Jump to content
Sign in to follow this  
piechop

telco bagus di KL

Recommended Posts

yelah tu.… aku pon guna maxis, dulu elok je.. aku tak tahu asal sekarang memang menacabar keimanan aku betol line dia.. bukan takat line tepon je, internet fiber tu pon 2x5 je..ughhh

On 11/28/2019 at 10:52 AM, laydeeash129 said:

Wey betul, ada je telco mcm tu. Penat wey asyik x ada line je. Ada la telco oren tu, kt bandar pon asyik x ada line, kalua balik kampung jangan ckap la, memang hilang terus haha

hahaha... ni jangan ckap ah, member2 aku dulu2 suka guna katenya murah la apa la, tapi coverage hampeh.. aku sendiri tak tahu mana yg elok skrg, hahaha

awak guna fon ape?? hari tu aku guna iphone terima line tu lambat sikit, kawan aku pakai huawei line 4g aku line H+ sahaja

22 hours ago, klow361 said:

digi, umobile for mobile data i guna line 4g agak smooth, home fiber jgn guna maxis, geram lepas guna

yupp, maxis tu line 4g x expert lagi nak pegi upgrade line 5g pulakkk, cs mereka x kerja jugak

15 minutes ago, maymay6786 said:

awak guna fon ape?? hari tu aku guna iphone terima line tu lambat sikit, kawan aku pakai huawei line 4g aku line H+ sahaja

yupp, maxis tu line 4g x expert lagi nak pegi upgrade line 5g pulakkk, cs mereka x kerja jugak

tm nak naik ke line 5g aq x ada ape2 nak ckp...maxis nak naik aq x berepa harap mereka buat 

7 minutes ago, klow361 said:

tm nak naik ke line 5g aq x ada ape2 nak ckp...maxis nak naik aq x berepa harap mereka buat 

line 4g infra dah gantung pd tm, line 5g mereka dpt upgrade sendiri ke? technician pakai tm punya jugak

27 minutes ago, maymay6786 said:

opss, line 5g seem sudah sgt hampir dgn kita, dulu rasa tahun 2020 sgt jauh, skrg tinggal lagi 1 bulan

16 minutes ago, cjaeyun said:

opss, line 5g seem sudah sgt hampir dgn kita, dulu rasa tahun 2020 sgt jauh, skrg tinggal lagi 1 bulan

haha, yala...masa line 5g datang, kita org dpt nikmati kelebihan yg byk, teknologi jadikan hidup kita senang

1 hour ago, maymay6786 said:

line 4g infra dah gantung pd tm, line 5g mereka dpt upgrade sendiri ke? technician pakai tm punya jugak

mestilah tak dapat... kalau mereka nak upgrade pun bazirkan resource sajer, lebih baik ambil wang to maintain line 4g mereka

Edited by klow361

20 minutes ago, maymay6786 said:

haha, yala...masa line 5g datang, kita org dpt nikmati kelebihan yg byk, teknologi jadikan hidup kita senang

sudah tak blh tunggu nak test memandu auto yg hebat, aku ni x tau memandu dah tolong aku selesai masalah pandu...jgn tgk kecik pd 5g ni, dpt bawa tech yg hebat2

13 hours ago, maymay6786 said:

buat sakit hati je guna servis diorang ni… sembang kencang nak 5g tapi tgk org komplen sumer tak puas hati line asyik slow.. dgn aku2 komplen tapi habuk pon tak der

13 hours ago, maymay6786 said:

aku sokong… lagi yakin dgn tm sebab diorang dah lama kt Malaysia ni, servis pun helok.. ini 5g pon diorang tgh testing kan? memang baikkk ahhh, mcm2 boleh invent nanti

On 11/30/2019 at 10:55 PM, cjaeyun said:

kl besar tu, nak org suggest apa telco baik, lebih baik search sendiri coverage ape paling bagus kat area ko

Betul2. Aku bukan nak kata apa tapi skrg telco2 semua hampeh, line teruk lagi2 maxis. Ada haritu masa satu Malaysia x de line langsung baik tepon dgn fiber tu, memang mengamuk la dgn tak ada notis apa tiba2 terus line x der. Sampai skrg kdg2 tak der line, lepas kul 12 malam confirm langsung tak der, tulis je 4g ergh

On 12/1/2019 at 9:44 PM, maymay6786 said:

Bukan maxis je, aku rasa telco lain yg so called fiber semua tumpang tm punya juga. Ini diorang collab tapi dua2 tak der infra, nak pasang infra bukannya kejap. 5g nanti ntah ke laut

dua telco yg ko maksudkan tu telco apa? aku pun jenis tukar2 telco juga tapi x de yg elok dgn aku. last2 member aku suggest suruh guna unifi mobile, memang helok la.. selama ni aku memang guna unifi wifi utk wifi rumah la tapi aku noob memang tak tahu kewujudan unifi mobile ahaha

On 12/2/2019 at 11:02 AM, riderterunggul said:

aku sokong… lagi yakin dgn tm sebab diorang dah lama kt Malaysia ni, servis pun helok.. ini 5g pon diorang tgh testing kan? memang baikkk ahhh, mcm2 boleh invent nanti

haa betul aku setuju sgt lah, aku pun dah lama guna tm punya servis.. dpd cs sampai lah ke technician semua bagus2.. kalau ada masalah cepat je settle.. memang tak ragu2 dah la 5g nanti camne