Jump to content
freakery

Merokok@smokers

221 members have voted

1. 1. Adakah anda merokok?

• Ya
      91
    • Tidak
      130

Recommended Posts

Aku sebenarnya bukanlah perokok, tapi kalo aku gi berekreasi, cam camping kat pantai ke hutan ke, so aku secara auto mesti jadi perokok pnye, c yap beli lebih buat stok. Di rumah tak merokok (Sbb tak dapt lesen) kat pej pun tak merokok, kat luar jln2 ngan kawan pun tak merokok, cuma itulah kalau beriadah je jauh dari kluarga dah ubah jadi prokok. Aku tak ketagih sangat, boleh berhenti pada bilabila masa, cuma fokus di minda je. Lebih-lebih lagi kalau dah rasa batuk2 tue, itulah masa yang sesuai untuk fokus berhenti merokok sbb tanda2 awal dah menunjuk.....

Aku sebenarnya bukanlah perokok, tapi kalo aku gi berekreasi, cam camping kat pantai ke hutan ke, so aku secara auto mesti jadi perokok pnye, c yap beli lebih buat stok. Di rumah tak merokok (Sbb tak dapt lesen) kat pej pun tak merokok, kat luar jln2 ngan kawan pun tak merokok, cuma itulah kalau beriadah je jauh dari kluarga dah ubah jadi prokok. Aku tak ketagih sangat, boleh berhenti pada bilabila masa, cuma fokus di minda je. Lebih-lebih lagi kalau dah rasa batuk2 tue, itulah masa yang sesuai untuk fokus berhenti merokok sbb tanda2 awal dah menunjuk.....

bagus la camni..susah nk carik org yg leh control ketagih rokok ni..

rokok nih wat abes duit jerk..

pastu blh wat nyawa pendek..

klu duit tuh simpan..

kan blh make-up komputer..

blh upgrade komputer..

bukan ker berfaedah tu..?

betul tak? :lol:

orang yang tak merokok sebenarnya tak paham dengan perasaan orang yang merokok...macamana perasaan mereka yang mahu berhenti merokok...aku la tu... :ph34r: ..aku perlukan dorongan sekeliling..kadang2 aku merasakan diri aku sungguh lemah..rokok yang kuat..rokok yang kawal aku.. :ph34r:

orang yang tak merokok sebenarnya tak paham dengan perasaan orang yang merokok...macamana perasaan mereka yang mahu berhenti merokok...aku la tu... :ph34r: ..aku perlukan dorongan sekeliling..kadang2 aku merasakan diri aku sungguh lemah..rokok yang kuat..rokok yang kawal aku.. :ph34r:

aku pun..... -_-

aku tgk warga2 putera ni baik2 semua kata 'tak' pada merokok. ke korang je ckp 'tak' tp depan PC, tgn kanan pegang mouse, tgn kiri lak pasang pelita x kira siang or malam....hahaha(kebiasaannya aku tgk la) jgn marah

kpd yg merokok teruskanla merokok. aku x halang, aku paham perasaan perokok

dan kpd yg x merokok or ade niat nak merokok hentikanla niat baik korang tu, sbb ape? korang tnya perokok diaorang tahu ape sbbnya...

aku tgk warga2 putera ni baik2 semua kata 'tak' pada merokok. ke korang je ckp 'tak' tp depan PC, tgn kanan pegang mouse, tgn kiri lak pasang pelita x kira siang or malam....hahaha(kebiasaannya aku tgk la) jgn marah

kpd yg merokok teruskanla merokok. aku x halang, aku paham perasaan perokok

dan kpd yg x merokok or ade niat nak merokok hentikanla niat baik korang tu, sbb ape? korang tnya perokok diaorang tahu ape sbbnya...

huh..teryata ko ni sungguh memahami...jom lepak ngan aku..aku payung ko rokok bebanyak..hahahaha :ph34r:

Nak merokok bulih..... tapi jangan le merokok di tempat atau orang yg tak suke merokok....

Tu jer... sebab berdosa membahaya kan kesihatan orang lain....

Tu la.... kita tak tahu..... dgn rokok pun bulih dapat dosa...

Contoh kita berkawan... dlm satu bilik... pastu isap rokok takper la... ni ader plak kawan yang tak isap dah ler tu asap rokok kan nyer leh kontrol... bila dah hambus tu terbang le... kawan yang tak isap pun terpaksa la isap.... Dengan secara tidak langsung kita sudah membahayakan kesihatan orang lain... macam menganiaya plak kawan kiter tu... takkan berdosa... tu baru skit.... tak masuk asap moto, keta lagi.... Dah la tu tak pasal kawan kiter plak tegur belakang...(cakap belakang le) dah kawan kiter dapat dosa plak yg tak merokok tu....

Jadi aperkah hukum merokok dari segi Agama Islam.....

Rase2 kena le cipta alat atau botol... kalau nak hambus asap rokok tu.. hambus je lam botol... takder le membahayakan kesihatan orang lain... Takde le menganiaya orang lain... tak perlu le minta maaf pade orang lain... Hanya maaf kan diri sendiri selepas solat sebab menganiaya diri sendiri....

Tu pendapat aku ler.... :rolleyes: Mungkin ader kawan kiter yang jadi duktor leh buat penerangan lebih lanjut dari segi kesihatan, dan pakar ekonomi membuat penerangan mengenai budjet rokok( wang yang dihabiskan sebab rokok)... :huh:

Kesimpulan:

1. Menghabiskan wang

2. Membahayakan kesihatan diri dan orang lain.

3. Dari nombo 2 dikategori sebagai menganiaya diri dan orang lain

4. Sampah dan abu dari puntung rokok kalu dibuang di merata...

5. Mendapat dosa sekiranya tak minta maaf pada rakan yang hidu asap rokok tadi... cube la bayang kan dosa kita lam satu hari tanpa kita sedari....

harap aku pun tak merokok pd mase terdepan nanti.... :huh:

Yang untung huhuhu paham2 jer le.... :lol:

hehehe...samer la ngan aku...bukan aku taknak berenti isap rokok...dah try...tapi tak bertahan lama...sekeliling aku sumer isap rokok...btw bagi aku kalau nak berenti isap rokok mesti kena nekad betul2 nak berenti....walau ape pun yang terjadi...hehehe...(ntah bila la aku dapat berenti isap rokok) :blink:

bapak aku merokok............

sedara aku x merokok.............

mak aku x merokok............

kakak aku x merokok..............

adik aku?...........ntah.............

kawan2 aku semua merokok.....................

amoi aku?.....he he he aku carik perempuan lain kalo dia merokok..................

jiran aku?..........ntah x nampak plak asap rokok..................

Kustomer aku?........ada yg x ada yg giler merokok abis abu kena mobo ngan FAN cheitt

bos aku?........x leh merokok pasal dia dah tua.........ha ha ha

Tu semua 'diorang'! tapi ngko camana? Hee :mellow:

Aku? Alhamdulillah semua satu family aku tak merokok... s-kelip.gif

huh..teryata ko ni sungguh memahami...jom lepak ngan aku..aku payung ko rokok bebanyak..hahahaha :ph34r:

rokok jer? x pela.. klu KFC ker, pizza, x pun plg kurang nasi kandar ker bole la aku layan hehehe... aku bawa payung sendiri pun x pe...hahahaha

rokok jer? x pela.. klu KFC ker, pizza, x pun plg kurang nasi kandar ker bole la aku layan hehehe... aku bawa payung sendiri pun x pe...hahahaha

kfc kalau harga rm10 skali makan dah abis..

kalau rokok harga rm10, paling laju pun 2 hari..

baik ambik rokok.. keskeskes

wah wah wahhh ramainya ustaT dalamni :P

aku memang cuba nak berhenti hisap rokok, tapi....

kastam asyik supply aku dengan ni je. camana nak berhenti ntah. asal nak berhenti je dapat stok free. asal nak berhenti je dapat stok free. (dan ulang sampai 10 kali)

waaaaaaaaaaaaaaah ah ah ah ah ahahhaa lariii (sambil bakar rokok sebatang)

Takpe...lebih baik isap rokok drpd isap benda yg bukan2..da try berenti...tp jap gi tension mesti carik rokok balik..kalo nk wat keje tu x dpt isap rokok buntu kepale otak ni..x tau la bile nk smpi seru ni..jgn x sempat sudah ler.. :(

Tu semua 'diorang'! tapi ngko camana? Hee :mellow:

Aku? Alhamdulillah semua satu family aku tak merokok...

aku x merokok...........x boleh merokok.........mak aku `sumpah` aku kalo merokok..........bagi aku merokok ni umpama MALWARE yg akan membuka2 pintu atau HOLES membolehkan `trojan` dan `worm` menyerang sistem dan perkakasan yg lain..............

P:Skalo badan dah rosak leh format atau recovery balik x pe............x pun carik kat kedai 2ND hand memana yg x pakai.......atau lum rosak................

Smoke and cigarette sucks!

Ye, yg ni aku boleh faham kot, tu pun kalau rokok ni sama kes dgn minum 7 cawan nescafe sehari la... aku tak kisah kalau korang nak merokok, tapi tgk la kiri kanan... kalau yg reti dan memahami perasaan org lain yg tak merokok takpe la....dia pegi rokok jejauh...ni segelintir (tp actually aku kira lebih ramai bilangannya dari smokers yg considerate) heavy smoker bebal kepala dah tau org tak semua org suka rokok/bau-asap-rokok, selamba badak pegi hembus racun tu gak kat muka aku dan org2 anti rokok ni apsal... fahamilah diri kami yg lemah dengan asap rokok ni, boleh pitam bau menda tu... kalau kena kat anak sendiri suatu hari nanti camne...

harap ni dah jadi dorongan kepada golongan segelintir smokers yg aku sebutkan tadi - hargailah nyawa org lain di sekeliling anda termasuk anak isteri kalau pun tak mau hargai nyawa sendiri.

aku x merokok.... ade kawan aku ni, cara dia nk berenti merokok plek sket, tp akhirnyer berjaya la... duit yg dia save utk beli rokok tu, dia guna utk beli barang barang... kekadang nampak brg brg yg dia beli tu mcm bodo, tp ok la utk menunjukkan dgn duit tu dia bule beli & pkai utk tujuan lain.... siap tunjuk kat aku... ni la brg aku beli time 1st week aku merokok, yg ni plak blablabla.... korang try la, mn tau menjadi :P

ada 2,3 org mmbe aku brenti merokok, caranya ialah dengan isap lolipop...bila diorg rasa nk merokok, diorg beli lolipop...

pelik, but seriously, cara nie da berkesan kat 2,3 org mmbe aku.. :blush:

ada 2,3 org mmbe aku brenti merokok, caranya ialah dengan isap lolipop...bila diorg rasa nk merokok, diorg beli lolipop...

bahayani lolypop kekekeke

Ada pulak diantara member aku, nak berenti rokok dioarang beli roko kemedian biarkan camtu aja. Sampai ada dua tiga kotak rokok. Tapi hempahnya bila time diorang tak tahan sangat rokok yang disimpan atas tujuan nak berenti tu di"qada" sampai habis.. tak ke bengong tu?

majlis fatwa kebangsaan telah sebulat suara bersetuju merokok adalah HARAM!!!

Brader..sila sokong hujah anda dengan bukti..jangan memain sedap cakap jer..Majlis fatwa pun x letak hukumnya haram terus..tetapi mengikut keadaan dan tempat hukum tu boleh jadi harus,makruh atau haram.. http://www.e-fatwa.gov.my/mufti/fatwa_sear....asp?keyID=1147

Edited by zzool

cam arale lak...hoyoyo.. ^_^