Jump to content
freakery

Merokok@smokers

221 members have voted

1. 1. Adakah anda merokok?

• Ya
      91
    • Tidak
      130

Recommended Posts

bla..bla..bla..

kedua kafien daripada nescafe tu dapat ganti rasa gian pada nikotin.. :ph34r:

dah jadi mende lain lak....

berape hari berkesan tu yer???

dah jadi mende lain lak....

berape hari berkesan tu yer???

cukupla untuk jimat sebatang lagi rokok ...hehehehe..nak gak ker? :ph34r: ..baik jangan kalau tak biasa tersedak karang!!

cukupla untuk jimat sebatang lagi rokok ...hehehehe..nak gak ker? :ph34r: ..baik jangan kalau tak biasa tersedak karang!!

aku rase nak rekomen mende nih ngan sorang member aku...... kalo effect sampai jimat sebatang, bleh lah tu.... sbb member aku still sekotak sehari :ph34r:

aku rase nak rekomen mende nih ngan sorang member aku...... kalo effect sampai jimat sebatang, bleh lah tu.... sbb member aku still sekotak sehari :ph34r:

hohoho..aku lupa yang ko ni sensetif ngan rokok..mungkin ko tak merokok kan....cara ni memang boleh apply lat member ko kalau demi untuk mengurangkan pengambilan dos yang berlebihan..pasal sekotak sehari tu bahaya bro. baik ko ingatkan dia..kotak paling kecil adalah 10 batang rokok..macam aku pun amik 2 batang jer ...

hohoho..aku lupa yang ko ni sensetif ngan rokok..mungkin ko tak merokok kan....cara ni memang boleh apply lat member ko kalau demi untuk mengurangkan pengambilan dos yang berlebihan..pasal sekotak sehari tu bahaya bro. baik ko ingatkan dia..kotak paling kecil adalah 10 batang rokok..macam aku pun amik 2 batang jer ...

member aku nih bukak pusat tuisyen..... dulu memang aku tuisyen ngan die (member ni senior aku le kirenyer). time abis waktu tuisyen die berasaplah, x ingat dunie... bilik die memang bau le sebab bilik kecik... aku pening :wacko: kat dalam kahkahkah...

amik beberapa titis air nescafe pekat pastu sapu siket kat rokok. pastu layurkan. pastu makan uphamol 650mg 2 bijik. ulang acap kali nak study (esp a day before an exam). nescaya tak leh tdo 2 hari (boleh gune untuk jawab exam and lepaskan tension dengan main game). tapi kalo tdo, memang > 16 jam.

sape nak tiru, tiru la..

ok gak kalo kerajaan sanggup buat macam tu.

aku penah try berenti rokok dengan cara minum air kelapa muda + tembakau (kacaukan pastu tapis). minum secawan. pastu kalo terhisap rokok (or tarbau asap rokok - tak kesah la kalo orang lain yang isap ke), nescaya sakit tekak.

seriusly aku dah try (setengah cawan je - kongsi dengan member aku). and memang betul kitorang sakit tekak (tak tau la kalo coincidence ke, mindset ke, etc etc ke).. side effect die tak tau lak ape. memang sekse gak la nak merokok balik pastu.

Hehe... aku baca ko punya tips and tricks ni, nampak cam "professional" plak...hoho... Mana ko dapat ni... takkan petua turun temurun kot... ko ada jumpa doktor ke untuk dapat tips-tips camni?

Aku berminat pada tips yg quote paling atas tu... confirm selamat ke? Ngeri betul baca method ko tu...tp kalau boleh bagi stay awake...aku mmg nak try, walaupun aku benci/tak pernah merokok :D

Edited by electroboy

baik jangan try la electoboy!....tak pasal2 nanti ko jadik gian rokok,..benda tips camtu bukan untuk kebaikan kalau untuk study atau nak berjaga malam baik minum kopi jer...

Tip tu cam tip nak buat stim jer..aku pun tak percaya ...huhuhu :ph34r:

haha.. korang try la buat dulu. efek die buat badan rase berat gile and letih tapi tak leh tdo (tak ngantuk). tu yang boleh tahan sampai 2 hari. - ni eksperimen aku buat and amalkan. (tak pakse korang pon untuk percaya or follow)

yang petua berenti rokok tu aku memang dengar dengar dari member sekolah aku. mule mule tak percaya. tapi disebabkan mase cuti tu tak banyak duit untuk disumbangkan kat rokok, tu yang aku try. tak sangka lak jadi. tapi yang tak bestnye, kalo ayah aku isap rokok kat umah, tekak aku lak yang perit. tak leh bau asap. mungkin sebab aku minum tar + nikotin. ahahahahahaa

elektroboy, kalo ko tak isap rokok, baik ko jangan mulekan.... say no to cancer-cause stick.

aiks!forum ni mcm da galakkan mrokok jer..pelik..

hoho..depent pada korgla nk brenti @ x...hoho

kalo kerajaan stopkan import rokok,abesla hancus kerajaan mesia ni..

ntahlah tu....

tajuknyer pon undi smoke ke x.. :lol:

kerajaan sebok wat kempen

katakan tak nak pada rokok

kat skolah lame aku lak

smoker2 yang tengok iklan tu kate memang x nak merokok sbb rokok tu dah bengkok (kalo perasan iklan pade papan iklan laa)

cam merapu jer...

*kawan aku habaq iklan/kempen tuh macam x jalan jer... ^_^

orang kate.... memula smoke, pastu ketagih up level siket jadi ganja, pastu naik pangkat pakai dadah terus... :ph34r:

kepade smoker2 tu, kureng2 kan lah siket, jangan naik pangkat lak macam kat skolah lame aku tuh...jenoh nak kejor diorang :lol:

TAKNAK!!! MEROKOK

......................................................

Muhammad Fahizi bin Ismail

Netzero Computer Technology

Technical Analysist

Persiaran UiTM Machang , Kelantan

aku pong........ :lol:

B) merokok!!!!!

mcm jin daaa

aku manusia beb n x mkn asap

yg merokok nie semua mudah terpengaruh kan x da pendirian langsung

nasib baik aku dgr ckp mak ayah x da guna isap rokok k.....

kawan aku ramai hisap dadah lagi...

x terpengaruh pon k..

aper2 pon tepuk dada tanyer selara @ konter pertanyaan :P

hmm ...merokok ? best ape ? hahahhahaa ....skang nie pun aku ngah isap rukuk ...wah2 ..aku jadi perokok tegar pun br lagi ...mase aku pom 4 ...smpi skng nih dah bes kolej pun ..aku isap rokok lagi ...kalo org tny bape kotak sehari aku isap ...aku isap 2 kotak sehari ...kalo org ckp agak ko nak mmps ape isap rokok bnyk2 ...sng je aku ckp ..aku g isap bkn ko ..hahhaha ..pas2 kalo org tny biler nak berenti ...tgk la keadaan camne nnt ..kalo aku nk berenti aku berenti la ...hmm ..kesimpulan nyer kalo ade kwn2 yg kat sini tuh x merokok bgs, jgn jadi cam aku ..n bagi perokok2 cam aku ..mari kiter merokok same2 k ...jgn nyusahkan org lain dah ...huhuhu

aku bekas perokok....tak sampai sebulan terus berenti...bukan best pong isap rokok nie...bau busuk...duit poket cepat kering dan sebagainya....

p/s: minat yg menthol nyer ^_^

sya 347 mcm nk cpt + posting jerk... <_<

em..mmg depent pada sndr..tp ako xsuke org isap rokok xkene tmpat...

cth kat tmpt aircond...pkir la org x isap rokok sket..

dlm lif pon 1 hal..skali 4org isap rokok,aku je tak..

macam nk pengsan jerk..suwei btol kalo perokok jenis camtu...

kalo isap2 jauh,aku xkesah..orait jerw...

Mase aku try2 isap rokok dulu .. first skali try dunhill .. 2 batang terus ,berasap umah ... tup2 .. 2 hari aku demam x gi skola.. har har har ... tobat dah .. isk isk isk

Mase aku try2 isap rokok dulu .. first skali try dunhill .. 2 batang terus ,berasap umah ... tup2 .. 2 hari aku demam x gi skola.. har har har ... tobat dah .. isk isk isk

hhaha..

kalo da try

lama2 boleh jadik giann.

.(kwn aku yang ckp!)

Rokok ni habit forming. Nak sampai ketagih tu lamaaa lagi. Sama mcm minum kopi, main ps2 , dotA dan me[--isi tempat kosong--]. Memula xde pape. Pastu rasa cambest, Lelama jadi tabiat, pastu baru ketagih.

Beza ye adik2 ketagih dengan tabiat.

Kepada yang belum pernah merokok, sila jangan cuba. Kawal perasaan ingin tahu. Tak ada faedah. Aku tahu sebab aku merokok. Nak berhenti, liat yang amat. 70% kawan aku merokok.

Kepada sesiapa yang berfikir, "dia sendiri merokok, nak tegah orang konon", maka secara automatik anda menggolongkan diri anda di dalam golongan orang yang tidak layak untuk memberi komen atau pendapat terhadap sesuatu isu yang anda tidak ada idea atau pengetahuan mengenainya.

Dan, jika rokok diharamkan sudah secara menyeluruh, kenapa setiap kali aku pegi shopping kompleks aku rasa nak terajang orang [terutamabebudak yang ntah sudah baligh ke belum]? Mana polis? Apsal tak tangkap bebudak ni? Bebudak pun diorang tak tangkap, nak tangkap aku? Kalau merokok tu haram, kenapa yang "minum" je kena hambat?

Dan, sebelum anda bersetuju untuk mengambil tindakan keras ke atas perokok, sila fikirkan, tanpa rokok, adakah ekonomi negara akan sihat serta merta?

Ya tuan2 dan puan2.

Fikir2.

Dan, sebelum anda bersetuju untuk mengambil tindakan keras ke atas perokok, sila fikirkan, tanpa rokok, adakah ekonomi negara akan sihat serta merta?

rugi sbenornyer pada aku...kat mata kasar maybe kita nampak ekonomi ader naik hasil pembayar cukai perokok ni...at individual level perokok tu sbenonyer membazir, rosak kesihatan sendiri....family level plak maybe duit blanje anak2 yg sepatutnyer makin berkurangan....dari satu segi pulak org kita maybe secara tak sengaja membantu mengkayakan tokey2 non-muslim yg sentiase nak lemahkan ummah...kalo company berkenaan slalu bersedekah ke Israel lg sensitip :lol:

and duit yg jenis was2 ni (halal or haram) takkan bawak kebaikan