Jump to content
Shanai

Pemilihan Moderator

Recommended Posts

Perkakasan:

smile4me, hoodlums, lanuncyber, techno_fanatics, scorps, ongbok, aMd_sCooTeRisT

Alahai.. aku rase ko silap letak nama aku dalam senarai tu. Aku kalau boleh tolong pun dalam forum Arkib Putera:Sembang aje. forum lain tak layak la.. biggrin.gif

Edited by OngBok

sapa yang rasa dia boleh menjadi seorang moderator (terutama yang kuat kondem tempohari) sila calonkan diri anda. kalau malu-malu nak post dalamni, boleh pm admin secara peribadi.

Ini memang aku stuju sangat.... Kalo sorang tak puas ati, sila maju ke depan, try jadi moderator dan rasailah sendiri macamana tugas seorang moderator.

Windows:

alternator, psychoX, dzulcarnine

Pengatucaraan:

ancient one, 1khz, F A, DarkWan

1kHz tu mmg otai programming, masih perlu banyak belajar daripada dia... tapi pasal forum Windows, C-Fu pun boleh dicalonkan jugak sbb serba-serbi dia tau selok-belok Windows (kalaulah dia ada banyak masa surfing dalam Tanya@Putera)

err... ader tak jawatan super admin? kalau ader admin yg perangainya tak senonoh super admin ni bleh kick dia.. kalau ader aku calonkan diri aku.

err... ader tak jawatan super admin? kalau ader admin yg perangainya tak senonoh super admin ni bleh kick dia.. kalau ader aku calonkan diri aku.

Admin sorg jer iaitu bro shanai. Takkan ko nak kick dier. Aparaa... dry.gif

Perkakasan:

smile4me dia memang layak sekali,sekian.

kalo pilih semail memang satu pilihan yg bijak....tp dia xleh online lg buat masa skang nih...sibuk ngan xzam kata dia....cool.gif

Edited by Truckster

eh.. apsal aku taip admin plak? ni Windows nyer pasal laa ni. nasib jer tak guna linux. mau tulis root plak karang. aperpun kalau ader 2 admin ok gak.. hehe.. backup.

Windows:

huk alos la.. ada jugok insan yang calonkan aku .. bahagian windows plak tu... rasanye tak layak lagi aku nih.. takat backup mod .. boleh la. jawab memana yang tahu ...

sila pilih org yg bebetul berkelayakan ..

TQ.

p/s = > Cadangan untuk mod backup semasa ketiadaan TERUNASUCI dalam bahagian linux ..

1. Oshiri

2. sharuzzaman

Edited by psychoX

sediakan lbh byk pemantau utk memantau keadaan alam pesekitaran putera.com..sbbnya jika seseorg moderator tidak sempat utk moderat forum tu yg dipertanggungjwbkn..maka pemantau itu boleh pantau forum trsbut ok

ni aku tgk ade newbies bikin kasi 'huru hara' dan kena plak moderator 'cuti' plak ph34r.gif

slmt maju jaya

pemantau tak bertauliah laugh.gif

p/s = >  Cadangan untuk mod backup semasa ketiadaan TERUNASUCI dalam  bahagian linux ..

1. Oshiri

2. sharuzzaman

yup...aku setuju dgn pencalonan sharuzzaman, mmg bidang kepakaran dia di lab computer engineering di UPM (tempat aku belajar) ialah open source, camna leh terlepas plak nak calon bro sharuzzaman... he..he..

cheh patut la rasa pernah nampak je bro shahruzzaman nih.. satu university rupenye.. biggrin.gif

Edited by psychoX

saya rasa better Mr. Admin letakkan syarat...sbg kelayakan ntuk bergelar "MOD" kat setiap sub-forum....

Typing error la....sori2...laugh.gif

Edited by Truckster

as'kum

aku pon nak bagi cadangan jugak laaa...

walaupon aku tak la berapa pandai dlm bidang komp niiiii

boleh???

bagi bahagian rangkaian komputer dengan bahagian internet tuuuu...

aku syorkan scorps sebagai moderator.

boleh???

syor saje....

dan satu lagi ...

adalah lebih baik sekiranya tugas ini diberi kepada org yang dapat sediakan masa untuk surf forum.putera.com

okk???

semoga diberi perhatian..... laugh.gif

Edited by dinnor

en shanai pemantau baru tak ada ke ... kalau bagus ganti la org baru pasal yg lama tu cakap melalut ,pusing2 cakap dan melanggar batas 2 sebagai pemantau.sekian.

aku pun setuju! oleh itu sila kasik pak lalut ni akses pemantau! ... biggrin.gif

Admin, saya nak bagi bebebrapa pencalonan.

:

Windows:

:

Perkakasan:

smile4me, hoodlums, lanuncyber, techno_fanatics, scorps, ongbok, aMd_sCooTeRisT

:

Pengatucaraan:

ancient one, 1khz, F A, DarkWan

:

:

EDIT:

sistem operasi/ linux & *nix/ Windows:

sharuzzaman

:

terima kasih atas cadangan saudara. tetapi, saya dengan rasa rendah diri menolak untuk dicalonkan dari menjadi moderator bahagian pengaturcaraan. tambahan pula, saya telah bertukar bidang ke arah sistem pelayan. jadi otak dah berkarat laugh.gif

untuk itu, sy mencadangkan saudara psychoX di bahagian pengaturcaraan/web dan saudara PETABITE di bahagian perkakasan. sy juga menyokong En AncientOne dan En sharuzzaman di bahagian masing-masing.

harap cadangan ini diterima.

Edited by DarkWan

terima kasih atas cadangan saudara. tetapi, saya dengan rasa rendah diri menolak untuk dicalonkan dari menjadi moderator bahagian pengaturcaraan. tambahan pula, saya telah bertukar bidang ke arah sistem pelayan. jadi otak dah berkarat laugh.gif

untuk itu, sy mencadangkan saudara psychoX di bahagian pengaturcaraan/web dan saudara PETABITE di bahagian perkakasan. sy juga menyokong En AncientOne dan En sharuzzaman di bahagian masing-masing.

harap cadangan ini diterima.

Ko dah tukar bidang tu, nak wat camana kan..

tp yang penting nak jd mod ni kena rajin masuk forums....

n than pada observation aku la... Ko antara ahli yang rajin..

Aku rasa baik ko sahut cabaran jd mod nih.... smile.gif

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...