Jump to content
mohdfadly

Moderator Diperlukan

Recommended Posts

Assalamualaikum,

Pihak admin telah membuka ruang kepada semua ahli untuk mencadangkan pelantikan moderator baru bagi semua forum dan sub-forum putera.com.

Forum Pengaturcaraan juga tidak terlepas daripada proses penambahan moderator. Oleh yang demikian, saya mengharapkan rakan-rakan semua jika ada yang ingin mencadangkan diri sendiri atau orang lain untuk bersama-sama dengan saya menjaga forum Pengaturcaraan ini, saya mengalu-alukan cadangan anda (Forum & Sub-forum).

Penambahan moderator untuk bahagian Pengaturcaraan adalah perlu dengan harapan agar kita sama-sama dapat menjaga dan melancarkan perjalanan forum.

Untuk maklumat lanjut:

http://forum.putera.com/tanya/index.php?showtopic=11916

Terima kasih,

Moderator.

Untuk topik pengaturcaraan, aku mencadangkan F A dan 1kHz sebagai moderator bantu puteranetowrk wink.gif

Edited by electroboy

kalo perlu mod lain utk assist puteranetwork dlm pengaturcaraan ni aku cdngkan nagakeciks ,x pon armster...

edited=typo

Edited by Pare'

aku cadangkan Ancient One as one dari ramai2 smile.gif

aku cadang diri aku.. serius..

Aku sokong Ancient One jadi mod.. smile.gif

... dan 1kHz sebagai moderator ..

Maaf, aku menolak utk dicalonkan..

kalo takde orang leh [coklat ubat batuk] butaKomputer nye program tu, kasi dia ar jadi mod smile.gif

*just my 2 cent*

Aku cadangkan PuteraNetwork,AncientOne,F A,NagaKeciks,Zeph,Armters,ButaKomputer

err... bleh ke reramai? ok.. tu je...

tgk diorang power(ilmu diorang bleh share,x kedekut)

friends,flames,death treats,marriage proposals

e-mail:[email protected]

woit..mane bleh vote puteranetwork..dah tentu dier tuh mod..hehe..aku stuju ngan sume name2 diatas, yg ko vote..kcuali nagakeciks tuh..bukan bagus pun mamat tuh..arap hensem je lebih..

Aku cadangkan PuteraNetwork,AncientOne,F A,NagaKeciks,Zeph,Armters,ButaKomputer

err... bleh ke reramai? ok.. tu je...

tgk diorang power(ilmu diorang bleh share,x kedekut)

Kalo tlg selesai masalah kes, diorang boleh... kalo org yg mintak tlg tu siap selitkan unsur assignment tanpa usha sikit pun, huh, 3 fasa sahaja => "sry", "thank u", "bbye" (kalo dah buntu jln selepas usha, blehlah tlg)... puteranetwork tu sudah dilabel sebagai mod, x kasi vote pun dah mmg status 'mod' bg dia! nagakeciks tu plak, dah banyak kali cuba diberi kuasa nak jadi mod; sejak dari site lama Putera.com lagi laugh.gif

Kalo tlg selesai masalah kes, diorang boleh... kalo org yg mintak tlg tu siap selitkan unsur assignment tanpa usha sikit pun, huh, 3 fasa sahaja => "sry", "thank u", "bbye" (kalo dah buntu jln selepas usha, blehlah tlg)... puteranetwork tu sudah dilabel sebagai mod, x kasi vote pun dah mmg status 'mod' bg dia! nagakeciks tu plak, dah banyak kali cuba diberi kuasa nak jadi mod; sejak dari site lama Putera.com lagi laugh.gif

huh..cam besh je nagakeciks tuh..

tapi cam aku sokong diatas..stuju ngan nama yg dikatakan...ntah aa..ikut hati, banyak sangat calon paberet..

hmm. da hype walaupun baru di putera..tp boleh kot.

tp kalau ada bab topik hekes aku nak cadangkan ....sapa ntah nama budak tu..something related to penguin...iskh.. sapa haa???, tak ingat la plak nick dia dry.gif

Sekarang ni saya dah boleh nampak beberapa calon yang sesuai untuk proses undian menjadi moderator di sini.

Antaranya

1. ancient_one

2. F A

3. nagakeciks

4. Armster

5. pyshcoX

6. electroboy

Cuma sekarang ni, memandangkan forum ini ada bebarapa lagi sub-forum, saya ingin tahu siapa dan sub-forum yang mana bersesuaian.

Contohnya ancient_one best dalam sub-forum mana... dan sebagainya.

Sekarang ni saya dah boleh nampak beberapa calon yang sesuai untuk proses undian menjadi moderator di sini.

Antaranya

1. ancient_one

2. F A

3. nagakeciks

4. Armster

5. pyshcoX

6. electroboy

Cuma sekarang ni, memandangkan forum ini ada bebarapa lagi sub-forum, saya ingin tahu siapa dan sub-forum yang mana bersesuaian.

aku sokong pyshcoX pasal cool n ada unsur semangat kenegerian skit laugh.giflaugh.gif

pyshcoX ble ah letak dalam unix/linux, ble tolong abg TrunaSuci pantau2

Tp dalam programming ni ok gak

Edited by Zulkifli

Antaranya

1. ancient_one

2. F A

3. nagakeciks

4. Armster

5. pyshcoX

6. electroboy

Terima kasih di atas kepercayaan admin terhadap saya. Sebenarnya masih banyak lagi yang perlu saya pelajari mengenai programming ni. tp jika admin sudah memberi kepercayaan, maka saya cuma nak info bahawa saya sudah biasa dan familiar dgn C,C++ dan java sahaja. VB masih berjinak-jinak lagi, begitu juga dengan cgi. Pascal dan seangkatan masih tiada pengalaman menggunakannya.

Walau apa pun, keputusan di tangan admin dan warga putera.

untuk pencalonan yg lain, saya amat2 sokong mereka di atas, sbb dari segi kualiti posting dan pengalaman mereka yg lepas2. cuma saya pun tak pasti apa kelebihan masing-masing sebab semuanya nampak cam multi-lingual, ancient_one di C++, FA di VB, maybe sesuai smile.gif