Jump to content
freakery

Merokok@smokers

221 members have voted

1. 1. Adakah anda merokok?

• Ya
      91
    • Tidak
      130

Recommended Posts

merokok membahayakan kesihatan diri sendirik org lain dan org y tersayang....

bg sesiapa yang tidak merokok.... kalo boleh jgn plak korg selalu dok lepak ng bbdk ni

sbb org xmrokok lg cepat peparu dia ada prob..... nasihat aku pada diri aku dan org lain

Xde pekdahnye merokok...dapat murka Allah, Rasulullah SAW dan murka seluruh makhluk Allah termasuk batu dan binatang dan lain-2 lagi sebab..bila Allah murka kepada seseorang, Allah akan inform kepada Jibril. Jibril pun turut murka kepada orang itu dan menginform kepada seluruh malaikat lain. Malaikat lain pun turut sama murka terhadap orang yg Allah dan Jibril murka. dan para malaikat menyampaikan kepada setiap makhluk Allah selain jin dan Manusia dan semuanya turut murka terhadap seseorang yang dimurkai Allah...itu mafhum dengan bahasa yang mudah difahami yang dipetik daripada ayat al-Quran dan Hadis nabi SAW...

itu untuk yang belom stat dan juga untuk yg nak berenti..

tapi..kalau dah isap dan ketagih tu, otailah katakan, atau hardcore punya smokers...pendapat Syeikh Yusoff Qaradhawi, harus dia isap rokok jika dia tidak isap akan membawa kemudaratan (segera)..walaupun hukum asalnya HARAM kerana memudaratkan kesihatan jugak tapi berbeza waktunya..xisap mudharat segera, isap mudharat lambat sikit..berdosa jugak..

pada pandangan saya lebih baik ambik yang atas sekali..dan jangan teruskan isap..sebab kalau mudharat pun besebabkan nak KEMBALI KEPADA KEREDHAAN TUHAN- nescaya Allah akan balas setiap kesusahan dan kesakitan yang ditanggung dengan ganjaran pahala dan syurga ..wallahua'lam..

aku ingatkan cuma aku sorang jer beranggapan camni..takut nak post..tapi rupa-rupanya ada pendapat dari Syeikh..yang sepadan dengan anggapan aku..dan mengapa aku terpakse terus merokok...

tapi akau boleh nak berenti tak cuit terus...tapi aku berjaya mengurangkannya hisapan rokok dalam sehari..dan dapat juga aku berjimat beli mp3,CD,VCD bayar tol dan lain2..huhuhu :ph34r:

orang yang tak merokok sebenarnya tak paham dengan perasaan orang yang merokok...macamana perasaan mereka yang mahu berhenti merokok...aku la tu... :ph34r: ..aku perlukan dorongan sekeliling..kadang2 aku merasakan diri aku sungguh lemah..rokok yang kuat..rokok yang kawal aku.. :ph34r:

yg g isap awal2 tu napa?

jgn marah.. aku tanya ja

yg g isap awal2 tu napa?

jgn marah.. aku tanya ja

pasal aku nak sesuatu yang nampak ber "gaya" "mutu" "keunggulan"...tu jer....tetiba jer jadik ketagih...siol betol..

dah jadi mindset. nak study, isap rokok. ke toilet, isap rokok. lepas makan, isap rokok. mase naik moto pon, isap rokok. dah 'ter'biasa.

dah jadi mindset. nak study, isap rokok. ke toilet, isap rokok. lepas makan, isap rokok. mase naik moto pon, isap rokok. dah 'ter'biasa.

Kalaulah tetiba governemnt haramkan terus penjualan rokok ni di malaysia.. aku rasa boleh mati kebuluran korang ni.... hehe...

pasal aku nak sesuatu yang nampak ber "gaya" "mutu" "keunggulan"...tu jer....tetiba jer jadik ketagih...siol betol..

Nasib baik parent aku dah torture mindset aku, rokok = racun pestisid... hehe..sampai skang aku alergik kat asap rokok

bercakap tentang mindset...

aku sebenarnya dalam proses mendidik adik2 aku supaya jangan merokok..aku cakap buat rugi jer..

alhamdulillah...tiada satu haram pon adik2 aku tak merokok setakat ini depan mata aku...

tapi aku dalam dilema untuk mengekalkan keadaan seperti ini sampai bila...

masalahnya adik2 semakin membesar dan ada bercampur ngan bebudak yang merokok kat campus derang..

aku sendiri perokok...bagaimana aku nak jadik role-model kepada derang tentang ruginya merokok ni.. :ph34r:

tapi aku dah ter "set" kat kepala derang camni..."kalo ko nak isap tunggu la ko dah ada career senirik! xla ko dapat pow okok aku"...hahahah..malas la nak pk2.. :ph34r:

Kalaulah tetiba governemnt haramkan terus penjualan rokok ni di malaysia.. aku rasa boleh mati kebuluran korang ni.... hehe...

yup

tapi aku dah ter "set" kat kepala derang camni..."kalo ko nak isap tunggu la ko dah ada career senirik! xla ko dapat pow okok aku"...hahahah..malas la nak pk2.. :ph34r:

cube ko setkan minda adik2 ko macam electroboy:

rokok = racun pestisid...

nasib baik suami sy x isap rokok.

tp abah sy isap rokok alah rokok daun jer tp sesekali tu adalah yg mahal.

* nasihat bg perokok " makanlah asam banyak sikit sb nak cuci asid dlm badan akibat merokok"

bahaya gak merokok ni yek..

mmber aku tiap kali nak wat satu perkara. msti isap dlu...

sblm makan, slps makan, nak g kelas, lepas g kelas

kire suma perkara diorang nak wat bermula ng isap dlu la pendekkan cite.

aku tgk pon dah naik riso, kalo aku isap gak, kang aku jd cam dorang.

huhhuu takot!!

its ok selagi ko xselalu ng diorang sudah...

kalo lepak gk ng diorang try laa avoid asap tuh

70% pasif smoker terdedah utk kena lung cancer kalu nk banding ng active smoker.. ;)

tp dak2 blik aku isap rokok woo

nyampah aku bangun pagi terus bau sial.. dah la surya, busuk tu

tapi ari tu aku baru sound

tp dak2 blik aku isap rokok woo

nyampah aku bangun pagi terus bau sial.. dah la surya, busuk tu

tapi ari tu aku baru sound

bagos2.. teruskan usaha anda

*aku anti rokok ngan asap2 nyer skali :P

sapa kata boleh terus merokok..?? syeikh yusuf qaradhawi meringankan supaya orang yg ketagih rokok dapat merasai nikmat indahnya Islam..tapi dalam masa yg sama kena lah usaha supaya berhenti...sebab..

1. membunuh diri..balasannya sama seperti yg dilakukannya di dunia, dia rasakan di akhirat..dalam hadis ada disebutkan (mafhumnya) : sesiapa yg membunuh dirinya sendiri dengan menikam badannya, di neraka dia akan menikam dirinya dengan api neraka; sesiapa yg membunuh dirinya dengan terjun dari tempat tinggi, maka di neraka dia akan terjun dari gunung yg terdapat di dalam neraka; dan sesapa yg membunuh diri dengan meminum racun, maka di neraka kelak dia akan makan api neraka..semuanya berkekalan sebab dalam neraka xdak mati ke-2...walaupun dia dianggap sebagai orang beriman, tetapi disebabkan membunuh diri maka dia sebenarnya melawan kehendak dan takdir Allah..(@kafir)

2. membunuh orang lain...sedar atau tidak..orang yg merokok bukan sahaja berdosa besar sebab membunuh diri sendiri tetapi jugak berdosa besar membunuh orang lain...membunuh orang lain berdosa besar dan tak sampai tahap kufur lagi...kalau kena hukuman Qisos di dunia ataupun jika dimaafkan oleh keluarga mangsa dan dia membayar diyat (nak tau, pi ngaji) dia terlepas seksa di neraka..membunuh diri adalah kufur..

kan kalau syeikh yusuf qaradhawi mengeluarkan fatwa merokok haram..berdasarkan pulak dalil di atas ni..kan semakin jauh dari Islam sesiapa yg merokok..

Islam itu indah..tapi jangan memandai-mandai nak memudahkan Islam ikut kepala sendiri ja...salah tu

ya ampun...tapi gue bisa jadi tak keruan tanpa rokok...keja nga' bisa, lepak nga' bisa.. nga' jumpa jalan lain deh ...yuk merokok ramei-ramei...

wakakakaka,...sape ambil jalan mudah bro.???

bagus la kau punya 'moto'

tp aku rasa bila kau dapat penyakit kau akan rasa "ganjil" "murung" dan "kesunggulan" hahaha...

Nak tany korang sumer leh tak? Ape pekdahnye mrokok ni? Dah le bzir duit,pnykit pn dapt,pmpuan pn tak suke kat prokok (pmpuan baik2 je ler,klu dier sndiri yg mrokok,xtau ah.....). Klo dh mrokok, bau bdan pn dah jd len dh. Kononnye macho la isap rokok ni, tp bdan bau tengit...Cube la korang pk skit, evryday makin btmbah perokok br,especlly rmaja2 kita....sptutnye kiter kna tnjuk cntoh baik kat diorang. Ape jd ble kte dh ade anak nnti, agk2 korng la, leh tak korang nk buat biar diorang tak isap rokok? Ssah kan? Sbb kite sdiri merokok...Len la klo korng sngaja nk truskan or keklkan bdya merokok dlm fmily korng. :angry:

Nak tany korang sumer leh tak? Ape pekdahnye mrokok ni? Dah le bzir duit,pnykit pn dapt,pmpuan pn tak suke kat prokok (pmpuan baik2 je ler,klu dier sndiri yg mrokok,xtau ah.....). Klo dh mrokok, bau bdan pn dah jd len dh. Kononnye macho la isap rokok ni, tp bdan bau tengit... :angry:

Tak merokok ker...pekdahnye..? ntah la..badan ko mesti wangi kan?....orang merokok ni tak semestinya "lengit"..derang ada duit nak beli rokok..maka derang pon ada duit nak beli pewangi roll on dsb...takyah la nak tuduh sebarangan...

pompuan tak suke kat perokok..?apsal aku leh dapat amoi...? pompuan tak baik ke tu..dia tak merokok pon...

aku reply camni bukan nak flame sesapa..tapi aku tahu mungkin ada perokok lain yang rasa tak best kalau terbaca petikan dari "Yue" ni... :ph34r:

bagi aku lar... group smoke memang selese sesame sendiri gitu gak ngan x smoke....

tapi kalo group2 nih bertembung.... tu yang macam2 jadi tu... ade kate elegik (camaku jer... :lol: ), ade kate smoke tu macho...

canepon hakikat kene terime smoke x baik wat kesihatan.. so pepeandailah korang yer ^_^

Erm...tpkan, bg aku, perokok akn hdapi plbgai problem.

First, dlm minda diorang akn ada satu bnda yg akn diorang pikir evryday, iaitu ROKOK,ROKOK,ROKOK!!! So, ruang minda yg kosong yng sptutnye diisi dgn perkara yg lebih pnting tlah diisi ngan item yg xde pekdah lngsung....Cb tngok orng tak mrokok, minda diorng xkan berbisik (Eh! ari ni tak kene rokok lg nih, Eh! Rokok dah abis la, Eh! Duit xckup nk bli rokok, Eh! pnjam rokok mmbe jap, Eh! kdai ttup, Eh! rege rokok nak naik lg ker?.....ROKOK! ROKOK! ROKOK!).

Klo orng nak plih mnantu pn kbnyakn prkara yg first yg diorng tnya dlm ati mrk...Adkh bdak tu mrokok??? Situ dah jtuh 30% kredbliti kiter.

Pnykit pn senang nk datng terkam kiter cz sistem ktahanan bdan mnurun akbat mrokok...Asap dia bkn sj mnybbkan korang si perokok jer kna pnykit, orng skliling lbih tnggi rsiko kne pnykit, espcially baby or knak-knak. Itu sumer disbbkan PEROKOK.

Dan bnyak lg la......Alahai, aku pn heran la ngan perokok ni. Rokok makin mahal tp makin ramai nk bli and isap rokok. Klo RM10 sbtng pn mreka snggup bli agknyer. Aduh aduh aaduh!!!