Jump to content
Sign in to follow this  
LanoV

Macam Mana Nak Keluarkan Air Dari Telinga

Recommended Posts

Salam warga putera.com semua. Aku nak mintak tips dari korang camner nak keluarkan air dari lubang telinga nie. Rasa macam tak selesa sebab telinga kiri nie termasuk air... tak berapa dengar pulak kalau orang cakap kat sebelah kiri. AKu dah try masukkan air pastu ketuk2 dan jugak lompat2.. tapi tak jadi jugak la. Ada ker cara lain nak hilangkan air dalam telinga nie...

Satu petua/cadangan/cara...

Tuan cubalah baring mengiring telinga yg masuk air tu....

Buat selama yg mungkin sehingga terasa air keluar dari telinga (biasanya terasa panas sikit)

Ingat!...buat(baring) sehingga air keluar (tak pasti berapa lama - mungkin 1 2 3 jam kot - tengok keadaanlah)...huhu

Aku biasa lompat2 dengan telinga yang masuk air tu dihala ke bawah (sengetkan kepala). Pastu lompat kat atas tumit.
Tapi since TS kata lompat2 dah try tapi tak settle, huhu tak dapek den nak nolong.

haha macam mana leh kene ni..ni mesti kes berendam dalam air,cara biasa aku buat...sengetkan kepala dan ketuk kepala bg air keluar.kalau xleh jugak...aku bawak tidur je mengereng..lama2 nanti dia akan kuar...kepala kita panas.Dia akan convert jadi wap....jangan biasakan diri dengan korek tlinga dengan cotton bud.

kat klinik ade alat khas kan nak kuarkan air kat telinga nie?

aku penah gak kene, kat seminggu tak leh kuar, macam2 cara da
tension je kalo kene

aku ade dengar, kalo biar lame2 leh jadi teruk

wallah hualam

cotton buds tak digalakkan, aku nyaris pekak sebelah. sebab instead keluarkan air/wax/ tahi telinga tu, dier akan sumbatkan + mampatkan wax/tahi telinga dalam telinga.

akibatnya, kene pegi jumpa doktor.

Tapi orang selalu korek telinga pakai benda nie la. Aku penah dengar doktor kat TV cakap, tak boleh korek2 telinga nie... biarkan taik telinga atau diorang panggil 'wax' sebab ianya adalah semulajadi kat dalam tu....

Aku biasa gali telinga guna alat dia.
Alat tu stainless steel, nipis je macam lidi, pastu hujung dia leper skit macam sudu.
Kalau gali pakai cutton bud, daki dlm telinga tu makin masuk ke dalam, yang dapat keluar sikit je.
Tapi kalau pakai alat dia tu, memang takde yang tinggal kat dalam. Abis semua keluar.
Kalau sebulan tak gali, daki yang berkumpul dalam tu boleh sampai sebesar microSD Card bila gali pakai alat dia tu cayer x cayer.
Tapi pakai alat ni bahaya la jugak, sebab dia nipis, boleh masuk dalam-dalam, silap2 terkena gegendang telinga bleh cedera, or terus pekak.
Nnt kalau rajin aku post gambar alat tu. Huhu. Sorry kalau OT skit.

[quote name='TOYSЯUS' date='07 April 2010 - 01:33 PM' timestamp='1270618393' post='1024813']
Alat tu stainless steel, nipis je macam lidi, pastu hujung dia leper skit macam sudu.
Kalau gali pakai cutton bud, daki dlm telinga tu makin masuk ke dalam, yang dapat keluar sikit je.
Tapi kalau pakai alat dia tu, memang takde yang tinggal kat dalam. Abis semua keluar.
Kalau sebulan tak gali, daki yang berkumpul dalam tu boleh sampai sebesar microSD Card bila gali pakai alat dia tu cayer x cayer.
Tapi pakai alat ni bahaya la jugak, sebab dia nipis, boleh masuk dalam-dalam, silap2 terkena gegendang telinga bleh cedera, or terus pekak.
[/quote]

yap, orang dulu2 gune benda alah nie la,....

tapi kene hati2 gune.. konsentrasi kene tinggi (ceh, macam main FPS game lak :P)

tak elok gune cotton buds

btw, kat klinik ade kan alat yang leh ilang kan air dalam telinga?
kawan aku cakap ade
tak nah lak aku try tanye [s]time beli MC[/s]

[quote name='LanoQ' date='07 April 2010 - 01:26 PM' timestamp='1270617990' post='1024811']
Tapi orang selalu korek telinga pakai benda nie la. Aku penah dengar doktor kat TV cakap, tak boleh korek2 telinga nie... biarkan taik telinga atau diorang panggil 'wax' sebab ianya adalah semulajadi kat dalam tu....
[/quote]

yep. betul tu. doktor cakap paling bagus kalau lepas mandi lap sikit2 kat area telinga tu. jangan korek. just macam tenyeh kat telinga. :P

[quote name='TOYSЯUS' date='07 April 2010 - 01:33 PM' timestamp='1270618393' post='1024813']
[/quote]

hohoho, besi tu, muda2 tak nampak lagi side effect dier. mak aku dah blow dah sebelah telinga dier. pakai besi tu la. gegendang pecah. tapi korek lagi tu pakai besi tu. :ph34r:

alat yang keluarkan air tu, sebenarnye kalau ada lipas masuk pon kompem boleh keluar punyer. sebab adik aku penah ada binatang masuk telinga dier, alat tu sedut keluar binatang tu.

kat area aku diorang cas RM80 nak sedut apa2 keluar dari telinga. kat klinik swasta la. aku penah try tanyer hospital kerajaan takde la pulak alat tu. tak tau la macam mana korang punyer area ada ke tak.

Alat sedut telinga tu pakai macam vacum cleaner ker dia sedut... takde efek ker kat gegendang telinga. Kang dia sedut sekali dengan gegendang... habis la... fuhh.. mahal gak arrr RM80 nie untuk dua2 telinga kan. Abis kalau telinga banyak bulu... then susah gak dia nak sedut. Kena cukur dulu la dalam lubang tu... hahaha... :D

[quote name='LanoQ' date='07 April 2010 - 04:26 PM' timestamp='1270628781' post='1024836']
Alat sedut telinga tu pakai macam vacum cleaner ker dia sedut... takde efek ker kat gegendang telinga. Kang dia sedut sekali dengan gegendang... habis la... fuhh.. mahal gak arrr RM80 nie untuk dua2 telinga kan. Abis kalau telinga banyak bulu... then susah gak dia nak sedut. Kena cukur dulu la dalam lubang tu... hahaha... :D
[/quote]
cutton buts pastu basahkan sikit.kan bagus kalau telinga boleh cabut dan bersih sendiri macam heatsink processor. :lol: agaknya dalam badan manusia ni semua kotor-kotor.habuk banyak.

[quote name='Tempus' date='29 May 2010 - 04:54 PM' timestamp='1275123253' post='1033791']
cutton buts pastu basahkan sikit.kan bagus kalau telinga boleh cabut dan bersih sendiri macam heatsink processor. :lol: agaknya dalam badan manusia ni semua kotor-kotor.habuk banyak.
[/quote]

pakai cutton buts basahkan?
tak bahaya ke?

========================

ot sket
pastu tukar2 proc (otak)
best kan

time gila2 tukar high speed
time multitasking tukar 6core
time malas tukar ke atom

buat lawak eh -_-

aku pernah masa kecik (form 1 atau sekolah rendah lagi tah)

ada serangga masuk telinga, sakitnya....

gi hospital, emergency siap...ada je alat tu...tak tahu le sama tak dengan yg kuarkan air...

+
baru tahu cutton buds bahaya...thx...

yg aku pernah cuba kalau telinga masuk air adalah...

1- suh member tiup kan kasik pecah gegendang air tuh...

2- kalau segan nak suh member tiupkan masukkan semula air kat telinga yg masuk air tadi pastuh dgn segera kuarkan balik dgn menghalakan lubang telinga td ke arah graviti bumi supaya air yg banyak tadi kuar dgn kadar segera kerana ia akan tarik sekali air yg mula2 masuk tuh...

tapi aku selalu buat cara no 2 lah kalau telinga masuk air...

huh.. cotton bud tak leh pakai... mmg mula pikir kapas dia akan serap air.. tapi ia tak pernah berlaku kerana kedudukan air yg masuk sebenarnya agak dlm...

salam..

mengikut petua org dlu2..
salu nya kalo air masuk belah telinga kiri..
tutup telinga kiri tu dgn tangan ..
tangan kanan tepuk2 telinga kanan sambil kepala
sebelah kiri disengetkan ke bawah.. ^_^ Edited by h!me

[quote name='LanoQ' date='06 April 2010 - 09:09 PM' timestamp='1270559351' post='1024731']
Aku rasa dah hilang ler air kat telinga nie.... lama2 dia macam dah takde...
[/quote]

Air tu meresap menjadi wap di dalam telinga hang ke LanoQ :mellow: ?

lompat-lompat smbil telinga yg masuk air di hala kn ke bawah

dulu aku selalu wat camni..ko tarik napas..oastu tutp mulut ngn idung pastu cbe buat2 cam nak lepaskan napas kuat2...tapi mulut tertutup..aku selalu wat jadi jer...

Untuk pengetahuan semua, aku dah jumpe doktor beberapa bulan lepas... dan dia keluarkan segumpal taik telinga kat kedua2 belah telinga... wehehehe... alat yang digunakan ialah penyembur air yang dipancutkan terus ke lubang telinga aku. Proses nya simple dan mudah jer. Tekanan air tu yang akhirnya keluarkan segala isi kandungan dalam telinga. Lepas buat tu... memang clear dan ringan giler telinga... hahaha :D

So, sapa2 yang belum buat lagi... sila ler jumpe doktor dan clearkan lubang telinga anda dari sisa2 pepejal tersebut.

[i]Lupe nak update korang sebab tak ingat ada bukak thread nie kat sini.[/i]

[quote name='LanoZ' date='21 September 2010 - 02:34 PM' timestamp='1285050852' post='1048288']
Untuk pengetahuan semua, aku dah jumpe doktor beberapa bulan lepas... dan dia keluarkan segumpal taik telinga kat kedua2 belah telinga... wehehehe... alat yang digunakan ialah penyembur air yang dipancutkan terus ke lubang telinga aku. Proses nya simple dan mudah jer. Tekanan air tu yang akhirnya keluarkan segala isi kandungan dalam telinga. Lepas buat tu... memang clear dan ringan giler telinga... hahaha :D

So, sapa2 yang belum buat lagi... sila ler jumpe doktor dan clearkan lubang telinga anda dari sisa2 pepejal tersebut.

[i]Lupe nak update korang sebab tak ingat ada bukak thread nie kat sini.[/i]
[/quote]

[b]Bape hengget?[/b]

mlm td semut masok tinge aku...masok dok diam2 xpe gak...ini dok menari2...
hoh saket gile....
aku try tahan nafas pn xjadik. pakai cotton but pn xkuar gak...
last2 tertido cmtuh je, letih psl saket sgt....
bangun tdo dah tak saket, mati dah kot..