa2 jaminan pasal 8 bulan tu ye...aku tak galakkan dan aku tak larang korang untuk guna style SP tu..kalau ikut nafsu, hentaklah selagi company ni bernyawa.. (itu kalau bahasa kasarnya..)

so,kepada yg baru terbaca topik ni, jgn salah faham kepada soaln2 yg aku bukak pada ahli serta bekas2 ahli yg dah letupkan diri diorang :lol: aritu..

Ni semata2 ke arah bisnes punya soalan..

Kan ke bagus ada jugak nilai positif dlm diri anda, jgn salah faham pasal aku copy dan paste jawapan cikgu dlm thread cikgu tu,kalau aku berniat jahat aku pastekan yg hujungnya, sebab tu aku copy semua supaya sesiapa yg hanya masuk kat sini boleh jengok-jengok ilmu yg cikgu nak bagi kat situ, so tolong promosilah jugak, aku cuma nak bagitau dkt sapa2 yg terus melabelkan atau mengatakan orang melayu yg menggunakan agenda melayu tu streotype dan hina supaya berfikir banyak kali sebab kalau x diperingatkan utk tolong melayu takde sapa yg prihatin dgn peniaga melayu kecuali melayu sendiri. Aku akan support org melayu berniaga selagi apa yg diniagakan halal dan betul caranya.

Pasal BP tu, aku x percaya sangat sebab sbg org yg nak menjual business diorang tu boleh cerita macam2, figure pun letak sesedap rasa hanya utk meyakinkan org luar dgn business diorang, apa yg penting sebenarnya modal insan, iaitu org yg menjalankan bisnes tsbt, kalau niat tu betul dan untuk menolong org lain, insyaAllah akan berjaya dgn pertolongan Allah. Ini berdasarkan pengalaman aku, BPnya memang bagus, marketing plan lengkap, dah pakat pulak dgn macam2 agensi k'jaan utk support co diorang, tapi sbb tiadanya modal insan, bila dpt duit open tender jadi direct nego, kenyangkan sedara dan kerabat sendiri dulu, Bisnes entah ke mana, BP buang dlam tong sampah, sbb tu pada aku BP tu setakat kertas sahaja, lebih baik tengok yg dah perform dan niat yg ikhlas yg cuma ada pada org Islam je, so sbb tu aku support co Islam or melayu selagi ada benda yg halal yg diorang niagakan. Bkn semua boleh tengok pd kertas je, sbb tu aku minta cikgu luangkan masa pegi tengok sendiri, lepas tu fikirkanlah ikhlass atau x ikhlasnya diorang tu.

Pasal BP tu, aku x percaya sangat sebab sbg org yg nak menjual business diorang tu boleh cerita macam2, figure pun letak sesedap rasa hanya utk meyakinkan org luar dgn business diorang, apa yg penting sebenarnya modal insan, iaitu org yg menjalankan bisnes tsbt, kalau niat tu betul dan untuk menolong org lain, insyaAllah akan berjaya dgn pertolongan Allah. Ini berdasarkan pengalaman aku, BPnya memang bagus, marketing plan lengkap, dah pakat pulak dgn macam2 agensi k'jaan utk support co diorang, tapi sbb tiadanya modal insan, bila dpt duit open tender jadi direct nego, kenyangkan sedara dan kerabat sendiri dulu, Bisnes entah ke mana, BP buang dlam tong sampah, sbb tu pada aku BP tu setakat kertas sahaja, lebih baik tengok yg dah perform dan niat yg ikhlas yg cuma ada pada org Islam je, so sbb tu aku support co Islam or melayu selagi ada benda yg halal yg diorang niagakan. Bkn semua boleh tengok pd kertas je, sbb tu aku minta cikgu luangkan masa pegi tengok sendiri, lepas tu fikirkanlah ikhlass atau x ikhlasnya diorang tu.

memang betul bukan semua BP boleh terus di nilai kan, cumanya mcm aku cakap dlm kes jai ni, satu advantage sebab dah memang ada current facts and figures..cuma kenalah appearkan bende tu..

dlm konteks ni.. ahli SP boleh lah dikira sebagai VC (lebih kurang), so kenalah act like one..regardless jumlah yg di beri..

so harap faham maksud soalan aku...

Sebenarnya macam ni. Berdasarkan borang akad jual beli dan borang perjanjian peguam tu, kita beli dari Bagai Wangsa Sdn Bhd dan kita jual semula kepada Jai Network Systems Sdn Bhd (JNSSB). JNSSB akan bayar kepada kita dalam tempoh 8 kali sahaja seperti yang telah dipersetujui oleh semua pihak yang terlibat. Dari mana dia dapat duit nak bayar kita, kita jangan pertikai selagi tak menyalahi peraturan dan perundangan kerana dia ada bisnes dia seperti pengedar tunggal Stromberg Fuel Saver bagi 56 negara Asia. Lagi JNHSB melalui anak syktnya dilantik menjadi pengedar kenderaan LMG dan bakal menjadi pengedar utama HFT bagi negara Malaysia dimana keuntungan sykt dijangka bertambah.

Bagi Stromberg Fuel Saver, negara asia lain termasuk sykt dari Malaysia mesti beli dari JNSSB x boleh direct dari kilang di Afrika Selatan kerana JNSSB dah sain kontrak dgn prinsipal Stromberg bahawasanya JNSSB dapat hak pengedar tunggal bagi 56 negara Asia. Jadi x akan wujud crita yg negara lain kalau beli kuantiti banyak boleh jadi pengedar tunggal. Sekarang ni dah banyak negara asia yang JNSSB masuk. Cuba baca akhbar Harian Metro ruangan bisnes tarikh 12 Februari 2007. Kalau nak tipu, buat apa masuk akhbar Harian Metro. Dan soalan-soalan yang ditanya kadang-kadang tahapnya hanya boleh dijawab oleh mereka yang bertaraf Pengurus-Pengurus dan Pengarah-Pengarah sahaja sebab ada ketikanya maklumat-maklumat tertentu sykt perlu dijaga dan sulit. Dan mereka-mereka yang bertanya perlu faham, hakikat sebenar perniagaan tak sama seperti apa yang kita ajar di sekolah walaupun kita mungkin ada perniagaan sendiri. Kadang2 kita kena tahu, sykt mungkin tak perlukan bantuan kita langsung, tapi sebab dia nak bantu kita orang melayu dia buat program yang sebegitu. Sekian.

aku suka part yg bawah ni..memang classic.. :rolleyes:

. Dari mana dia dapat duit nak bayar kita, kita jangan pertikai selagi tak menyalahi peraturan dan perundangan kerana dia ada bisnes dia seperti pengedar tunggal Stromberg Fuel Saver bagi 56 negara Asia. Lagi JNHSB melalui anak syktnya dilantik menjadi pengedar kenderaan LMG dan bakal menjadi pengedar utama HFT bagi negara Malaysia dimana keuntungan sykt dijangka bertambah.

BTW, encik haslan ni one of the JNSSB millionaire club punya members ke? Tahniah le kalau cam tu..

P/S: kalau takat benchmark company masuk paper, U****D pun masuk paper, EM**y pun masuk paper..

aku suka part yg bawah ni..memang classic.. :rolleyes:

BTW, encik haslan ni one of the JNSSB millionaire club punya members ke? Tahniah le kalau cam tu..

P/S: kalau takat benchmark company masuk paper, U****D pun masuk paper, EM**y pun masuk paper..

Aku bukan JMC punya members dan tak mungkin aku join JMC sebab aku part time je dgn JNSSB. Aku dah ada keje tetap dan takde banyak masa untuk join JMC. Bila dia masuk paper tu dia nak beritau org dia mmg dapat kontrak dgn prinsipal Stromberg sebab ramai yg tak percaya dia dapat kontrak untuk jadi pengedar tunggal sebelum ni. Lagi pun sebelum ni kan kau pertikai yang dia dah jual ke banyak negara Asia lain sebab yang kau fikir cuma 2 negara aje! Cikgureza ni makin banyak jawapan yang kitorang bagi untuk soalan-soalan tahap tinggi dia (konon!), makin dia tak faham & makin dia keliru...entahlah... lepas ni kau boleh lah kata aku 'suicide bomber' pulak... macam-macam spesis orang melayu ni ya...!

Aku bukan JMC punya members dan tak mungkin aku join JMC sebab aku part time je dgn JNSSB. Aku dah ada keje tetap dan takde banyak masa untuk join JMC. Bila dia masuk paper tu dia nak beritau org dia mmg dapat kontrak dgn prinsipal Stromberg sebab ramai yg tak percaya dia dapat kontrak untuk jadi pengedar tunggal sebelum ni. Lagi pun sebelum ni kan kau pertikai yang dia dah jual ke banyak negara Asia lain sebab yang kau fikir cuma 2 negara aje! Cikgureza ni makin banyak jawapan yang kitorang bagi untuk soalan-soalan tahap tinggi dia (konon!), makin dia tak faham & makin dia keliru...entahlah... lepas ni kau boleh lah kata aku 'suicide bomber' pulak... macam-macam spesis orang melayu ni ya...!

aku bercakap dari segi fakta dan angka..since kat sini takde sapa pun boleh verify setakat ni pasaran mana yg JNSSB dah jual selain Thai dgn Indon..(kalau ada citer le..)..

so, yg kau nak marah apsal? aku tak kata lak yg JNSSB tipu pasal 56 negara tu? (ada ke aku kata?), aku cuma tanya, apa strategi penjualan nya..sebab setakat ni kontena yg sama (dua buah-dgr cerita) masih kat indon dan takde sapa yg boleh verify citer tu..

BTW, kau silap, kau belum tahap suicide bomber lagi, lambat lagi..takat ni yg aku tgk baru tahap gila isim je.. :lol:

P/s: ni satu kisah, kalau kau nak citer sgt pasal distribution rights kat Asian region ni...

ada satu company tu dah patent right untuk jual 'capal Nabi', so dia boleh jual satu dunia dah skang ni, dan takde company kat dunia ni boleh guna design capal Nabi tu dan jual melainkan melalui company ni.. Hmm, tapi yg tu benchmark sales dia ke? sebab takat ni, kat Ipoh pun aku tak nampak lagi capal tu.. (just sebagai satu tamsilan..).

nak dgr lagi ke pasal company2 yg dah dapat edaran tunggal untuk produk yg dia sendiri rasa unik?(tapi sebenarnya melambak ada kat market..)

ko xnak join ke cikgureza...aku nk join ler nampaknye ni...fatwa belum kuar lagi...

soryy.. tapi style aku di kelas perdagangan tingkatan 4 sekolah menengah ni, kalu aku tak paham bisnes tu aku memang tak join..so, aku dlm proses cuba memahami lah ni..

BTW, aku tak galakkan dan aku juga tak halang korang nak join SP tu, iaitu sebagai satu hit and run punya money making for 8 month period..

assalamualaikum warahmatullahi wabarakatuh

...in life, the best salesman always win..

jgnla korang heran lak..ada sesuatu yang saya nak konsikan kat sini kat korang...tp sblm saya teruskan..stop imagine salesman mcm yg penah tipu korang ngan kad gores tu..salesman yang saya maksudkn ni maksudnya lebih luas..

salesmanship ni ialah cara yg kita gunakan apabila kita mahu orang setuju dan menerima idea yg kita utarakn..guru itu seorg salesman,bapak kita itu sorang salesman...nape? kan ke kita percaya dgn diorg, malah kita ikut nasihat diorg, mintak nasihat diorang...

berdasarkn pengalaman saya..kita akan sentiasa boleh pengaruhi org setuju dengan kita klu kita boleh show benefit dgn baik dan tepat..betapa mudahnya dapat benefit tu..dan betapa securenya benefit tu..anda joinla mana2 oppprtunity anda sentisa akan bole buat duit punya..

selain itu kita kena show confident dan proof apa2 yg kita claim, dan apa2 yg prospek mintak..presentation plak mesti menunjukkan sikap yang mature...sikap melenting hnya akan menyebabkan kita kelihatan cam bebudak yg tak tau apa kita cakap..

dan lesson yg paling berharga sekali bg saya..never condemn ur prospek!!!..never and ever...why? coz prospect ni akan bawak mulut..and in the end u lak trima padahnya...lebih2 lg dalam forum camni..so many people tgk thread korang ni..tak penah trtanya ke nape jarang ada post dr org lain selain dr korang2 je?..

saya dah bgtau camne nak pengaruhi org..sbb tu saya tak penah suka dan setuju klu mana2 company atau opportunity gunakan semangat kemelayuan dan agama..why? sbb ia tak perlu..

if ur product good enough...and your presentation good enough..people will join..camne lak dgn bangsa lain? mesti diorg boring gila dan malas nak ikut sebab dgr perkara2 melayu je..

JNSSB ni program partnership..jd pada pendapat saya..profit dan sales figure bukanlah sesuatu yang perlu dirahsiakan ataupun susah didapatkn..malah ia mesti dihebahkan untuk meyakinkn investor sedia ada dan menarik investor lain..everybody happy..

u invest money sebab nak profit...benda ni obvious sgt..so klu pada masa yg sama kita bckp pasal survival bangsa dan agama..easily people can sense u tak ikhlas(tak kirala niat u mmg ikhlas ke tak)...dan takkan ada org yg nak dicop tak syg bangsa dan agama sendiri hanya kerana berfikir 2 kali nak melabur RM500 atau RM5000..and nobody jugak suka rasa diugut...so pleasela jgn ckp klu takut tanggung risiko jgnla join...itu menunjukkan sikap immature dan arrogant..

thread ni kanke dimulakan nak promote bines korang..so buatla pro skit..dan takkanla korang expect suma bjln lncar dan takkan ada isu..apa2 bisnespun mesti menghadapi benda ni..handle la dgn baik..tunjukkan kebaikkan dan kebenaran korang smpi org dah takde mende nak bangkitkan lagi..

company tu bukan korang punya..product pun bukan korang punya..so korang cuma promote opportunity..jadila salesman yang the best..

Akum...

hemm.... bole than kan topik JNSSB ni :D

dah macam styl korang dah cuba jawab...nampaknya tak kira apa jawapan dari ahli,samada cara pro ke tak pro ke...

Cikgu Reza masih melekat kat sini.Naik STEAM latu. :P

Tapi apa2pun bagi korang yg dah joint thniah kerana aku nampak nilai kesatuan.

Aku kat sini pun dah joint gak :D

Tak kisah la org nak cakp tak pro ke,bawak mulut ke,penipu ke....yg pasti kita semua(ahli rasa yakin) ini ygh penting.bagi yg nak joint kami mengalu-alukan kedatangan anda.bagi yg tak nak joint kami mengalualukan jugak kedatangan anda.Kerana bagi kami anda semua adalah bakal ahli potensi gak ;)

Jgn tanya saya pasal kira2.Sebab aku fail benda ni.Tapi ni la keindahan JNSSB.org tak pandai sgt tentang business pun dah mula tanam cita2 nak jadi usahawanInsaalah suatu hari nanti aku pun nak ada perniagan sendiri macam Cg Reza....Dan JNSSB akan menolong org macam aku untk mencapai cita2......

BANGGANYA JADI MELAYU!

assalamualaikum warahmatullahi wabarakatuh

...in life, the best salesman always win..

thread ni kanke dimulakan nak promote bines korang..so buatla pro skit..dan takkanla korang expect suma bjln lncar dan takkan ada isu..apa2 bisnespun mesti menghadapi benda ni..handle la dgn baik..tunjukkan kebaikkan dan kebenaran korang smpi org dah takde mende nak bangkitkan lagi..

company tu bukan korang punya..product pun bukan korang punya..so korang cuma promote opportunity..jadila salesman yang the best..

erm rasenye ahli2 yng dh bg penerangan tu semuanye dh pon menerangkan perfectly opportunity yng diberikan oleh sykt jnssb ni...dan yang sekarang ni soalan2 berbangkit yg tgh hangat diperbincangkan ni sebenarnye ahli2 xboley nk jwb sbb soalan2 tu smer nye pihak sykt je yang berhak jwb so sya cdgkn ahli2 xperlu la menjawab lg soalan2 sebegini sbb kite just perlu ceritakan opportunity yg diberikan sykt...kpd yang nk tau atau nk tanye macam2 tu boley la tanye secara terus/langsung dgn pihak sykt...sbb tu sykt sediakan program kursus tu...bg yang xjadi ahli lg pon boley g kursus tu...so sampai sane tanyekan la...bg kami yg dh g kursus tp xdpt nk jwb soalan2 demikian bkn la sbb xamik tau langsung but we all only know the concept and we think its enough that y we dont ask for more...so for those that think need more info just ask them directly then dh dpt jwpannye boley la kongsi kat sini ok.... B)

erm rasenye ahli2 yng dh bg penerangan tu semuanye dh pon menerangkan perfectly opportunity yng diberikan oleh sykt jnssb ni...dan yang sekarang ni soalan2 berbangkit yg tgh hangat diperbincangkan ni sebenarnye ahli2 xboley nk jwb sbb soalan2 tu smer nye pihak sykt je yang berhak jwb so sya cdgkn ahli2 xperlu la menjawab lg soalan2 sebegini sbb kite just perlu ceritakan opportunity yg diberikan sykt...kpd yang nk tau atau nk tanye macam2 tu boley la tanye secara terus/langsung dgn pihak sykt...sbb tu sykt sediakan program kursus tu...bg yang xjadi ahli lg pon boley g kursus tu...so sampai sane tanyekan la...bg kami yg dh g kursus tp xdpt nk jwb soalan2 demikian bkn la sbb xamik tau langsung but we all only know the concept and we think its enough that y we dont ask for more...so for those that think need more info just ask them directly then dh dpt jwpannye boley la kongsi kat sini ok.... B)

Salam,

Betul kata adamfamily tu. Saya pernah bekerja kat Secretariat Dept sebuah Bank terbesar kat M'sia. Apa yg saya tahu banyak perkara syarikat tidak boleh didedahkan kepada staff2 apatah lagi kepada org luar.

Saya juga telah diberi peringatan oleh Bos saya supaya tidak menjawab sebarang soalan yang berkaitan urusniaga syarikat, projek, perancangan, mesyuarat dsbnya... Rahsia syarikat tidak boleh didedahkan. Seperti kontrak yang diperolehi oleh Jai, tidak boleh didedahkan kepada org ramai ataupun ahlinya, mungkin membawa lebih banyak keburukan daripada kebaikan.

Harap dapat membantu... :D

"Ya betul tu","ya, betul tu" dan "ya betul tu.." :lol: (kata circles of friends JNSSB serta para pengiklan yg dijemput untuk turut serta...)

untuk itu aku quote kan sedikit kata2 dari Yadi..

Tapi ni la keindahan JNSSB.org tak pandai sgt tentang business pun dah mula tanam cita2 nak jadi usahawan Insaalah suatu hari nanti aku pun nak ada perniagan sendiri macam Cg Reza....Dan JNSSB akan menolong org macam aku untk mencapai cita2......BANGGANYA JADI MELAYU!

Kalau kau nak jadi usahawan, bende mula2 kau kena tau adalah- CASHFLOW engkau!

sebab, sebenarnya aku tak tau level usahawan melayu mana yg korang nak jadi.. dan nampak gaya nya ada yg akan jadi usahawan yg kalau orang tanam ubi, semua nak tanam ubi, kalau tanam pisang, semua tanam pisang..kalau tanam buah naga, semua tanam buah naga.. dan tak pernah kisah pun market value ke, market movement ke, future punya growth/losses ke..

dan kalau masih nak tahap tu, aku tak leh kata apa le..cumanya, tak boleh le di gelarkan korang ni usahawan, since takde apa yg nak diusahakan pun, melainkan menjadi pengiklan ...(not even a salesman..)

Aku juga tak paham dari aspek mana yg kata JNSSB akan membantu mencapai cita2 (untuk menjadi usahawan?) kalau dari segi bentuk apa yg korang dapat di kursus tu, ternyata, lebih ramai yg gila isim dari berpijak di bumi yang nyata, dan kalau kata DUIT yg di berikan akan membawa haluan bisnes korang, maka, apa yg boleh aku katakan, adalah, duit bukan segala2 nya!

Dan tak semstinya kalau korang ada duit yg berkepul2 apa juga bisnes yg korang buat akan maju serta meningkat.

Masa telah mengajar kita, orang keliling kita ramai yg telah 'mengunakan duit' untuk bisnes tanpa apa2 persediaan yg cukup dan terus terjun ke dalam market place yg dia sendiri tak paham..(kalau nak panjang lebar, kau cari thread yg aku bukak kat BISNES ni, yg ada kat pin tu, baca 18 kali sampai paham..), Cumanya secara pendek, jgn ingat kalau ada duit, boleh nak bisnes..bukan duit encik..percayalah..

Ni pulak dari adamfamily....

em tul tu aku sokong ko yadi...

bab2 kira2 ni sebenarnye macam mane skali pon xkan setel punye jadi aku cadangan pada cikgu reza yang nampaknye tengah minat sgt nk tau pasal

nilai2 calculation ni sampai die puas ati ni...so cikgu reza kalau awak nk betul2 puas ati awak boley la dipersilakan untuk menghubungi pengarah pemasaran jnssb en kamal badrul...

kalo die yg cakap bru nk percaye la kot.....nk no die boley sms saya nanti sya bgkan pada cikgu...saya rase ape yang ahli2 dh bg info kat cikgu tu bknnye xbetul tp mmg setakat tu je yang kitorg tau bkn sbb kitorang xnk tau pasal bende2 tu sumer tp cukp la rasenye kalo kite dh tau hala tuju sykt dan apa visi dan misi sykt

Sebagai tukang canang kebaikan serta 'peluang-peluang' yg di hebahkan disini, aku cadangkan ahli JNSSB buat satu disclaimer lebih kurang begini :

" kepada yg nak tahu sales strategy yg akan di gunakan oleh JNSSB untuk memantapkan sales syarikat , sila jgn tanya kami (yg sudah pergi kursus dan bayar RM500 ni!). Sebab, yg kami tahu, dapat duit je, yg lain2, harap maaf, kami tak dapat bantu.. Lebih senang kalau korang sendiri bayar RM500 pehtu dgr sendiri penerangan dari Dr.Jai, yg mana telah kami dgr dan telah kami faham, serta kami masih tak tahu apa sales strategy dia.., cumanya sebagai orang islam, kami percaya dia boleh jual, sebab dia kata dia boleh jual. So ok le tu.. takkan dia nak tipu kut.."

Ini supaya lebih mudah forumers2 yg nak tahu lebih lanjut, untuk faham situasi sebenar korang kat sini, iaitu hanya sebagai pengiklan..

jadi kte yg dh join ni ape yang kite perlu buat cuma perlu yakin pada management sykt yang akan berusaha untuk mengaut keuntungan sbb dh diorg yang buat plan macam tu, kalo kite tau pon figures2 tu xdpt nk bantu sykt pon just boley tambah keyakinan prospek2 yang bru nk join je...so yg penting kite yakin dgn sykt dan doakan semoga sykt akan terusberkembang maju insyaallah skyt akan bertahan buat selamanya....

Ya, begitu juga bank atau pembiaya bisnes korang nanti, diorang juga akan hanya mampu berdoa bisnes korang akan ok.. So, kalau nak ber fantasi begitu, memang gitulah kot fantasi dunis bisnes di luar sana..

so kalo cikgu nk tau pasal brape sale tu sume cikgu boley tanye sendiri pengarah pemasaran...bkn sy taknak call n tanye die tp biar cikgu je tanye sendiri bg pueh ati sbb kalo ade yng dh tanye n berikan penerangan lg still cikgu xpaham so better ask urself or anybody wakil tuk cikgu yg bkn ahli jnssb lg g tanye....

hmm. ini boleh lah di kategorikan sesuai dgn diclaimer cadngan aku tu..

erm rasenye ahli2 yng dh bg penerangan tu semuanye dh pon menerangkan perfectly opportunity yng diberikan oleh sykt jnssb ni...dan yang sekarang ni soalan2 berbangkit yg tgh hangat diperbincangkan ni sebenarnye ahli2 xboley nk jwb sbb soalan2 tu smer nye pihak sykt je yang berhak jwb so sya cdgkn ahli2 xperlu la menjawab lg soalan2 sebegini sbb kite just perlu ceritakan opportunity yg diberikan sykt...kpd yang nk tau atau nk tanye macam2 tu boley la tanye secara terus/langsung dgn pihak sykt...sbb tu sykt sediakan program kursus tu...bg yang xjadi ahli lg pon boley g kursus tu...so sampai sane tanyekan la...bg kami yg dh g kursus tp xdpt nk jwb soalan2 demikian bkn la sbb xamik tau langsung but we all only know the concept and we think its enough that y we dont ask for more...so for those that think need more info just ask them directly then dh dpt jwpannye boley la kongsi kat sini ok....

Mcm aku cakap lah, kalau korang masih di level bisnes melayu yg kenis ikut orang tanam ubi kalau dgr cerita ubi tgh ok, ataupun, tanam pisang sebab dgr cerita orang pisang tgh ok, maka bolehlah begini, sebab inilah level bisnes melayu yg zmana tu, dan tak berapa praktikal di zaman ni..

bg kami yg dh g kursus tp xdpt nk jwb soalan2 demikian bkn la sbb xamik tau langsung but we all only know the concept and we think its enough that y we dont ask for more

ni sikap yg amat berbahaya, sebab you THINK you knew the concept, tapi sebenarnya tidak.

Dlm marketing, ada satu sifat Neuro Logic Programming (NLP) (akan aku cover bab ni di thread aku nanti), iaitu NLP yg di gunakan di 'EMOTION', dan seseorang yg mempunyai kelemahan NLP di emotion akan mudah di pengaruhi untuk bertindak mengikut arahan orang yg mengaturcara NLP pada dia tadi...

So, dari segi ini, JNSSB memang agak bagus dlm NLP dia, sebab yg 'terprogram' di sini, aku tgk emotion korang sememang nya begitu.. Aku tak nak bagitau bende ni dan sebab tu lah aku tanyakan soalan2 yg sebegini, iaitu untuk membantu rakan2 forumers yg belum terjebak lagi setakat ni, dan memberi clearer view bahawa, dunia realiti bukanlah semudah yg korang(ahli JNSSB) cerita tu.. but since korang dah sampai tahap mcm nak bagi conclusion , maka aku dedahkan lah bende2 ni..

(Pada yg tak paham tu, maybe boleh spend duit sikit untuk Talks2 dan Seminar international, iaitu selain daripada talks yg di buat di JMC /JNSSB... Speaker2 di talks tu akan memberi korang apa sebeanrya yg sedang berlaku di luar kepompong tu...)

Salam,

Betul kata adamfamily tu. Saya pernah bekerja kat Secretariat Dept sebuah Bank terbesar kat M'sia. Apa yg saya tahu banyak perkara syarikat tidak boleh didedahkan kepada staff2 apatah lagi kepada org luar.

Saya juga telah diberi peringatan oleh Bos saya supaya tidak menjawab sebarang soalan yang berkaitan urusniaga syarikat, projek, perancangan, mesyuarat dsbnya... Rahsia syarikat tidak boleh didedahkan. Seperti kontrak yang diperolehi oleh Jai, tidak boleh didedahkan kepada org ramai ataupun ahlinya, mungkin membawa lebih banyak keburukan daripada kebaikan.

Harap dapat membantu...

:lol: memula aku nak tanya, yg tak leh cerita tu kat customer ke, kat partners bank tu?

Apa ke logic nya partner bisnes sendiri tak tahu apa partner dia punya marketing startegy? :lol: . bukak le bank tu sendiri, pakai duit sendiri... sentul betul...

Jgn salah paham, yg takleh citer tu hanyalah setakat kepada customers/clients atau kawan2.. tetapi kepada prospect partners, marketing plan serta stratgey bukanlah satu 'rahsia syarikat'.. Ini penting, sebab yg nak diyakinkan tu, bukan syarikat, tetapi orang yg nak keluar duit tu..so, korang kkonpius ni, dan nampak yg sebaliknya..dan sebab tu lah korang mcm tak puas hati je bila aku tanya solan2 yg aku tanya tu..

BTW, selagi korang masih di putera.com, maka adalah lebih baik untuk aku bertanya2 di sini, since korang sendiri dah ada kat sini, dan forum bukanlah tempat untuk beriklan, tetapi untuk berdiskusi sesama kita..

sekian, arigatou gazaimasu..

Hokaido..Nihonn

Edited by cikgureza

ai cikgu xkan dh nak naik gile isim kot....ke dh nk jd tahap suicide bomber nih cikgu...

yang aku bg tu pon bkn nye kate xpuas ati ke ape pon kan....rase xde unsur2 gtu pon

rasenyer pasal bisnes plan n strategy smer dh pon diceritakan tul x?

skang ni byk soalan yang cikgu byk tanyer smer info ade ngan pengarah sykt...so kalo nk tau pasal tu sume boley la tanye ngan they all n kalo ade pape pendapat nk mantapkan biz jnssb boley gak la bgtau direct kat diorgkn...mane le tau diorg nk amik cikgu jd pengarah pulakkan...bkn ape pengarah2 yang sedia ada sekarang ni pon mmg pon daripada ahli2 jugak....

:lol: (sorang lagi suicide bomber in the making..- tgh set henpon kat badan dia)

Bisnes plan n strategy? korang dah cerita? kat mana? aik? yg aku nampak, cerita pasal kontena (yg belum sampai) ke Indon tu je..

So, teruskan cerita pasal 'peluang-peluang' tu disini encik adamfamily, (kalau masih belum set timer peletup tu lah.. wakakaka). kalau ada lagi 'fakta-fakta 'menarik, harap tak kisah kalau kita diskan di sini, sebab board ni tempat discusions, so sesamalah kita berforum dengan jayanya...

P/s: lupa lak, aku check kat website aku aritu, ada satu IP address ni duk buat searching dgn keyword 'Jai Network System..' hehehhe.. cari apa tu? jumpa ke? Nasib baik kat sini takleh tunjuk #whois, sebab salah, kalau tak boleh lah aku share Ip mamat yg masuk tu kat sini... wakakakakaka.

BTW- IP address adalah Internet Protocol address- harap maklum bagi yg belum tahu, dan bagi yg masuk sini sebagai pengiklan dan tak tahu pun ada topik khas pasal IP ni diskas kan di putera.com :rolleyes: )

sekian..

arigatou gazaimasu..

(masih di) Hokkaido, Nihhon..

Edited by cikgureza

Tak apa la Cikgu....kami yg tak brapa pandai tapi nak jugak rasa gaya usahawan macamnala...

Bab duit bukan segalanya tu betul..tapi hampir segalanya :blush:

aku bercakap dari sudut yg lain skit ok???

senang cakap sebelum ni nak beli susu anak pun terkebil mencongak angka....sekang ni ok skit...abis jer beli :lol:

Sama ada taraf kami ni bawah dari salesman ke business man ke...apa yg kami ble katakan di sini ......

ALHAMDULILLAH......

P/S bila nak pekena teh Cikgu???

Akum....

pada hulubalang dan panglima JNSSB yg dok dekat kawasan sekitar batu Cave bole la kita jumpa skali skala sembang2 sambil minum teh :lol:

Yg bukan Ahli pun ble joint pekana teh skali.

Tak apa la Cikgu....kami yg tak brapa pandai tapi nak jugak rasa gaya usahawan macamnala...

Bab duit bukan segalanya tu betul..tapi hampir segalanya :blush:

aku bercakap dari sudut yg lain skit ok???

senang cakap sebelum ni nak beli susu anak pun terkebil mencongak angka....sekang ni ok skit...abis jer beli :lol:

Sama ada taraf kami ni bawah dari salesman ke business man ke...apa yg kami ble katakan di sini ......

ALHAMDULILLAH......

P/S bila nak pekena teh Cikgu???

mak aih... duit beli susu takde pun buleh spend banyak2 untuk money making program? dashat ilmu yakin pada Allah tu.. memang tawakkal betul..

kira lepas 8 bulan ni, stok susu,lampin semua dah cukup le kan? Alhamdulillah...

Pasal teh... baru lepas minum teh gunung Jopon ngan client.. ada lagi 7 appointment kat sini, pastu aku balik nanti, kita kena teh.. insyallah...

arigatou gazaimasu..

(baru lepas kena ramen, di..) Hokkaido, Nihhon...

(watashi wa marayjin desu..)

mak aih... duit beli susu takde pun buleh spend banyak2 untuk money making program? dashat ilmu yakin pada Allah tu.. memang tawakkal betul..

kira lepas 8 bulan ni, stok susu,lampin semua dah cukup le kan? Alhamdulillah...

(watashi wa marayjin desu..)

Dasyat tu tak la....Tapi rasa lage skit...

Wah...Sampai jepun Ckg...kalu ada gambar ble la share...

Kalau ada rezeki suatu ri nanti Inshaallah sampai.