Jump to content
freakery

Merokok@smokers

221 members have voted

1. 1. Adakah anda merokok?

• Ya
      91
    • Tidak
      130

Recommended Posts

AKIBAT ROKOK

Akibat negatif dari rokok, sesungguhnya sudah mulai terasa pada waktu orang baru mulai menghisap rokok. Dalam asap rokok yang membara karena diisap, tembakau terbakar kurang sempurna sehingga menghasilkan CO (karbon mono oksida), yang disamping asapnya sendiri, tar dan nikotine (yang terjadi juga dari pembakaran tembakau tersebut) dihirup masuk ke dalam jalan napas.

CO, Tar, dan Nikotin tersebut berpengaruh terhadap syaraf yang menyebabkan :

- Gelisah, tangan gemetar (tremor)

- Cita rasa / selera makan berkurang

- Ibu-ibu hamil yang suka merokok dapat kemungkinan keguguran kandungannya

Tar dan Asap Rokok

Tar dan asap rokok merangsang jalan napas, dan tar tersebut tertimbun disaluran itu yang menyebabkan :

- Batuk-batuk atau sesak napas

- Tar yang menempel di jalan napas dapat menyebabkan kanker jalan napas,

lidah atau bibir

Nikotin

Nikotin merangsang bangkitnya adrenalin hormon dari anak ginjal yang menyebabkan :

- Jantung berdebar-debar

- Meningkatkan tekanan darah serta kadar kholesterol dalam darah,

tang erat dengan terjadinya serangan jantung

Gas CO (Karbon Mono Oksida)

Gas CO juga berpengaruh negatif terhadap jalan napas dari pembuluh darah.

Karbon mono oksida lebih mudah terikat pada hemoglobin daripada oksigen

Oleh sebab itu, darah orang yang kemasukan CO banyak, akan berkurang daya angkutnya bagi oksigen dan orang dapat meninggal dunia karena keracunan karbon mono oksida. Pada seorang perokok tidak akan sampai terjadi keracunan CO, namun pengaruh CO yang dihirup oleh perokok dengan sedikit demi sedikit, dengan lambat namun pasti akan berpengaruh negatif pada jalan napas dan pada pembuluh darah.

ader tak kt cni yg dah berenti isap rokok???.....aku dah try tp xleh laa.....nak kata tak tau bahaya mmg dah tau dah....membazir,mmg laa tp duit mmg cukup wat beli rokok....

- aku isap sekotak sehari...salem 20..(kalu keje banyak lagi teruk.. xpun time tgk bola)

- awek bg peransang pun x jadi...hahaaha...

ramai dah tau akibat isap rokok nie..

tapi masih jugak isap..termasuk gak ngan aku..start dr skolah menegah lagi..smpai skrang.

so sape2 tau tips yg bleh diterima pakai..sila kongsi..

kau beli la sebatang2 .... bila kau dah beli sebatang2 lame2 kau akan jadi malas nak beli dari situ la dapat kurangkan ......

mengelak lebih baik dari mengubati

kau beli la sebatang2 .... bila kau dah beli sebatang2 lame2 kau akan jadi malas nak beli dari situ la dapat kurangkan ......

mengelak lebih baik dari mengubati

malu weh nak beli sebatang2....xkan time jumper org wat kuar rkk batang....malu wehh

malu weh nak beli sebatang2....xkan time jumper org wat kuar rkk batang....malu wehh

^_^

usaha kan tangga kejayaan..

malu tuh pun satu cara nk tolong ko berenti rokok..

klu ari2 malu..

last2 x jadi langsung hisap rokok..

then..sedar2 dah berenti..camne? ok x

huhuhuhuhu

merokok nie kan ke tak elok.......

org yg merokok nie kan selalunya sakit dada, batuk2....

effect yg paling ketara kita boleh tengok kat bf kita, nafas dia pendek mcm org semput. Tp yg peliknya tu, dia nie active main futsal. Tp lepas main tu dia bernafas mcm tercungap2. Kesian....terseksa bebenor nengoknya... :(

merokok nie kan ke tak elok.......

org yg merokok nie kan selalunya sakit dada, batuk2....

effect yg paling ketara kita boleh tengok kat bf kita, nafas dia pendek mcm org semput. Tp yg peliknya tu, dia nie active main futsal. Tp lepas main tu dia bernafas mcm tercungap2. Kesian....terseksa bebenor nengoknya... :(

^_^

untung die ader awek cam ko..

amik berat kat pakwe..

rokok tuh kire 'ubat' die ah mase main futsal..

da abes main futsal ..

kene amik balik 'ubat' tuh..

huhuhuhuhuhu

aku pon pernah merokok seminggu.. dan jarang2 skali.. kira ketegori merokok ker??

p/s: pensyarah Pengajian Islam UM beritahu hukum merokok sekarang adalah haram... jadi, pandai2 ahh bawak bertobat ;)

kalau ada perokok yg dah memang tak bleh berenti tu, better ambil suppliment.. atleast cuba utk mencegah penyakit2 berkaitan dgn rokok ni.. tapi, kalau dah nak kene, kene jugak.. huhuh

mcm aku, aku ambik vitaminC(membuang tar, sisa toksik) dgn spirulina(mencegah dan merencatkan sel2 barah, buang tar dan nikotin, buang sisa toksik)..

tapi aku rasa untung.. abang aku nie memang kuat gila merokok.. hari tu dia suruh aku beli nasik ngan rokok.. pah2 aku beli nasik jer.. marah giler dia, dia cakap biar ahh xbli nasik pon, janji beli rokok, padahal seharian dia xmakan lagi.. patut ahh abg aku nie badan macam papan lapis jer... :lol:

tulipbiru, hang ingat senang ke nak buang tabiat merokok nie?? susah woo.. aku ni yang jarang2 merokok pon susah jgk nak berhenti, ni kan pulak org dah jadikan rokok tu cam nasik diorang... :ph34r:

kalau ada perokok yg dah memang tak bleh berenti tu, better ambil suppliment.. atleast cuba utk mencegah penyakit2 berkaitan dgn rokok ni.. tapi, kalau dah nak kene, kene jugak.. huhuh

mcm aku, aku ambik vitaminC(membuang tar, sisa toksik) dgn spirulina(mencegah dan merencatkan sel2 barah, buang tar dan nikotin, buang sisa toksik)..

ko agak2 klu kumpul sumer duit tuh..

dapat tak angkat pc high end?

duit beli rokok tambah duit ambil suppliment..

^_^ huhuhuhu

*moral of the topic..

upgrade pc lagi berbaloi dr isap rokok..

ko agak2 klu kumpul sumer duit tuh..

dapat tak angkat pc high end?

duit beli rokok tambah duit ambil suppliment..

^_^ huhuhuhu

*moral of the topic..

upgrade pc lagi berbaloi dr isap rokok..

betul...betul...

Ada sesetengah orang memang x boleh berhenti merokok. Bila dia berenti benda tuh akan bagi effect balik kat sistem badan dia sbb toksin2 dlm rokok tuh dah sebati dlm sistem badan. Itu memang yang tahap heavy lebey heavy darik heavy metal punya la. Huhu :rolleyes:

- Tar yang menempel di jalan napas dapat menyebabkan kanker jalan napas,

lidah atau bibir

wakaka kanker=kenser,ami ko amik quote dari artikel indon ker? :ph34r:

orang dapat meninggal dunia karena keracunan karbon mono oksida.

aku rase yer kot... atau saje nak tukar bahase ^_^ .. jangan mareh....

*diorang perli sbb bahase ker sbb terase (sesape lar ^_^ )

Edited by neko

kalu setakat perokok je dpt effect ok gak tp yg xtahan nyer yg terhidu asapnya.kan kes nayer tu. ttambah anak2 sian wooo..... tu yg ada mcm2 pyakit 2.

p/s: pandanglah seke :D liling anda sebelum merokok.

kan dh memebazir namanya tu......

beli rokok pun membazir. Pastu nak beli supplement lak. Mmg menhabiskan duit betul...

apa pulak membazir beli supplement

org tak isap rokok pun beli jugak benda alah niiiii

bezanya org yg isap rokok,mengunakan feadah keseluruhan bila makan vitamin C atau seangkatannya

tapi org yg tak isap rokok, akan membazir sebab, kalau badan kita tak perlu vitamin c atau dah mencukupi, badan akan buang

zat2 vitamin tu ,melalui buang air kecik :lol:

sebenarnya bukan rokok je membahaya,sebenarnya banyak lagi yg membahaya contoh makan kita sekarang ni,persekitaran kita sekarang ni,cara kehidupan manusia sekarang ni..semua mendatangkan bahaya pada tubuh badan kita

sebenarnya banyak lagi yg membahaya contoh makan kita sekarang ni,persekitaran kita sekarang ni,cara kehidupan manusia sekarang ni..semua mendatangkan bahaya pada tubuh badan kita

tambah2 lagi klu seseorang tuh penghisap rokok..

penyakit dari rokok + penyakit dr sekeliling kita..

x ke bahaya tuh.. ^_^

hahaha..pastikan dalam rokok daun tu takde daun lain selain tembakau!! kalau ada daun lain yang lembab2 tu jangan amik..BAHAYA!! :ph34r: nanti urine kantoi..masuk dalam!!

harharhar!!!aku baek lerrr..mana ada menda lembab2 tuuu..makan tak sudah ooo klu kena tangkap!!!aku isap tmbakau cap ikan jek..murah dan berkesan.. :wacko:

Edited by PGV3910

harharhar!!!aku baek lerrr..mana ada menda lembab2 tuuu..makan tak sudah ooo klu kena tangkap!!!aku isap tmbakau cap ikan jek..murah dan berkesan.. wacko.gif

antara perkara yang mungkin boleh mgurangkan kadar isap rkk tiap ari

apa yang boleh aku lakukan untuk tegakkan ideology "merokok itu best" macam nak buat "rokok fan club" pastu letak moto " merokok melambangkan prestasi unggul "

aku macam nak goda orang isap rokok jer..(pasal aku tengok rating kat vote merokok sikit sangat...kan best kalau 50%-50%)

kebaikkan merokok=bantu kerajaan, pasal apa? kalau orang tak merokok....brape ringgit jer contributor dia pada cukai kerajaan?...so orang merokok lebih koprehensif dari orang yang tak merokok..pasal beli rokok..

Best..jom merokok reramai,..sekian hasutan dari aku..