Jump to content
BasicCX

Tak Perlu Bayar Saman.... Rakyat Malaysia Ditipu Kerajaan, Jpj, Polis,

Recommended Posts

Tak perlu bayar saman ekor jika anda disaman sebelum 1 Feb 2011...

[center][media]http://www.youtube.com/watch?v=wLQ_BA96hhY[/media][/center] Edited by BasicCX

emmm...bulan lepas adik aku dapat surat saman sebab langgar lampu isyarat..dalam surat warna pink dia kata kereta adik aku ni langgar lampu isyarat di bandar Melaka.bulan 9 tahun lepas....yang peliknya kereta adik aku tak pernah samapai ke melaka... nak sampai KL pun belum tentu...sebab kereta kancil adik aku tu kereta lama..dia bawak sekitar setiawan - ipoh..itu pun jarang..Adik aku pergi balai...diorang suruh refer kat Bukit Aman KL....giler....kekdang terfikir gak..diorang just random ker antar surat saman..tak bayar... kena....

saman balik pihak polis nih. menyusahkan orang je pandai2 reka saman.

yer ker tak perlu bayar saman nih.. pastu yang diaorang busy ramai2 pi bayar saman tuh nape..??

[quote name='akuccputsedut' timestamp='1299027107' post='1063708']
yer ker tak perlu bayar saman nih.. pastu yang diaorang busy ramai2 pi bayar saman tuh nape..??
[/quote]
aku rasa dia nak bayarkan saman ko kalau saman tu meningkat...org kita ni dah last minit barulah mengelupur,awal2 dulu tak nak bayar...dah buat salah kenalah bertanggungjawab...
bab yang kena saman ekor tu banyak kes org yang guna no plat palsu...bahaye woo.. member aku dah terkena dah....

[quote name='Hijikata Toushiro' timestamp='1299030140' post='1063715']
aku rasa dia nak bayarkan saman ko kalau saman tu meningkat...org kita ni dah last minit barulah mengelupur,awal2 dulu tak nak bayar...dah buat salah kenalah bertanggungjawab...
bab yang kena saman ekor tu banyak kes org yang guna no plat palsu...bahaye woo.. member aku dah terkena dah....
[/quote]

yer arr.. kalau orang tuh letak no plate palsu kan naya jer orang lain kena sama.. aku rasa saman ekor cam tak perlu ada laa.. huhuhuhu... kalau ada kena gitau dalam saman tuh no plate ngan warna keta sekali.. mana tau tak saman ke.. orang leh wat report polis.. huhuhuhu... boleh ke camne.. kalau kebetulan sama warna plk camne..?? huhuhuhuhhu...

cam susah arr saman ekor nih..

(Salam)

Patutnya masa kena saman tu terus selesaikan cepat2; mahkamah, bayar etc.

Simpan lama kan payah.

Eh...saman ni cam PTPTN ke? Ada kos pentadbiran tak?

;p

xde rasa...

tapi kalau saman tepi jalan kadang2 ada 'kos pentadbiran'... U bayar balai kena saman RM200, bayar sekarang kat saya saman RM 0 tapi kos pentadbiran RM100 je... dan nama terus clear.. dont worry :ph34r:

[quote name='Jedi' timestamp='1299042690' post='1063728']
(Salam)

Patutnya masa kena saman tu terus selesaikan cepat2; mahkamah, bayar etc.

Simpan lama kan payah.

Eh...saman ni cam PTPTN ke? Ada kos pentadbiran tak?

;p
[/quote]
jedi aku fobia bab2 kos pentadbiran ni haha

[quote name='OngBok' timestamp='1299209640' post='1063924']
kerajaan BN menyusahkan rakyat betul la.
jangan bayar saman.. aku malas nak bayar saman ekor.
kita jumpa kat mahkamah.
[/quote]

oooppsss kerajaan BN.. adakah ini disebab kan PM org BN..??? camne kalau PM org parti lain tapi still parti BN majoriti di Malaysia... errmm... macam pelik disitu...

kalau rasa ditipu dan benda tuh tak memudaratkan tak perlu bayor saman tu arr... senang jer... and kalau rasa memang kita nih berhemah di jalan raya kan tak pernah potong hadlaju dijalan raya ok laa.. tak perlu bayar... nanti kalau nama blacklist boleh cakap kat polis or JPJ.. "korang tipu jer aku mana pernah potong hadlaju kat jalan raya bawak slow jer.. trafik lite merah berhenti hijau jalan..."

hehe sokong tukar kerajaan!!!, bila kerajaan dah bertukar, secara automatik cara pemanduan kita akan mengikut undang2 jalan/lebuh raya !!
(hehe ayat di atas hanya sesuai untuk orang yang disaman kerana kesalahan sendiri la, bukan "kesilapan" pihak polis)

[quote name='hampeh' timestamp='1299240806' post='1063964']
hehe sokong tukar kerajaan!!!, bila kerajaan dah bertukar, secara automatik cara pemanduan kita akan mengikut undang2 jalan/lebuh raya !!
(hehe ayat di atas hanya sesuai untuk orang yang disaman kerana kesalahan sendiri la, bukan "kesilapan" pihak polis)
[/quote]

Nak sokong2, sub topik sebelah...karang kena tutup pulak topik ni..:) kita bincang topik kenapa kita ditipu oleh jpj, polis & pihak yg terlibat...

kerajaan langit

so police n JPJ pakai sistem apa akan datang? radar ke?
jangan lagi parah dari saman ekor sekarang dah :ph34r: