Jump to content
sayw

Boleh Tak Nak Saman Malu Kat Lowyat?

Recommended Posts

aku adalah tanya kat thread mass effect 3 sama ada orang near kuantan ni ada jual tak cd
pastu delete post berdasarkan kes [lanun] cd cant be discussed here

ada ke ayat [lanun] dalam kenyataan ni?

just asking anyone selling the dvd/cd of mass effect 2 nearby kuantan? prefer by handed

xderkan?

tak silap aku ada ruang untuk komplen kat bahagian administration ke apa ntah. Takde pulak aku nampak ko mintak [lanun] berdasarkan dari apa yang ko cakap tu... Pelik betul moderator macam tuh.

Pada pandangan aku, mungkin post cik sayw tu boleh menjerumuskan ke perbincangan yang melibatkan rompak cetak, so mereka ambil langkah awal dengan membuat tindakan mendelete post/thread tersebut...

Next time bagi tau nak cd 'original'..
Ade perkataan tu lebih afdol kot :P

[quote name='K.A.' timestamp='1298358885' post='1062817']
Pada pandangan aku, mungkin post cik sayw tu boleh menjerumuskan ke perbincangan yang melibatkan rompak cetak, so mereka ambil langkah awal dengan membuat tindakan mendelete post/thread tersebut...

Next time bagi tau nak cd 'original'..
Ade perkataan tu lebih afdol kot :P
[/quote]

as a mod he/she deserve to know that [lanun] cant talk there
but kenapa nak delete? faham2lah itu bukan cetak rompak....... haish

[quote name='sayw' timestamp='1298359334' post='1062819']
as a mod he/she deserve to know that [lanun] cant talk there
but kenapa nak delete? faham2lah itu bukan cetak rompak....... haish
[/quote]

kalau kat forum lain pun.. aku delete jer kalau gitu ada unsur2 jer..delete terus.... cam kat sini perkataan nya ditukar kan..sini aku rasa longgar skit hehhehehehe....

pelik betul, patut hukum orang yang sembang [lanun] tu la. ni habis thread starter yang takde niat nak memirate pulak kena. sabar jela sayw.

[quote name='hampeh' timestamp='1298360842' post='1062822']
pelik betul, patut hukum orang yang sembang [lanun] tu la. ni habis thread starter yang takde niat nak memirate pulak kena. sabar jela sayw.
[/quote]

tak pelik, dalam R&R/T&C ade kot,tak silap aku la

lagi pun awal2 da mention, pihak admin ade hak tu mendelete,lock atau edit sesuatu post/thread atas sebab2 tertentu..

aku bukan sokong ke bangkang
tapi diorang da buat peraturan,.. macam putera gak.. kalo follow takde masalah kan :D

so elakkan post2 yang boleh menjerumuskan kearah perbincangan berkenaan [lanun].. support local artis :P

aku tak setuju langsung cara camni..

contohnya, forum A tak benarkan perbincangan yg 18sx.. then ada sorang mamat ni bukak topik, "bagaimana anda menunjukkan cinta anda kepada kekasih".. dari tajuk ni, rasa2 ada tak kebarangkalian untuk menjerumuskan kepada hal2 18sx ? mungkin takde org akan reply berkenaan isu 18sx, tapi tetap bleh terjerumus kan ? so, CLOSED! LOCKED! DELETE!! yeahhhh!!

[quote name='K.A.' timestamp='1298467711' post='1062998']
tak pelik, dalam R&R/T&C ade kot,tak silap aku la

lagi pun awal2 da mention, pihak admin ade hak tu mendelete,lock atau edit sesuatu post/thread atas sebab2 tertentu..

aku bukan sokong ke bangkang
tapi diorang da buat peraturan,.. macam putera gak.. kalo follow takde masalah kan :D

so elakkan post2 yang boleh menjerumuskan kearah perbincangan berkenaan [lanun].. support local artis :P
[/quote]
ok je aku undang2 kt putera ni....tp aku nk putera ketatkn lg undang2 jual beli bgi mengelakkn penipuan terjadi lg

[quote name='hotfloppy' timestamp='1298468247' post='1063004']
aku tak setuju langsung cara camni..

contohnya, forum A tak benarkan perbincangan yg 18sx.. then ada sorang mamat ni bukak topik, "bagaimana anda menunjukkan cinta anda kepada kekasih".. dari tajuk ni, rasa2 ada tak kebarangkalian untuk menjerumuskan kepada hal2 18sx ? mungkin takde org akan reply berkenaan isu 18sx, tapi tetap bleh terjerumus kan ? so, CLOSED! LOCKED! DELETE!! yeahhhh!!
[/quote]

lain forum lain peraturan dia bang.. :D

masuk reban ayam kita berkokok
masuk reban kucing, kita jadi hello kitty

tak gitu
kihkih

back to topic

saman malu? aku rasa tindakan mod tu tak menyebabkan malu pun. thread/post yang mungkin merbahaya dipadam terus, so takde orang baca takde orang tahu.

saman malu apabila maruah orang dijatuhkan, dimalukan, dihina, dilabel, stubid bodoh dan sebagainya.

di putera ada system warning, di LYN saya tak tahu, jika dengan sebab post tersebut anda dapat warning, persoalkan dan mintak penjelasan. kalau tak dapat jawab saya rasa selepas itu baru memungkinkan anda memikirkan untuk saman malu.

tapi di putera warning bar hanya boleh dilihat diri sendiri sahaja kan? so malu apanya?

@sayw

Ala relaks la beb, kes salah faham je ni. Maybe mod yg delete topik tu dia punya [lanun] sensor sensitif sangat kot. Cuba pm mana-mana mod dalam section tu kot-kot dia boleh undelete kan balik topic tu.

padahal barang2 kat lowyat pun bukan semua ori pun,jgn kata lanun,tapi ade yang dia bagi barang terpakai...

[quote name='Hijikata Toushiro' timestamp='1298643316' post='1063230']
padahal barang2 kat lowyat pun bukan semua ori pun,jgn kata lanun,tapi ade yang dia bagi barang terpakai...
[/quote]
ppt ar smua murah2 huhu

[quote name='Hijikata Toushiro' timestamp='1298643316' post='1063230']
[/quote]
ada ke komputer barang ori? semua sama bro.MADE IN CHINA.tak kata barang ori boleh tahan lama.tengok plak amik yang pakej mana.

[quote name='sayw' timestamp='1298352809' post='1062801']
aku adalah tanya kat thread mass effect 3 sama ada orang near kuantan ni ada jual tak cd
pastu delete post berdasarkan kes [lanun] cd cant be discussed here

ada ke ayat [lanun] dalam kenyataan ni?

just asking anyone selling the dvd/cd of mass effect 2 nearby kuantan? prefer by handed

xderkan?
[/quote]
kena `vacation` tak dengan mod sana? kalau setakat delete post tu biasa la.diorang sana takde runding2 nak bagi peluang ke2...kalau didapati bersalah terus `banned` atau vacation.

xyah la nak saman malu kat LYN tu, komuniti sana mmg agak strict skit kecuali kopitiam :P

[quote name='Batista' timestamp='1300803173' post='1065440']
xyah la nak saman malu kat LYN tu, komuniti sana mmg agak strict skit kecuali kopitiam :P
[/quote]

wah batista.. lama tak nampak u.. memang LYN strict...